#baba#anya

Babaváró hitel: 40-46 százaléknál már fel is függesztették törlesztést

Már olyanok is vannak, akik elmaradtak a részletekkel.

Korábban mi is írtunk arról, hogy már több száz milliárd forintot helyeztek ki a bankok babaváró hitelként. Csak az OTP 151 milliárd forintot helyezett ki ilyen címen. A legtöbben a maximális, tízmilliós összeget igénylik.

Az Erste Bank a napokban közölte: az eddig felvett babaváró hitelek 46 százalékánál már fel is függesztették a törlesztést,

azaz megszületett legalább egy gyermek, avagy a magzat elérte a 12 hetes kor

Szüneteltetés

A rendelet szerint a kölcsön teljes futamideje nem haladhatja meg a 20 évet. Ebbe nem számít bele az első gyermek születését követő szüneteltetés, ami 3 év lehet maximum. A törlesztés szüneteltetésére a hiteligényléstől számított első 5 évben született gyerekeknél van lehetőség.

Az Erste Bank tájékoztatása kapcsán a Bank360 utánajárt, mi a helyzet a több pénzintézetnél:

Az OTP Bank elárulta: eddig nagyjából 22 ezer igénylés érkezett a bankhoz, amelyből 16 ezret folyósítottak. A folyósított ügyletek közel negyven százalékánál függesztették fel a törlesztést. Az arány a többi banknál is hasonló.

Az MKB Bank és az UniCredit Bank szintén 40 százalék közeli felfüggesztési arányról számolt be, mindkét bank nagyjából 8 milliárd forintnyit folyósított eddig az október végi közlésük alapján.

A CIB Banknál az igénylők 43 százaléka függesztette fel a törlesztést, az eddig folyósított összeg pedig 11 milliárd forint.

A K&H Bank több mint 3500 igénylést fogadott be 34,3 milliárd forint értékben, amelyből 27,3 milliárdot folyósítottak is, ebből 44 százalék kérte a felfüggesztést.

A Gránit Banknál az 1 milliárd forintnyi folyósított hitel több mint harmadánál függesztették fel a törlesztést. A Sberbank és a Budapest Bank nem adott választ arra a kérdésre, hogy mekkora a felfüggesztési arány.

Az is kiderült, hogy már vannak késedelmes ügyfelek is. A válaszadó bankok közül egyedül az MKB jelzett eltérő mértékű késedelmet az ügyfelek 2,5 százalékánál, míg a Gránit Bank, az UniCredit Bank, a K&H Bank, a Takarékbank és a CIB Bank megfelelő visszafizetési magatartásról számolt be.

 

A cikk forrása: szeretlekmagyarország.hu

2019. november 10.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?