#baba#anya


AKTÍV SZÜLÉS PROGRAM

HASZNÁLATI UTASÍTÁS ÉS INFORMÁCIÓ
 
2003. január 01. -június 30.

Az AKTÍV SZÜLÉS PROGRAM a londoni Active Birth Centre-el , az ELTE  Kísérleti Pszichológiai Tanszékével együttmûködve segíti az Önök felkészülését a szülésre és a szülõvé válásra.

 Jelentkezhetnek: gyermeket váró párok, vagy egyének, illetve az õ családtagjaik, és olyan párok, akik még "csak" tervezik a gyermekáldást, és érdeklõdõ szakemberek.

 A jelentkezés módja:

A program egészébe való bejelentkezés azért szükséges, hogy megkaphassák a részletes programot, és segítséget kapjanak a programban való eligazodáshoz.

Ezt megtehetik személyesen a helyszínen a programok idõpontjaiban, vagy telefonon minden hétköznap du. 18-21 óráig a 06-20 93 16 981-es telefonszámon. Ha ez utóbbit választják, postán kapják meg a programot.

 Az egyes programokra való elõzetes jelentkezés csak a "zárt" programok esetében szükséges.
Ide tartozik az autogén tréning, a dramatikus csoport, a tánc és mozgás várandósoknak, a babamasszázs, és az egyéni konzultáció, és a “szülésrõl szubjektíven a szülés után” is.

A többi, un. "nyitott" programra nem kell elõzetesen jelentkezni. Elég, ha csak kiválasztja az Önnek leginkább testhez álló alkalmakat és eljön a megadott helyre a megfelelõ idõben.


A PROGRAM SZERKEZETE:

Szülés elõtti, és szülés utáni programok, amelyek nyitottan, vagy zártan mûködnek. Programjaink nagyobb része 3 hónap alatt lezajlik, majd a következõ ciklusban újra kezdõdik. Vannak azonban olyan programjaink is amelyek egy 3 hónapos ciklusban kétszer is megjelennek  (pl. babamasszázs), és olyanok is, amelyek az év során   folyamatosan mûködnek (pl. elõadássorozat, kismama thai-chi, baba-mama csoport, fitness, szülés utáni torna, Manótorna, Bóbita csoport).

A ZÁRT csoport azt jelenti, hogy a csoportba csak annak indulásakor lehet belépni, és célszerû részt venni az egész folyamatban. Ezek ugyanis pszichológiai csoportok, amelyek belsõ munkából építkeznek és egy folyamaton vezetik végig a résztvevõket. Lehetõség van arra is, hogy az elsõ 1-2 alkalommal tapasztalatot szerezve, döntsön a részvételérõl. Ezek a csoportok limitált létszámmal mûködnek, ezért ezekben az esetekben szükséges az elõzetes telefonos jelentkezés a megadott csoportvezetõnél.

A NYITOTT- an dolgozó csoportok minden alkalma szabadon látogatható. Az sem szükségszerû, hogy egy-egy program minden egyes óráját igénybe vegye. A megadott tematika abban segíti, hogy kedvére válogasson az "kínálatból", és összeállítsa saját szubjektív felkészülési programját.

Amikor választ, jó ha az érzéseire is hallgat, és nem megy el olyan foglalkozásra, ami nem érdekli, vagy aminek Önben még nem jött el az ideje. A program felépítése lehetõvé teszi, hogy a 3x 3 hónap alatt a párjával együtt (vagy alkalmanként, ha úgy szükséges, ill.  az idõbeosztás úgy diktálja, külön)  megtalálja a helyét és az idejét, mindannak amire szüksége van ebben az idõszakban. Meg is ismételhet néhány órát, de azt is érezheti menetközben, hogy valami mégsem "válik be", más az igénye, mást szeretne. Ilyenkor bátran válasszon mást, vagy kérje segítségünket.

SZÜLÉS ELÕTTI NYITOTT CSOPORTOK: Elõadás sorozat, kismama fitness, a szülésrõl szubjektíven… a szülés elõtt, kismama thai- chi, és szüléstámogatók délutánja.

SZÜLÉS ELÕTTI ZÁRT CSOPORTOK: autogén tréning,   kismama tánc, dramatikus csoport, egyéni konzultáció

SZÜLÉS UTÁNI NYITOTT CSOPORTOK: szülés utáni torna, baba-mama csoport, Bóbita csoport, Manótorna, Varázssziget és minden más szülés elõtti nyitott csoport.

SZÜLÉS UTÁNI ZÁRT CSOPORT: babamasszázs, egyéni konzultáció, a szülésrõl szubjektíven a szülés után.


FONTOS!

A programok általunk történt felosztása szülés elõtti és utáni lehetõségekre csupán a könnyebb eligazodást szolgálja. Nem jelenti azonban azt, hogy pl. egy szülés elõtt álló pár ne látogathatna egy általunk szülés utáninak nevezett programot, és fordítva. A szülés után is vissza lehet térni olyan csoportokba, aminek valaki abban az idõszakban érzi a nagyobb aktualitását.

Minden szülés utáni csoportba a babájával együtt jöhet!

A szülés utáni lehetõségek igénybevételének nem feltétele az, hogy a szülés elõtt a mi programjainkat látogassa.

A nyitott csoportokba a "késõn jövõk" is bejöhetnek.


A PROGRAM DÍJA:

Alkalmanként:

1 óra - 1200.-Ft, amely a helyszínen fizethetõ be.

Bérlet:   6 órára - 4000.- Ft. / másfél hónapig érvényes

Bérlet: 14 órára - 8000.- Ft. / három hónapig érvényes

Törzskártya:      25.000.-Ft. / három hónapon keresztül korlátlan hozzáférést biztosít minden órához.

Tehát egy-egy alkalommal annyi óra fogy a bérletrõl, ahány óra egy-egy foglalkozás hossza.  

A bérletek és a törzskártya ára csekken fizethetõ be, amelyet elsõ alkalommal a nyomtatott programmal együtt mindenki megkap. A késõbbiek során csekket a helyszínen lehet kérni. A csekk bemutatása ellenében mindenkor a jelenlévõ csoportvezetõtõl kapja meg a bérletet, vagy a törzskártyát, amelynek hiányában az órák nem látogathatók. Minden befizetett összeg egy párnak a részvételét biztosítja, de ugyanennyibe kerül akkor is, ha a párnak csak az egyik tagja jár.

ELTE  hallgatók  a programban:

Az Aktív Szülés Programot a londoni Active Birth Centre mellett az ELTE Kísérleti Pszichológia Tanszéke támogatja szakmailag.

Az ELTE-vel való együttmûködésünk eredményeképpen látogathatják a programban résztvevõ párok ill. egyének az elõadást, amely közismereti tantárgyként az ELTE hallgatók számára van meghirdetve. Ugyanakkor a Programunk lehetõséget biztosít az érdeklõdõ hallgatók számára, hogy kis létszámban - már aktív, vagy leendõ szülõkként - jelen legyenek a különbözõ foglalkozásokon.

AUTOGÉN TRÉNING

Vezeti: Varga Katalin pszichológus
           
Tel.:  342 3130 / 4081

      Az AUTOGÉN TRÉNING /rövid nevén AT / egy olyan lazítási módszer, amely alapvetõ testi-lelki nyugalom, kikapcsolódás elérésére tanít meg.

A módszer alapfokának elsajátítói képesek lesznek arra, hogy 7-10 perc alatt kellemes, mély lazaságba, nyugalomba juttassák önmagukat.

Ezzel a napi igénybevételektõl, feszültségektõl mentesítik a szervezetüket, és egyre közelebb kerülnek testük mûködésének alapvetõ harmóniájához, egyre inkább megértik saját testük üzeneteit, és megalapozhatják azt az önismereti munkát, amelyet az AT magasabb fokozatain, vagy más terápiás formákban bontakoztathatnak ki, ám e nélkül, "önállóan " is teljes egész az, amit az AT alapfoka nyújt. A módszer elsajátításához kitartó és rendszeres gyakorlás szükséges, legalább 8-10 héten át.  Ez azt jelenti, hogy, az itteni heti egy alkalommal kb. 1 órás csoportos foglalkozáson felül naponta kétszer 15 percet kell, fordítsanak a módszer otthoni gyakorlására, amelyrõl élménynaplót kell vezetni. Ideális esetben az AT olyan szerves részévé válik az életünknek, mint a fogmosás. A fenti elõnyök kibontakozását folyamatosan érzi magán a gyakorló, és a teljes folyamat végére éri el a megfelelõ mértékû és jellegû testi-lelki lazaságot.

Az AT fõ elõnye, hogy valóban elsajátíttat valamit, ami ezentúl egy életen át "rendelkezésünkre" áll, nem kell hozzá sem szakember, sem magnó, sem egyéb eszköz. Egy olyan készségünk lesz, mint az írás vagy az olvasás. Azok számára érdemes tehát ezt a módszert elsajátítani, akik szívesen "fektetnek be" a tanulási idõszakban, hogy a módszer gyümölcsét késõbb élvezhessék, és általában is szeretik maguknál tartani a kontrollt.

Fokozott testi, vagy szellemi igénybevétel, stresszekkel teli életmód, esetleg a szervezet enyhébb "hibaüzenetei" (fejfájás, feszültség, gyomorpanaszok, alvászavar) esetén kimondottan elõnyös lehet.

A csoport zárt csoportként mûködik. Ez azt jelenti, hogy egy-egy alkalom nem választható. Csak a csoport indulásakor lehet elkezdeni. Ehhez viszont nagyon fontos, hogy minél elõbb, de legkésõbb az elsõ alkalomig - jelentkezzenek a fenti telefonszámon napközben.


VARÁZSSZIGET

1-2, 2-4 éveseknek és testvérváróknak

Vezetõi: Hegedûsné Tóth Zsuzsanna zene- és óvodapedagógus
Tel: 283-44-40
Horváth Éva rekreációs szakember
Tel: 06 20 395 5511

 A gyermek-foglalkozások újszerûsége abban áll, hogy vezetõik saját szakterületük tapasztalatait, módszereit egy közös foglalkozásba építik. Ezeken az együttléteken játékos történetbe ágyazva mozgatják meg a család minden tagját.  A történet szereplõi maguk a gyermekek és szüleik, tartalma pedig aktuális témák köré szervezõdõ (farsang, húsvét, Anyák Napja, télûzõ, nyárköszöntõ, évbúcsúztató stb.) ismert és kevésbé ismert népi mondókákból, népi gyermekdalokból, magyar költõk verseibõl és magyar gyermekdalokból alkotott kerek egész.  Gyorsan pezsgõ, mozgalmas cselekményeikkel igazi közös élmény részeseivé teszik a résztvevõ kicsiket és nagyokat.

A várandósoknak és a testvérváró családoknak tartott foglalkozásokon a zene és mozgás harmonikus egyensúlyát megteremtve segítik a várandósok és családtagjaik felkészülését a baba érkezésére, valamint a szeretetteljes kapcsolatteremtést a születendõ babával és a már világra jött csecsemõvel. A mozgás és zene meghatározó jelentõségû a babák fejlõdésében. Hatékonyan támogatja testi, lelki és szellemi fejlõdésüket. Ezekre a találkozásokra alkalmanként vendéget is hívunk.

KISMAMA FITNESS

Vezeti: Horváth Éva rekreációs szakember
           
Tel.: 06 20 395 5511
     
             (06 1)  240 6428
 

 Az egészség és fittség megõrzése minden nõ számára fontos.

Sok egyéb mellett a testi változások és a mozgás szempontjából is kitüntetett jelentõségû idõszak a várandósság, a szülés, és az azt követõ idõszak.

Most sem késõ elkezdeni a rendszeres mozgást! Sõt!

A rendszeres testmozgás (nem a takarításra gondolunk) segíthet a testi változásokhoz, a fokozott igénybevételhez való alkalmazkodásban, a helyes testtartás kialakulásában, a légzés és keringés támogatásában, és abban is, hogy jó viszonyban maradjon a testével. Ezek is hozzájárulhatnak ahhoz, hogy magabiztosabban vághassanak neki a szülésnek, és kontaktusban tudjanak maradni testük üzeneteivel a szülés ideje alatt, és utána is.

A szülés után gyorsíthatja a regenerálódást, az izmok tónusának visszanyerését, ha kell a fogyást is.

A zenére végzett gyakorlatok biztonságosak, és könnyûek.

A heti kétszeri találkozás arra is módot ad, hogy néhány egyszerûbb gyakorlatot elsajátítva a mozgás akár a napi tevékenység részévé is váljon.

Minden órát hastánccal zárunk (csípõ és medencetorna!).

A tornát a 12. terhességi hét betöltése után lehet elkezdeni. Kérje orvosa véleményét a torna elkezdése elõtt, és hozzon magával egy beleegyezõ orvosi igazolást.

Ezen kívül egy kényelmes, könnyû ruhára, és tornacipõre (nem kell, hogy edzõcipõ legyen) van szükség. Öltözõ, zuhanyozó rendelkezésre áll.


KISMAMA THAI-CHI

Vezeti: Andrási Éva gyógytornász
Tel.:291-17-64

A THAI-CHI több ezer éves múltra visszatekintõ mozgásrendszer, sajátos mozdulatok sorozata, amelyek pontos kivitelezéséhez egyfajta belsõ ellazultság, de egyben tiszta testi-tudati koncentráció szükséges. A mozdulatok egyszerûek, könnyen elsajátíthatók, de a mozgás töretlen belsõ harmóniájának kialakulása csak rendszeres gyakorlás eredménye lehet.

A THAI-CHI azok számára jelent pozitív élményt és konkrét segítséget, akik arra vágynak, hogy testük és izmaik mûködésével élõ kapcsolatba kerüljenek és minden mozdulatukban, cselekedetükben önmaguk legyenek. A THAI-CHI mozgásrendszerének sajátos, lassan áramló ritmusa visszavezet bennünket a szívünk és légzésünk által meghatározott természetes ritmusba, amely minden vegetatív és egyéb testi folyamatainkat összekapcsolja az univerzális renddel.

Így a szülésre való belsõ felkészülés során rálelhetünk azokra a meglévõ erõforrásokra, amelyek segítségével a szülés visszanyerheti eredendõ természetességét.

A THAI-CHI elsajátításához legalább heti egy alkalom ajánlatos. A gyakorlás 3-14 fõs csoportban történik általában 60 perces idõtartamban. A módszer a terhesség alatt és után is folytatható, egészségügyi-orvosi kontraindikációja nincsen.

Ajánlott öltözet: kényelmes ruha és zokni.

A csoport nyitottan mûködik. Igénybe veheti alkalmanként, de folyamatosan is.

 

BABAMASSZÁZS

Vezeti: Némethné Gregor Judit védõnõ, csecsemõ masszázs-oktató
           
Tel.: (06) 20-3252-901

A csecsemõmasszázs nemcsak bensõséges kapcsolatot teremt az anya és a csecsemõ között, hanem mindkettõjük életfunkcióira is jótékony hatással van. A babát átsegíti a hasfájás és a fogzási idõszak nehézségein, támogatja a mozgáskoordináció kialakulását, erõsíti az immunrendszert és megnyugtatja Õt. Az anyában növeli az oxitocin és a prolaktin hormon kiválasztását, ezzel az anyatej mennyiségének termelõdését fokozza. Abban is segít, hogy az anya nyugodtabb legyen és jobban tudjon a babára figyelni.

A csecsemõmasszázs tanítása a Nemzetközi Csecsemõmasszázs Szövetség által kidolgozott  alapelvek és tematika szerint folyik.

Egy kurzus egyszer hetente, 5 héten át tart, alkalmanként 2 óra.

Természetesen a babájukkal együtt jöjjenek, illetve VÁRANDÓSOKAT IS SZÍVESEN LÁTUNK! Õk játék babákon gyakorolhatják a csecsemõmasszázst.

Hozzanak magukkal 2 babatakarót, baba-masszázsolajat, vízhatlan nylont a takaró alá (egy mûanyag szatyor is jó) és tollat.

A kurzusok 5 hetente folyamatosan kezdõdnek.

 

SZÜLÉSTÁMOGATÓK (dúlák)

Érdeklõdhet: Novák Julianna
(06) 30- 242-0055

 Ezekre a találkozókra azokat a várandós anyákat várják, akik a párjuk nélkül fognak szülni, de igénylik a kórházban a személyre szóló érzelmi támaszt. A dúla olyan képzett társ, aki lelkileg és fizikailag is a vajúdó mellett áll, elkíséri õt a kórházba és igényei szerint segíti õt a szülés ideje alatt és az utána következõ idõszakban is.

Lehetõsége van több dúlával - mindannyian többször szült anyák - megismerkedni, hogy azt választhassa, akiben a legjobban megbízik. Ettõl a félévtõl minden hónap negyedik szerdáján mindig, a többi szerdán elõzetes megbeszélés alapján találkozhat a dúlákkal!

Mindenkit szeretettel várnak - a párjuk nélkül szülõket és az együttszülõket is.

KISMAMA TÁNC

Vezetõi: Pecsenka Nóra pszichológus, táncterapeuta
Tel: 20-20-20-9, (06) 70-317-7184
Törzsök Kata táncterapeuta
Tel: 337-8997, (06) 20 395-8842

 A születendõ, - majd a megszületett gyermekünkkel még egy jó darabig - nem elsõsorban a szavak szintjén, hanem a ráérzések, megérzések, a testi jelek felfogása útján kapcsolódunk. Ilyenek az érintések, az elengedettség vagy tartás, a hangok, megragadható és illékony érzések.

A szülés során is olyan - a racionálisan megismerhetõnél õsibb - folyamatok zajlanak, melyek során fontos, hogy rá merd bízni magad a testedre, értsd üzeneteit.

Ennek a mozdulathoz, kifejezéshez, érzésekhez kapcsolódó mûködésnek ad teret a táncterápiás módszer, melyben nem kívülrõl tanulunk, hanem (újra-) ráhangolódunk magunkra, és a másikra, legyen az a párunk, vagy gyermekünk.

Itt minden mozdulat tánc, nem kell semmiféle elõzetes tánctudás, inkább kalandra hívunk, hogy megfigyelhesd, felismerhesd saját mozdulataidat, ritmusodat, tested-lelked.

Ha kíváncsi vagy, szeretsz táncolni, játszani, szeretnéd „érezni magad a bõrödben”, hívj minket a fenti telefonszámokon, még a csoport indulása elõtt.

A csoport zártan mûködik, hat héten át heti két órában. Kényelmes ruhát és vastag zoknit, vagy puhatalpú cipõt hozz magaddal.

 

SZÜLÉS UTÁNI TORNA

Vezeti: Horváth Éva   rekreációs szakember
           
Tel.: 06 20 395 5511
                  
(06 1)  240 6428 

 Ezeken az órákon nemcsak tornázhat, hanem konkrét, személyre szóló válaszokat is kaphat a szülés utáni testi regenerálódást érintõ kérdéseire.

A szülés utáni torna segítségére lesz a terhesség és szülés által igénybevett izomzat helyreállításának elindításában és az új helyzethez (együttmozgás a babával: a háztartásban, vagy a házon kívül) való alkalmazkodásban.  Támpontokat, és biztatást kaphatnak ahhoz, hogy megváltozott körülményeikbe is szervesen illeszkedhessen a rendszeres mozgás lehetõsége és öröme. 

Természetesen a baba jelenléte nem akadály!

Ha a babájával jön, a kényelmes ruhán és tornacipõn kívül hozza magával mindazokat az eszközöket, ami a baba és az Ön kényelmét szolgálja (Babakocsi, babatakaró, bébi ülõke, stb).


A SZÜLÉSRÕL SZUBJEKTÍVEN  A SZÜLÉS UTÁN

Vezeti: Békés Beáta  klinikai pszichológus
           
Tel.: (06) 20-9316-981

A találkozások középpontjában a szülési élmény feldolgozása áll. Mostantól lehetõsége van arra, hogy válasszon az egyéni és a csoportos részvétel között.

Lehetõségük lesz élményeik megosztására, megbeszélésére. Segítséget kaphatnak abban, hogy jobban érthetõ és feldolgozható legyen mindaz, ami történt és végére érjenek befejezetlen belsõ történeteiknek.

Mások történetébõl, megoldásaiból is profitálhat!

Az eddigiektõl eltérõen, ezt a lehetõséget csak egyéni bejelentkezés után tudja igénybe venni, egyedül és csoportban is.

Természetesen jöhet a párjával és a babáját is magával hozhatja.

Az elmúlt idõszak tapasztalatai alapján kérjük, hogy jelezze részvételi szándékát! A programban megadott órák tehát csak elõzetes idõpont egyeztetés után vehetõk igénybe!

 

BABA-MAMA CSOPORT

(Szoptatás- és családtámogató csoport)

Vezeti: Némethné Gregor Judit védõnõ
           
Tel.: (06) 20-3252-901

 Ez a csoport kötetlen, klubszerû keretek között nyújt lehetõséget a kisbabás szülõk számára, hogy babájukkal együtt találkozzanak, és beszélgessenek más szülõkkel és szakemberrel az õket leginkább érintõ kérdésekrõl (pl.: szoptatás, csecsemõgondozás, családdá szervezõdés, idõbeosztás, fogamzásgátlás, nõi szerepek, stb.)

A találkozásoknak nincs kötött tematikája, azt a jelenlévõk érdeklõdése dönti el minden esetben.

A helyszín lehetõvé teszi az együttjátszást, és -mozgást (gátizom-torna) is.

VÁRANDÓSOKAT IS SZÍVESEN LÁTUNK!

A találkozások hetente 1x, 1,5 órán át, az év során folyamatosan zajlanak.

Bekapcsolódás egyénileg, tetszés szerinti idõben lehetséges.

 

KISMAMA KLUB

Vezeti: Szõdy Judit
 
Tel.: (06) 23-338-529

  A „KISMAMA” újság által szervezett KISMAMA KLUB minden hónap 2. szombat délelõttjén (10.00-12.00) helyszínünkön várja az érdeklõdõket.

 A végleges programról a KISMAMA újságban tájékozódhat.

 

BÓBITA CSOPORT

Babás-mamás énekes foglakozás 0-1, 1-2 és 2-4 éveseknek

Vezeti: Hegedûsné Tóth Zsuzsanna zene és óvodapedagógus            Tel.:283-44-40

A Bóbita csoport félórás foglakozásain a gyerekek a szülõkkel, testvérekkel közösen játszanak, énekelnek.

A csoportvezetõ segítségével együtt fedezik fel környezetünk hangjait, saját beszéd-és énekhangjukat. Együtt játszanak ritmushangszerekkel (csörgõkel, cintányérral, dobbal). Közösen hallgathatnak zenét és ismerkedhetnek a dallamhangszerekkel (furulya, gitár, hegedû).

A gyermekek zenei készségfejlesztését játékos mondókák, dalok, gyermekjátékok közös tanulásával segítjük. Az énekes játékokon keresztül kielégítjük mozgásigényüket, fejlesztjük ritmusérzéküket és fogékonnyá tesszük õket a dalolásra.

Az együttes mozgás (babatornáztatás, mamatánc) és éneklés által megteremtjük azt a szeretetteljes légkört, amelyben a gyermekek szívesen bontakoztatják ki a bennük rejlõ zenei képességeiket.

Jöhetnek folyamatosan, vagy alkalmanként is. A foglalkozások tárgyi feltételeit a program biztosítja.

 

MANÓTORNA

Mozgásos foglakozás 1 - 2 és 2 - 4 éveseknek

Vezeti: Horváth Éva rekreációs szakember
           
Tel.: 06 20 395 5511
                  
(06 1)  240 6428   

A járás megkezdésével a gyerekek mozgás- és térigénye is megnövekszik. Ez a mozgásforma kiindulópontja egy sor alapvetõ mozgásnak: pl. futás, ugrás, fel- és lemászás, dobás, elkapás, húzás, tolás.

A foglalkozásokon csoportvezetõ koordinálásával ezeket a mozgásformákat gyakorolhatják játékos formában a gyerekek. Az édesanyával való biztonságos, játékos együttlétben megtapasztalhatják bátorságukat, ügyességüket miközben fejlõdik aktivitásuk és kreativitásuk.

A foglalkozások tárgyi feltételeit a program biztosítja.

KÉRJÜK, HOGY EZEKET A FOGLALKOZÁSOKAT A KORCSOPORTOK SZERINTI BEOSZTÁST FIGYELEMBE VÉVE LÁTOGASSÁK!

 

EGYÉNI KONZULTÁCIÓ

Vezeti: Békési Beáta pszichológus            Tel.: 06  20 931 6981
           
Varga Katalin pszichológus            Tel.:  34-231-30/4081
          
Suhai-Hodász Gábor pszichológus  Tel.: 34-231-30/4081   06 30 211 7688          

Ha olyan megbeszélnivalójuk van, amelyre a csoportos alkalmak nem megfelelõek, egyéni konzultációs idõpontot kérhetnek a Program részeként, 3x1 óra idõtartamban.

Bejelentkezés egyénileg, a fenti három szakember valamelyikénél.

 

A SZÜLÉSRÕL SZUBJEKTÍVEN A SZÜLÉS ELÕTT

Vezeti: Békési Beáta  klinikai pszichológus
          
Tel.: 06 20 931 6981

  Hogyan lehet felkészülni egy olyan élményre, amirõl nem tudjuk, hogy milyen lesz majd?

Ezeken a találkozásokon a szülés és születés folyamatának lelki és gyakorlati oldalát helyezzük a középpontba.

  Beszélgetések, videók megtekintése és pszichológiai módszerek segítségével nemcsak a szüléssel és születéssel kapcsolatos "külsõ", hanem "belsõ" információkhoz, és nem utolsósorban "belsõ" eszközökhöz is hozzájuthatnak a résztvevõk.

  Várhatóan ez segítségükre lehet abban, hogy ráhangolódjanak mindazokra a feladatokra, amelyek a szülés és az (a szülõszobában szintén megszületõ)  anyaság és apaság természetes  velejárói.

 Ez akkor is az elõnyükre válhat, ha esetleg nem az elvárt módon zajlik majd a szülés.

 Ezekre az alkalmakra akkor is várjuk a párokat, ha nem együtt szeretnének szülni, de nem feltétel a párjukkal való megjelenés.

 Ez a program nyitott, tehát tetszõlegesen válogathatnak az alkalmak között, de dönthetnek úgy is, hogy "végigjárnak" egy 12 hetes ciklust.

 Alkalmanként - a programban jelzett idõpontokban - jelen lesz szülészorvos, szülésznõ, pszichológus, szoptatási szakember, aneszteziológus, jogász és gyermekorvos is.

 

KAPCSOLATMÉLYÍTÕ DRAMATIKUS CSOPORT VÁRANDÓS PÁROKNAK

Vezetõi: Dr. Sarkady Kamilla pszichológus
             
Suhai-Hodász Gábor pszichológus
             
Tel.: 06 30 211 7688

Gyermekünk születésének mélyebb jelentése saját családunk megszületése. E kettõre készülve új módjait tanulhatjuk meg a párunk felé fordulásnak. A növekvõ magzattal fejlõdõ anyaság vagy apaság érzése pedig személyiségünk eddig nem, vagy csak kevéssé ismert hangjait szólaltatja meg.

Módszerünk elsõsorban a PSZICHODRÁMA.  Ez játékos kalandozás az idõben, belsõ szabadságunk erõire támaszkodva, amelynek során lehetõséget kapunk arra, hogy lássuk és megtapasztaljuk önmagunkat kisgyermekként, leendõ szülõként, vagy a szülés pillanataiban. A csoport tagjai a számunkra fontos szerepek és szereplõk megjelenítésével vannak segítségünkre, miközben mi magunk is felvehetjük az õ szerepeiket. Így ugyanazokat a helyzeteket, kapcsolatokat és szorongásokat mások által, több nézõpontból élhetjük meg.

A csoport hozzásegít ahhoz, hogy még tudatosabban készüljünk fel arra, hogy elég jó szülõk lehessünk.

Olyan párokat várunk, akik mindketten rendszeresen együtt tudnak jönni.

A csoport zárt csoportként mûködik: csak a csoport indulásakor kezdhetõ el.

Elõzetes jelentkezését várjuk a fent megadott telefonszámon.

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?