Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Olyan édesanyáktól szeretnék tapasztalatokat kérni, akik szedtek Cipralexet várandósság alatt. Én évekig szedtem Cipralexet (fél szemet), és addig nem volt semmilyen pánik tünetem. Tavaly augusztusban abbahagytam, mert kisbabát szeretnék. De januárban visszatértek a rosszullétek. Ha nem pánikolok, akkor nagyon erős szorongási tüneteim vannak, szinte minden nap. Nem tudom, mivel ártanék többet egy magzatnak, ha gyógyszert szednék, de közben nyugodt lennék, vagy ha nem szednék gyógyszert, de szoronganék. Azt is hallottam már, hogy aki várandós lett, elmúltak a pánikrohamai, de sajnos arról is olvastam már, hogy valakinél felerősödtek. Nagyon megköszönném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat.
szilvis84
Győr
 
 


Senki nem tud segíteni?
szilvis84
Győr
 
 


@szilvis84:


szia Szilvi,
Én mást szedek (sertralint) de én is nagyon félek ettől az egésztől. A tudatom azt mondja, hogy gyógyszerrel kell végigcsinálni, amit egyeztettem is már a pszichiáterrel és a nőgyógyásszal is. Senki nem mondta, hogy ne szedjem, mert az előny, amit okoz, nagyobb a kockázatnál. Ráadásul mi lombikozunk. De én is elkezdtem aggódni, rengeteget olvastam a témában, leginkább külföldi oldalakat. Sehol nem találtam olyan infót, hogy bajt okozna. Sokkal rosszabb, ha a szorongástól nem tudsz enni, aludni és kikészíted a szervezetedet.
Próbálj megnyugodni és bízni.
Remélem,hogy tudtam segíteni.

 
 

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. Azt hiszem, végül én is gyógyszerrel fogom végigcsinálni. Tényleg nagyon kis dózist szedtem (fél szem Cipralex), de mióta nem szedem, olyan tüneteim vannak, hogy sokszor azt hiszem, meg fogok halni, és már ezért szorongok állandóan. Ez nem élet, nem tudok lazítani, pihenni, nyaralni, mert állandóan attól rettegek, hogy rosszul leszek, és meghalok. Nagyon sok olyat olvastam, hogy akik nem szedtek gyógyszert, elvetéltek a túl sok stressz miatt. Én azt nem élném túl. Te már kisbabát vársz esetleg?
szilvis84
Győr
 
 


@szilvis84:
Sajnos tudom, hogy mit érzel és ez nem jó, ha várandósság alatt is érzed. Ha gyógyszerrel vagy jól, akkor sajnos kell. Mi lombikozunk, most lesz a 3.próbálkozásunk és a kudarctól való félelmem felerősítette a tüneteket, vagyis picit kihozta. Most ezen dolgozom, hogy megnyugodjak és pozitívan induljak neki ennek a körnek. A Párod támogat? Mit gondol a gyógyszer szedéséről? Az orvosod?


@szilvis84:
Sajnos tudom, hogy mit érzel és ez nem jó, ha várandósság alatt is érzed. Ha gyógyszerrel vagy jól, akkor sajnos kell. Mi lombikozunk, most lesz a 3.próbálkozásunk és a kudarctól való félelmem felerősítette a tüneteket, vagyis picit kihozta. Most ezen dolgozom, hogy megnyugodjak és pozitívan induljak neki ennek a körnek. A Párod támogat? Mit gondol a gyógyszer szedéséről? Az orvosod?


Szia! Igen, a párom támogat, igaz nem tudja, hogy mit érzek, de ő is úgy gondolja, hogyha gyógyszerrel vagyok jobban, akkor inkább szedjem. És szedni is fogom, ezt tegnap este eldöntöttem. Január óta szenvedek, várom, hátha jobban leszek. Van egy pár nap, amikor jobb is, aztán persze mindig visszatér. Pszichológusom azt mondja, ha úgy érzem, hogy kell az a fél szem, akkor inkább szedjem. Pszichiáterrel még nem beszéltem, de ez is olyan, hogy az egyik ezt mondja, a másik meg azt. Tegnap este megint rosszul voltam, és most már elfogadom, hogy én ilyen vagyok, túl lelkizős, nagyon stresszes, ezen nekem nem segített semmi. Kell a gyógyszer és kész. Úgyhogy most ott tartok, hogy keresek egy pszichiátert, akivel ezt meg tudom beszélni, csak itt sem mindegy ugye, hogy milyen szakembert találsz.
Remélem sikerülni fog Nektek a lombik program. Megkérdezhetem, hogy miért kell lombikoznotok?
szilvis84
Győr
 
 


Szia! Igen, a párom támogat, igaz nem tudja, hogy mit érzek, de ő is úgy gondolja, hogyha gyógyszerrel vagyok jobban, akkor inkább szedjem. És szedni is fogom, ezt tegnap este eldöntöttem. Január óta szenvedek, várom, hátha jobban leszek. Van egy pár nap, amikor jobb is, aztán persze mindig visszatér. Pszichológusom azt mondja, ha úgy érzem, hogy kell az a fél szem, akkor inkább szedjem. Pszichiáterrel még nem beszéltem, de ez is olyan, hogy az egyik ezt mondja, a másik meg azt. Tegnap este megint rosszul voltam, és most már elfogadom, hogy én ilyen vagyok, túl lelkizős, nagyon stresszes, ezen nekem nem segített semmi. Kell a gyógyszer és kész. Úgyhogy most ott tartok, hogy keresek egy pszichiátert, akivel ezt meg tudom beszélni, csak itt sem mindegy ugye, hogy milyen szakembert találsz.
Remélem sikerülni fog Nektek a lombik program. Megkérdezhetem, hogy miért kell lombikoznotok?
szilvis84
Győr
 
 


@szilvis84:
Az nagyon fontos, hogy támogató Párod van. Én megegyeztem az orvosommal, miután harmadszor is visszaestem a gyógyszer elhagyása után, hogy egy fenntartó adagot mindig szednem kell. Szerintem, ha azzal vagy jól Te is, akkor szedd, mert így csak túléled a napokat.
Lombikoznunk petevezető elzáróródás miatt kell, az első 2-t "könnyedén" viseltem, de a kudarc megviselt. Most pedig már rászorongtam előre, ami nem jó irány, mert inkább örülnöm kellene, hogy megint kapunk egy lehetőséget.


@mogyoro2017:


És ilyenkor nem csinálnak petevezeték átfújást? Egyik ismerősömnek is volt, és utána rögtön teherbe is esett. 
Szerintem csak az járjon a fejedben, hogy most sikerülni fog. Leírok egy példát, ami persze nem olyan horderejű, minthogy sikerül-e a megtermékenyítés, de azért szemléltetésnek jó :)
Tavaly télen vizsgáztam vezetésből, ami elsőre nem sikerült. Mint minden pánikos (gondolom), rettentő izgulós, stresszes és szorongós vagyok. Ezért nem is ment jól a vezetés, mert szétstresszeltem magam. A második vizsga előtti napokban csak arra gondoltam, hogy sikerülni fog. Ha be akart kúszni a gondolataim közé a negatív gondolat, hogy mi lesz, ha mégsem sikerül, azonnal el is űztem onnan, és nagyon magabiztosan arra gondoltam, hogy sikerülni fog. És persze a végén sikerült is :) Kifogtam egy olyan vizsgabiztost, aki nagyon rendes volt, egy parkolást kellett csak csinálnom, és elnézte nekem a lefulladást is :)
Szóval én azért hiszek benne, hogyha valamit nagyon akarsz, és nagyon arra koncentrálsz, amit akarsz, az előbb-utóbb be fog jönni. Úgyhogy csak arra gondolj most, hogy sikerülni fog, és kész :)
Mikor lesz a nagy esemény?
szilvis84
Győr
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron