Az orvosok megpróbálták rávenni az abortuszra, mert Down-szindrómás volt a babája – nem hagyta magát
A nő azóta is a legcsodálatosabb gyereknek tartja a Down-szindrómás kisfiát.
»
Hány évesen vállaljunk gyermeket?
Napjaink életvezetési tudatosságát komolyan áthatja a gyermektervezés kérdésköre, amely során beszélhetünk pszichológiai, egzisztenciális és biológiai szempontokról – ezek figyelembe vétele nélkülözhetetlen a tervezés első... »
Az első lépés a tudatos családtervezésben: genetikai tanácsadás
Mai világunkban a megfontoltság és az előrelátás a gyermekvállalás első fázisából sem hiányozhat. A szülészeti genetikai tanácsadás alkalmával számos információt megtudhatunk örökletes betegségeinkről, valamint a várandósság... »
Down-kór szűrés – van hatékony megoldás
A korszerű várandós gondozás ma már lehetővé teszi, hogy a gyermek születését megelőzően számos betegség, például a Down-kór is kiszűrhetővé váljon. A 21. kromoszóma többletére visszavezethető rendellenesség jellemző küllemmel... »
Terhesnapló 7. – Nem a nyugdíjas otthonból érkeztem!
A 24. hét jelmondata: “a maga korában szülni…” Szerintem minimum hatszor hallgattam ezt meg orvostól, szomszédtól, pénztárostól. Mi van veletek emberek?
» 7 hozzászólás
Doman-módszer a korai fejlesztésért
A korai fejlesztés manapság már nem csak a sérült babák számára kínál technikákat. Sok szülő gondolja úgy, hogy jelentős előnnyel indulhat az életben gyermeke, ha mielőbb elkezdi a tanítását. Ennek egyik eszköze a... »
Terhesnapló 3. – Bármi lesz is a lába között
Kezdem ott, hogy este 18:36 van, és még bent vagyok az irodám magányában. Akinek volt esze, az már réges-régen hazahúzott, de nekem legalább annál ideálisabb a környezet a 87 füles excel táblázatokban történő elmélyülésre.... » 2 hozzászólás
Terhesnapló 3. – Tarkóredő és fanfáros angyalok
Éppen december 24-én töltöttem be a 12. hetet, ami minden terhességben vízválasztó, hiszen ezután jelentős mértékben csökken a vetélés kockázata. Ezért a Karácsonyt minden szempontból nagyon vártam.
» 7 hozzászólás
Csodálatos magzatvíz
Életünk első kilenc hónapját vizes közegben töltjük, békésen lebegve anyánk testének biztonságában. A magzatvíz óvja a babát, segít neki a mozgásban és sok szempontból a kinti életre készülődésben, majd a kifelé vezető útját is... »
Szűréssel előzzük meg a bajt!
Fiút szeretnétek vagy lányt? Mindegy, csak egészséges legyen! – válaszolják rendszerint a leendő szülők. És tényleg: a gyerek egészségéért mindent megteszünk, kismamaként odafigyelünk a táplálkozásunkra, a mozgásra, a család... » 2 hozzászólás
Biztonságosabb genetikai teszt lombikbébiknek
Szakértők bejelentették, hogy kifejlesztettek egy olyan non-invazív tesztet, amellyel a mesterséges megtermékenyítéskor előállított embriókat tesztelhetik genetikai rendellenességekre. Az eljárás nagy előrelépést jelentene,... » 3 hozzászólás
Terhesnapló 2. – Teljes gőzzel nyár
Már majdnem azt hittem, hogy ilyen a mi formánk: hazajöttünk anyuéktól, és már el is múlt a napos nyári idő. De aztán kiderült, hogy nem, talán csak bújócskáztak velünk a felhők. Úgyhogy folytattuk a kertezést, pancsolást,... » 5 hozzászólás
Egyre többen vállalják Down-szindrómás babájukat
Bár az 1980-as évek vége óta elérhető tesztek egyre pontosabbak, egyre több brit szülő dönt úgy, hogy világra hozza Down-szindrómás gyermekét.
»