2006.04.13 15:27
Szerző: Anonymous
Anyusziszi!
Bemásolok a tornáról egy cikket,ebben minden benne van:
Az Aviva-módszer
Nőiességünk számtalan örömmel és szépséggel áld meg bennünket, a női létnek vannak azonban kínokkal és szenvedésekkel teli napjai is. Az Aviva-módszer segítségével magunk vehetjük kezünkbe ezek irányítását.
Mikor jön már meg végre? S ha nem, miért nem? Mit tegyek, hogy még a nyaralás megkezdése előtt véget érjen? Miért kínoznak a görcsök? Kérdések, melyek a nők nagy részének okoznak sokszor nem kis fejfájást, hiszen a menstruáció megléte vagy kimaradása egyaránt jelenthet megkönnyebülést illetve problémát. Igen, de hogyan változtassunk rajta? Sok esetben a hormontartalmú gyógyszerek hoznak átmeneti megoldást, ám van, amikor ez sem segít. Létezik azonban egy metódus, mellyel életünk "piros betűs napjai" új értelmet kapnak.
ÉN irányítok!
"Az Aviva-módszer lényege, hogy a 28 év kutatási eredményeit összefoglaló ritmikus gyakorlatsorok hormonális változást idéznek elő szervezetünkben." - mondja Tóth Lívia rekreációs sportoktató. Lívia egyike azon 46 hivatalos oktatónak világszerte, aki magától a módszer kifejlesztőjétől, Aviva Steinertől tanulta meg a helyes technikát. "A tulajdonképpen végtelenül egyszerű gyakorlatok hatására a fokozott vérkeringés több hormont, vitamint és oxigént szállít a nemi mirigyekbe, szervekbe, és ezek hatására megindul a "gyógyító" folyamat. A korunknak, állapotunknak megfelelő hormonszint visszahat a hipofízisre, a központi hormonális szabályozórendszerre, amely ezután "egészséges" utasításokat fog adni."
A tornagyakorlatok segítségével minden nő hatalmat gyakorolhat havi ciklusa fölött: késleltetheti vagy siettetheti, de akár egy adott napra is beütemezheti azt, lerövidítheti időtartamát, csökkentheti menstruációs fájdalmait, rendszeressé teheti eddig csak hébe-hóba jelentkező mensesét, illetve az idő múlásával csökkenő ösztrogénhormonokat mozgásba hozhatja, amelynek következtében eltűnnek a menopauza kellemetlen kísérő tünetei. Bizonyos időben, bizonyos mozdulatokkal elősegíthető vele a gyermekáldás, sőt a mozgás során létrejött altesti vérbőség akár a petevezetékek letapadását is oldhatja, így megszüntetheti a meddőség egyik okát, illetve elkerülhető vele a nem kívánt várandósság is.
Energia belülről
Az Aviva-technika rendkívül hamar és könnyen elsajátítható. "Tulajdonképpen elég néhány alkalommal részt venni az oktatáson, s a segédanyagként kapott könyvből otthon végezhetők a gyakorlatok. Ez a módszer megadja a lehetőséget a nőknek, hogy minden külső eszköz nélkül, saját erejükkel, testi energiáik bevonásával, önállóan birkozzanak meg női problémáikkal." - magyarázza Tóth Lívia.
Mielőtt közelebbről is megismerkednénk a módszer működésével, lássuk, melyek azok a tényezők, melyek általában menstruációt vagy annak elmaradását eredményezhetik:
Meghozza:
* Valamiféle öröm , izgalom (lehet szexuális is)
* Gyakori nemi kapcsolat (naponta többször)
* Nemi érintkezés 1-2 nappal a menses várható időpontja előtt
* Utazás rázkodó járműn, hosszan tartó lovaglás
* Székrekedés, illetve hasmenés
* Egyszerre nagy mennyiségű alkohol fogyasztása
* Melegfront, hirtelen szélsőséges hőmérséklet emelkedés
* Böjt (akár csak néhány napos is)
Elmarad:
* Klímaváltozás (hosszú utazás vagy elköltözés más országba, kontinensre)
* Szélsőséges változás az életmódban (munkahelyváltás, válás)
* Hosszan tartó rettegés, félelmi helyzetek
* Alutápláltság
* Túlerőltetés ( vizsgák, sportesemények előtt)
A "dolgozó zóna"
A gyakorlatok elsajátításánál a legelső feladat, hogy megtaláljuk azt a helyet, azt a részt testünkben, amelyen ez a módszer dolgozik. Az alhas izmainak, szerveinek behúzása, beszorítása nem könnyű feladat. A gyakorlást csak akkor van értelme elkezdeni, ha a speciális mozdulatokat már kellőkép elsajátítottuk.
Torna közben a has alsó részét - ahogy Aviva fogalmaz - a "dolgozó zónát" mozgatjuk meg. A nőknek meg kell tanulni erősen nyomni, illetve szorítani, jó helyen és jó irányban, hiszen a módszer összes gyakorlatában izomlazítás és -feszítés váltja egymást. Minden pózban ügyelni kell az alhasra, a méh és a petevezeték zónájára, a már említett "dolgozó zónára". Az alhasban történő, kivülről nem látható beszorításkor a has legalsó részét szinte oda kell tapasztani a farkcsigolyákhoz, s eközben a szorítást táncos vagy gimnasztikus elemekkel kell kombinálni.
A "dolgozó zóna" megtalálásának legegyszerűbb módja: Kössünk derekunkra egy kötél- vagy kendőféleséget, jó nagy csomóval, s ez kerüljön hátulra. Álljunk a fal mellé, lábainkat szorítsuk egymáshoz, a térdek enyhén hajlítva. Hátunkat, illetve a csomót nyomjuk a falnak, miközben csípőnk enyhén előre billen. Ekkor a has felső része laza marad, csak a legalső zóna húzódik be. Koncentrált mozdulattal görgessük a csomót fel és le. Érzékeljük a has legalsó zónájának, a belső szerveknek a behúzódását, beszorítását. Ez a "dolgozó zóna". (A gyakorlást végezhetjük teniszlabdával vagy kisebb méretű gumilabdával is.)
Fél óra egészség
Az Aviva-módszer két különböző gyakorlatsorból áll. Az Egyszerű Módszer 18 gyakorlatot tartalmaz, s 30 percet vesz igénybe. Ha valaki idő hiányában nem tud ennyit szánni a mozgásra, elvégezheti a Rövidített Módszert, mely 11 gyakorlatból áll, s időtartama csupán 15 perc. A gyakorlatokat mindkét esetben adott ritmusban, zenére, megállás, pihenő nélkül kell végezni.
A módszer kiválasztott gyakorlatsorát hetente kétszer ajánlott végigtornázni mindaddig, amíg a probléma meg nem szűnik.
További info:
Tóth Lívia: (06-1) 321-2952
Irodalom:Az Aviva módszer, S.O.S Nőknek I-II kötet (Magánkiadás, 1998)
Aviva Steiner
A módszer - talán nem meglepő - magyar találmány, melyet a WHO 1982 óta elismert metóduskent hivatalosan is nyilvántart.
Kifejlesztője, Aviva Gabriella Steiner 193o-ban Budapesten született, Fazekas Gabriella néven. Szülei élsportolók voltak, így már kislány korában megismerkedett a balettel és a gimnasztikával. Miután szüleit koncentrációs táborba hurcolták s megölték, őt 1946-ban árva gyerekként Izraelbe vitték sok más zsidó társával együtt.
Itt a Testnevelési Főiskolán szerzett tanári diplomát gimnasztika szakon, majd a Tel-Aviv-i Operaház táncosnőjeként dolgozott. Érdeklődése sokrétű volt. Szabadidejében az Orvosi Egyetem előadásait látogatta, és anatómiát valamint fizikoterápiát hallgatott. Jógázott, és idősebb hölgyeket asszonyokat tanított arra, miként végezhetnek tornagyakorlatokat anélkül, hogy az megterhelő lenne. Az évek során véletlenek, majd megfigyelések és kísérletek százain keresztül rajzolódott ki a ma már Aviva-módszerként ismert - és elismert - technika.
Nem csak nőknek!
Talán meglepő, de az Aviva-módszer férfibajokra is kínál megoldást. Az urak számára kifejlesztett gyakorlatokkal természetes úton orvosolhatók a potenciazavarok, a prosztataproblémák, sőt a gyermekáldásban gyakran problémának bizonyuló spermium életképesség is növelhető vele.
Bocsi,hogy ilyen hosszú lett!