„Ez az utolsó hónap, amikor próbálok teherbe esni, aztán végeztem!”
Sorozatos vetélések, fizikai és lelki fájdalom – egy 40 éves nő őszintén mesél a teherbeeséssel kapcsolatos küzdelmeiről.
»
Hogyan számítható ki az ovuláció időpontja? A nőgyógyász elmondja
A megtermékenyülés az ovuláció alkalmával megy végbe, ám hogy ez pontosan mikor van, az egyénenként eltérhet. Vannak azonban jelek, amik az ovuláció jelenlétére utalnak.
»
A tejelválasztási hormon magas szintje meddőséget okozhat!
Egy pár életének egyik legfontosabb állomása a családalapítás. Bár vannak esetek, amikor már az első hónapban megtörténik a csoda, ám általában több hónap próbálkozás szükséges ahhoz, hogy pozitívat mutasson a terhességi teszt.... »
Tények és tévhitek a fogamzásról
Nőként életünk nagy részében igyekszünk elkerülni, hogy terhesek legyünk. Ám elérkezik az a pont, mikor úgy érezzük, készen állunk az anyaságra, most már jöhet a baba – és minden megváltozik. A szerencsések pár pillanat alatt... »
Túlsúlyos gyermekvállalás
Bár a szépségideálok korról-korra változnak, azt ma már tudjuk, hogy az elhízás számos betegség, sőt akár a terméketlenség hátterében is állhat. Az utóbbi évtizedekben aggasztó mértékben növekedett a túlsúly és az elhízás... »
A hiperstimuláció elkerülhető a lombikkezeléseknél
A meddőségi technikák nagyon sokat fejlődtek az évtizedek során, azonban még mindig sokszor hallhatunk olyan esetekről, amikor a szervezet túlreagálja a kezelést, és úgynevezett hiperstimulációs szindróma lép fel. Hogyan... »
A fogamzásgátló tablettáról
A fogamzásgátlókkal kapcsolatos betegtájékoztatás az egyik legszigorúbbra sikeredett szabályozás. Le kell ugyanis mindent írniuk, ami akár csak potenciálisan, elméletileg előfordulhat. Ezek jórészt a gyártók védelmét... »
Tanácsok a fogamzás sikeréért
A szakma azt tartja, hogy véletlenszerű időpontokban végzett (nem halmozott, tehát egy napon 1x) szerelmi együttlétekből átlag minden 16-18. esetben fogan terhesség. Természetesen fogamzásgátlással nem élőknél. Ez így persze... »