Új privát üzeneted érkezett!

Savitri: ma beszéltünk Orskóval, (ha nem esik az eső, akkor) holnap 10kor lesz a találka az Opera bejáratánál. De nem kell nagyestélyibe jönni! :wink: :lol:

KépKép
livus
 
 


Sziasztok, tisztelettel szeretném kérni, hogy ide is írjátok meg, hol tart a szervezés. :)

Kíváncsi Kati
katicabogár
 
 


Én úgy gondoltam, hogy a mai terepbejárás tanulságaival együtt már előrukkolunk és nem csak itt, hanem mindenhol hirdetni kezdjük a sétát. Lehet, hogy ezt még kiböjtölitek? Nekem legalábbis nincs kedvem a majdnem kész verziót külön begépelni, majd utána a készet is. De most már mindjárt... ;)

hordozo
 
 

 
 

Oké :).
Nem is annyira a kész verzióra gondoltam, csak amolyan kis élménybeszámolókra a résztvevőktől.

Kati
katicabogár
 
 


Megvolt a próbaséta! :) Próbasétálók: Orskó, Indi, Savitri és jómagam.
Nagyon jól éreztük magunkat! Én totál kidőltem, jól le is égtem.

Bejártuk a teljes útvonalat. Operánál gyülekeztünk, az Oktogonon kipróbáltuk, hogy milyen a kávé meg a fagyi a Hamburger Királyban (nem rossz), föld alatt elmentünk a Hősök terére (a hősök neveit nem soroltuk fel :lol: :lol: :wink: ), ott megint fagyiztunk. Aztán fuvolaszó kíséretében átkeltünk a Vajdahunyad váron. Kipróbáltuk a letelepedést. Megkérdeztük a PECSÁt, hogy eső esetén bemehetünk-e oda (igen). Játszóterztünk egy nagyot és végül hazamentünk, de útközben természetesen még fagyiztunk egyet.

Hát kábé ennyi volt.

KépKép
livus
 
 


No és ha a nagy sétanap olyan jól sikerül, mint a mai szuperjó napunk, akkor az egy világraszóló sikertörténet lesz :)

Azt gondoltuk ki, hogy aki tud, hozzon egy plusz kendőt és akkor azt is bevonnánk a körbeállásba - látványosabb, térkitöltő egyszersmint jelképezi a hordozást.
indianyo
 
 


No és az Oktogonon a bizonyos gyorsétteremben rögtönzött szoptatási és kendőkötözős bemutató is volt, csemeték szaladgáltak és mindannyian látványosan jól éreztük magunkat :)
indianyo
 
 


Indi, hova lett a kávéd?

KépKép
livus
 
 


A játszón pedig komplett hátikötözés bemutató volt! :wink:

KépKép
livus
 
 


Livus :) Megittam :wink:
indianyo
 
 


Hejj, de jó lehetett!!!

OFFOFFOFF: Doman V. a blogon (lektorálta: Szilvi!) nem haragszom, ha nem bírjátok már...nekem még megy!

ONONON: de jó lehetett!!! Bárcsak eljutnánk mi is a nagy napra...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, bárcsak eljutnátok :)

Tényleg nagyon jó volt a mai nap. Olyan feltöltekezős :) Dini még őszinte gyermek, meg szokta mondani, ha valami nem tetszik, az ő véleménye az, hogy klassz volt minden csak a végén kellett sokat menni az autóig (alig vonszolta magát szegény). Hana tetszett neki, jót játszottak, de szerinte jobb lenne, ha Annának hivnák, azt könnyebb kimondani. És máskor is menjünk nénikkel és babákkal találkozni.

o
orsko
 
 


De jó, hogy jól éreztétek magatokat! :) Reméljük, 22-én is ez lesz! :)

Livi,
én olvaslak (mármint a Domant), csak nem szóltam hozzá; nemrég értünk haza a nyaralásból, és jó sok volt végigolvasni, pláne a hozzászólásokat. De eléggé ledöbbentem az indulatokon, főleg egyes egyéb blogosok saját bejegyzésein... :shock: Hiába lesz okos egy baba (már ha az lesz), ha az anyukájától ilyen gyűlölködést lát...


Zsizsa
zsizsa
 
 


ONONON Liv gyertek fel aznap! Igaz, korán kell kelni, hogy odaérjetek, de ha jól emlékszem, még a pontos kezdési időt nem beszéltük meg, ez szombat, jó lenne :)
indianyo
 
 


Köszi, köszi!

Én is naggyon gondolkodom, hogy menjünk, csak tesómnak aznap van a szülinapja ÉS pici babája is lesz addigra és mi a tervek szerint náluk leszünk :) :) :) .

Kati
katicabogár
 
 


OFF (ide teszem, mert most ez a topik pörög a leginkább): szüksége van-e valamelyikőtöknek gyerekruhára? A padláson van vagy egy mázsa cucc, újszülöttől kb három évesig, mind használt, a baráti társaságunk levetett holmijai. Ennyit nem tudok a gyerekeimre adni, és fáj a szivem, hogy csak zsákolódnak, mikor esetleg valaki hordhatná is őket. Jótékonyságból elajándékozni nem lehet, mert nem az enyémek, és az a társaság véleménye, hogy lehet még gyerek itt-ott, őrizgessük még. De kölcsönbe, kinövésig bárkinek szivesen. Nos?
orsko
 
 


Orsko!

OFF
Mi szívesen kölcsönvennénk, ha vannak méretek. És köszi! :)

ON
Séta nagyon jó lehetett, kár, hogy csak most kapcsoltam be a gépet. A szeptemberiről írnátok majd, vagy hol van az a fórum, amiről Ági írt?
Szóval, hogy lesz az egész, mennénk...

Köszi, Orsi
osoa75
 
 


Gondoltam rátok tegnap, hősök vagytok, ebben az időben kendőstül sétálni!
Mondjuk a fagyi az jóóóóóóóóóóóóóóóó..... (de nekem a légkondis autó is kell ilyenkor, fújfújfúj....)
h_szilvi
 
 


Elment a Domibácsi a vásárba, csuhajja. Batyut kötött a hátára, csuhajja :lol:

Kép
indianyo
 
 


Nos, én nagyon remélem, hogy ott tudunk alenni a sétán, de nem garantálom, hogy hurcolom a gyerkőcöt 38 hetes pocival (ha még meglesz:) ) De kendőt mindenképp viszek. De lehet, hogy költözés miatt kútba esik a részvétel, és akkor nagyon irigy leszek.

Indi, ez a kép :lol:

(Orsko, ha még aktuális, nekünk is jól jönne némi ruha, le vagyunk nullázva teljesen)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Testközelben hordozott babák az Andrássy úton

Az Európai Mobilitási Hét keretében szeretettel várunk mindenkit, akinek véleménye van a babahordozásról: aki hordoz, aki szeretne hordozni, aki beszélgetne vagy kérdezne a testközelben hordozásról. Találkozunk szeptember 22-én 10:00-kor az Andrássy úton az Opera és a Nagymező u. között. Onnan együtt sétálunk az Oktogonig, ott kört alakítunk, majd földalattizunk a Városligetbe. A Vajdahunyadvár és Petőfi Csarnok közötti nagy füvön beszélgetünk a Beli Buba Babahordozó Iskola tanfolyamvezetőivel a hordozóeszközökről és az egészséges hordozásról.
Hozz Magaddal egészséges harapnivalót vagy gyümölcsöt a közös piknikhez!

Részletek: www.hordozas.naplopok.hu
indianyo
 
 


Eszter :) hová költözés?
Fiacska azért vágja a kényszeredett mosolyt, mert a fényképezőt akarja, a batyut is ő maga tette fel, én csak beleraktam a babáját :)

Szilvi :) hát a többiek tényleg hősök, én szeretem a meleget :wink: De többnyire árnéykos helyen voltunk, úgyhogy nem esett nehezünkre.
indianyo
 
 


Ide süssetek: http://slingokonsultant.ru/gallery/ Élvezet nézegetni!

hordozo
 
 


Ági! Erre a kincsre hogy a manóba akadtál rá? :shock:

És különben mi ez?
És egyáltalán milyen nyelven van? :roll:

Jajj, robognom kell most, nem tudom végignézni!!!! :evil:

KépKép
livus
 
 


Hát ez hihetetlen! Egy pillanatra mégis gyönyörködtem, de majd még ha lesz időm, elmélyülök benne alaposan! :)

(Én meg az Anna és Petit akartam írni nektek, hogy abban is van két mese, ahol, olyan a rajz, mintha a mama kendőben vinné a picurit a hátán. Aztán lehet, hogy nem kendő akar lenni (egyszerű kis rajzok vannak benne), de nekem kendő és kész. :) )

KépKép
livus
 
 


Ja, közben a .ru-ból már rájöttem, hogy orosz. (Ugye?)

KépKép
livus
 
 


Es erdemes meg megnezni Michael Palin Szahara es Himalaja c. sorozatait. Egy csomo hordozos nepseget lehet latni:)
http://www.palinstravels.co.uk/ - a honlapon talan nincs hordozos kep

Illetve Hermann Imre Az ember osi osztonei c muveben is van szo a hordozasrol. "A nyugati kultura teruleten a gyermeket az osztonszeru hajlamhoz viszonyitottan idonek elotte leszakitjak az anya testerol... A megkapaszkodas szukseglete mindazonaltal tovabbra is fonnmaradt, es kivanja azt az osallapotot, amelyben anya es gyermeke meg elvalaszthatatlan kettos egysegben elt."

Biobaba
biobaba
 
 


Igen, orosz. Én is úgy kaptam a fülest, csak továbbadtam.
Livus! Hálás vagyok Neked, hogy felhívtad a figyelmemet Az ember árnyékában c. könyvre, köszönöm. Eddig is igény szerint szoptattam és hordoztam, de most hogy olvasom a könyvet, még harmonikusabban élem meg mindezt, mint eddig. Nagyon nagy hatással van rám a könyv, mélyen megerősít az ösztöneimben, általában az anyaságban. Szerintem olyasfajta hatással van rám, mint ami a Continuum concept szándéka. Csak a cc az agyra hat, ez meg az érzésekre. A hatást nagyon-nagyon élvezem! Békésebb, odaadóbb, nyugodtabb vagyok.

hordozo
 
 


fúúú Ági micsoda kincs! :D

biztos többen megtaláltátok, de azért belinkelem a másik 2 galériát is
sztárok hordoznak
hordozós fotók

és igen az Anna és Petiben is csomószor háton utazik a kisöcsi :D

nagyon jó volt a próbaséta, én teljesen kipurcantottam magam
nyafogtam is sokat a meleg miatt :oops: de kávéval és fagyival minden orvosolható :lol:
na meg veletek
savitri
 
 


Szávitri :) Nem is nyafogtál :)

Ági :) Köszi a kincset!

Orosz barátném lefordította a képaláírásokat, ha valaki szeretné, átküldöm priviben. A festők neve nicns benne, de azért oroszt mindannyian tanultunk egy olvasás erejéig, guye? Illetve ha mégsem, akkor azt is szívesen beleírom.
indianyo
 
 


Ez különösen tetszik: svéd mei tai bőrből

Kép
indianyo
 
 


Sziasztok!

Az antikvarium.hu-ról én is megrendeltem Az Ember Árnyékában-t. Még van egy példány, 1140 Ft. :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Igazi csemegék ezek a linkek :P
Indi, én már lemaradtam az oroszról. Átküldenéd mindennel együtt? Kösz!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szuperek ezek a képek, köszi, Ági! Felteszem a linkgyűjteménybe a weboldalon, minél többen lássák!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


biobaba
 
 


Ági: Úgy örülök, hogy ilyen örömet szereztem a csimpikkel! :) Éljen Goodall! Lehet, hogy én is nekiállok megint! Nagyon szeretem!

Livi: Neked is tetszeni fog! :wink: Én is használtan vettem. (Amúgy érdemes néha másutt is rákeresni könyvekre. Én ezt pl. asszem a Teszveszről vagy a Vateráról szerváltam, és olcsóbb volt, mint az Antikváriumon)

A google-nek van fordítóprogramja, amivel teljes honlapokat le lehet fordítani! Úgyhogy sikerült angolul megnéznem a kendős galériát (Én sem tanultam már oroszt, úgyhogy olvasni sem tudok cirill betűket...)

Biobaba: Jó ez a cikk! Mi lesz velünk, ha már nem lesz Ranschburg meg Vekerdy????

KépKép
livus
 
 


OFF

Sziasztok, jott a levelke az ANTSZtol. Meg a postan van. Meg gondolkodom, h mi legyen vele.

Biobaba

ON
biobaba
 
 


OFF

Biobaba, és mit mondott a TASZ féle emberke?

Orsko, minket is érdekelnek a ruhak, ha még aktualis!


Livus, jo a google féle forditoprogram? Régebben nagyon vicces értelmetlen mondatokat birt összehozni :)

Agi, ne haragudj, hogy eddig nem valaszoltam, estére összeszedem magam és irok!

ON

A képek és a linkek tényleg nagyon jok! Bar hagynanak kicsit többet olvasni :)!
saara
 
 


OFF

Sara, meg most irok nekik. Agi azt irta, hogy mostansag az ANTSZ nagyon belejott a levelirasba.

Biobaba
biobaba
 
 


Saara: erre jó volt a fordítóprogram. Nem olvstam végig mindent, mert nem volt időm, de értelmesnek tűntek a dolgok.

KépKép
livus
 
 


Biobaba: köszi a linket, jól jön a megerősítés! :)

Livus: már olvasom, ha a csajok bealudtak!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ági: Bobót hetek óta nem tudom a hátamrakötni! :( Időnként szétzilálja a kendőt (összeszedegetés közben), de leginkább az a gond, hogy mindig felmászik a hátamon. Van ennek kiküszöbölésére valami tipped? Vagy egyszerűen csak ki kell várnom, míg elmúlik a hegymászó korszak?

KépKép
livus
 
 


Vakon nehéz mit mondani. Próbálkozgatni kell, hogy a sok felvételi pozitúra közül melyik jön be. Pl. jó lehet az, hogy a gyereket a kendő nélkül veszed a hátadra, vagy laza kendővel és a hátadon csomagolod rá a kendőt. Látnom kéne vagy kipróbálnom, hogy érezzem, mit csinál és azt hogy lehet kicselezni. Hátha találkozunk belátható időn belül és akkor tudok személyesen segíteni. Vagy ha szeretnéd, valamelyik módot leírom részletesen.

hordozo
 
 


Nekem is kezd nehéz lenni a hátravétel...Nem megy az a térdretevés. Csak fekvésből tudom felvenni, de akkor meg elforog. Most még némi énekléssel le lehet kötni a figyelmét, hogy fekve maradjon, míg összekapom a kendőt, de nem tudom meddig..

Ági, nem akarnál időről időre korrepetálást tartani hátonhordozásból :wink:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Köszi, Ági az ötletet! :) Meg fogom próbálni úgy felvenni, hogy a hátamra téve szedegetem össze a kendőt. Hátha.

KépKép
livus
 
 


Eszter!
Ott az alkalom 22-én!

hordozo
 
 


Csak az még majd' 3 hét :( de majd megoldjuk valahogy :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Livus :) Eszter :) addig is kipróbálhatnátok azt a tibeti megkötést, amit Ágitól tanultam. Bár Dé eddig se ficergett sose, de valahogy mégis kihúzta a kezét a tibetinél, azóta viszont megy, mint a karikacsapás.
indianyo
 
 


Azt én nem tudom hogy kell :oops:
Ráadásul nekünk "kuckósítani" kell a kendőt, hogy bent lehessen a keze, mert ha kint hagom, akkor is addig izeg-mozog valahogy, míg szétszedi a kötést, de a kezét berakja. Így tud elaludni. Sokszor a fejét is befúrja és csak a buksija teteje látszik ki. Ilyenkor szokták megkérdezni, hogy honnan tudom, hogy még lélegzik e.. :shock:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Tényleg, Indi, ez még eszembe sem jutott! :)
Eszter: Ez olyan cuki! Tetszik, hogy így bekuckózza magát! :)

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: