Új privát üzeneted érkezett!

Csilla, örülök, hogy minden rendben!
Heni, jó, hogy Te is jelentkeztél, gyerkőcöknek jobbulást!! Nem semmi, amit megsütöttél beteg gyerekek mellett!

Fa: mi minden éveb, már 3 éve, akkor állítjuk fel, mikor a barátaink jönnek, 22-én, általában, de idén 21-én. Mert 24-én már anyósnál vagyunk, 25-én meg az én szüleimhez megyünk, és ott szoktunk lenni szilveszterig, idén csak 27-ig. Szóval mi szeretünk gyönyörködni a fában azért még az ünnep elején/előtt kettesben is. Illetve már hármasban. :)

Detti, én azért vagyok ilyen lazán, mert nem csinálok sütiket. Csak a mézeskalácsot sütöttem 19-én a barátnőimmel, az egy jó kis program volt, meg 21-re sütöttem egy tortát, és ennyi. Én sosem értettem azt, hogy miért kell Karácsonyra 18 féle sütit sütni, pláne, hogy a Férjem nem egy nagy sütizabáló, nekem meg figyelni kell a súlyomra, szóval, na, nem sütök. :D Ezzel rengeteg időm felszabadul.
A kaja sem nagy ügy, olyat főztem, mint máskor, és az ünnepen meg másnál leszünk. :D Takarítás meg már megvolt, azt kicsit minden nap kipofozzuk valahol, így az sem nagy dolog, itt egy kis porszívózás, ott egy kis törölgetés, egy adag mosás, egy mosogatás, szóval csak mint a fly lady, repkedek egyik feladatról a másikra, mikor időm/kedvem van. :D
Amúgy filmeket nézünk egész nap, meg sétálunk, játszunk, nekünk ez az ünneplés. :D :D Nem a sütés-főzés, hogy hulla legyek Karácsonyra. :D
Keresztszülő dologban biztosan igazad van, mi nem vagyunk igazán vallásosak, csak úgy a magunk módján, nem volt egyházi esküvőnk, így nem éreztük helyénvalónak a keresztelőt sem, de valamit akartunk, így lett a névadó. De az meg totál bénán hangzik, hogy: "Kislányom megjött a névadó anyád." :D vagy "szia, névadó anyu". Neeem??? :D :D
De megértem, ha ez kicsit zavaró, ha valaki nagyon vallásos, nem is megbántani akarunk ezzel senkit, vagy bagatellizálni a vallásosságot.

Másik dologban meg egyetértek Veled, én sem szívesen avatkozom bele mások dolgába, és sokszor inkább nem szólok hozzá, ha olyan van, amivel nagyon nem értek egyet, vagy amivel megsértenék/bántanék másokat. Inkább elmondom a Férjemnek, megbeszélem, hogy mit olvastam, kidumáljuk, aztán helyre is van téve. :)

Na, megyek, nézünk filmet. :D

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Kép [/img]

KépKép
yadine81
 
 


Egy tegnapi kép Mátéról amelyen bemutatja, hogy már nem kisbaba, aki nyugodtan tűri az öltöztetést. :lol:

Boldog, békés karácsonyt kívánok nektek és családjaitoknak!

KépKép
yadine81
 
 

 
 

Bocsi, nem tudtam meg tudok mostanság jönni.

MINDENKINEK NAGYON-NAGYON KELLEMES ÉS ÚJ ÉLMÉNYEKBEN GAZDAG - főleg az első gyerekesek - BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Jaj, Nyuszi, ahogy olvaslak, nagyon elszégyellem magam, hogy Te már csak röpködsz a kis maradék feladatok közt, én meg most kezdem csak a mézeskalácsot sütni majd díszíteni, s főleg az utóbbi nagyon-nagyon el szokott nyúlni. Szerintem én extra módon el tapogatok, mert igazából azt sem tudom, mivel ment el az este, Szendén kívül. Pedig folyton csináltam valamit (nem sok látszatja) és Szendike is tulképpen szépen elvolt a járókában.
Jövőre szeretnék egy kicsit olyanabb lenni, mint Te, meg egy kicsit olyan is, mint Nik, aki mindent vasal, mert én olyan szívesen hordanék frissen vasalt ruhákat, és imádom a ragyogó tisztaságot is, szeretnék Nanetto pozitív kisugárzásából is, meg Henit, aki döbbenet most is, hogy sokféle sütit készít a beteg gyerekek mellett (megintcsak elsüllyedek :oops: ), és Voki karakánsága, határozottsága is olyan klassz, és még sorolhatnám a neveket, Geoo csinosságáról nem is beszélve 8)

Nálunk kétféle süti lesz, Anyukáméknál meg a bejgli.
Nagyon várom már a holnapot, szerintem aranyos fát vettünk, és hozzá soksok új díszt, Szendének pedig megjött a Luna által ajánlott "első karácsonyos" dísz is.... nálunk az angyalok és Jézuska együttesen hozzák az ajándékot, és 24-én mindig előkerül este a társasjáték is, és szigorúan halászlé soksok ikrával, majd rántott hal és majonézes burgonya a menü szenteste. (a hallét apukám főzi)

Nagyon sajnálom Heni, hogy betegek a gyerekek, de ahogy kezeled, nagyon ügyes vagy. Mosógéphez sok örömet kívánok én is.

Mégegyszer kívánom, hogy legyen kis csodákkal teli ünnepetek!

detti_10
 
 


Detti_10:
Nagyon aranyos vagy, ahogy felsoroltad a neveket és, hogy kiből mit szeretnél... esküszöm kicsit megkönnyeztem (érzelmek ünnepe). Annál az egyszerű oknál fogva, hogy már több mint egy éve itt "boldogítjuk" egymást és hogy mekkora csapat vagyunk - olyan, mintha személyes jó barátnők lennénk mindannyian...

Kép
Kép
henibaby1975
 
 



Isten éltessen Benneteket a mai napon!
Boldog, Meghitt Szentestét Nektek és az egész családotoknak!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok,

Mivel itt nincs szenteste, így ma nyugis napunk van :D

Még egyszer BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!

Mi így készülünk a karácsonyra:

Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Na, mindkét srác alszik épp, van még 5 percem kb. Meg apum is eldőlt, Péterem meg az ügyeletben....egész délelőtt olyan volt mint egy sima hétköznap....sztem idehaza tényleg mindenki deffektes ha az egészségügyről van szó. Mivel jön a 3 napos ünnepmég gyorsan 24.én délelőtt elugrik az ügyeletre olyan marha fontos dolgokkal, minthogy 3 hete köhög, meg múlt hétfőn szálka ment az ujjába.... :shock: :roll:

Na, mindegy.
Mi nagyjából felkészülten, én sem sütöttem, minek, ha itthon sem vagyunk, holnap reggel megjön a Jézuska és délben meg már dédiknél kell lennünk, és ez így megy 31.-ig, mindennap máshol.
Szóval még éjjel fát díszítek, Péter hazaugrik befaragni a fát és hajrá!

Tegnap annyit írtam, de szokás szerint a laptopunk cenzúrázta....

Már csak a tömörített változatára emlékszem:
Szóval sztem sem kell senkit sem megbántani, megsérteni, de itt nem is történt ez....vagy igen? Tény, hogy két külön világ tárult fel, de baj ez? Vagy Ti olvastatok vmi sértőt? Luna, megbántottalak?
Detti, totál igazad van abban, hogy néha teljesen más véleményeket olvashatunk adott témában de ha senki nem írná le, akkor nem is lenne fórumbeszélgetés. Az is igaz, hogy felesleges parttalan vitába bocsájtkozni, én is tapasztaltam már itt a fórumon ilyet, sőt az egyik kedves topikomat ami vagy 6 éve működött pont egy mindenkiben belekötő nő szedte szét... :?
De ami itt volt az sztem abszolút nem fajult vitává, nem volt parttalan, mert mindenki a saját tapasztalatát írta.
Meg amúgy pont Te is egy olyan saját véleményt írtál le a névadó-keresztelő kapcsán, ami tapasztalat-hit-vallás kérdése, mellékesen egyet is értek mert tök jól fogalmaztad meg, de ez is egy saját amolyan vélemény.....

Heni, Tatim gyerkőknek jobbulást! Nem ér ám karácsonykor betegeskedni!

Luna, akkor mégiscsak duplázott Áronbébi! Édes a képeken!

Csilla, hát sztem is teljesen összekeverhető a két kép, Léni totál Te vagy!

Máténak a szemei sem állnak jól, nagyon huncut kópé lesz! Yadine, Zéti is szokott bújócskázni a pelussal....

Vik, nagyon szép a fátok.

Mi továbbra is küzdünk a reflux banyával, ha nem lenne karácsony, tutter gyógyszert váltanék, sztem az nem kóser, mert Zéti most már minden reggel hány, ha üres a pocak akkor is, csak nincs mit. Sztem éjjel túl sok lesz a sava és ezért nem akar enni sem reggel.
Meg napközben sem már megint.
Levinek kijöttek a hátsó nagyörlői, emiatt volt zizi az utóbbi napokban, szerencsére talán túl vagyunk rajta.
Ahhoz képest, hogy úgy indultunk, elég 2-3 ajándék, döbbenet mennyi minden kerül neki a fa alá és ez csak szűk családé, mert velük tudunk karácsony előtt ajándékot cserélni... :wink: :lol:

Na, Zétibéka felébredt, irány a konyha még egy körre, aztán 4től pásztorjáték... :D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Zso, dehogy bantottal! Mondtam en, hogy azon, hogy mas a velemenyunk/megkozelitesunk egyes temakban nincs mit sertodozni szerintem. Termeszetes dolog. Es azzal, hogy en leirtam ide azt amit, felvallaltam a kovetkezmenyeit, vagyis tudva tudtam, hogy arra barki barmit reagalhat, es johet hideg meg meleg is :) Nekem ez nem okoz gondot asszem, mondtam nem kell velem egyeterteni, en sem teszem massal rendszeresen, de az ember vilagnezete igy tagul meg en latom ertelmet az egyes nezopontok megbeszelesenek, mivel ugye en fentartottam magamnak a jogot, hogy a sajat velemenyemet megvaltzotassam, az meg csak ugy megy ha beengedem a masok verzioit :)
Szoval en azt tartom egeszsegesnek, hogy ha leirom akkor szamitok ra, hogy nem mindenki ert egyet, valamint a masik (masok) elmondja az o verziojat. Ez egy epito jellegu beszelgetes lehet igy, nem szemelyelleni merenylet :)

Teenyleg, Aron duplazott, fel sem tunt :) En nem szamitottam ra, jo nagyot hizott az uccso egy honapban.

Es hogy sikerult a ma reggeli ajandekbontogatas?

Hoztam nektek inyenc menurol kepeket is, hogy ne csak az elbeszelesem maradjon, beszeljenek magukert a kajak:
A tokehal:
Kép
a koret, vagyis a krumpli a fottkaposztaval:
Kép
es nemi 'sutemeny', mindig pont ugyanezek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

luna6
 
 


Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!
A betegeknek nagyon gyors gyógyulást!

Az összes baba nagyon cuki! (Csilla, szerintem Léni inkább az apukájára hasonlít).

Geo,
a pelenka mizéria ismerős. Amikor még csak a pocakomban volt a kiscsaj, akkor kb 100 féle véleményt hallottam, hogy melyiket használjam. Aztán úgy döntöttem, hogy majd én eldöntöm nekem melyik jó. Mindegyikből vettem egy csomaggal (az árát direkt nem is néztem), és mindet kipróbáltam. Nálam a Pampers győzött. Abból is a középkategóriás. Gondolom a prémium is jó lenne, de minek vegyem ha az "alatta" lévő is bevált. Amúgy a P. oldalán vannak letölthető kuponok, amivel olcsóbb a pelenka. A mostaniak december 31én járnak le. De nézd meg hogy hol lehet beváltani, és hogy melyik csomagra jó!

Yadine,
köszi. :-) A melltartós megjegyzéseden jót mosolyogtam. Szerintem én már sosem fogok beleférni a régiekbe. Annyi nő van, aki arról álmodik, hogy a szoptatás után ne csökkenjen vissza a mellméret. Hát én nem erről álmodok, és mégisem csökken... Na, majd kistesó 1 éves szülinapja után új ciciket kérek majd az Angyalkáktól...
Amúgy amit írtál, hogy mennyit eszik Máté, az szerintem tök oké. SZERINTEM most ugrik, és a "tápos" babáknál (de utálom ezt a szót) is ösztön, hogy több kajálással csinálnának több tejet. De ugye ott nem kell ezen aggódni. Ha többet tennél az üvegbe, szerintem megenné, de ez csak felesleges plusz kaja neki. SZERINTEM.

Tatim,
szupi hogy megvan az új kanapétok! Nagy öröm ez így karácsony előtt!

Talinn,
mizu a konyhátokkal? Lefolyó?

Heni,
örülök hogy rendeződtek a gondok. Szerintem a legtöbb pasit baromira megviselik az anyagiakkal kapcsolatos problémák. Meg most még karácsony is van (ugye ajándékok és a menü is pénzbe kerül), biztos ez is ránehezedett még. A lényeg hogy tudtatok beszélni. És hát az új mosógéped is szupi. Végül hogyhogy elöltöltős lett?

Luna,
hát nem semmi filozófálást nyomattál. Részemről nagyon jó volt olvasni. Persze ugye ehhez kellettek a többiek is, hogy reagáljanak. Neked tényleg pszichológiát kellene tanulnod, vagy filozófiát, vagy írnod kéne egy könyvet! És a fórum lényege szerintem pont az, hogy mindenki leírja a véleményét, és ugye nem vagyunk egyformák, így mindenkié más! Ezért vagyunk itt. Ha mindenki mondandója megegyezne, akkor minek is lenne fórum?!

Tali,
szerintem ki kéne tűzni egy időpontot, amikor Vik hazajön. Csak hogy addigra mindenki szabaddá tudja tenni magát...

Hálós szopogató,
megnéztem a Cora-ban. Kb. 1800 Ft darabja. Ha lesz tali, akkor nagyon szívesen veszek bárkinek, és viszem oda.

Bhdetti,
nem tudom aktuális-e még a kajálási gond Levivel. Nekem sem ette a kiscsaj sem az almát, sem a barackot. Végül a répát igen. Krumplit is. Így most azokat adom neki. Ha néha belecsempészek egy picike almát, akkor sem eszi már meg... Hát ez van. Szóval szerintem próbálkozz hogy mit eszik, mit nem, de szerintem minimum 3 napig próbálj ki egy fajtát. Amúgy nagyságrendekről még én sem beszélhetek, naaaagy nehezen lemegy olyan 70g, és akkor már nagyon várja utána a tejet!

Rólunk,
elnézést az eltűnésért. Egyszerűen ki vagyok merülve. Továbbra is szarul alszom, és nap közben nem tudok pihenni. Kiscsaj nagyon keveset alszik. Jó, legalább nem balhézik, meg nem nyűgös, de ettől ugye nem leszek kipihentebb. Így nem is tudtam a gép elé sem leülni, mert időm sem volt, meg kedvem sem. Most az ember szabin van, úgyhogy hazahozta a laptopját, így legalább úgy tudtam gépezni, hogy közben a csaj játszhatott a szőnyegén az orrom előtt. Igaz, egyszer voltam, írtam is hozzászólást, de elszállt, utána nem volt kedvem egy hétig bekapcsolni a gépet. Na, szóval ezek vannak velünk. Nekünk a karácsony nyugisabb. Szenteste itthon, hármasban. Ma is. Holnap mennénk anyósékhoz, ahol összegyűlik a család, de lesznek ott beteg gyerekek, így lehet hogy mi lemondjuk. Nálunk amúgy hagyomány, hogy a férjem főz karácsonykor. Igaz, utána ragad az egész konyha (szó szerint, mindenhol, még a fiókok belseje is), de inkább takarítok 1 órát, mint hogy főzzek 3-4-et. A karácsonyi menü is már hagyomány: borleves, borban pácolt, mézes almával sült pulyka(csirke)mell, diós tejszínes mártással. A férjem meg halat eszik (én nem). Jövőre majd jól át lehet gondolni. :-) Bár, ha a kiscsaj halevő lesz, akkor az én részem maradhat! :-)
Ja, még Voknak akartam megköszönni, hogy belinkelte a fogzással kapcsolatos homeós cuccok leírását. Én ebből jöttem rá hogy fogzik a lányom. Ugyanis elvittem sétálni, és menetközben úgy elkezdett szakadni a hó, meg fújni a szél, hogy csuda. És azt hittem, hogy a szél kifújta a gyerek arcát. Hát kenegettem egy hétig minden kencével, de nem múlt a pirosság.... hát persze hogy nem, ha a foga miatt volt piros...
Ja igen, a kajálási gondunk is megoldódott: betöltötte a 6. hónapot, és megkapta a 4-es cumikat (avent). Hát azóta eszik rendesen! Ez lehetett a gond, hogy annyira elfáradt evés közben, hogy pihennie kellet! :-) A lényeg hogy minden oké.

Na, ennyi elég is volt belőlem, talán még sok is. Bocsánat hogy így eltűntem! Igyekszem majd többet jönni.
cicmarek_
 
 


Így utolagosan is, de remélem még nem elkésve kívánok mindenkinek boldog, békés ünnepeket.

Luna, leírás alapján is mondtam már hogy éhen maradnék, de a képek magukért beszélnek, most már tuti hogy max sütit ennék...

KépKép
tatim
 
 


Hat en ehen mondjuk nem maradtam (elvileg semmi bajom a halakkal, gyakorlatilag ezzel igy es ekkor van tobb is :D) de tegnap ota halat eszem es kinez meg holnapra is, mert itthagytak a maradekot. Hat azert mindennek megvannak a hatarai, ennek a halevesnek is :D
Mondjuk a 'sutik' is ittmaradtak, es bar en kifejezetten edesszaju vagyok, az man jelent valamit, ha mind olyan aminel meg birom alni, hogy ne egyem mig latom.... azt jelenti, hogy bar van koztuk jo is, de messze van attol, hogy en vagyakozzam ra mikor eppen nincs beloluk idehaza :) Sot, szerintem egesz jovo karacsonyig (vagy kovetkezo csaladi unnepig) egesz jol megleszek nelkuluk. A tavalyi jo kis makos meg diosbejglim, na az johetne most is :)

luna6
 
 


Sziasztok!

Luna csatlakozom, szten én is elővenném otthon a tegnapi maradékot..... :oops:
Nem kontrasztként de úgy idetenném hallod a mai napi menüt...: ilyenkor ugye Peti családja először anyós szükei és tesója+család (25 ember) aztán após anyukája meg tesója a családjával (15 ember)
És persze mindenki mindent főz. Alap a 20 literes kondérban főzött falusi csirkeleves, aztán birka, bárány, 2 féle csirke rántott és sima grill, és persze min. 1 féle malacka, mellé 3 féle köret és 3 féle sali. Utána 5-6 féle süti, most volt képviselő fánk is, nyámi. Ezt végigeszük 4ig, utána 1 óra szuszó és át a másik családhoz, ahol detto kb ennyi féle cucc, csak még nyuszi és kacsa is volt ma. Szóval 1 hét is kevés lenne végigkóstolni, de én olyan rosszul vagyok hogy jaj! :oops: :oops: :roll: :)

"Szentreggel" jól sikerült. Levi extázisba esett teljesen, főleg a távirányítós daru és a fabábukból álló pakolgatható Betlehem volt csúcs, de a többi játékkal is persze eljátszott volna, ha nem sietünk. Na, majd holnap!
Zéti meg kapott olyan hasonló pihepuha takarót, ami összecsatolható babakocsi pokróccá, meg amolyan kis pólyává. Ide is tette fel ilyet egy hirdető, de nem olyan mintás, hanem világoskék macis és másféle. Nagyon szép puha és nekem is meglepi volt, még jó hogy nem rendeltem olyat anno....Levi is kapott ugyanolyan anyagú takarót csak nagyot. Meg dokitáskát, burago autópályát, szerszámkészletet és persze könyveket. Meglepiként egyik nagynéni meg megdobta egy duploszettel, amiben van teherautó meg betonsimító is. Ugye Levi imádja ezeket a melós-gépeket, szóval ettől is totál kész lett. :D

Mi meg kaptunk mozijegyet, ezen nevetünk ma reggel óta, mert tavaly is ezt kaptunk, de akkor nekünk kellett volna választani, szóval csak egy levélke volt, de nem jött össze, ugye nem jártunk moziban 4 éve Péterrel, erre anyós és sógornő "bedühödött" és konkrét mozijegyet vettek, szóval nincs visszaút, szülinapi mozizás lesz most 28.án... :roll: :lol:
Meg kaptunk egy kosárpalánkot, Peti régen kosarazott, azt hittük ezt is Levi kapta de fel lettünk világosítva hogy tavasztól családi ugrabugri kezdődik a kertben....mert biza ez nekünk jött nem a skacoknak.
És amit még nem láttam, van muffinsütő is olyan mint a melegszendó meg a gofri....van vkinek? Tapasztalat?
Zéti kulcstartót, keljfeljancsit kapott még meg kis plüssöket, édesek.

Ti is meséljetek, kinek mit hozott a Jézuska/angyalok? Mit szóltak a lurkók a karácsonyfákhoz? Nálunk teljes az őrület az izzóktól!

NA, lelövöm magam megyek kicsit lazulni még....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 



Luna:
Küldök neked virtuálisan egy kis hazai sütit..., bárcsak küldhetnék úgy is, hogy megkóstolhasd...
Kép

És még néhány fotó, melyeket még nem mutattam:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
henibaby1975
 
 


Jaj, Luna, ha előbb szólsz....sajna nem fényképeztük a kaját, sőt semmit, na majd holnap!Én volnék a karácsonyi ajándék 28.-án...:-)

Hű, Heni, nagyon ügyi vagy ezzel a csodás tortával és csodásszépek vagytok!

Lazulás megvolt, jóccakát! :wink:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Koszonom a kepes beszamolot!!! Hat bejglit megennek most egy ruddal, de marad a hal :D
Nagyon szupi lett a torta is!!

Zso, nalunk emberem erik 28.-an :) Bar o jelentosen nagyobb szamot tudhat magaenak mint te, ez tuti fix :)

luna6
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem kellemesen telnek az ünnepek!

Nagyon szépre sikeredett a szentesténk, pont olyanra amilyenre szerettem volna, Máté imádta a fát, a csillagszórót, énekeltünk, jól sikerült a vacsi is.

Cic,
jó hogy előkerültél! Köszi a kajatippeket,leírom mi a helyzet, ha eszébe jut valakinek valami róla, akkor azt szívesen venném.

Hajnali egykor: 180ml

fél nyolckor: 200ml

11-kor: 100 gyümi, és még 20 táp

1-kor: 180 főzelék+ 20-30 víz

fél 5-kor 200 táp

fél nyolckor 200 táp

23-kor 200-táp

Hajnali ötkor (miután már másfél órája bőgőtt nem volt más ötletem) : 170 táp

9-kor: 140 ml táp.

Szerintem gáááz. :?


Vik,
beültheted a laáskultúrába, nagyon szép képek!

Luna,
én is símán jóllaknék, végül is mindent szeretek ami volt nálatok. :wink: Áronbébi, naaagyon cukiság a sapijában!!!

Zsó,
ti nálunk is tltesztek ami a felhozatalt illeti menüben. :)
Az a legnagyobb öröm, amikor a gyerekeink örömét látju! Édes lehetett Levi!

Heni,
guszta sütik!

Édesek a gyerekek, és te nagyon szép vagy és csinos!!

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Zsó,
én már attól jóllaktam, hogy végigolvastam a menütöket! :-)
És mit néztek meg a moziban? Én úgy megnézném az Apádra ütök 3. részét. Januárban jönnek anyék, asszem megkérem őket vállalják be egy estére a lányt, és akkor elviszem embert én is mozizni. Én imádom a mozit, amíg terhes voltam, annyit jártunk, olyan jó volt...

Luna,
a tiéteknél bizony én éhen maradnék. És szerintem azért ilyen pórias a főétel, hogy a desszertre terelődjön a hangsúly! Bár ha nagyon gely, akkor abból én sem ennék...
Amúgy kiskecske nyammmiiiiiiiiii! Nagyon finom!!!!!!

Yadine,
szerintem sokat eszik Máté. Mi lenne ha táp helyett néha csak vizet adnál neki?! Na persze nem 170-et, hanem csak keveset, lehet az is elég lenne neki.... De csak SZERINTEM.

Ja, együttalvás:
én annyira irígy vagyok azokra, akik együtt tudnak aludni a babájukkal. Nálunk az ágyban nem lenne jó helyen, mert attól rettegnék én is, meg ember is hogy ráfekszünk. Ha meg velünk egy szobában lenne, akkor én tuti nem aludnék, hanem állandóan csodálnám őt. (A kórházban is csak akkor aludtam, amikor szoliztatták a lányt, amúgy semmit nem aludtam bent). Ezt leszámítva imádnék együtt aludni vele. Bár ha így haladok továbbra is az alvással, akkor akár át is hozhatnám hozzánk, mert úgy sem alszom, akkor legalább nézhetném... Na, holnap veszek patikában olyan homeos cuccot (Sedactiv?! valahova felírtam, csak nincs kéznél).
cicmarek_
 
 


Sziasztok,

Remélem mindenkinek jól telnek az ünnepek :lol: !

Luna,
látom nálatok se cicóznak a kóstoltassuk a gyereket lassan-lassan módszerrel hozzátáplálás terén :lol:
Próbálkoztatok már a "levessel"? Hogy ízlett neki?
Gratulálok a hízáshoz szépen belehúzott a legény :lol:
Azt hiszem én nálatok éhen haltam volna karácsonykor.
Mi tegnap anyósékánál voltunk és volt grillezett disznó és bárányhús (a kandallóban grillezte :lol: ), sült krumpli, tzatziki, marha paradicsomszószban, sült marhamáj, rómaisalátából és újhagymából készített friss saláta, csirkehúsleves citromos-tojásos habarással+főtt csirkehús. Aztán volt gyümölcs, alma, körte, narancs, mandarin és a szokásos karácsonyi sütemények melomakarona (diós keksz mézes sziruppal átitatva), kourambiedes (mandulás teasütemény) és hrisztopszomo (Krisztus kenyere- ami a kuglófhoz hasonlít ízvilágban és textúrában, de kakaós rész nélkül, mahlebi fűszert kevernek bele).


Yadine,
hú nekem kicsit soknak tűnik amit a legény megeszik egy nap? Nem gondoltál még arra, hogy a délutáni evést tejpépel váltsd ki?
Bár az hogy mennyi a sok az sokmindentől függ :roll: :roll:

Nekem most olyan 6700 gramm körül van Zoe és így eszik:
reggel 8: 180-200 táp
délelőtt 10-11 között valamikor: 120-150 gyümölcs
ebéd 13-13.30 körül kb 200 főzelék
délután 17.30 körül 220 tejpép
este 21.30: 150 táp
este 10 és reggel 8 között egyhuzamban alszik :lol: :lol:

Talinn,
mi újság a konyhátokkal? Majd ünnepek után várjuk a képeket!

Heni,
Klassz lett a pillangós torta, biztos nagyon örült neki Bogi :lol: ! Gergő nagyon nagy már :lol:

Nekünk csendesen telt a karácsony. Itt csak a gyerekenek jön a télapó, de az is december 31-én. Tegnap anyósoméknál voltunk, de hál istennek nem sokáig. Olyan 11 körül indultunk itthonról és fél ötkor már itthon is voltunk. Az egésznek semmi karácsonyi hangulata nincs. Napsütés, kb 20 fok. Bent áll egy kicsi fa és az egész az evésről szól. Még a tv-ben sincsenek azok a jó kis karácsonyi filmek amiket már kb 1000× láttunk. Szimpla hétvégi műsor van benne, bár tegnap este az egyik adón leadták a Reszkessetek betörők első részét, azt néztük mi is. Szóval olyan mintha a család csak úgy összegyűlne egy nagy evészetre.....

Zsó,
te jó ég, én már csak a menü elolvasásával jóllaktam :lol: :lol:

Geo, Nanetto, Csilla, Vok, Konkri és a többiek remélem nektek is jól sikerült a karácsony és majd jöttök mesélni.
Vendég
 


Nah kerem most toltam le az ebedet... halat! Hat jobol is megart a sok, ez meg raadasul messze van az annyira jotol, hogy ezt egyem allandoan :D Ez volt 24.-en este, tegnap delben es etse, ma delben... es hihetetlen szamomra is de meg mindig van vacsorara is :D Emberem tegnap este mar lazadt, ma meg kozolte, hogy egy darabig nem nez tokehalra... hat en jopar evet kibirnek nelkule ebben a formatumban :D

Nem foztem meg levest Aronnak, el voltam foglalva a nagy almossagommal es faradtsagommal es a takaritassal :) Na majd talan holnap beszerzem a hozzavalokat. Hat valoban nem aprozzak itt el :D:D En sem fogom, ugy dontottem, lesz ami lesz!

Az etkezesi leirasodbol en az utolso sorra vagyok nagyon irigy, kek, zod es sarga:
"este 10 és reggel 8 között egyhuzamban alszik "
Aron gyerek orom ha este kilenctol egyig alszik egy huzamban :( De leginkabb nem teszi, aztan felkel 15-20 percenkent zsinorban, aztan buli van, olben visszaalszik, agyba be, ember feje parnat er es mar kukorekol... kepes tizenparszor is felkelni egy ejjel :( Kimerito egy darab no...

luna6
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk anyóséktól. :D
Jó volt ez az elmúlt pár nap.
23án megjött Kata barátnőm, vele beszélgettem hajnali 1ig, majd délelőtt 11re kivittem a metróhoz és ment a szüleihez. Dél körül álltunk neki takarítani, 2kor le vittem a gyerekeket anyához és nekiálltunk szétszedni, majd összerakni a lakást... Délután 5re végeztünk, de olyan pöpec rend lett, hogy ihhajjj :D A fára csak az égőt tudtam rárakni, mentünk le anyához kajálni. Hanna lent segített feldíszíteni a fát, így itthon már nem akarta. Ezért neki álltunk vacsizni. Rántott csirkemell volt krumplipürével. nagyon fincsi volt :D
Hanna lent megkapta az icike.picike házikóját 10 állatkával. Annyira örült neki, hogy ki sem akarta bontani a többit. :D:D Közben apja titokban felvitte a Hófehérke házat és berakta a fenyő alá. Kaja után feljöttünk. Hanna már nagyon várta a házát :D:D Rögtön berendezte és mondta, hogy majd vigyük el megmutatni Zsófiékhoz, mert hogy Lilinek is ilyen van :P :P :P :P
Majd másnap reggel felkeltünk, én Alexal feldíszítettem a fát, majd felkeltettem a másik 2 Kiszlt és elindultunk anyóshoz. Úgy néztünk ki, mintha leköltöznénk, mivel az összes üveget (szörpös és befőttes) és műanyag dobozt levittük neki. Hazafele azt hittem kevesebb cuccunk lesz, de majdnem tévedtem :D:D Lent semmi exra nem volt, azon kívül, hogy rosszul lettem anyós levesétől, mert nagyon zsíros volt. Hanna eljátszott velük, Alex is... szal anyós is jól érezte magát :D:D
Aztán ma, a hóesésben jöttünk haza.

Yadine!
Lehet ugrás is, de én inkább beszélnék egy dokival, hogy mit szól ehhez. Az ugrás max 1 hétig tart. És olyankor tényleg éhesebbek, mert több energia kell nekik. Azt próbáltad már, hogy több tápot raksz az adagjába, mint ahogy Léninek is csinálta Csilla? De inkább beszélj dokival...

Luna!
Brrrrrrr. Én is éhen haltam volna ...
Én nekem kell rendes kaja is, nem elég a süti. De ha neked nem jön be, akkor valszeg nekem se ízlene...

Jaaaaaaaa, vettem magamnak egy ilyet:
http://cgi.ebay.at/Babytrage-Bauchtrage ... 3f01e91097

Heni!
Úgy voltam vele, hogy ha megyünk állatkertbe, nem akarok a földön kötözni... És ez nagyon úgy tartja a babát, mint a kendő. Bakker, hatalmas Gergő!!!
Gyógyuljatok hamar!!
Bejött a fogzásra a cucc?
Ha nem, megnéztem a könyvemet, jól emlékeztem... van vagy 20 szer fogzásra. Ha nagyon megerőltetem magam lemegyek a bátyámhoz, egyenként bescennelem és összefűzöm majd őket és elküldöm....


Mi csak a szokásos nátha ping-pongpt játszuk... Néha már nagyon uncsi... most megint mi vagyunk soron a törpékkel.
A mólkor Hannának még egy aftája is volt.

Cic!
Igen, sedativ pc, de érdemes a nervoheel-t is kipróbálni.

Detti_10,
Szerintem te így vagy jó, ahogy vagy!! :D

DHdetti,
azért jót nevettem... nálunk is minden karácsony hatalmas élmény, hiszen még Alex sem látott karácsonyfát, Hanna meg még nem karácsonyozott 4 évesen :D:D Szóval majd meglátod, hogy nem csak az első gyerekesnek volt új a karácsony :D Egy gyerekkel mindegyik az. :D:D

Megyek, játszunk a kiscsajjal, oda is égettem Alex sütőtökét... :?:?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Köszi a hozzászólásokat kajatémában. Eddig azért sírtam, mert nem evett, most meg azért, mert zabagép lett. :?

A tejpépet nem eszi,csak barackkal, de akkor is kelt éjjel, és pluszban a barackra is gyanakodtam, hogy bántja a hasát éjjel. és attól félek nagyon megugrana a súlya tőle ezért nem is nagyon erőltetem, meg azért sem, mert Lunáék szerint az éjszakai ébredést nem befolyásolja mennyire tömöm meg a pociját. De még nincs teljesen elvetve.

Kedden megyünk dokihoz, ha lesz rendelés súlymérésre, akkor megbeszélem vele. Igazából a nappali evésekkel nincs baj, csak azt nem szeretném, hogy éjjel is egyen, ráadásul kétszer, hogy azt szokja meg, hogy üvegre aludjon vissza. A szopizás az más lenne.

Viszont ha nappal csak négyszer eszik, akkor szerintem jogosan követeli az éjjeli kaját. Ez viszont egy ördögi kör, mert másnap megintcsak négy kaja jön ki. Tegnap a hajnali háromtól-fél hatig vergődés közben persze próbálkoztam vízzel ivott pár kortyot aztán kezdte a bömbit újból.

Szóval azt nem tudom igazából, hogy az éjjeli evés az egy rossz szokás, és ha pár éjszakát végigkínlódunk evés nélkül akkor javulni fog-e a helyzet. Vagy tényleg éhes, és akkor minek kínozzam.

Ma is nyűgi volt egész nap délután kétszer 20 percet aludt, de úgy hogy előttük 20 perc üvöltés volt, a módszerem is becsődölt. Most este is alig tudtam elaltatni, muszáj volt felvennem, és a mellkasomra véve ringatni, úgy elaludt nagy nehezen.
Mégf azt sem tudom mi lehet a baja, hogy fáj-e valamije. Foga még fasorban sincs szerintem.

Bocsi a panaszáradatért, nem is akartam idezúdítani, mert amúgy meg imádnivaló kis bohóc, nem ér hogy itt árulkodok rá..

KépKép
yadine81
 
 


Nekem az a tapasztalatom, hogy tenyleg nem oszt vagy szoroz. Marmint az, hogy este mennyivel megy el a gyerko aludni. Aronnak mindegy, mindenkeppen millioszor ebred.

Kerdes, miert kap ebedet 2 oraval az eleg sok tizorai utan? Eleg rovid az ido es tisoraira is jo sokat eszik. Ennyire ehes tenyleg?
Illetve az esti felnyolcas tap utan 23 orakkor megint felebred mert ehes?
Aron hatszaznegyvennyolcszor kel ejjel, de ebbol csak egyszer eszik. Akkor sem eszik meg mindent mindig, neha igen es tobbszor nem. Amikor valamiert csak 4x eszik egy nap (alvas miatt csuszik el) akkor egyertelmuen ehes lehet, de amikor nem akkor is szokott valamennyit, de maximum a 150 mert tobbet nem is csinalok neki, de mondom, nala sokszor megmarad.
Persze teny, hogy Aron nem egy zabagep :)
Kivancsi leszek mit mond a doki, mert tenyleg sokkal tobbet eszik mint Aron.

luna6
 
 


Sziasztok!
Igy utolso pillanatban mi is boldog, bekes Karacsonyt kivanunk!
gem

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Vok, nem irigyellek, én úgy féltem ma...mi is délután mentünk bátyámékhoz, aki közölte, hogyne lehetne hozzájuk feljutni a hegyre. hehe, tükörjégben mentünk fel, arra ráesett még 3-4 cm hó, abban szánkáztunk haza. Másfél órát jöttünk hazáig, a gyerkők is fél10 után feküdtek.

De oltári volt, Zéti végig sikongatta az elmúlt két napot, annyira örült mindenkinek....mellé mindennap délben hajlandó először elaludni, akkor is 20 percre, tegnap 6x aludt 15-20 perceket, hát ez van. Levi meg iszonyúan élvezte az unokatesókat, akik abajgatták egész délután. Rollerezett, ping-pongozott, csillagszórozott.
Mellé újra nem eszünk persze a Bütyökkel...Yadine adj egy kis étvágyat nekünk!!! Brutál mennyit eszik most a Manód, én a 100at alig bírom beletömni 3-4 óránként mi is 2x eszünk éjjel de nekünk muszáj, annyira nem eszik, sőt néha órára kelek, ha napközben totál gáz volt a helyzet.
Maga az éjjeli evés sztem ebben a korban tök normális, (Levim 6-7 alkalommal evett éjjel, na ez nem volt normális, de Ő napközben nem ért rá) de a mennyiség ijesztő. Sinlaccal sűrítve főzelékes lyukú üvegből? Mert az laktat és tápiban annyira nem karakán az íze. Hm?
De én bizti megetetném éjjel, minek másfél órát kínozni ha 5 perc után mindketten aludnátok, ráérsz még leszoktatni!

Vik, Neked mekkora mákod van a kiscsajjal...tényleg nem akartok kistesót?
:wink:
Majd ha hazajössz reméljük lesz téli hangulatban részed!

Gem, szépek vagytok!

Voki, lemondtál a mei tairól?
Milyen házat kapott a Hercegnőd? Képet, képet!!!!

Cic, az Ilyen az élet c. filmet....jó? Ismeri vki?

Luna, hú, embered is bak? Ajaj, nem lehet könnyű eset...

:roll: :wink:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Luna,

tízórai ritkán van, mert legtöbbször átalussza, vagy túl későn reggelizett. Azért evett egykor már ebédet a 11-es gyümi után, mert éhes volt, nyavalygott, és mert ha nem etetetm meg egy körül, akkor a fél nyolcas vacsi előtti evés visítva férne el. 23-kor nem akartam etetni, fél óra bömbi közbeni simi, és víz előzte meg. Megkapta a kaját és már büfiztetés közben elaludt. Teljesen úgy viselkedik, mint aki éhes.

Azért a lefekvés utáni és éjfél közötti kaja ritka nagyon.
Az étrend amit leírtam az azért kirívó volt, ennit nem eszik minden nap ennyit. Vikékhez viszonyítva azzal együtt, hogy Máté 8 kiló körüli, nem kirívóan sok.

Tegnap este fél nyolckor 230ml-t evett, előtte fél négykor 200ml-t, előtte fél egykor 180 főzit. Aztán az esti 230ml-után éjjel fél egykor 200-at, amint elfogyott reklamált még, de hamar megnyugodott, és elaludt. Ettől vagyok ki, hogy nem létezik, hogy éjjel ennyire éhes legyen.

Amúgy ugye elaludt nyolckor, kelt 10.30-kor, akkor Apja visszaltatta kis simivel. Aztán kelt fél egykor, aztán fél hatkor,akkor is visszaaludt simire, aztán 6.45-kor végleg.

Nagyon köszönöm mindenkinek a reagálást, elgondolkodom azon amiket mondtatok!

KépKép
yadine81
 
 


Csodak marpedig vannak!

Ennek bizonysagaul Aronedumasonbambi elment aludni 9 utan cseppel, 5 korul egyszer kert cumit, befele fordult es aludt tovabb, es negyed tizkor en keltettem fol, mert ami sok az sok :) Ennyi meg csodabol is sok :)

Mostmar legalabb bemutatta azt is, hogy ilyet is tud :)

luna6
 
 


Én is CSODÁT akarok!!!!!! :roll: :roll: :roll:

Luna, akkor Te most túlpihented magad gondolom.... :wink:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hat azert ez eros tulzas, hogytulpihent lennek :) Olyan mertekben leamortizalt a gyerek ugye az elso honapokban hogy az ejszakaim tole fuggetlenul sem tertek vissza a normalba. Idonkent insomniam van meg szerintem nem alszom eleg pihenteto melysegben, szoval amikor esetleg kevesebbet kel akkor is eleg zilaltan vagyok meg. De azert ez nem volt rossz tenyleg :)
Emiatta nappali almossag/faradtsag miatt mentem el vervetelre is, de nem mutat semmifele komolyabb hianyt, ma bemutatom hazidokinak de hat ebbol okosabbak nem leszunk. A pszichiaterem elmeletet meg meg mindig a fiok melyen orzom, illetve hat azt amit arra felirt ugye :) Fenyevekkel jobban vagyok ugyanis a kiindulashoz kepest, csak ez meg mindig nem szazas. De azert ha a muki igy folytatna (na zsinorban csodat en nem remelem, de hagyom magam meglepni) azt birnam elvezni es elosegitene a sajat erobol valo teljes 'felepulesemet' :)
Fuhh eleinte borzalmas insomniam volt, szerencsere az mar a multe. Neked az nincs??? Az olyan gaz, mikor mar a kelesektol fuggetlenul sem tud aludni az ember, akkor sem ha hagyja a ded.

luna6
 
 


Egyebkent meg tenyleg nem ertem, most ugye nem olyan gyerekrol beszelunk aki ejjel egyszer kelt enni es ma elfelejtette, hanem olyanrol aki tizensokszor (tulzasok nelkul) es olben visszaaltatast igenyelt ejjelente 2-3-4 alkalommal, meg az elozo ejjel is :D Nemertem en ezt a mukit :D

luna6
 
 


Luna, örülök a karácsonyi csodátoknak!
A kaja képektől és leírásoktól pedig annyira éhes lettem, hogy megyek is most ebédelni, öhm :oops: , kissé korábbra hozva, mint máskor.

Nik: nekem a Ti menüitekhez is nagyon lenne kedvem, legalábbis kóstolni. Sütik szuperek. Az otthonotokról a kép tényleg bámulatos, és katalógusosan szép.

Ah, majd folytatom később, annyira éhes vagyok, komolyan...

detti_10
 
 


Luna, sztem ne töprengj a miérten! Levim is 5-7 vagy több alkalommal kelt éjjel aztán 13 hósan szó szerint egyik éjjelről a másikra kezdte meg az átalvást. Azóta volt pár visszaesés persze, amikor kelt 1-2 alkalommal, de az csak fog vagy egyéb miatt. Szóval van remény!
De lehet vmi a levegőben, mert ugyan mi keltük vagy 2-3 alkalommal éjjel, de már második alvása van épp Zétinek és egyik sem 20 perces. A délelőtt is volt egy bő óra, most meg már üti a másfelet. Ilyen nem szokott lenni nála egyáltalán!

Insomnia nem szokott lenni, havi pár éjjel van, amikor az esti elalvás nehezebb, mint most is 3 napja, de nem vészes. Viszont rettenetesen zsibbadnak a kezeim, ez már Levi előtt óta van, voltam is dokiknál, persze semmi eredmény, de rosszabb éjjeleken 3 alkalommal is arra ébredtem, hogy már könnyezek, annyira fáj. Ez mondjuk már régen volt, de 3-4 napja reggel erre ébredek és kutyarossz dolog.
:cry:

Detti, jóllaktál?

Nálunk ma megint apusom hozta a kaját, szóval nem kellett tökölnöm sokat, bár már egy levest felraktam, amikor telózott, hogy jön a gulyással. Fincsi volt, nyami!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hat ha rajonnek a miertre az sem lenne garancia a tovabbiakra, de meglatjuk :)
Nappal Arongyerek egesz jol alszik, jellemzoen van 2x30 perces alvasa es vagy meg egy 30 perces vagy sikerul neki uuugy bealudni, hogy alszik 2 orat vagy valamivel tobbet is :) Na hogy ez mitol fugg arra meg nem jottem ra :)

Na klassz ez a zsibbadas :( Ez is lehet siman pszichoszomatikus tunet, ha nem talaljak az okat. Annakidejen mikor megpanikzavarom volt, na azon tajekon nekem is voltak ilyen erdekes tuneteim amiknek sosem volt semmi gyakorlati oka, erdekes dolgokat tudunk produkalni, aztan egy ido utan szerencsere nekem megszuntek. Lehet, hogy amint nalam a repulore nem ulesben es insomniaban, nalad meg a zsibbadasban jonki a stressz :( Mondjuk az jopont, hogy nincs oka.
Kozben elvittem egy csaladdokinak a leletemet, teljesen egeszseges vagyok es semmi hianyom nincsen :D Hat majd gyozkodom magam :) Es szerinte jol tettem, hogy nem kezdtem el szedni az antidepibogyokat, es pinhenjek meg sokat, es rendesen egyek, ha ez megy akkor vissza fog allni minden. Hat ugy legyen!

Es ha minden igaz ma meg levesket is fozok Aronnak, vegre megvettem minden hozzavalot, ott torpoltem a boltban, hgy mi mindent is kell venni :)

Jah az emberemre mondtad, hogy ha bak akkor nehez eset. Hat erdekes ez, mert szerintem meg nem az :D De masok is mondtak mar, hogy biztos az ha bak. Igazabol azt hiszem o sajat maganak nehezebb este, de vele elni, haaaat semmi panaszom nem lehet (ami van az ugye nem ra van, vagy csak ritkan). Biztos valami jofele aszcendense lehet amikiegyensulyozza. Szerintem en macerasabb darab vagyok mint o :) Sot az osszes pasim kozul a legegyszerubb, legbekesebb alak. Na jo, egy kicsit tul emocionalis es kepes sajat magaba belegabalyodni, de hat senki nemlehet tokeletes :D Ugyhogy o is csak majdnem az :D:D

Lehet, hogy Detti azota is eszik? :D:D:D:D

luna6
 
 


:-)
detti_10
 
 


Hat most jol megneztem az ascendenseket:
enugye nyilas-nyilas ascendens
az ember bak - nyilas ascendens
aronedu rak-nyilas ascendens...

itt mindenki nyilas szinte valamilyen modon :D na jo a manci nem, o peldajul oroszlan es szuzzel.

luna6
 
 


Sziasztok!

Vok,
köszi. Biztos ki fogom próbálni. Mert a kialvatlanság már konkrétan ráment az agyamra, mert ma voltam patikában és egyiket sem vettem meg..... :-) vagy inkább :-(

Yadine,
nekem 4szer eszik a kiscsaj, olyan 200-230akat. És nem eszik este. (volt olyan is, hogy este 7-kor már nagyon éhes volt, így megetettem. 1/2 9-kor fürdettünk, és utána szokta általában megkapni a negyedik adagot. Na, miután 7-kor evett, azért csináltam egy kevés kaját neki, mert megszokta hogy kajálás közben alszik el, de nem kellett neki, úgyhogy végül a vállamon aludt el. Reggel semmivel sem kelt korábban, sőt, én mentem be hozzá 8-kor, hogy mi van vele.). De minden gyerek más. És ha ez Máténak egy új szokása, akkor az valamiért van. Az is lehet hogy a foga jön, az egy dolog hogy te nem látod/érzed, attól még mozgolódhat az ott belül... Na, majd holnap a doki biztos mond valami okosat. De mondjuk én sem szeretném ha rászokna az éjszakai evészetre/ivászatra...

Aprooka,
nem láttam a filmet, én is rég voltam moziban :-) De az előzetesét annó láttam, szerintem egy kellemes kis vígjáték lesz, biztos élvezni fogjátok, kikapcsolódásra tökéletes! :-)

Luna,
Juhhéjjjjjjjj! Csak így tovább Aronedumasonbambi!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na, addig olvasgattam itt a kajákat, meg hogy Detti éhes, hogy én is az lettem....
cicmarek_
 
 


Luna,
jól összehoztátok a nyilasokat! :-)

Ja, igen, Sellőke,
sajnálom hogy nem tudsz jönni!
cicmarek_
 
 


Luna,
ez már nagyon járt neked! Reméljük Áronedu megtartja jó szokását.

Cicmarek,
érdekes amit írtál a négy kajáról, meg hogy nem kérte éjjel.

Majd csak túljutunk ezen is, ez legyen a legnagyobb problémánk. Ha van valami új dolog mindig bepánikolok, aztán megszokom a helyzetet. :)

Inszomnia: Az van, hogy nekem már nincs kedvem elaludni, mert semmi nem borít ki jobban, mint ha felébresztenek. Ott tartok, hogy lassan inkább nem alszom, csak ne ébresszenek fel. :?

Máté a napokban kezdte el, hogy hason fekve ellöki magát a kezével, egyenlőre még csak a saját tengelye körül, de pl. a járókában már minden játékot meg tud szerezni, és válogat mivel akar játszani, nem kell a keze alá pakloni a dolgokat. Na, hogy ne mindig csak panaszkodjak, különben is ez lesz az egyik fogadalmam, hogy kevesebbet fogok panaszkodni, pozitívabb leszek. A másik, hogy jan. 1-vel kezdem a diétát keményen. De tényleg. :wink:

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Úgy gondolom ez már hivatalos lehet... Kúszik :D:D
Viszonylag nagy távot képes megtenni az egérét, vagy telefonért :D:D:D

Megyek, mert még húsgolyót kell kisütnöm a Kiszléknek :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok,
ügyes kis babókád van! Lassan én is elpakolhatom a tv szekrény alsó polcáról a könyveket, dvd-ket stb, mert meg lesznek rágva. :)

Juhééé ma éjjel ötször keltünk ihaj-csuhaj! :lol:

Egy óra múlva itt vannak sógornőmék 3 gyerkőccel, és még pizsiben nyomom,lakás darabokban,de laza vagyok, Kisember most pihni ki az éccakát.

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenkinek jól teltek az Ünnepek, nagyon édesek a babák (Aron, mint Elf iszonyat komoly :D ), Vok! Alex is szuper ügyi!!

Nekünk nem minden úgy alakult ahogy szerettük volna, de így is nagyon szuper napokon vagyunk túl!!! :wink:

24-én
egész nap főztünk andrással, meg persze dávidoztunk, nade akkor is az egész nap főzésre, pakolásra, takarításra ment el.
fél6ra jöttek hozzánk anya, meg a 2öcsém, meg anyósom, apósom, meg kissógor. túl nagy volt a nyüzsi nekünk, egész nap robotolóknak :lol: de szerencsére Dávid jól viselte.
egyébként a fehérboros sajtlevest elrontottam, nem szoktam ehetetlent főzni, nade ez még az ehetetlen kategóriába sem volt sorolható :roll:
egyedül a husi lett finom, persze a köretre már nem volt idő :D :D
este olyan fáradtak voltunk, hgy azt hittem meghalok :D
andrás végülis fitness bérletet kapott, én meg tőle egy könyvet (jamie konyhája), meg seacret-es testvajat, meg szappant (imádom ezeket a termékeket, de mivel iszonyat drágák, ezért énmagamtólsoha nem veszek, andrás szokott ellátni velük amikor valamilyen ünnep van :wink: ).

tanulság:
soha többé nem főzök, takarítok, pakolok 24-én, előtte már minden meglesz!!! :P

25én
az volt a terv, hogy 9kor indulunk Ecsegre mamáékhoz.
no, ebből 11lett :lol: egyszerűen nem tudtunk időben elkészülni :shock:
Dávid 9-10szokott aludni délelőtt, ezért lett volna jó,ha ezt a kocsiban teszi, hgy mire megérkezünk kipihent legyen.. persze szegénykém már nyűgi volt, ezért dajkáltam, amíg andrás az ajándékokat csomagolta. dávidbaba meg elaludt a kezemben... :oops:
na mindegy, 11kor sikerült elindulni.
dávid aludt végig a kocsiban, és így még jobban is jöttünk ki időben.
ugyanis délre értünk le.
ott voltak a nagynénémék is, meg anyáék is. mindenki evett, beszélgetett, dávid kézről kézre járt, mindenki el volt tőle ájulva, mert nagy hajfetisiszta a gyermek, meg mindenkivel "beszélgetett", csak úgy nyomta a dumát végig, meg mosolygott, ez volt a másik, amitől nemtértek napirendre, hogy mennyit mosolyog, meg figyel az emberekre.
negyed3kor átmentünk a másik mamámhoz, ahol ott volt apa is. na ők is teljesen oda meg vissza voltak a gyönyörtől, már majdnem összevesztek azon, hogy melyikőjük fogja dávidot...
innen 3kor indultunk vissza pestre, mert dávid már ugye déltől ébren volt, úgyogy aludnia kellett már.
vagyis nem is pestre mentünk vissza, hanem szentendrére andrás nagybátyjáékhoz, ahol vagy ezren voltak, szinte az egész rokonság.
na itt is kézről kézre járt, néha andrástól megkérdeztem,hogy hol a fiunk, te láttad? :lol:
aztán fél7kor elindultunk haza. Dávid aludt egy 20percet a kocsiban amíg hazartünk, és utána fél8kor fürdés,8kor vacsi, fél9or alvás, menetrend szerint.

26-án
délelőtt készülődés, fél12kor indulás anyósomékhoz Pomázra.
ide jöttek már a sógoromék is,tudjátok nekik 7hós a kislányuk.
tök jót beszélgettünk, ajándékoztunk, meg játszottunk, aztánamikor Dávid már elfáradt,letettem a kisebbik nagybátyja szobájába aludni, és mindenki csak lesett amikor 10perc múlva kijöttem tőle, krdezték, hogy már alszik is? mondom aha, így szokott :lol:
amikor felébredt, pont az unokanővére fáradt el, úgyhogy sógorom nője elvitte őt aludni, ugyanoda, ahol dávid aludt.
amikor én letettem dávidot aludni, el volt bástyázva az ágy, hogy ne tudjon legurulni, de amikor letettem,kb 2perc múlva már csukva is volt a szeme. de én még 7percet ott vártam a szobában,hogy biztosan aludjon,és csak úgy mentem ki tőle.
na, zs. letetette p.-t aludni, kb 15 perc mlva kijött tőle,hogy ha a feje tetejére áll,p. akkor sme fog elaludni. a kislány meg közben ordított a szobában. sógorommondta, hogy azért megnézi mi van vele, szegényke akkor már a földön volt, mert leesett az ágyról... :x
jó kis pukli lett e fején :cry:
később még apósom megkérdezte a sógoromtól, hogy te, ez a pici lány, nemis szokott mosolyogni? ami nemesett nekik túl jól,mert dávidhoz meg úgy beszéltek,hogy na mi van te mosolygs tündér, stb... :?
na úgyogy utána nem sokkal ők mentek is haza, mi is indultunk haza 5kor, 6ig még autóztunk, hogy dávid hagy pihizzen még a kocsiban, aztán ennyi.. :D

olyan jó volt ez az egész, annyira jó elmenni Dáviddal vendégségbe, szerintem tök jó azt látni, ahogy mások is szeretik a gyerekedet.
andrással nagyon gyakran megnézzük Dávid fotóit a kezdetektől, és eszembe jut mennyit próbálkoztam, gondolkodtam,agyaltam, stb. de most azt mondom megérte. kellett, hogy kipróbáljak módszereket, így tudtam kiépíteni magunknak egy teljesen bevált napirendet, meg biztosan emlékeztek mennyi szenvedésünk volt az alvás terén...
most már nincs olyan, hgy Dávid egész nap nem aludt, vagy hogy letettem aludni, ő meg nem aludt el...
teljesen FIX a délelőtti egy órás, maj az ebéd utána másfél-2órás alvása, és végül délután még 30-45perc.
és 3percig körözök vele a nappaiba, utána beviszem a szobájába, ott megyek vele eg ykört, majd lehúzom a redőnyt, így, sötétben is megyek vele egy kört, majd leteszem aludni, betakarom, puszit adok neki, cumit, és kimegyek. és alszik... :)

andrással pont azt beszéltük,hogy milyen jól kialakultak a dolgok, bazi nagy a szerelem is, kettőnk közt, Konkri szavával élve, minden flottul megy. :D
aztán andrás viccesen hozzátette, amin jót nevettünk, hogy és akkor most kezdünk minent előlről? :lol:
ugyanis nem tudom mondtam e már,
de:
babaprojekt folyik nálunk :lol:

pill. jött valaki
Vendég
 


na szóval babaprojekt :lol:
azt a döntést hoztuk meg, hogy nemvédekezünk,hanem minél előbb megpróbálunk összehozni egy kistesót :P
most az okokat nem íromle, mert ebédet kéne csinálnom, nade ha valaki kíváncsi rá,persze leírhatom :wink:
jan. 5-én kellene (vagy nem kellene :roll: :lol: ) megjönnie, hát meg nem tudnám mondani, hogy sikerült e :roll:
peteéréses fájdalmakat éreztem, az oké, de kb már egy hete érzem, szóval nem olyan könyen "kezelhető"/"értelmezhető" mint amilyen korábban volt (vagy csak én nem szoktam még hozzá ezekhez a régi-új érzésekhez :roll: ) mert én pl Dáviddal a beágyazódást is éreztem. meg már tök korán tudtam, hogy jönni fog, mert (ugye mi nemterveztük Dávidot) amikor nem sikerült megfelelően védekezni, kb másnap fájt a hasam(félidő), úgyhogy gondoltam én, hogy alkottunk valamit :D
szóval izgi.
mondtam andrásnak, hogy eléggé vicces lenne,ha megint afrikában tudnámeg, hogy babánk lesz.
ugyanis MOST VASÁRNAP megy itinert írni, és két hétig nem fogomlátni :( tök egyedül leszünk Dáviddal... brrr.. :?
nade ez van...
ajj... most már tényleg megyek ebédet csinálni :roll:
mindnkinek nagyon szép napot :wink:
Vendég
 


tegnap após meghalt! brutál volt a karácsonyunk és most is nagyon rossz még jövök
Vendég
 


Nanetto, őszintén sajnálom. Várunk, ha van kedved, gyere.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Geo, atya ég, bátor vagy!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ***csilla*** 2010.12.28 13:06-kor.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Nanetto!
Részvétem!!! Kitartás! Küldök nektek egy kis energiát. Fog kelleni...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Geoo: jó hallani, hogy Dávid ilyen mosolygós idegenekkel is, mert Szende nem. Megmutatja társaságban is, hogy milyen kedves és mosolygós, de szinte csak velünk, ránk, de ha új tag megfogja, akkor elkomorodik. Próbáljuk "edzeni"... amúgy édesdrága, csak ne nyúlkáljon bárki hozzá.

A tesóprojektet lehett már érezni a szavaidból korábban és én személy szerint nagyon irigyellek érte. Nekem valahogy nem akaródzik elindítani a gondolataimat ebbe az irányba, pedig régebben mindig min. 2 gyerekben gondolkoztam. Na, és ha eszembe jut, hogyan is lenne, mikor is kellene kezdeni ketteskét egészen elkeseredek, mert én (mi) nem érek/ünk rá annyira, de egyelőre nem tudom elképzelni, sőt csakis azt érzem, hogy nem megy újra.
Szóval Neked nagyon drukkolok, és szerintme a többiek nevében is írhatom, hogy izgatottan várjuk majd a pozitív teszt hírét.

Nagyon megértelek, hogy jó érzéssel tölt el a fix napirend. Szerintem ebben nagyon hasonlítunk, én is szeretem, ragaszkodok a tervezhetőséghez, és egyik legnagyobb büszkeségem, hogy nálunk is nagyon jól kiszámítható a napok menete, étkezések rendje, stb. És, h én voltam az ügyes vagy Szende a "jó"baba, vagy is-is, nem tudom, nem is lényeg, de annyira imádom a könnyű altatásokat, a szinte perce eljövő nagy pislogásokat, hogy csak, főleg, mert a legelején nem ment ilyen könnyen.
Mi mondjuk sokat nem voltunk vendégségben, de sajnos az idegenben altatás nem jött össze, de ha hozzánk jönnek, le lehet tenni a szokásos időben és minden O.K.

Yadine: nálunk napi 4 x van étkezés, ebből 1. csak szopi (sztem 100 körül), 2. szopi+gyömölcs+táp (max.230 lehet); 3. szopi+zöldség+táp (szintén kb. 200-220 lehet) 4. vacsi: szopi+anyatej+táp (max. 200 körül) --> nekem ennél többet nem lehet Szendébe erőltetni sem, esetleg reggel lehet, hogy még bírna egy kis tápot enni, de hogy nem éhes az biztos, mert az 1-2. étkezések között 5-6 óra telik el.
Ha viszont a kisfiad elfogad több ételt, akkor tényleg éhes kell legyen, talán tartalmasabb ételeket kellene kapjon? Nekem most mondta a doktornő, hoyg jöhet babakeksz a gyömölcsbe, és a zöldség-főzelékbe pedig kis hús, olaj. Utóbbit még nem próbáltam.

Tényleg Ti hogyan variáljátok az ételeket? Már ha nem üveges. Pl. a sütőtökből hogyan lesz főzelék? (Én sütve, hozzá anyatejjel mixeltem- de a tej helyett?) Krumplit mivel "bolondítjátok" meg? Én eddig párolt almával, vagy répával kevertem, utóbbitól nem volt elájulva, szóval Ti miket variáltok? Még mindig nagyon örülök pl. Csilla cékla+alma ötletének, Szende kedvence lett.
Amikor bejön a husi, egyszerűen keverem pl. alma, krumli, husi?
Sót, fűszert (még) nem ahsználok, de mehet apránként?

Luna: Szendének is volt 'born in 2010'-es pólója, sajnos hamar kinőtte, mert akkor még nem tudtam, h 0-3-ig átsuhanunk 1,5 hó alatt, ráadásul nagyon melegek voltak; majd 3-6-ig vagy 4,5 hónapot parkolunk... bár 3-6-ig méretben vettem volna, no mindegy, de klassz Áronon, főleg a kék szeméhez.
Csodákkal mára virradólag hogy álltok? :wink:

Vok: nagyon ügyes Alex is, hogy már kúszik. Gratulálok!!!
Én meg vissza fogom keresni, ahol Heny leírta Bogi mozgásfejlődését, mert azt hiszem, mi inkább őhozzá állunk közel. :?
Fogakról mostanában nem írtatok? Hány a rekord? Mármint egy szájon belül :)

Nálunk a karácsony kezdetben kapkodással telt, és részemről nagy elkeseredettséggel, hogy semmivel sem leszek kész, izzadok 24-én is (mint Geoo) és ezt másképpen kell, ésmárbánomavendégséget is, meg mindent; de aztán csodálatosan lelassult és megfényesedett. A fánk szép lett, kerek, sok-sok új dísszel, Szende miatt újítottunk többet is, amik remélem sokáig meglesznek, mint az 1. karácsonyáról valók, csakis üvegből. A 25-i főétel volt az én részem, nagyon jól sikerült, pedig elkevertem a receptet, így fejből kellett összehozni: aszaltszilvával töltött karaj baconba csomagolva gyümölcságyon, pirított mandulával díszített krumplipürével. Aztán gesztenyepüre, a mézeskalácsok, és Anyu bejglije. A legszebb élményem Szende új fürdőjátékaival való 3-asban fürdés este, 26-án óriási séta a hóesésben a Dunaparton a kuytussal, és egy romantikus filmre bukkanás, majd 3-asban véginézése a Tv-ben... és a családi 25-i beszélgetés forraltborral. (Vagy 3 üveggel készítettünk) Ami viszont nem volt jó a porból készített forró csoki, pedig napokkal előtte ácsingóztam rá.

detti_10
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?