Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!


34 éves vagyok a párom 39. Mindkettőnknél volt/van probléma. Nekem 1 petefészkem van aminek nemvolt megfelelő a vérellátása (ezt javítottuk). Innsbruckba járunk Dr. Zech-hez!


Ez az első lombik programunk. IVF - ICSI: 5 petét szívtak le ebből 2-t kaptunk vissza! Fagyink nincs!


Ma van a ET+11 nap! Még nem tudok semmit és ez kicsit idegtépő!!!Jó volna valakivel beszélgetni erről a témáról!


Üdvözlet mindenkinek!

tiara80
Kitzbühel
 
 


Szia!

Mi majd kb áprilisban ezdünk neki a lombiknak, hamarabb szerettük volna de nekem májfunkciós eltérésem volt ezért mot méregtelenítek ami kb még 1 hónap aztán ha jó lesz a vérvétel áprilisban remélem tudunk már kezdeni (már novemberben szerettünk volna)

Nálunk a páromnál van azoospermia egy genetikai betegség miatt, vlem elvileg minden oké :)
reni87
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Ha valaki szívesen beszélgetne, vagy ha tudok Nektek egy kis erőt, kitartást adni, akkor írjatok bátran!!!
Holnap lesznek 1 évesek iker kislányaim, akik 2012 augusztusában fogantak a szegedi Kaáli Intézetben, 3. nekifutásra...
Kitartást és erőt kívánok Nektek, kedves leendő Anyukák!!!

Üdv.: Kriszti
 

 
 

Szaisztok

Sajnos ez most nem sikerült!!! Felállunk és megyünk tovább (kb) áprilisban a 2 nak!!!!

Reni87:
Szépen lassan, most diéta és élvezzétek ki az egyedüllétet mert a pocaklakóval utánna meg a gyerekkel már minden más lesz! Mi így próbáljuk felfogni a dolgot!  Pedig már babáznánk mi is nagyon!!! 

Krisztinab:
Előre is köszönjük!!!!! Már a válaszod és az hogy Te már anyuka vagy az is hatalmas erőt és kitartást ad nekünk! Neked sikerült és Nekünk is sikerülni fog!!!!  Gratulálok a Lányokhoz! Gondolom sok szabadidőt nem hagynak!!!!  Ennél csodálatosabb dolog nincs az életben!!!

Kitartást Reni!
Jó babázást Kriszti!!

Üdv: Tiara
tiara80
Kitzbühel
 
 


Nem tudom, hogy bárkivel megtörtént-e az, mint velem és itt nem a sikertelen lombikokra értem ezt, mert az sajnos egyre általánosabb..én már 3 helyen voltam ez előtt, ahol most vagyok, "eredmény" 5 sikertelen lombik..a korábbi helyeken megvizsgáltak, de az igazi bajomat sehol nem vették észre, pedig mint mostanra kiderült, egy párezer forintos vizsgálattal -amit nem értek, miért csak egy intézetben lehet elérni nálunk?!- kiszűrhették volna már az én genetikai hibámat is. Robertson-transzlokációm van, aminek nagyjából az a lényege, hogy a kromoszómáim egyik és másik végükön helyet cserélnek..fogalmam sincs, hogy miért, pedig az orvosom többször készségesen elmagyarázta...én csak annyit értek, hogy eddig emiatt nem lehetett babám...mégis miért nem vették eddig ezt észre? Annyi szenvedést megspóroltak volna meg nekünk...ami tetszik még itt, ahol most vagyunk, hogy egy csomó vonalon foglalkoznak velünk, hogy az újabb lombik most már tényleg sikeres legyen! Most kezdjük a lombikot és többek között immunológus, endokrinológus, genetikus és még pszichológus is foglalkozik velünk -amit mondjuk sokan furcsállnak, én inkább örülök neki, ennyi kezelés után sokkal fontosabbnak látom, hogy biztonságban tudjam magunkat. Arról nem beszélve, mennyit jelent, hogy végre kiderült, mi a problémám fő oka, aminek mondjuk a neve hallatán már azért nagyon hálás voltam, hogy egyáltalán ez kezelhető, kiszűrhető itthon és tényleg van remény, hogy végre kisbabánk szülessen! Drukkoljatok! :-)
kicsiborsokt
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok.Kicsiborsokt,megkérdezhetném hogy ti hová jártok??
 


Szia Évike! Mi a Versysbe járunk. Nálatok mi a helyzet, szabad tudni, esetleg hasonló cipőben jártok..?
kicsiborsokt
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok! 

Jár még erre valaki? :)

Most kezdem az első lombikot, a salzburgi klinikán. Van már egy 4 éves fiam spontán terhességből. 
Beszélgetni szeretnék, idegölő ezt egyedül végigcsinálni :)

üdv,
M.
milamia
Németország
 
 


Sziasztok! 

Van itt még valaki??? Mi még az elején vagyunk,de tapasztalat gyűjtést szeretnék.

üdv:G
gittu
Eger
 
 


Szia,

Mi is az elején vagyunk, minden vizsgálat megvolt. Tegnap kezdtem volna el a hormonokat szúrni, de már a gyógyszer kiváltás előtt bepánikoltam :( Most próbálom összeszedni magam és talán a köv. hóban :(

üdv
 
 


Szia,köszi,hogy írtál,mi meg még csak a megbeszélésen vagyunk túl,Miskolcon voltunk a Kaáliba,de onét rögtön Debrecenbe küldtek,hisz a lombikot úgy is ott csinálják,csak azt nem értem,hogy a vizsgálatot az ottani doki akarja csinálni,honnot,úgy sem ott leszünk már.....
Nektek mi a gondotok???És tudtak segíteni???

Szia
gittu
Eger
 
 


Szia,

A vizsgálatok egy részét Miskolcon is megcsinálhatja a doki, de lehet az összeset is, gondolom mivel nem Miskolcon csinálják ezért elfogadják Debrecenben is.
Nálunk a páromnál van sajna gond, kevés és nagyon kevés mozog is, ezért javasolták a lombikot. Nálam minden vizsgálatot megcsináltak, vérvizsgálatok,  terheléses, HSG, EKG stb. és minden rendben van. Még eddig nem voltam sosem kórházban még inekciót sem. Most kellett volna elkezdenem a peteérés stimulálást, de meparáztam, elbizonytalnodtam, pedig tudom, ha nem próbálok meg mindent egész életemben bánni fogom. A doki mondta, hogy nem tud mit kezdeni így velem, nyugodjak meg, beszéljek valakivel és amikor úgy érzem bármikor visszamehetek (20 nap előtt :) ).
 
 


Azért hagytam úgy mond abba egy időre a vizsgálatott Miskolcon,mert nekünk is a párommal van gond,és neki annyira nagy gond van,kitudja mikorra fogják orvosolni.Nála egyáltalán nem találtak spermiumot :( Nemtudom,hogy ha most meg van minden leletem,egy pár hónap múlva jó lesz e még.......
Ne félj,sikerülni fog,én már azt láttom magam előtt,hogy nagyon jó lesz a végeredmény :) 
Amúgy neked is meg kellett csináltatni az átjárhatóságit???? Meg mióta vagytok benne ebbe a programba??? Mennyi időt vártok a lombikra???? Melyik intézetbe jártok???

Bocsi a sok kérdésért :) :)
gittu
Eger
 
 


Köszi szépen a biztatást!!! Sztem ilyenkor jó beszélgetni hasonló cipőben járókkal, mert amúgy mások nem igazán értik a dolgokat :(

Az átjárhatósági sztem kötelező mindenkinek, ha lombikra megy. 1,5 éve először mikor kiderült a gond  a páromnál neki is vérvétel stb., gyógyszereket szedett 3 hónapig, de attól még rosszabb lett az eredmény :(, így idén márc. jelentkeztünk a SOTE-n. Oda járunk. Várni nem kellett, csak attól függ, hogy az összes vizsgálatot milyen gyorsan járja végig az ember. Őszintén szólva nem rohantam, nem sietettem, ahogy voltak időpontok és ahogy ráértem, nem akartam még ezzel is frusztálódni.

És tudnak valami csinálni a pároddal? Ilyenkor kap valamilyen kezelést? Ő hogy viseli?
 
 


Hát amikor kiderült,egy világ dölt össze benne,hisz,sem természetesen,sem lombikkal(nagyon kis esély,hogy a szövet tan után találnak spermát) nem lehet közösen kisbabánk,ez most májusba derült ki,és azzonnal cselekedtünk,most megyünk 8-án egy másik orvoshoz,aki talán műtét álltal tud segíteni....
Az én Kincsem rögtön elakart hagyni,hisz úgy mond nekem nincs nagyobb bajom,de én azt mondtam NEM szósem lehet róla,hisz ő az Életem Értelme,így múlt hónapba össze is házasodtunk :) <3 Reménykedem,hol jó hol rossz......de tudom ő miatta nagyon erősnek kell lennem,és ha világ végére kell mennem,hogy ott tudnak segíteni kisbabához jutni,akkor most indulok/indulunk  
Igen könnyebb megbeszélni/tanácsot adni,kapni,akit nem ismer az ember,talán így jobb egy kicsit....sajnos nekünk még friss a seb,de az idő begyógyítja....
Nekünk már donort mondtak,hogy majd választani kell,hisz kis esély,hogy lesz közös babánk,de NEMMM,nem akarunk hallani felőle,ameddig több ember megerősíti,hogy tényleg nem lehet....
Bocsi,hosszú lett,de jó volt ki írnom magamból......
gittu
Eger
 
 


Kitartást, mert biztos nem lesz egyszerű, de az ilyenek erősitik igazán az embereket és a kapcsolatot. Tényleg nagyon nehéz és sokszor tanácstalan az ember, de szerintem lesz rá megoldás!


Én is megkaptam, hogy nem engem kellett volna választani stb., de én azt szoktam mondtani, hogy nem a gyerek miatt választottam páromnak, és ez fordítva is lehetne.

 
 


Hát igen,teljesen igazunk van,mert ha valakit igazán szeret az ember,akkor mindent együtt kell megoldani :) mint ezt most 
gittu
Eger
 
 


és milyen szurikat kaptál most,vagy neked hogy jöttek sorba a vizsgálatok???
Nekem most hormont néznek,meg uh-ra kell járnom majd....kiderült,hogy a jobb oldal PCO kinézetü,a másikba rengeteg tűsző van,szerencsére,meg majd most kell eldöntenem melyik átjárhatóságit kell megcsináltatni,kedden megyek a nőgyogyászomhoz....
gittu
Eger
 
 


még szurikat nem kaptam, azt kellett volna elkezdeni. Hát a legelején hőmérőzés, UH peteérések nézése, vérvizsgálatok regellente különböző napokon a peteéréshez igazitva, EKG, tüdőszűrő, általános vérvizsgálat, vérvizsgálat rubeolara meg HIV-re, rákszűrés, HSG. Közben a páromnak sperma vizsgálat. Most jött volna az UH és hormonstumulálás, hogy sok pete érjen, amit utána le tudnak szívni.
 
 


értem...akkor én még nagyon az elején vagyok....
gittu
Eger
 
 


Szia,hogy telt a hétvégéd???nekem izgalommal,munkával,jó mert bent a csajok elvonják a figyelmemet  amúgy nagyon izgulok,jövőhéten ilyenkor,kiderül mi az eredmény páromnál,hogy tud-e segíteni a doki,hogy ne kelljen műteni  húúúúú.......
gittu
Eger
 
 


Szia, nekem is jól telt a hétvége, sokat pihenetem, kirándultam. Holnap megyek az altató orvoshoz konzultációra, de szerintem minden ok lesz.  Nagyon drukkolok nektek!!!!
 
 


A kirándulás jót tesz mindig,én is szeretek:)akkor du írj,hogy minden jól ment ;) én most beszélem meg az átjárhatóságit,meg ilyeneket,meg kapok a vérvételhez a papírokat,úgye majd a hormonokat nézik......szép napot :)
gittu
Eger
 
 


Szia Gittu, Nálatok mi újság? Mi lett az eredmény? Voltam az alatató orvosnál minden OK, még gyűjtöm az erőmet a beültetéshez, ha majd túlleszek rajta mindenféleképp írok. :)
 
 


Szia,vártam hogy írj a jó hírekkel  örülök neki,kitartást.... mi voltunk Debrecenbe andrológusnál,és hát műteni kell,ez már biztos,itt már az a kérdés,hogy a szövetben,amit kivesznek,lesz e spermium ha lesz,már csak rajtam áll minden,de ha nem.....akkor csak donor spermával lesz lehetőség,hogy babánk legyen.....de ehez még idegenként állok,meg még ez a jövő zenéje.......
gittu
Eger
 
 


Szia, Kitartás!!! Nagyon drukkolok nektek!!!! Ha vannak fejlemények írjál. A párod hogy bírja a híreket, a műtéthez mit szólt?
 
 


Szia,nehezen,de azt mondta mindent megtesz,hogy legyen közös gyermekünk ..... rendben,de te is írj akkor,ha van valami veletek!
gittu
Eger
 
 


Sziasztok Lányok!

Olvasom páran átestetek már laporoszkópián. Kicsit tudtok erről írni nekem, hogy s mint zajlik, miről konzultálsz az altatóorvossal?...
Néhány napja kaptuk a "jó hírt" hogy el vagyok záródva bal oldalon de a jobbik kicsit nyitotabb. Szerencsére "csak" ennyi.
Nincs mióma, polip és társai. Szóval HSG után irány a lapor.
Ettől függetlenül a Dokik a lombikot emlegetik, ill. ha
Megnyitható vmelyik vezeték akkor az inszemet.
Na arról se tudok sokmindent egyenlőre.
Megköszönnék minden infót, még azt is ha nem itt kell kérdezgetnem.

Mindenkinek sok szeretet küldök, fel a fejünkkel!
:)
 
 


Szia,nekem még nem volt átjárhatóságim,csak most csináltatjuk meg a vérvételt és akkor kiderül,hogy mikor lesz a műtét....
gittu
Eger
 
 


Szia Gittu,

akkor sok sikert!!!!! :)))

drukkolok, hogy sikerüljön!!!! :)

Homeopátiás segítségben esetleg gondolkodtatok? Férfi intim torna? Aviva torna?
 
 


Szia,nálunk sajnos csak a műtét,más gondok vannak itt....nem tudnak más hogy segíteni  valahogy már belenyugodtünk,csütörtökön megyünk Debrecenbe a műtétet megbeszélni páromnak és a műtét után kiderül,lehet-e közös babánk vagy nem..... 
Ti hova jártok???
gittu
Eger
 
 


Én külföldön élek, nem otthon megyünk végig a programon, de szinte minden ugyanúgy zajlik, ahogy nézem. Bár itt például nem tudnak az aviváról. Mi is csak az elején vagyunk, és szeretnék is itt maradni. Bizakodóak vagyunk :) 

Nagyon szorítok majd, hogy az eredmény jó legyen! Fel a fejjel! Kacsintás


A
 
 


Értem  bizakodok/bizakodunk.....hol így,hol úgy gondoljuk,szerintem majd tényleg a műtét után derül ki minden.... addig meg,próbálunk minél több időt együtt tölteni,és lazítani 
gittu
Eger
 
 


Sziasztok anyukák! Ha nem nagy kérés, megkérlek kattintsatok az alábbi linkre és ott semmi mást nemkell tennetek, csak kattintani a tetszik gombra, és máris sokat segítettetek nekünk.  Sajnos telefonról nem működik. Köszi szépen :)

http://erdely.ma/fototar.php?kepid=4761 ... bb_allapot
 


Szia csilamila,

megvolt!

Jó nagy az a pocak :))))
 
 


Sziasztok!

Először vagyok ezen az oldalon, nekem olyan problémám lenne, hogy már diagnosztizáltak nálam POF-ot, a párommal hála az Istennek semi baj. Nekem csak sajnos petesejt donorralVigyor lehet gyerekem ezért kérlek benneteket, ha valaki tud segíteni akkor nagyon megköszönném  a segítséget. Borzasztó látni, hogy a férjem mennyire el van keseredve, én próbálom benne tartani a lelket!
Köszönet mindenkinek!
szalaim72
Garabonc
 
 


Ma reggel utaztam a villamoson és melettem állt egy srác meg egy lány, kollegák voltak (nem akartam hallhatózni, dehát ilyen helyen lehet hallani... :) a srác mesélte, hogy a napokban szül a felesége és  nagyon boldog, mert sokáig nem jött össze a baba, lombikkal sikerült, nem is gondolták, hogy összejön. Persze a részleteket nem tudom, de Nagyon jó ilyeneket hallani, sok erőt ad! Remélem nektek is! :)
 
 


Biztos kicsit biztató volt ezt hallani,nekem is van ismerősöm,akiknek lombikkal ikreik lettek,rádásul elsőre,aztán spontán természetesen egy kislány :) Legjobb erőt adó
gittu
Eger
 
 


szalaim72 írtam privit !
gittu
Eger
 
 


Sziasztok!
Most kezdjük az első lombikunkat,segítsetek?!!Debrecenben lesz!hogy működik az utiköltség elszámolás?kell számla mindenről a saját nevemre?és a gyógyszertámogatás csak annyi,hogy  a doki  a recepten azt X-eli be?
köszi
unerita
Miskolc
 
 


Szia,mi még csak megbeszélésre megyünk(megint,elöszőr miskolcon voltunk,onét írányítottak Debrecenbe),hisz páromnál elhúzódik minden vizsgálat,meg a műtétje.... 1 kérdés unerita,mennyi időre kaptatok lombikra időpontot?Tényleg 6 hónapra rá lehet kapni,mint ahogy bejelentkeztetek?
Szép napot
Üdv Gittu
gittu
Eger
 
 


Sziasztok!

Nekünk ICSI LESZ FEBRUÁRBAN, akinek Icsi bébikéje van írjon már nekünk. Picit félünk attól h megszúrják a petesejtet... hogy valami rendellenesség lesz.
köszi
istvan84
Vác
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: