Új privát üzeneted érkezett!

közben találtam egy honlapot.

http://www.tinybirdsorganics.com/organi ... nappy.html

esetleg ha valakit érdekel

köszi Laura
tabajd
 
 


Aki vizes vödörben tárolja a peliket, az mit tesz a vödörrel, miután a benne levő peliket belezuttyintotta a mosógépbe?
Úgy értem, kimossátok? Ha igen, mivel?

KépKép
livus
 
 


Livus :) Nyár óta áttértünk a vizes-ecetes tárolásra, igy mosáskor egyszerűen forró vizzel öblitem, utána egy kis ecet az aljára és jöhet is az új pelus. De korábban se mostam nagyon - akkor szárazontartás némi teafaolajjal, csak a nyaraláskor az nem volt elérhető megoldás. JA, amikor süt a nap - nmég ah hideg is van - én midnig kiteszem az üres vödröt és a fedelet egy kis napozásra.
indianyo
 
 

 
 

SOS :!:

Van egy felesleges Popolini gyapjúkülsőm, amit meghirdettem a teszveszen, mert mi nem használhatjuk. Gondoltam, előtte szépen kimosom, és belanolinozom, de teljesen összement és összefilcesedett. Van még visszaút? Azért ciki, mert többen is pályáznak rá a teszveszen.
:oops:
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi :) Sajnos semmi biztatót nem tudok mondani. Ez visszafordithatatlannak hangzik.
indianyo
 
 


Laura!

Nagyon jó a hivatkozásod, nagyon tetszik, szívesen használnék ilyet is.
Én első gyermekem születésekor bevásároltam 15 db monapelt, az elég, ha 2 naponta mosom. Meg vagyok velük elégedve, bár nem hordta végig, mert meguntam, hogy óránként vizesedett át a külső (akkor még nem volt gyapjú külsőnk). Nekem jó állapotban maradtak, nem rongyolódott még el. Most a másodikkal is azt használjuk. Én mosózsákban mosom, azt olvastam, hogy így tovább megmarad.

Ja, kellemes tapasztalat: nagyon szkeptikus voltam a gyapjú külsővel kapcsolatban, de az itteni lelkes használók meggyőztek, gyorsan kötöttem is. Múlt hétfőn be kellett mennem a városba, több, mint 3 órán át nem tudtam tisztába tenni, és láss csudát, nem ázott át! :)
Pedig azt hittem, minden megy a mosógépbe, de nem!

Dóri
foldori
 
 


Kép

Sziasztok!

Ezt nemrégiben kötöttem, csak túl kicsi tűvel, így leginkább egy újszülöttre jó. Szívesen elküldöm postaköltségen, ha valakinek van rá igénye, ill. Diósd-Érd környékén személyesen is odaadom. Guzsalyas boltból származó nyers gyapjúból készült.

Dóri
foldori
 
 


Dóri :) Ha jól látom, ez az Ottobre design csak nem lustakötéssel kötve? Ott két dolgot tudni kell: egyrészt lustakötéssel szélesebb és vastagabb lesz a gatyó, másrészt az egy nagyon vastag fonalra van méretezve (a vékonyabbik szalaggyapjú, 5 1/2, 6-os tűvel). Ezt a fonalat hiába kötöd vastagabb túvel, nem lesz megfelelő méretű, csak túl laza.
Piros fonal is Guzsalyas? Szép :)
indianyo
 
 


Indi!

Jól látod, az, csak kissé elméreteztem a tűt. A másik kettő az jó lett, szépek is. Igen, mindkét fonal onnan van, egész szép színeket lehet kapni. Nekem a te gatyóid valahogy mégis finomabbnak tűnnek, pedig én is kimostam.
És létezik ott más méretű fonal is? Vagy inkább másik mintát keressek? Majd próbálkozom, mert elég sok az a két mótring fonal :)
Köszi

Dóri
foldori
 
 


Sziasztok!
Csak beugrottam, hogy ódákat zengjek a Popolini Easy Fixről. Éjszakára vettünk két darabot, és az eredmény minden várakozásomat felülmúlta. :D Mindent felszívott, a gyerek feneke meg szinte teljesen száraz maradt. Ezt persze úgy éri el, hogy kevert szálas, nem tiszta pamut. Többet nem veszünk, mert egy kisebb vagyon volt ez a 2 db is. Meg nappalra nem is kell ilyen szuperabszorbens csoda. Már csak azért sem, mert nappal pisiltetünk. :)
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Indi: kösz a vödöről a beszámolót :) (A köhögés meg úgy tűnik, hogy mára elmúlt. Remélem, jól tűnik :roll: )

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

A múltkor a Popolinót dícsérni ugrottam be a fórumba, most meg a Carolinót leszólni. Az Ökoszolgálatnál láttam meg a 2 az 1-ben változatát (kiderült, hogy mást már nem is gyártanak), és megtetszett, mert olyan jó puha volt a külsője. Gondoltam, jó lesz nappalra. Mi ugyanis nappal pisiltetünk. Ennek a "klasszikus" változatában, ha van pelenka, akkor az külső nélküli textil, de megelégeltem, hogy egész nap azon kell görcsölni, becsorog-e véletlenül a pisi, és ha igen, hol hagy foltot. A külön külső-belső viszont már túl sok macera a gyereknek. Erre gondoltam jó alternatívának a Carolinót, mert kényelmesnek, puhának tűnt. Az nem érdekelt, mennyire nedvszívó, hiszen úgyis csak egy pisi megy bele legfeljebb. Ezért rögtön meg is rendeltem egy egész garnitúrát, mielőtt kipróbáltam volna. Itt a fórumon se találtam róla semmit.
Kisebb vagyon volt. Tényleg kis pofás (bár a színe ronda szürke), pihe-puha, épp csak egy baj van vele: a nedvesség úgy átszivárog a pihe-puha külsőn, mintha sima textil lenne.

Ezt egyszerűen nem is értem. Aki gyártja, ki se próbálja? Vagy aki már próbálta, nem veszi a fáradtságot, hogy visszajelezzen, vacak az egész? (Más jelzőt akartam használni.) Vagy egyszerűen a gyártónak nem is érdeke a minőség, mert eddig sikerült rásózniuk a gyanútlan vásárlókra?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi: a Carolinoékról úgy általában lehet érdekességeket olvasni...

Más: megérkezett végre a reatexes gyapjúm :D Kicsit vastagabb, és jóval tisztább, mint a Guzsalyosból származó. 4 munkanap volt, amíg ideért.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Van tapasztalatotok arrol, hogy mivel jon ki a textil nadragpelusbol (monapel) a céklafolt? A piros kijott rendese, de amikor mar fekete lett, az szurkes-fekete foltot hagyott. Tudom, hogy attol tiszta, de azert engem kicsit zavar.
Ecet+mososzoda hatekony lehet? Korabban valaki irta a Miofresht. Erre is jo?


Udv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


sziasztok,

Borcsa, a Reatexet én is nézegettem, de keresője nincsen. Hogyan tudom, hogy melyik fonal az, amelyik nyersgyapjú? Én is szívesen rendelnék.

Köszi a segítséget előre is,

Jutka
Kép
jutka78
 
 


illetve van keresője, de nem ad ki semmit a 'nyersgyapjú' kifejezésre...

Indianyó, még mindig epekedve várom a lanolinozás történetét :-)

köszi!

Jutka
Kép
jutka78
 
 



Livi
Kép
picilivi
 
 


Igen :) Eszerint mire igeértem, megtaláltad :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Jutka!
Indi már leírta, hogy kell lanolinozni, épp tudtam, hogy merre, kikerestem, használd egészséggel :)

[quote="indianyo"]k írta:indianyoézmeleg vizben gyapjúmosószerrel kimosod, törülközőbe csavarod, törülözőt nyomkodod- igy az felszivja a felesleges nedvet. kiforditod, kezedre diónyi lanolint teszel, összedörzsölöd a két tenyered és elkezded belemasszirozni lanolint- mindenhol érje. visszaforditod és kiteritve hűvös helyen hagyod száradni - akár 2 nap is lehet belőle.


Én is követtem a fent leírtakat és sikerült! :)

Dóri
foldori
 
 


Elnézést, fejem felett a hullámok csapkodnak és semmit se tudok befejezni, már annyi helyen lógok az irással :(

Judit :) igazából férjuradat szerintem a gyakorlat győzi csak meg, én nem vagyok vegyész igy tudományos magyarázatot nem tudok adni (Borcsa viszont annél injább vegyész :wink: ). Ami történik: a gyapjú a lanolin segitségével a beszivárgó pisit magába szivja, majd szépen elpárologtatja, igy az nem jut át a másik oldalra. Két fontos dolog van: a nadrág és különösen a body nem lehet szűk, mert akkor rászoritja a gatyót a testre és igy baba belülről, ruha kivülről préseli, ettől át fog ázni, mert nincs szabad tere párologni.
A másik: kézmeleg vizben gyapjúmosószerrel mosni, nem csavarni, nem csipeszelni és nem meleg helyen száritani. Legjobb a húvös, lassú száradás.

Borcsa :) hát a Guzsalyasos nyersgyapjú annyira vastag, hgoy abból sapkát-kesztyűt nem is lehet kötni, mert megáll magától a földön, ez még annál is vastagabb? Ránézésre ugyanannak a fonalnak gondoltam.
indianyo
 
 


Borcsa !

Finomabb, vagy durvább mint a guzslyosból származó? Én nem tudom, de tényleg nem szúrja a kis bőrüket? Ha az arcomhoz teszem, engem szúr (bár mintha a lanolin kissé puhábbá is tenné). Amit Indi mutatott képeken, az valahogy finomabbnak látszik. Sajna nem lehet megtapizni az éteren keresztül a kis külsőket.

Anikó , valaki korábban azt írta, hogy bóraxot használt a céklafolt eltávolítására. Neki működött, én még nem próbáltam.

Dóri
foldori
 
 


Finom puha, kevesebb benne az "izé", viszont az inkább tűnik vmi műanyagnak? mint bogárlábnak, gaznaradéknak.

Most nem tudom, a guzsalyos-féle mennyire állandó vastagságú, amit ott vattem, azt 4-es tűvel lehetett kötni, ezt ötössel. Babakesztyű nem lesz belőle.

Vízhatlanság: a lanolintól a víz nem jut be a(z elemi) fonalszálak közé + nem élnek meg rajta azok a bacik, amik büdössé bontják a pisit, úgyhogy az szépen elpárolog maradéktalanul.

Én olyan szinten nem bírom a bökős dolgpkat, hogy nem tudok őszibarackot szedni, mert kivernek a pihék rajta. Ezeket a gyapjúfonalakat gond nélkül fogdosom meg kötöm.
Farkas koma meg nem mindennapi érdekérvényesítő képességgel bír, rajtam kívül még valszeg a kerület is megtudná hamar, ha ez nagyon kényelmetlen lenne neki.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Lányok, ha mosni kell a gyapjúkülsőt, ti milyen márkájú mosószert használtok? A korábbi oldalakon nem találtam márkát, csak a mosás menetét és utána lanolinozást.
Asszem max az volt, hogy olyan szer kell, amiben eleve lanolin van és nem oliva pl.

Szóval érdekelne, hogy ki mire esküszik... :)

Köszi!
Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


[quote="fcsaba"]S írta:fcsabaziasztok!

Hagyományos patentos gumibugyit vennék textilpelenkázáshoz ,minden méretben.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csaba.




Nincs senkinek ? :(
fcsaba
 
 


Livi :) Számtalan környezetbarát mosószer van a bioboltokban. Én mosódiót, ha az elfogy, akkor Frosch gyapjúmosót szoktam haszálni.

Anikó :) volt nekünk si egy fekete foltos időszakunk, mára elmúlt, de a tél nagy foltgyártó sajnos, ilynekor ugyne a tűző napnak nagy hiánya van :( Mostanában _DAlli vagy ökörepés mosószappant használok a foltos ruhákra, ha mosás után is megmaradtak a foltok, akkor oxigénes folttisztitót vetek be a gyümölcs- és zsiros szószfoltokra )van Denkt mit, Sonett és még 2-3 más környezetbarát márkában is
indianyo
 
 


Foldori, Indianyó!

Nagyon köszönöm az ötleteket cékla(és egyéb) foltra! Sajnos nálunk nemcsak télen van tűző nap hiány, a panelház 10. emeletén nyáron se tudok szabadba teregetni, bár igyekszem úgy tenni, hogy legalaább az erkélyen érje egy kicsit.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Kedves Csaba!

Nem, valószínűleg nincs senkinek, ahogy már írtuk korábban.

Viszont ahogy már szintén írtam korábban (a két héttel ezelőtti hozzászólásodra), ebben a webáruházban kapható, Somogyba is szállítanak.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Csak most találtam meg ezt a fórumot a napokban és ha nem gond szívesen csatlakoznék.

A fiam 13 hónapos, textilpelust használunk, eddig Kushies Ultrát, most mivel úgy tűnik kinőtte Kushies Classicot rendeltem a babanaturától. Nekem a Kushies nagyon bevált, bár sajnos a mosószóda kicsit meggyepálta a vízhatlan oldalát, úgyhogy azóta mosok vele, és nem is lett rosszabb a helyzet. Még így is simán ki fogja szolgálni a köv. gyereket, úgy látom. Kíváncsi vagyok, hogy a classic hogy fog szuperálni, elég jókat hallottam róla. Remélem éjszakára is tudjuk használni, sajnos az ultra nem bírta ki, átázott, így az elmúlt pár hónapban éjszakára eldobhatóst kapott, de már nagyon szeretném ezeket elhagyni.

Nappal egyébként pisiltetem kb. 8 hónapos kora óta, igaz nem 100%-ban, csak ahogy az időnk/energiánk engedi.

Nagyon jó olvasni a hozzászólásokat, fura, de az embernek szüksége van arra, hgoy találkozzon/beszélhessen "hasonszőrűekkel". :lol:

Üdv,
kicse
kicse
 
 


bocs, ez kissé zavaros lett

úgyhogy azóta NEM mosok vele
kicse
 
 


Szerintem is fontos, hogy "beszélgessünk" olyanokkal, akik szintén ezt az utat választották, mert én például már biztos, hogy rég feladtam volna, ha nem látom Tőletek és még a nlc-mosható pelenka fórumosoktól, hogy más is van a világon, aki ilyen pelust használ.

A környezetem ugyan nem mondja azt, hogy minek csinálom így, sőt még tetszenek is nekik ezek az újfajta pelenkák, de én személyesen csak egy embert ismerek, aki még a kórházban mondta, hogy ő moshatót fog használni, illetve már az előző gyerekénél is azt használt.

Szóval jól jön a megerősítés :-)

Andi
_andi
 
 


Ja, és bizony néha elbizonytalanodtam az elején, hogy biztos, hogy jó ez a gyereknek?

De most már látom is, hogy jól érzi magát benne.

Andi
_andi
 
 


[quote="indianyo"]L írta:indianyoivi :) Számtalan környezetbarát mosószer van a bioboltokban. Én mosódiót, ha az elfogy, akkor Frosch gyapjúmosót szoktam haszálni.


Indi, köszi a tippet. Használok mosódiót ruhamosáshoz, de azt hittem, az nem lesz jó a gyapjúkülsőnek, mert hogy nem spéci gyapjúmosószer.
Viszont akkor ezután biztosan lanolinozol, ugye? Kell a lanolin akkor is, ha Frosch-sal mosod?

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi :) a mosódió kifejezetten spéci gyapjúmosószer :wink: a foltos, szennyezett ruhák tisztitására nem alkalmas, arra ott a mosószóda + mosószappan.

Lanolinozni mindenképen kell mosás után, de azért én a másfél év alattszerintem 5-ször mostam a külsőket, többnyire valamilyen baleset - például vizes homokba csücsülés :lol: után.
indianyo
 
 


ja! azt én is észrevettem, hogy a mosódió jól megfér a foltokkal... :lol: viszont normál ruha-használat esetén kiváló!
Mosószappannál nyilván nem a vanish-re gondolsz... lehet szappant is kapni pl. az ökoszolgálatnál?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Dóri, Indianyó,
köszi a válaszokat, a tudományosakat és a gyakorlatiakat is :-)
A szűk cuccal kapcsolatban akkor annyi, hogy ezek szerint a gyapjúkülső nem fogja szeretni a harisnyanadrágot... ugye? Hm, ez nem jó hír nekem, mert harisnyás szoknyás szerkónk már van egy rakás :-) de a sima rugi ezek szeint OK?

Én is nagyon örülök, hogy rátok találtam, nagyon sok jó és hasznos dolgot olvasok itt. Nekem több ismerősöm is vagy használja, vagy fogja használni a mosható pelenkát, és ez szerintem is nagyon fontos - a társas megerősítés, úgy értem :-) Nekem személy szerint azok után, amiket az eldobhatóról tudok, az egyszerűen nem is opció, mintha nem is létezne. Már megrendeltem a pelenkákat, a napokban megérkeznek, és alig várom, hogy megjöjjenek, beleképzelhessem a kicsike popsit :-) Sőt, megvettem mindkét méretet, a bilis korszakig, úgyhogy nincs hátraarc :-)

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Judit :) a harisnyanadrág remekül illik a pelushoz, csak az a lényeg, hogy ne legyen szoros - mondjuk egy számmal nagyobb legyen, mint amekkorát ráadnál, hogy ne szoritsa rá a gyapjút a popsira.
indianyo
 
 


Sziasztok!
Az én kisfiam már régi motoros az eldobható pelusok terén. Most viszont komolyan gondolkodom a textilpelusokon. Tudnátok nekem tanácsot adni melyiket válasszam? (Eddig a Monapelt, Bambinomiot és a Popolinit nézegettem valamelyest.)
Előre is köszi.
potter_76
 
 


Ági,
hű erre nehéz válaszolni, mert mindenki arra esküszik, amit használ. Szerintem: az all in one fajtákat hagyd ki (de persze van, akinek az válik be....) és mindenképpen gyapjú kölsőt használj.

Kérdés: Villő szeretne Karácsonyra cut4cloth ruhákat, vagy valami hasonló nagy bugyorra szabott, jó fajtát kapni (monda, komolyan :)) Néztem a kékpandát, de ott főleg előke van :shock:. Hol van még ilyen?

o
orsko
 
 


Sziasztok!

A múltkor nagyon dicsértem a Popolino Easy Fixet, most egy kicsit helyesbíteni szeretnék. A nedvszívó képessége ugyan tényleg szuper, de érzékeny bőrű, ekcémás gyerekeknek nem ajánlom. Nem tiszta pamut, hanem műszállal kevert. Mi éjszakára használtuk csak, de két éjszaka után a gyerek teljes pelenka alatti bőrfelülete bepirosodott... Azóta nem is használtuk.
De lehet, hogy normál bőrű gyerekeknél, vagy ha nem egész éjszaka ázik benne, nem ilyen tragikus a helyzet. Árnika enyhén ekcémás.
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Orsko,
köszi.
Miért fontos a gyapjú külső? Látom, a legtöbb nem az.
Mennyire lesz nagy a bugyor? Bele fog férni a cuccaiba nagy kufferral is?
potter_76
 
 


Még kérdés: :oops: :roll:
Mososzóda magában is jó, vagy kell hozzá mosószappan? (Mosószappan alatt ugye érthetem a DMes Caolát? Más nem jut eszembe. Le kell reszelni? Nagy lyukú reszelőn mehet, igaz?)
Egyébként én nagyon szeretem a mosódiót, persze nem kakifoltra. :roll:
potter_76
 
 


Ja Borcsa, a 'tudományos' választ neked köszi, kicsit összegabalyodtam itt a nevekkel.

örülök, hogy akkor a harisnya nem tilos dolog, meg a body sem, mert azért ezek elég praktikusak.

Ági, én ugyan még kismama vagyok, tehát gyakorlati tanáccsal nem szolgálhatok. De helyzetemnél fogva (Angliában élünk, decemberben költözünk haza) én itt vettem meg a pelenkákat, és ahogy a weboldalakat nézegettem, több szállít Magyarországra is (vagy ismerős is haza tudja vinni, ha van). Nem tudom, Te hogy szeretnél vásárolni, azaz egyet-kettőt biztosan nem éri meg hazaszállíttatni, de azért nézd meg nyugodtan a következő márkákat, amik itt a legjobbak közé számítanak. (Ennél fogva nem a legolcsóbbak, ez igaz, de otthon is vannak ennyiért.)
Amiket én vettem (több heti kutatás után):
Tots Bots mindet nagyon dicsérik, a pamutot, a babmuszt és a Fluffle-t is.
Motherease
Ellas House


de láttam másokat is.

bocs ha kicsit földtől elrugaszkodott az én tanácsom, de nekem csak ez van, és sose tudni, mi jön be! :-)

Jutka
Kép
jutka78
 
 


ja, Ági,
és a bugyor mérete az márkától és típustól függ. A One Size típus, azaz amit születéstől biliztetésig ráadhatsz, az elején nagyon nagy, de sztem Petinél ez már nem számít. Barátnőm Monapelt használ, egyméretest, és eleinte túl nagy volt, de most tökéletes, a baba 16 hónapos korában.
De ha olyat veszel, ami méretezett, azaz születéskor kisebb, majd nagyobb, azok jobban igazodnak a baba aktuális méretéhez. Igaz, ez így drágább megolddás, de neked most már úgyis csak a 2. méret kell. Ennél a döntésnél pl érdemes figyelembe venni, hogy hány gyereket akartok még.

Vannak gyártók, akik készítenek kifejezetten karcsú modelleket is, ha a szülők azt szeretik jobban.

Jutka
Kép
jutka78
 
 


Ági :) mosószappanon én a környezetbarát megoldást értem, a a Caola nem az. Van a DM-nek Dalli márkájú tiszta szappanja, van mosdásra és mosásra is alkalmas verzió, valamint lehet kapni tisztán növényi mosószappanokat a Hold Boltban(biztos máshol is)
Mosószóda önmagában is elég, ha foltos a ruha, akkor előtte jó mosószappant használni és már úgy betenni a gépbe a ruhákat.

A pelusos tapasztalataim:
Nekünk Popolini One és Two Size pelusunk és Monapel Praktikánk van, szeretem őket. One size teljesen jó, elejétől tökéletes (combnál lehet picit bő, legalábbis az én cingár lábú fiacskámnál ez volt fura, de hamar belehizott a picike :lol: ) Van még tetra, flanelltetra és körős pelus is, ezek a kiegészitők, a legtökéletesebb a P One és Two size minden szempontból.

Frottir pelusok nagyon jó nedvszivók, flanell sokal kevésbé, viszont az meg sokkal olcsóbb. Hát mindkettő szempont.

A csomagról: egy nagy gyereknél teljesen lényegtelen, pici babáknál úgyszintén. Mármint, hogy nagy a csomag. Ez a babát nemigen zavarja, a szülő szemét inkább, de egy édes kerek pamutba és gyapjúba csomagolt babapopsin szemet legeltetni nagy öröm, nekem még ennyi idő után is olyan jó érzés :)
indianyo
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek engem is sikerült meggyőzni a gyapjúról! Már régóta szemezgetek vele, de valahogy nagyon szkeptikus voltam és nem is igazán értettem hogy működik... De nagyjából átolvastam az elmúlt másfél év termését ennek a fórumnak és teljesen bevadultam!

Felhivtam a babanaturát és módosítottam a rendelésemen kértem még egy P kötött gyapjúkülsőt is. Azért egyet mert éjszakára szeretném és ha napközben szellőzik, akkor éjszakára pont jó lesz ugye? :roll: De végülis ha beválik, akkor még mindíg rendelhetek többet is :)

gyapjúmosószerből melyiket ajánljátok? és a hűvös száradás alatt mit kell érteni? kb. hány fokon? nálunk mindenhol jó meleg van, vigyem le a pincébe?

Györgyi, nagyon jókat hallottam a Popolini bouretteselyem betétjéről. gyógyítja a kipirosodást és meg is előzi. én a legközelebbi vásárlásnál fogok venni (meg még egy két apróságot kinéztem :oops: ), bármikor jól jöhet.

kicse
kicse
 
 


Kicse :) Nem kell egy egész napig szellőzni, fél óra múlva már tökéletesen száraz lesz az a gatyóka mg akkor is, ha előtte nagyon sok pisi volt a pelusban. Nálunk 3 gatyó van folyamatos használatban, olyan is van, hgoy ugyanazt többször használjuk, akár egész nap is ugyanazt.

A mosódió a legjobb szerintem. A mosásra vigyázz, csak langyos viz és semmi dörzsölés-csavarás. No és nem is kell ám mosni, ha nem lesz kakis :)
indianyo
 
 


Ági, pelenkákra kifejezetten ellenjavallt a mosószappan, mert csökkentheti a nedvszívóképességüket.
Foltra kiváló az epeszappan (Gallseife), abból is a minél kevesebb szappant tartalmazó. Ezzel a foltot frissen átkened, úgy dobod a pelenkát a vödörbe. (Ill. ha áztatsz, előtte hagyni kell 10-15 percet hatni, utána mehet a vödörbe.)

Pindi
pindi
 
 


Indi, jottem beszamolni :)
Az uj gyapju bugyink egesz jol bevallt!
Kiskomam altalaban nem orul, amikor raadom, de az par masodperc, utana nincs panasz :) (nem ugy, mint a muanyag kulsokkel, ott szolt, h faj, nem jo, stb.).

Ja es a lanolin tenyleg kivalo testapolo!

Mas: Ugy nez ki Vince a Lotties pelusokat csipi a legjobban. Popolini two size volt a kedvencem egy ideig, de az sem valt be 100%-osan, a patent+dupla reteg oldalt zavarta V-t, igy most csak Lotties-t hasznalunk. Gyorsabban is szarad, mint a popolini ugyhogy juhéj! :)
saara
 
 


Saara :) nagyon örülök! Kaphatok egy fényképet róla? Feltenném a gyűjteménybe. Asztma jobb már?
indianyo
 
 


Indi, ok, majd lefotozzuk (pont van kolcson gep, makod van :lol:)

Koszi az erdeklodest, asztma most rendben (kop-kop), nem szedunk semmit vegul csak homeozunk es keruljuk a betegeket.
saara
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?