Új privát üzeneted érkezett!

<font color="aa00aa">Sziasztok!

Eljött az este és én itt vagyok.
Atka! Örülök hogy már jobb a helyzet reméljük hamarosan minden a régi lesz.

Fogtéma:osoa!Mit mondott a védőnő?
Atka!a fogkrém tuti nem árt sőt!Én is fogok venni tegnap néztem is a dm-ben de nem láttam.Kaptam kintről nagyon szupi kis fogkeféket ami nem is igazán kefe hanem műanyag kis pöckök vannak rajta.Nagyon finom puhák.De van közte egy kicsike kefe is meg van az az újjrahúzhatós téma.Én most már adom a fluort a délelőtti gyümibe keverem bele.
Voltunk ma sétálni délelőtt.Jó hideg volt de a napocska is sütött azért.Megmutattuk Eszternek a havat.
Osoa jól jártatok akkor az usziban.
Atka!a rizst hogy adtad Dávidnak?

Üdv:Theo</font>
osoa!azért írtama neved kicsivel mert ha a nagy o-t beírom ilyen leszKépsoa
Jó mi?
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Eljött az este és én itt vagyok.
Atka! Örülök hogy már jobb a helyzet reméljük hamarosan minden a régi lesz.

Fogtéma:osoa!Mit mondott a védőnő?
Atka!a fogkrém tuti nem árt sőt!Én is fogok venni tegnap néztem is a dm-ben de nem láttam.Kaptam kintről nagyon szupi kis fogkeféket ami nem is igazán kefe hanem műanyag kis pöckök vannak rajta.Nagyon finom puhák.De van közte egy kicsike kefe is meg van az az újjrahúzhatós téma.Én most már adom a fluort a délelőtti gyümibe keverem bele.
Voltunk ma sétálni délelőtt.Jó hideg volt de a napocska is sütött azért.Megmutattuk Eszternek a havat.
Osoa jól jártatok akkor az usziban.
Atka!a rizst hogy adtad Dávidnak?

Üdv:Theo</font>
osoa!azért írtama neved kicsivel mert ha a nagy o-t beírom ilyen leszKépsoa
Jó mi?
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Eljött az este és én itt vagyok.
Atka! Örülök hogy már jobb a helyzet reméljük hamarosan minden a régi lesz.

Fogtéma:osoa!Mit mondott a védőnő?
Atka!a fogkrém tuti nem árt sőt!Én is fogok venni tegnap néztem is a dm-ben de nem láttam.Kaptam kintről nagyon szupi kis fogkeféket ami nem is igazán kefe hanem műanyag kis pöckök vannak rajta.Nagyon finom puhák.De van közte egy kicsike kefe is meg van az az újjrahúzhatós téma.Én most már adom a fluort a délelőtti gyümibe keverem bele.
Voltunk ma sétálni délelőtt.Jó hideg volt de a napocska is sütött azért.Megmutattuk Eszternek a havat.
Osoa jól jártatok akkor az usziban.
Atka!a rizst hogy adtad Dávidnak?

Üdv:Theo</font>
osoa!azért írtama neved kicsivel mert ha a nagy o-t beírom ilyen leszKépsoa
Jó mi?
 
 

 
 

SZiasztok!

A nevemet illet&#337;en már én is tapasztaltam a hangulatjelet Kép
Szóval: a véd&#337;n&#337; azt mondta a fluorral kapcsolatban, hogy ha elkezdjük adni, akkor kb. 8 éves koráig FOLYAMATOSAN kell adni, különben semmit nem ér. Állítólag okoz valami vese vagy hasonló panaszokat, de nincs egyetemes állsáfoglalás az ügyben , hogy ezt feltétlenül kell-e adni vagy sem. Ha iszik baba ásványvizet, akkor szerinte a pótlásra nincs szükség. Én egyel&#337;re nem adok neki, mert szereti a vizet.

Mindenképpen kell a fogkrém? Mert úgy emlékszem, hogy valaki csak dörzsölgetia fogacskákat, akár egy tiszta ruhadarabbal vagy a fogkefével. És ha kell, milyen fajta fogkrémet lehet neki adni?

Most megyek,
Üdv:
Osoa
 
 


SZiasztok!

A nevemet illet&#337;en már én is tapasztaltam a hangulatjelet Kép
Szóval: a véd&#337;n&#337; azt mondta a fluorral kapcsolatban, hogy ha elkezdjük adni, akkor kb. 8 éves koráig FOLYAMATOSAN kell adni, különben semmit nem ér. Állítólag okoz valami vese vagy hasonló panaszokat, de nincs egyetemes állsáfoglalás az ügyben , hogy ezt feltétlenül kell-e adni vagy sem. Ha iszik baba ásványvizet, akkor szerinte a pótlásra nincs szükség. Én egyel&#337;re nem adok neki, mert szereti a vizet.

Mindenképpen kell a fogkrém? Mert úgy emlékszem, hogy valaki csak dörzsölgetia fogacskákat, akár egy tiszta ruhadarabbal vagy a fogkefével. És ha kell, milyen fajta fogkrémet lehet neki adni?

Most megyek,
Üdv:
Osoa
 
 


SZiasztok!

A nevemet illet&#337;en már én is tapasztaltam a hangulatjelet Kép
Szóval: a véd&#337;n&#337; azt mondta a fluorral kapcsolatban, hogy ha elkezdjük adni, akkor kb. 8 éves koráig FOLYAMATOSAN kell adni, különben semmit nem ér. Állítólag okoz valami vese vagy hasonló panaszokat, de nincs egyetemes állsáfoglalás az ügyben , hogy ezt feltétlenül kell-e adni vagy sem. Ha iszik baba ásványvizet, akkor szerinte a pótlásra nincs szükség. Én egyel&#337;re nem adok neki, mert szereti a vizet.

Mindenképpen kell a fogkrém? Mert úgy emlékszem, hogy valaki csak dörzsölgetia fogacskákat, akár egy tiszta ruhadarabbal vagy a fogkefével. És ha kell, milyen fajta fogkrémet lehet neki adni?

Most megyek,
Üdv:
Osoa
 
 


Hello!
Semmire sincs időm, utazunk!
Csak annyit, h. a rizset v. rizst??? Nagyon megfőzöm, szinte szétfőzöm. Krumpli helyett szoktam adni, és D. nagyon szereti!!!!! (egy kicsit jobb, mint a krumpli, mert nem sűrít annyira)
Na legyetek jók, fluor ügyben még jelentkezem! Építsetek hóembert a Picurkáknak-ez az első igazi havuk!!!!!!-Hátha mégis emlékeznek rá-én ezt teszem majd...
Üdv,
Atka
 
 


Hello!
Semmire sincs időm, utazunk!
Csak annyit, h. a rizset v. rizst??? Nagyon megfőzöm, szinte szétfőzöm. Krumpli helyett szoktam adni, és D. nagyon szereti!!!!! (egy kicsit jobb, mint a krumpli, mert nem sűrít annyira)
Na legyetek jók, fluor ügyben még jelentkezem! Építsetek hóembert a Picurkáknak-ez az első igazi havuk!!!!!!-Hátha mégis emlékeznek rá-én ezt teszem majd...
Üdv,
Atka
 
 


Hello!
Semmire sincs időm, utazunk!
Csak annyit, h. a rizset v. rizst??? Nagyon megfőzöm, szinte szétfőzöm. Krumpli helyett szoktam adni, és D. nagyon szereti!!!!! (egy kicsit jobb, mint a krumpli, mert nem sűrít annyira)
Na legyetek jók, fluor ügyben még jelentkezem! Építsetek hóembert a Picurkáknak-ez az első igazi havuk!!!!!!-Hátha mégis emlékeznek rá-én ezt teszem majd...
Üdv,
Atka
 
 


Sziasztok!
Most csak bejelentkezem, szólok hogy még egyben vagyunk és a jelek szerint ez így is marad még egy ideig. Azt mondta a doki, hogy még szülésindításra sem alkalmas a méhszájam Kép Pedig már nagyon szeretnék szülni, épp ma kicsit kiborulós napom is van ettől...
Hétfőn átnézi a régi UH eredményeimet, hogy nem számoltunk-e el valamit. De nem fog tudni mit kezdeni vele, mert mind ugyanazt az eredményt hozta ki.
De végülis attól nem tartok, hogy örökre bennmarad Kép így vagy úgy de kijön, csak kezdek türelmetlen lenni!
Puszi mindenkinek, remélem legközelebb már Borókával írhatok:
Orbis
 
 


Hello!
Most megint van egy kis időm. A férjem szüleinél vagyunk újra, és nagyon-nagyon hideg van!!!!Sajnos a hó nem tapad, úgyhogy nem tudom hogy lesz ebből hóember!!!!Mindegy, történjék bármi is, holnap hóembert építünk, igazi szén szemekkel és sárgarépa orral. Lehet, hogy csak egy pici lesz, de nagyon szeretném, hogy legyen!Majd mesélek. Most egy darabig nem tudok jelentkezni, mert lent maradok. Kb. szerdán jövök vissza Dáviddal, kíváncsi vagyok, hogy bírja majd az utat így kettesben. Végülis csak 3 óra kocsival, remélem megértő lesz, és nem sírja végig. Drukkoljatok!
Na megyek, remélem mindenkinél minden a legnagyobb randben. Mi továbbra is nagyon rosszúl alszunk, de ez nem újdonság. Szerintem a fogacskák a ludasak, de már mindegy, hogy mit mondok, hiszen mindig csak az okokat keresem, aztán ki tudja...
Osoa! Remélem nálatok jobban telnek az éjszakák, és B. is jól van már teljesen.
Szép álmokat!
Üdv,
Atka
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Remélem mindenki jól van és a picurkák már teljesen meggyógyultak.Nálunk minden oké.Eszter néha megáll pár másodpercre kapaszkodás nélkül.
A fogkrém dologgal kapcsoltban annyit hogy lehet azzal is és lehet nélküle is csak úgy maszatolgatni kicsit.Atka vett már ilyen fogkrémet azt hiszem.Ez kifejezettem babyknak való.Talán Orál B vagy Elmex van ilyen.
Atka remélem épségben hazaértetek és nem volt semmi nyügi az úton.Amúgy merre laknak a nagyszülők ha szabad megkérdezni?
Hóember?
Most nagyon szép idő van!Persze a szép az csak ( ) es.Ez a szél kikészít.Nem is tudtunk ma kimenni.

Orbis!

Ne izgulj végül is igazad van így vagy úgy de kijön az a pici lány.De most már mondogasd neki hogy jöjjön ki!!De van ez úgy hogy egyik nap még semmi aztán hipp-hopp beindulnal a dolgok.Sőt egyik óráról a másikra.Drukkolunk neked!!!!!Vagyis nektek!!

Üdv:Theo</font>
 
 


<font color="ff0000">Sziasztok!

Hová tűntetek lányok?

Balázsnak Boldog Névnapot Kívánunk!

Kép
Üdv:Theo</font>
 
 


Sziasztok!
Balázsnak mi is boldog névnapot kívánunk!!!!!!
Szóval, a nagyszülők Békéscsabán laknak (a férjem szülei). Végül mégsem jöttünk haza, hanam itt maradtunk, mert folyamatosan esett, és itt vártuk be a férjemet. Azt hiszem jól döntöttem, mert eddig egy csomó dolgot el tudtam intézni itt is, amíg vigyáztak a nagyszülők a gyerkőcre.
Képzeljétek! Jönnek a felső fogak, szegény D. nagyon rosszúl bírja, főleg éjszaka. Igaz, a nyaklánc most nincs rajta, mert le kellene meríteni, és itt az istennek sem találok tengeri sót Kép)
Na mindegy. Ezt leszámítva velünk minden ok. Dávid is szépen fejlődik, folyamatosan gagyog, integet, tapsol, énekelget a maga módján, de magától még nem áll. Nem is baj még, mert a mászásban is alig tudom tartani vele a tempót. Ti hogy bírjátok????
Osoa! Hova tüntél???? Minden rendben??
Theo! Találtál angol nyelvtanárt végül???
Na megyek, mert lejárt a du.-i alvás....
Még jelentkezem!
Üdv,
Atka
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Atka!

Szóval Békéscsaba.Lakik ott egy volt kolleganőm.Jól tettétek hogy ott maradtatok jó egy kis nyugalom.
Szegény Dávid megszenved ezekkel a fogakkal.Én is tegnap merítettem le a láncot.
Miket eszik Dávid mostanában?Főztem karfiolt Eszternek már 2x is.ízlett neki.Holnap el szeretnék menni a piacra hátka kapok spenótot mert már kifogyott a múltkori.
Angoltanárt még nem találtam.Tudsz esetleg valakit?

Osoa!

Mi van veletek????

Üdv:Theo</font>
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, köszönjük.
A fogak jönnek nálunk is, nyál, ujjrágás dögivel, de fogakat, még kezdeményeket sem látok Kép, az éjszakák hol jobbak, de inkább rosszabbak. Én is azon gondolkozom, hogy hogy kellene ezt megváltoztatni, de fogzás közepette inkább ciciztetem, mert így nyugodt és visszaalszik, ilyenkor csak én kellek. Nem könnyű, de azért napközben jobb. Lassan szerintem elindul Balázs, alig kapaszkodik, ha megy, inkább csak egy kézzel, de van, amikor anélkül indul el. Gagyog, csapkod a kezeivel, imádja az otthoni dolgokat, amik nem kimondottan játékok, és azokkal játszik inkább. Nagyon tündéri! A tárgyakat, állatokat felismeri, ha mondjuk a nevét, odamegy hozzá, szóval szerintem ügyi. A kajálás tekintetében vagyok picit szomorú, mert nem igazán eszik. Csak a bevált alma+banán kompozíció kelti fel az érdeklődését, de azt imádja. Néha belecsempészek pár kanál zöldséget vagy egyéb gyümit, van, hogy megeszi, de inkább nem. Most már jó pár napja nem kakil, ilyen eddig sosem volt, próbáltam szilvát, de nem ízlett neki.
A láncot most nem hordjuk, mert amikor feladtam, úgy tűnt, hogy rosszabb lett a helyzet, pedig le is merítettük. Lehet, hogy nem helyesen Kép

Atka! Együttérzek Veletek, remélem, hamarosan előbújnak a fogacskák!!!

Mikor sétálunk egyet?

Na megyek, mert felkelt Balázs!
Ja és köszönjük a jókívánságokat!!!!!!
Üdv,
Osoa
 
 


<font color="ff0000">ORBIS!

GRATULA!!!!!!!
Kép

Üdv:Theo</font>
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Mi újság lányok,hogy vagytok?
Orbisnak kislánya született Boróka Csenge 55 cm és 3800g.
Most már ő is babázhat.
Mi jól vagyunk.Tegnapelőtt voltunk a piacon és vettem spenótot megint.Már el is készítettem és a fagyasztóba raktam.
Eszter is sokszor már nem is kapaszkodik úgy áll.Szerencsére nálunk kaja és alvás téren nincs gond.Mindent megeszik amit adok neki.Valamelyik nap ettem kefírt műzlivel hát meg volt őrülve.Odaadtam neki a kanalat lenyalta na akkor mégjobban akarta.Adtam neki banánt kefírrel nagyon ízlett neki.tegnap meg ettem túrórudit na az is kellett neki úgyhogy leszedtem a csokit és adtam neki túrót hát rendesen sikongatott annyira ízlett neki.Mondjuk túrót már adtam neki gyümivel.Szóval mindenevő egyenlőre.Az alvás továbbra is tök jó.Kíváncsi vagyok mikor jönnek majd a felső fogai.
Jó vacak idő van ma úgyhogy azt hiszem ma szobafogság sajnos.
írjatok hogy mindenről ami történik!!!

Üdv:theo</font>
 
 


Sziasztok Lányok!
Még nem jártam itt, de látom, hogy egy összeszokott kis csapat van.Ti XI. vagy I. kerületiek vagytok?
Látom, hogy más is jár Békéscsabára Anyósékhoz, az én férjem is odavaló, úgyhogy ilyen kicsi a világ...
Nekem egy 2,5 éves kisfiam és egy 7 hónapos kislányom van, akiket imádok és együtt töltjük minden percünket.
Így sok időm nem marad levelezésre, de igyekszem még benézni hozzátok.
Mindenkinek jó pihenést!Kép
 
 


<font color="aa00aa">Szia Eskimo!

Üdvözöllek a csapatban.Én I.kerületi vagyok sőt nem csak én hanem a többiek is.Nagyon édesek a gyerkőcök.Édes az a kis farmerruci a kislányodon.Én is szeretnék venni tavaszra a kislányomnak ilyeneket.Ő egyébként 10 hónapos lesz márc.4.én.
És a kislányod miket eszik már?Mert mi itt mindig ezen témázgatunk a lányokkal.
Írjál majd mindenről ami eszedbe jut.

Atka ,Osoa!

Merre vagytok lányok???
KépKép</font>
 
 


Sziasztok Lányok!
Eskimo! Üdvözöllek a csapatban!!!!!Nagyon helyesek a gyerkőcök, a fiadon látszik, h. egy igazi rosszcsont!!A kislányod pedig biztosan nagyon türelmes Kép)). Én is I. kerületi vagyok, ahogy Theo is írta;ha van időd, írj még magadról!
Lányok! Bocsi , h. szokás szerint eltüntem, de zajlik az élet, kicsit náthásak vagyunk, Dávid felső foga pillanatokon belül áttöri az ínyét, úgyhogy képzelhetitek! A nyaklánc azért úgy tűnik bevált, de KOPP,KOPP,KOPP, nem kiabálom el. Theo! Nincs angol tanár tippem, (az én angol tanárom is lelépett szülés után Kép)én most az ELO-val ígyekszem felzárkózni, mert nem is tudnék egy tanárhoz igazodni. Ha hallok valamit, azért szólok. Beszéltem a fluorról a dokival, persze miután megvettem a Zymafluort Kép. Azt mondta, h. szerinte várjak D. 1 éves koráig, utána adhatom, addig pedig bizonyos ásványvizeket itathatok vele. Megfogadom a tanácsát, ezen a 2 hónapon már nem múlik. Mi is próbálkozunk már sokféle kajával, (a túró még csak most jön) Szeretném kipróbálni a párolt zöldségdarabokat + kenyér darabokat, h. csipegethessen. Kíváncsi vagyok, mit csinál velük???Almát és banánt már adtam így, és édesen ette.
Osoa!Mi újság??? Megy már Balázs?? D. még mindig kúszik-mászik, de azt profin. Persze fel is áll, néha elengedi, de ennyi.Egyre nehezebben tudom követni. Milyenek az éjszakáitok??? Nekünk most közepesen jó: 4x kelünk átlag, ez ahoz képest, h. jön a foga, egészen jó!
Na megyek, mert már mindent szétszedett! Próbálok mostmár többet benézni. Mikor találkozunk????????
ORBIS!!!!Gratulálunk mi is!!!! Várjuk a képeket és a mesét!! (Persze csak a regenerálódás után.) Theo! Ha tudsz részleteket, te is mesélhetsz róla!!!!Kíváncsi vagyok mi hogy volt????
Na jók legyetek!
Üdv,
Atka
 
 


Sziasztok Lányok!
Én a XI-ben lakok, úgyhogy egy kicsit messze, de az "éteren" keresztül tudunk találkozni, bár én igen eljárós lélek vagyok.Volt egy másik fórum az nlcafe-n, de onnan kiszálltam.Pedig itt nálam is volt babatali, amikor a kicsik 3 hónaposak voltak: 14 baba + 12 anyuka.Jó móka volt.
Kajálás ügyben: a kislányom délelőtt gyümölcsöt, délben főzeléket, este tejpépet eszik, + ezek kiegészítve cicivel napi 4-5 alkalommal.Ma kostoltuk meg a túrót uzsonnára, almával keverve, az is ízlett neki.
A kisfiam mindig is egy rossz evő volt, vékony lakat, izgő-mozgó,de energiával teli "igazi rosszcsont" típus, (ahogy Atka is gondolta) de imádnivaló. A kislányom pedig valóban egy vigyorgó, nyugodt, békés baba, akinek egy hangja nincs.Nagyon nagy szerencsém van vele, mert minden időmet a "nagy"fiam köti le.
Sajnos a profilokból nem mindig derül ki, hogy kinek milyen idős a babája, úgyhogy olvasom érdeklődve az infókat...
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Atka!Remélhetőleg már meggyógyultatok a náthából!
De jó lesz még egy fogacskátok!Én is nézegetem Eszternek de még nem látok semmit felül.Örülök hogy úgy gondolod hogy bevált a nyaklánc.Azóta már 5db kértek az ismerősök vidékről.
Angoltanárt nem találtam de most már azon filózom hogy be kellene íratkozni valami tanfolyásra.majd meglátom de nagyon szeretném!!!
Kajaügyben én is mindig azon filózom hogy mi újat adjak neki.A túrót már régóta adom.Nem tudom mit kellene bevezetni mostanában?
Osoaával mi a helyzet?Úgy el van tűnve!!
Orbisról nem sokat tudok.Csak ennyit.Vannak képek a babáról a fotóalbumában Orbis címszó alatt.

Eskimo!

Az a babatali nem lehetett semmi!!Ennyi ember atya ég!!!!
Írtad hogy adsz a kislányodnak tejpépet.Mostanában én is gondolkodtam rajta hogy ki kellene próbálni.Olyan finik vannak.
Nálunk reggel este szopi délelőtt délután gyümi ebédre főzi husi stb.A tejpép után még cici van?Milyen pépet adsz neki?Én már írtam hogy 10 hónapos lesz a baby.Fog ügyben hogy álltok?Na és az éjszakák hogy telnek nálatok?Hol szültél?Na befejezem a kérdezősködést?CSak kíváncsi vagyok mindenre!
Na üdv mindenkinek!
Kép</font>
 
 


Hello!
Most csak egy rövidet: megvan a harmadik fogacska!!!Volt egy zűrösebb napunk, de most csak annyi volt, h. nem akart egyedül játszani, egyedül maradni. Aztán du. egy gyors ellenőrzés után kitapintottam a fogacskát. Remélem gyorsan jön a negyedik, aztán szünet, most ennyi elég a fogakból Kép.
Theo! Nem tudom, h. mi van Osoával, majd rácsörgök, ha nem jelentkezik. Remélem nincs semmi gond. D.-nak még mindig folyik az orra, éppen ezért még mindig nem tudtam beadatni neki az agyhártyagyulladás elleni védőoltást, pedig már jó lenne. Ha jön a jó idő, többet fogunk járkálni+több társasái program, nem szeretnék mindig ettől rettegni, -pedig hajlamos vagyok rá.
Kaja.Kipróbáltuk a túrót, nem jött be, bár lehet, h. a túró-gyümölcs aránnyal voltak gondok, majd újra próbálom. Most a köv. a kefir lesz, még nem tudom milyet adjak, a férjem szerint a kaukázusi szénsavas!? Szerinte valamilyen poharas natúr kefir lenne jó, nem tudom van-e különbség, én sem a kefirt, sem a túrót, tejfölt stb. nem eszem. Ellenben adtam D.-nak egy kis kenyeret (kenyérbelet). Letettem egy tálkába, rákentem sütőtök-alma pépet, amit előzőleg csináltam, ő pedig szépen felcsipegette a kis darabokat, és elnyammogta. Később adtam neki egy kis kenyérhéjat, teljesen oda volt érte. Ezzel kapcsolatban is megoszlanak a vélemények, mármint, h. tejtermékeket, és lisztes dolgokat csak 1 éves kor után lehet adni, mindegy, egy próbának jó volt, két hetente pedig max.meg lehet próbálkozni vele.
Mozgás. D. lassan egyedül áll, mostmár egyre többször engedi el magát, aztán lehuppan, de élvezi nagyon.
Tanulás. Van az Aranytízben baba-mama angol, ha érdekel. A honlapjukon utána tudsz nézni. Milyen szintről indulsz???
Eskimo!
Az én kisfiam 10 hónapos, Dávid Fülöp. Április 11-én lesz egy éves, ez a múlt évben pont Húsvétra esett, vicces volt, a "nyuszi tojta" (én meg megszültem-mondhatnám csöpp iróniával). A MÁV-ban szültem dr.Koós Hutás Piroskánál. Gyors, vajúdással együtt 1,5 órás, természetes szülés volt, nagyon nagy élmény, csak egy hónappal hamarabb, mint terveztük, ezért a szülés utáni harmónikus együttlét hármasban a családdal- elmaradt. Ezt nagyon bánom.Ennyit rólunk, ja, és Dávid az első babánk, és mi is kislányt szeretnénk másodszorra, egy olyan jó alvó kis tündérkét, mint amilyen Theonak van Kép)
Na megyek. Ez is jó rövidre sikeredett. Később még benézek!
Sziasztok!!!!
Atka
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Atka!
gratula a fogacskához!A túró nálunk nagyon bejön és a kefír is.Én teljesen sima hagyományos kefírt adok neki banánnal keverve.Imádja.Hát igen ez a kenyér stb .téma valóban megosztja a véleményeket de ha jól esik neki és nincs tőle baja akkor miért ne?Végül is már lassan egy évesek lesznek tehát már bővíteni kell az étrendet.Valahol olvastam azt is pl.hogy babapiskótát nem adjunk 2 éves korig!???Hát ez őrület!Régen minden baba azt rágcsálta nem???
Én úgy vagyok vele meg szerintem mindenki hogy megérzés tapasztalat hogy mi jó a saját gyerekednek.Olyan dolgokat úgysem adunk neki ami tiszta tartósító meg szinezék stb.
Ma hívott egy ismerősöm és őt már régóta fűzögetem hogy tanítson angolt nekem de soha nem állt kötélnek,Aztán ma is mondtam neki és azt mondta hogy jó eljön hétvégén és akkor megdumcsizzuk.Szóval lehet hogy megoldódik.Már 2x elkezdtem tanulni de először költözés miatt hagytam abba utána meg jött a terhesség és állandóan hányás reggelente és nem tudtam elindulni mert ez reggel 8-tól volt sőt akkor még dolgozni sem tudtam olyan szarul voltam.Így aztán abbamaradt.Szóval így állok.
ÚÚÚÚtálom ezt a vacak időt mert ma sem tudtunk kimenni.Holnaptól megint mondja a havat pedig én már tavaszt akarok.Jaj és nagyon várom már az utazást!
Na megyek most!
Üdv:Theo</font>
 
 


Na sziasztok!

Mostanában alig ülök le a géphez, mert a férjem kisajátítja Kép, de jogosan, mert állás ügyben nézgelődik.

Köszönjük, Balázs jól van, bár most köhécsel egy picit. Voltunk homeós dokinál, tök szimpi volt, Balázst meg engem térképezett fel, így most Balázs kap köhögés ellen bogyókat. Remélem, használnak, amúgy más baja nincs, fogcskát nem látok, de nagyon rágja az ujjait.
Szopi már nem annyira sűrű, de az éjszakák eléggé megviselnek, nem tudom sohasem, hogy mire számítsak. Van, hogy csak 1-2x, van, hogy 3-4x kel Balázs.
Tegnap kimozdultam végre este, mert egy kolleganőmet búcsúztattuk. Mire hazaértem, Balázs is fenn volt már, és sajnos ott tartunk, hogy ringatással már se én, se a férjem nem tudja megnyugtatni (korábban ment), csak a cici és tegnap 1 óráig rágicsált, mire végre vissza tudott aludni. Lehet, hogy megérezte, hogy nem vagyok otthon, de ez nagyon fárasztó így. Most azon gondolkodom, hogy mit lehetne ez ellen tenni, mert nem szeretném még több éves koráig éjjel ezt csinálni. Nappal is gáz, mert hosszabb időre nem tudok elmenni, mert a szilárd ételek is problémát okoznak még. Gondoltam ,hogy esteleg adok neki mást inni, nem tudom, hogy beválik-e, az elején biztos nem.

Atka! Nálatok mi a helyzet éjjel? Gratulálok az újabb fogacskához!

Theo! Nagyon irigyellek a jó kislányod miatt! Legközelebb én is ilyen tündéri nyugodt, jó evő és alvó babát szeretnék!!!
Kísérletezgetem továbbra is az újabb kajákkal, de semmi. Néha felcsillan az érdeklődés Balázsban, de pár kanál után elmúlik. Tanácstalan vagyok.

Eskimo!
Mi február 29-én (ha lenneKép ) lennénk 10 hónaposak. Én is gyorsan szültem az i. számú női klinikán-epidurális érzéstelenítéssel. Mi is tervezünk majd tesót, lassacskán. Nagyon édik gyermekek! Hasonlóan Atkához én is ilyen jó kislányt szeretnék!!!

Balázs egyébként már 5 lépést megtesz egyedül, egyre biztosabban, úgyhogy lassan bejárja majd a lakást kapaszkodás nélkül is. Amúgy imádnivaló, huncut rosszcsont.
Szóval, jó össze-vissza írtam mindenről, de mostanában ilyenek is a gondolataim. Jó lenne találkozni valamikor!
Mit gondoltok?

Üdv,
Osoa
 
 


No sziasztok!
Most csak gyorsan pár sort.
Amint látom, azt már tudjátok, hogy Boróka megszületett. DE HONNAN???
Jól vagyunk, bár a mellbimbóm nagyon fáj még mindig, sőt mintha romlana a helyzet. Nem tudom, mit csináljak, már kezd begyulladni a seb mellett.
De Boróka áldott jó kislány, sokat eszik, sokat alszik, keveset sír, néha csendesen nézeget.
Most mennem is kell, még mutatok egy képet (a többi az albumban!)
Puszi: Orbis (és a 12 napos Boróka)
Kép
 
 


Na sziasztok!
Orbis!Mégegyszer gratula, nagyon tündér a kis boróka! Majd ha összeszedtétek magatokat és megjött a rutin, mesélj a szülésről!
Osoa, Theo!Képzeljétek, nem tudom mi történt, de Dávid kezd jó kisfiú lenni. Most már a 3. napja csak egyszer kel fel, aztán már csak reggel 7-7.30 körül!!!!!!!Teljesen megzavarta a bioritmusom, mert most én kelegetek, és ez a nagy ajándék, hogy akár 5 órát is aludhatok egyben, teljesen feltölt, azt sem tudom mit kezdjek a sok felesleges energiámmal Kép. A második napon már hatkor elkezdtem főzni, mert nem tudtam aludni. (ez is milyen hülyeség, ahelyett, h. pihentem volna. -de nem ment).
Jön a 4. fogacska is!!!!!Így elég murisan néz ki D., mert az egyik már kibújt az ínyből, a másik pedig csak most fogja áttőrni, de remélem majd behozzák egymást. Szeretném ha szép fogai lennének, remélem így is lesz. A fogzás most nem okoz olyan nagy problémát, ahogy a fentiekből is láthatjátok, talán a nyaklánc???+gondolom az is , h. D. egyre nagyobb.
Hát igen. Lassan mindenki egy éves lesz! Mit szóltok, pedig csak most szültünk! Igazán ilyenkor döbben rá az ember, h. tényleg mennyire gyorsan rohan az idő...
Osoa!Mi lesz Balázs szülinapján????? Mit kap ajándékba? Lesz buli???Kép)
Dávid nagyon szeret labdázni, úgy sikongat érte, mint Eszterke a tejtermékekértKép). Úgy gondoltam, h. veszek neki egy nagy labdát, nem tudom, mi a neve, tudjátok, aminek két fogója van, és rá lehet ülni, ugrálni rajta stb. Azt mondják, a Corában lehet kapni. Ti láttatok valahol ilyet???
D. még nem jár, csak elengedi magát mindig rövid időre, egyensúlyozgat. Remélem áprilisra, a szülinapjára már sétálgatunk egy kicsit.
Theo! Ti hogy álltok a sétával? Elkezdted az angolt???
Osoa! A Kismamában olvastam, (februári),h. nincs semmi baj abban, ha még most is cicizik a gyerkőc. Gondolom ez inkább neked húzós egy kicsit. Nem is egy kicsit!!Most mi a helyzet????
Na megyek, mert felkelt D., majd még benézek!
Üdv,
Atka
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Tegnap írtam egy jó pár sort de nem tudtam feltenni sehogy és utána olvastam csak hogy valami szervercsere van a babaneten szóval ...
Na akkor.
Orbis!
Néha benézek a másik topickba is ahova írogatsz onnan az infó.Remélem már javul a helyzet cici ügyben.Én első perctől bimbóvédőt használtam és nem volt semmi gond se seb se fájdalom.Mondjuk anélkül már nem fogadja el.
Szerintem próbálkozz vele hátha.
Sok örömet nektek a babához.

Atka!
Végre már jó hírek az alvással kapcsolatban.Na és a fogak is!Jajj de jó!
Bizony rohan az idő én is pont ma gondoltam rá hogy már mindjárt itt a szülinap!
Én nem láttam még olyan lasztit amit írtál.
Eszter imád táncolni.Amint meghall valami kis zenét egyből elkezd rugózni és nevet.Táncosnő lesz azt hiszem!De ezt még megbeszélem vele.
Angol még sehol.Eszter még nem jár de már nagyon sokszor úgy áll hogy nem kapaszkodik és sokáig bírja.Gondolom elindul mire 1 éves lesz.
Ja és nem akar cicizni képzeljétek.Nem kell neki egyszerűen.Úgy kifordul az ölemből hogy alig bírom megfogni.Szóval most klefejem és úgy adom neki.Mert tej az még van.

Osoa,Eskimo mi van veletek!

Üdv:mindenkinek!
Theo</font>
 
 


Hello Theo!
Fura ez a cici-ügy. Eddig mindig csak fiúkról hallottam, hogy idő előtt leszoktatták magukat a ciciről. Ez is hülyeség, mi az idő előtt?? Azt mondják, hogy jó, ha legalább 1 éves koráig cumizik a baba, utána pedig mentálisan hasznos. De te nagyon jól megoldottad. A legtöbben szerintem ilyenkor feladják, és tápszerrel pótolnak. Jó, hogy ha máshogy nem megy, akkor fejve adod neki. Különösen ebben a hülye járványos időben.
A zene nálunk is nagyon nyerő, főleg Gryllus Vilmos egyik albuma-D. sikongatva táncol rá-(de remélem belőle nem lesz táncos)
Más. Ha van egy kis időd, nem írnál egy-két jó ötletet abból a receptkünyvből, ami Eszterke kajáit tartalmazza? Az is jó, ha leírod a címét+szerző, +hol lehet kapni. Most kezdek kifogyni, és nem tudom, milyen újdonságot vezessek be. Már csak a kefirt nem próbáltuk, de őszintén én csak főzök D.-nak, még a sütőtökön kívül semmit nem sütöttem semmit neki. Adtam már neki kiflit is, nagyon szereti majszolgatni. Még mindent pürésítek, lehet, h. lassan át kellene térni a darabosabbra, nem?
Na jó, megyek aludni, mert ma nagyon elfáradtam.
Osoa! Mi a helyzet?????? Mikor megyünk sétálni??? Tudom, most nagyon rossz és kiszámíthatatlan az idő, de mire 3-an egyeztetünk, biztosan jóra fordul Kép))
Na sziasztok és szép álmokat mindenkinek!
Atka
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Holnap írok majd mert most nagyon álmos vagyok!

Jó éjt!

Üdv:Theo</font>
 
 


Kedves fórumozók!

Nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:
www.sammm.fw.hu
Családon belüli megszólításokról készítek felmérést, magyar-norvég viszonylatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat.
 
 


Theo!
Ti milyen fajta bimbóvédőt használtok? Mert nekem egyrészt fáj azon keresztül is, másrészt Boróka nem is fogadja úgy elKép De valami megoldás mindenképpen kellett, mert már egyáltalán nem tudtam szoptatni, úgyhogy most fejek és cumiból kapja. Már azt mondta a doki, ha nem gyógyul, antibiotikumot kapok. Lázas is voltam tőle. Így viszont már kezd picit apadni, pedig fejek mint az őrült, dehát az ugye nem az igaziKép
Remélem javul a helyzet...
Na most nincs több időm, csak még mutatok egy képet (szellőztetéskor készült), puszi: Orbis és Boróka
Kép
 
 


Sziasztok!

Atka! Hát, először is gratulálok a fogakhoz, és a rád szakadt, jó sok alvásidőhöz Kép ! Azt hiszem, ez már rám is rámférne, de biztatnak, hogy ez nem tart örökké. Nem tudom, hogy mitől lehet, mert fogzás mint fő ok kizárva, nem sír éjszaka, csak nyögdécsel és a cicire újra elalszik. Amúgy a felső négy fogacska szépen fehérlik, a jobb középső már mintha lassan áttörné az ínyt. Szóval éjszaka 3,4 kelés van, én meg hulla vagyok, de azért optimista Kép

Kaják tekintetében is elég mélyponton voltam, de most csomót olvastam. A Kismama újság szerint az a jó, ha 1 éves korig abszolút az anyatej a fő táplálék és ugye hozzátáplálunk ezt-azt. Szóval nálunk ez tuti így marad. A gyümin túl néha lecsúszik valami zöldség-mix, de önmagában Balázs nem szereti a zöldségeket. Kezdtem feladni, de már lehet, hogy az én negativitásom is befolyásolta őt (meg az is lehet az éjszakázás oka, hogy fáradt, nyúgös vagyok). De képzeljétek, a múltkor csináltam kismamás receptet: rakott kelt, amit a főzés egyik fázisában oda lehet B-nak adni és ETTE!!! Szóval lehet, hogy igazi ínyenc lesz, nem kell őt holmi sütőtök, vagy krimplipürével traktálni Kép!!!
Amúgy jók a kásák is, Atka, nem tudom, próbáltad-e már rizst, hajdinát, egyebet gyümivel, a gyümiket lehet tejtermékekkel, stb. , bár én az allergiám miatt ezzel óvatosabban bánok. Amúgy a www. babaszoba. hu-n sok babarecept van és dietetikus is véleményezi ezeket. Mi is adtunk kenyérhéjat, kiflivéget B-nak, édi, ahogy szopogatja és már a darabosabb cuccok is lecsúszogatnak néha-néha.

Theo! Tarts ki a fejéssel, jó, hogy ezt így csinálod. Mi biztos, hogy szopizni fogunk még egy jó darabig, legalábbis így néz ki, de nem bánom, mert hiányozna-azt hiszem. Mostanában min. napi 5 cici van, éjszaka 3-4 szóval rendesen megy a tejci. Most egyébként lehet, hogy nem is tudnék teherbe esni, mert elmaradni látszik a havi baj... Szerintetek van ilyen?
A randi jó lenne valamikor, én igazából bármikor ráérek, tűzzünk ki valami, OK?

Jövő hét pl. csüt? Du.?

Na megyek, mert hosszú voltam!

Orbisnak még egyszer gratulálok, nagyon édi a bébid!!!!

Üdv,
Osoa
 
 


Hello Mindenkinek!
Osoa! Lehet, h. korai volt a nagy öröm, most 2 éjszaka is felkeltünk 3x, de ez még mindig ok a 6-10x-i kelésekhez képest. Most már nincs annyi szabadidőm Kép. Dávid ugyan ezt csinálja egyébként, nem sír, csak pl. nyőg és felül, vagy elkezd tapsolni és röhögni, vagy feláll, vagy egyik sem, csak nyüszög. Lehet, h. alvajáró lesz:::Kép)
A menstruációval kapcs.-ban fogalmam sincs, h. van-e ilyen, de elképzelhető a megnövekedett tejcsizés miatt.Az is lehet, h. már jön a tesó Kép!Nálunk -amilyen szerencsés voltam-akár már D. harmadik hónapjában is jöhetett volna. (azt hittem legalább ezektől a nyűgöktől megszabadultam egy időre, de nem, ilyen a természet). Mindenesetre ha van egy kis időd, menj el a dokidhoz.Biztos ami biztos...
Hát igen, Balázs ínyenc lesz!!Dávid szinte mindent megeszik. Max. egy kicsit kéreti magát. Mondjuk ennek örülök is, de érdekes, h. hiába nő a napi adag, bármikor tud cumizni, és nagyon szeret is. Kíváncsi vagyok, ő mikor un rá???
Na, még egy körkérdés, és megyek: nem tudjátok, h. hol lehet kapni kocsira ragasztható háromszög matricát, ami a gyerekre figyelmeztetei a többi sofőrt????Ami volt, elveszett, és nagyon szeretnék egyet, főleg, mivel mindenhova kocsival megyek.
A csütötök nekem is jó lenne, du. 2 körül talcsi????
Na mentem aludni!
Jó éjt!
Atka
 
 


Szia Atka!

Szerintem Tesco, Auchan félékben a kocsis soron elvileg van ilyen háromszög, gondolom bababoltban nem nagyon van ilyesmi. Néztétek már valahol?

A csüt. OK, akkor fixálhatjuk? Remélem, a mai időnél egy picivel melegebb lesz, mert ez így hűs lenne egy hosszabb sétához... Elmehetnénk a Millenáris parkba, szoktatok arrafele sétálni?

A menstr.-val kapcsolatban: a 3 hónaptól már mi is kezdhettük volna a tesó-projektet, de ezt én kissé korainak tartottam Kép, meg persze most is, amúgy 90%, hogy nem jön a tesóka.

A CD, amiről írtál érdekelne, mert B. is imádja Gryllust. Melyik van meg Nektek? Nincs meg véletlenül a Dalok 2.? Nekünk a Dalok 1. van, de bármi más is érdekelne, ha 1 napra esetleg nélkülözni tudnátok.

Remélem, akkor csüt-ön tallizunk, írj, hogy akkor OK-e?

Üdv,
Osoa
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Jó sokat írtatok ám!Vendégek voltak nálunk hétvégén ezért nem jöttem.De most itt vagyok.
Orbis!

Kidobtam a dobozát a védőnek de egy tök egyszerű volt.A bababoltban kértem mutatták hogy milyen van választottam egyet és azt használtam.Vigyázni kell mert könnyen el tud tűnni nem tudom miért nem valami színes szilikonból készítik.Egy el is tűnt nekem valahol itt a lakásban nem is találtam meg.
Próbálkozz vele és ha begyógyul a sebed akkor már ha ezt használod tuti nem fog fájni.Most persze fáj azzal is mert eleve sebes.Szorítok neked ne add fel!!
Nagyon édi a kis Boróka!Igazi kislányos!Nemsokára már Ti is mehettek sétálni.Kb.2-3 hét még ha ilyen hideg lesz.
Jelentkezz majd!

Osoa!

Hogy bírod?Én nem bírnám tuti!!Annyira megszoktam már a nyugis éjszakát meg mindent.Én is olvastam hogy 1 éves korig jó a tejcsi de kell adni mást is mert alultápláltsághoz vezethet a dolog.Szerencse vagy nem Eszter nem cicifüggő.Látod már nem is kell neki úgyhogy fejek pedig azt hittem már nem kell fejegetni de inkább fejek amíg van legyen neki tejecske.Ő már csak reggel és este kap tejecskét sőt reggel már nem is csak tápot és este adom neki a lefejt tejet.

Atka!

Nekem van ilyen matricám szívesen nektek adom mert nekünk most úgysincs autónk úgyhogy max.a homlokomra ragaszthatom.Látom nálatok is minden a régi alvásügyben.Háát ezek a fiúk!

Evéstéma:adtan és is kiflit Eszternek és bejött neki és már adtam neki babapiskótát is van tartósítószer mentes.Nagyon szereti.A gyümibe is szoktam neki tenni.A halat szeretném kipróbálni és a paradicsomot szósz formában.Keresek majd valami recipét hozzá.A könyvem címe:Egészséges babakonyha.De van egy pár ilyen könyv már nézegettem őket a boltban.És a neten is vannak amit Osoa is írt.Mármint receptek.
Menstr.ügyben:nekem utoljára 2003.aug.5.-én volt!!!!Ennyi!!Nem tudom mikor lesz újra de nem is hiányzik.Olyan jó így.Gyógyszert szedek szóval kistestó még nem lesz.

Itt egy kép a jóalvó jóevő asszonyságról.
Üdv:Theo</font>

Kép
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Atka!

Meg is találtam a matricát van kettő féle is!

Üdv:Theo</font>
 
 


Sziasztok!
Köszi a gratulációkat, meg a tanácsokat is!
Sajna Boróka úútálja a bimbóvédőt, és a cumit is csak ímmel-ámmal fogadja el. Az egyikből már tud enni simán, a másikat még mindig fejem, mert a seb még bizony ott van.
Annyira jó kislány, éjszaka is többnyire alszik, nappal ha ébrenvan, akkor is csak nézeget.

Theo, gyönyörű ez a lány! Jaj a fiúknak pár év múlva Kép

Én is teszek egyet, nem bírom megállni!
Puszi: Orbis és Boróka
Kép
 
 


Na hello mindenkinek!
Rövidet, mert vendégeim jönnek.
A csütörtök nekem ok, ha a Millenárisba megyünk, akkor a Batyin találka???? Mikor? Este még ezügyben benézek egy utolsó egyeztetésre, a kettő körül jó lenne?
Theo!Köszi a matricát, élnék a lehetőséggel, majd meghálálom. (eddig nem találtam)
Osoa!Nem tudom melyik van meg a G-ból, de elviszem, aztán meglátjátok.
Most rohanok! A többit szóban!
Üdv,
Atka
 
 


Sziasztok!

2-kor a Batyin akkor nekünk is OK, ha jó Nektek a millenáris. Ha kell valami az őrült embertől a Csalogányban, be is ugarhatunk Kép.

Most én is megyek, este még benézek!
Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!
Megbetegedtünk!!Ilyen nincs.
Tegnap már köhögött D., mikor elmentünk a dokihoz. A doki azt mondta, h. ez csak a foga miatt van. Aztán egész este köhögött, és ma már 38fokos láza volt. Csúnyán köhög. Persze vendégeink voltak, így viszont szinte egyáltalán nem tudtam velük foglalkozni. A napot elég hamar lezártuk. Most megvárom a holnapot. Az étvágya és a kedve nem változott, úgyhogy remélem nem ugrik a séta. Ha marad a láz, akkor lemondom, de akkor hívlak Osoa jóval előtte.
Theo! Te nem jössz????Batyin találka 2-kor a Metro előtt a zöldségesnél????? (Jó, h. én reklámozom a legjobban, aztán lehet, h. nem is mehetünk...)
Na megyek,mert most duplán anyás...szegénykém.
Üdv,
Atka
 
 


Szia Atka!

Jobbulást kívánunk a kis lurkónak és reméljük, hogy hamar elmúlik ez a lázas cucc. Ha nem , max. elhalasztjuk a randit, így hátha Theo is jönne.
Mi jól vagyunk, bár ma fullon voltunk úszáson, remélem, hogy nem szedünk össze valamit...
Balázs sétálgat, folyik a nyála ezerrel és huncutkodik, bújócskázik velünk, mindent eldugdos, aztán meg előhalássza a játékait.
Na, nem is szaporítom a szót, remélem, hogy találkozunk hamarosan!

Jó éjszakát, kevés kelést Kép, és mihamarabbi gyógyulást!

Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!

Hová tűntetek???
Remélem, Atkáék már jobban vannak.

KÉpzeljétek! Nálunk is áttört a bal felső fogacska, szerintem hamarosan a jobb is követi. És ennek ellenére éjjel csak 1x keltünk, alig akartam elhinni, úgyhogy most tele vagyok energiával Kép

Most, hogy Balázs mindenevő lett, egyfolytában azon gondolkozom, hogyan állítsam össze az étrendjét. Nektek van valami hetirend vagy ahogy esik, úgy puffan Kép ?

Írjatok, hogy mi újság!
Theo, Orbis! Minden OK?

Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!
Mi gyógyulgatunk, még nem az igazi, de talán pár nap múlva vége.
Osoa! Örülök, h. rendeződik az éjszaka-ügy. Mi maradunk az átlag 3x-i kelésnél, de megvan mind a 4 fog, talán most egy kis szünet köv..
A kaja inkább úgy alakúl, ahogy a bolti visznyok diktálják-azaz amit kapok. A többi pedig már a fantázia -és D. étvágyának-szüleménye.
Na megyek, ma nagyon hideg van, így még szellőzni sem viszem ki a kis beteget...
Theo! Merre vagytok??
Na megyek, majd még benézek.
Üdv,
Atka
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Itt vagyok ragyogok!Minden okés nálunk.Csak ne lenne ilyen hideg.Már 2 napja nem voltunk kint.Hétvégére már jobb időt jósolnak.Atka a matricát valahogy el kellene juttatnon neked de hogyan?
Nálunk is úgy van a kaja hogy ahogy jön és ami van.Eszter mindig enne szerintem.Amint meglát valami kaját egyből rákezd hogy:nyam-nyam.Ezt teljesen tisztán érthetően és tudatosan mondja.Nem tudom honnan szedte?Mi nem mondtuk neki.Úgy látom hogy készülődik neki is a jobb felső egyese.
Na jók legyetek!
Üdv:Theo</font>
 
 


No sziasztok!
Képzeljétek, tegnap megkaptam az első igazi mosolyomat! Tök megható volt. És azóta gyakorolja rendesen!
És már 2 napja alszik éjféltől 6-ig. Nagyon hálás vagyok érte!
Jaj nyekergés van, mennem kell, gyorsan egy képet (a keresztlánykámmal):
Kép
PusziKéprbis
 
 


Sziasztok Kismamák és Nagybabák!

Csatlakozni szeretnék hozzátok, legalább is egyelőre itt a fórumon. A Hattyú utcában lakunk, Marci 2004. november 3-án született a János kórházban.
Első körben az elaltatással és az éjszakákkal kapcsolatban kérnék segítséget.
Az éjszakákkal az a gond, hogy 1- 1,5-2 óránként ébred, először csak nyöszörög, majd ha nem veszem fel, akkor át megy sírásba. Amikor felveszem, akkor csak a cici vigasztalja/altatja el újra. Úgy vettem észre, hogy érzékeny erre a nagyon szeles időre, illetve gyanakszom a fognövekedésre is, de ezeken ugye nem tudok változtatni.
Olvastam a hozzászólásaitokban egy "nyakláncról" meg "lemerítésről". Ezt kifejtenétek nekem bővebben?
Napközben általában evés közben/után alszik el. A négy hónap alatt eddig kb. 6-7x fordult elő, hogy magától (nem ringatással, járkálással, stb.) aludt el. Az elmúlt héten viszont már 2x előfordult, hogy este magától elaludjon :-)) Így bizakodom...
Várom a tapasztalaitokat/tanácsaitokat.

Remélem hamar jön a tavasz, és újra élvezhetjük a napközbeni sétákat.
Örültem a Horváth Ágnes doktornővel és Fodor Ági védőnővel kapcsolatban megírt kedvező tapasztalatoknak. Mi is hozzájuk tartozunk és csak erősíthetem a megelégedettséget velük szemben.
Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült. Nem akartam nagyon panaszkodni
Üdv,
Ági
 
 


Szia Gigis!

Üdv a fedélzeten Kép !
Az altatással kapcsolatban minden baba más és más, nálunk cicin működik éjjel, nappal megy babakocsiban, hintában vagy cicin Kép . Én mindig így csináltam, azt mondják, hogy általában előbb-utóbb elmúlik, hogy felébred éjjel, ha cicivel vigasztalom. Remélem, így lesz. Jó, ha a babád megtanul magától elaludni, mert így könnyebb lesz a továbbiakban, és minél hamarabb tudja ezt, annál könnyebb, mert később nehéz lesz átnevelni. Mi mindig keltünk éjszakánként, ilyen idős korában, mint Ti most 1-2 X, most 2X kelek. Fárasztó, de nem bírnám, hogy órákig ordítson, ilyenkor csak a cici hat. Amúgy ha már végképp nem bírom, akkor majd lehet, hogy én is "váltok" valami másra...

A lánccal kapcsolatban: a fogzást könnyíti, nem szenvednek annyira tőle a babák. Ez tapasztalat, de mi pont nem használjuk mostanában, mi homeopátiás bogyózunk most, ha érdekel, írok erről is. A lemerítés havi 1X kell, mert a " rossz erőktől" meg kell tisztítani, ezt úgy kell tenni, hogy tengeri sóba fekteted, és úgy hagyod egy ideig. Ha szükséged van láncra, megvan a lány elérhetősége,aki árulja és akit Theo ajánlott nekünk.

Többiek mi újság?

Üdv,
Osoa
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Üdv Mindenkinek!
Gigis üdv. a csapatban!Gratula a babához!
Alvással kapcsolatban én nem tudok tanácsot adni mert az én kislányom nagyon jó alvó kb.6 hetes korától végigalussza az éjszakát este 9-reggel 9 ig minden altatás stb.nélkül.Nappal is elalszik egyedül pillanatok alatt.Szóval nem tudok mit mondani csak azt amit Osoa is hogy próbáld hagyni hogy megtanuljon magától aludni.Persze ez nem egyszerű!Nekem nagy nagy szerncsém van.Amúgy 10 hónapos a baba.
A lánccal kapcsolatban itt van egy cikk olvasd el és ha kell akkor szólj és megadjuk a számot ahol beszerezhető.Az ára 4500.ft.
Szerintem jó mi használjuk.
Elküldve 2004 December 19 vasárnap - 18h 52:

--------------------------------------------------------------------------------
itt a cikk a borostyánról
Öt perc alatt elmulasztja a kisgyermek fájdalmát a nyaklánc * A kő sugárzása a szívcsakrán keresztül hat


Borostyán könnyíti a babák fogzását


Blikk, 2004-11-28


A kisbabák fogzás miatt érzett fájdalmát aprócska kövecskék segítségével, borostyán nyaklánccal múlasztják el Svájban az édesanyák. Ez a természetes, hatékony módszer nemcsak ott, de egész Európában a legkedveltebb, csak hazánkban nem alkalmazták eddig. Miután egy élelmes kismama két apró gyermekével megjárta az alpesi országot, hazahozta az ötletet.





Zsigmond Dóra a 14 hónapos Bulcsúval és az 5 éves Botonddal nyáron látogatta meg barátnőjét Svájcban. A kisebbik fiú a tizennégy órás útból tízet sírással töltött, mivel éppen kibújni készült néhány fogacskája. A svájci barátnő azonnal a gyógyszertárba vitte a kimerült anyukát, ahol elsőként egy borostyánláncot tett a patikus a pultra. "Kiderült, a láncot mindenhol lehet kapni, először ezt adják, aztán két gyógynövénykenőcsöt ajánlanak, és csak a legvégső esetben a Dentinox nevű gyógyszert.


Marcinál bevált a gyógyító borostyán, még a hasfájása is elmúlt tőle

Kétkedve fogadtam, de a barátnőm győzködött: működik, én és a férjem is ezt kaptuk csecsemőkorunkban, és a mi gyerekeinknél is használt." Dóra megvette Bulcsúnak, aki öt perc után abbahagyta a sírást. A svájciak úgy tartják, a borostyánnak, ami másodlagos drágakő, olyan erős a kisugárzása, hogy a kisgyerekeknél öt perc alatt elmulasztja a fájdalmat. "A babák még tiszták, nincs a szervezetükben méreganyag" - magyarázza Dóra. "A sugárzás a szívcsakrán keresztül hat. Bulcsú azóta nem ordít, pedig már 12 foga van." A kismama több láncot is vásárolt, hazahozta a barátnőinek. Mindannyian pozitív tapasztalatokról számoltak be. Volt olyan hasfájós baba, akinek még a görcsei is elmúltak. Nem csoda, hiszen a népi gyógyászatban is leírták, a bábaasszonyok gyakran tettek borostyánt a szülő nők hasára a fájdalom enyhítésére.




Egyre többen és többen szerettek volna láncot vásárolni Dórától, ezért a fiatalasszony úgy döntött, gyártatni és forgalmazni fogja. "Még a gyerekbiztos zár is borostyánból készült. A kövecskéket selyemszálra fűzik, amit minden borostyán után speciális módszerrel megcsomóznak."
Tóth Eszter három gyermek édesanyja. Ô a legkisebb fiánál, Marcinál kezdte hathetes korában használni a láncot. "Minden csecsemőkori nyavajára, mint például a hasfájás, jó volt" - állítja Eszter. "Megúsztuk a betegségeket, Marci nyugodt baba, pedig előtte voltak nyűgös éjszakáink. Három gyermekem van, nem hiszek a csodákban, de én mondom, ez a lánc működik!"

Szülési fájások ellen is használ
A borostyánkő 35-55 millió éve Skandinávia magaslati szárazföldjén és a hozzá csatlakozó sík vidékek erdőit alkotó tűlevelű fenyők kérgéből kifolyt és évmilliók alatt foszszíliává kövült gyantája. Puha, szerves eredetű ásvány. Gyógyítóereje közismert fájdalomcsillapító, nyugtató hatását évszázados tapasztalatok bizonyítják. Kitűnően alkalmazható menstruációs, szülési fájdalmak enyhítésére és kisgyermekek fogzásának könnyítésére.

Lányok jön a bal felső egyesünk!!!Már szét van nyílva az ínye Eszternek.Ő nem veszi észre szerencsére.Megint csak azt mondom hogy nem tudom a lánc az oka vagy mi de semmi baja a gyereknek.

Tegnap voltunk mérésen:9.11 kg és 72 cm a kisasszonyka.
Valami új kaját már szeretnék neki adni de nem tudom mit.Mondta a védőnő pl.a tojássárgáját.Ti miket esztek mostanában?
Atka!Matrica itt vár rátok!!!

Itt van nektek egy kis tavaszi virág!

Kép

Írjatok hamar!!!!!
Üdv:Theo</font>
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: