Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvolt a névadónk, tök jól sikerült, most már vannak Lizának keresztszülei (illetve névadó-szülei, de az hülyén hangzik, bár a keresztszülő név elvileg nem lenne rájuk használható, de a lényeg ugyanaz, és azt könnyebb kimondani :D ). Amúgy jól viselkedett, szerencsére a 16 ember a kicsi lakásunkban nem csinálta ki idegileg, csak elfáradt, és aludt délelőtt is meg délután (a névadó után a kocsiban kezdte) 1,5 órát, mi meg itt buliztunk helyette is. :D
Este meg kis vidám volt, jól is aludt, szóval asszem megúsztuk a dolgot. :D (nemtom amúgy miért féltem, hogy ki fog borulni a nagy tömegtől...biztos mert én kiborulok tőlük :D )


Luna, hát egy nagy kérdés van, hogy szereted-e még a párod? Mert gondolom ha szereted igazán, akkor nem is kérdés, hogy elhagyod-e, vagy viszed magaddal. :D
De én meg aztán igazán nem akarok sem belebeszélni, sem véleményt mondani, van nekem annyi féle életet élő barátnőm, és tök jól megférünk egymással, anélkül hogy beleszólnánk .
pl. van olyan, aki egy hatalmas bunkóval házasodott össze, már lassan tíz éve vannak együtt, tudja is hogy egy paraszt a srác, mégsem hagyja el, mert neki az a barom jelenti a biztonságot, ő a fedél a feje fölött, meg azt hiszi más pasinak nem is kéne, mert a férje ezt sulykolta belé ( pedig egy csinos, 2 diplomás, sikeres nő) gyerek még nincs, de a bunkó nagyon szeretne, nehogy a barátnőm le tudjon mégis lépni. Ő 32 éves.
Aztán van olyan, aki 41 éves, tök boldog, mindig azt tette, amihez kedve volt, kalandozott a világban, most itthon van, sikeres, együtt él egy pasival, most szeretnének babát, ha nem jön össze 2 éven belül, már vannak külföldi tervei.
Van olyan is, aki egyik szar kapcsolatból rohan a másikba, már 2-ik házasságát éli, még csak 27 éves, most akar gyereket, de nagyon úgy űnik, hogy ez a házasság sem húzza sokáig, mert ő pl. saját m,agával nincs harmóniában, és a pasik soha nem azt fogják neki nyújtani amit ő képzel, vagy akar.
Van egy másik, aki még vacillál a karrier és a család között, nagyon édes pasija van, szeretik egymást, jövőre esküvő, és már nagyon nézegeti a gyerekünket. :D :D Szóval remélem jön majd náluk is a baba, rajtuk látszik, hogy nagyon nagy harmóniában vannak. : )
Na meg van olyan, akinek egy feladat az élet, neki a házasság egy pipa, első gyerek egy pipa, második gyerek beütemezve, és majd ha meglesz pipa, aztán hogy utána mit fog csinálni, nemtom, biztos lesznek hosszú távú céljai majd. :) Vagy rájön, hogy szar az egész.

Magunkról meg nem is írtam :D mi csak úgy élünk bele a világba (anyós ezen szokott agyvérzést kapni), nincs különösebb tervünk, jól elvagyunk így. Azt hiszem mi olyan gyerekesek vagyunk egy kicsit a Párommal, minden este filmet nézünk együtt, beszélgetünk, játszunk a gyerek játékaival, társasozunk, feljönnek a barátaink dumálni, társasozni, tévét nem nézünk, le vagyunk maradva az aktuális műsorokról is, szerintem mi a babát is úgy bevontuk a magunk körébe, és nem feltétlen úgy tekintünk rá, hogy ő a MI gyerekünk, hanem úgy, hogy Ő egy harmadik személy, aki csatlakozott a kettősünkhöz harmadiknak, hogy tökéletes legyen. :D Fúú, de nyálas lett. :D
Na, szóval szerintem a mi kapcsolatunk olyan barátság, szeretet, szerelem, meg olyan kis szövetség is a világ ellen. :D

Nemtom ám miért fejtettem ki ezt korán reggel...biztos, hogy ne kelljen mennem mosogatni. :D

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Nyuszi, egyaltalan nem ez a kerdes :) De minek ragozzam, ha mas forditva ul a lovon es az az elkepzelese, hogy a parja teszi ot boldogga, teljesse az eletben :) (nem csak te sugallod ezt, nagyon sokaknak ez a meggyozodese) Majd vagy rajon, hogy nem igy van vagy nem, mert neki jo ugy is :) Nekem ez tenyleg mindegy.
Csak sugok, hogy nem a masik ember kell, hogy boldogga tegyen minket. Ez lenne a tarsfugges (az sem tesz boldogga, csak ugy tunik). Na ha en valami nem vagyok, akkor tarsfuggo pl egy kicsit sem :)
Irtam meg egy csomot de inkabb toroltem. Nem magyarazom, mert aki erti az csinalja, aki nem az meg ugy el ahogy neki 'tetszik'.
En nem szeretnek a nemes gondolatok menten vegetalni :) ... es itt nagyon nem az a kerdes, hogy kivel meg kivel nem, itt nem parkapcsolatrol van szo :) ez vagy ertheto, vagy ha nem, az sem baj nekem :)

luna6
 
 


Nyuszi, tavol alljon tolem, hogy kritikat uljek mas felett de olyat irtal amiben elletmondasz sajat magadnak :)

"Na meg van olyan, akinek egy feladat az élet, neki a házasság egy pipa, első gyerek egy pipa, második gyerek beütemezve, és majd ha meglesz pipa, aztán hogy utána mit fog csinálni, nemtom, biztos lesznek hosszú távú céljai majd. Vagy rájön, hogy szar az egész.
Magunkról meg nem is írtam mi csak úgy élünk bele a világba (anyós ezen szokott agyvérzést kapni), nincs különösebb tervünk, jól elvagyunk így. "

Hat ha o tervek nelkul el meg ti is, akkor nala miert baj es nalatok miert ez az idealis? :) Jajj nem szamonkerni akarom, nem is kell ra valaszolni, csak egyik mondat utan a masik olyan elletmondasos.

Amugy ebbe a csapdaba sokan beleesnek, hogy hazassag utan kell a gyerek, mert ugy van meg a lista. Ebben en sem vagyok kivetel, ha meg nem mondtam volna, en pl pont ugyanezt csinaltam az elso hazassagomban, csak nem jott be :) De egyebkent te is ugyanezt irtad am! Hogy a gyerekedet ugy tekinted, mint aki tokelesiti a kapcsolatodat :) Igy teljes a kep.

luna6
 
 

 
 

Luna,
jóvanna, én a Baywachból indultam ki, az is oceján! :lol:

én pl. tudom mi a bajom, krónikus önbizalomhiány. Ebből származik az összes hülyeség amit tettem életemben, és amit még tenni fogok gondolom önmagam ellen.

Azért remélem a fiamból nem fogok egy önbizalomhiányos pasit nevelni, mondjuk nem írom a szüleim számlájára, hogy ilyen lettem.

Csak nálunk megy a hiszti ma egész naaaap???? Szegény kis tasziló, csak kínlódik meg szenved itt nekem.

KépKép
yadine81
 
 


Tenyleg, a baywachos is ocejan... en igazabol meg nem tapasztaltam masikat csak a mienket (azt is keveset, mert amugy sem vagyok egy nagy strandolo, nemhogy max 18 fokos hullamzo vizben) de elvileg annak is hiegnek kellene lennie nem? :) Vegulis az is nyilt viz.

Na latod, ha tudod, szerinted neked mi a bajod akkor mar azt is, hogy min kell dolgoznod :) Jok az ilyen felismeresek szerintem, konyebb utana tovabblepni, mintha ember csak nemerti mi a fene is van :)

luna6
 
 


[quote="luna6"]N írta:luna6yuszi, tavol alljon tolem, hogy kritikat uljek mas felett de olyat irtal amiben elletmondasz sajat magadnak :)

"Na meg van olyan, akinek egy feladat az élet, neki a házasság egy pipa, első gyerek egy pipa, második gyerek beütemezve, és majd ha meglesz pipa, aztán hogy utána mit fog csinálni, nemtom, biztos lesznek hosszú távú céljai majd. Vagy rájön, hogy szar az egész.
Magunkról meg nem is írtam mi csak úgy élünk bele a világba (anyós ezen szokott agyvérzést kapni), nincs különösebb tervünk, jól elvagyunk így. "

Hat ha o tervek nelkul el meg ti is, akkor nala miert baj es nalatok miert ez az idealis? :) Jajj nem szamonkerni akarom, nem is kell ra valaszolni, csak egyik mondat utan a masik olyan elletmondasos.

Amugy ebbe a csapdaba sokan beleesnek, hogy hazassag utan kell a gyerek, mert ugy van meg a lista. Ebben en sem vagyok kivetel, ha meg nem mondtam volna, en pl pont ugyanezt csinaltam az elso hazassagomban, csak nem jott be :) De egyebkent te is ugyanezt irtad am! Hogy a gyerekedet ugy tekinted, mint aki tokelesiti a kapcsolatodat :) Igy teljes a kep.



Luna, pont azt írtam, hogy neki minden meg van tervezve, és a terveit pipálgatja kifelé.
Csakhogy egyelőre a második gyereknél véget ért a lista, és nincs tovább a terv egyelőre. És pont úgy értettem, hogy majd akkor jön a baj, mer tő tervek nélkül nem tud élni, és biztosan kell majd egy hosszútávú új cél. Na, nemtom, így már biztos érthetőbb. Lehet kicsit értelmetlen volt amit írtam.
Nekünk meg se rövidtávú, se hosszútávú célunk nincs annyira lefixálva.
De n nem mondtam, vagyis nem szándékoztam, hogy az ő élete rossz lenne, csak mindegyik barátnőmé totál más, mint az enyém, sokmindent nem bírnék úgy csinálni mint ők, mégis nagyon jóban vagyunk és nem szólunk bele a másik életébe.

Másik dolog: írtam olyat, hogy csak a másik teheti teljesség az ember? Lehet, hogy a sorok között volt ilyesmi? :) Nem állt szándékomban.
Csak nekem az egyértelmű, hogy ha valakivel együtt élek, gyerekem van tőle, akkor szeretem és vele tervezem a jövőm is. Ha meg nem szeretem, akkor változik a dolog, és akkor vagy együtt vagy külön tervezek, ezért kérdeztem, hogy szereted-e. De ez még nem azt jelenti, hogy csak a párkapcsolat lenne az életcél. :D
Én jól éreztem magam egyedül is, mikor úgy voltam, de így most sokkal jobban érzem magam a Férjemmel. Nélküle is jó volt, nem Ő általa teljesedtem ki, hogy úgy mondjam, de Vele együtt nagyon jó lenni, élni, sokkal érdekesebb, színesebb, izgalmasabb így most az életem, hármasban meg pláne.

De amúgy tényleg nem egészen sikerült megértenem amit írtál :D , lehet az én fejemmel van a baj, és írott szöveget, hangsúly, mimika nélkül nehezebben tudok értelmezni, bocs. :D :oops:

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Detti10, te ne olvasd! :D A fél délutánt Mars csokis bonbon gyártásával töltöttem, jelentem végül kiskanállal ettük ki a formából. :lol: Nagyjából tudom mi volt a hiba, olyan jó kis ajándék lehetne karácsonyra...

KépKép
yadine81
 
 


Tegnap volt akkor tali????? Vagy nem terveztétek???

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Hol jártok?

Luna, sok mindenben igazad van, de sztem pedig nagyon igaz a mondás, hogy (pontosan nem tudom idézni) az igaz szerelem az, amikor a másik boldogsága fontosabb, mint a Tiéd és ha mindkét fél ezt vallja és ennek fényében cselekszik, akkor ott hiba nem lehet.
Meg ugye azt se felejtsük el, hogy pl. a házasság szentsége is erről szól, de nem is kell ehhez olyan tudatosan vallásosnak lenni, mert amikor kiköt az ember lánya vki mellett, akkor azt annak fényében teszi, hogy vele élje le az életét. Igen, változhat a szitu, mivel mi magunk is változunk, de ha időben észre veszi az ember, még lehet terelgetni a dolgokat jó irányba....

Nem, nem vagyok idealista, láttam házasságokat tönkremenni, de azért azt gondolom, hogy ha vki csak saját magának akarja megteremteni a boldogságát és ebben nem támaszkodik a partnerére, akkor nem biztos hogy okosan teszi.
Meg hát azért ha már szültünk az illető férfiúnak (nem pipa okán, hanem mert mindketten terveztük és szerettük volna) akkor tisztelem is és szeretem is annyira, hogy ne zárjam ki a döntéseimből.
Na, persze igaz az is amit Yadine írt, hogy Te látod konkrétan a dolgokat, én csak nagy általánosságban beszélek házasságról.

Yadine, nem csak nektek volt rémes napotok.
Mi 5kor keltünk, Zéti egész nap 3x 20 percet aludt mindent kihányt délben annyira behisztizte magát, mert felébred ugye mindig 20 perc után vmiért nem bír aludni szegény, de ki sem nyitja a szemét, annyira fáradt nem kell semmi, csak sír....nem tudom mi a fene ez, de szörnyűűűűű. Csak arra nyuszik meg ha cipelem folyamatosan a fenekét csapkodva. Naja, a múltkor 2 órán keresztül, de ez nem működik két gyerekkel és egy háztartással?!
Levi sem aludt tegnap egész nap és ehhez mérten totál bekattant, csak rohant, üvöltött, harapott egész délután.
estére már a sírógörcs kerülgetett.....remélem ma megkímél ettől, főleg, mert párom ügyel, és nagyon ránk férne egy nyugis éjszaka már.

Mindenki lassan készen van a karácsonyi készülődéssel?
Rajtunk kívül van aminél még az angyalok hozzák a fát meglepetésként 24.-én? Nálunk az egész családban így volt/van, pároméknál is és most nagyon izgulok. Mert az összes ajándék benn van Levi szobájában, fogalmam sincs hogyan csempészem majd ki. Meg Péter ügyel, így mi 25.én reggel karácsonyozunk majd, éjszaka állítom föl a fát és Levi sztem tavalyhoz képest most már sokkal tudatosabban fogja élvezni az egészet. Szóval azért izgulok, hogy minden szuper legyen. És 5 perce hozta meg a postás az egyik ajándékát is, sikerült a neten vadásznom elektromos távirányítású darut fele áron, mert marha drága. És Levi totál daru-őrült.
:wink: :lol:

Uh, Levi már megint felébredt...tegnap sem aludt semmit, ma is max 1 órát....jaj nekem meg a délutánunknak...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


sziasztok
gyors bekukk! kicsit el leszem tűnve!!!!
ne haragudjatok és NE FELETKEZZETEK MEG RÓLAM...
após nagyon rosszul van kihat ránk!ide-oda szaladgálunk le fel 20 percenként nehogy egyedül "haljon meg" ha mennie kell!!! ... mert anyós dolgozik (no coment) ...
idén nem lesz nagyon karácsony sem ... kezdek kikészülni de tartom még a "frontot" ...
és próbálok jönni is karácsonyig! ...

VOKI köszi a homeós szert !!!! kiváltottam! reméljük Esztike hamar kilábal ebből a takonyból! ... és én??? agykontrollal a nádhát gyógyítottam a legsikeresebben MAGAMON 4 éve 2x voltam nádhás kb. 2 napra! most hogy nem alszunk nem eszünk és csak őrlődünk a mi lesz ha ... és vajon holnap mi lesz - igy kicsit torokfájásos lettem és fáj a fejem és valahog ynem megy a gyógyítás! ... érdekes ez az egész.... :-( na nem nyavalygok!!!!

Luna olvastam pszichos soraidat!!!! :-)
én abban hiszek amúúúgy hogy amiben felnőttél azt viszed tovább is! ha szar volt otthon akkor próbálod megteremteni a jót de vagy a hülye pasival keveredsz össze vagy valamiért nem lesz jó! ez igy erős de most szarul tudok fogalmazni! és ha jó otthon minden akkor a gyerek is azt vonzza be! ... na lehet hogy most nekem kéne törölni :-) ezt a hsz-t

Geo: baszki neked is a gyerekkorod! atya-gatya! és büszke vagyok rá hogy ilyen szép családod van akire figyelsz és akikre nem kicsit figyelsz és gondoskodsz!!!!!!!....

marscsokis süti??? hmmmm fini lehet! én a végén nem csináltam semmit !!! mindenki teát kap egy illatgyertyával ... idén ennyire futotta! ez van a személytelen személyek idén pedig semmit nem kapnak pedig régen tartottuk ezt a hülye abszurd szokást! úgyhogy jövőre ők is veszik a lapot és mi sem kapunk "idota faszságot amia szemétben landol" :-)

ha nem jönnék akkor mindenkinek
KELLEMES ÉS BOLDOG ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég
 


oke, nem ertunk egyet... nagyon nem... de inkabb lapozzunk :D miert is kene nekem barkit is meggyozni? vagy megertitek kesobb vagy nem. szamit? semmit sem :D:D hiszen egyikotoknek sem szamit vegulis, hogy en mit csinalok :)

(jahh...ezt meg uuugy el szeretnem mondani: en senkinek sem szultem :) meg magamnak sem. inkabb az eletnek. )

luna6
 
 


Luna, hidd el nem megbántani akart senki, én végképp nem.
De tény, hogy nem értünk egyet. Talán a hitem miatt vallok mást, talán más neveltetés. TÉNY, hogy nem számít, hiszen nem azért írtad Te sem, meg én sem hogy bárkit bármiről meggyőzzünk...vagy igen?
Belőled azért két végeszakadt kapcsolat és egy most éppen döcögős(ha jól olvastam soraid) beszél, ami nem kis tapasztalattal jár, én meg ülök a babérjaimon egy olyan pasival, akinek minden mozzanatát ismerem kölök kora óta és viszont....szóval igen, két nagyon más világ....de ez így kerek.
De nem gondolom, hogy megértem valaha amit írtál, mert számomra az alapok mások nagyon nagyon. :-)

Nanetto, nem hiszem hogy bárki ebben a helyzetben óriási ajándékokra számít, vagy ha igen, akkor egye meg amit főzött. Továbbra is kitartás Nektek!
Férjed hogy viseli??
Igen, nehéz azt leküzdeni amit hozunk magunkkal, vagy amit nem tudunk magunkkal hozni, de azért vannak erre sikerpéldák is. Pl nem minden állami gondozott bánik szemetül a gyerekével, vagy megy tönkre adott esetben a házassága....vagy pl nekem sincs egy fikarcnyi anyaképem sem, mert elvesztettem édesanyámat alig 2 évesen, de ettől még sztem lehetek jó anya. Vagy legalábbis lehet próbálkozni!
:roll: :wink:

Sokan eltűntek...Csilla merre jársz???? Megoldódott már a sinlac probléma nálatok? Mert nekem lassan aktuális lenne a dolog, szted sikerrel járok azonnal vagy ne hagyjam utolsó pillanatra?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Nem hiheto, hogy nem szamit ki mikor mit ert felre, magyaraz felre vagy jon ra esetleg sosem jon ra mirol beszelek? :)

Nem vagyok, nem voltam es nem is leszek sosem idealista :) Evvan :) Elismerem! :)
En kimondok dolgokat amit sokan nem, amik egy pontig szimpatikuak szoktak lenni (itt a tarsasagban is), utana meg ha atlepi a hallgatolagos konszenzus hatarait is nem 'illo', akkor mar nem :) Most csak azert ne mondjam ki a dolgokat mert nem illik? :) De az nem en lennek :) Ehez merten mar reg megtanultam, hogy nem kell nepszerusegi versenyt nyernem, nem kell, hogy igazam legyen.
Es fenntartom magamnak a jogot, hogy megvaltoztassam a velemenyemet, szoval a szavam nem szent :) En igy mukodom. Te pedig kaptal egy kesz semat a boldog eletre, azt elfogadod szinte/talan megkerdojelezes nelkul es a menten haladsz. A celunk ugyanaz, a metodika mas :) Nincs ezen mit sertodozzek, mindenki szabadon valogathatja meg merre indul :)

A tortenet ott siklik felre, hogy en maskep ertelmezem az egyen boldogsagat mint sokan, pl te is :) Ezt sikerult felreerteni es arra kihegyezni egy szamomra mas temaju problemat, hogy 'moralis kotelessegek a hazassagban' :) De ez nem baj, csak tevedes, mert nem elek docogos parkapcsolatban, csak egy maskep mukodoben :)
Amugy erdekes volt tegnap belegondolnom, mennyire egyszeru 'kepletnek' tunik az, hogy van 3 gyerekem es 3 apa ehez, es hogy a masodik hazassagomban elek, es ez a kep jon le rolam es ebbol szurodik le egy csomo minden, az az erdekes ebben, hogy soha eszembe nem jutott meg, hogy ezek a dolgok azok amik az emberekbe bevesodnek, ezek lennenek az en jellemzoim. :) de amugy jogos, csak szamomra ezek nem reszei az ondefiniciomnak, nem mondanak el rolam semmit szerintem :) De erdekes meglatas volt :)

na de tenyleg ne ragozzam mar tovabb, hisz karacsony van es ilyenkor plane nem illik ilyenekkel szetzilalni a hangulatot :) Kicsit mindig is 'torvenytbonto' voltam... en mar megszoktam :)

luna6
 
 


Hó-haó-ho-ho-ho-hó! :D

Luna,
szerintem te egy nagyon bátor csaj vagy,mert mindenkinek más a boldogság, de nem mindenki tesz érte. És Zsónak is igaza van, így kerek a világ,hogy nem vagyunk egyformák.

Zsó,
nagyon-nagyon sajnálom Anyukádat, én el sem tudnám képzelni milyen lett volna felnőnöm az Anyucikám nélkül. Persze, hogy lehetsz jó Anyuka,attól, hogy nem volt mintád, hiszen Apukád, ahogy kitűnik a soraidból, Anyalelkű Apuka volt.
Nálunk is a jézuska,angyalok stb. hozza a fát 24.-én este. Így volt gyerekkoromban is, asszem már gimis voltam amikor már mi díszítettük. Most viszont itt a panelban nem tudom hova tenni a fát, ez a probléma, így 23.-án már itt lesz a nappaliban a fenyő. Most még kicsi Máté, de ezt a problémát valahogy majd meg kell oldani.
Sajnálom a férjedet, hogy ügyelnie kell..

Nanetto,
nem feledünk, óó ismerős a felesleges ajándék témakör. Kidobni nincs szívem, aztán itt rakosgatom ide-oda.

Lááányok, nem fogjátok elhinni, lelki törést okoztam a gyermekemnek.
Az volt, hogy délután a férjem iskolájába készültünk a karácsonyi műsort megnézni, Mátéval, férjjel. Szóval, hogy mégse csozén menjek, kibontottam a hajam, kifestettem a szemem, kontaktlencsét raktam a szemüvegem helyett, és amikor meglátott Máté, görbült a szája, zokogott szegénykém. Alig tudtam megvígasztalni, aztán én is sírtam, folyt a szemfestékem szanaszét. Majdnem mentem lemosni, szemüveg vissza, haj vissza, de aztán megszokott. Remélem nem hiszi azt, hogy elhagytam és itt ez a másik nő!! :shock: :shock:

KépKép
yadine81
 
 


Nalunk nagy kaotikus allapotok uralkodnak a karacsony temakorben.
De gyerekkoromban es odahaza mig kicsik voltunk az angyalka hozta a karacsonyfat, nekunk meglepetes volt :) Aztan mikor nagyobb lettem es tudtam, hogy nem (nem emlekszem semmi sokkra, hogy kiderult) akkor is meg egy darabig direkt nem akartam latni csak meglepikent szent este. Es az angyal hozza az ajandekokat is (semmi kisjezus tortnet, nem azert mert nem volt jelen a vallas).
Na ehez kepest itt Portugaliaban a pai natal, a karacsonyapo jon 24.en es telapomikulas 6.-an nem letezik. Ugyhogy a Mancinak portugalul a Pai Natal jon, magyarul az angyal :D:D Es december 5.-en meg a 'magyar' telapo :)
Itt nem szokas a karacsonyfa meglepetes, itt december elsejen feldiszitik es ott laknak vele egy honapon at. Kiveve minket, mert egy lusta diszno vagyok (de rafoghatom a magyar szokasokra is,meg szerintem elveszne a varazs is) es nalunk egyelore meg nincs fa :)
De mint ma kiderult, lehet iden is nalunk lesz a nagycsaladi karacsony,kenytelen leszek nekiallni a fennmarado idoben akkor nagytakaritani es fat allitani :D A menure nemlesz gondom, mert kizarolag egyfele autentikus portugal menu lehet, azt meg anyos csinalja, magyar sutinek sincs ertelme, mert rajtam kivul meg 2 ember enne belole :)

luna6
 
 


Ja Yadine, neked akartam irni, en panelpatkany vagyok (es szeretem/szerettem/szeretnem :D) es akinek van erkelye az ott rejtegeti a fat, akinek meg nincs annal azt lattam, hogy az ablakba volt kiteve, hurkaba kotozve es a parkany ala logatva :) Karacsony elott tele volt ezzel a lakotelep :)
Itt ilyen gond nincs, nem nagyon van elo fenyo, a mufenyo meg a garazsban lakozik nalunk :)

luna6
 
 


Luna,
azt hittem az jön a menünél, hogy csakis leves lehet. :lol:
Jót röhögtem a kilógatáson, itt még nem láttam ilyet. :shock: , de nekünk töves van, már két éve cserépben van Anyóséknál, azt hozzuk-visszük mindig, csak férj egyedül nem bírja, Após nem cipekedhet, így egy barátjával segít, őt meg nem ugraszthatjuk 24.-én este. Mint Jézuska. Na, ezen megint nevetnem kell. :)
Nagy családi sztorik vannak gyerekkoromból, hogy Apukám a kerti garázsban díszítette a fát, aztán feldíszítve hozta át az udvaron, a díszek meg szanaszét potyogtak, meg törtek. :D Mi gyerekek ebből természetesen semmit nem vettünk észre. :)

Hol vannak a többiek? Több mint furcsa. Remélem nem én üldöztem el mindenkit? (önbizalom befigyel..)

KépKép
yadine81
 
 


Ugyan, semmi rosszat nem szoltal :) Lehet kicsit velosebbek lettunk, de vegyuk konnyedebbre :) Amugy meg mindenki tuti nagyon elfoglalt, ugyhogy nem te voltal :)

Tavaly bzitos leirtam a fantasztikus menut, de hat mindig ujult erovel hat ram is :D Szoval nem, meglepo modon karacsonykor nincsen leves :D De semmilyen am. A kaja annyira ugyanaz, hogy vakon tudhato, hogy semmi ujdonsag nem lesz benne :) (igazabol az anyosektol kapott ajandek is ennyire biztos, vakon tudom, csalodnek ha egyszer nem jonne be :D)
Bacalhau a kotelezo etek, ez pedig tokehal. Szoval vizben fott tokehal (szerintem leginkabb a vadhusra emlekeztet, eleg eros husu es nem omlos puha mint a halak tobbsege) vizben fott krumplival es vizben fott 'zoldmoszattal' ami valami kaposztafele de nem tudom milyen, mert annyifele zold levelet arulnak es nem tudom oket beazonositani (szerintem otthon nincsenek, azert, mert a salatat, lelkapot, fejeskapot azert persze felismerem konnyen). Mivel a tokehalat nagy szaritott sozott tablakban kapni, ezert jo esellyel esetleg tul sos is, ezen kivul mas fuszerezese ennek az egesznek nincsen, max olivaolaj amivel megontozzuk mar a tanyeron.
Es minden evben ez a menu :) A sutemenyek is mindig ugyanazok es sosem hazi keszitesuek. (kiveve anyosom pudingjat, de mivel azt minden egyes alkalommal csinalja, szulinapok alkalmaval is, az is nekem mindig ugyanaz es nem is sutemeny kategoria... es bar en edesszaju vagyok, az tomegy tojasbol van es cukorsziruppal leontve, szoval tul edes ha sokat eszem)

Nekem ugye semmi sem jo :D:D:D De ha mar elmeseltem az ittenit elmondon mihez szoktam odahaza :)
Odahaza a sajat csaladomban sosem volt meleg vacsora karacsony este, hogy anyukamnak ne kelljen a konyhaban toltenie a 24.-et, unnepi ebed sem volt aznap hanem mondjuk paprikaskrumpli :) Szoval este mindig hideg kaja volt de unnepi, mikor mar mi felnottunk mindenki tette hozza a magaet :) Ilyenek szoktak lenni az unnepi asztalon:
- virslis hagymas krumplisalata
- toltott tojas variaciok (ebbol az en reszortom a szardinias)
- renszarvas sonka afonyaszosszal
- ananaszos csirkesalata
- sult hideg husgolyok
- lazacos szendvics is idonkent
- ilyen meg olyan bejgli
- puspokkenyer (fuu de nem szeretem)
- karacsonyi linzer (ezt is en szoktam ha ott vagyok)
- somloi galuska
ezek jutnak hiretel eszembe :) Szoval en ilyenekhez voltam szokva, csupa inyencseg es olyan kaja ami hetkoznap nincsen es mindig nyitott volt a menu es voltak ujabb meg nem latott fogasok is. Ehez kepest itt meg a legfapadosabb legalapvetobb dolog van, gyerekem pl meg sem eszi.

luna6
 
 


Sziasztok!

Mai nappal több mint 2 hétre befejeztem a munkát. Kell még valami kontrollt kitaláljak, mert sokkal többet ülök a gép előtt, mint kéne...

Haj, csajok :D Mivel én kicsivel többet beszélek Lunával, inkább nem is szólok bele :D CsaK lefordítom, amit mondott magáról: Neki nem a kapcsolatával van baja, hanem a szituval, hogy régóta nem tud dolgozni, hogy nincsenek igazán barátai kint,. mert nem találja velük a hangot és nagyon hiányzik neki az itthoni légkör, a megszokott dolgok. Ez nem a pasin múlik. :D
Én Svédországba készülök, Ádám nem akar jönni. Nekem meg mennem kell, 9 éve indultam el oda először. Most már naaaagyon ki kell oda mennem. És ha Ádám nem akar velem jönni, akkor itthon marad. Nagyon nagyon nagyon el kell mennem innen :D És lehet önzőségnek tűnik de igen sok dolgot adtam már fel érte. Nekem itt a határ. Neki is kell tenni valamit értünk. Ha nem, akkor tudom merre hány méter. Az, hogy 8 évnyi kö9nyörgés után végre hajlandó nem a lakásban rágyújtani, úgy gondolom haladás, de kicsit néha lassú tempó... :D

Karácsony:
anyunál nálunk az angyalkák hozták a karácsonyfát. Én nem voltam, megkeresztelkedve, esküvő után lettem református. És mivel Hannát megkereszteltük, úgy gondoltam úgy tartom a karácsonyt majd, ahogy ők szokták. És ott egymásnak vesznek ajándékot, nem a Jézuska hozza az ajándékot, az angyalkák meg a fát. Hanna imád fát díszíteni, ugyan úgy várja az ajándékot :D A mikulást viszont megtartottam neki :D:D És várja is rendesen :D

Nálunk az a menet, hogy anyukám, a tipikus mártír, aki minden évben elmondja, hogy jövőre nem ő főz, megfőzi a vacsorát és náluk kezdjük az ajándékozást.
Aztán jön itt fent :D Másnap megyünk le anyóshoz és maradunk 1 éjszakát. Aztán haza és már jönnek is a barátok :D:D

Szerintem az ünnepek alatt én fogom tartani a frontot, mert végre élvezni fogom, hogy azt csinálok, amit akarok :D:D:D:D

Holnap jövök reagálósan is :D

Jó éjt nektek!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Van kanapénk, hurrá!!! :D :D A végén ikea lett belőle, mert mindenhol csak rendelni lehetett volna, azt meg nem akartuk, így lett egy köztes megoldás, de a célnak megfelel, és ez a lényeg.

Jó kis kedélyborzoló beszélgetések lettek itt, nem semmi, de nagyon tetszik :)
Én mondjuk az élni és élni hagyni híve vagyok, így tőlem mindeki azt csinál nagyjából amit akar, akár a közvetlen környezetemben is, hacsak engem nagyon nem akar esetleg befolyásolni, belevonni a saját "hülyeségébe", akkor nekem nagyjából mindegy...(eléggé sarkítva van így, de nem akarom nagyon magyarázni, nem ez a lényeg)
Igazából én megértem Lunát is, meg Zsót is, és szeretnék vhol a kettő között egy kapcsolatot, és partnert. Nem azért mert a másik által teljesedek ki, jó elvoltam én a magam előző kapcsolatában is, kötöttségek nélkül, együttélés nélkül, stb, hanem mert hiszek a mesékben, és mert azt gondolom hogy jó lenne, aztán persze meg leht hogy nem, meg a szüleimtől is ezt látom, hogy vannak viták, (hol nincsennek,) de alapvetően együtt vannak 36 éve, és nem csak egy lakásban élnek, (bár néha olyan is van), hanem vannak barátaik, programjaik, és tudnak együtt nevetni.
Ennek ellenére szerintem azért nem mentem férjhez, mert féltem feladni a függetlenségemet, féltem hogy milyen lesz eltartottnak lenni, stb. Mivel melózni nem nagyon tudok egyelőre, így marad az eltartott szerep, de van egy látszat függetlenségem, még ha nem is megyek vele semmire, de a tudat sokat segít.
A másik oldal pedig ami Zsóéknál van, hogy biztos nagyon szuper egy olyan vkivel élni, aki minden rezdülésedet ismeri, és ez fordítva is igaz.
Szóval legyen okos az ember lánya. :)
Az azért hozzá tartozik az igazsághoz, hogy nagyon erős és bátor szerintem Luna, hogy képes az otthonától távol élni, ez azért nem annyira könnyű, mint ahogy azt sokan elképzeljük. (barátnőm 9 éve él Svájcban, nem fenékig tejfel az sem, hiába keres egy zsák pénzt)

Gyermek felébredt, megszakította a gondolatmenetemet, így inkább le is állítom magam,.

Nanetto, kitartás nektek, és próbáljatok meg felkészülni a legrosszabra, még ha nagyon nehéz is felfogni, de sajnos nem lehet változtatni rajta. (Nem akarlak ezzel megbántani, és tényleg semmi közöm sincs hozzá, csak rengeteg kedves rokont temettünk már el.)

KépKép
tatim
 
 


sziasztok,

látom, nem sokan vannak. mindenki készül a karira?!

én meg éppen kikészülök. több, mint egy hét után végre volt egy viszonylag normális éjszakánk (csak 3x kellett kelnem), és már nagyon kellett, mert tegnap már magam számára is elviselhetetlen voltam, gyermek meg egyenesen falnak ment tőlem, egész nap nyávogott.
remélem a mai napunk már jobb lesz.

a téma kapcsán, én is csak elfogadni tudom, Luna, ahogy te gondolod, de átérezni nem. Zsó élete közelebb áll hozzám, és valszeg társfüggő vagyok, de én úgy érzem, hogy a férjem miatt vagyok olyan ember, amilyen és általa vagyok teljes egész, és ha most mindannyian rám támadtok, akkor sem fogom másképp gondolni. én szeretek így élni, aztán majd ha pofára esem, akkor biztos megváltozik a gondolkodásom.... :D

tatim, gratula, hogy sikerül még kari előtt kanapét venni!

vok, miért pont svédország?

nanetto, kitartást, és várunk vissza!

luna, nagyon kemény ez a karácsonyi menü, hallod! én egyébként sem vagyok egy nagy halevő, de ezt a kaját tuti nem tudnám megenni. magad és manci kedvéért nem szoktál valami itthonit készíteni?

fúú, csajok, nekem semmi karácsonyi hangulatom nincsen. három nap múlva szenteste, és még egyetlen ajándékot sem csomiztam be, sőt, még van, amit csak ma fog megvenni az uram. pedig nálunk lesz a szenteste megtartva.....kicsit össze kell szednem magam, mert nagyon széthullottam az elmúlt héten.
nálunk a jézuska hozta mindig a karácsonyfát, és együtt díszítettük fel. persze ez az amire emlékszem. de hogy előtte hogy volt...........lövésem nincs. azt tudom, hogy nálam sem volt semmiféle sokk, hogy akkor most létezik, vagy nem, vagy mi van...
imádok fát díszíteni, főleg, mióta urammal együtt lakunk. ez lesz a negyedik karácsonyunk. valószínűleg 23-án este feldíszítjük, aztán le lesz takarva, és 24-én délután, ha felkelt a csemete, akkor lesz a nagy meglepi. :lol:
na jól van, kezdek ráhangolódni. :lol:

lépek, mert hamarosan balhé lesz...

Klau

Kép
pkklau
 
 


Sziasztok!

Zéti épp az imént hányt ki az egész reggelijét, addig sikítozott meg rugdalt, úgyhogy megyek takarítani.

De a nemalvást leszámítva egyenlőre jól vagyunk, remélem ez a hányás csak tényleg a totál felspannolt állapot miatt volt és nem megint vmi vírus...majd kiderül ha felkel és hajlandó enni, hogy bennmarad-e.

Tatim, de jó dejó, akkor lesz hova ülni! Ügyesek vagytok. Melyik kanapé lett az ikeából?
Azért nem gondolom, hogy a mienk tündérmese....és hogy nem partnerkapcsolat a mienk.
Iszonyú sok buktatónk volt és van is. Pl. Péter családja minden évben legalább egyszer megkergül és belelép a lelkembe. Csak két példa, nagypapája szerint aki igazi falusi gazda én csak egy nagy csomag hitel vagyok. Mert igaz, hogy a kocsit és a házat is mi adtuk a kapcsolatba, mivel apummal laktam itt, de Ő mindig elköltözik onnan ahol nősül/férjhez megy vmelyik fia/lánya. De most hosszú lenne kifejteni miért, de apummal a melóhelye 10 éve rettenetesen kiszúrt, megvádolták hamisan hogy 6x milliüt sikkasztott és kitették, pedig szolgálati kocsival járt és szolgálati lakásban laktunk. Szóval épp amikor kezdtem az egyetemet, akkor kerültünk utcára, így a nulláról kellett kezdenünk mindent, ami hitelek nélkül nem megy. Főleg hogy apum 65 volt, én meg ugye 19, így k...a nehezen kap hitelt az ember. És persze ha bármit is eltett volna apum akkor nem lenne mindenünkön hitel a mai napig....Ő meg nem lakna albérletben továbbra is. Jaj és ha tudnátok mekkora Szent emberek tették ezt vele, akiket a fél ország istenít a mai napi nem csak egyházi berkekben, de akkora szenny alakok. Nekem akkor tört meg először nagyon a hitem...de aztán rájöttem, hogyha az Egyház léte tényleg csak az embereken múlna és nem lenne egy magasabb hatalom, már rég nem lenne belőle semmi.
Na mindegy, de a mai napig megkapom hogy én hoztam a hiteleket a fejünkre...
Majd két héttel esküvő előtt ki lettünk oltatva após által és az eskető papunk által (aki após barátja.) hogy menjünk el vmilyen közösségbe, mert minden kapcsolat tönkre mehet és megyi nagy eséllyel és akkor ott leszünk egyedül ha nincs közösség. Igaz, minden kapcsolat tönkre mehet, de ezt egy fiatal, életre készülő párnak az esküvője előtt kell az orra alá dőrgölni?
A lényeg, hogy nem fenékig tejfel a dolog, és Péterrel is sokat kellett egymáshoz idomulni és a mai napig is, mivel nála flegmább, nemtörődömebb ember nem volt sok én meg rettenetesen hisztis voltam...ezeket a tulajdonságokat kellett finomítani és a mai napig is kell.
Meg azért az is eléggé nagy buktató volt, hogy mielőtt szültem volna, az én fizum 3x annyi volt mint Petié, pedig Ő két műszakban nyomta....és ezt egy pasi rettenetesen nehezen kezeli, igaz VOKI??? :-)
DE: nem gondolom hogy társfüggő lennék. Ez a pszichoduma nekem mindig is kicsit vicces volt. Azért mert van kire támaszkodnom és viszont? Hát nem erre esküdtünk föl? Hogy jóban-rosszban?
Ettől még nem dől össze a világ és nem tűnik el teljesen a függetlenségem. Jó értelemben. Igen, ha az egyik fél menni akar a másik meg maradni, az szar ügy. Főleg ha gyerkők is vannak. De mármilyen nehéz is, ha már vannak, akkor igenis fontos szempont és én pl magam elé helyezem az Ő boldogságukat. Evvan, ja és ettől még nem leszek mártír, messze nem.
Nekem az a fura amikor Péter huga (aki amúgy"véletlen" terhes most) közli hogy Ő önmegvalósít és az Ő boldogsága sokkal fontosabb mint a gyerekéé, és mivel nem szerelmes ezért nem megy hozzá a pasihoz, hanem hazaviszi anyukájának a gyereket majd....

Na, jó hosszú lett...

Klau, sajnálom az éjjeleiteket nagyon. Remélem hamar javultok, sztem főleg a frontok tesznek be, mi is kelünk sokat.
És miért esnél pofára? Nem szabad ebből kiindulni...

Vok, szuper a két hét szabiiiii! Rádfér nagyon.
Amúgy meg sztem az itt leírtak alapján Luna egy értelmes nagyon jól író ember, tehát ha a pasival nem lenne gond és azok lennének "csak" amiket írtál, akkor ezt írta volna, nem? De totálisan megértem, kegyetlen nehéz lehet kinn egyedül, elzárva mindentől....
Svédországban talizunk akkor 3 év múlva....nekünk is az a célország ha menni kell. Ugyanezt dolgoznád kinn is?
:wink:

Luna, ez a menü nem semmi, azt hiszem én is éhes maradnék...

Na, mennem kell, Leviék befejezték a reggelit.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Timi! Gratulalok a kanapehoz :lol: Vege a torturaknak!! (Jahh nem ment a netbankom, anyam letiltatta - jogosan - de matol asszem be tudom uzemelni ujra es akkor pontot teszek feledekenysegem tortenetenek vegere :))
Igazabol nem akartam en kedelyeket borzolni, de latom mindenki csipi a borzongast :)
En sem veletlenul nem mentem ferjhez sokaig masodszor. Aztan beza megesett, de biztos emlekszik a topik egy resze (mert tavaly januarban esett meg), hogy elegge macera volt ez nekem :) Es hat borzongjunk bele: en biza abszolut anyagi okokbol adtam be a derekam :) Engem a papir nem erdekel, na kb ezert lehet (nem tudatos) hogy mindig paromnak meg egyeb masnak de sosem ferjemnek titulalom a ferjemet :lol: az teljesen testidegen tolem :) Naszoval a piszkos anyagiak miatt hazasodtam csak (illetve hazasodtunk, ebben nem tertek el a nezeteim az emberemetol), megpedig a gyerekek vegett, mert ha igy maradunk es vele tortenik valami (mivel ugye egylabon allo csalad vagyunk nagy sajnalatomra) es en nem vagyok papiron is a tars akkor engem kitehetnek ugye a repteren es mehetek merre latok :) Ugyhogy ezt kivedendo lepapiroztuk a dolgokat (horror egy elmeny volt, ha emlekszik meg valaki, lesz mit meselnem az unokaimnak :lol: :lol: :lol: ) Jah, itt meg lehet valasztani hazassagkoteskor, hogy mit akarunk a kulonfele vagyonokkal, mindenki maganak keres, minden kozos stb... ugyhogy jelenleg minden kozos. Amde en tudom magamrol (es az emberem is tudja rolam, szalt nyilt lapok vannak) hogy ha valnank (ami nalam nem a papiros valast jelenti, az hidegenhagy) akkor en egy fillert nem kerek semmifele kozos vagyonbol, ergo nem szednem ki alola a kecot, sem a felet... van nekem masik, itt bejon az elni es elni hagyni :D De ha egyutt vagyunk akkor ez igy jo, nem nekem, a gyerekeknek :)
Egyebkent a kulfoldon eleshez kanyarodva: nagy gyakrolata van valamiert ebben a csaladomnak, ez lehet valami genhiba :D Nagynenem miota magamrol tudodk mindig is Finnorszagban elt, unokatesom ketszer vandorolt ki (illetve masodszor csak visszatert) Kanadaba de ismet Magyarorszagon nyomja asszem mar vegleg, a hugom megjarta mar Nemeteket, Franciakat, elt Mexicoban, most egy ideje a francia rivieran nyomul :D:D:D mint munkanelkuli. Ja egen, unokaocsem jelenleg asszem Angliaban :D Szoval van elottem es mogottem erre pelda es oszinten bevallom, en azt hittem, sokkal konyebb lesz. En aki imad dumalni, aki nyitott es baratkozo, aki konnyen feltalalja magat eeeeen ezt csipobol megoldom es elvezni fogom, de jo is lesz nekem, ecceru ez mint a pofon. AHA!! Aztan szep lassan komotosan estem pofara :D:D Meg vaciclalok rajta, hogy tenyleg en nem vagyok ilyen mint amit leirtam es kepzeltem, vagy igen es akkor az itteniekben van a hiba... ez utobbira csak mostansag gondoltam, eddig magamban lattam a hibat... de osszehozott a sors egy idekeveredett brazil lannyal, akinek ugye meg nyelvi akadalyai sincsenek es o ugyanezt eli meg es mondta, hogy milyen zarkozott itt a nepseg es, hogy nem talalja a helyet es mennyire azt hitte milyen egyszeru lesz ez itt neki :D:D:D Haaat igy jartunk :D:D
Nahh egy szo mint szaz, sokkal nehezebb mint azt en gondoltam, pedig nem hittem azt sem, hogy setagalopp, de ez tulelotura inkabb :)
Tegnap Aron eleteben eloszor setalni mentunk babakocsival :) A cel a posta volt, karacsonyi pakkot kuldeni hugicamnak. En persze tudtam mindig elmeletben ugye, hogy itt nem lehet setikalni gyalog, de ugye nem vagyok az a konnyen felado altalaban allitolag, igy nekivagtunk gyalog. Az egy dolog, hogy vagy masfel orat kuzdottunk kocsitul Mancistul, de valoban olyan terepakadalyok jottek szembe, ami miatt egyertelmuve valt, hogy az elmeleti elkepzelesem megallja a helyet is a gyakorlatban, ez sok minden csak nem setalas :) Csinaltam fotokat is ott, ahol nem volt tul eletveszelyes fotozas vegett megallni :D:D Ehh, nem surun fogok tovabbra sem babakocsival kimereszkedni a kornyeken, meg ledozerol egy gyorshajto kamion.

luna6
 
 


Klau, meg Zso meg meg ha volt aki a menure reagalt: en igazabol szeretem am a halat :) De a tokehalnak annyira sokfele es finom elkeszitesi modja is van, en ezt a fapados vizben fott kicsit sem unnepi verziot nem csipem :) Az ember karacsonykor egyen mar egy igazi jot, unnepit, extrat nem?? Az unnep legyen unnep az asztalon is, mar nekem... nekik biztos az igy is :)
Azert nem szoktam mast csinalni Mancinak, mert eddig a tavalyi ev kivetelevel mindig anyoseknal ettunk, naszoval ott adott volt a kaja es nem vittem hazait neki, ilyenkor eszik az eloetelekbol meg a sutikbol (amikbol en nem, mert nagyon nem biirom) egy nap kibirja ha nem eszik teljes menut :)
Iden lehet megint itt lesz a karacsony, akkor meg van 3 napom talan, hogy nagytakaritsak, joeg...ehez a kerohoz egy brigad kene, akkora... nem keri valaki a felet? Mindig el szeretnem ajandekozni, tok felesleges ekkora :D:D
Na es akkor elmeselem, hogy a masik igazan unnepi kajajuk (szerintem az lesz 25.-en, meg 28.-an, meg altalaban) az a kiskecske :D:D:D Kiskecske sutve... ez itten a non plus ultra,a kulinaritas netovabbja, persze szopos malacot is sutnek es mindig kaphato is, de ahoz a sajat csaladomban meg nem volt szerencsem.Kiskecskehez szamtalanszor, valami 2 vagy 3 eve karacsonykor jol el is rontottam a gyomrom vele.
En viszont nem fozok egy ideje a csaladnak, mert anno probalkoztam vele, de semmi sem volt eleg jo: hortobagyi husos, csirkeporkolt hazi galuskaval, ubisalival, mezes mustaros csirke, almaspite, bejgli... sok mindent kiprobaltam, aztan egyszer kozoltem, hogy itt a vege, ha jonnek es mi hivjuk oket a manci szulinapjara (mas okbol nemigen) akkor veszek a boltban keszkajat :D:D:D:D

luna6
 
 



Zsó
persze, tud írni, de hosszan :d én csak összefoglaltam leokézta egyébként.... :)
Nálunk anyós volt jó fej. Esküvő után közölte, hogy én csak 1x csalhatom meg a fiát... hozzá kell tenni, hogy soha senkit sem csaltam meg... és persze mindezt könnyezzve, hogy szegény fiát én majd átvágom a palánkon... ja, és mivel nem lettem Kiszlné, ezért csak jogilag akartam magam kibiztosítani :d
Ja, és ige, csak a "vagyonért" mentem hozzá Ádámhoz... volt akkor egy 1/4 háza... :d és ugye én kerestem többet :d:d:d

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Áááá, kiskecske? Annak milyen íze lehet, én azt hallottam, hogy marha száraz.
Mondjuk én a halat sem csípem, csak a pangasiust eszem meg, de tényleg fapados egy menü.

Nálunk a menü: fokhagyma mézbe mártva, hogy egészségesek legyünk, utána bableves, a szegények eledele, majd a leves tésztájából mákos tészta hogy szerencsénk legyen, utána rácz ponty, majd beigli. Ez a Péter családjától származó menü, igazi rácz kaja, emberöltők óta nem lehet másképp. Na, ezen mint törvénybontó (mert azért belém is szorult jó adag ebből...:-) ) formáltam kissé. Mákos tészta van, de nekem nem, mert kevés dolgot nem eszem, de ez az. Rácz ponty nincs, mivel én fújfúj, Peti meg annyira nem csípi, így minek az. Beiglit meg eszik azzuram 25-30ig mindenhol, kb 8 helyre megyünk mindig(mivel 2 napig karácsonyozunk mindenhol, majd szülinapozunk, mert Petihuga meg én egymást követő két nap születtünk az ünnepek között), akkor minek küzdjek vele...ennyi.

Édes Áron a képeken, jah, nálunk is megy a küzdelem. 5kor felébred Zéti, ma 4.30kor ( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ) és utána még csukott szemmel, néha nyitottal elvegetál fél7ig, persze 10 percenként felsír a cumiért, amit rendre ki is köp 2 perc után. És közben ugyanezt csinálja a macijával meg a hengerpárnájával, mint Áron, nyög, sípol, arcába nyomja, küzd vele.
És háton csapkod a lábával folyamatosan, ha lefogom, akkor meg elkezd sírni. Ha meg hasra teszem, akkor a fejét forgatja. Totál akaratlan mozgások, sztem kicsit fura ennyi idősen, de a neuron azt mondták, hogy most indul be a nagy motorikus fejlődés és ez okés még. Csak nekem nem az mivel minden hajnalban végigasszisztálom. :roll:

Luna, jól teleírkáljuk az oldalt, lesz majd mit olvasni...:-)
Mekkora a ház?
És Te jó Éj mikor derül majd ki, hogy hol lesz a karácsony? csak nem 23.án akarják bejelenteni majd...?
Ez azért tényleg gáz, hogy sétálni sem lehet nyugisan.
Ja és már akartam kérdezni, tudom hogy utálod a bevásárlókp.-okat, de hét közben amikor nagyon nyugtalan Áronbébi és nincs akkora tömeg akkor sem ugrasz el néha? Csak kirakatokat nézelődni, inni egy forró csokit, kikapcsolni, meg ott legalább lehet kamionmentesen babakocsizni. Nem lenne jó?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Jaja, fogok am meg reagalni arra, hogy mit irtam korabban, csak nem akartam telonteni magammal a topikot, most meg porkoltet fozok a rizseshushoz, szal es fenyegetes, hogy arra meg majd reagalok :D

Kiskecseke nem kemeny meg szaraz egyaltalan, finom puha...es mivel anyos jol fel is darabolja legalabb nem latszik, hogy kecske volt :) (lehet mert szopos joszag, meg a mamatejtol puha?) De otthon sokan idegenkednek az otlettol, hogyilyet megenni :D
Nem haz ez, ez csak egy lakas a masodikon. 160 negyzetmeter, majdnem haromszor akkora mint az otthoni lakasunk :D Es azert lett ekkora, mert ez olcsobb volt mint benn Portoban egy kisebb. Jelentosen olcsobb. Igy meg tul nagy :D Igy jartunk. De egyebkent am csak 3 szoba (meg a 2 furdoszoba es a brutal nappali es az igazan nem kicsi konyha meg a mosokonyha meg az erkelyek). Hat ezt vegigtakaritani nem lesz kis kaland, de ugy tunik (meg mindig nem biztos, csak biztosabb :D) hogy itt lesz a buli. Ezek itt latin nepek, semmit nem kell elkapkodni, raer a dontes nagyon mindenkinek :D:D
Szoktam en shoppingba menni, de mivel hetvegente ugye szinte mindig ez a kozos program vagy nem megyunk sehova, ezert het kozben mar annyira nem buli ott koricalni :) Inkabb celiranyosan megyek, ha tenyleg kell valami. Forro csoki... hat az itt nincs, vagy ha igen akkor nagyon kell keresni es joo draga, ezek a nepek nem elnek ilyen dolgokkal, capuchinot sem nagyon kapni vagy ha igen hat nem remekelnek benne. A kave nekik a nagyon rovid eros fekete, de a tejeskave valtozatok amugy jok, azt is kapni mindenfele. De capuchino meg csoki... sot tea sem nagyon van.
Az a gaz most a shoppingokban, hogy pl ugye elmenni benzin kerdese is meg most mar fizetos nyar ota az autopalya itt mellettunk, es szakaszonket leakasztanak rolam penzt, mire odaerek mar megszabadultam majd 2 eurotol... de amugy jogos a felvetes, en meg raalltam, hogy okosan kifogasokat krealjak magamnak :D:D:D

luna6
 
 


Azon gondolkodom, hogy milyen a bablevesben fott tesztabol keszult makosteszta? :) haaat nem hangzik tul csabitoan, pedig egyiket meg masikat is szeretem.
Itt mondjuk nagyon nehez makot venni, nem elnek vele, mert az drog :D ugyhogy nem riogatom vele a csaladot, a tavalyi sok rud makosbejglit (iden nem is csinalok) mind en faltam fel :D

luna6
 
 


Na, jól van jól, gyűlünk, gyűlünk. :)

Luna,
én mondjuk nem vagyok válogatós, de a második menüsor jobban hangzik, mint a tőkehal.
Áronbaba még mindig nagyon cukika!

Zsó,
miért hergelte be magát Zéti? Evett azóta?

Vok,
jó pihenést a két hétre! Vagy a pihenést tegyem idézőjelbe? :)

KépKép
yadine81
 
 


Jajmárnaaaaa, dehogy a levesben fő a tészta... :lol: :lol: :lol: :lol:
Külön, ennek a pontos nevét nem tudom, de olyan metélt szerű, csak sokkal vastagabb és ez megy a levesbe is meg ebből lesz a mákos tészta, persze nem sós vízbe főzzük...

Yadine, ugye Zéti eléggé refluxos és mellé brutál mozgékony, sokat bukik, nála nem is él az, hogy kaja után büfi és függőleges, mert úgy rugdal, hogy azonnal visszajön a kaja. Szóval minden kaja után azonnal a hátára kell tenni és min 20 perc úgy. Nem is tudom hogyan lesz, ha elkezd nagyon forogni, sztem a semmiből fog élni, mert egyfolytában bukni fog...de remélem nem így lesz.
Amúgy nem történt semmi, elkezdett sikongatni ahogy Levit nyúztuk az tetszett neki, egyre hangosabban sikított, felvettem, elkezdett köhögni, bukott egy kicsit, de azt visszanyelte és sztem félrement. De nem vagyok ebben sem biztos, azóta is nyökögősen eszik ma, lehet hogy van vmi, de legalább eszik....és ez a lényeg!

Luna és a hazai kaja nem ízlik kinn a népnek. Lótúró a fülükbe hogy lecserélik a sós vízben úszkáló fűszertelen tőkehalat a paprikás csirkére....

Levi végreeeee újra alszik, nem 20 percet, hanem már lassan 3 órája. Bár amennyi hátralékot felhalmozott az elmúlt 2 hétben nem is csodálom. De akkor is juhééééé :D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


A halat én is szeretem, de csak sós vízben megfőzni, az azért nem a kulinária csúcspontja... Valszeg éhen maradnék én is. :(

Nálunk halászlé, rántott hal, majonézes saláták a menü este, délben meg mákos guba van, már alig várom. A halászléhez nálunk is van tészta, gyufa metéltnek hívják, kb mint a gyufaszál, abbók simán elképzelhető a mákos tészta is...

Luna, nem küldtem még összeget, szóval nyugi, nem vagyunk lemaradva :) Én ha lehet kérnék egy szobát pluszba, vagy csak egy felet, nekem az is elég lenne. A takarítást nem irigylem, tuti hozzá kezdeni sem lenne kedvem :oops:
Áron milyen helyes kis "kerekfejű" lett, nagyon cuki. :D
Egyébként én is azt szoktam mondani a páromnak, hogy ha más nem a vagyonközösség miatt megyek hozzá, bár a lakás az enyém, de azért el is kell tartania minket. :) (az igényeim meg nem sokkal lettek kisebbek, legfeljebb most nem magamnak akarok dolgokat, hanem Dorkának :oops: )

Az éjjel nálunk is érdekesen alakult, 6x ébredt Dorka :shock: Reggel már kihoztam magam mellé, és elég meleg volt, de még nem volt láza, de 2 óra múlva már igen, 38.6 kapott egy kúpot, ami le is vitte neki, meg nekem kicsit szörcsögős is volt, de du. megnéztem a doki néni, és eddig nincs baja, de még akárni is lehet, várni kell 1-2 napot. Nyűgi nagyon, leginkább csak kézben érzi jól magát, remélem tényleg csak a foga lesz, elvileg ezek a tünetek simám beleférnek. Vidám ünnepnek nézünk elébe, ha vmi baja lesz, de nagyon remélem hogy nem így fog történni. Közben még a fogamból is letört egy darab, szerencsére ma még volt rendelés, holnaptól nem lesz csak majd január 10-én.

Tavaly meghívtam anyósékat 25-re anyámékhoz ebédre, találkozzanak már ha nemsokára unoka születik, eszükbe jutott 23-án lemondani... Ők még egyszer nem hívtak magukhoz, soha nem ettünk még ott, (minden hétvégen anyuéknál van ebéd) egyszer ittam egy kávét, de ennyi, idén sem fogok menni. Én szóltam, ha gondolják itthon leszünk 25-én du. jöjjenek át, majd még megbeszélik, volt a válasz. (anyós és a sógornőm) Erről enyit. Ja, és egyszer szóba került, hogy nem tudott hozzám közel kerülni, és én vagyok a fiatalbb, nekem kéne nyitni felé. Nem hiszem hogy bármi mást kéne tennem...

Na jó, kinyavajogtam magam, megyek sütit csinálni, Dorka épp alszik.

KépKép
tatim
 
 


Eljutottam én is a képekig: :D

Kép Hanna és a krokodil

Kép Kissé megnőtt Alex :D

Kép Cukik, de xar a kép minősége.. :?

Kép Backpack

Kép Dokira várva. :D

Kép apa szemek

Kép anya szemek

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok csajok!!
Karácsonyig már biztosan nem tudok jönni, de tisztára megrohantak az érzelmek, hogy tavaly ilyenkor még a pocakban volt Dávid és mennyire vártam, és most hogy itt van mi vagyunk Andrással a legboldogabbak a földön, és pont így kerek az élet! persze egy kistesóval még kerekebb lenne :wink: :lol:
na szóval készülődök a karira, gyermekem sajnos beteg, anyukája is, nekem orrom folyik, köhögök, gyermek szintén, de ennek ellenére egy tündérjószág :P
andrással mostanában szuperjól megvagyunk!!!
a múltkor karácsonyi puncsot csináltunk és itthon iszogattunk, meg beszélgettünk, meg ... :oops: :D szóval most annyira jó minden, hgy azt is leszarom, hogy kanyi vasunk sem maradt már... :roll: :D

ja és az is tök jó, hogy ennek a topiknak már ilyen nagy múltja van, mióta "ismerjük" egymást, szuper 8)

tegnap pedig végre megszületett a karácsonyi menüsorunk is, igyekeztem minél egyszerűbb, gyorsan elkészíthető kajákat összerakni :D

- December 23.

vacsora: Kelbimbó bacon-nel, almával és hagymával



- December 24.

reggeli: diós és gesztenyés bejgli forró csokival

ebéd: mirelit pizza

vacsora: fehérboros sajtleves; füstölt jérce krumplipürével/hercegnő burgonyával és tartármártással, bailey's



- December 25.

reggeli: szendvics (felvágott, sajt, stb.)

ebéd: Mamáéknál (mindenki visz valami kaját), mi lazackrémes szendviccsel és tiramisuval készülünk

vacsora: tonhalas tészta



- December 26.

reggeli: maradékok/szendvics

ebéd: anyósoméknál

vacsora: maradékok/flamenco tojás

hát ennyi.

az ajándékok is majdnem megvannak már,ma és holnap a barátnőimmel beszerzem még a maradékot:
-András:no, itt gondban vagyok... szerintem kandalló készletet fog kapni, vagy egy pulcsit, vagy Faithless koncertre jegyet... ez még nemkristályosodott ki teljesen (de faithlessre megyünk az tuti!!! :lol: )
-Dávid:
tanuló kutya, és talp-és tenyérlenyomatkészítő kszlet a fél éves mintavételhez :lol: , tanuló kutya (amikor a múltkor kariajándékbeszerző úton voltunk a kutyi végig ott ugatott a csomagtartóban, mert ugye mozgásérzékelője is van, és ahogy ment meg kanyarodott az autó, hát ő végig ugatott meg magyarázott, andrással először azt se tudtuk mi az,aztán meg szakadtunk a röhögéstől)
-anya:
vastag csudaszép világos harisnya és sütőszett
-Levente:
ipod tok, Szalai Vivien:Hamis gyönyör(ezt a könyvet felháborítónak tartom,majd két ünnep közt kifejtem miért)
-Bendegúz:
micimackós ki nevet a végén
-anya barátja:
bor
-Mamáék:
Dávid 2011-es naptár
-Apa:
naptárt ős is
-Másik mama:
naptárt ő is
-nagynénémék:
saját kszítésű bailey's
-barátnők:
szintén b's
-anyósom:
tortatál, Fejős Éva: Cuba Libre
-apósom:
kerámia késélező, Bárdos András:Vágó István
-Kissógor:
Red Hot Chili koncertDVD, egy kütyü a gitárjához amivel fel tudja venni a saját számait (egyébként nagyon nagy arc, játszik tamburán, gitáron, basszus gitáron, klarinéton, nagybőgőn, meg még nem is tudom min és 14éves)
-Nagysógor:
Bud Spencer önletrajzi könyve
-Nagysógor párja:
Yugovich:Az őszinteség jutalma
és ők még kapnak kzösen egy Scrabble-t
-kislányuk:
egy képeskönyvet cd-vel, meg Halász Judit:Csiribiri
ennyi :lol:

no szóval

Mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!!!!!!!!!
Kép
Vendég
 


ja és a 24-i desszert a gesztenyepüré tejszínhabbal lemaradt :wink:
Vendég
 


Sziasztok :lol: :lol: :lol:

IDŐT, IDŐT, IDŐT ÉS IDŐT!!!!!!!!!!
Egyszerűen nem érem utol magam :cry: :cry: :cry: :cry:

Geo,
én még azt se tudom, hogy holnap estére mit főzzek a barátoknak :roll: :roll: , mert jönnek felköszönteni holnap a névnapomon.
Hogy karácsonykor mit eszünk hát az még nagyobb rejtély....... :roll: :roll: :roll:
Ha ez megnyugtat pénzzel mi is hadilábon állunk :roll:

Vok,
édesek a gyerekek, azok a szemek :lol: :lol: :lol:

Luna,
Aron jól megnőtt és klassz a karácsonyos rugija :lol: :lol:

Nanetto,
nagyon sajnálom apósodat :( :(
Sajnos nálunk sem jobb a helyzet :( , a papám attól fél, hogy már nem láthatja a dédunokáját :cry: , attól tart, hogy nem tart ki január 25-ig :cry: :cry:

Mindent elolvastam,, mindenkivel képben vagyok és nagyon érdekesek írtatok, de sajnos reagálni nincs időm :cry: :cry: :cry: :cry: NE HARAGUDJATOK!!! talán 26-án amikor Nikos megy dolgozni a tavernába :roll: :roll:

Lányzó tegnap 7 hónapos lett :lol: .


Kép

Kép

Kép

Nem hiszem, hogy tudok, jönni, ezért most kívánok MINDENKINEK NAGYON-NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!!!!!!
Vendég
 


sziasztok,

tényleg mindenki készülődik... :D

szerintem én is csak egy utolsó hozzászólásra estem be még kari előtt.
geo, szépen kitalált kis menüsor. gratula. úgy látom elkezdted élvezni a szopi mentes életet. igen, van neki jó oldala is. :D

vik, nagyon szép a karácsonyfád, a lánykád meg persze tökéletes, gyönyörű szép. már nekünk is csak 3 nap és 7 hós lesz, hihetetlen.

nálunk folytatódik az éjszakai ramazuri, lassan megszokom. a legjobb, hogy a karácsonyi fotókon csudaszép leszek így karikás/táskás szemmel, sebaj. ja, és persze meg is fog jönni, csak hogy teljes legyen az idill. :D

nálunk ugye mondtam, hogy itt lesz a szenteste, jönnek a nagyszülők meg a dédi.
lesz ráksaláta levelestészta kosárban, halászlé, mozzarellás, paradicsomos süllő és pangasius fokhagymás spagettivel, és persze bejgli meg linzer meg kókusztekercs.
én ebből konkrétan a kókusztekercset készítem, mert szerencsére uram szakácspalánta, úgyhogy ővé a sali meg a hal, anyósom hozza a halászlét, anyám a tésztát meg a linzert és a dédi a bejglit. remélem jól fog sikerülni.
arra gondoltunk, hogy feldíszitjük a fát már 23-án éjjel, és letakarjuk majd, mert a 24. így is elég sűrű lesz, és ha felkel Venci a du-i alvásból, akkor jön a Jézuska (nálunk az jön, és hozza a karifát is).

EZÚTON KÍVÁNOK MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET(, ha addig nem jönnék.) !!!!!!!

minden évben küldök képeslapot a rokonoknak, barátoknak, idén talált uram olyan lapot, amibe képet lehet tenni.
ez került bele:

Kép [/img]

Klau

Kép
pkklau
 
 


Klau, nagyon edes a kis karacsonyi manod!!

Na gyorsjelentes Aron 6 hos statuszarol: 66 centi es 7150 gramm, jol felhizott onmagahoz viszonyitva a muki :) Meg egy oltas van hatra most, a 6 hos es akkor egy idore beke, es elvileg utana mehet uszkalni.

Es mostantol mar kell neki a leves is. Ideirom sokkolas keppen, hogy nez ki a portugal hozzataplalas :D:D Ugyhogy nekem fele annyi maceramnem lesz vele most, mint odahaza brkinek is :)

A (minden)leves alapja: 1 krumpli, 3 repa, 2 karika porehagyma es sutotok.
Ebbe mindig masik zold level megy es ez alapjan nevezik el a levest (szoval nem szamit mi van az alapban): Agriao (ami nem tudom mi magyarul, mint az utszeli libatop, ugy nez ki :D) vagy salata, vagy brokkoli, vagy feherkaposzta vagy kelkap, vagy karfiol, vagy.. na itt meg ket valami, az egyiket nem tudom elolvasni a masik valami kaposztafele de ezt sem ismerem otthonrol. Szoval ezekbol valamelyik adja meg a leves nevet.

90 gramm hus, ami nyul, csirke vagy pulyka (jahh ez 3 adag egyben es fel liter lesz belole)
ezt kene tobb mint egy oraig fozni igy egyben es utana botmixelni.
Es a tanyerban mar hozzaadni az egy teaskanal olivat.

Szoval ezt jelenti errefele a hozzataplalas elkezdese :D Semmi egyenkenti pepecs, semmi kiskanalankenti haladas, jah es megtudtam, hgy a gyumolcs az nem etkezes erteku, almat is kaphat meg parolt gyumit de a leves utan desszertkent, es ha nem keri nem baj. De nem kulon etkezes a gyumi. (dokibacsink szerint tulsagosan odalep a cukornak onmagaban, ami szerinte nem idealis)

Kapott is almat elobb, az elso kanalnal megborzongott, kirazta a hideg de utana egesz jol betolta. Nem kapott egy teljes adagot csak az egyharmadat igy elsore.

luna6
 
 


Elég döglött a buli, nem mondom :D
Nekem egy kicsit elég volt mára a konyhából, egész du. sütöttem, de a nagyja kész van, végre.

Leányzó tiszta takony, nem győzőm szívni az orrát, de egyelőre nem nagyon akar jönni, remélem holnapra jobb lesz a helyzet, mert utálom hallgatni ahogy szipog és szörcsög.

folyt. köv. mennem kell

KépKép
tatim
 
 


Sziasztok!

Vik, boldog karácsonyt nektek is! Grat a 7 hónaphoz, Zoé is nagyon megnőtt.

Vok,
nagyon aranyosak a gyerekek!

Klau,
cuki a kisfiad!

Tatim,
nagyon fura, hogy Anyosódék így viszonyulnak hozzátok, főleg az unokájukhoz. :? Szerintem te mindent megtettél.

Geo,
mi is néztük a tanuló kutyust, de iszonyat pénz! :shock:
Jó kis ajándéklista, bizos mindenki örülni fog!

Én is becsomagoltam mindent, ma még vásárolgattam egyedül, megfájdult a hátam séta közben, aztán rájöttem, hogy fél éve vagy a babakocsiba kapaszkodtam, vagy a férjem kezébe, biztos fura a hátamnak. :)

Nálunk a menetrend, és a 3 napos non-stop evészet:
24.-én nálunk szentestézünk Anyosomékkal.
menü:
sajttal-sonkával töltött sertésszűz, fasírt, baconbe tekert csirkemáj, krumplipüré, franciasaláta. Desszertet Anyósom hoz. Félig hideg, mert a husin és a krumplipürén kívül mindent megcsinálok holnap.

25.-én Anyukámékhoz megyünk, szenteste II,ő kacsát süt és eszterházi tortát csinál

26.-án ebéd még Anyukáméknál, menü: halászlé meg még valami.

26-án este szenteste III Anyósoméknál, ahova jönnek sógornőmék, menü: rántott hal, krumplisaláta, bejgli

Ahhhh... tavaly kb. minden kijött belőlem kajailag/ gyakorlatilag végigémelyegtem az ünnepeket IS/ idén pótolom! :lol:

KépKép
yadine81
 
 


Szóval ennek megfelelően Dorka nyűgi is, de azért nagyon édes és imádnivaló, hagyja magát vigasztalni.

Geo, nem semmi ahogy tudod előre x napra hogy mit fogtok enni. Nekem ez nem menne, de szerintem még az anyám sem ennyire akkurátus, mindig azt krdezi hogy holnap mit főzzek? :D

Yadine, hozzátok is beugornék egy evésre, kedvemre való ételek készülnek nálatok :)

Vik, gratu Zoénak a 7. hónaphoz

Holnap már csak egy kis takarítás van hátra, ajándékok csomagolása, és van egy süti a hűtőben, amit még ki kell sütni, de az már nem lesz gond. Du. megyünk orrszívásra, Vok ajánlásával, remélem hasznára válik a dednek. És a lényeg, hogy holnap már apuka is itthon lesz velünk, vagy legalábbis nem dolgozik, de szerintem még szaladgálni fog az én ajándékomért, mert persze meglepetést kértem, és ezzel nem kis fejtörést okoztam neki :D

Na jó, lelövöm magam, hátha nyugis lesz az éjjel...

Ja, Luna, ezek szerint nem tévedtem nagyot, hogy kikerekedett Áron pofija :)

KépKép
tatim
 
 


Sziasztok!!

Nálunk is már ezerrel beindult a készülődés, nekünk az első "Karácsony" már megvolt, a barátainkkal, a fa már áll 21-e óta, olyan széééép. :D
Ilyen:
Kép
És vajon ki díszítette?
Kép

Szóval nálunk a hangulat megvan, minden ajándék becsomagolva, süti is kész, nagyjából már semmi teendőnk nincs, a tegnapi napot is végigpihiztük, játszottuk. Sajnos Páromnak mégis dolgoznia kellett tegnap, és ma :? de azért hamarabb hazajöhetett.

Menü nálunk csak a barátos vacsira volt megtervezve, sült csirkecomb, gombamártással, és meggymártással alternatívának, húsleves, meg sima piskóta torta pudingos krémmel. Gyors, egyszerű.
Aztán ma valamit eszünk (tegnap maradék volt), holnap Anyósnál eszünk, 25-én meg megyünk haza hozzánk Siófokra, és ott leszünk 27-ig. :D 28-án meg a kollégákkal lesz egy kis összeröffenés, lehet, hogy ebéddel együtt, ez attól függ visszük e a gyereket, vagy nem. (vinnénk szívesen, de sajnos olyan helyen lesz, ahol dohányoznak, és nem igazán van elkülönített nem dohányzó része :? ez az egy akadály)

A tanuló kutyus nálunk is ajándék lesz, anyóstól kapja Liza, akkor vette, mikor akciós volt a tescoban (asszem 6999.- volt akkor)
Jujj, annyira kíváncsi vagyok az Ő ajándékaira :D többnyire tudjuk kitől mit kap, de azért élőben más, mint elmesélve, meg képen. :D
A sajátjaimat meg tudom már, szóval az nem lezs olyan nagy meglepi :D (pizsit kapok, meg 27-én elmegyünk a Galérius fürdőbe kettesben Siófokon :D .... csak a fürdőruhámat kell elővenni, éás van egy olyan sejtésem, hogy kicsi lesz rám, mert már terhesség előtt is határeset volt....bár elértem azt a súlyt, de lemerült a mérleg, és most nemtom mennyi vagyok, lehet, hogy híztam....na, mindegy, ez a súly téma folyton elkeserít)

Hol van Csilla, Heni, Talinn, Hari, Konkri, meg mindenki? Elkapott nagyon a karácsonyi készülődés? :)

Mindenkinek Boldog, Békés Karácsonyt kívánok!!!

Azért én lehet hogy még be- benézek, mert itthon vagyok, nem sok a dolgom. :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Sziasztok!
Nik, nagyon nagyos már Zoé, szép! Jó lett volna, ha Te is mutatsz képet a karácsonyfátokról is
Nyuszi, Liza is hihetetlen ahogy ülve játszik, nagyon megnőtt ő is, és szép a fátok, hogyhogy már 21-e óta áll? Öörm olvasni, hoyg Neked nem sok a dolgod már, úgy látzsik, jól be tudod oszatni az idődet, és Liza tényleg egy tündérke.

No, nekem meg jön jövőre a Flylady, aminek az oldalát még meg sem nyitottam. (szóval egy fogadalmam már van) Mert valahoyg én úszok, csúszok mindennel, d eállandóan. Igaz, ha a bébi alszik, legtöbbször dolgozom, ah ébren, akkor meg háztartás és főzés együtt, no, ez az ami gyakorta borul....

Ja, még Nyuszi, nem akarom bántóan írni, de megütötte a fülem az írásod... szóval a keresztszülő azért mégsem névadó szülő, hiszen az elnevezésében is benne van, hogy elsődlegesen a gyermek hitbéli nevelésének felügyelése a célja, saját életpéldájával is ezt mutatni, ezt az értéket továbbadni.
Természetesen a legfontosabbak, a szeretet, a gondoskodás azonos lehet, de a kereszténység felvétele mégsem névadás. Persze ettől még teljesen mindegy, hogy Ti hogy hívjátok, de Istenhívő keresztény családokban azért ez másabb töltetű, komoly jelentőségű szertartás.

Annyi mindenre akartam még reagálni, de időhiány is, meg végülis ennyi idő után úgy érzem, aktualitását is veszítette; no, meg akivel nem értek egyet - de egyáltalán - olyan felesleges nyersségnek érzem, arról írni, s így majdhogynem idegen embereket akár megsérteni, hogy inkább nem is erőltetem.

Egyszer egy fórumon vmi olyasmit olvastam, hogy "az ügyvédeket utálom, mert olyan buták és amúgy is csak annyi a dolguk, hogy kitöltik a sémákat és ezzel mennyi pénzt kaszálnak" vagy vmi hasonlót... mivel nagyon érintettnek éreztem (érzem) magam a témában, annyi, de annyi ideig fogalmazgattam elméletben hogyan fogom kellően diplomatikusan, de azért nyomatékkal kifejteni a véleményemet, s aztán rájöttem, hogy minek is? Egy idegen csajnak (szintén babás fórum) akivel nagy valószínűséggel szóba sem állnék, ha csak úgy találkoznánk egy társaságban?! S egyáltalán, energia, energia, minek....... úgyhogy akkor sem írtam, és olyan jó, hogy nem.
Amúgy egyik barátnőmnek babaprojekt van, kiderült ösztrogén dominanciája és egyéb eltérése, és ő mindenkinek beszól, helyrerak nőgyógyászt, főnököt, mindenkit, és úgy beugrott mikor erről mesélt, hogy Te jó ég, Szende előtt a harcban, hogy sikerüljön, micsoda raplis voltam, összevesztem szomszéddal, harsányan állítottam az igazamat, szóval a hormonok is lehetnek ám felelősek, most pl. annyiszor mosolygok úgy, mint a tejbe tök, mint szegény Nagyim karácsony táján, ahogy nézte a sürgést-forgást.... Na, ez milyen rövid mondatka lett, szólna bizoyn a nyelvtan tanárnőm, aki annyira erős volt, és annyi mindent jól belénkvert, pl. máig tudom sorolni, hoyg tárgyas ragozás ragjai: -m, -d, -ja,-je,-i, -juk, -jük-, játok, -itek,-ják, -ik... :D legközelbb írom az alanyit, jó? :DDD

Szende ma 7 kg, és 67 cm, nőtt tehát 1 hó alatt fél cm-t és 230 g-ot. A gyógytornásznak 4ezerért nem engedte, hogy hozzányúljon, így nekem tanítottak annyira alap gyakorlatokat, h nem akartam modnani, d emidnen pelusozásnál komolyabbakat csináltam ösztönből, an midnegy. Uszin viszont még édesebb volt, mint eddig, úgyhogy nagyon összetett dolgokat csináltunk már, élvezte.
Nagy kádban fürdik 1 hete, és az is olyan jópofa, hasra teszem, és játszik vadul; kissé megnőtt a tere a TT-hez képest, amibe utoljára úgy tettük már be, hogy a lábfejei a nyakában, persze onnan is kavcarászva nézett ki, hisz addig midnig úgy fürdőtt, de alig tudtuk már kicuppantani ;)

Kívánok Kedves Mindnyájatoknak szép, békés, áldott karácsonyt, s az új évre egészséget, mert az a leges-legfontosabb, atöbbi csakis utána következhet!!!
Nanetto, Vik, és akinek ennyire súlyos állapotú betege van..... elfogadást, majd vígasztalódást hozzannak az elkövetkező napok, és tudom, hogy nagyon nehéz.....

Csilla: ezer éve akarom kérdezni, hogy Léni tartja-e még úgy az ujjacskáit mint intrauterin, ill. Te kiskorodban? H aigen, fotózzátok ám!

Tényleg az új évet jó lenne olyan fotókkal kezdeni, amit már pl. Vik tett, hogy ő kicsinek és most Zoé, szóval ilyen szülő-baba összehasonlítóst... legalábbis én imádom.

Luna: Áronkával könnyebbséget, több alvást, harmóniát kívánok; és a többieknek egyesével már nem, de azért köszi, hogy "megismerkedtünk" anno, és nekem a legkedvesebb emlékem, az a korszak itt, amikor már minden naposak/órásak voltunk, és sorban tűntünk el, majd pár nap múlva jelentkeztünk be már baba képekkel, kiráz a hideg most is, ahogy arra az időszakra gondolok.
Vigyázzatok magatokra!

detti_10
 
 


Sziasztok!

Én is jól eltűntem...
Sok minden történt, mióta nem jelentkeztem.

Én is kívánok Mindannyiótoknak békés, boldog karácsonyt és olyan új évet, amilyet elterveztetek magatoknak.
És közhely, de a legfontosabb valóban az EGÉSZSÉG!
http://ak.imgag.com/imgag/product/previ ... 7/graphic1

Detti, nem, nem tartja úgy Léni az ujjait, viszont van összehasonlítós fénykép. Én nem látom azt a húdehúúde hasonlóságot, de ha már szóba hoztad, akkor íme.

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Kedves Mindenki!
Elbúcsúzni jöttem, olvastalak benneteket, befogadtatok, próbálkoztam, nem megy..., több okból sem. Ti már összeszoktatok, ismeritek egymást és egymás történetét, nehéz ehhez csatlakozni. Azt hittem menni fog, de nem jött össze. Nem tudok sokat gép előtt lenni, örülök, ha el tudlak benneteket olvasni, nem hogy reagálni ( építkezünk, 2 gyerek, dolgozok). Továbbra is maradok hű olvasótok.
NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK és még egyszer köszönöm nyitottságotokat, sajnos nem tudtam vele élni.

Kép
sellõke
 
 


Sziasztok!

Sürgök-forgok egyfolytában, gondolom ti is! Nekem most nagyon jó, mert itthon van G. téli szüneten!

Detti10,
van igazság a mondataidban, de szerintem azzal, hogy ide leírjuk amit leírunk, azzal vállaljuk, hogy mások reagálnak rá, és akárhogy is, aki nagyon magára veszi, vagy megsértődik, az hogy is mondjam, inkább nem mondom. :) Ezért nem értem pl. Foltit sem ha igaz, hogy azért nem jön ide amiért. Na, ma tiszta értelmesen fogalmazok.

Boldog Karácsonyt!

Sellőke,
azért szerintem ha van olyan amire reagálnál, akkor írjál nyugodtan, vagy ha kérdésed lenne valamiről, nekem ezzel nincs problémám legalábbis, ha valaki beesik olykor olykor.

Kellemes Ünnepeket !

KépKép
yadine81
 
 


Csilla,

még hogy nem hasonlít??????? :lol: Egy az egyben! Nagyon ennivaló! A kicsi Csilla is!

KépKép
yadine81
 
 


Nyuszi!

Szép fátok van, és tündéri kis angyalkátok! :D

Meeegymáááártáááás...nyam nyam, imááádom! Úgy a legjobban, ahogy a menzán adják, darával, meg olyan húsforgáccsal.

KépKép
yadine81
 
 


Azért vannak fura dolgai a fiamnak. Már egy fél órája eljátszik itt mellettem egy textilpelussal, de nagyon fura:lassan, gondosan rárakja az arcára fullra, aztán széttárja a kezeit lassan, remegtetve, mintha valami bátorságpróbát csinálna, így marad pár másodpercig, aztán leveszi a pelust, és kezdi előlről.

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok - végre. Egy kicsit.

Szóval: mindkét gyerkőc beteg. Bogi már a múlt héten pénteken náthásan jött haza az oviból. Gondoltam, egy kis nátha, nem nagy ügy, kiheveri. Szombaton tartottuk a születésnapját. A végén mégsem Barbie-tortát sütöttem, mert a receptben összesen 24 tojás volt írva az egészhez. Hát mit mondjak, soknak találtam - ma már a tojás is luxus, főleg, ha kénytelen az ember boltban vásárolni. Az utolsó pillanatban a pillangó torta mellett döntöttünk. Majd rakok fel képet, csak apa telójában van, ő meg még nincs itthon.

Szóval...betegség. Bogi nemhogy javult volna, hanem egyre rosszabb lett. Szerda reggel összehányta az ágyat - de nem a gyomrát rontotta el, hanem a sok-sok váladék lefolyt a gyomrába és az irritálta. Délután már Gergő sem volt jó színben - ő is náthás és borzalmasan köhög.

A mai reggelt doktor nénivel kezdtük. Kaptunk vagy fél táska gyógyszert - kisebb vagyont hagytam a patikában - kész vagyok.

Aztán tegnap két ápolás között sütöttem - mézeskalácsot és linzert.
Ma pedig miután hazaértünk megcsináltam a bejglit, és még a tiramisut kell összedobnom - de azt majd este, mikor alszanak a csemeték.

Úgy volt, hogy szombaton, vagy vasárnap megyünk haza anyukámhoz, de lefújtuk - két ilyen beteg gyerekkel nem indulok útnak - áttettük az utazást a jövő hét szombatra. Addigra remélem jobban lesznek.

A karácsonyi menü nálunk:
24-én: Ebéd: lencsleves, lekváros derelye (ezt a menüsort otthonról hoztam magammal) Vacsora: halászlé, aszalt szilvával töltött karaj almamártással - burgonyakosárka, mákos guba

25-én: húsleves, rántott csirkemell, majonézes krumplisaláta
26-án: grillezett csirkecomb, mexikói rizs, befőtt

Szóval én nem viszem túlzásba az étkeket. Hozzánk enni úgysem jön senki. Sógoromék, ha jönnek is, ők csak délután ugranak be egy kicsit - sütifélével, kávéval tudok szolgálni.

Valaki kérdezte a mosógépet - pénteken megvettük - elhoztuk. Imádooooom. Öröm egy ilyen masina a háztartásban.

Békés boldog ünnepeket kívánok mindenkinek!!!

Karácsony után ugyanitt, ugyanúgy, ugyanennyien :D :D

Kép
Kép
henibaby1975
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?