Új privát üzeneted érkezett!

Beszilva a mei tai-od milyen vászonból van?

Viru
Kép
viru
 
 


Viru: Való igaz, naiv vagyok ebben a kérdésben. De nem szeretem az igazságtalanságot. És sajnos a mai kereskedelem arról szól, hogyan csapjuk be a vevőt. (Van kivétel...)De mégis, nem az volna a legjobb, ha a lelkiismeretük is dolgozna? Ez csak költői kérdés sajnos..
Az orvosok meg szintén nem állnak a csúcsponton - se hordozás, se szoptatás, se a várandósság...stb. területén. De akkor sem lenne rossz, ha megállapodnának. Egyszer. Végre.

Azt hiszem, ez a téma teljesen ki lett merítve, nincs már miről diskurálni. :wink:

Nézzük inkább Beszilva MT-ját! Nem semmi. Hol a kép használat közben? Avasd fel! :)

K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kriszti! Szerintem sok jó orvos van, akik igazán jól állnak ezekhez a kérdésekhez -- ennyire azért nem általánosítanék. Ráadásul igaza lehet Livinek, hogy lassan el fognak terjedni ezek a dolgok (hordozás, CC, stb.) és ez nyilván szemléletváltozással fog járni, ami alól az orvosok, védőnők sem vonhatják majd ki magukat.
Jó példa erre a homeopátia, tíz éve sokan azt sem tudták, eszik-e vagy isszák, most meg mindenki homeobogyókat kapkod be...

Viru
Kép
viru
 
 

 
 

Beszilva nagyon ügyes vagy!
Jót röhögtem azon amit írtál rólam. Főleg, hogy a varrástudományom nagyon sok kívánnihalót hagy maga után...
Mindenesetre én is varrtam hétvégén, méghozzá egy karikás kendőt. A blogomra felraktam a készítését is képekben, de azért ide is csatolok kettőt:
Kép

Kép

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


szerintem a hordozás lényege nem az, hogy most akkor kidobjuk a babakocsit, vagy állandóan ide-oda visszük a gyereket. Akinek legalább kettő kicsi gyereke van és nincs kertje, az tudja, hogy a babakocsi életmentő találmány...


Köszönöm Livi! Ezt jó a Te szádból hallani! Hajlamos vagyok a szélsőségekre, és babakocsi ellenes voltam egy ideig. Aztán mostanában néhány alkalommal elővettük (egy kezemen meg tudnám számolni hányszor...) és bevallom élveztem az előnyeit. Annak ellenére, hogy sokat hordozok napi szinten, 6-9 órát (vagy pont azért). És nincs lelkiismeretfurdalásom, megerősítettél ebben. :lol:

kisvic
 
 


Jucuu: Mekkora hajad van!!! :shock: Mióta növeszted? Ja igen, nagyon klassz a karikásod! Én is a hétvégén kacérkodtam a gondolattal. :lol:

Banya: nagyon velős voltál! 8)

kisvic
 
 


Hű mennyit írtatok ma! :shock: Kellett nekem CM-re menni :lol:

Bébikomphoz: http://www.gekkonet.hu/forum/viewtopic.php?t=21

Kriston: kifele hordozás kapcsán: Megpróbáltam beleélni magamat egy átlag (=nem kendőmegszállott) anyuka helyébe, és erre jutottam: Ha én azt látnám (és azt látom :!: ), hogy szinte mindenki kifele hordoz, hogy egy kenguru már nem is kenguru, ha nem lehet benne kifele fordítani a gyereket, majd ezek után megvenném a kengurut, és a használati útmutató ajánlaná, hogy hordozzam benne kifele a gyerekem, én kipróbálnám és a gyerekem vígan ellenne... Hát őszintén szólva én ezek után asszem nem kezdenék el utánaolvasni, hogy akkor ez ugyan véletlenül nem árt-e a gyerekemnek... :roll:
Ezért is vívódom még mindig, hogy nem kellene-e szólni/szólnunk ezeknek a szülőknek. :roll:

Jucuu: ez a haj! :shock:
Szép lett a kendőd! :) A színes zseb rajta, vagy csak dísz? És a rojtokat te készítetted?

KépKép
livus
 
 


Jucuu: minden kérdésemre megtaláltam a választ ;)

KépKép
livus
 
 


Persze, aminek tud, utána néz az ember, névnapomra a Liedloff
könyvet kértem :)

üdv,
csak egy kérdés:
ez akkor az "alapmű", ha a cc-ről akarok olvasni? Mert hogy akarok olvasni...!!! :wink: :lol:

Ezt kellene megvennem? :roll: :roll: :
Jean Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában? (A kontinuum elv)

Dylkai

Kép
dylkai
 
 


Bocs,
az előbb nem sikerült az idézet... :cry:
természetesen norsit idéztem volna... :oops:
majd legközelebb remélem sikerül...

Ja, ma Kozyban sétáltunk egy hosszabbat, és elaludt benne a kismanó! :)
Lányok, ha ti nem vagytok, sosem lesz részem a hordozás csodájában! Köszönöm nektek!

üdv

Dylkai

Kép
dylkai
 
 


Bocs, hogy megint kicsit késve reagálok...
Beszilva hátihordozós dilemmájához a technikai választ olyan frappánsan és teljeskörűen megadta Banya, hogy ahhoz nem nagyon tudnék hozzátenni. (Talán annyit, hogy meglepő, hogy mennyire a hátunk mögé tudunk nézni, ha szükség van rá.) A lelki részéhez szívesen hozzáteszek, hátha jól jön valakinek. Volt egy csoportom nemrég, ahol ez a probléma („nem látom a hátamon a gyereket, jaj, mi lesz, ha...”) minden jelenlevő anyukánál nagyon élő volt. Többek között ők is sokat segítettek benne, hogy egyre jobban értem, mi van ennek a bizonytalanságnak a hátterében. Úgy látom, hogy az esetek többségében a probléma csak látszatra technikai, inkább arról van szó, hogy nincs bennünk elég bizalom, hogy a hordozás működik. Úgy nőttünk fel, hogy minket nem hordoztak sőt, még csak nem is láttunk hordozott gyereket. A mély testi élmények hiányoznak tehát a témában. Amit megszoktunk, az az, hogy ha nem látjuk a gyereket, gyorsan utána kell nézni, mert akár nagy baj is lehet. Hű, messzire vezet a téma, gondolatindításnak asszem elég ennyi.
Viru! A képtől szétröhögtük az agyunkat a férjemmel!
Kifelé fordításhoz szerintem is a kulcsszó az információhiány. Aki kifelé fordítva hordoz, az azért szokta ezt tenni, mert a gyerek már nem tűri, hogy elöl hordozzák befelé fordítva ÉS nem tudja az anyuka, hogy ez árt, ÉS nem tudja, mi lenne a jó megoldás. Tehát nem tudja, hogy a baba szeretné, ha csípőn vagy háton hordozná, és fogalma nincs róla, hogy csípőn és háton hordozni milyen jó, és persze nem tudja, hogy kell csinálni. Ha tudná, ő sem gebedne a gyereke súlya alatt...

hordozo
 
 


köszi a válaszokat:) persze tudom, hogy a "vérbeli" hordozó-anyukáknak mi a motivációja, csak kiváncsi voltam, hogy itt közületek ki hol jár ezen az úton. (és hogy hogy ítéli meg azt, aki nem ugyanott jár...)

Szerintem anyasági kérdésekben nem egy szép szó az, hogy "divatból", legalábbis úgy érzem, hogy ezt pejoratív értelemben használjátok..meg hogy valaki azért csinál valamit, hogy jó anya legyen...miért, ti nem azért csináltok mindent? nem azért hordoztok/textilpelusoztok/igény szerint szoptattok, mert azt gondoljátok, hogy ez a legjobb a gyerekeiteknek = jó anyák vagytok? Szerintem ez a meggyőződés a legeslegfontosabb, hogy valaki a lehető legjobbat akarja a gyerekének. Anno az anyukáink a legritkább esetben szoptattak igény szerint, egyszerűen nem is volt erre szó szerintem, és ők úgy próbáltak meg jó anyák lenni, hogy betartották a gyerekorvos utasítását, miszerint időre szoptassanak. Anyukám ezt sokat emlegette nekem, miután én "kiokosítottam", hogy azért nem tudott minket 2-3 hónapnál tovább szoptatni, mert időre szoptatott (+cumi+cumisüveg...). Utána megbántam, hogy kiokosítottam.

Szerintem ha most valaki, pláne egy "opinion-leader" a csapatból hozna egy meggyőző cikket, ami arról szólna, hogy a gyereknek az a legjobb, ha zöldes-színű kendőben hordozzák, mert az X természeti népcsoport tagjai is így tették és ez hat legmegnyugtatóbban a gyerekre, akkor a zöld kendőtulajdonosok elégedetten sóhajtanának fel, a más színű kendősök pedig törni kezdenék a fejüket, hogy akkor most mit is kéne csinálni. És ez tök természetes is, hisz a legjobbat akarják a gyereknek (jó, hülye a példa, de nem jutott jobb eszembe :D)

