#baba#anya

5+1 trükk, amivel meghosszabbíthatod az alvós plüss élettartamát

Alvóka, nyunyi, nyunyóka, penci, nyunya... számtalan neve létezik a kicsik alvótársának, ami jellemzően egy plüss figurát takar. Persze vannak gyerekek, akik szeretnek például textil pelenkával, netalán az anyukájuk egyik „anya illatot” magába záró ruhadarabjával közlekedni és aludni, de abban talán nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, egy kedvenc plüss állatkája minden gyerkőcnek akad.

Ezek a kis lények legtöbbször arra hivatottak, hogy magukba szívják, eltárolják, majd a szükséges időpontban kis gazdájuk számára elérhetővé tegyék azt a kellemes „otthonos illatot”, amely komfortérzetet, megnyugvást hozhat büszke tulajdonosuk számára. Aztán persze lehet ezeknek az „átmeneti tárgyaknak” akár már komolyabb szerepe is: például az általános otthonosság és biztonság érzése mellett segíthet oldani az óvodába nehezebben beszokó, akár szorongóbb gyerekek feszültségét azzal, hogy rajtuk keresztül, az ő segítségükkel kommunikálnak az óvónénikkel és a társaikkal.

Ha nagyon lényegre törően akarnánk fogalmazni, összességében azt mondanánk: jó, hogy vannak a nyunyikák és társaik. Igen ám, de mi történik akkor, ha ezeknek a nagyra becsült társaknak egyszer csak lejár az élettartamuk, magyarul a gyerekek addig nyúzzák őket, amíg az anyag megadja magát?

Úgy hiszem, erre a költői kérdésre szinte minden szülő tudja már a választ, vagy ha nem, hamarosan megtudja.

Épp ezért gondoltunk arra, hogy gyakorlott anyákként összeírunk nektek néhány jól bevált tippet és trükköt, amit mi már megtapasztaltunk az alvós plüssök „életben tartásával” kapcsolatban.

 

Így hosszabbíthatod meg tehát az alvós játék élettartamát!

 

>> Válassz strapabíróság szerint!

Ha még csak most érkezett el a pillanat, hogy a kisgyermekednek alvós plüsst válassz, akkor érdemes azon gyártók termékei között szétnézni, akik akár több év garanciát is vállalnak a játékokra. Jó esetben olyan információt is találsz náluk, hogy hány éves kortól ajánlják az alvós pajtit: ez arra is enged következtetni, hogy mennyire strapabíró a termék. Ha például egészen csecsemőkortól szól az ajánlás, abban biztos lehetsz, hogy a plüss a megfelelő sztenderdeket figyelembe véve készült, azaz nincs rajta könnyen lenyelhető kiegészítő és a varrások is masszívabbak.

 

>> Alvós plüss a helyén marad!

Ugyan talán szívtelenség nem megengedni, hogy a legjobb plüss barát mindenhova elkísérje a gyerkőcöt, de hidd el, rengeteg mosást spórolhatsz meg azzal, ha nem fetreng az öri-bari bárhol, ahol épp úgy tartja kedve.

 

>> Ha mosni kell, hát mosni kell, de csináld jól!

Először is minden esetben érdemes ellenőrizni a termék címkéjét, hogy egyáltalán mosható-e az alvóka. Amennyiben igen, jól teszed, ha csak a feltüntetett hőfokon mosod, lehetőleg kézi mosás funkción, vagy ténylegesen kézi mosással. Óvatosan nyomkodd ki belőle a vizet, és ha teheted szárítsd napon, hogy ne tegye tönkre az anyagát a hajszárító.

 

>> Óvd meg jobban mosás közben is!

Ha úgy ítéled meg, jobb lenne, ha nem érintkezne más mosatlan ruhákkal, tedd be egy mosóhálóba, ahol biztonságban lesz a többi mosnivalótól és a mosógép dobjába sem tud beakadni. Ne szárítsd szárítógépben, mert könnyen eldeformálódhat, összemehet a játék.

 

>> Erősítsd meg, ha lehet!

Ugyan ez már kissé macerás, de ha jónak látod, szaladj át egyszer a terméken egy körbevarrással, így megerősítheted a játék külsejét.

 

+1

Légy előrelátó és már a legelején válassz a neked szimpatikus plüssből legalább 2 darabot, hogy idővel a termékek rotálhassák egymást. Persze nem akarunk áltatni: lesz olyan gyerek, akinek csak az eredeti lesz jó és ennek alaposan hangot is ad majd!

 

K.V., 2023. június 19.

Forrás: Nyitókép: GettyImages.com

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?