#baba#anya

Ismét pályázhatnak a családbarát munkahelyek

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Szociális, Család- és Ifjúságügyért felelős Államtitkársága 2011-től megújult formában és újragondolt tartalommal hirdeti meg a Családbarát Munkahely Pályázatot. A pályázat 2000 óta létezik, ám a Minisztérium szerint jelentősége és rangja az elmúlt évek során jelentősen megkopott.

Az államtitkárság egyik legfontosabb törekvése, hogy a népesedési mutatók romlását a családi élet és munka minél finomabb összehangolásával mérsékeljék, majd megállítsák. Hiszen ha nem sikerül összeegyeztetni az élet két alapvető területét: a családi életet és a hivatást, nem fognak megszületni az egyébként kívánt és tervezett gyermekek - a statisztikák szerint a párok 3 gyermeket terveznek, ám ebből csak 1,2 születik meg.

A Minisztérium ezért kiemelt fontosságúnak tartja, hogy a Családbarát Munkahely Pályázat elnyerje méltó rangját, és a munkaadók is felismerjék: az ő érdekük is az, hogy segítsék munkavállalóikat a családi életükben való kiteljesedésben is.

Az államtitkárság a cím odaítélésével elismerését fejezi ki azon kis, közép - és nagyvállalatok, valamint költségvetési szervek tevékenysége iránt, melyek családbarát módon működnek, törekszenek a munka és a családi illetve magánélet összehangolását elősegítő intézkedések, gyakorlatok és politikák bevezetésére és fenntartására. A pályázat az erkölcsi elismerés és a pénzjutalom mellett jelentős kommunikációs, PR és CSR értékkel is bír, hiszen hozzájárul a vállalatok és a szervezetek pozitív munkáltatói képéhez, a munkáltatói márkaépítéshez, valamint a munkavállalók és a befektetők előtti vonzóvá tételéhez.

A pályázat beadásának határideje: 2011. szeptember 15. További részleteket az érdeklődők itt tudhatnak meg.

2011. július 07.

 
 
 

Babanet hozzászólások  
(8 hozzászólás) 

2011 07 09. 21:31
GG
Hát igen.Nagyon szépen hangzik!!!!
→ válasz erre
2011 07 09. 22:39
Letöltöttem a pályázati felhívást, mert érdekelt. Hááát, nem tudtam meg belőle sok közelebbit... Pontosan mit is lehetne tenni, mitől is számítana családbarátnak egy munkahely? Mert lehetnek különbségek aközött, amit én/mi itt elképzele/ünk, de vajh az elbírálók is ugyanerre gondoltak-e = pontosan mivel is lehetne pályázni...? Csatlakozom GG-hez: nagyon szépen hangzik!
→ válasz erre
2011 07 09. 22:47
Még egy gondolat: azért, nagyon sokszor mi magunk vagyunk az előrelépés kerékkötői. Az előző munkahelyemen úgy alakult, hogy egyszerre többen lettek kismamák. Vissza is akartak jönni, a pénz is jól jött volna, emberre is szükség volt a mh-en, csak hát jött a "hova tegyem a gyereket"-kérdés.
Nekem volt egy ötletem, a szép nagy új irodában volt egy használaton kívüli tárgyaló, felvetettem, mi lenne, ha berendeznénk amolyan céges oviszerűnek. Felvennénk egy bébiszittert/óvónénit, vennénk gyerekbútort, ilyesmit, ha ez bevásárlóközpontokban működik, cégnél 3-5 gyerekkel is tán megoldható. És kik szavaztak le? A nők (gyerekes, gyerektelen, épp a babáért küzdő...). Ekkor gondoltam azt, hogy na jó, fogok én nektek ötletelni... :-S
→ válasz erre
2011 07 09. 23:01
Manguszta, ez elég szomorú, hogy leszavaztak, pedig tényleg nagyon jó ötlet. Én eladóként dolgoztam egy szupermarketben. Nem tudom, hogyan lehetne családbaráttá tenni egy olyan munkahelyet, ahová vagy reggel fél 6-ra kell dolgozni járni, vagy gyakran éjfélre keveredek haza:-/ Várom a megoldást.
→ válasz erre
2011 07 11. 10:49
dia
Manguszta, pedig én mit nem adnék egy hasonló lehetőségért... Zseniális ötlet.

Egyébként ha már homár, szedjük össze mi mindentől lehet családbarát egy munkahely - hátha segítünk vele Mangusztának is.

Szerintem: rugalmas munkaidő (amennyiben a munkakör ezt lehetővé teszi), részmunka és távmunka (ismételném csak önmagam, de az előző zárójelet olvassátok ide). Céges bölcsi-ovi istenkirálycsászárság, de ha nincs, akkor az ovik-bölcsik nyitvatartásához igazodó munkaidő.

Egyéb ötlet?
→ válasz erre
2011 07 14. 20:08
Ráadásul, irodás munkát teljes lelki nyugalommal lehet, lehetne otthonról, távmunkában végezni. A munkahelynek még előnyös is, nem kell annyi asztalt, széket, gemkapcsot stb. venni, kisebb iroda elég (villany, fűtésszámla, kávé, vécépapír stb...), horribile dictu a magántelefonok is kiiktatva, stb... Szóval, szerintem csak döntéshozóknak kellene néha, néhol, kicsit tovább látniuk az orruknál.
→ válasz erre
2011 07 15. 10:34
dia
Manguszta, igen, csak a magyar munkaadó általában kontrollmániás. Nehogymár a munkavállaló maga tervezze meg az időbeosztását, megigyon egy kávét akkor, amikor akar, stb. Ha szem előtt van, ellenőrizhető, úgy meg nem.

Persze, nyilván lenne olyan munkavállaló is, aki ezzel visszaélne, de szerintem az átlag anyának nagyon is érdeke, hogy megtartsa az állását, ugye...
→ válasz erre
2011 07 21. 10:50
Jó megoldás lehetne a nálunk fejlettebb országokban működő gyakorlat, miszerint egy 8 órás státuszt két 4 órás kismama tölti be,de erre itthon nem igazán hallottam gyakorlatot. Tény, hogy ha az ember közli, hogy részmunkaidőbe menne vissza dolgozni, azzal pl.anyagilag sem ő maga sem a munakadó nem jár jól, ez utóbbinak talán segíthetne némi támogatással az állam. Az előbbit a gyerek jóllétéért valahogy meg át lehetne hidalni.
Így valóban mindenki jól járna, hosszú távon a gyermekek számának növekedésével társadalom is, de most ebbe nyilván be kellene még fektetni!
→ válasz erre
X
EZT MÁR OLVASTAD?