Új privát üzeneted érkezett!

ZIta!

Köszi az infókat, és a jó kívánságot is!

A katéter behelyezést én is hallottam, hogy a normálisabb helyeken az érzéstelenítő után helyezik fel, de van ahol nem, majd kiderül!

Ahogy megjöttem és időm engedi jelentkezem.

Üdv. Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

2010.08.24.-én 9.58-kor megszületett Lilla Judit császárral.

Köszönöm a szülés előtt álló infókat, így már tudtam, hogy mire készülhetek a császáros szülésnél.

Nagyon boldog vagyok, hogy anya lettem!

Kép
 
 


Kedves Judit!

Tiszta szívemből gratulálok Lilla születéséhez! (Bevallom, már nagyon vártam a híreket.) Kívánok nektek nagyon sok boldogságot és egészséget!

Ha így szülés után is lesz kérdésed, akkor se kímélj!

Üdv:

Zita
 
 

 
 

Kedves Zita!

Nagyon szépen köszönöm a gratulációdat, aranyos vagy, hogy már vártad a híreket.
Tegnap már félig megírtam az üzit, hogy megköszönjem a jókívánságaidat, de közben hívott a kis Lillám, így nem küldtem el.

Ha tényleg nem zavarlak, biztos, hogy fogok is kérdezni, sőt, már most.

Tegnap óta csipásodik az egyik szeme a drágámnak és váladékozik. Kamillás teával tisztítgatom neki. Az jó?
Hétfőn keressem meg ezügyben a gyerekorvost?

Tegnap volt nálunk először látogatáson mióta hazajöttünk, de annyi minden vizsgálat volt, hogy el is felejtettem neki megmutatni, ráadásul Ő sem vette észre, mert akkor még nem volt ennyire ragadós.

Köszi, szia Judit

Kép
 
 


Kedves Judit!

A kamilla teát mostanában már nem szokták javasolni, mert az egy dolog, hogy fertőtlenítő hatása van, de szárít is egyben, ami nem kifejezetten jó az érzékeny szemkörnyéki bőrnek, illetve a virágban található virágpor allergiás reakciót is kiválthat. Szóval a szemészek jó része már nem javasolja. Helyette, forralt lehíűtött vízbe mártott, kinyomott vattával kell törölni. Minden egyes törlés után új vattacsomót venni. És ami a legfontosabb, kívülről befelé kell a szemet törölni és nem fordítva.

Ha semmilyen javulást nem látsz rövid időb belül, akkor természetesen mutasd meg a gyermekorvosnak.

Jó babázást!

Zita
 
 


Kedves Zita!

Köszönöm szépen, ezt nem hallottam, hogy a kamillát már nem javasolják, akkor csinálom csak forralt, lehűtött vízzel. Igen azt tudtam, hogy kívülről befelé kell törölni.

Nagyon aranyos vagy, köszi.

Egyébként szép lassan kezdek belejönni, mint kiskutya az ugatásba. Még van amiben rutintalan vagyok, de majd kialakul.

Szia, Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Remélem még jár erre valaki és tud nekem segíteni!
Császármetszésem lesz spinális érzéstelenítésben és annak ellenére, hogy az 1. szülésnél megúsztam, most mégis nagyon félek a postspinális fejfájástól.
Van valami "trükk" amivel ezt el lehet kerülni?
Ahol szülni fogok, ott 8 órás fekvés után van zuhanyozás.

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!
 


SZIA Dóri ahol én szültem ott 12 óra fekvés a kötelező de még a fejet sem szabad megemelni mert akkor utánna iszonyatos lesz állítólag szóval szerintem nem lesz gond szülés után örülsz ha csak fekhetsz főleg egy friss hasi sebbel, de nem lesz semmi gond biztos vagyok benne :lol:


Hali

én 3kor szültem spinális után és 10kor felkeltem zuhizni, egy deka fejfájásom nem volt. :shock:
olvastam én is erről, hogy lehet, de én pl mocorogtam 3-10-ig is, senki sem mondta, hogy nem mozoghatok... :)

 
 


Üdvözlök mindenkit!

Látom elég régen nem írt ide senki,de mivel pont egy hét múlva császároznak,gondoltam írok ide pár sort.
Igazából itt olvastam egy császártörténetet,és az kisértetiesen hasonlít az én előző császáromra.
Nekem sem hatott a spinális érzéstelenítő,mikor elkezték a műtétet még a lábamat is tudtam mozgatni.Kérdezte is az anesztes tanulója,hogy ez normális,azt monta rá a doki,hát ritka de előfordul. :shock: Milyen aranyos,ugye?
Olyan fájdalmam volt,azt hottem megbolondulok.Kérdezték mi a baj,mintha nem látták volna! :roll: Erre közölték,hogy már csak 10 perc anyuka bírja ki,és az infúziómba tettek algópirint!Még a fejfájásomra sem hat. :?
Műtét után is ugyan olyan fájdalmam volt,kaptam a nővérkétől nagyon erős gyógyszert,ettől lettem egy kicsit jobban.Meg is szédűltem tőle.
Mivel borzalmas fájdalmam volt természetesen a fejem is végig feszítettem,ezért hetekig fejfájás is gyötört+ajándékként!
Persze a fiamat csak másnak kaptam meg,addig is csak a férjek mutatta meg a folyosón ő volt vele.
Nagyon sok ilyen és hasonló történetet hallok,és nem tudom hpgy fordúlhat elő az,hogy hagyják az anyákat ilyen dolgokon keresztül menni.Miért nem altatják el az embert egyből,vagy nem árulkodik az anesztesnek az a sok jel?Rohadt sintérek!
A leg szebb dolognak kéne lenni egy nő életeében a szülés,még ha császár akkor is.E helyett meg kap egy életre szóló lelki sebet!!!
Amúgy az első szülésem sima volt és tudok külömbséget tenni.Hát gondolom ezt mindenki tudja.Vagy sejti.
Most nagyon félek tőle hogy sikerül a következő császárom!
Azért osztottam én is meg a töténetem,hogy mindenkinek tanulságos legyen,és ha valami olyan dolgot tapasztal műtét előtt és közben,egyből szóljon,és ne hagyja magát!

Minden kismamának nagyon boldog babavárást kívánok!
És a megszült kismamáknak,csodás és nagyon szép babázást!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


OFF:

Tudnátok nekem olyan magyar sportolónőket vagy celebeket felsorolni, akik - egyszer vagy többször - császárral szültek?
Sürgős lenne, és a régi cikkek nincsenek mind fent a neten... Rubint Rékát tudom. :) Mások?
Köszi!
Ilon

ON
 
 


OFF
Elnézést, de nagyon fontos lenne ez most nekem.... :roll:
Tudom, hogy hlyeségnek tűnik... :oops: de muszáj megkérdeznem valakiktől, akik tudhatják...

lécci lécci lécci
ON
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: