#baba#anya

Olyannal randizol, akinek gyereke van? Ezt az 5 dolgot tartsd észben, hogy ne csalódj!

Minél idősebb vagy, annál nagyobb az esélye annak, hogy ha kapcsolatba kerülsz valakivel, az illetőnek már van gyereke. A következőket mindenképpen érdemes észben tartanod, ha egy apával vagy egy anyával kezdesz randizni.

 

Tény, hogy mindenkinek megvan a saját élete, feladatai, kötelezettségei, és ahogy telnek az évek, egyre valószínűbb, hogy gyerekei is vannak. Ez nem jelenti azt, hogy egy gyerekes férfival, nővel lehetetlen lenne tartós és komoly kapcsolatot kialakítani, de vannak bizonyos szempontok, amelyeket mindenképpen észben kell tartanod, amikor ismerkedsz.

Mindig a gyerek lesz az első

Egy gyerekes szülőnek bármi közbejöhet. Vigyázót kell szerveznie, lebetegedhet a kicsi, a nagyi lemondja, a másik szülő nem vállalja… Neked pedig ez ellen nem lehet egy szavad sem. Ha egy szülő sokat dolgozik, elképzelhető, hogy a fennmaradó kevés idejéből minél többet szeretne a gyerekével tölteni.

Persze minden élethelyzet változó. Van, aki váltott elhelyezéssel neveli a gyerekeit, és havi két hete teljesen szabad, és olyan is, aki nem is tartja a kapcsolatot a másik szülővel, neki értelemszerűen nehezebb lesz elszabadulnia egy-egy estére. Ha azt látod, hogy egy szülőnek a gyereke érdekei az elsők, hogy bárki más csak utána következhet a fontossági sorrendben, tudhatod, hogy helyén van a szíve és az értékrendje. Tény, hogy meg kell találni az egyensúlyt, ami nehéz feladat, hiszen úgy nem lehet kapcsolatot kialakítani és fenntartani, ha kettőtökre soha nem marad idő, de az semmiképp sem jó jel, ha valaki nem foglalkozik a gyerekével.

Készülj fel: a párod nem tökéletes szülő

Gyereket nevelni alapesetben is nagyon nehéz, egyedülálló szülőként viszont kifejezetten embert próbáló: ha valaki teljesen magára maradt, akkor azért, ha pedig nincs túl jóban a szülőtárssal, akkor azért. Szinte biztos, hogy fog olyan döntéseket hozni, úgy reagálni, olyasmit megengedni - vagy épp megtiltani -, amivel te nem értesz egyet. Próbáld megállni, és ne nyilváníts kéretlenül véleményt! Kívülről nézve minden sokkal egyszerűbbnek tűnik, mint amikor benne vagy a helyzetben. Hosszú távon azonban, ha a kapcsolat már komolyra fordult, akkor fontos, hogy tudjatok nyíltan beszélni még egy olyan kényes témáról is, mint a gyereknevelés, hiszen a gyerek része lesz a te életednek is.

Kívülállónak fogod érezni magad

Minden jól működő családban vannak belsős poénok, amiket egy idegen nem ért, olyan szokások, amelyeket nem osztanak meg szívesen kívülállókkal. Idő kell ahhoz, hogy ezek között te is megtaláld a helyed. Minél kisebb a gyerek, annál könnyebben fog menni, mert az ő szívüket még egyszerűbb megnyerni. Nagyobbakkal, kamaszokkal viszont ebből a szempontból biztos, hogy nehéz lesz.

Nem leszel automatikusan a gyerek szülője

Ha komolyra fordul a kapcsolat, és összeköltöztök, újabb nehézségekkel kell szembenézned. Együtt fogsz élni ugyanis egy olyan gyerekkel, akinek nem te vagy a szülője. Még mielőtt konkrétan megtörténne az összeköltözés, beszéld meg a pároddal, milyen viszonyt szeretnétek a gyerekekkel. Fegyelmezheted-e őket, hozhatsz-e a magad elvei szerint szabályokat, mennyire szólhatsz bele a nevelésükbe.

Ez minden párnál, minden családnál máshogy működik. Van, ahol az új partner egy idő után teljes jogú szülővé válik, és annak is tekinti a gyerek, de egy tízévesnél idősebb már valószínűleg rosszul kezeli, ha megjelenik egy kvázi idegen, aki irányítani próbálja. Inkább visszafogottan, kis lépésekben közelíts a gyerekhez, és legyél képes észrevenni, hogy mi az, amit már nem fogad el tőled.

Más lesz az elképzelésetek a gyereknevelésről

Ha lassan úgy is alakulnak a dolgok, hogy a család teljes jogú tagjává válsz, biztos, hogy lesznek olyan pontok, amit másképp gondolsz, mint a gyerekek vér szerinti anyja vagy apja. Ezek a kifejezetten nehéz helyzetnek a kezeléséhez intelligencia kell. Senki sem szereti, ha kritizálják a gyereknevelési szokásait, változtatni pedig akkor is nehéz, ha egyébként elfogadja a másik fél igazságát. Az aszertív kommunikáció és a türelem kulcsfontosságú.

Babanet, 2024. augusztus 03.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?