Nos kisebb csalódás volt,mert mondta,hogy nem tud 4D Genetikai Uh. Csinálni nem is értettem anno Lídiával 12-13 hetesen csináltak és jó képek lettek szóval eleve csuszva 17- órakor kerültünk be ahol mondta nem fog menni menjek ki igyal és majd hüvelyen keresztül csinál 2D Uh. Lemêri a babót .Mondtuk,hogy oké legyen ez,mert szeretnénk látni,hogy jól van és meg van mindene....
))
Út eruskat egy elő magzat ,jó szívmükődés,gyomor és hólyag telítődés látható.
Placenta a belső méhszáj ön tapadt!!!!!
( ez így van leírva felkiáltójel jellel mondta ez okozhat még gondot....
((. )
Végtagok ábrázolodnak,ép anatomia,
CRL: 7, 25 korának pont megfelelő 13 hetes 3 napos:-)))
Még érdekes volt,hogy a jobb oldalon van valami folyadék ezt tudtuk ...erre mondta a hölgy,hogy a jobb oldali petefészekben....???!!!!!
Mondom nincs jobb oldalon petefészkem....kivették az egy folyadék ....mondta,hogy pont ugy néz ki mint a petefészek???!!!!!
Most azért megnyugodtunk kicsit de majd figyelni kell folyamatosan végig aludt hiába ettem csokit,ittam lökdöstük...nem akart felkelni mondom én nyugisabb baba lesz:-)))
Majd a végén elkezdett csuklani a kis szívem:-)))
Valaki tud valamit erről.hogy a belső méhszáj ön tapadt meg????!!!
364. Persze nekem a kóros van.......
((( 2013-04-26 20:01
A beágyazódott embryo és a méh fala között a terhesség első harmada alatt kialakul a méhlepény, amely az anyai vérből szállítja a tápanyagot és az oxigént a magzati keringéshez. Ha lepény megtapadása és kifejlődése nem jó helyen történik, az vezethet komplikációkhoz.
Koraterhességben ennek jelentősége még nem nagy, viszont a második trimeszterre, de legtöbbször már a 18-20. heti ultrahang során kiderül, ha a lepény nem megfelelő helyen tapad. Hasi, de időnként hüvelyi ultrahang ad tehát biztos diagnózist.
A lepény kóros helyen történő tapadásának több típusa van, melyek eltérő súlyosságúak. Ráadásul a méh növekedésével és a terhességi korral a diagnózis meg is változhat. A lepény nem "mászik el" a méhszájtól, azonban a méh tágulásával a lepény relatíve távolabb kerülhet a méhszájtól. Példa erre a lufi, melynek nyakához filctollal egy pontot téve és a lufit még jobban felfújva a pont eltávolodik a nyílástól.
Normális tehát, ha a lepény a méh mellső vagy hátsó falán illetve a fundusban, tehát a méh üregének tetején tapad.
Nem szerencsés, ha a lepény alsó széle mélyen, tehát közel a belső méhszájhoz tapad, mert ilyenkor gyakrabban figyelünk meg vérzést a terhesség alatt. Ez akár görcsök nélkül is jelentkezhet. Ha a vérzés menstruációtól erősebb, friss piros színű vagy esetleg görcsökkel jár, akkor haladéktalanul orvoshoz kell fordulni. A mélyen tapadó lepény nem feltétlenül jár komplikációkkal, a hüvelyi szülés legtöbbször lehetséges. Bővebben a terhesség alatti vérzésekről
Kóros állapot a placenta praevia, amely közvetlenül a méhszáj felett másszóval a méhszájban tapadó lepényt jelöli. Típusai: centrális, részleges és széli. Mindhárom esetben számítani kell akár hirtelen induló, erős vérzésre. Bizonyos esetekben, ha a diagnózis nem változik, akár tartós kórházi bennfekvésre is szükség lehet, akár a szülésig!!! A placenta praevia esetén a hüvelyi szülés nem lehetséges, mert a lepényen keresztül kellene a magzatot megszülni, ami igen súlyos vérzéssel járhat, ezért ilyenkor császármetszést szoktunk végezni vagy tervezetten a 38. terhességi hét után vagy a szülés megindulásakor. Bővebben a császármetszésről