#baba#anya

Antibiotikumok és allergia

Az egyik elterjedt magyarázat arra, hogy növekszik az allergia és asztma előfordulása a gyerekeknél az, hogy már életük első hónapjaiban antibiotikumot kapnak. Gary Huffnagle és munkatársai a Michigan-I egyetemen talán bizonyítékot találtak erre: egerek bélflórájának elpusztítása után az antibiotikumok az immunrendszer erőteljes válaszát idézték elő.
Az allergia az immunrendszer hiperérzékenyéségének köszönhető, amely védekezik az egyébként nem káros külső ágensekkel szemben, mint pl. pollenek, atka, vagy élelmiszerfehérjék. Jó ideje gyanítják, hogy az antibiotikumok elősegítik a az  allergia kialakulását, megzavarva az immunrendzser érését. A felírt antibiotikumok általában széles spektrumúak és ugyanúgy pusztítják a bélflóra rossz és jó baktériumait. Egy tavaly publikált amerikai vizsgálat azt mutatta, hogy a 6 hónapos koruk előtt antibiotikummal kezelt gyerekeknél megnő a 7 éves korra kialakuló allergia kockázata.

Huffnagle és munkatársai antibiotikummal kezeltek olyan egereket, amelyeket utóbb olyan penészgombával etettek, amely nem okoz betegséget, de allergiát vált ki egyes személyeknél. Az antibiotikummal kezelt egereknél az immunválasz sokkal erősebb volt, tudósít a New Scientis.

A kutatók feltételezik, hogy a bélrendszer baktériumai részt vesznek az immunrendszer formálásában, elősegítve, hogy megkülönböztesse a veszélyes molekulákat a többietől.
Hogyan? Ez egyelőre rejtély.

Forrás: http://www.lasante.net/

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?