Új privát üzeneted érkezett!

Csi

Boldog szülinapot a nagyobbiknakKép!

Anyapoc

 
 


Már megint mindenki szépeket alkot, én meg csak jártatom a számat...Kép

Anyapoc!
KösziKép
 
 


Sziasztok,
ha gondoljátok, gyertek ide is.

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/118983/129801.html?1100953634

Virág
 

 
 

Sziasztok!

Szedem az igéket textil dekupázzsal kapcsolatban.
Nekem már egy hete megvan a ragi, de ma mertem még csak kipróbálni.

Nekem Marabu van.
Egy pólóra próbáltam. Én alatta nem kentem, mert én egyszerűen nem tudok alákenve szalvétázni. Nekem olyankor mindig csúnya ráncos. Pedig kisérleteztem már sokat a száradással.
Szóval nem kentem alá, hanem első rétegben kicsit hígabbal tettem oda a szalvit, második réteg száradás után már az eredeti sűrűség volt, ahogy vettem. Látszik a körvonalon a ragasztó, de halványan. Vasalni holnap fogom, majd jövök beszámolóval.Kép

Kérdésem is lenne hozzátok: svájcban lehet szép szalvétákat venni? Most derült ki, hogy az öcsémnek van ott ismerőse. Érdemes megkérni az illetőt, hogy nézzen szét?

K.

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Megint én.Kép
Textil dec. kész. Nem olyan mint amire számítottam.Kép
Valamiért a széle helyenként besárgult, mintha megégett volna. Szerintetek miért?
Nem nagy hőfokon vasaltam, nem is sokáig és alatta-felette zsírpapír volt.
Ezek szerint jobb lenne mégis aláfesteni textilfestékkel?

Itt megnézhetitek:
http://gportal.hu/picview.php?prt=13668&gid=180234&index=1

K.

KépKép


KépKép
 
 


Csii,
SOS szeretnék emilt írni neked; most melyik az a címed, amire megtehetem?
 
 


Ancsa,
a profilban levo is jo.
 
 


Mian!
Igen, a szuszetti@freemail.hu a jó.
Írtam Neked a minap, azt megkaptad?

Csi
 
 


Csii,
nem kaptam meg! Kép
Még ma fogok írni, de most rohannom kell dolgozni! Kép
 
 


Kata!

Jó az a póló!Olyan régies így legalábbKép.
Mivel kupáltad?

Jucus


Jamina!
Nagyon helyesek a ládikók, a vonatosért biztosan megőrülne a kisfiam. Be kéne vennem a sorba ilyesmit is...
Az üzenőtáblád meg az első értelmes méretű, azok közül, amit láttam, tehát használható is. Milyen táblafestéket használtál? (Márka, kiszerelés, ár?)

Kata!
Galagonya szerint ha nem marabut, hanem Dekát használunk, akkor nem lesz látható széle! Bosszant, mert itt figyel feleslegesen a ragasztó, de ha bejön neki, hát érdemes váltani.Kép
Már nagyon-nagyon kiváncsi vagyok a fotókra!Kép

Csii!
Végigcsodáltam a szuszetti-bázist gömbileg, de mivel idén rezeda-fehér kombinációban tervezem az ünnepi dekort, és ilyen szalvétaminta kevés van, inkább üvegfestettem.Kép
Papírmasé? BöááááááááKépKépKépKép
Egy képkeret élte túl a kidobást, de lehet, hogy későbbi megmunkálás során attól is megválokKép

Áfonya!
Ha ilyesmit szeretnél aranyozni vékonyan, akkor jó lesz az üvegfesték-kontúr! Ezen bronz rajz van, elmaszatolt kontúrral patinakéntKép Egyszerűbb is, mint a fólia:
http://gportal.hu/picview.php?prt=40064&gid=165659&index=5
 
 


Mian!
Nagyon szuper az a kéksapkás hóember!

Ja, és hogy a topikcímhez illőt is mutassak, készülök a nagycsaládi lakomákra egy félméteres tálalóvalKép
http://gportal.hu/picview.php?prt=40064&gid=141062&index=15
 
 


Paat,
köszi Kép Táblafesték Creall, 80 ml-es és 769 Ft. Viszont ennél olcsóbban láttam vagy a Kreatív Hobbys vagy a Hobby Művészes katalógusban, kb. egy százassal Kép Több (legalább 3) rétegben át kell kenni. létezik még fekete, piros és kék színben is.
 
 


Csajok,
van valakinek olyan szalvetaja, ami jo lehet egy nyugdijas kollega/kollegano "emlekkonyvehez"? Otletem sincs, pedig gyujtemenyem az vanKép Vagy esetleg valami jo kep, amit nyomtathatnek SZ-ra?

Csi,
en mar napok /ez a masodikKép/ ota nem kapok feloled levelet. Lehet, hogy a freemail doglik?

-Afonya
 
 


Evgyuru, az jo otlet, nem?

Nicsak, megjavult a freemailKép
 
 


Paat, Kata!

Ki ne dobjátok a Marabu textildeku ragasztót! Nem arra mondtam, hogy rossz, hanem a REMO-ra!
 


Paat,
hat nem tudtal elobb jonni?!Kép A konturra en is gondoltam, de arany nem volt itthon. Igy megvettem a foliaragasztot. Szepeket lehet vele csinalni es tenyleg kiados. Aztan mikor vegeztem, bele a helyere es akkor emgtalaltam az arany konturomatKép
Ti nem igy vagytok? Hogy Most elokerulnek a muanyag tojasok, Husvetkor meg a gyertyafesto toll meg ilyenek.Kép

-Afonya
 
 


ÁfonyaKép
Nálam az üvegfesték eléggé szem előtt van (az oldalamon levő mécsesekből két éve 128-at adtam elKép) , de a dekordolgok keveredését úgy oldottam meg, hogy négy nagy, egyforma dobozt "felöltöztettem" szezonálisra és abban várnak a szereplésre a művek. Persze egyre puposabbak a dobozok, de egymásra halmozva dekoratívan elvannak.
Az eszközök más téma, annak már külön szekrényt ürítettem kiKépKépKép
 
 


Afonya!

Szerintem valami festményes szalvéta lenne jó.Tudod az olyan konszolídált de még is elegáns.
Jól megmondtam,mi?

Jucus


Kissé elmaradtam...
Besokalltam mostanság, meg sem tudom mondani, hogy mikor szalvétáztam legutoljára...

Paat!
Nagyon tetszenek a belinkelt műveid.
Mi lesz a tálon a felső réteg?

Áfonya!
Roppant ismerős, ha hiszed, ha nem, tegnap találtam meg a tojásfestékemet, miközben kerestem az ezüstszín gyertyatollamat. Ez utóbbi nem is került előKép
Arra is emlékszem, hogy nyáron itt sikkantottam egyet, mert megtaláltam egy adag karácsonyi dekorációt. Nnna, az bezzeg most megint elveszett. Ráadásul nem is emlékszem, hogy mi volt benne, így azt sem tudom, mit keressekKép

Csi
 
 


Off:
Mian, mihelyst beenged a tár.hu, felteszem a képeket, és küldöm a linketKép
 
 


Van ilyen szó, hogy "mihelyst"?
 
 


Sziasztok!

Jucus!
Marabu textil dekup. ragasztólakkal.

Paat!
Én most azt akarom kipróbálni, hogy textilfestékkel aláfestek egy nagyobb részt mint a szalvéta. Mintha direkt egy fehér alapra tenném a mintát. Hátha akkor nem látszik majd a ragasztó széle.
Tényleg egy kérdés: ha alákenek textilfestéket, akkor azt először külön át kell vasalni, vagy elég majd akkor amikor a szalvéta rajta van és az egész megszáradt?

Galagonya!
Eszembe sem jutott kidobni.Kép Úgy voltam vele, hogy próbálgatni, tanulni ez is jó, de így már főleg nem dobnám ki. Köszi, hogy szóltál.Kép

Csí!
Most már igen.Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


KataKép
Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert még nem csináltam soha, de ha kipróbáltad, mutatsd meg!

Csi!
Mihelyst az van!
A tál még nekem is talány, mert egy tortatálat 3* lakkoztam át, mégis megkarcolódott pontokban és befolyt a vízKép Azóta sem száradt ki...
Van mázazott edények belsejére való kajás impregnáló lötyim. Talán megpróbálom...
De ha felhólyagosítja, akkor megőrülök!
 
 


Áfonya!
Van egy órás szalvéta: krém alapon barnás órák. Az is kellemesen konzervatív, meg az idő múlása...Kép
 
 


Paat!
Engem az érdekelne, hogy mi az a lötty, ami megfizethető, de ha már felkenjük, akkor az élelmiszerbiztonsági előírásoknak is megfelel...Kép
Más az, hogy "nem mérgező", és más az, ami valóban alkalmas is tálalásra...
Ez az óra nem rossz, tényleg, Áfonya, mit raktál rá végül?

Csi
 
 


Csi!

Hát csak szájhagyomány útján megbízható.
Csináltattam pár köcsögöt és a fazekas adott abból, amit ő használ tejfölös csuprok és egyebek béleléséreKép
Nem hiszem, hogy minden nap merném használni, de tortatál esetében ahányszor torta van...

Anno kerámialázban égve találtam a neten is néhány máz és egyéb forgalmazót. Szerintem Pestem csak egy kicsit kell utána járni, de innen Szombathelyről...
 
 


Paat!
Valamelyiknél láttam online rendelést is, de már nemtom, melyiknél...
Velem az a baj, hogy amióta gyerekeim vannak, kissé bogaras lettem ezügybenKép
Eddig egyetlen olyan bevonatot találtam, ami lakk, de nyál és izzadságálló, de még arra sem írták ki egyértelműen, hogy élelmiszer tárolására is alkalmas felületet képezKép Viszont iszonyú drága...
A másik, ami nyálálló és nem mérgező, az a Picúr festék, azt kimondottan gyermekjáték festésére fejlesztették ki, de az sem élelmiszer-barát, legalábbis nem jegyzikKép
Persze, az ANTSZ is szőröz rendesen, mert a hagyományos fazekasmázak sem alkalmasak erre, viszont aprósüteményes tárolókat is úgy vizsgálják, hogy mindenféle ecetes-savas élelmiszer tesztjének ellen kell állniaKép
A másik: a hőálló bevonat, ami foglalkoztat nagyon...Kép
 
 


Paat,
tenyleg, olyan zsebkendoben van is nekem. Csak azt nem tudom, holKép

Egyebkent adtam haladekot magamnak, merthogy van egy ujabb oruletem/hobbimKép Es 19-en lesz az evvegi bulink, ahova exkollegina is eljon, ugyhogy addig még alakitgatom. Majd ha kesz, bemutatom.

-Afonya
 
 


Csii
Hááááááát végülis anyósom az ÁNTSZ-nél dolgozik, most hogy így mondod...
Majd ráúsztatom a témára
 
 


Csii,
még mindíg várom ám a beígért fotókat! Vagy már ne várjam? Kép
Megint lenne mutogatni valóm! Kép Jár erre valaki?
 
 


Sziasztok!
Egy vásáron akadtam rájuk. Nagyon sok fadolgot árulna. Ez van a szórólapjukon :
Szalvéta technika
Natúr faárú a gyártótól
konyha és lakásfelszerelési cikkek
rendkívüli árakon pl.:képkeretek ,
dobozok ,falapok ,tálcák ,pzs.tartók ,stb
Tel.:30/201-45-06
XIX.ker. Hunyadi u.150.


délután 4-8-ig vannak nyitva , kérésre hétvégén is fogadnak , csak másfél órával előbb be kell jelentkezni.
Ha előre szólsz , hogy eléred a 10000 Ft-t akkor nagyker árat számolnak. Többen is lehet menni.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Paat!
No, ezt valóban jó lenne megkérdezni tőle!Kép
Ő azt is el tudj mondani talán, hogy mi az, ami már nem valóságos veszély, de nekik kötelességük vizsgálni.
Pl., egy süteményestál sosem érintkezik ecetsavval, de az ANTSZ úgy kezeli a sütistálat is, mintha az leveses, vagy salátástál lenneKép

Mian!
A kép.tár még most sem működik, pedig elvben egy hete mennie kellene. Ha megjavul, akkor felrakom, mert ezek szerint nem megy át a kép.
Mekkora képet tud fogadni a leveleződ?
Ha nem javul meg a tár, akkor max. átküldöm darabokban.
Én továbbra is be vagyok havazva, egyetlen karácsonyos képet sem készítettemKép Most tudatosult bennem, hogy a raklapnyi télapós szalvéta, amit begyűjtöttem, már nem is aktuális. És most úgy néz ki, hogy a karácsonyi szalvétáimat is csomagolhatom el, nem lesz rájuk időmKép
De nagyon szeretném megnézni, hogy miket alkottál...Kép

Kanga!
Azt hiszem, őket már ismerjük, tavasszal többen vásároltak nálunk pl. óralapot a Pecsa-ban.

Csi
 
 


Igen én is ott találkoztam velük!
Bocsi az ismétléssel , nem tudom az egész forumot elolvasni. Én a mostani kézműves-vásáron ismertem meg őket.
KangaKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Orsi21!
Még régebben, amikor azt a gyűjteményt akartad csinálni, indítottam egy dekulányok lapot. Nem emlékszik vki a jelszóra?Kép
 
 


Mian,
en is olvasok am es kivancsian varom a kepeket.
Csak annyira nincs kedvem nagytakaritani, hogy inkabb massal sem keszulok a karacsonyra...

-Afonya, a struccKép
 
 


Oksi amint tudom, küldöm a fotókat, csak várnom kell a kedvezö fényviszonyokra; Nálunk most nagyon kakis az idö! Talán a Jézuskától kapok egy jobb masinát! Kép)

Csii,
ha tudod, akkor küld inkább egyesével a fotókat. Már nagyon várom ám! Kép
 
 


Mian!
Itt is szállingózik a hó. Lehet, hogy tél van?
Ismét átküldtem a képeket, remélem, végra átmegyKép

Bocs az offért.
 
 


sziasztok!
már foglakoztam a szalvétázással, de inkább csak a nagylányom szorakoztatására probálkoztunk, most nagy kedvet kaptam hozzá.
viszont kérdésem az lenne bőven! elég sokmindent elmagyaráz a könyv így most csak egy dologban kérem segítségeteket, ha lehet.
Anyósomnak kitaláltam, hogy rejtfényfejtő táblát csinálok....egy keménylap amire fel is tudja csiptetni az ujságot...
arra lennék kíváncsi, hogy az ujságlapot ugyan ugy feltudom-e dolgozni erre a kemény papira vagy elötte kell valamit csinálnom vele?
Válaszokat előre is köszike!
katianyu
 


Katianyu!
Azt nem értem, hogy pontosan mit akarsz, de a ragasztás módjáról ennyit tudok írni:
A fekete-fehér lapok nyomdafestéke (pl Blikk) ragasztáskor felengedhetnek.
Ragasztózd be a kemény lapot, szárítsd meg. Ez azért jó, hogy a ragasztás közben már ne nyelje be a ragacsot a karton. Ha megszáradt, lehet, hogy meghajlik, jót tehet neki egy nap préselés a lexikon alatt...
Kenj fel megint egy réteg ragasztót, majd szikkadás után (nedves még, de már nem tocsog) simítsd rá az újságot, tegyél arra sütőpapírt, és pamut fokozaton vasalással rögzítsd az újságot.
Ha ez kész, fújd le akril-lakkal, hogy a felső réteget se maszatold el az esetleges további megmunkálás közben.
Színes papír nem enged (próba azért kell), ha nagy a felület, akkor jó lehet, ha a papírt bevizezed, akkor szebben kisimul száradás közben. Azt is vasalhatod.
Nagyjából ennyi...

Csi
 
 


Hahó Mindenki! Kép)
Sajnos, most nem tudom az ígéretemet betartani, mert múlt hét csüt.-ön gerincideg becsípödéssel elvitt a mentö a kórházba. Már jobban vagyok, de még nem igazán állok a helyzet magaslatán. Se ülni, se állni, se semmit nem tudok! Kép -még kupálni sem! Kép

Ezúton kívánok Nektek, s szeretteiteknek nagyon szép, békés karácsonyt és boldogságban, szerencsében, vidámságban gazdag boldog új esztendöt!
Puszi: Mian
 
 


Íííhh, jöhettél volna jobb hírekkel isKép
Jobbulást!
 
 



Sziasztok!

MINDENKINEK EGÉSZSÉGBEN, BOLDOGSÁGBAN, SZERENCSÉBEN, ALKOTÓKEDVBEN ÉS ALKOTÁSOKBAN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!

Kriszta, Dani és Zoli

 


Sziasztok!

Pályázatot hírdettem " HÚSVÉT" címmel. Bármilyen alkotással részt lehet venni a játékban. Részletek az oldalamon: www.gportal.hu/anyko

Mindenkit szeretettel várok! Kép

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Hahó mindenkinek, aki olvassa!
persze, csak reménykedem, hogy nem hiába fogok mutogatni! Kép
Jól vagytok? Éltek még? (persze, ez csak vicc volt!)
Íme a müvek:
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/105277.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/105278.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1577/105279.jpg
 
 


Szia Ancsa!
Nem tudom, a többiek hol vannak, de nekem nagyon tetszettek a műveid!!
Elárulod, hogy az első micsoda, és hogyan készült??? Lehet, hogy túl fáradt vagyok, bocsi, de nem jövök rá....
Zsu

Kép
Kép
 


AncsaKép
Én is megnéztem a műveket! Nagyon teccenek! Az elsőre én is kiváncsi lennék! De a második is nagyon ötletes és szép! GratulaKép
 
 


Sziasztok!
Legalább nem vagyok egyedül! Kép
Köszi a dícséreteket.
Az elsö egy lámpa. Otthon nem lehet kapni ezt a fajta alapot? Én nagyon szeretem; már a 2.-at csináltam. Semmi különös, sima müanyag lap, aminek az oldala ki van lyuggatva és abba lehet kapni drót rácsot. A két müanyag lap közé kell befogatni a dróthálót (ami kisebb, mint a mü.a. lapok) a lyukasztásban összefüzni a 3 réteget. Persze elözöleg már dekupáltam a lapokat. Amikor ez így elkészült, a dróthálóba beledugdosom az apró izzókat és kész!
Ha nem teljesen érthetöen írtam, sikítsatok! Kép
 
 


Szio AncsaKép
El kellett olvasnom párszor és néztem mellé a képet, és azthiszem már naggyából értem és el is tudok képzelniKép! Még nem láttam ilyet, ami persze nem jelenti, hogy itt nem lehet kapni, mostmár majd figyelem! Ha egyedül érzed magad kukkant be a decoupage kezdőknek topikba ott álltalában van forgalom és szültenek a tiédhez hasonló különleges alkotások is! És a lányoknak is biztos tetszenének, amiket csinálsz!
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: