Új privát üzeneted érkezett!

Basszus..... ELNÉZÉST KÉREK!!!!! Írni néha nem nagyon emgy! Bocsánat!
Vendég
 


Rita!

Ezek a bennem lévő érzések. Én soha senkinek nem koppintok az orrára, hogy 'na bezzeg ő kórházban szült, szegény! ' De ami engem ért a kórházban (pedig "orvosi szemmel" igazán háborítatlanul szültem) anno, az mély sebet ejtett rajtam. És nekem meghittelen volt. És én nem tudnélk úgy ott állni egy vajúdó anya mellett, hogy nem tehetek semmit igazából azért, hogy háborítatlanul szüljön (mert nincs kompetenciám, azon túl, hogy súgok-búgok a fülébe- amit szoktak mondani a dúlák, hogy ez bejön). És én ebbe még belegondolni sem szeretnék, ezért írtam azt, amit írtam. De nagyon örülök, hogy vannak dúlák, és jófej szülésznők (az enyém rettenetes volt), akik harcolnak valamiért. Én jelen pillanatban nem tudnék.

klári
pumama
 
 


Még mielőtt újabb "vita" indulna: a "harcolnak valamiért"-et kicsit enyhíteném: a mamáért vannak.

jó éjt!

klári
pumama
 
 

 
 

Sziasztok,

hadd reagáljak erre a dúla-dologra. Úgy érzem, egyetlen félmondat elég lett volna, ami úgy szól, hogy "Tisztelet a kivételnek". Ez a finom kis distinkció nem formaság és nem udvariaskodás, hanem az, amivel elkerülhető lenne, hogy mellékízeket érezzünk ki. Mert igen, világos volt, Pumama, hogy a hozzászólásod a te esetleges dúlaságodról és nem a kórházak minősítéséről szólt, de képzeld magad azok helyébe, akik folyton azon dolgoznak, hogy az ő szülőszobáikban meghitt legyen a szülés.
Egyébként sokat gondolkodom én is azon, hogy ha engem valaki kérne, hogy legyek mellette szüléskor, de a helyet nem szeretném, mit tennék. Azt hiszem, fontos lenne, hogy éppen azért kér, hogy Neki jobb legyen, és akkor lennék nagyon ügyes, ha -az esetleges meghittelenség ellenére - képes lennék neki segíteni. Vele lenni.
De hát mindannyian mások vagyunk.

Persze ez csak egy távoli fikció. Egyelőre a saját kis Kicsimet hordozgatom. :)

Fringilláék rendben vannak ugye? :)

További szép napot!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Köszönöm Memme, szívemből szóltál.
Szeretettel: rita
nováky_rita
 
 


egy kis gondolatébresztő:

http://www.mtv.hu/videotar/?id=1658

indianyo
 
 


Indianyó!
Megnéztem!!!! Végre egy olyan riporter, aki nem csőbe húzni akarta azt az embert, aki ott volt, hanem objektíven érdeklődött...... Tetszik ez a riport!
A professzor minden szavával egyetértek, sajnos a kórházak a mai napig elutasítják azokat, akik otthonról valamilyen hirtelen jött komplikáció miatt kórházba kell kerüljenek. Amíg ez így van, addig "gyilkolni" fogják Ágiékat, és a kismamákat is!!! És megkeserítik az utána következő időszakot is, lásd anyakönyvezés, gyerekorvosi ellátás, stb......

Nem gondolom, hogy ezt egy csapásra meg lehet oldani, de amíg igény van rá, már pedig van rá igény,akkor igenis támogatni kell, és ha ez kell, akkor hozzanak rá törvényi szabályozást..... Bár egy szülés törvény nélkül is lezajlik! :wink: :roll:
Vendég
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Megnéztem, B.S. tényleg jókat mond, egyedül az, amit a szakmai kollégiumról állít, az nem igaz. Hogy ők kidolgoznák az irányelveket, mert kiváló professzorok. Lehet, hoyg kiváló professzorok, de nincs érdekükben ezt kidolgozni, és ilyeneket akartak már eddig is belerakni, hogy 10 percnyire legyen a kh. Namármost, kérdem én, a mai átalakított rendszerben, ha én KH-ban akarok szülni és pl. Békásmegyeren lakom, akkor beérek 10 perc alatt a Jánosba?!?!?!?! Szóval LEHET olyan feltételeket szabni, törvéynbe iktatni, hofgy képtelenség legyen otthon szülni. :(
h_szilvi
 
 


És azt gondoljátok, hogyha lesz törvényi szabályozás, akkor pl. a Geréb Ágnes betartja majd azt? Vagy a várandós, aki mindenáron otthon akar szülni, megérti ezt és aláveti magát a törvénynek?
Hollandiában, amit a professzor olyan kelletlenül és tök dezinformáltan idézett, szigorú szabályai vannak az otthonszülésnek és azt mindenki tudomásul veszi. nem kezd könyörögni, hogy hiszen neki csak egy kicsit magasabb a vérnyomása... vagy ugyan az első császáros volt, de most isten bizony meg fogja szülni...
Az otthonszülés ellen nincsen is semmilyen kifogásom, ezt az otthonszülős bábák-dúlák tudják is rólam zömmel, de a szabályok betartása mindenki számára kötelező. Kb. ugyanúgy, mint a közlekedési szabályoké, nem kell vele egyetérteni, de be kell tartani.
De azért még a mai valóság nem egészen ez. És, bár ismétlem ömmagam, előzőleg más többször említettem, hogy a nagy stresszt is beleszámolva olyan nagy az elutasítás a kórháziakkal szemben, amikor vlamiért ott köt ki a kismama, hogy az csak na. De erről már szóltam és semmiképpen nem akarok erről újabb vitát nyitni, csak jelzem, hogy a véleményem nem változott meg azóta sem, bár mostanában nem találkoztam otthonszülősökkel a kórházunkban, de közel egy éve teljesen megrendítette minden bizalmamat egy elkeserítően végbement otthonszülés utáni kórházi befejezés.
Hát megint ennyit erről és nagyon drukkolok, hogy mielőbb kialakuljon egy normális, legalizált helyzet az otthonszülés engedélyezése körül.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


P.s.: azt gondolom, hogy nem olyan feltételekhez fogják kötni az otthonszülés lehetőségét, hogy van-e kórház 10 percen belül, mert Hollandiában sem így van, de csak az alacsony rizikójú kismamák élhetnek ezzel a lehetőséggel. Tehát akinek terhelő a szülészeti és/vagy a belgyógyászati anamnézise, vagy egyéb áll fent nála, drogabúzus, az nem választhatja az otthonszülést. És ebbe akar beleszólni a szakmai kollégium, akiknek az otthonszülés elutasításában, úgy tudom, amúgy sem egyöntetűen elutasító a véleménye.
nováky_rita
 
 


Én is láttam a riportot, s osztom a véleményt: végre egy viszonylag normális hírközlés, ami nem átütően orrhonszülés-ellenes.

Rita!

Ha lenne törvényi szabályozás, azt Geréb Ági is bizonyára betartaná, mint ahogy manapság se szokása minden otthonszülést elvállalnia, csakis azt, amit ő ítél biztonságosnak. Persze, még ez se teljes garancia arra, hogy egy szülés be is fejeződik otthon. Node mitől jobb a kórházi garancia? Ott mindig minden tökéletesen rendben? Minden anya és baba túléli? Tudjuk a választ....

Ami meg a törvényi szabályozást illeti: kell. Viszont az nagy probléma, ha csakis a szakmai kollégium álláspontjai alapján menne, hiszen az otthonszülés mibenlétéről vajmi keveset tudnak. Ami számukra vészhelyzet, az sokszor rizikó nélküli dolog, ill. semmivel se rizikósabb otthon, mint kórházban. Erre jó példa a császár utáni otthonszülés. Miért is kellene ezt kitiltani?
A dolog csak úgy lehetne működőképes, ha a törvényi szabályozásban elsősorban azok véleménye számítana, akik értenek az otthonszüléshez, s hazai viszonylatban tudják eldönteni, mit lehet felvállalni. De míg a szakmai kollégium ezen a szinten állít akadályokat (főleg a hozzá nem értés következtében), ez nem lehetséges.

Ágiékban az a jó, hogy sajátságos protokollja van, ami még az emlegetett holland protokollal se egyezik. Szerintem sokkal jobb annál, mert még természetesebb, s ami a lényege, teljesen egyénre szabott!!! Erről a döntési szabdságról nem hinném, hogy le fog mondani, s nem is tenné jól. Mert mindnyájan különfélék vagyunk, s ha egyénileg van mérlegelve az otthonszülés lehetősége, akkor ugyanazon előfeltételek alapján van, akinek javasolható, s van, akinél nem.
Sokkal inkább annak rendszerét kellene kidolgozni, hogy a kórházak ne ellenségesen viselkedjenek akkor, amikor az otthonszülésnek mégis ott van befejezése.

Sajnos az is előfordul bizonyára, amit te írsz az otthonszülők kórházzal szembeni ellenséges elutasításáról. Magam tapasztalatából mondom, nem is feltétlen ok nélküli ez. Mégis, azt az otthonszülőknek tudomásul kellene venni, ha rászorulnak a kórház segítségére, akkor ott annak protokolljához alkalmazkodniuk kell! Ha nem teszik, magukkal is jobban kitolnak. Bármilyen nehéz is egy teljesen másfajta szemlélethez alkalmazkodni, be kell látniuk, hogy az orvos a kórházi rendszerben tud jól működni, aszerint hatékony, s adott esetben a gyógyulás-gyógyítás sikeres lefolyásához szükség van a kórházi protokoll elfogadására.
Nekem szerencsére nem kellett ezzel szembenéznem egyik intézményen kívüli szülésem kapcsán se, de erre is felkészültem. Ágiék beszélnek erről is a tanfolyamukon, próbálnak már előre segítséget nyújtani ezzel azoknak, akik majd mégis kórházba kényszerülnek. Ez is benne van a pakliban.

Úgy látom, a két oldal álláspontja még mindig nagyon távoli. Bár már egyre többször hallani egyfajta közeledésről, az út vége még messze. A fennálló ellenségeskedés helyett megbékélésre és együttműködésre lenne szükség. De amíg mindkét oldal veri a mellét, hogy ő tiszta, s a másik a hibás..... Hát nem egyszerű. Sok a fájdalmas, be nem gyógyítható seb az egyik oldalon, szemben a félig-meddig jogos sértődöttséggel a másik oldalon.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó ismét nagyon jól öszefoglalta a dolgokat! :)

És egyetértek: kéne egy szakmai protokoll (amibe be lehetne építeni bizonyos rugalmasságot, hiszen pl. a kh-ban sem egysége: egyikben x esetben megcsászároznak, másikban ugyanolyan nem-tágulásnál, szívhangnál MÉG nem.)
És igen, miért nem azokat kérik fel ezen protokoll kidolgozására, akik értenek hozzá. A kh.-i orvosok értemek a szüléshez, de az otthonszüléshez nem. Ágiék mesélnek olyanról, hogy kitoláskor leesik a szívhang a nyakon lévő zsinór miatt, de amikor elmúlik a kontrakció, helyreáll. Ezt tudják, ezzel nincs további teendő. nyakon lévő zsinór náluk nem vészhelyzet, akkor miért kéne kizáró tényezőként kezelni?! (Most lehet, hogy ez nem volt a legjobb példa, de nem-szakmai lévén nem tudok jobbat.)
Nagyon érdekes volt nekem, hogy Ági két éve nem vállalta az egyik barátnőmet. 36 éves, makkegészséges, nagyon fitt, magas nő, első baba, normál méretű, faros. Masszőr, intimtorna tréner. Szóval fizikailag semmi nem indokoltam, hogy ne lehessen otthon. Ági azt mondta nekem, hogy nem fogja tudni megszülni, lelki okok miatt. (Á. másképp fogalmazott.) Aztán lőn: baba 36. hétan keresztbe fordult, éa barátnőm volt a világon a legboldogabb (persze nem mondta szavakkal!), hogy császárnak KELL lennie...


Amúgy a szakmai kollégium MINDIG az infrastruktúra hiányát teszi első helyre, meg a szülő nők felkészületlenségét és be-nem-számíthatósáság(sic!) amiért elutasítják az otthonszülést.
h_szilvi
 
 


Csak egy szóra.

Ha én lennék a király, azon lennék, hogy minél több olyan kórház legyen (és ne csak kivételek), ahová adott esetben otthon szülők IS bizalommal fordulhatnak. Annyira kéne, hogy eccercsak' effelé haladjanak a dolgok. Hogy kevesebb begyógyíthatatlan seb és vélt vagy jogos sértődés legyen. Mert egészen másként hangzik az hogy "elutasítja a kórházi szülést", mint az, hogy "az otthonszülést választja".
(De nem én vagyok a király. Így még azt sem tudom megakadályozni, hogy olyan kórházak kapjanak pl. bababarát titulust, ahol botrányos módon folynak a dolgok, sőt azt sem, hogy azokat a szülészeteket tönkretegyék, ahol van esély egy problémás otthonszülés optimális befejezésére.)

További szép napot. M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 



Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 



Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Fringilla hol lehet?


INFÓT KÉREK!

Budapesti gyermekorvost keresek testvérem picinye számára , aki - ha minden jól megy - otthon fog születni 1-2 héten belül.

Előre is köszönet!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Hahó!

Köszi a hiányolást! :)

Itt vagyok én, csak olvasó üzemmódban, ma este akartam hosszabbat írni, mert talán végre elkészül a szüléstörténet. :)

Most mennem kell, mert a középsőm itt garázdálkodik. :D Amúgy tök jól vagyunk. :) Majd este írok részletesebben, ha hagy Berci.

Zsu,
majd elküldöm este az Ágiéktól kapott listát hozzáfűzésekkel.

Fringilla
fringilla
 
 


Bocs, csak holnap jövök, nem hagy a gyermek (növekedési ugrik, rajtam lóg egész nap).
F.
fringilla
 
 


Memme!

Jó lenne, ha te lennél a király! :lol:

Igaz, ettől még ugyanúgy megmaradna az otthonszülés is, de legalább nem kekeckedne emiatt senki, mert ez is természetes lenne. Mindenki jól járna. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Köszönöm Fri, előre is!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Hahó!

Elkészült a szüléstörténet! :) Nem teszem fel ide, mert egyrészt roppant hosszú (több mint négy A4-es oldal), másrészt elég személyes... Így aki szeretné olvasni, sikítson, és elküldöm priviben. :) A család reakciójáról és az anyakönyvezésről majd később.

Zsu,
este megy csak a lista, mert anyuékhoz kaptuk a mailt, és csak este tudják forwardolni (hű, de szép magyar szó :roll: :D ).

F.
fringilla
 
 


Akartam még hozzászólni a szabályozáshoz is, de felébredt mindkét alvó, így azt majd máskor...
F.
fringilla
 
 


Szia Fringilla,
örülök, hohy minden oké, és szeretnék kérni születéstörténetet!
kikszi@freemail.hu
Köszi.
katicabogár
 
 


Fringilla!

Én is nagyon kíváncsi vagyok. Örülnék, ha olvashatnám!

Orsi
osoa75
 
 


Szia Fringilla!

Én is, én is...
cirmos-m@freemail.hu
Köszönöm.

Remélem jól vagytok!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Szegedi kismama vagyok és az otthonszülést tervezem. Tudtok valamit arról, hogy ez hogyan működik ebben a városban?
Előre is köszi a válaszokat.
palgabesz
 
 


Mindenkinek küldtem mindent. :)

Zsu,
neked is elment ám tegnap este a dokilista pü-ben!

F.
fringilla
 
 


Szia Gabi (palgabesz-ből gondolom, hogy így hívnak), én itthon szültem Szegeden. Mire vagy kíváncsi? Ágiékkal szeretnél szülni egyébként?
katicabogár
 
 


Fringilla!

Én most sikítok, jó? :lol:

[url]wyragek@freemail.hu[/url]

Előre is köszi, ha küldöd nekem is!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Kösz Fri!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Köszönöm Fringilla! :)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Szia Katicabogár!

Egyelőre még csak a lehetőségek után érdeklődöm, most van orvosom, de kétlem hogy el fogja vállalni, hogy otthon szüljek nála. Pedig eddig tök meg vagyok vele elégedve. Csak 13 hetes vagyok, úgyhogy van időm még.
Ágiék munkája nagyon szimpatikus nekem, de neten csak Pesti elérhetőségüket találtam, nincs valami lehetőség rá, hogy ne kelljen utazgatni? Vagy a tanfolyamot mindenképpen el kell végezni?
Örülök, hogy találtam valakit Szegedről. Várom válaszod.

Üdv:Gabi
palgabesz
 
 


Gabi,

igen, a tanfolyam előfeltétele az otthonszülésnek. De egyébként is nagy kár lenne kihagyni! :wink: :)
Sajna az utazást nem tudnád kikerülni, node valamit valamiért. Megérné, abban biztos lehetsz!

Azt viszont kétlem, hogy a jelenlegi orvosoddal otthon tudnál szülni. Kizárt. Tudja egyáltalán, mi forog a fejedben? Különben is: én nem tudok olyanról, hogy "hivatalos" kórházi orvoa vállal otthonszülést Magyarországon. Részint tilos nekik, meg amúgy se értenek hozzá.
Ha tényleg otthon szeretnél szülni, el kell fogadnod azt, hogy orvos nincs jelen.

Tele lehetsz még kétségekkel..... Nyugi, kérdezz bátran! :lol:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szia Dodó!

Köszi a választ.
Igen, említettem már az orvosomnak, hogy mi forog a fejemben. Ő igazából megértette a dolgot és még pofákat sem vágott rá, sőt jó ötletnek tartotta. Ezen csodálkoztam is. Viszont azt mondta ne nagyon reklámozzuk ezt. A részletekről nem volt még szó.
Én egyébként nem bánnám, ha orvos nem lenne jelen a szülésnél, csak az volt kérdés, hogy hogyan tudnék találni valakit, aki segítene a szülésben. Azt hiszem igazad van és a tanfolyam mégis jó ötlet és kíváncsi is lettem rá, az alapján amit a neten olvastam.
Nem tudod esetleg hány hetes korig érdemes ezt elvégezni? Mert én csak nyár vége felé tervezem, mert több időm lenne rá akkor.

Üdv: Gabi
palgabesz
 
 


Szia Gabi,

a tanfolyamot elvileg bármikor el lehet végezni. Nem kell egyhuzamban, lehet naponként is. Három éve péntek délután és szombat délelőtt párcsoport volt, amit asszem a 35. hét után lehetett csinálni. Azon érdemes elgondolkodni, hogy ott a tanfolyamon tisztázódnak kérdések, meg lehet beszélni Ágiékkal, hogy te mit szeretnél, ők mit tudnak adni, és lehet dönteni, hogy velük-e vagy sem.

Megírnád nekem priviben, hogy ki ez az orvos?

Kati
katicabogár
 
 


Szia Gabesz!
Katicabogár el is mondta amit akartam. Havonta egy napot ha elmész, akkor meg is van oldva a kérdés, és tényleg megerősödik a hited abban, hogy jól döntöttél!!!!
Az orvosodon nagyon meglepődtem...... Ez valami nagyon érdekes, ahogy reagált. Becsülendő a dolog....... Az még inkább érdekes lenne, ha ott is akarna lenni! Azért én mégiscsak jobban bíznék Ágiékban, hogy őszinte legyek!! De nem akarlak semmire sem rábeszélni!

Ina May Gaskin: Útmutató a szüléshez
Ezt a könyvet olvasd el, sok hasznos infó van benne, valamint az is, hogy milyen hihetetlen ösztönnel tudjuk, hogy mit is kell tennünk, illetve nem tennünk, hanem éreznünk amikor a szülésünk megindul! Postán egy hét alatt megkapod. Innen már csak egy lépés, hogy Ágiéknál is bejelentkezz!!!!
Hajrá! Csodás élményed lesz véleményem szerint!!! :)
Vendég
 


Gabi,

előttem minden okosat elmondtak már. :D

Közben az jutott eszembe, nem is lenne rossz, ha mondjuk a dokid IS ott lenne a szülésednél, de csakis a háttérben. Mivel nem ért az otthonszüléshez, Ágiékkal ellentétben. Ugyanakkor a legjobb propagáló módszer, ha élőben láthatnák orvosok, hogy tényleg nem veszélyesebb a kórházinál.
Én lehet, meghívnám őt is a szülésemhez, persze kemény feltételekkel.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Monácska,
off,
elárulod, hogy mit jelent a szalagod? Gondolom, valami termékenységi naptár, de mit látunk rajta, minek a rövidítése a cd?
köszi!
on
h_szilvi
 
 


Aranyos vagy Szilvi!

Igen, azt jelöli, hogy hol tartok a ciklusomban. Most a 28. napon, de még eddig nem volt pé-em, tehát ez a hónap megint elúszott sajnos, mesterségesen kell majd meghozatnom a mensimet. PCOS-s vagyok egyébként......
És időnként eléggé elkeseredett is, de ez nem ennek a topiknak a témája! Dodóval sokat beszélgettünk már más fórumon, ő ismer engem...... :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Kati, engem is érdekelne, hogy ki ez az orvos. Megirnad nekem is légyszi?

Amugy hallottatok mar mas orvosrol, aki elfogadja az otthonszülés lehetöségét és végig partner marad a terhesgondozas alatt?
Nagyon klassz lenne, ha ezt kezdettöl fogva meg lehetne beszélni a dokival és nem kellene titkolozni.
Vagy nagyon naiv vagyok?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára,
én kérdeztem Gabitól, de még nem válaszolt. :( (Szegedi dokiról van szó egyébként.) És igen, jó lenne egy ilyen doki. Bár asszem, van vmi kamarai állásfoglalás, hogy dokiknak/védőnőknek tilos bátorítani az tervezetten otthonszülőket, sőt, meg kell próbálniuk lebeszélni. Vagy vmi ilyesmi. :roll:

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, bejelentkezem, hogy élünk és virulunk, Berci már majdnem két kilót hízott és 8 centit nőtt a 7 hét alatt. :) Nemsokára megyek a nyolchetes kontrollra... Rohan az idő.

Én elméletileg olyan orvoshoz jártam terhesgondozásra, aki elfogadja az otthonszülést, és vállal mellette háttérgondozást, de nekem nem úgy tűnt, hogy ez rá igaz. Amikor kiderült, hogy szülhetek természetes úton (ugye a méhlepény volt rossz helyen), akkor mondtam neki, hogy megyek tanfolyamra. Már akkor érdekesen reagált. A szülés után meg, amikor felhívtam, hidegvízként ért a reakciója. De tudok olyanról, aki vállal ilyet, csak vele az a "gond", hogy amúgy konzervatív doki, és ha mégis kórházba kell menni, akkor csinál gátmetszést, stb. De ő állítólag rendesen végigviszi a terhesgondozást. A barátnőm az idősebbik Bálinthoz járt az Imrébe, aki kedvesen mondta neki, hogy persze, semmi gond nincsen azzal, hogy otthon szül, sőt, teljesen megérti, de sajnos nem lehet a háttérdokija. Ez szerintem korrekt.

A szabályozáshoz meg annyit tennék hozzá, hogy ha nem Ágiék dolgozzák ki, hogy hogyan lehet kiválasztani az otthonszülésre alkalmas kismamákat, hanem az otthonszüléshez nem értő orvosok alapból kizárnak szerintük veszélyeztetett csoportokat (pl. előző császár, mint kizáró ok, vagy farfekvés, vagy ikerszülés), akkor szerintem majdnem ugyanott tartunk, ahol most. Ugyanis nem hiszem, hogy Ági, miután meggyőződött róla, hogy biztonságos, azt mondaná valakinek, aki pl. császár után mindenképpen otthon akar szülni, és a kórházba semmi pénzért be nem menne, hogy bocs, nem megy el hozzájuk a szüléskor, mert a szabályok így megy úgy. Tehát ugyanúgy üldöznék, mert nem tartaná be a szabályokat. Nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne normálisan megoldani.

Fringilla
fringilla
 
 


A szabályokat, remélhetőleg majd a szakemberek együtt fogják kidolgozni, és ezek után remélhetőleg mindenki be fogja tartani. Ez még hollandiában is így van. A mindenkin itt a kismamákat is értem. De ismerve a magyar viszonyokat, ahol még a kresz eklőírásait sem tartják be, mert éppen most és éppen rájuk ebben az esetben nem vonatkozik, átmenetileg, mert rohannak vagy mit tötyög előttük ez a szabályos állat 50-nel.
Szóval azt gondolom, hogy hiába lesz szabályozva a dolog, pontosan leírva, talán csak abban lesz könyebb, hogy a háttér, mint anyakönyvezés, kórházi háttér, oltások, szűrések, nem lesz egy földalatti mozgalomnyi szervezés kérdése. És akkor talán ennek az "illegalitásban vagyunk mi, akik tudjuk, hogy hogyan kell" feeling elmúlik.
És én nem vagyok, ismétlem, otthonszülés ellenes, de vannak fentartásaim a mai magyar rendszer ellen. A rendszeren a szülés mindkét pólusát értem. Az otthonszülést is és a kórházit is. Remélem, hogy előbb-utóbb lesz egy szülésznői team, akik születésházban dolgozhatnak és remélem, lesz ott helyem :-)
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Sok olyan szabállyal és szokvánnyal találkoztam az első várandósságom óta, amikről előbb vagy utóbb kiderült, hogy nem értünk, illetve gyermekeinkért vannak hanem "magasabb rendű" , pl. jellemzően anyagi, üzleti érdekeket szolgálnak ki. Innentől kezdve, nem zavar, ha vki a szememre veti, hogy nem minden szabályt tartok be. A Rita által említett kreszben alapvető, hogy feltételezem a többiek szabálykövető magatartását, mert különben az egész nem működik. Hát számomra a terhesgondozás és a szülés nem működött, mert állandóan "ütköznöm" kellett számomra triviális dolgok miatt. Ezért nekem a jelenleg törvénytelen és illegális út az, ami átlátható, követhető és erkölcseiben értékes. Leegyszerűsítve: Ági szava számomra szent és sérthetetlen. Merthogy rugalmasságával elegendő szabadságot nyújt ahhoz, hogy boldogan - de nem vakon - követhessem az útmutatásait, mert őt a maga "törvényeivel" én választottam magamnak. Ez egy jó feeling...

A törvényeket és szabályokat emberek hozzák. Lehet elavult, lehet eleve rossz. Viszont mindig rugalmatlan.

Persze lehet jó is. Az ember ösztönösen vonzódik a változatlansághoz, mert - szerintem egyébként hamis - biztonságérzetet kelt. Ez is egy feeling.

A mi dolgunk választani hogy milyen feeling-eket szeretnénk átélni.


Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Fringilla, végre. :) .Tudom, hogy én se fogok hat hónap múlva bejövögetni a netre, de azért jó tudni, hogy minden oké. :)

Remélem mindenki jól tűr ebben hőségben.

A témához: valamilyen szabályozás csak kéne, talán kicsit előbbre volnánk, mint így semmi nélkül. Hogy az emberek - a gyerekeinkre és az unokáinkra gondolok itt inkább -, hozzá legyenek szokva, hogy választhatnak, anélkül, hogy ebből kényelmetlenségük származna. Hogy egy hivatalnok felelősségre vonható legyen, ha nem végzi a dolgát. Hogy felnőjön egy olyan orvos (vagyis szülés-kísérő)- generáció, amelynek nem kellene hivatalból tabuként kezelnie az otthonszülést, bármi is legyen róla a véleménye. Mert a szabályozás védené a szülőket és a szülést kísérőket is. Persze, ha valami csoda folytán arra hivatott, hozzáértő és párbeszédre képes emberek szülnének egy ilyen szabályozást, még akkor is rengeteg idő, mire a "vagy" helyére "és" kerülne.

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Hetek óta érdeklődéssel olvasom az itt zajló vitát az otthonszülés törvényi szabályozásáról. Feltűnt, hogy a szabályozás tekintetében legtöbbször Hollandia példája tűnik fel, amit azért nem értek, mert ott kb. a szülő nők 30%-a otthon szül, tehát "tömegigény", alapértelmezett lehetőség, míg nálunk nem valószínű, hogy 2%-nál magasabb lenne az otthonszülők aránya még abban az esetben sem, ha valamilyen szinten szabályozott lenne. Ilyen meggondolásból biztos vagyok benne, hogy nem szabadna a holland szabályozási példát mintának állítani, inkább olyan országokban néznék körül, ahol az otthonszülések az összes szülésnek legfeljebb pár százalékát teszik ki. Mondjuk Németországban, Angliában, Ausztriában, stb.

Az angol otthonszüléknek van egy nagyon jó oldala, a www.hombirth.org.uk, nagyon sok szempontból körüljárja a témát, szakcikekket idéz, szüléstörténeteket mutat be, stb. És igen, a szüléstörténetek között van otthoni ikerszülés, császármetszés utáni otthonszülés, hogy csak a legkockázatosabbnak tartott otthonszüléseket említsem. Szóval ha ott szabad és Hollandiában nem, akkor Mo-n miért nem? Miért kellene egy nagyon merev, teljesen egységes állásfoglalás, ahol sok eset csak fekete vagy fehér lehet?

Részlet a www.homebirth.org.uk oldalról:

"It's your choice
In the UK, every mother has the right to remain at home to give birth, irrespective of the opinion of her healthcare providers.
...
"Listen to the opinions of your medical advisors, but remember that there are other experts who might well have a different view on the matter. Your doctor or midwife can offer you advice based on her own experience, but you do not have to take that advice. Ask what evidence the advice is based on. Ask what particular details of your own case lead her to advise against a home birth. It is not an insult to your doctor to ask these questions; it just shows that you are an intelligent adult who wants to know more about her options.

It is unfortunate that some healthcare professionals still use phrases such as "You will not be allowed a home birth if..." and "You have to go to hospital if..". Such language implies that the woman has no choice in the matter, and that the practitioner is able to make decisions on her behalf. Where the woman's right to give birth at home is at issue, this is simply not true."
lszg
 
 


Tóthzsu,

nagy nagy gratula hármaskához!
h_szilvi
 
 


Zsu,
én is gratulálok az új jövevényhez! :) Látom, most is majdnem pont két év lesz a különbség. :)

Én meg elkiabáltam a virulunk dolgot, mindhárman taknyosak, szegény Bercit az éjjel rohanva hoztam le orrot szívni, úgy fuldoklott a takonytól szopi közben. :(

F.
fringilla
 
 


"It's your choice
In the UK, every mother has the right to remain at home to give birth, irrespective of the opinion of her healthcare providers.


Ez Magyarországon is így van, ugye? Jogilag... Nálunk sem a szülők jogát kérdőjezik meg, hanem a szüléshez segédkezet nyújtó szakameberekét - legalábbis én így godnoltam eddig. [/url]

indianyo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: