#baba#anya

Így pofozd helyre a nőiességed, fedezd fel magadban újra a nagybetűs NŐT

Az anyává válással sokan érezhetjük úgy, hogy egy ponton elvesztettük a kapcsolódást önmagunkkal, egyre nehezebben éljük meg a nőiességünket. Ebben segít ez a gondolatébresztő, cselekvésre sarkalló írás, amelyben még egy sokat segítő, vezetett meditációt is találsz. 

 

Mondhatnám, hogy annak egyszerűbb, aki a szülés és az anyaság előtt ragyogott nőiességében. De ez nem törvényszerű. Természetesen meghatározó, hogy előtte milyen értelmezésben volt benned ez a fogalom.

Honnan is ered az egész? Onnan, hogy neked milyen volt a női, illetve anyai mintaképed.
A kettő egyáltalán nem zárja ki egymást, sőt, nem is lenne szabad, hogy anyaként külön éljen ez bennünk.

Te milyennek láttad anyukádat ezekben a szerepekben?

"Csak" anya volt, aki a gyermeknevelésben és a háztartásban élte meg magát, vagy egyben egy bájos, határozott, mégis finom, légies nő, aki szerette és elfogadta magát nőként is? Olyan anya és nő volt, aki foglalkozott, törődött önmagával is?

Gyermekként milyennek láttad a szüleidet férfi és női viszonylatban? Láttad köztük a pajkos pillantásokat, meghitt, szeretettel teli érintéseket, öleléseket? Apukád nőként is kezelte édesanyádat vagy "csak" a gyermeke anyjaként tekintett rá?

Örültek, hogy lánynak születtél, vagy fiút vártak inkább? Kislányként apukádtól hallottál dicsérő szavakat, kaptál finom gesztusokat?
Ha ezeket átgondolva hiányosságokat tapasztalsz, sajnos elképzelhető, hogy te is nehezen integrálod magadban az anya-női szerepeket. Hiszen olyan sok szerepnek " kellene" megfelelni. Muszáj erre úgy tekinteni, mint egy szerep, vagy mint valaminek való megfelelés?

Nem! Minden anyában benne lakozik a minden értelemben létező NŐ és ŐSANYA!

Ha már a családtervezésnél helyre teszi magában ezeket a minőségeket a leendő kismama, sokkal harmonikusabban élheti meg nőiességét a 9 hónap alatt és teljesedhet ki már kisbabájával a karjában. Persze azért is lenne fontos ezekkel foglalkozni és az esetleges hiányosságokat kezelni is, mert ezen minták mentén választunk párt magunknak.

Mi van akkor, ha a társunk miatt nem tudjuk jól megélni nőiességünket?
Először is, ha a fent említett múltbéli érzelmi tapasztalásokat helyre tettük, változni fog a párunkhoz való hozzáállásunk és az övé is hozzánk. Ezen kívül sok férfi csúnyán mondva úgy működik, hogy "néma gyereknek anyja sem érti a szavát." Tehát mindenképp érdemes egyértelműen kifejezésre juttatnunk előtte az érzelmi szükségleteinket. Ha már tudjuk, hogy milyenek azok.

Pár tipp, hogyan rázd helyre a nőiességedet:

Gondold végig neked mi a szeretetnyelved. Fogalmazd meg, hogyan szeretnéd kapni párodtól a szeretet kifejezését, a figyelmet? Mondd is el neki!

Legyen kis női szertartásod (újdonsült anyaként még a pár perces is sokat számít)

Meg kell tanulnod először elfogadni magad (pl. az átalakult testedet, külsődet) a jelenben. Jelentsen ez akár pár mérettel nagyobb, de új, csinos ruhák beszerzését: nagyot fog dobni az önbizalmadon, ha egy kicsit ilyesmivel is kényezteted magad.

Meztelenkedj otthon! Nincs komolyabb erőpróba, mint új testünkkel flangálni egy szál bugyiban, vagy anélkül. Először az is nagy kihívás sokaknak, hogy egyedül a lakásban, amikor senki sem látja (legfeljebb a kisbabája). Figyeld meg a tested, nézegesd magad a tükörben, lásd meg a jót abban is, ami nem feltétlenül előnyére változott. Mondj hálát a testednek, hogy segített a kisbabád kihordásában és hogy általa életet adhattál.

Figyelj oda a stresszoldásra! A hormonok amúgy is tréfát űznek veled, de ha napi szinten oldod a stresszt, nem hagyod a jelenbelieket leülepedni. 
Ehhez itt találsz egy meditációt, amelyben érzelmi stresszoldással találkozhatsz gyakorlatokkal, energia harmonizálással egybekötve.

 

A meditációhoz levendula esszenciát is használhatsz, hogy méginkább élvezd az ellazulást akár a kádban, vagy ágyban az altatás alatt, közben. Kisbabákra is nyugtató hatással van, így együtt is használhatjátok, hallgathatjátok.

Vizualizáld minél többször, hogy milyen szeretnél lenni. Itt nem kifejezetten csak a külsőről van szó, hanem arról, HOGYAN SZERETNÉD ÉREZNI MAGAD.

Minél több érzéssel töltsd meg a magadról alkotott képet, tehát használd érzékszerveidet. Például képzeletben halld magad, ahogy finoman, lágyan, vagy akár szexin, határozottan nyilvánulsz meg. Lásd magad magabiztosnak, önbizalommal teltnek, nőiességtől ragyogónak stb. Sőt, mindezt próbáld úgy vizualizálni, hogy anyaként is tökéletesen működik benned.
 

A szerzőről: Tárnoki-Makay Mihaéla, gyermek és felnőtt stresszkezelő, masszőr, oktató: a ’Miamanó meséi, trükkje felnőtteknek és gyerekeknek’ kitalálója, szerzője. Miamanó tanfolyamok oktatója: gyermek stresszoldás lehetőségei, mesemeditáció, egyénre szabott mozgásfejlődést támogató masszázs és mozgatás mondókákkal, gyermek fejmasszázs, koncentrálást segítő, agy-és szemműködést összehangoló gyakorlatok, önbizalom erősítő gyakorlatok, a kisgyerekek érzelmének és viselkedésének megértése. 

 

Tárnoki-Makay Mihaéla, 2023. augusztus 08.

Forrás: Nyitókép: GettyImages.com

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?