Hasznos termékek kezdő anyukáknak
Szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy minden, első gyermekét váró kismama kezdetben úgy gondolja, hogy valóban nélkülözhetetlen az a millió cucc, amit a babapiac kínálata nyújt. És igen, valóban sok termékre szüksége van egy újszülöttnek (meg a szüleinek), de legalább ugyanannyi egyáltalán nem szükséges. Mondjuk, lehet, hogy hasznos. De nem létfontosságú.
Persze abban is minden kismama egyetért, hogy gyermekének a legjobbat akarja. Ami persze szubjektív. Ezért érdemes jól szétnézni, tájékozódni, és ha lehetőségünk van, akkor tesztelni és kipróbálni a termékeket, hogy valóban a számunkra legmegfelelőbbet választhassuk.
Emlékszem, mikor a nagyfiammal voltam terhes, órákat ültem a számítógép előtt, kerestem-kutattam a kelengyelistán szereplő tételeket, aztán fórumokat olvasgattam róluk, ki-melyik márkát javasolja és miért. Mindemellé jöttek még innen-onnan a tanácsok, tippek, tapasztalatok, melyek vagy megkönnyítették a döntést vagy épp ellenkezőleg, még inkább megnehezítették.
Íme, az én néhány kedvencem Best Of listámról:
Pelenkázó táska
Bár már egy ideje nem használom, de két gyerekkel egyszerűen imádtam a pelenkázó táskát! Én egy nagyobb méretűt választottam, előnye, hogy külön táskát nem kellett magammal vinnem, tökéletesen belefért az én cuccom is (telefon, pénztárca, azt hiszem ennyi részemről ).
Vízhatlan, 4 tárolós, italtartós, kézbe, vállra és a babakocsira is felhelyezhető volt, egyszerűen klassz!
Mióta Ádám is a saját lábán közlekedik és bojkottálja a babakocsit, azóta átálltam a hátizsákra.
Fürdőkádbetét szivacs
Lehet, hogy másnak nem egy korszakalkotó találmány, én mégis csak a második fiamnál fedeztem fel ezt a szivacsot. Anno Marcinál a műanyag betétet használtuk 1-2 alkalommal, de nem szerette, kemény és kényelmetlen volt neki. Amíg nem tudott egyedül ülni a kádban, addig 4-kezes program volt a fürdetés: papi tartotta a kis testét, én pedig mosdattam. Pontosabban fürdetés címszó alatt pluszban simogattam…
Ádámnál rátaláltam erre a szivacsra. Nagyon bevált, neki is, nekem is: míg ő pihe-puha felületen ázott a vízben, addig én két szabad kézzel gyurmáztam kis csepp testét. Most pedig, hogy van két izgő-mozgó vízipókom a kádban, áldom annak a nevét, aki feltalálta a csúszásgátlót. Komolyan…
Babaphone
Vagy bébiőr, babaőr, ki hogy hívja. Vannak extra funkcióval ellátott példányok is (videomonitorok – látjuk is a babát, smart monitorok – okostelefonnal kompatibilis szuperkészülékek), mi a sima verziót vettük meg – audiomonitor -, úgy voltunk vele, hogy ha jelez a készülék, úgyis megnézem a gyereket élőben, nem a készüléken keresztül kukucskálom meg. Mi szeretjük, tökéletesen hozza a tőle elvártat, a nagyszülőkhöz is jön velünk. Persze, ha nem felejtjük itthon…
Hálózsák
Gyerekeknél az egyik legpraktikusabb dolog a hálózsák. Marci két éves koráig abban aludt, volt vastagabb, vékonyabb, az adott évszakhoz megfelelően. Ebből kiindulva, Ádámnál is hálózsákkal indultunk, azonban ő kb. féléves korában - amikor is elkezdett forgolódni - jelezte, hogy ki nem állhatja, így nála áttértünk a takaróra. Tartottam attól, hogy így nonstop takonnyal állunk majd szemben, hiszen biztosan lerúgja magáról éjjel, de az a helyzet, hogy ő viszonylag nyugodtan alszik, nem pörög szélkakas módjára, max jobbra-balra elfordul, így ritkán találtam kitakarózva.
Babakocsi
Voltak ismerőseim, akik óvtak az ún. multifunkciós babakocsitól, aztán mikor elmentem a beszerző körútra, épp egy szuper ajánlat adódott, így kicsit ódzkodva, de mégis emellett döntöttem. És milyen jól tettem! Ami az egyetlen fix kritériumom volt, hogy a járgány nagy kerekű legyen, mivel vidéken élünk, ez hasznos volt, a 20-30 centis hóban is simán, akadálymentesen tologattam az én alvó babámat. Mondjuk a méretes kerekek miatt kicsit nehéz volt és nagyobb helyet foglalt, mint a kisebb méretű társai, de mellette szólt még az is, hogy kormányfékkel rendelkezett, azaz a sportolni vágyó kismamák együtt futhatnak a gyermekükkel (én nem vágytam külön sportra ).
Aztán volt egy esernyőre csukható babakocsink is, amit nem a terepen használtunk. Ezek előnye, hogy könnyűek, gyorsan és egyszerűen összecsukhatók-kinyithatók.
Textilpelenka
Szintén egy szükséges alapkellék a textilpelenka. Eleinte biztosan napi 4-5 mennyiséget elhasznál az ember, főleg a bukós babáknál, meg persze mindenhová (ágyba, vállra, babakocsiba, játszószőnyegre stb.) teszünk egyet-egyet a gyerek feje alá, és hát nem is mossuk ki minden nap azt a pár használtat, szóval szerintem minimum 20 darab a kezdő csomag. Vannak már színesek és mintásak is, mi is kaptunk 1-2 jópofa figurásat, funkció szempontjából teljesen mindegy, hogy a sima fehéret vásároljuk vagy a vidámabbat. Persze ma már nem mindennapos a használatuk nálunk, de megtartottam belőlük néhányat.
Zárható fedeles műanyag pohár
Kezdetben ezekben fagyasztottam a lefejt anyatejet, majd a hozzátáplálás során a különböző püréket is ezekben a poharakban porcióztam ki. A mai napig használatban vannak, kiválóan szolgálnak pl. nasievés (ropi, kölesgolyó) esetén, de volt, hogy sütésnél használtam, ezzel mértem ki az alapanyagokat. Örök darab.
Nedves törlőkendő
Anyukám és anyósom is számtalanszor elmondta, milyen könnyű dolgom van nekem, hiszen ma már van eldobható pelus és nedves törlőkendő. Annak idején, ők a textil pelenkával oldották meg ezeket a sz@r helyzeteket… Bocsánat
Respekt! De tényleg! Én giga mennyiségű nedves törlőkendőt használok. No, nem csak a popsikra, hanem úgy általában, sima kéz- és arctörlésre is, így minden szobában és minden táskában, sőt az autóban is lapul minimum egy csomag!
Orrszívó
A nedves törlőkendőhöz hasonlóan, az orrszívót is számtalanszor „irigyelték” a nagyszülők: „Higgyem el, sok fülgyulladástól kímél meg minket ez az eszköz.” Én elhiszem. A fiaimnak meg magyarázhatom…
Ki mivel fejezné be a Top10 listát?