Sajnálom, hogy nem régebben bukkantam rátok, mikor hasfájósság okán elkezdtem kendőzni Matyussal (sajnos a környezetemben senki nem hordoz(ott), a neten ismertem ezt meg) jó lett volna az a megerősítés, hogy igen, jól csinálom, nem kényeztetem el (sőőőt), jó lett volna tudni róla, hogy ennek az egésznek milyen mélyebb lelki oldala van, hogy ennek komoly irodalma van és lelkes hívei. Egyébként egy csomó dologgal vagyok így a gyereknevelés kapcsán, hogy bár már hamarabb tudtam volna...(mondhatjátok, hogy nem voltam elég felkészült anyuka...ez igaz, de imádom csinálni:) )
De nagyon remélem, hogy ez a hordozás témakör nem lesz olyan, mint az igény szerinti szopi, aminek a legfőbb hangadói szerintem túlságosan szélsőséges szemléletet képviselnek, és ezzel szinte kirekesztik a "jó anya" kategóriából azt, akinek ez nem megy, vagy aki más meggyőződéssel, máshogy csinálja - mert hát hiszen szoptatni a nők 98%-a tud és a kisbabának ez hihetetlen fontos lenne -, és ha találkoznak egy olyan anyapéldánnyal, aki már a pár hós babájának tápszert ad, akkor rögtön végigfuttatják magukban, hogy hol is rontotta el az illető, ...no meg ott van a szegénysorsú kisbaba. És közben meg sokszor ez a tápszert adó kismama éjszakákat zokog végig amiatt, mert azt éreztetik vele, hogy kudarcot vallott, hogy az ő gyereke hátrányba kerül majd amiatt, mert valamit nem jól csinált, mert nem tudott jó anyja lenni.
És az, hogy a hordozás téma mennyire lesz "toleráns" vagy kirekesztő, mennyire lesz okoskodó vagy tanító, az rajtatok, úttörő babahordozókon múlik leginkább :wink:

Jucuu, nagyon szép ez a kendő!!:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti! Nagyon szépen szólottál :-)

(Egy a pár hónapos kisfiát cumisüvegből tápszerrel tápláló anyuka)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Maminti: valóban éleslátó volta megfogalmazás :) Amiben rendkívül egyet tudok érteni veled, az a kirekesztés elvetése. Biztos van olyan anyuka-apuka, aki nem azért hordoz, mert a testi-lelki kapcsolatát szeretné minél jobban kiépíteni a gyermekével, hanem mert így tudja a házimunkát elvégezni. Emiatt megvetni valakit, elég buta lépés lenne.
Nem hinném, hogy a "primitív" népek a pszichés tényezők miatt hordozzák a gyerekeiket. Bármennyire drasztikusan hangzik is, szerintem a hordozás elsősorban praktikum. Hogy mellette mennyi áldásos tényezője van, az csak plussz öröm. Csak ma nem lehet így eladni a hordozást - hanem sokkal inkább a lelki tényezőket kell hangsúlyozni, hogy a szülői szerep legyen érintve. Minthogy Mo-n leginkább az ár miatt lehet eladni a mosható pelust. Ha csak a környezetvédelmi szempontok lennének kiemelve, az nem érdekelne mindenkit. Banális, de mi pl. azért kezdtünk el moshatózni, mert kaptunk egy próbát, és hihetetlenül tetszett a desing-ja. Ennek a pozitív hozadékai természetesen jöttek utánna "maguktól" :)

laeres
 
 


Dylkai,

úgy gondolom, igen, de ebben az tud kompetensen nyilatkozni, aki már olvasta.

Móni
norsi
 
 


Jucuu: hány éves is vagy? 18? :D Nagyon fiatalnak tűnsz. A varrás mestermunka!

Kati: Meglehetősen OFF: bocsánat, hogy ezt mondom, de szerintem nagyon nem jó így hozzáálni pl. a "szélsőséges" szoptatáspárti nézeteket képviselőhöz, és általában semmihez sem mert keserűséget szül. Azt írod, a szoptatás pártiak kirekesztik, végigfuttatják magukban, hol rontotta el az illető, azt éreztetik, hogy rossz anya...de ezzel épp te ítéled el őket (nem feltételezem rólad, persze, ez csak egy gondolatmenet).
Mondok egy példát: én pl. majd' 2 év hosszú kutatómunkája során eljutottam odáig, hogy az otthonszülés tényleg az ideális módja a gyerek megszületésének, ha minden rendben van mamával-babával a várandósság során. DE. Ebben a városban a jelen szabályozások mellett nekem erre nincs lehetőségem. Most akkor mi legyen? Zokoghatnék éjszakánként, mert "kudarcot vallottam", ha belegebedek, se tudok itthon szülni?! Érezzem kirekesztőnek az OSZ topicot, ahol a lányok arról beszélnek, hogy milyen rémségek érik a kórházban a babát, és otthon micsoda szuper dolgok? Simán bele tudnám élni magam, hogy az OSZ anyák kirekesztőek, mert lehet úgy hozzáállni a véleményükhöz, de nem is feltételezem róluk. Én meg nem agyalok az otthonszülésen, mert hamar belekeseredhetnék és elkezdhetném az otthonszülő anyákat szapulni, ehelyett megpróbálom a szüléshez való hozzáállásomból (remélem, lesz még pár) a legjobbat kihozni.
Remélem érthető, hová akartam kilyukadni. Ha nem tudnék szoptatni, akkor is elfogadnám az anyatejes táplálás abszolút szükségességét és előnyeit a gyerek számára.
És ha idejön egy "babakocsis anyuka" és azt írja valahol máshol, hogy "voltam a hordozós topicban és ezek a nők mind azt hiszik magukról, hogy jobb anyák attól, hogy magukra kötik a kölyküket, tiszta hülyék, mégis mit képzelnek"...akkor mi máris kirekesztőnek számítunk, pedig ő ítél el minket-a saját véleménye alapján. Szóval érdemes megfigyelni először magunkat...(tapasztalat!) :roll: :wink: :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


maminti78 írta:De nagyon remélem, hogy ez a hordozás témakör nem lesz olyan, mint az igény szerinti szopi,
...
És az, hogy a hordozás téma mennyire lesz "toleráns" vagy kirekesztő, mennyire lesz okoskodó vagy tanító, az rajtatok, úttörő babahordozókon múlik leginkább :wink:



Köszönöm, hiányzott már egy ilyen hozzászólás ide az elmúlt napokban. Akartam is írni, de mindig kitöröltem, mert szomorú lettem volna, ha elküldöm. Igy csak belül maradt.
h_szilvi
 
 


Jucuu, micsoda szép hajad van! és szuper lett a karikás kendő! Lehet, hogy én is megpróbálok egyet csinálni.
Lányok, szerintetek hol lehet alkalmas karikát kapni?

Ági, Luke-ot nem zavarta, hogy nem látja Yodát a hátán... :lol: Lehet, hogy az Erő miatt?
Az Erő legyen veletek lányok hordozás közben!

Kati, minden topikban előfordul, hogy valaki szélsőségesen vagy elítélően, túlságosan sarkítva fogalmaz, de ez nem azt jelenti, hogy az egész topik szemlélete ilyen. Szerintem a hordozós topik eddig nem erről szólt, hanem tényleg a hordozás örömeiről -- szívből remélem, hogy így is marad. :)
Sokfélék vagyunk, sokféleképpen fogalmazunk és nem mindig szerencsésen.
Egyébként azt, hogy ki -- számodra -- az "opinion-leader", azt eldönheted Te magad is, lehet, hogy nem is a leghangosabb lenne az, akinek a véleménye Neked fontos lehet :wink: csak ha javasolhatok ilyet...

Viru
Kép
viru
 
 


Lányok, nagyon szépeket írtok, és nagyon igazakat.
Örülök, hogy megint sok olyan dolog van, amiket felvetettetek, és tudom magamban tovább gondolni, érlelni...
És nagyon örülök, hogy tagja lehetek ennek a sokféleségétől szép kis csapatnak.

Mindenkinek nagyon kellemes napot!

Eszter
ikra
 
 


Beszilva, most látom a rózsaszín mei-tai-odat, nagyon szép lett! Örülök, hogy a pécsiek is képviseltetik magukat kreativitás terén, én eddig ilyen oldalról semmit nem tudtam felmutatni a topicban! :oops: :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Pótolnmo kellett a vasárnapot és a hétfő eddigi részét. Igyekszem válaszolni mindenre.

Norsi: Nem a red castle sport kenguru volt, amiről írtál? Mert nekünk van olyan (akkor még tudatlan voltam).

Kattix: tudnám javasolni neked a babaslingset, könnyen fel lehet kapni és lehet benne elöl hordozni.

Viru: az sk MT anyaga egy erős pamutvászon (egy paplan huzat volt, de sosem használtuk és nagyo nerős az anyag)

Kifelé hordozás: http://www.bradley-etheridge.com/MaeMeiTai.htm

Tekerjétek le a linket majdnem az oldal aljáig, ott van egy kép: MT-ban kifelé a gyerkőc! Amíg egy MT készítését elmagyarázó, hordozást üdvözítő oldalon is ilyen képeket talál az ember, addig szerinem ne ítéljük el az információhiány miatt kifelé hordozó anyukákat, holott minden kenguru- gyártó is azt reklámozza.

Maaminti: én nem a megrögzött, hanem a praktikus, illetve igény szerinti hordozó vagyok. Szeirntem nem kell bővebben kifejtenem.

Kirekesztés: Ez szerintem is hozzáállás kérdése. Én nem érzem magamat rosszabb anyának attól, hogy babakocsiban tolom a gyereket, ha nincs kedvem cuccolni, és nem éreztem, hogy bárki is ezt éreztette volna velem (pedig én állítólag paranoiás vagyok) Szerintem ezek a topikok azért vannak, hogy segítsünk egymásnak jó jobb anyává válni a több-telik-tőlem gondolat égisze alatt.

Sajnos még nincs képem a MT-ról használatban, mert rájöttem egy-két hibájára, és javítás alatt áll.

Kép
beszilva
 
 


viru írta:Ági, Luke-ot nem zavarta, hogy nem látja Yodát a hátán... :lol: Lehet, hogy az Erő miatt?
Az Erő legyen veletek lányok hordozás közben!



:lol: - ez egy földön fetrengő szmájli

Amúgy 30 éves vagyok, hajam kb. 15 éve nő. És a hosszú haj nem túl praktikus háton hordozásnál... Még keresem az ideális megoldást az összefogásához. Főleg, hogy Szilárd előszeretettel húzgálja meg kóstolgatja.

A karikákat nálunk külön erre a célra lehet kapni, 500 kilót bírnak el :shock: Ezek alumíniumból vannak, de van műanyagból is. Otthon lehet-e kapni, abban nem tudok segíteni.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Jucuu, összefonni próbáltad? Nekem az jónak tűnik, háti hordozáshoz. Neked szép, hosszú hajad van ehhez. Az enyém is hosszú, de ehhez nem eléggé. Még nem tudom, én mit találok ki.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


http://www.gypsymama.com/hair.htm

Még néhány ötlet a hajviseletre.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


jucuu írta:Amúgy 30 éves vagyok, hajam kb. 15 éve nő. És a hosszú haj nem túl praktikus háton hordozásnál... Még keresem az ideális megoldást az összefogásához. Főleg, hogy Szilárd előszeretettel húzgálja meg kóstolgatja.

mindenkepp ne vaggd le, mert en azt tettem es azota is banom :-( Bar nekem közel sem volt olyan szep hajam mint neked...
smzsgalf
 
 


HAj: Szerintem egy idő után nem lehet elég rövidre vágni ahhoz ,hogy ne érjék el ,és akkor már inkább legyen hosszú, mert akkor legalább össze lehet rendesen fogni, esetleg oldalra copfba, vagy ilyesmi.

Kép
beszilva
 
 


Kicsit OFF,-Star Wars-os kép: kisfiamat nagyon sokáig csak kis Yodána khívtuk, igyanis eléggé csücsökbe nelálló sülei vannak és mndig kapucnis pulcsit kapott és hát totál úgy nézett ki (most már kupálódik). Férjemről tudni kell, hogy szierntem nem létezik nála nagyobb Star Wars rajongó (természetesen a képen sem lepődött meg, amikor mutattam neki). Tegnap ugye elékszült az sk Mt, úgyhogy most már azt is tudj,a hogy ez mi fán terem. Mindezeknek az lett az eredménye, hogy rendelt (nálam) egy fekete mei tait (lehetőleg Darth Vader mintával)...

Kép
beszilva
 
 


Jucuu, a rojtok tetszenek a legjobban! Amúgy hogy válik be? Kényelmes? És a fiad is szeret benne csücsülni?

Viru: én már varrtam egy béna karikást, de az anyagom nem jó hozzá, ezért nem is tettem fel ide. Mindenesetre a karika tök jó, kb. 150 Ft volt darabja, és egy vasáru boltban vettem!!!! Igaz, hogy nem 8-9 cm-s, csak 6-7, de az is megfelel. Acélból van. Nem tudom, hogy rozsdásodna-e. A súlya elenyésző ( a gyerekhez képest :) ).
Én ezt ajánlom. Sztem felesleges megrendelni pl. didytől vagy máshonnan a kifejezetten erre a célra alkalmas karikát, mert a vasbolt i is megteszi... Elsőre próbának főleg. Aztán még mindig vehetsz profibbat is.

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Jucuu: a rojtok nem semmik! Voltam a blogban megnézni hogyan készültek, csúcs! A varrástudományról meg annyit, hogy nekem kézikönyv kell még ahhoz is, hogy átállítsam a gépet cikkcakk-varrásra!
Most legalább már értem, hogy működik a karikás kendő.

Kép
beszilva
 
 


Egy kép a tegnapi háton hordozásról. Bár a hordozóból elég kevés látszik :)

Kép Benu

laeres
 
 


Darth Vader :lol: :lol: :lol: :P :P :P !!!!

Na jó, közkívánatra :wink: beteszek két képet a karikáról: a varrást ne nézzétek, mert borzalmas - főleg az etalonnal ne hasonlítsátok. Én tök kezdő varró vagyok, tök kezdő géppel.... A karika a lényeg, remélem, látszik.

