Új privát üzeneted érkezett!

Ma próbáltam hajdinapalacsintát csinálni, de leragadt, nem tudtam megfordítani, ezért a végén csak kevergettem, pirítottam - szétjött morzsákra, úgyhogy átneveztem császármorzsának és lekvárral ettük meg. Finom volt!

Pindi
pindi
 
 


Zabkorpás receptje van valakinek?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Lenne egy kérdésem. A hidegen sajtolt olajokat ugye nem szabad nagyon hevíteni. Nekem akkor nem tiszta, hogy a kenyértésztába miért nem baj, ha belekeverem? (Az is süldögél nagy hőfokon a sütőben) Illetve a leveskészítésnél / bármi hagymapirítós akciónál akkor ezek szerint vízzel kell párolgatni a dolgokat, és tálalás előtt, mikor csak kézmeleg a hami, akkor beleönteni az olajat? Jó, hogy döbbenek ezekre, nagy örömmel rkosgatom a kajákba a hidegen sajtolt olajat, aztán kiderül, hogy nem is olyan jó :(

klári
pumama
 
 

 
 

Az olívaolajnak azért elég magas a füstpontja hidegen sajtoltak között, nem túl nagy lángon nyugodtan párolhatsz rajta. Kenyérsütésnél nem tudom, mi a helyzet...de pl. vajas sütikben sem ég meg a vaj, nem? Azt lehetne érezni az ízén szerintem.

Füstpont néhány hidegen sajtolt olajnál és egyébnél:

földimogyoró:160
napraforgó:110
len:110
kukorica:160
mogyoró:160
olíva:160-210
szója:160
zsír:180-210

(http://www.albanesi.it/dietaitaliana/BL ... 6pfumo.htm)
vaj: 110-130
tisztított vaj:180

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Klári, várjuk a befőzéses okításról szóló beszámolódat :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Csatlakozom Gyezsuhoz :)
orsko
 
 


Hjaj :cry:
Megvan az az élmény, mikor hallod, hogy egy nagy ember fog valamiről okosítást tartani, elmész, és kiderül, hogy 100X jobban tudod nála.
Ez történt.
Pl. felhívtam az egyébként nagyon kedves hölgy figyelmét, hogy a mézet nem annyira mókás hevíteni. Megrökönyödött.
Ja, és az átlag életkor 70 volt, aranyvirágszál nénik jegyzetelgették bőszen a reformkonyha rejtélyeit.
Annyi hozománya volt azért a dolognak, hogy Biobaba által sokszor említett Katona Zsuzsa befőzős könyvére beruháztam. És ma el is tettem a második adag epret. (Azért ily késői órában szerenádozok) Beszereztem folyadékhőmérőt, szóval minden oké, remélem, sikerül is a cukormentes befőzésem! Férjem már reklamált a felbontott eperkóstolóra, hogy ez nem is lekvár 8)
Mondtam neki, legalább evőkanállal nyomhatja magába büntetlenül... Azért itthon nehezebben, lassabban mennek át az összes efféle bogaraim. De lassú víz... Emlékszem, közös életünk hajnalán (4 éve) még 2 evőkanál cukrot, és egy kis citromot csavartam 1 l feketeteába. Brrrrrrrr. Azóta üresen, max. icipici mézzel isszuk. És finom.

Szerintem Katona Zsuzsa könyvben jól össze van foglalva minden, bár ő bio eltevésről beszél, én nem bioeperrel dolgoztam. Ti csak biot tesztek el? Nekünk azt nem engedné a pénztárcánk. Ha minden biogyümölcsből vennék 10 kg-ot (vagy még többet), hááááááááát.

klári
pumama
 
 


Katona Zsusza konyvet hol tudtal venni? En egy konyvtarin ucsorgok mar jo ideje.

En biobol teszek el, de nem 10 kilokat.

Biobaba
biobaba
 
 


Klári - sajnálom :(

Leírnád, hogy tetted el az epret? Most ugrom ki a piacra, remélem, még kapok attól a családtól, akiktől szoktam venni. Biobaba, te is írhatod :) Csak kicsit részletesebben, mint a múltkor :oops: , mert még sosem tettem el epret...

GyeZsu
gyezsu
 
 


a www.konyvkereso.hu-n megrendelhető a KZS-féle könyv (eperről nem esik szó benne)

indianyo
 
 


Ne fáradjatok az eperrel, annál a családnál, akiknél szerettem volna venni, már nincs, másnál meg nem vettem :( De legalább meggyet sem :(

GyeZsu
gyezsu
 
 


Ma volt a piacon egy onkormanyzati okostand. Allitolag mindig van, nekem csak most tunt fel, h ott vannak. No mindegy. Es voltak most a Levego Munkacsoporttol is. Volt nekik kis tajekoztatojuk eperrol, salatarol, barackrol. Marmint szermaradvanyokat illetoleg... Gondoltam, nem hozok, ugyse veszek egyikbol se nem biot. Aztan mondtak, h elrettentesul hozzak:) Aztan arra gondoltam, h eddig meg nem sikerult soha elrettenteni ezekkel senkit. No, az epret azert leirom. 2006 decembereig lehetett hasznalni olyan gombaolot, aminek pl magzatkarosito hatasa van. De meg egyeb "finomsagok" is lehetnek az eperben:(

Es a Fogyasztovedelmi Egyesuletnek is voltak jo kis fuzetkei.

Biobaba
biobaba
 
 


Kell valakinek dió? 3 diófánk van, ennyit mi nem használunk fel. Most még zöld. Ezt is adok ha kell, cserébe kérek zöld dió eltevős receptet, ha csinált már valaki. De az ajánlat majdan az érett dióra is vonatkozni fog.

o
orsko
 
 


Biobaba!

Ez OK, meg gondolom, hogy sok egyéb van benne. De a biopiacon is sokan gyanúsak. Mikor lehetsz biztos abban, hogy tényleg biot eszel? Tudom, erről már regéltünk egy sort, meg a biokontrollról is. Mindenki meg akar élni valamiből és kevesen vannak a tisztességes emberek. Ha nem ismered a piacon az illetőt, szerintem veszélyes. :(
osoa75
 
 


Ja, hat olyantol nem vasarolok, akit nem ismerek:)
biobaba
 
 


Biobarlang nagyon szimpi, hiába lelkiismeretes ember a Feri, szerintem őt is átvághatják. És tényleg horror árak vannak, szóval én is állandóan ezen rágódom, hogy honnan és mit vegyek? (Férjem néha teljesen kiakad, mikor kiderül néha hogy mennyit fizetek a zöldség-gyümölcsért)
osoa75
 
 


Készítettem ír szódabikarbónás kenyeret (sütőpor nélkül). Finom lett :)

http://okostojas.blog.hu/2007/05/05/ir_ ... nas_kenyer
osoa75
 
 


hú, ez egyszerűnek hangzik, kipróbálom én is.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


nincs valami málnás vagy meggyes receptötletetek? csináltunk már megyy, málna és meggy-málnalekvárt, csokis sütit málnaöntettel, meggyes-mákos muffint, gyümölcslevest, meggyszószt...tettünk a fagyosba belőlük...de még mindig terem...
jöhet bármi ötlet.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi :) aszalj meggyet, ha nincs aszaló, akkor a sütőben, minden sütinél/keksznél jobb télen :wink:

Minden vágyam most egy aszalógép, egyébiránt.

Tegnap citromos töklekvárfélét főztem: gyalult tököt nyakonöntöttem mézzel, némi vízzel 2 citrom levével, tettem bele kevés gyömbért (több jobb lett volna, de nem volt), szegfűszeget és fahéjat és jó sokáig főztem majd még össze is mixeltem kicsit a botmixerrel. Remek csemege, egy baja van csak: én botor beletettem a citromok (zöld citrom, alias lime) héját is, hogy ízesebb legyen. Lett is: keserű. Ez utóbbitól eltekintve remek dolog! Szerintem a tököt bármilyen gyümölcs/zöldség levével el lehet ilyen módon készíteni.

indianyo
 
 


Orsko!
Hogyan gondoltad a diót? Nekünk épp kimentek a diófáink; amelyik még él, annak a termése se sokra jó sajnos. :( Nagyon hiányzik.
Indianyó!
Almaecet (bármilyen gyümölccsel működik elvileg, én még csak almával csináltam): Egy üvegbe gyűjtögeted a hulladék gyümölcsöt (héj, lemosott csutka, rohadt, de nem penészes), öntesz rá annyi vizet, hogy ellepje, raksz hozzá kis mézet (cukrot is lehet, ha úgy tetszik, én mézzel szoktam). Lefeded egy szellős anyaggal. Vársz, vársz, vársz, néha megkevered, mert a gazda szeme hízlalja a jószágot, és mert úgysem bírod ki, hogy ne kevergesd. ;) Első alkalommal sokat kell várni, még nem az a cél, hogy kinyerd az ecetet, csak hogy meglegyen az ecetágy. Ha megvan (kész az ecet), leszűröd, neked a lé kell. Most azt öntöd az üvegedbe (én 5l-esbe szoktam), és abba dobálod a gyümölcsöt, töltöd a vizet és a mézet. Ha már annyi a gyümi, hogy nem tudom kanállal sem a vízszint alá nyomni, akkor szoktam tölteni a vizet, és én az 5l-es üvegbe 3 csurgatás mézet rakok: egyet az elején, egyet a közepén, egyet a végefelé. Ha már ecetágyból indulsz ki, gyorsan megy. Látni fogod, hogy forr az ecet. Mikor teli az üveg, és leállt a folyamat, leszűröd. Én még át szoktam szűrni egy zokni-szerű teaszűrőn is, hogy ne annyira rostos almalé legyen belőle. Az a tapasztalatom, hogy elrakom üvegbe a zavaros lét, és hetek alatt gyönyörűen kitisztul, alul meg összegyűlik a zacc. Olyan jól néz ki, mindenki azt hiszi, valami finom szörp. :) Felül is van rajta nekem valami, azt annyira nem szeretem, de mind1. Isteni, árnyalt íze van, a boltinál lehet, hogy kicsit gyengébb (az 5%os), úgyhogy elég sok kell belőle mindenbe. Mikor kezded az új üveget csinálni, mindig egy kis kész ecet az ecetágy.
Te csinálsz sajtot, ugye? Leírod a kedvenc receptedet? Vagy nem csinálsz?

hordozo
 
 


Visszaolvastam ez a topicot most (egyszerűen nincs időm még olvasni sem az engem érdeklő összes topicot :( nem tudom, Ti hogy csináljátok) és lemaradtam a malom témáról. Azért még hátha élő bennetek ez a dolog.
Nekün van malmunk és pelyhesítőnk egyben, a kétezeregyes Komo Duett 200. Imádjuk, rengeteget használjuk. Finomság fokozatmentesen állítható rajta. Bármilyet lehet őrölni vele. Mindenkitől egyöntetűen azt hallottam, hogy a kézi malom utópia. Én arra is büszke vagyok, hogy az elektromosat be tudtuk építeni az életünkbe. Ez egy elég erős gép, ez viszi a kukoricát, rizst. A gyengébbek azért nem viszik, mert nagyon kemény (asszem rizs a legkeményebb). Ez mindent visz. Tisztítás: én úgy tudom a legjobb, hogy rizst őrölsz rajta, az kipucolja a követ. Én bízom benne, hogy ez átpucolja, recca! Most őröltem lisztérzékenynek pucolás után rizst, nem kaptam rossz visszajelzést. Csak macerás lenne a folytonos tisztítgatás, és nem tudom, mire tudnád használni a tisztításra használt rizslisztet, merthogy az szenyezett, azazhogy gluténos riszliszt.
Persze csak teljes örlésű lisztet lehet benne őrölni. A fehér lisztek úgy készülnek, hogy őrölés előtt lekoptatják a gabonát. Ez egyébként azért alakult ki, mert a hengermalmokat zavarta az olajtartalma a gabonának, ami kívül van. Így hát elértéktelenítik a gabonát, hogy lehessen hengermalommal őrölni... A teljes lisztet viszont utána meg lehet szitálni, hogy kevesebb legyen benne a korpa. A liszt ettől nem lesz fehér, bár picit világosabb lesz, korpátlanabb. Én kenyeret felesben szoktam teljesből és szitáltből sütni. Kalácsot csak szitáltból sütök pl. Lehet benne darát csinálni, sőt nekem a szitálásból keletkezik: ami fennmaradt a szitán, azt egy nagyobb lukú szitán átszitálom, így fennmarad korpa és leesik teljes dara (korpa + dara). Nagyon szeretem, sokmindenre használom. Csinálok vele zsemlemorzsát is keveset, amennyi kevés kenyerünk megszárad, abból.
Szoktam egyébként néhány környékbeli anyukáknak őrölni, először mindig megdöbbennek, micsoda különbség van a bolti lisztek és ezek között. Mi is megdöbbentünk annakidején.
Tönkölyt, simabúzát, zabot rábcakapiaktól vesszük nagy mennyiségben, többit Nap-rából. Nagyon utánajártam az áraknak, ezt találtam a legolcsóbbnak. Kukoricát nem találok sehol és nagyon ki vagyok rá éhezve! Tud valaki? Miért nem lehet kapni?

hordozo
 
 


Agi, a Komo Duett az ugyanaz, mint a Duett 100/200? Igen, en is felek attol, amit irsz, h utopia a kezi malom:( Pedig olyan jo lenne... De lehet, h csak a gyereknek jatekba, ahhoz meg azert eleg draga. Bar Afrikaban is kezi malmokat hasznalnak. Persze tudom, h nem Afrikaban vagyunk:)
biobaba
 
 


Ági,
a diót úgy gondoltam, hogy én nagyon sajnálom a sok fel nem használtat, még a tavalyi termés nagy része is a sufniban porosodik, és azt hiszem már csak gyújtósnak lesz jó. A dió terem, potyog a fákról, mi szedegetjük, gyűjtögetjük, és ha kell el lehet vinni belőle. Azt nem tudom, mennyit, mert nem tudom milyen lesz a termés, de az eddigi tapasztalatokból kiindulva sok lesz, mi pedig keveset használunk fel.
A zöld dió már nem jó befőttnek, ma néztem. Sajnos az amit próbáltam, nem sikerült, rettenet keserű maradt.

o
orsko
 
 


Orsi!
Számíthatsz ránk dióban, előre is köszönjük! Ha nem lennék épp aktív valamiért (ki tudja, ha nem jutok hozzá, nem jövök), szólj rám priviben, ha aktuális, jó?
Biobaba!
Igen, nekünk Duett 200 van. Afrika egész más szerintem is. Vágyom rá, hogy úgy éljek, hogy letekergessem a kézi malomban a lisztecskémet, úgy képzelem, hogy az egy sokkal emberibb, egészségesebb világ lenne. De nem most itt nem így élek, bár igyekszem arra tartani, amennyire tudok. Én most úgy gondolom, nekem itt ebben a világban kell megtalálnom a harmóniát, amennyire tudom. Nekem marad az elektromos malom.
Nem tudjátok, szedd magad akciók léteznek még?

hordozo
 
 



Rég nem néztem be ide, csak atfutottam az irasokat, nagyon sok hasznos dolgot irtatok megint!

Biobaba, holnap feltétlenül megkeresem a Levegö Munkacsoportos füzetet (remélem most is kint lesznek). Pont erröl beszélgettünk valamelyik nap, h vajon mit hogyan permeteznek.
Malnat pl. permetezik szerintetek? Sztem nem kell, talan inkabb mütragyazzak...? Az is :( mondjuk...

Cukkinis recepteket szeretnék, ha van (ne sajnaljatok :)!)
saara
 
 


Sziasztok!

Én ugye a békásmegyeri piacra járok és termelőktől vásárolok. Ahogy vásároltam, Misu, aki a csípőmön volt kendőben, lehajolt, és már vette el a sárgabarackot, ami az előtte lévő ládában volt. Értettem a szóból, csak megkérdeztem azért az eladókat, meg kell-e mosni, de mondták, hogy nem, nem volt permetezve - íme egy technika, hogy megerősítést kapjunk: jó termelőtől vásárolunk :lol:

Cukkinit imádom én is, mert finom és gyorsan készül. Szerintem leírtam már korábban, hogy cukkinis lecsót szoktam kuszkusszal, vagy olaszos összeállításban párolom, és rízzsel vagy tésztával esszük, vagy ez utóbbit lehet kombinálni töltött cukkinivel (zöldséges rízzsel töltve, sütőben sütve), kis lepénykefasírtot is készítettem már cukkiniből... De van egy fénymásolt cukkinireceptes füzetecském, amit kölcsönadtam, visszakérhetem, ha érdekel :)

Leírja valaki pontosan, hogy készül a meggylekvár? Vasárnap este megyünk a Balatonra, és helyben fogok befőzni :) Meggylét nem feltétlenül szeretnék csinálni.

Biobaba, kiheverted az elázást? Vigyázz azért magatokra :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


SZerintetek főtt kukoricát kaphat a 9 hónapos csajszi?
orsko
 
 


Agi, nagyon koszi, amit a malomrol irsz. tok erdekes! mit ertesz az alatt, h "a kézi malom utópia"? es mennyi rizset kell orolni rajta a tisztitashoz? (mondjuk azt nemtom, mennyire lehet megallapitani, h maradt-e benne gluten - es egesz minimalis is okozhat gondot, foleg rendszeresen es hosszutavon fogyasztva :?) most azert ujra beindult a fantaziam, de asszem kenytelen leszek egyelore leallitani :(

ja es cukkinis meg patiszonos receptek tenyleg johetnek ;) :)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Cukkinit en is nagyon szeretem, eleg sokszor csinalok. Majd igyekszem irni receptet. Pl a muszaka finom. De a legfinomabb a meg zsenge cukkini nyersen, valami salataontettel, fokhagymaval. Meg parolt cukkini mindenfele gabonaval koritve.

Muszaka:
kb 1 kilo vekony karikara vagott cukkinit, 4 paprikat olajon ropogosra sutni, hozzaadni 4 kockara vagott paradicsomot, sutni tovabb. Aytan eyt egy tuzallo talba tenni.

Olajon parolni hagymat, hozzaadni negyed kilo daralt baranyhust. So, bors. Ratenni a zoldsegre.

Joghurtba pirospaprikat keverni, ezt a hus tetejere.

Hus helyett gabona is lehet.
_________________________________________

Sult cukkini

Vekony szeletekre vagjuk a cukkinit.

Liszt+olaj+sor - sima tesztava
ebbe martva a cukkinit kisutni

hozza joghurt martas:
fokhagyma, menta joghurtba keverve

Gyezsu, kihevertem, szerintem jo volt, h viszonylag hamar hazakerultem, be a meleg vizes zuhany ala. Meg talan az is, h eleve szedek egy homeopatias cuccot megelozendo a koraszulest.
biobaba
 
 


Nálunk a cukkinis lasagna a kedvenc. Akár házi, akár bolti lapból készül, a lényeg a temérdek és elég híg besamel. Négy személyre legalább 1 liter tejből szoktam, kb. 5-6 deka vajból, szerecsendióból, borsból, sóból. A cukkinit pedig aprítógépben szoktam apróra vágni, de kézzel is lehet, csak így gyorsabb. Fokhagymával olívaolajon megpárpolom pár percig.És legalább 20, de inkább 30 deka reszelt sajtot is beleteszek. Tepsi aljára besamel, rá tészta, cukkini, besamel, sajt, és így tovább, a tetejére tészta, besamel és sajt. A lényeg, hogy tocsogjon a szószban. Kb fél óra alatt pirosra sül, és jót tesz neki, ha fofgyasztás előtt áll egy-két órát.

Meggylekvár: lehet egyszer úgy, hogy cukor nélkül főzöd sűrűre, és a végén vagy teszel bele cukort, vagy nem; másodszor én most próbáltam ki a málnát agaragarral, így csak két percig kell főzni és szuper lesz az állaga. Meggyel is működik szerintem. És befőzés előtt ízlés szerint aprítod, vagy nem :) Én a felét szoktam félbe, a többit apróra. 70 fokos befőzéshez még mindig nem értek :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter :) agar-agart hogyan adagolod? előtte elkevered folyadékkal? bioboltban veszed?
A bogyósokat, barackokat és meggyet én szeretem fagyasztani, de kipróbálnám ilyen módszerrel eltenni.

Biobaba :) Mi a homeobogyó neve, amit szedsz?

A citromos töklekvárból joghurttal készítettem fagyit - egyszerűen belekevertem egy kanál lekvárt egy bögrényi joghurtba és be a mélyhűtőbe - csodajó!

indianyo
 
 


Egyik ismerosom kukoricakemenyitovel csinalt lekvart, es nagyon finom lett.

Nalunk a most hetvegi program lesz a meggylekvar + meggyle:)

Indianyo, nem bogyo, por: Bryophillum
biobaba
 
 


Biobaba, ezt csak ugy lehet szedni vagy csak akkor ajanlott, ha volt mar elözmény?

Köszönöm a cukkinis recepteket!
Eszter, én is lasagne-t szoktam, ugyanugy, ill. parolva curry-vel füszerezve és zabtejjel v. tejföllel/tejszinnel leöntve, altalaban hajdinaval.
Gyezsu érdekel, ha van még recepted! A lecsot megprobalom kikeresni.
Muszaka, nyam!

Orsi, sztem nagyon puffaszt a kukorica! én nem adnék még egy 9 honaposnak.

Nalunk nagyon jol sikerült a meggylekvar (anyukam nagyon profi lekvaros :)). Izlés szerint cukrozzuk (altalaban kb a gyümölcs sullyanak a fele cukor vagy egy kicsit kevesebb), kifözzük az üvegeket, fedökét és abba öntjük, ha mar jo az allaga (kb 1 max. 1,5 oras fözés utan). Aztan rögtön megforditjuk az uveget, igy légmentesen zar.
Anyam mindig igy csinalja és nem szokott bebugyanni, elall szépen.
saara
 
 


Saara, en beszeltem a babaval is, mielott elkezdtem volna szedni.
Ha tudsz nemetul, itt van rola par info:
http://www.wunschkinder.net/infosammlung/Bryophyllum


Meggylekvart en ugy csinalom, hogy miutan kifejtettem, ejszakara beteszem a hutobe, levet ereszt, masnap igy fozom kb fel orat, aztan igy lesz meggyle es lekvar is. Az uvegeket a sutoben 100 fokon fertotlenitem. Aztan betoltes, fejreallitas, es megy a dunsztba.
biobaba
 
 


Azt elfelejtettem, hogy a meggyet és a cukrot egy kb egy napig allni hagyjuk, hogy összeérjen, ettöl nagyon jo allaga lesz.
saara
 
 


Bioboltban vettem az agar-agart, és fél kiló gyümölcsre írt 5 g port. Közvetelnül belekevertem a málnába, mielőtt feltettem főni. És szerintem simán mehetett volna bele több málna, legközelebb kevesebb port teszek.

Nálunk ribizlik jönnek hamarosan. Most fogok először lekvárt főzni belőle. Van valakinek tapasztalata? Ugye magas a pektintartalma? Ehhez nem tervezek semmilyen adalékot, csak kevés fruktózt...

Cukkinire visszatérve, szoktam még belőle krémlevest, meg tojásos cukkinit- csak simán megpárolom kissé és ráütök tojást - meg gabonafasírtba is szoktam reszelni nagylyukún. Cukkinis spagetti, olasz recept szerint: sok olívaolajban jó barnára sütni a zsenge cukkíni karikákat és azt tenni parmezán társaságában a tésztára. És egyszer ettem olaszországban valami sós sütiszerűséget, olyan volt, mintha sűrű palacsintatésztába keverték volna az apróra vágott cukkínit és tepsiben megsütötték. Ritka finom volt, de fogalmam sincs, hogy készült...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ribizli: szarastol kell fozni, abban van a sok pektin:) Es utana passzirozon v tesztaszuron atnyomni.
biobaba
 
 


Egy kis hatteranyag a meggyhez:
http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/book ... 16s01.html
- en most a Maliga emleke fajtat teszem el. Szerintem finom, nem kell hozza cukrot tenni, nem lesz savanyu lekvar. Es sok levet is ereszt, ugyh a meggyle is eleg lesz.
biobaba
 
 


Biobaba!
Köszi a linkeket! Igazán én is rákereshettem volna... :?
Recca!
Utópia alatt azt értem, hogy annyira nagyon sok idő megőrőlni kézzel a gabonát, hogy nem lehet beépíteni a mai életünkbe, hacsak nem csak csemegének használod az így őrölt lisztet erre-arra. Én amikor a glutént akartam kipucolni, igyekeztem alapos lenni, ezért 35dkg rizst őröltem meg tisztítás gyanánt. Égyébként én akkor szoktam tisztítani, ha fűszert őrölök előtte (fahéj, szegfűszeg, kömény – hmmm! milyen finomak így őrölve!), és nem akarom, hogy utána a liszt ízesített legyen. Ilyenkor nem szoktam csak 2 marék rizst beleszórni maximum. Hogy mennyire alapos?... Analitikai tisztaságú kell hogy legyen? A laboros agyamat ha előveszem, azt kell, hogy mondjam, nem lehet analitikai tisztaságú ezzel a módszerrel. A hétköznapian praktikus agyam azt mondja, hogy azért van rá esély, de kicsi. :(

hordozo
 
 


Biobaba, nekem se passzírozóm, se kis lyukú tésztaszűrőm. De lehet, hogy beszerzek valamit...azt se tudom, hogy néz ki egy passzírozó :oops:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, a passzirozo igy nez ki:
http://href.hu/x/2ylx
Vasedenyben lehet kapni. Legalabbis a Vamhaz koruton biztosan.
biobaba
 
 


Agi, koszi :) szoval munkas dolog a kezzel orles... lehetetlent meg (mint analitikai tisztasag :lol:) ne akarjak ;)
es ugye te is biologus? elte? ha igen, ismerhetlek vajon? bar te fiatalabb lehetsz :roll: :D

patiszonra recept? :roll:

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Patisszont állítólag ugyanúgy lehet hasábokra vágva kovászolni, mint az ubit. Én még nem próbáltam, de az uborka itt figyel az ablakban :) Tényleg, ti csináltok? Kapron kívül tesztek bele mást?
Patisszont nyersen lehet uborkasalátához hasonlóan elkészíteni, nálunk rántva a kedvenc, de szerintem ugyanúgy lehet variálni, mint a többi tökfélét. A kicsik töltésre is nagyon kívánkoznak, nem? :) Én is szívesen vennék kipróbált ötleteket.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


recca! Igen, biológus, elte. Többit inkább priviben.

hordozo
 
 


Recca, a patiszon nyersen vinaigrette-el és barmilyen mas hasonlo szosszal is nagyon fincsi (édes!), akar mas zöldséggel is keverve. A zsenge (inkabb bio) patiszont hejastol szoktuk megenni igy nyersen, nagyon jo.

A körözöttet hogyan csinaljatok?
saara
 
 


Saara, nincsen fix receptünk, de a legjobban úgy szeretjük, ha keverve van a tehén-és a juhtúró. De szoktam csak egyikből vagy másikból is. Teszek bele vajat, pirospaprikát, durvára tört köménymagot, nagyon apróra vágott hagymát, sót. Néha teszek bele kapribogyót, pici mustárt, apróra vágott puha szalonnát. Van, hogy fokhagymával csinálom, és van, hogy nem vajjal, hanem tejföllel. Attól függ, mi van itthon :) Ezért vadászol juhtúróra?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Csillagtokbol finom szendvicskremet is lehet csinalni. Turazashoz mi sokszor vittuk. :) Egyebkent erdelyiektol tanultam. Szoval le kell reszelni a patisszont, aztan picit megparolni finomra vagott vhagymaval, illetve fokhagymaval. So, bors es hazi majonezt keverni hozza. AZtan kenni a kenyerre.
biobaba
 
 


Tényleg, csillagtök :) Jól hangzik a szendvicskrém. Kipróbálom, úgyis állandóan frissíteni kell a kenyérrevaló készletet :)

A feketeribizlire is áll, hogy szárral kell főzni? Egyébként lett passzírozó, mint kiderült, anyukámnak van :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: