#baba#anya

Mi van a popsikrémekben?

Akinek pelenkás gyereke van, az szinte biztosan tart otthon egy tégely popsikenőcsöt is. Én ugyan mindennap nem használtam, csak szükség esetén, de van, aki számára elképzelhetetlen, hogy egy pelenkázás krémezés nélkül történjen. A babák bőre különösen érzékeny, így aztán egyáltalán nem mindegy, mit kenünk azokra a fokhagymagerezd fenekekre. Hogy mi az igazság abban, amit a reklámokban látunk, afelől vannak kétségeim, amit a Tudatos Vásárlók Egyesületének kutatása is alátámaszt.

Az Egyesület aktivistái ugyanis górcső alá vették a popsikrémeket, és kicsit sem megnyugtató eredményre jutottak. A vizsgált 12 termék nagy részében ugyanis olyan anyagokat találtak, amelyek egyáltalán nem hatnak jótékonyan a babák gondos ápolást igénylő bőrére. A termékeket hipermarketekben, gyógytermék-boltban, gyógyszertárban szerezték be, és nem hagyták ki bizonyos üzletláncok saját márkás termékeit sem.

A termékek kiválasztása előtt közvélemény-kutatást is tartottak az érintett édesanyák és nagymamák körében is. A termékösszetevőket illető információkat a termékeken feltüntetett terméktájékoztatóról vagy a gyártó honlapjáról szerezték be.

Az értékelésnél a legfontosabb szempontnak az Ökotest által is kifogásolt kőolajszármazékokat és illatanyagot tartották, ugyanis ezek allergizáló hatásúak lehetnek, és bőrproblémákat - pl. bőrszárazságot, repedezettséget, gyulladást - okozhatnak. A vizsgált termékek többsége sajnos tartalmaz kőolajszármazékot - pl. parabént, vazelint, paraffint, PEG-et. Az összetevőkön kívül azt is pontozták, hogyan tájékoztatják a gyártók a fogyasztókat a címkéken illetve a honlapjukon.

Tesztünk során a vizsgált 12-ből mindössze három termék teljesített maximális pontszámmal, vagyis csak ez a három nem kapott pontlevonást. Az utolsó helyen három népszerű, a boltok polcain szinte állandóan megtalálható termék áll. A vizsgálat eredményeit a Tudatos Vásárlók Egyesületének honlapján tekinthetitek meg.

Ti használtok popsikrémet vagy kenőcsöt?

Szilágyi Diána, 2011. május 20.

 
 
 

Babanet hozzászólások  
(13 hozzászólás) 

2011 05 20. 14:44
Mi használtunk, eleinte recepteset, amit a doktornőnk írt. Utána egy másikat, sajnos arra már nem emlékszem hogy mi volt a neve, és Sudokrémet használtunk és használunk. Ja meg egyszer kaptam egy Dm-es popsikenőcsöt, de annak olyan fura állaga volt, alig lehetett kenni, hogy alig használtuk, csak pár napig.
→ válasz erre
2011 05 20. 20:01
Mi használtunk többfajta gyógyszertári és bolti krémet is. Egyik sem volt annyira jó, mint amit végül egy interneten olvasott recept alapján én magam készítettem el otthon. Egy rész lanolin, egy rész olivaolaj, és néhány csepp levendula és teafa olaj. Ennyi. És nem csak babapopsira jó. Következő gyereknél már csak ezt fogom próbálni. (Amellett, hogy hatékony, még a lelkemnek is jót tesz, hogy olyat kenek a gyerekemre, amit én magam készítettem :))
→ válasz erre
2011 05 20. 22:08
Mi többfélét használtunk, először a doki által felírt gyógyszertárit, aztán amit ajándékba kaptunk, mindegyik jónak tűnt egy ideig, aztán amikor már evett mindenfélét a manó elkezdett kipirulni a popi, ekkor kezdtük a Sudocremet használni, nekem nagyon bevált!
Aztán a nőgyógyászom írt fel egy krémet, amit gyógyszertárban készítenek és nem csak popsikrémnek jó, na most ezt használjuk nappal és Sudot éjszaka, és egyelőre nagyon szép a picur popija :D
→ válasz erre
2011 05 21. 07:07
Nagyon örülök a cikknek!!! Már azt hittem, én vagyok a marslakó, merthogy van egy csomó krém, márkásak is, drágák is, amik ahelyett, hogy ápolnának, bizony kiszárítják a bőrömet... akkor már tudom, miért...
→ válasz erre
2011 05 21. 07:19
Megnéztem a honlapot, érdekes, hogy a Sudo-ra azt írják, tartalmaz allergizáló és kőolajszármazék anyagokat... és még csak nem is olcsó (ár-összehasonlítás is van fent, és az egyik, minden tekintetben megfelelő krém csak 3 forint/100g-mal drágább...). Bár nem értem azt a Ft/100g -ot, sztem tévedtek egy nullát (vagy még nagyon korán van nekem...)
→ válasz erre
2011 05 21. 16:02
Elég lesújtó a teszt eredménye, ezért el is határoztam, hogy kipróbálom a popsikrém helyett a natúr sheavajat.
→ válasz erre
2011 05 21. 22:01
Szervusztok!

mi most vettunk sheavajat. Eddig natúr olajakat használtunk csak. A sheavaj hatásáról még nem tudok nyilatkozni, mert nem használjuk elég régóta. Kicsit macerás hazsnálni, mert szobahőmérsékeletan elék kemény - kézen, pospsin utána gyorsan olvad.
→ válasz erre
2011 05 21. 22:52
És ahhoz mit szóltok, hogy Kanadában tiszta vazelint (kôolajszármazékot) kenetnek a babák popsijára? Sajnos az elsô gyerekemnél még nem figyeltem erre annyira, de a másodikkal kizárólag természetes alapanyagú kenôcsöt használok. Nagyon mérges vagyok emiatt (is). De sajnos a legtöbb krém, fürdetô, sampon stb is hasonló cipôben jár...
→ válasz erre
2011 05 23. 04:07
Szerencsére mi nem sokat használjuk a popsikrémet, mert nincsen rá szükség, de lapul 1 kis tégely sudocream a polcon! Biztos ami biztos!
→ válasz erre
2011 05 25. 09:29
Szigorúan gyógyszertári kenőcs, én annyi mindenre vagyok allergiás, így ha lehet, mindent kerülök, amit lehet és az tűnt a legszimplábbnak eddig. Első babánál bevált, másodiknál nem is keresgéltem. Sudo is van, de nekem nem túl jó a tapasztalat. Felmaródás egyszer volt valami étel miatt, akkor 2szer bekentem Neo*-val, mivel a Sudo nem volt jó, és tökéletesen rendbejött.
A sheavajról sok pozitívat hallottam, de nem olcsó, és nem tudom mennyire ellenőrzik külföldön a termelést, így én magam bizonytalan vagyok benne. Marad az egyszerű körömvirágtea, meg kamilla, ha gyuszis a bőr, stb...
→ válasz erre
2011 05 25. 21:52
Én csak este használok Napsugár bébikenőcsöt. Tökéletesen puha, sosem piros a kisfiam popsija, pedig nem szárazon tartós papírpelenkát használ. Azokról nem készült teszt? :) Az emberek (általában sajnos én is) elfogadják, hogy amit mindenki használ, az nem lehet rossz. Dehogy nem! :(
A sheavaj tényleg nem mindenhol megbízható, de ha jót veszel, az nagyon megéri. Ha sterilizált habverővel (gépi) hidegen sajtolt olajjal (pl.: olíva, avokádó,...) összekevered, könnyebb a babára kenni.
→ válasz erre
2011 05 28. 07:45
És mi újság a nedves törlőkendőkkel???? Gyanítom abból is csak a házi készítésű lenne tökéletes. Én még csak most várom a kisfiam, de nagyon remélem mire megszületik minden ilyesmiből megtalálom a legoptimálisabbat.
→ válasz erre
2011 05 30. 11:08
dia
75eperke! Nyilván abban sincs sok egészséges, de amiért én óva intenélek a használatától, az egy sokkal profánabb ok. Mégpedig az, hogy nedves. Mert a legtöbb mama a nedves törlőkendővel letörli a gyerek fenekét, aztán már csomagolja is a pelenkába. Vagyis: nedvesség, sötétség, meleg, dunszt - jó eséllyel gombásodást jelent. Nálunk megvolt. Rettenetes volt. Utána soha többé nedves törlőkendő - max. utazáskor kéz és arctörlésre -, inkább vittem a fürdőkádhoz, zuhany, szappan, szárazra törlés minden alkalommal.
→ válasz erre
X
EZT MÁR OLVASTAD?