Kép Kép
kkriston
 
 


remélem senki nem vette támadásnak a szavaimat, egyáltalán nem az volt a cél, de időről-időre jó átgondolni szerintem a viszonyunkat a dolgainkhoz és egymáshoz. Csak néha, 1-1 hszből éreztem (lehet, hogy tévesen), hogy nem arra tart ez a szekér, amerre kéne neki. De igazságtalan lennék, ha nem írnám le, hogy jópársok hozzászólásból meg épp az ellenkezőjét éreztem, úgyhogy éljenek a hordozós mamák (és papák) :) !! És tanítsatok okosan, szeretettel! :wink:

off: liv, szerintem az otthonszülősök töbségében nem hirdetik, hogy csak az ő útjuk az üdvözítő (bár ez is előfordul sajnos), épp hogy elfogadást kérnek, hogy ne "rekessze ki" őket a kórházas társadalom. Ellenben az igény szerinti szopi vezéralakjai szerintem (meglehet, tudtukon kívül) azt sugallják, hogy csak úgy jó, ahogy ők csinálják, és mivel állításuk szerint szinte minden nő képes lenne erre, ergo akik mégse úgy csinálják, azok ártanak a gyereküknek (vagy "készakarva" vagy "tudatlanságból"). De ezt nem az egyes igény szerint szoptató anyukákról írom, csak valahogy ez "jön le", legalábbis a sok-sok magát hibásnak érző, síró tápszerező anyuka ezt így érzi, és ha ez ilyen tömegesen fordul elő, akkor biztos, hogy nem csak ezeknek az anyukáknak a felfogásával van a baj, hanem az igény szerinti szopi "propagandagépezete" sem teljesen okés, és ez szerintem nagyon szomorú:( Apukám gyerekorvos, tőle hallom már egy jó ideje, hogy hány zokogó anyukát kellett neki vígasztalni, amiért el kellett kezdeni a kiegészítést, és azóta én is tapasztaltam több barátnőmnél is ugyanezt (a minden erőfeszítés ellenére eljövő tápszerezést, és az azt követő zokogást is). Mindezt mondom úgy, hogy nekem szerencsére sikerült az igény szerinti szopi, és én is azon az oldalon állok, éljenek a cicifüggő manócskák:)

beszilva, tök jó ez a mei tai készítő link, talán én is nekiveselkedek, jó ajándék lenne belőle valakinek.

Ma megint beraktam a játszón Borcit az ergóba, és jött a nyüglődés...de aztán láttam, hogy ebben a békapózban a nyakába csúszott a kardigán cipzárja, és az vágta a nyakát..ááááá. Miután ezt kiküszöböltem, azután már béke lett:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Kriszti: Mi a baj vele? Nem jó az anyag?

kisvic
 
 


Sziasztok, betenné nekem valaki azt a linket, ahol le van írva, miért nem jó kendőben kifele fordítani a babát (kerestem a hordozo.hu-n, de nem találtam).
Köszi

Patrícia
babintiti
 
 


Kisvic: hát igen, ez kötött (nem szövött) anyag, a férjem készíti, de egyáltalán nem hordozókendőnek való. Csak tetszett a vastagsága és a szine is, ezért kipróbáltam minden mindegy alapon, nem került szinte semmibe. És legalább gyakoroltam. Amúgy ezt a harmonika-hajtást marha nehéz varrni! Én mennyit szenvedtem vele, aztán hogy néz ki!!! :roll:
Azért lehet, hogy majd a pihesúlyú babót elbírom benne, de egy nagy gyerekkel már nyúlik, nyeklik-nyaklik, deformálódik, túl sok benne a gumi és nem könnyű beállítani.

Kriszti
kkriston
 
 


beszilva,
igen, az a fajta volt. Igazán csábító példány, ugye?

Találkoztam egy sling-es anyukával! Teljesen meg voltam lepődve, egész más, mint a Premaxx. A Premaxx a fekvőfelületén végig párnázott. Azt hittem, hogy a szorosságot állító zsinór végigmegy a szélső párnázott részben, mint a Premaxxnál. Amit láttam, abban már "karonülő" baba volt. Lehet valahogy állítani csecsemőnél, hogy ne vesszen el benne? (ne pottyanjon ki?)
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de lehet, hogy beneveznék egy példányra... valahol olvastam "leugrani a postaládához"

Móni
norsi
 
 


Ez is érdekes: "A kendőben hordozás általában igen divatos volt a dorosmai asszonyoknál. A "batyut" abroszból csinálták és a nyakukba kötötték. Annyira megszokták, hogy menni se tudtak nélküle sehova. Ha nem volt mit vinni, ha üresen mentek volna, téglát tettek a batyuba, hogy hátrafelé húzza a mellükön lecsüngő garabolyt, melyre kényelmesen lehetett támaszkodni. Ha az ilyen batyus asszonyt kocsira hívták fel, felülve se tette le a batyut a hátáról: - Hadd maradjon csak rajtam, így majd könnyebb lesz a lónak, ha én viszem! "

:lol: :P Én 4 db 1 kg-s liszttel gyakoroltam a bölcsőtartásos kötést :)

Kriszti
kkriston
 
 


A napokban a tömegközlekedéses utazással kapcsolatban írottak kapcsán jól megkavarodtam.
Gyorsan kellett volna reggel indulni, de annyira nem emlékeztem, hogy most mi a jó előre kötött babának, hogy inkább babakocsit cipeltem a buszra :(
Szóval. Ha a baba elöttem van, akkor kell menetiránynak háttal utaznom, pont ellenkezőleg, mint ahogy az autósülésben ül? Ha jól gondolom, így esik hátra kevésbé a feje fékezéskor. Ma próbáltam elképzelni. Viszont jelentős gyorsulási sebességet is tapasztaltam... Ilyenkor forogtok? Lehet, hogy csak én bonyolítom túl a dolgot. De mivel van, hogy a nagyobb is velem van, plussz a csomag, nem mindig lesz kezem a babát is támasztani.

Móni
norsi
 
 


Móni! Felejtsd el az autósülést, ha felszállsz a buszra, képzeld el, merre esel, ha nem kapaszkodsz és hirtelen fékez a busz. Úgy ülj, hogy a baba ilyenkor a te testednek nyomódjon és ne te nyomódj az ő testének. Elöl kötve háttal, hátra kötve menetirány szerint. Elindulásnál és normál megállásnál nem volna ez lényeges, a fejére te is tudsz ügyelni, a hirtelen, vész esetben fékezésre kell ezzel felkészülni.

A buszon le kellene ülni pont a biztonság miatt.


Maminti! A szopinál jó lenne, ha a bababarát kórházak odafigyelnének rendesen az újdonsült anyukákra és úgy segítenének, hogy ne kelljen azt kikövetelni, és ha segítenek, ne olyan rosszallóan tegyék ezt, hogy az ember már ott sírva fakad.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Hja, azt el is felejtettem, hogy tegnap du. másfél órát sétáltunk a hátra kötött babóval. :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda,

jaj dehogy, nem autósüléssel utaztam, eszembe sem jutna. Csak talán beszilva írta (bocs, ha valaki más), hogy a kocsiban az autósülésben a menetiránynak háttal kell bekötni a csecsemőt, a buszon meg fordítva. De azt hiszem, már értem, ha háttal állok, én leszek a nyomódáskor az autósülés :P

Móni
norsi
 
 


Móni, én se úgy értettem, csak ne annak a logikáján gondolkodj ilyenkor :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Tudtátok, hogy a hosszában csíkos kendő megzavarja a babát, és elbizonytalanítja? Kutatások bizonyítják, hogy tényleg a zöld, egyszínű a legjobb.
banya
 
 


:D Najó, ez vicc volt. Nekem mindenesetre nagyon tetszett ez a példálózás. Elgondolkodtam. 8)
banya
 
 


Olyan kérdésem lenne, hogy nektek nem vágja a kendő a baba nyakát, mikor hátra van kötve? Akármilyen laza is a kendő széle, ahogy Szilárd forgatja a fejét, már pár perc után rettentően vörös a nyaka. Valamit rosszul csinálok?
Nagyon boldog vagyok amúgy most, az előbb 2-szer egymásután felkötöttem a hátamra Szilárdot, egyedül!!! A férjem mellettem állt, hogy segítsen, ha kell, de nem volt rá szükség. :D Ez nagy haladás nálunk, mivel az első alkalommal ketten alig bírkóztunk meg a fiunkkal, annyira feszítette magát hátra kötözés közben. Szóval tényleg megszokás meg gyakorlás kérdése volt.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Sziasztok,

benéztem ide is, most először (az otthonszülősből és a moshatópelusosból), nagyon élvezem az itteni hangulatot és gondolatokat. És nem állom meg, hogy ne úgy szóljak hozzátok, mintha már én is rég itt lennék...

Én is mennék a klubba, anyukám ott gyerekorvos, és bölcsibe is oda jártam... Nagyon érdekelnek a különböző pelenka- és kendőtípusok!

Most született a második gyerekem, Júlia, mindjárt három hetes, Monapel és Nandu vele is, a bátyjával is, aki meg hat múlt.

Két kósza vélemény is motoszkál bennem, mióta olvastam a toleranciával, hordozással, szoptatással kapcsolatos, gondolatgazdag vitátokat:

1. mindenki csinálja úgy, ahogy akarja, és legyünk toleránsak, de azért (saját tapasztalat) nagyon meg lehet bánni később, hogy nem hallgattunk a megérzéseinkre (anyai ösztön?), pl. hogy kisbabának testközelben, mellen a helye, nem lehet elkényezterni, együtt aludni jó stb. És úgy megmondanám néha a mamáknak: ne félj az ösztöneidre hallgatni... Mert rengeteg beteg nézet hangzik ám el babaügyben, sok a termék, kevés a jóféle szemlélet.

(Helyette nagynénik, merev elvek, bűntudatkeltés - sok családban ez (meg az ásatag védőnői-orvosi tanácsok, a megfelelő információ hiánya) vezet szükségképp a tápszerhez, például.) Magyr szokás: aki pocakost, kisgyerekest lát, mindjárt elmeséli, neki hány unokája van (ez kedves), és nagyon konkrét tanácsokat is adnak azonnal, mert mindenki ért hozzá.

2. Az is furcsa, amikor valaki megkérdezi: ez milyen pelus, te meddig szoptattál, milyen volt a szülés stb., utána meg magyarázkodni kezd, neki miért volt császár, miért nem todott szoptatni, miért használ Pamperst, és miért ment vissza hamar dolgozni. Pedig én nem térítettem - mintha a másik nem bízna eléggé a döntéseiben.

Szóval a zokogó tápszeres anyák talán nem zokognának, ha erősebb lenne az önbizalmuk, ez a "mindent megtettem érte, de nálunk így alakult5"-tudat.

Nem tudom, kire gondolsz, Maminti, kik azok a szélsőséges szoptatáspártiak. A Kismama? Az LLL? A bababarát kórházak, lelkes védőnők? Az anyatejes rendezvények? Szerintem akik nem tudtak szoptatni, azok annyira kudarcként élik ezt meg, annyira romokban az önbizalmuk, hogy támadásként fogják fel "az anyatej a legjobb a babának" tényt is. Ugyanezt a jellegzetes reakciót figyeltem meg a császárosoknál is.

Nekem tetszik például a pelenka nélküli módszer, de nem kezdek mentegetőzni, amiért (még) nem vágtam bele. Nem érzem támadva magam a módszer hívei által.

Ti is írtátok: nem egyféle jó anya van... ezt egyébként a Kismama is nagy erőkkel próbálja közvetíteni.

Na ez jó zavaros lett, bocsánat.

Tetszik Varda mottója nagyon...

é
évuska
 
 


Évuska az írásodról az jutott eszembe, hogy amikor az emberek számára kiderül, hogy vegetáriánus vagyok, akkor sokuk elkezd mentegetőzni, hogy ők csak egy kevést húst esznek, de azt mégis miért is...
Az anyatejes dolgot én is kicsit másképp látom. Én úgy gondolom, hogy rengeteg múlik azon, mennyi információt, tájékoztatást, segítséget kap egy anyuka.
Én Magyarországon tanultam szülésznőnek, volt egy kis belelátásom, hogy mennek a dolgok szoptatással kapcsolatban. Ezután Finnországban dolgoztam pár évet, és el kell mondjam, összehasonlíthatatlan, ami itt és ott van!!! Most nem kezdem el részletezni, miben különbözik a két hely, mert egy oldalt megtöltenék vele, lényeg, hogy kb. itt minden anyuka "kezét fogja" egy szülésznő és tanítja szoptatni. Azok után, amit itt láttam, nem értem, hogy Magyarországon hogy tud mégis ennyi anyuka szoptatni, mikor szinte semmi segítséget nem kap, sőt, szinte gátolják a folyamatot.
Vége az OFFolásomnak :)

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Évuska: jó hogy irtál. Nincs sztem már semmi vita köztünk, megbeszéltük, megállapodtunk és megnyugodtunk.
Örülnék, ha te is újra kendőznél a lányoddal. Gyere el egyszer a klubba!
Orsi! nehogy túl sokan legyünk mostmár!!! :lol: :lol:
Banya! Ne ijesztgess!!!!! :shock: Majdnem bedőltem...:oops:

Kriszti
kkriston
 
 


Jucuu: irhatnál kicsit részletesebben Finnországról a blogodban is. Tudom, hogy nem témába vágó, de érdekes lenne. Én szivesen olvasnám, vele együtt a történetedet is... Ha van rá időd, ird le egyszer :) .
K
kkriston
 
 


Varda írta

Maminti! A szopinál jó lenne, ha a bababarát kórházak odafigyelnének rendesen az újdonsült anyukákra és úgy segítenének, hogy ne kelljen azt kikövetelni, és ha segítenek, ne olyan rosszallóan tegyék ezt, hogy az ember már ott sírva fakad.


Szívemből szóltál! :x

Jucuu: te is vega? :D És szülésznő? Hmm! 8)

kisvic
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: