Kicsik kis gondjai
Szülőként az egyik legfontosabb dolog számunkra, hogy a csöppségünk boldog és egészséges legyen. A kisebb problémák és betegségek sajnos elkerülhetetlenek, a legtöbb esetben azonban nincs okunk aggódni: ezek előbb-utóbb minden babánál előfordulnak, és legtöbbször maguktól meg is oldódnak. Persze odafigyelni azért nem árt!
Le a koszmóval!
Amikor először találkozol a sárgás, pörkös lerakódással azon a csepp fejen, nem is érted, hogyan kerülhetett oda. A koszmó faggyúból és elhalt hámsejtekből áll, és teljesen ártalmatlan: nem allergiás reakció. Bár a kialakulásának okát máig sem tudjuk, vannak olyan feltételezések, miszerint azért alakul ki, mert nem megfelelően öblítjük le a sampont a pici fejéről.
Ugyan a koszmó magától eltűnik, te is segíthetsz ebben: a kezeddel vagy egy vattapamacs segítségével masszírozd át az apróság haját és fejbőrét egy kis olajjal – válaszd a hipoallergén, színezék- és alkoholmentes GABI Babaolajat! Adj pár percet, hogy az olaj felszívódjon, majd egy gyengéd babafésűvel távolítsd el a lehámlott anyagot, vagy mosd meg gyengéden a hajat és jól öblítsd ki.
Ekcémás a gyermekem?
Ha piros a kicsi bőre, még nem kell megijedni: minden baba bőre kipirosodik néha, de ez általában elmúlik, ha babakrémmel, Gabi lanolinos krémmel hidratáljuk a bőrt. Csak akkor gyanakodhatunk ekcémára, ha a pirosság és a szárazság nem múlik el: a viszkető foltok megmaradnak a gyakori hidratálás ellenére is. Nem feltétlenül az, de mivel az ekcéma allergiás reakció is lehet, fontos, hogy olyan testápolóval hidratáljuk a kicsi bőrét már a kezdetektől, amely hipoallergén. Bizonyos ingerek kiválthatják vagy súlyosbíthatják az ekcémát. A hőség, egy ételallergia, a stressz vagy a különösen érzékeny bőr mind hozzájárulhatnak az ekcéma kialakulásához. Ajánlott felkeresni az orvost, ha az ekcémás tünetek hosszabb ideig fennállnak!
Folyton megfázik!
Ne aggódj amiatt, ha a kicsi egy évben akár többször is megfázik, ez sajnos teljesen normális – sok vírus és baktérium kiválthatja. A baba immunrendszerének még meg kell erősödnie, aminek természetes velejárója a megfázás, különösen a téli hónapokban és a bölcsi vagy ovi megkezdésekor, amikor a gyerekek sok különböző kórokozónak vannak kitéve. Mivel az immunrendszer nem képes mindegyiknek egyszerre ellenállni, a gyermek megbetegszik.
Körülbelül 4 éves korára erősödik meg annyira az immunrendszere, hogy már nem fázik meg olyan könnyen – addig kitartás!
Pár tanácsot azért érdemes megfogadni, hogy gyorsabban elfelejthessük a piros orrocskákat:
- Amikor folyik a baba orra, sokat kell törölgetni, ami irritálhatja a bőrt. Próbálj meg puha zsebkendőt használni a törölgetésre, és időnként kend be a pici orrát Lanolinos Krémmel.
- Az eldugult orr egyik legjobb ellenszere a nedves levegő. Párásítsd be a szobát, hogy hamarabb kitisztuljon a pici orra.
- A levegővétel sokkal nehézkesebb, ha a baba meg van fázva. Ha picit függőlegesebben alszik, az segít neki könnyebben lélegezni. Használhatsz speciálisan erre kialakított párnát is, azt viszont ne engedd, hogy a kicsi a babaszékben vagy sima párnán aludjon, mert veszélyes lehet!
Ha igazán kíméletes, kifejezetten babák számára fejlesztett baba fürdetőket és hajápoló termékeket keresel, látogass el a Gabi honlapjáraés nézz körül termékeinkközött.