Mai napon indul útjára az Ország Játéka verseny
Negyedik éve kerül megrendezésre az Ország Játéka című verseny, amely rövid idő alatt a hazai játékpiac rangos szakmai vetélkedője lett.
A játékokra népszerű tagokból álló szakmai zsűri véleménye mellett a közönság szavazataira is számít a Játéknet. A cég három évvel ezelőtt saját kezdeményezésként hirdette meg a játékokat minősító versenyt, amely rövid idő alatt túlnőtt az internetes játékpiac vezető vállalatán. Ma már reálisnak látszik a cél, hogy az Ország Játéka díja szakma és a vásárlóközönség számára egyaránt elfogadott, nívós minősítést képviseljen.
A verseny zárásakor megrendezett díjátadó gála pedig egy rangos, valódi élményt nyújtó közönségtalálkozóvá vált, ahol szintén több ezer fős tömeg fordult meg. A szombat délutáni színes családi programként beharangozott kalács/kakaó partival, bűvésszel, arcfestő bohóccal is hangulatosabbá tett rendezvényen az érdeklődők személyesen is kipróbálhatták a versenybe nevezett játékokat, a részt vevő családok, gyerekek nagy örömére.
A zsűri tagjai:
- Csordás Ágnes
- Görög Zita
- Jánossy Gábor
- Kulcsár Hajnal
- Pierrot
- Tarján Takács Katalin
- Veszelszkyné Huszárik Ildikó
- Vály-Nagy Erika
Kategóriák:
A versenyben a játékgyártók maximum 5-5termékkel indulhatnak,melyeket 7 kategóriában lehetnevezni (értelemszerűen egy kategóriába csak egy termék nevezhető),amelyek a következők:
• Társasjáték
• Interaktívjáték(jellemzőenelektromos/digitálisjáték,amikézzelfogható,tehátnem applikáció)
• Bébijáték
• Építőjáték
• Készségfejlesztő
• Egyéb fiú
• Egyéb lány
A szavazás menete:
A játékokra mind a zsűri tagjainak, mind a közönségnek is az orszagjateka.hu weboldalon van lehetősége mai naptól november 15-ig.
Jótékonysági célok:
Természetesen a verseny jótékonysági célokat is szolgál, amelyek teljesüléséhez szintén a közönség aktivitására van szükség.
A benevezett játékokból ajándékcsomagokat készít a Játéknet, és az első három legtöbb ajánlást begyűjtő óvoda kapja meg.
A zsűri által érdékelt szempontok, melyek a későbbiekben a közönség számára is támpontot nyújtanak a karácsonyi ajándékvásárlás alkalmával:
- Készségfejlesztési képesség mértéke? (cselekvési, gondolkodásbeli képességek terén)
- Hozzájárul-e a játék a gyerek mentális, érzelmi világának elmélyítéséhez?
- Mennyire fejleszti a játék a gyerek szociális kapcsolatait, mennyire alkalmas „együtt játszásra”?
- A játék kidolgozásának minősége? (szín, forma, anyagminőség, tartósság értékelése)
- Mennyire tekinthető innovatívnak az adott játék?
- Mennyire tekinthető kreatívnak az adott játék?
- Mennyire jelent örömforrást a játék a gyerek számára?
- A pontozó szubjektív értékelése