Gyász, bántalmazás, függőség - hogyan lehet kényes témákról beszélgetni a gyerekekkel?
Hiába az életünk részei, az intim, a fájdalmas és a tabusított vagy kínosnak gondolt témákról nem könnyű beszélni egy gyerekkel. Segítünk, hogy a nehéz témák könnyebben menjenek!
»
Szülés utáni depresszió férfiaknál: ebből veheted észre, ha a párod is érintett
Ha a párod hangulata, viselkedése látványosan megváltozott a szülés óta, ha sokszor lehangolt és ideges, akkor esélyes, hogy ő is érintett lehet.
»
"Utáltam a szoptatás minden pillanatát" - anyák a szülés utáni depresszióról
Minden okom megvolt a boldogságra: a babám, a férjem és az új otthon - mindenem megvolt, de hallani sem akartam arról, hogy mennyire hálásnak kellene lennem.
»
"Lustának és semmirekellőnek neveztek, mert pihentem a rendrakás előtt" - egy kétgyerekes anya kálváriája
Az anyuka szerette volna megmutatni, hogy nem lehet, és nem is kell tökéletesnek lenni anyaként. Az üzenete nem ért célba, sőt, helyette kioktatták, és minősítették.
»
„Leállt a babám légzése, amikor szoptattam, most félek egyedül maradni vele" - egy anya mesélt a szülés utáni depressziójáról
Egy újdonsült anyuka osztotta meg megrázó tapasztalatait, miután pici babájának leállt a légzése a szoptatás során.
»
Szülés utáni depresszió - az apákat is érintheti
A szülés utáni depresszió az apákat is érintheti, és hasonló tünetekkel jelez, mint az anyáknál.
»
Szeparációs szorongás babáknál: 7 tanács a pszichológustól, ami segíthet
Mikor kezdődik a szeparációs szorongás a babáknál, mik a jelei, és mit tehetünk ellene? Szakember mondja el, hogyan segíthetsz a babádon és magadon is.
»
Miből lehet tudni, hogy bántják a gyereket az óvodában, és hogyan segíthetünk szülőként?
Elmondjuk, mit tehetsz azért, hogy időben észrevedd a bántalmazást, és azt is, hogyan tudsz segíteni.
»
Mióma: jóindulatú daganat, de meddőséget is okozhat
A mióma komoly fájdalmak kiváltója, és akár meddőséghez vagy vetéléshez is vezethet. A nőgyógyász elmondja, mit lehet tenni, ha kezünkben a diagnózis.
»
Az agy segít felkészülni az anyaságra! De mégis hogyan?
Az agyunk a terhesség kezdeti szakaszától változni kezd, hogy jobb anyák lehessünk. A testi és lelki változások szuper képességeket fejlesztenek ki.
»
Ha leejted a kisbabádat…
Balesetek mindig történnek, különösen, amikor keveset alszunk. Ha egy csecsemő véletlenül leesik az ágyról vagy a kanapéról, a szülők hajlamosak azonnal pánikba esni, és gyakran bűntudatot érezni. Ezek az érzelmek még inkább... »
Miért félnek a gyerekek a sötétségtől?
Előbb-utóbb minden gyerek elkezd félni a sötétségtől. Vannak gyerekek, akiknél már egészen kicsi korban észre lehet venni, hogy a sötétség feszültté teszi őket, és vannak, akik egy bizonyos idő után ismerik fel és vallják be,... »
Ilyen súlyos következményei vannak annak, ha ordítozol a gyerekkel
Pszichológusok, nevelési tanácsadók véleménye szerint, ha a felnőttek gyakran kiabálnak, üvöltöznek a gyerekkel, vagy a kiskorú olyan családban nő fel, ahol gyakoriak a szülők közötti hangoskodások, veszekedések, akkor nagyobb... »
Az iskola miatt is fájhat a gyerek hasa!
A hozzám kerülő gyerekek jelentős részének családi, óvodai, iskolai okok miatt fáj a hasa vagy küzd hasmenéssel. Szorongás, csalódás, közösségbeli bántalmazás, megfelelési–teljesítési kényszer bújik meg a mélyben – mondja a... »
20 gondolat, ami minden kismama fejében megfordul!
Minden terhesség más, ahogy minden kismama is más. Máshonnan jövünk, más a személyiségünk, a világnézetünk. Egy közös van bennünk, a hasunkban növekvő gyerek. Na jó, annál talán egy kicsit mégis több.
» 3 hozzászólás
Helikopter után itt a hóeke szülő fogalma is!
A „helikopter szülők” fogalma bizonyára már sokak számára ismert, ezzel a jelzővel azokat a szülőket illeti a szakirodalom, akik féltő-óvó módon folyton ott köröznek még idősebb gyermekük felett is és nem hagyják, hogy azok... »
Szabályozott terhesség
Nem könnyű manapság kismamának lenni. Ha szedsz vitamint, az a baj, ha nem szedsz vitamint, az a baj. Ha cukrot használsz, az a baj, ha édesítőt, az a baj. Ha dolgozol, az a baj, ha otthon ülsz, az a baj. Ha nem eszel húst,... »
Munkanélküliség és a gyerek
Egyre több mentális betegséget diagnosztizálnak azoknál az embereknél, akik elvesztették a munkájukat. Ez a probléma azonban nem csak őket sújtja. A szakemberek szerint az állás nélkül maradt szülők gyerekeinek mentális és... » 1 hozzászólás
A terhesség elõtti trauma kihat a gyerek viselkedésére
Az anya terhesség elõtti traumatikus élményei befolyásolják késõbbi gyermekének érzelmi és szociális viselkedését.
»
A szülés utáni depresszió elõre jelezhetõ még a terhesség alatt
A terhesség közepe táján egy hormon szintjéből nagy valószínűséggel megjósolható, lesz-e depressziója a kismamának a szülés után. Ezt állapították meg amerikai tudósok egy 100 nő részvételével készült kutatás alapján.
»