Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik Németországban lettek terhesek, itt várják babájukat, vagy már megszültek, hogy tapasztalatokat cserélhessünk.
Szép napot Mindenkinek! :)
laber111
Németország
 
 


@laber111:


Szia,
én most Baden-Württemberg tartományban vagyok, jelenleg 27 hetesen, itt járok terhesgondozásra, és itt is tervezek szülni. Te merre laksz?
Üdv,
Anikó
 


Sziasztok! Védőnő hallgató vagyok és a szakdolgozatomat Németországi terhesség gonozásból írom, kérem aki tudja töltse ki az alábbi kérdőívet: https://docs.google.com/forms/d/13zEdXD ... _form_link
Válaszát előre is köszönöm!
jj14
Kőszeg
 
 

 
 

Sziasztok! Él még a csoport?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sziasztok! Nem lehetne valahogy feléleszteni ezt a csoportot? Bayern-ban élek és jó lenne valakivel beszélgetni milyen is itt a terhesgondozás, szülés stb. Jó lenne ha erre tévedne valaki ;-)
11 hetes kismama vagyok :-)
melcsi83
Németország
 
 


Sziasztok! Nem lehetne valahogy feléleszteni ezt a csoportot? Bayern-ban élek és jó lenne valakivel beszélgetni milyen is itt a terhesgondozás, szülés stb. Jó lenne ha erre tévedne valaki ;-)
11 hetes kismama vagyok :-)
melcsi83
Németország
 
 


Szia Melcsi83/ Szia Mindenki!

Én Bayernben élek a férjemmel, és most várjuk az első babánkat.
Most a 23. hétben járunk.
Szívesen beszélgetnék Veled/Veletek. Megoszthatnánk tapasztalatainkat, stb.

Üdv:
Sütilány
 


@melcsi83:
Szia Melcsi83/ Szia Mindenki!

Én Bayernben élek a férjemmel, és most várjuk az első babánkat.
Most a 23. hétben járunk.
Szívesen beszélgetnék Veled/Veletek. Megoszthatnánk tapasztalatainkat, stb.

Üdv:
Sütilány
 


@sutilany:
Szia Sütilány! Úgy örülök, hogy írtál. :-) Bayern melyik részén laktok?
Nálunk is első baba lesz, mi holnap fejezzük be a bűvös 12. hetet. Hétfőn megyek genetikai vizsgálatra, majd 15-én a nőgyógyászomhoz. Eddig még vagyok elégedve mindennel, talán az nem tetszik, hogy a vérképet nem mutatták meg, csak közölték, hogy minden rendben van. Furcsa, hogy itt mennyivel másképp állnak a dolgokhoz. Olvasgattam a magyar fórumokat és otthon tömnek gyógyszerekkel, mikor rákérdeztem, mert 2 hétig kicsit véreztem, az volt a válasz, ha engem megnyugtat szedjem, de felesleges. Te szedsz valamit? Én eddig csak Folio fortet szedtem. Neked milyen tapasztalataid voltak eddig?
Üdv
Melcsi
melcsi83
Németország
 
 


@melcsi83:


Szia Melcsi!

Münchentől délre lakunk egy kicsivel. Nőgyógyászhoz Dr. Neppelhez járok Münchenbe, úgy sejtem Te is, Ő írja fel előszeretettel a Foliot. :) Mást szerencsére nem kell szednem, eddig viszonylag rendben zajlottak a dolgok.
Bár a munkámból adódóan (vendéglátás) a 8-10 óra helyett már csak 6 órát szabad dolgoznom, illetve kompressziós harisnyát is kaptam. Ez utóbbit seprűvéna/visszér visszaszorítása és kialakulása ellen.
Egyszer tapasztaltam valamikor a 16. hét körül egy kis barnázását, fel is hívtam a rendelőt, de megnyugtattak, hogy nem kell aggódni, szedjek pár napig magnéziumot, és pihenjek. Utána rendben is volt minden. :)
Számomra az volt furcsa, hogy nincsenek kötelező vizsgálatok, pár ultrahang, aztán slussz. Legalábbis nekem - a koromból kifolyólag (24) - semmit nem írak elő, ami kötelező lenne. A vizsgálatok, uh, vizelet, vér, stb. eredményeit én sem láttam soha. Állítólag, ha gond van, akkor szólnak, különben nem. Így annyira nem is stresszelem magam emiatt. :)
A múlt héten voltunk 3D ultrahangon, kaptam beutalót, így nem kellett semmit sem fizetnem érte. Bár kb. csak a harmada volt "igazi" 3D-s, a többi mint a sima uh. De így is egy élmény volt, kb. vagy fél óráig moziztam. Még képeket is kaptam grátisz, tényleg semmit sem kellett fizetnem.
Szerencsére a kisfiúnkkal minden rendben, édesen szokott mocorogni, már kb. a 17. héttél éreztem, hogy az a fura kis hullámzó érzés, na, az Ő lesz! Azóta is folyamatosan buli van odabent. :P
A következő időpontom a jövőhéten lesz, akkor megyek újra az orvosomhoz kicsit kukucskálni.
Mi lassan a kórházi bejelentkezésnél járunk. Ajánom Neked, hogy nézd meg a környéken lévő kórházak honlapját, szokott lenni "Infoabend", amikor bemehetsz, megnézhetsz mindent, szülőszobát, stb., tartanak előadást is, bemutatkoznak a szülésznők, orvosok. Ez nem jár kötelezettséggel, ráérsz később eldönteni, hogy hol is szeretnél szülni. De jó megnézni előbb, hogy hol milyen felszereltség van. Érdemes olyat választani, ahol van koraszülött osztály is. Ne kerüljön rá sor!!, de ha mégis, akkor egy kórházban lesztek, csak max. másik emeleten, és nem kell elszállítani a Picit máshová.
Te/Ti merrefelé laktok? Mikorra vagy kiírva?
Örülök, hogy tudunk beszélgetni, itt a környéken sajnos nincs túl sok olyan ember, akivel szívesen tudnék ilyesmikről beszélgetni.
Sütilány

 


Szia Sütilány!
Bocsi kicsit eltüntem. Hát mi sajnos kicsit messzebb lakunk.Münchentől nyugatra, kB 100 km. Én ide járok dokihoz. A kompressziós harisnyát mikor kaptad? Nekem eddig nem mondták, de tuti kelleni fog, mert hajlamos is vagyok a visszérre és kezdenek is látszani az erek az egyik térdhajlatomnál.
Mi ma voltunk genetikai vizsgálaton. Minden rendben, viszont a nyaki redőt nem tudták megnézni, mert az istenért nem akart úgy fordulni, hogy mérhető legyen. 2 hét múlva kell megint menni, addig csak a vérvétel maradt vizsgálni.
Hát a kórházválasztás már megfordult a fejembe. 2 percre van tőlünk egy, de voltam ott a sürgősségin a vérzés miatt és hát a két doki nem nyerte el a tetszésemet. A másik Augsburgba van, viszont az meg 50 km, de ott Mutter -Kind Zentrum van. Ma is ott voltunk és nekem az tetszik, a dokik is aranyosak, az asszisztensek is. Csak hát a távolság! Na de majd meglátjuk.
Jó lenne már, ha én is érezném, hogy mozog. Annyira kis izgága volt :-) Nagyon nem tetszett neki, hogy piszkálják a hasam. 3D-re mennyi idősen kaptál bemutatót? Április 20-ra vagyok kiírva. Párom reméli, hogy 4 napot még marad, mert akkor egy napon lesz a szülinapjuk.;-)
Hát én lassan 2 hónapja nem dolgozom, de holnap kezdek megint. Remélem bírni fogom. Játékgyárban dolgozom és álló munkám van. Majd meglátjuk, hogy bírom.
További szép estét!
melcsi83
Németország
 
 


Szia Melcsi!

Hát akkor tényleg jó messze vagytok tőlünk, jó nagy ez a Bayern. ;)


A harisnyát kb. a 12 héten kaptam. Édesanyámnak sok gondja van a visszereivel, még trombózisa is volt, így nem volt kérdés, hogy nekem ilyet hordanom kell. Szerintem kérdezz rá az orvosodnál, hogy ajánlja-e. Nekem felírták receptre, elmentem vele egy gyógyászati segédeszköz boltba, ott méretet vettek, és oda is adták. Ezért nem is kellett fizetnem semmit. Mondjuk ronda testszínű combfix, nem épp az a "szexi" típus, de ha valaki más színben szeretne, akkor kis ráfizetéssel olyat is lehet kapni. Én úgy voltam vele, hogy nadrág alá tökéletes lesz ez is.
Örülök, hogy minden rendben zajlott a vizsgálaton nálatok, és szépen fejlődik a gyerkőc! Legközelebb biztosan be fog fordulni a megfelelő pozícióba is, hogy mindent le tudjanak mérni!
Én ma voltam uh-on, legközelebb 2 hét múlva megyek Hebamme-hoz, aki a terheléses cukrot fogja csinálni. Nem is tudom, hogy fogom majd tudni meginni azt a cukros vizet.. Blööeee.. :)


Nekem mindenki azt tanácsolta, hogy ott szüljek, ahol minden szimpatikus, tetszik a légkör, el tudom magam engedni teljesen. Tölünk kb. 20-25 km-re van Starnberg, én ott fogok szülni. Pénteken kértem időpontot beszélgetésre, ahol kitöltjük majd a papírokat (adatfelvétel, fájd.csillapítás, szülési mód, őssejtlevétel, stb.), és 3 hét múlva kaptam Termint. Jó sokan választják ezt a kórházat. Megkérdezheted a Hebamme-t, vagy az orvosodat, hogy esetleg ők mit ajánlanak, de mindenképp a szívedre, érzéseidre hallgass!


A 3D uh-ra a 18. héten kaptam meg a beutalót, és a 21. hétre kaptam időpontot a klinikán. Nagyon kedvesek voltak ott is, kaptam egy egész paksaméta adatot a Kicsiról, meg képeket. Nagyon hamar elérkeztek Ti is ehhez az időponthoz, szerintem érdemes elmenni, tényleg örök élmény! :)


Az orvosodnak mesélted, hogy hol dolgozol, mit csinálsz, illetve mennyi időt állsz egy nap? Én rögtön ezzel indítottam, és a 9. héten kaptam ún. individuelles Beschäftigungsverbot-ot, ami szerint nem dolgozhatok többet napi 6 óránál, azt is meghatározott időtartamon belül. A fizetés miatt pedig nem kell aggódnod, mert megkapod az eddigi pénzedet, úgy, hogy a munkáltató fizteti a 6 órát, a többit pedig a Krankenkasse. Legalábbis nálam ez így van. Így is úgy érzem néha, hogy abban a 6 órában elvégzem a 8-9 órányi munkámat, akkora a pörgés sokszor.. Azért, ha aggaszt a munka, hogy hogyan fogod bírni, kérdezz rá a dokinál. Főleg, ha lassan előjönnek a szokásos tünetek: lábfájás, visszér, derékfájás!!


Hű, hogy mennyit tudok dumálni. :) Bocsi!


A Párod is bent volt Veletek a uh-n? Biztosan tetszett Neki is! Amúgy sok esély van, hogy akár egy napon is lehet a szülinapjuk, hiszen sosem a kiírt időpontra érkeznek az Angyalkák! :)
A környéketeken van baba-mama klub? Esetleg kismama torna/jóga? Érdemes felkeresni egy ilyen csoportot, a Hebamme tuti tud ilyet. Én most fogok még csak, jó lenne kicsit tornázni, nem csak itthon. :)


Kitartás a munkához! Szép délutánt!

 


Szia Sütilány!
Köszi a tippet. Ma voltam orvosnál, írtak fel nekem is harisnyát. Holnap reggel kell mennem a gyógyszertárba méretvételre.
Ma volt munkába a harmadik napom, persze ma csak fél nap, a Termin miatt. Hát beigazolódott a gyanúm. Nagyon nem bírom a 8 óra egyhelyben állást. Úgy érzem magam, mintha 20 órát dolgoztam volna egy nap. Leszakad a derekam. Mondtam az orvosnak, rögtön azt kérdezte, hogy ülőalkalmatosságot nem kaptam? Mondom, de kaptam, de az ülőfelület max 15 cm széles, max nekitámaszkodni tudok, és percenként,kétpercenként fel kell állnom anyagért. Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg meg kell nyomnom a stop gombot, mindig nyomodik a hasam. Holnapra kaptam táppénzt és mondta, hogy beszéljek a főnökkel. Ha nem tudják megoldani, akkor kapok Beschäftigungsverbotot. Márpedig nem fogják tudni :-( Ez nálunk a legegyszerűbb, legkönnyebb munka. A többi szinte mind szalagmunka, ott meg eleve nem dolgozhatok. Szóval patthelyzet. Hétfőn beszélek a főnökkel.
Na és, hogy ez ne legyen elég! Megjött a hétfői genetikai vérvizsgálat eredménye. Konkrétan nem tudom mi van benne, a doktornő csak annyit mondott, hogy úgy néz ki mennem kell magzatvíz vizsgálatra :-( Aztán mikor mondtam neki, hogy még nyakiredőre is, mert nem tudták megmérni,csak annyit mondott, hogy jó akkor majd az után megmondja az ottani orvos, hogy kell-e menni vagy nem. Hát őszintén szólva rendesen letört. Egész nap kattog az agyam, meg néha rámjön a bőghetnék.:'(
Te hogy kerestél Hebammet? Nekem ígérték, hogy 12.Hét után kapok tőlük egy listát, de nem kaptam és már itthon jutott csak eszembe. Gondolom a következő uh-ig nem várhatok vele, az csak egy hónap múlva lesz. Fogorvoshoz is el kéne menni, de nekem még az sincs itt kint. Eddig nem volt gond a fogaimmal. :-) remélem ezután se lesz.
Jó kérdés ez a baba-mama klub. Fogalmam sincs, de biztos van valami. Eddig még nem néztem utána.
A kismamajógán gondolkoztam már én is, de amíg dolgozom nem hiszem, hogy lesz hozzá hangulatom. Időm se lenne. 7- 15:45ig van a munkaidőm. Utána vagy kidölök, mint a krumpliszsák vagy még főzök.
Igen hétfőn bent volt párom is az ultrahangon. Jókat mosolygott magába. Aranyos volt :-)
Tiéd mindig megy veled? Enyém sajnos nem tud, mert 3 műszakban dolgozik.
Régóta vagytok itt németbe?
Na én is sokat dumálok ám :-D
Megyek is aludni.
Jó éjt!
melcsi83
Németország
 
 


Szia Mecsi!

Először is, sajnálom, hogy ilyen híreket kaptál az orvosnál, de tudod ők csak elővigyázatosak. Lehet épp a határértéken volt az eredményed, és inkább elküldtek további vizsgálatokra is, így kiszűrve a lehetséges gondokat. Szóval fel a fejjel!! A sok idegeskedés sem tesz jót, légy pozitív, amennyire csak tudsz! Én nagyon drukkolok Nektek, hogy minden rendben legyen a vizsgálaton!!!! :)
Megkaptad azóta a harisnyát? Vagy meg kellett rendelned? Nem tudom, hogy mondták-e, de csak 30 fokon, öblítő nélkül, alacsony centrivel lehet mosni, legalábbis az enyémet. És olyan lassan szárad! :D
A munkahelyeden miújság? Holnap beszélsz a főnököddel? Ne hagyd magad, hajlamosak azt mondani, hogy mi dramatizáljuk túl a helyzetet, és biztos nincs semmi bajunk, csak lusták vagyunk dolgozni. Pedig hát, valóban nem könnyű várandósan dolgozni. A derékfájás már-már elviselhetetlen, hányinger, stb. Remélem Te megkapod a teljes Beschäftigungsverbot-ot. Én nem kaptam, pedig nálam sem jobb a helyzet, egész nap rohangálok, nap végén meg ki vagyok purcanva. De már csak pár hetet dolgozok, ez vígasztal csak. ;)
Megkérdezhetem, hogy az elmúlt két hónapban miért nem dolgoztál? Táppénzen voltál? Csak kíváncsiság. Sajna a táppénz kihathat az Elterngeld-re is, hiszen a szülés előtti 12-13 hónap átlagkeresetéből számolják. És ha sokat voltál téppénzen, akkor csökkenhet az összeg. De ha munkatilalmat írnak ki, akkor ugyanúgy megkapod a teljes fizetésed után az Elterngeld-et.
Nekem mázlim volt a Hebamme-val, mert a doki, akihez járok, együtt dolgozik a védőnővel, egy helyen, így automatikusan hozzá mentem. De ezen az oldalon tudsz keresni egyet: http://www.hebammensuche.de
Akár irányítószám alapján, akár tevékenységi csoport alapján. Pl. tart-e szülésfelkészítőt, tornát, stb.
Nekem Nachsorge-hebamme-t kell még keresnem, mert a mostani hölgy nem jön házhoz hozzánk, túl messze vagyunk. Így szülés utánra nekünk kell gondoskodnunk erről. Viszont ezt is teljes mértékben támogatja a Krankenkasse.
Egyenlőre én is csak itthon tornázok, amikor kedvem és erőm van hozzá, de jó lenne társaságba járni kicsit, talán több motivációt adna hozzá! ;)
Eleinte a Férjem is mindig jött a vizsgálatokra, akkor még meg tudta oldani, de mostanában sokat dolgozik, én meg általában délelőttre kapom az időpontokat, így nem igazán tud elszakadni a munkahelyéről. Aztán mindig kérdezi, hogy na, mi volt?? :) Kis kíváncsi! :) Persze szoktam fotókat vinni, ha kapok, azoknak mindig örül, felteszi a telefonjára, és akkor mindig nézegeti, hogy az ott az Ő Fia! :) Jókat derülök rajta!
Mi már több mint 3 év itt lakunk, egész jól megszoktuk az ittlétet, persze a család, szülők, testvérek azért hiányoznak ám még most is! De vagy ők jönnek, vagy mi megyünk, így azért kibírható. :) Ti mióta élek kint? Megszoktátok már az itteni életet? Brrrr.. nekem a Weisswurst a mai napig nem csúszik le.. :D Lehet, mert nincs benne paprika. :)
Mikor mész a magzatvíz vizsgálatra? Majd írj, hogy mi lett az eredménye! Szorítok értetek!!!
Szép vasárnapot Nektek!
Sütilány

 


Szia!! Hát még egy hét és megyek a vizsgálatra. Elvileg nyaki redőt csak, nem tudom mit intézett a doktornő, hogy csinálják-e akkor a másikat is. Bízom benne, hogy nem lesz szükség rá.
Úgy kellett megrendelnem a harisnyát. Én gyógyszertárba voltam, tegnap meg is kaptam. Viszont választhattam színt,anyagot, sőt még felső szegélyt is ;-) Ma fel is vettem, elsőre kicsit kényelmetlen volt, de meg kell szokni.
4 hetet voltam táppénzen a barnázás miatt. 3 hét pedig szabi volt. Mától megint táppénzen vagyok, a héten tuti, aztán kiderül.
Elterngeld.. Nézegettem, hogy jogosult leszek-e rá, de nem lettem okosabb. Az évem meglesz, viszont csak január 31-ig van szerződésem és nagyon úgy néz ki, hogy nem kapok hosszabbítást. De nem bánom, a baba az első.
Hétfőn beszéltem a főnökkel, hát csak kiakasztott. Másik munkát nem tud adni,meg hát le tudok ülni. Aha, cserélje le a székét arra amit nekem odaraktak és ugráljon fel két percenként. Ráadásul tegnap beraktak szalag mellé, mert nem ment a gépem. Alapból tilos. Voltam ma a dokinál, kaptam egy telszámot, ahol kell igényelnem a Beschäftigungsverbotot. Ezt alapból nem értettem, mert úgy tudtam, hogy azt ők adják. De azt mondták, hogy ők nem. Neked a nőgyógyász adta? Remélem megkapom. Az asszisztens azt mondta, hogy ilyen körül mellett jövőhétre is kiírnak, de megbeszéli a doktornővel. A főnököt meg rohadtul nem érdekli, hogy dolgozok-e vagy nem. Érdekes.
Párom 3 éve én 2 éve vagyok kint. Óóó nagyon megszoktuk ;-) nem nehéz a jót megszokni. Már haza se akarunk menni. Jobb itt. Igaz a család otthon van, de hetente többször is skypeolunk. Mamám kérdezte, hogy de szülni hazamegyek úgye? Dehogy megyek.
Párom is mindig fotózza a kapott ultrahangképet. Hazaérünk az az első. Édes olyankor. Na persze amúgy is. Örül a babának nagyon. Jó lenne már tudni, hogy minden rendben van -e és hogy milyen nemű. Kicsit unom már az emberek találgatásait :-D Ti mikor tudtátok meg? Mikorra is vagy kiírva?
Jó lenne nekem is egy kis mozgás, bár eddig se mozogtam túl sokat. Februárban elkezdtem zumbázni, tetszett, de meló mellett lassan elmaradozott. Gondolkozom a kismamajógán én is, de majd csak ha nem kell dolgoznom. Mellette nem bírnám.
További szép estét nektek!
Melcsi
melcsi83
Németország
 
 


Szia Melcsi!

Ezek szerint a héten mész majd a vizsgálatra, nagyon drukkolok Nektek, hogy minden rendben menjen! :)
A harisnyát pedig tényeg meg lehet szokni, nekem már néha hiányzik is, mikor nem veszem fel olykor-olykor, főleg, ha hidegebb van. Nem olyan rossz az a plusz réteg. ;) Bár, ha szabadnapos vagyok, akkor itthon nem mindig hordom, csak ha tudom, hogy egész nap rohangálok, vasalok, stb. Inkább igyekszem többször leülni, vagy felpakolni a lábaimat.
Hát 1 év után mindenképp jár az Elterngeld, én úgy tudom. Illetve, ha kiraknak a munkahelyedről, mert lejárt a szerződésed, akkor mindenképp menj el az Arbeitsagentur-ba, a munkaügyi hivatalba, mert ha jól tudom, akkor ők fizetik majd a biztosításodat. De - mivel én még nem voltam ilyen helyzetben - ezt pontosan nem merném állítani, de érdemes rákérdezni, hiszen nem mindegy, hogy Ti fizetitek-e, vagy ők, főleg, hogy rendszeresen kell orvoshoz járnod a nőgyógyászatra.
Nagyon érdekes, amit írtál, hogy nem az orvosod állítja ki a papírt, hanem egy másik szerv. Én a dokimtól kaptam meg, ott nyomtatták ki az orrom előtt, aláírta, lepecsételte, és vihettem is. Mondjuk 15 eurót kért érte, amit aztán a munkáltatótól vissza lehet igényeni. Rajta is állt a papíron, hogy ezt törvényileg így működik, mikor leadtam a munkahelyen, visszadták az összeget.
Remélem, hogy el tudtad azóta intézni, és megkapod, mert nem kismamának való az a munkahely, ahol dolgozol. Alapvetően benne is van a Mutterschutz-ba, hogy szalag mellett dolgozni tilos! Szóval nyugodtan hivatkozz erre is. A főnököd meg elmehet a fenébe, elég szemét dolog tőle, hogy ilyen körülmények között tart Téged. Mondjuk biztosan úgy van vele, hogy januárig dolgozol, aztán meg viszontlátásra. :(
Hát igen, a hétvégi skype-olások nálunk is be vannak ütemezve. :) Jó hallani az otthoni dolgokat, meg beszélni a többeikkel. Nálunk nem is volt kérdés, hogy itt szülök-e, sokkal jobbak a körülmények, és ezt ők is tudják. Majd a szülés után pár héttel jönnek látogatóba, babanézőbe, meg segíteni kicsit. :) Már nagyon várják, teljesen be vannak zsongva, végre jön a trónörökös a sok lányunoka után.
Mi a 18 héten tudtuk meg, hogy kisfiú, aztán a 3D ultrahangon pedig újra megmutatta magát. :) Én valahogy mindig is tudtam, hogy fiú lesz. A tesztet is úgy csináltam meg, hogy egyik reggel felkeltem, és tudtam, hogy ma meg kell csinálnom. Aztán utána nem is hittem a szememnek, és csináltam még egyet, meg másnap reggel is még egyet. A doki azt mondta, csődbe viszem a Férjem. :) Aztán pedig jött az érzés, hogy fiú. Szóval szerintem nyugodtan hallgass Te is a megérzéseidre. Állítólag a női/anyai érzés csalhatatlan. :) Amúgy, ha addig el akarod ütni az időt, van mindenféle naptár, számítás a neten, hogy vajon milyen nemű lesz a gyerkőc. Viccnek, időtötésnek jó. :) Mondjuk nekem ott is 80%-ban fiú jött ki. :)
Eredetileg Valentin-napra írtak ki, de aztán most egy héttel előrébb került az időpont. Én valahová a kettő közé saccolnám. Végülis mindegy, a végén már biztos jó nehéz lesz cipelni azt a nagy pocakot.


Mi most álltunk neki a babakelengyét összeállítani. Szerencsére a testvéreimtől rengeteg holmit megkaptunk, így a "nagyja" legalább már megvan. Nemsokára megyünk majd Magyarországra, akkor szeretném a többit is beszerezni majd. Ti is lassan készülődtök? Vagy betartjátok a babonát, hogy míg meg nem érkezik a Kicsi, addig szinte semmit sem vesztek? Én beleőrülnék szerintem. :)
Majd írd meg, hogy mi lett a munkahelyeden, meg, hogy megkaptad-e a Beschäftigungsverbot-ot. Végülis találtál Hebamme-t? Nem ajánlott az orvosod? Szurkolok a vizsgálathoz!!!! :)
Szép vasárnap délutánt!
Sütilány

 


Szia! Szerdán voltunk dokinál. Hát így elsőre tényleg nem lett jó az eredmény. 1:15 Downra korra, ami annyit tesz, hogy 7% esély van rá. Magzatvíz vételt még halasztjuk, felajánlottak egy másik alternatívát, ami szintén vérvételes és 450 euróba fáj. Mi ezt választottuk, amíg nem muszáj nem kockáztatunk. Húgom otthon egészségügyben dolgozik, elküldted neki az eredményeket, ő megmutatta egy szülésznőnek, aki szerint ez nem jelent semmit, ne aggódjak. Közben kiderült, hogy a sógornőmnek is rossz lett tavalyelőtt az első eredménye és most van egy egészséges 1 éves kisfia. Úgyhogy kicsit megnyugodtam. Majd 2 hét múlva kiderül.
Hát ez a Beschäftigungsverbot már az agyamra megy. Beszéltem ezzel a szervvel, akihez küldött a doki. Ők meg beszéltek a céggel. Na ennek az lett az eredménye, hogy hétfőn hívtak, hogy miért küldtem rájuk a hivatalt, miért nem beszéltem meg velük. Mondtam, hogy a főnökkel beszéltem, amiről senki nem tudott. Most ott tartunk, hogy hétfőn hívom a dokit, ha nem ad Beschäftigungsverbotot, akkor megyek a háziorvoshoz, ha ő se akkor a cég felajánlotta, hogy ők kiállítják. Kicsit beijedtek. Mondta is a személyzetis csaj, hogy tudják, hogy nem megfelelő a szék se és ráadásul ez is teljesítménymunka, amit elvileg nem csinálhatnék. Úgyhogy vagy így vagy úgy, de itthon maradhatok. ;-)
Igen az Arbeitsamthoz le kell jelentkeznem, szerződés lejárta előtt 3 hónappal. Így fizetik majd a biztosítást és valameddig munkanélkülit is kapok. De ha nem fizetnék se lenne nagy gond, mert akkor csinálnánk családi biztosítást és a férjem által biztosítva lennék akkor is. Húh de furi így leírva. Még sose írtam, hogy férjem, egy hónapja vagyunk házasok :-)
Nézegettem a naptárakat, de nekem valahogy 50-50 %ba mutatja, hogy fiu vagy lány lesz. Jókat nevettem, mikor olvastam a tünetek alapján mi. Párom már azt mondta elveszi a telefonom, ne olvassak ennyi hülyeséget :-) Mondjuk mi alapból lányos család vagyunk és úgy is érzem, de két hét múlva ezt is megtudjuk a vérvizsgálatból.
Mi még nem vettünk semmit, csak a Rossmannból van egy Willkommen csomagunk. Meg sógornőm pakolt ide két doboz holmit. Ha karácsonyra hazamegyünk akkor még kapunk kiságyat
melcsi83
Németország
 
 


Szia! Szerdán voltunk dokinál. Hát így elsőre tényleg nem lett jó az eredmény. 1:15 Downra korra, ami annyit tesz, hogy 7% esély van rá. Magzatvíz vételt még halasztjuk, felajánlottak egy másik alternatívát, ami szintén vérvételes és 450 euróba fáj. Mi ezt választottuk, amíg nem muszáj nem kockáztatunk. Húgom otthon egészségügyben dolgozik, elküldted neki az eredményeket, ő megmutatta egy szülésznőnek, aki szerint ez nem jelent semmit, ne aggódjak. Közben kiderült, hogy a sógornőmnek is rossz lett tavalyelőtt az első eredménye és most van egy egészséges 1 éves kisfia. Úgyhogy kicsit megnyugodtam. Majd 2 hét múlva kiderül.
Hát ez a Beschäftigungsverbot már az agyamra megy. Beszéltem ezzel a szervvel, akihez küldött a doki. Ők meg beszéltek a céggel. Na ennek az lett az eredménye, hogy hétfőn hívtak, hogy miért küldtem rájuk a hivatalt, miért nem beszéltem meg velük. Mondtam, hogy a főnökkel beszéltem, amiről senki nem tudott. Most ott tartunk, hogy hétfőn hívom a dokit, ha nem ad Beschäftigungsverbotot, akkor megyek a háziorvoshoz, ha ő se akkor a cég felajánlotta, hogy ők kiállítják. Kicsit beijedtek. Mondta is a személyzetis csaj, hogy tudják, hogy nem megfelelő a szék se és ráadásul ez is teljesítménymunka, amit elvileg nem csinálhatnék. Úgyhogy vagy így vagy úgy, de itthon maradhatok. ;-)
Igen az Arbeitsamthoz le kell jelentkeznem, szerződés lejárta előtt 3 hónappal. Így fizetik majd a biztosítást és valameddig munkanélkülit is kapok. De ha nem fizetnék se lenne nagy gond, mert akkor csinálnánk családi biztosítást és a férjem által biztosítva lennék akkor is. Húh de furi így leírva. Még sose írtam, hogy férjem, egy hónapja vagyunk házasok :-)
Nézegettem a naptárakat, de nekem valahogy 50-50 %ba mutatja, hogy fiu vagy lány lesz. Jókat nevettem, mikor olvastam a tünetek alapján mi. Párom már azt mondta elveszi a telefonom, ne olvassak ennyi hülyeséget :-) Mondjuk mi alapból lányos család vagyunk és úgy is érzem, de két hét múlva ezt is megtudjuk a vérvizsgálatból.
Mi még nem vettünk semmit, csak a Rossmannból van egy Willkommen csomagunk. Meg sógornőm pakolt ide két doboz holmit. Ha karácsonyra hazamegyünk akkor még kapunk kiságyat, meg még egy csomó mindent. Már német ismerősök is ajánlottak babakocsit, járókát. Jól esik meg minden, de vannak saját elképzeléseim,hogy miből milyet szeretnék. Párom szerint hülyeség, de sokat vártam erre a picire. Na mindegy is :-)
Mióta itthon vagyok szinte nincs olyan nap,hogy valakivel ne skypolnék :-)
Te meddig dolgozhatsz még?
melcsi83
Németország
 
 


Na egyszer félbe, egyszer egészbe küldte el :-D
Hebammet még nem találtam, nézegettem, de még nem döntöttem. A doki ajánlott egyet, de elég ha a dokihoz járok messzebbre, szeretnék a közelbe egyet keresni, hogy szülés utánra ne kelljen másikat keresni. Akkor legalább már ismerném.
Szép estét!
Melcsi
melcsi83
Németország
 
 


Szia Melcsi!
Sajnálom, hogy ilyen kétes híreket kaptál, de azért az bíztató, hogy viszonylag kicsi az esély a betegségre. Főleg, hogy a sógornődnél is hasonló eredmények voltak. Sok erőt kívánok Nektek a vizsgálatokhoz, és hogy addig se aggódjátok magatokat halálra.
Remélem azóta sikerült elintézned a papírodat, és már nem dolgzol ilyen körülmények között!
Gratulálok a házasságotokhoz! Nekem is nagyon furcsa volt eleinte megszokni, hogy már feleség vagyok, illetve, hogy változott a nevem, de aztán hamar belerázódtam. :) Mi másfél éve tartottuk az esküvőnket.
Most Magyarországon vagyok a héten, már elég sok mindent sikerült beszereznem a kis Trónörökösnek. :) Nagyon élvezem ezt az időszakot, már határozottan látszik a pocakom, mindenki totál előzékeny, órákig nézelődhetek a babaholmiknál, és senki nem néz hülyének, ha elsírom magam egy édes kiscipő látványától. Mondjuk ez utóbbi szerencsére csak ritkán fordul elő. :P
Én jövőhéten megyek kukucskálni majd, hogy mi újság odabent, lassan eléri a Pici súlya az 1 kg-ot. :)
Ha minden igaz, akkor november végéig fogok még dolgozni, és aztán otthon vagyok már. Úgy várom! Annyi mindent tervezek arra az időszakra. Szeretném a lakás kicsinosítani, mire megjön a baba, végre lesz időm rajzolni, festeni, kreatívkodni, olvasni, hobbizni. Szóval minden, ami az átlag hétköznapkon nem jön össze.
Majd írd meg, hogy mi volt a vérvételen, én nagyon szorítok értetek!!!
Te mivel töltöd a szabadidődet? Szoktál valamit hobbizni, sportolni, stb?
Szép estét!
Sütilány

 


Szia Sütilány!
Írtam privátba üzenetet. Megkaptad??
Gondoltam úgy jobb lenne, mert már így is sok az info rólunk nyilvánosan :-)
Ha nem kaptad meg szólj és írok még egy levelet :-)
Esetleg cserélhetnénk email címet is, ha úgy jobb.
Röviden csak annyit, hogy a kislányunkkal minden rendben. ;-) Többit privibe, ha neked is jó úgy.
Szép estét!
melcsi83
Németország
 
 


Szia!

Pont azért léptem be, hogy írjak neked, hogy mi újság? Nagyon eltűntél.
Én most beregisztráltam egy másik csapatba is egy másik honlapon, oda írogattam az elmúlt időben. Ha gondolod gyere át oda te is, nagyon kedvesek!
Privát üzenetet sajnos nem kaptam, írok neked egyet mindjárt én! :P
Kislány??? SZUPER!!!!! Nagyon örülök a jó híreknek! Gratulálok!!!!

Szép napot!
Sütilány
 


@melcsi83:
Szia! Végig olvastam a beszélgetéseiteket és nagyon hasznosnak találtam. Irj majd rám privátot légyszíves.
 


@kawacsaj:
Szia müncheni kismama vagy? Szívesen beszélgetnék valakivel aki most hasonló állapotban van mint Én
 


Sziasztok :-) 3 hónapja költöztem Augsburgba. Mint a napokban kiderült kismama vagyok. Lenne valaki aki segítene abban itt hogy működik a terhesgondozás, hol kezdjem? Előre is köszönöm szépen.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron