Címke › Immunrendszer ›

Alacsony neutrofilszám a leleten - mikor jelez betegséget?
Alacsony értéke figyelemfelkeltő lehet: azt jelzi, hogy szervezetünk nehezebben veszi fel a harcot a különféle fertőzésekkel.
»

Császármetszés: így befolyásolhatja a baba immunrendszerét
Kutatások igazolták, hogy a hüvelyi úton és a császármetszéssel világra jött gyermekek bélmikrobiotája eltér egymástól. De ugyanilyen fontos az aranyóra is.
»

Nyaralás, utazás a második trimeszterben: ezekre figyelj kismamaként!
Bár a második trimeszter a “legnyugodtabb”, ez nem jelenti azt, hogy ne kellene figyelni néhány potenciálisan veszélyes részletre!
»

Így maradj talpon a lepke himlő, a hányós és a légúti fertőzéses betegségek alatt! Használati útmutató fáradt szülőknek
A gyermekvállalás mámora az aprónép közösségbe szoktatása után kezd el oszladozni.
»

Ashwagandha és sportolás
Az Ashwagandhát különösen az utóbbi időben egyre gyakrabban használják nemcsak a fizikailag aktív emberek, hanem olyan helyzetekben is, amikor az embernek stresszel kell szembenéznie stb. Az ashwagandha tulajdonképpen indiai... »

Így lehet ellenállóvá tenni a gyermek immunrendszerét
Az őszi és a téli időszakban a közösségekben szinte mindenkit elér valamilyen légúti vírusfertőzés. Ezért fontos, hogy erős legyen az immunrendszere a gyermeknek. Az alábbiakban mutatunk néhány hasznos tanácsot, amelyekkel... »

Ismerd meg magadat, értsd meg a testedet! - Mikor szedjek terhesvitamint?
Amikor eldöntöttem, hogy belevágok a gyermekvállalásba, átgondoltam, hogyan érdemes változtatni az életmódomon. Azonnal belekezdtem egy tisztítókúrába és tudatosan alakítottam az étrendemet, figyelve arra, hogy minél kevesebb... »

5+1 dolog, amit megtehetsz, hogy megkönnyítsd a gyereknek az óvodai beszoktatást
Ha te is már hetek óta azon keseregsz magadban, - vagy épp mindenkinek, aki csak szembejön veled-, hogy észrevétlenül eltelt három év, mióta a gyermeked megszületett, akkor egy cipőben járunk: nagy valószínűséggel szinte minden... »

Nem csak az immunműködéshez, a depresszió ellen is kiemelten fontos a D-vitamin!
A D-vitamin szerepe az utóbbi hónapokban erősen felértékelődött a koronavírus- járvány hatására. Ez annak köszönhető, hogy a D-vitaminnak igen nagy szerepe van az immunműködés megfelelő szinten tartásában. De azért itt nem áll... »

MIT KELL TUDNI A KORONAVÍRUS FERTŐZÉSRŐL? KELL-E FÉLNÜNK A KORONAVÍRUS FERTŐZÉSTŐL?
2019 végén Kínában, Vuhanban kialakult tüdőgyulladás járvány hátterében egy új, eddig ismeretlen vírust azonosítottak, melynek 2019-nCoV vuhani koronavírus nevet adták.
»

Haj - jaj, már megint beteg a gyermekem!
A babák, kisgyermekek immunrendszere még kevésbé védett a kórokozókkal szemben. A közösséggel ismerkedő gyermekek az életük első szakaszában, sok esetben gyakran betegszenek meg. Az ősz eleji bölcsődei, óvodai napokban a... »

ABCD - immunrendszer erősítés vitaminokkal
Így ősszel mi más járhatna a fejemben, mint az immunerősítés és a vitaminok. Talán ez az a téma, ami a szeszélyes időjárásban minden anyukát foglalkoztat. Jön a náthás, köhögős időszak, amikor nem elég a gyerekek öltöztetésére... »

Kőbaltás kismama - Tényleg megvéd a magzatvédő vitamin?
Minden anyuka a legjobbat szeretné a gyerekének. Így - mivel sokszor hallottam már arról, hogy ez milyen fontos -, az én első utam is a patikába vezetett, amikor megtudtam, hogy egy kis alien növekszik bennem.... » 2 hozzászólás

Kőbaltás kismama - Mind kicsi vízimajmok vagyunk!
Bár sokan csak egy érdekes gondolatnak tekintik a vízimajom elméletet, mely szerint az ember pár millió évvel ezelőtt kb. egymillió évet töltött lubickolással, az agy mérete és összetétele alapján mégis ez a legvalószínűbb... » 2 hozzászólás

Aranyóra a szülés után
Nem, most nem a nemesfémből készült időmérő szerkezetre gondoltam, hanem arra a hatvan perces időintervallumra, amit az újonnan érkezett emberpalánta először tölt a mamája pocakjának védelmén kívül. Aranyórának hívjuk... » 2 hozzászólás

Babanapló 1. – Betegség és anyaság
Támolygok a lakásban hajnali négy óra felé: mintha tejfölszerű ködfelhőben járnék. Két pizsamát izzadtam át, alig látok ki a fejemből, a torkomban pedig valami tüzes gombóc: mandulagyulladás, 39 fokos láz. Engem, aki soha... » 2 hozzászólás

Babanapló 1. – Vírus vírus hátán
Ha most rajzban kéne visszaadnom a jelenlegi állapotunkat, akkor kölcsönvennék valamelyik Tom és Jerry rajzfilmből egy zárójelenetet, amelyben macska és egér fergeteges harcának végén szegény Tom saját romjaiba zuhan össze,... » 3 hozzászólás
A téli babák hajlamosabbak az ételallergiára
Az ősszel vagy télen születetteknél nagyobb valószínűséggel alakul ki az ételallergia, mint a tavasszal vagy nyáron született babáknál.
»

Szoptatással a gyomorfekély ellen
Sok újszülött és csecsemő fertőződik meg a Helycobacter pylori nevű baktériummal, ami gyomorfekélyt, nem megfelelő kezelés esetén pedig akár gyomorrákot is okozhat. Sőt, a hirtelen csecsemőhalállal is összefüggésbe hozták... »
Féléves kor után nem elég az anyatej
Nem lesz védettebb a betegségektõl az a csecsemõ, amely féléves kora után is csak anyatejet kap - egyebek mellett az ezt igazoló tudományos eredményeket is bemutatták egy nemzetközi kongresszuson.
»