Új privát üzeneted érkezett!

mi ez a Jónás naptár??? hol lehet megnézni?
belani
 
 


Belani!
Majd megkísérelem.

Jeanner!
Akkor kiscsaj van a pociban???? Szerinted és a Jónás naptár szerint is?
franci
 
 


Franci, én már akkor éreztem, h lány, amikor megfogant :lol: na jóóóóóóóóó, nem, amikor először szúrni kezdett a mellem... :roll:

A Jónás is azt írja... :)

Belani, Jónás doktor szerint nem akkor van peteérés, amikor biológiailag kellene lennie, hanem a Hold mozgásával van összhangban... amilyen hold alatt születtél, az a Jónás napod, ezt bármelyik jobb hold naptárban meg tudod nézni... persze a nők 90%-ának a biológiai peteérése és a Jónás napja egybe esik, ezért szerintük ez hülyeség... én újhold előtt 2 nappal születtem, az most 5ére esett... 3án volt ovuláció, 4-5.-e környékén történt a fogantatás... am 27én kellett volna a peteérésemnek lennie, teszt szerint is... :roll: de akkor már 7 hetesnek kellett volna lennem pénteken, mi meg éppen 5+3 körül jártunk :roll:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 

 
 

köszi! érdekes ez a naptár.
hol lehet megnézni a saját naptárat, kiszámolni?
belani
 
 


csajok!!! a barátcserje az nem tudom, h mire jó, de azt hiszem az a pét segíti, de a progreszteron, ami a barnázás, meg a beágyazódáshoz kell, az a palástfű!!! nem szabad összekeverni. én csak a palástot ittam, mert a pémmel minden oké volt.

jeanner: én amikor megláttam a csíkokat, már tudtam, h kislány lakik a pocakomban. (pedig, ha valaki, akkor én fiús anyuka szerettem volna lenni) és mindenki kiröhögött, meg annyit mondott, h csak véletlen, h eltaláltam. mindegy, már imádom a kiscsajomat. nálad nincs tippem. vagyis de: vagy fiú, vagy lány... :lol: :lol: :lol: :lol:


nem mentünk pestre, a férjemnek nem kellett, szolnokra megyünk délután. kíváncsi leszek kapok-e valamit.
képzeljétek! vettem egy új kismama gatyót a kínaiban!!!! nem az igazi csinos, de csak 3000 volt és szaladgálósnak kiválóóóóóó!!! úgy örülök beki, mert csak egy volt, amit elmenni fel tudtam venni.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Belani, itt vannak ilyen kalkulációs oldalak...

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... start=3750

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kati, a barátcserje magas prolaktin szintre és PCOS-re jó... ;)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


[quote="jeanner"]K írta:jeannerati, a barátcserje magas prolaktin szintre és PCOS-re jó... ;)

... és peteérésre :wink:
mert ha magas a prolaktin, nincs peteérés sem.
a Mastodynon (barátcserje) meg leviszi a prolaktin hormont, ergo elősegíti a peteérést :wink:
(szoptatás alatt magas a prolaktin, hogy legyen tejcsi a babának. Viszont sajnos sok nőnél előfordul hogy a szoptatás befejeztével a prolaktinja nem megy vissza a normálisba, és emiatt nincs PÉ-je. Sajnos ez volt nálunk is)


közben megcsináltam a Jónás naptárat. Hát nálunk nem jött be :lol: :lol: :lol: aszerint aug. 23-27 között volt PÉ-m... ami kizárt :lol: :lol: na ennyit erről :D
belani
 
 


[quote="belani"]
írta:
belaniközben megcsináltam a Jónás naptárat. Hát nálunk nem jött be :lol: :lol: :lol: aszerint aug. 23-27 között volt PÉ-m... ami kizárt :lol: :lol: na ennyit erről :D


Hát nálunk meg bejött... :lol: ezért mondtam, h mindig megkapom, h hülye vagyok :lol:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


[quote="jeanner"]H írta:jeannerát nálunk meg bejött... :lol: ezért mondtam, h mindig megkapom, h hülye vagyok :lol:

nem mondtam h hülye vagy.
nálad bejött, mármint az idő. Kérdés hogy tényleg lány lesz-e :lol:
belani
 
 


A baratcserje csak arra kell, hogy a ciklust rendbehozza, azota gyonyoru, szabalyos, de amikor mar elesben leszunk, szerintem inkabb leallok vele. Vettem palastfuvet, azt fogom inni az ovu idejetol. Ugye igy kell Kati? Hogy csak felido utan igyam? es ha a teszt pozitiv folytassam az ivasat?
malna5
 
 


szerintetek? milyen a szervezet? reggel elfelejtettem bevenni a magnéziumot. hát nem, bekeményedtem?!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


[quote="belani"] írta:belani
[quote="jeanner"]H írta:jeannerát nálunk meg bejött... :lol: ezért mondtam, h mindig megkapom, h hülye vagyok :lol:

nem mondtam h hülye vagy.
nálad bejött, mármint az idő. Kérdés hogy tényleg lány lesz-e :lol:


na, erre én is kíváncsi leszek :D de mindegy, mert nem vagyunk nem-orientáltak, csak mondom, nagyon lányt érzek :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Málna, ha ittad és + a teszt, 12. hétig javasolt az ivása, különben a hirtelen fellépő progeszteron hiány vetélést okozhat...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Ebéd alatt megnéztem a Jónásomat. Tegnap kellett volna pének lennie. De csak csütörtökön megyek uhura hogy egyáltalán hány tüszőm lett.
Jeanner irigy vagyok hogy így bejött.

Kati!
A délit ne felejtsd el!
Szolnokon 3 baba bolt van, legalábbis a barátnőm azt mondta.
franci
 
 


Franci, remelem rendben leszel, a kisfiad is closty-s? Majd ird, mennyit talaltak!!!
Kati jol vagy mostmar?
malna5
 
 


Málna!
Gergő is clostis.
Pénteken elújságolom, csütörtökön sajna után sűrű a nap.
franci
 
 


En anno valami tuszorepeszto szurit kaptam a masodik lanyomnal, volt peteeres, csak kicsit besegitettek. Jol megmondtak azt is mikor legyunk egyutt....tiszta romantika volt...tulteljesitettuk :lol:
malna5
 
 


ezt va closty-t hany honapig lehet szedni? Te miota szeded?
malna5
 
 


Málna!
Én is kapok tüszőrepit. Nagyon nem csípem.
Hogy teljesítettétek túl?
A romantikát tönkreteszi a programozott gyerekcsinálás. De sajnos máskép nem megy.
franci
 
 


Clostit 3 hónapig lehet szedni, szigorúan orvosi ellenőrzés mellett. Nekem ez a második hónapom. És remélem az utolsó. :D
franci
 
 


Csip, ha olvasod, nagyon sokszor eszembe jutsz, es tudom min megy keresztul. El fog mulni, egy alapos vizsgalat ki fogja deriteni, mi a gond, es ezek kezelheto problemak. Nagyon fontos, hogy a legkozelebbi babonak mar minden tokeletes legyen, hogy soha tobbe ne kelljen ezen atesned-atesnetek. Mivel teherbe esel, valoszinuleg csak vmi kis hormonproblema lesz, amit kikezelnek ripsz-ropsz es itt leszel ujra velunk jo? Nagyon szoritok neked, es nezz be hozzank, ha mar erot erzel hozza!!!!
malna5
 
 


hú lányok, de sokat írtatok, nem tudom így hogy fogom tudni követni a fórumot :cry: :cry: :cry: azért majd próbálkozom.

Én sokáig dolgoztam az Energynek, a Gynextől rengetegen babásodtak, nem tudom, hallottatok -e róla.

Gyógynövényekkel óvatosan! Ha vki nem ért hozzá, többet árt vele, mint amennyit használ.

Jónásnál nem is a jósolt pé a lényeg, hanem hogy a Jónás napok ne essenek egybe a a valódi pé-vel.
régen volt egy másik ingyenes program, ami rizikófaktorokkal is számolt, 0,1,2-nál volt ajánlott csak.

Jónás szerint a módszer csak akkor működik, ha a peteérés és a jónás napok nem esnek egybe. Pontosabban: vannak piros napok: ezek a termékeny napok ugye, zöld napok: mensi első napja +15 és +- 6=13 zöld nap. A pirosak és a zöldek nem eshetnek egybe!!!!!
chamomilla
Pécs
 
 


bocs az ismétlésért, csak közben telefonáltam, nem néztem mit írtam már le 8)
chamomilla
Pécs
 
 


Cham, ezt a zöld meg piros napot én is olvastam, nekünk pont nem esett egybe a dolog, az ovum a 7. napon volt :-D (a piros napok csak 3 nap, jónás nap meg előtte 2 asszem), na de mindegy is... van olyan, akinek egybe esett, a jónás napja a peteérése napján volt, vagy előtte 3 nappal és egészséges kisfia/kislánya van... csak azt mondtam, hogy érdekes, nekem tökre bejött :)

Gyógynövényekkel egyet értek, aki nem ért hozzá, saját szakállra ne használja. Hány olyan embert hallottam, aki "dehát ez csak gyógynövény, ártalmatlan", aztán meg se jött neki, elvetélt stb...

Gynexet én ismerem, bnőmnek vittem a múltkor, nagyon dicsérték!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner, egyetértek. Amúgy nekem is bejött a Jónás, pedig eléggé a földön járó típus vagyok, de ebben vmiért hiszek. :D

Tényleg óvatosan a gyógynövényekkel, pl én a vese bajaimra szoktam inni medveszőlőlevelet, durvább antibakteriális hatása van mint némelyik antibiotikumnak! Ha 2 csészénél többet iszik az ember egy nap, túladagolja, hányás, ájulás, stb, komoly baj is lehet. És nem szabad huzamos ideig inni, mert az is árt. No meg amikor először vettem úgy 10 éve, mert ajánlotta az urológus, a gyógyszerész nő nem tudta, hogy kell elkészíteni, én meg gondoltam leforrázom, hisz levél. Aztán utána tudtam meg, hogy hidegen kell áztatni 5-10 órát. nagyon nem mindegy......

Farmakognózián vagyok TDK-án, nagyon érdekes terület. És a szívem csücske a meddőség, remélem majd egyszer leteszek vmit az asztalra....
chamomilla
Pécs
 
 


A farmakognózia mivel foglalkozik? Ne haragudj, h ilyen buta vagyok, de sose hallottam még róla :oops:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


itt vagyok...én sem hallottam még erről, sőt kimondani sem tudom:D Szóval mi is ez?

Jaj lányok, nem vagyok én mérges, köszi, hogy mondjátok...Most már itthon vagyok, lehet pihikélni...amúgy mindjárt szétrobban a fejem:( szerintem kevés volt a folyadék, meg az alvás...:S

12. Hetes uhu április 29. 10:00



Kép

Kép
bejni
Budapest XI. kerület
 
 


Farmakologia = gyogyszertan-szerintem. Egyetertek, ezert hagyom abba a baratcserjet, palastfuvet meg csak barnazaskor iszok maximum, mert itt nincs utro. Mikor a kisfiammal barnaztam, azt mondtak fekudjek, majd elmulik. 6 hetesen kezdett elhalvanyulni (2 teljes hetig barnaztam) akkor csinaltak egy UH-t.
nagyon meg voltam ijedve 2 hetig.
malna5
 
 


farmakognozia bocs meg olvasni se tudok. gozom sincs ez mi....
malna5
 
 


én meg az avatarral szenvedtem egy darabig. :evil: nem ezt a képet akartam feltölteni magamról, de sehogy nem lesz a másik 10 kbyte alatt....

Gyógynövény -és drogismeret a jelentése a farmakognóziának. Az orvosok alapképzéséből kikerült sajnos, ez ma csak a gyógyszerészek részére kötelező tantárgy. A témavezetőm egy nagyon kedves volt biológus tanárom, ezért is akartam odamenni. Meg a bioszon is gyógyszerésznél szakdolgoztam növényélettanból.
chamomilla
Pécs
 
 


Kösui csajok a lelkesitést!!!!!
Majd ebben a hónapban...hátha..........
De kilövöm nem fogok lh tesztelni,de lehet ezt ahömérözést kibrobálnám,csak nem szoktam egybefüggöen aludni a végén már,5kor kelek de általába 4töl már fent vagyok csak fekszem még és mocorgok...akkor meg tuti nem lennen rá energiám....
Csajok akkor a palástfűröl világositson fel valaki!!!!Mikor kell inni,miért és hol kapható???

Mindenkinek udv köztünk,jó csapatba érkeztetek!!!!!!!Nem azért mert mi vagyunk itt hanem mert tényleg mindenki jó fej,és segitenek amikor kell!!!!

Jeannner pár honapja eldönöttem hogy jónásozunk mi is de amikor meg élesbe kerültünk ugy döntöttem nem érdekel ,lehet elösásom,mert lehet ö mondja a tutit!!!

Magzatvédöt én is szedek,most kezdem a 3dik hot,amit ki is kell tölteni elvileg.
Én femibion 800at szedek,az elején voltak vele problémák,vagy én nem reagáltam jól,nagyon fáradékony voltam de mostmár oké minden.
Ja és magnesiumot szedek Bogarka ajánlásával,ami segiti a méh tágulását,és a baba beagyazodását!!!!

Tényleg a magzatvédo a magnesium és a palástfű nem fogja ütni egymást...nehogy moyt meg mindent beszedek és azért nem jön babaó!!!
Vendég
 


Helló!

Itt vagyok!Persze nem alszik ma a lánykám!

Nem tud valaki valami jó szert székrekedésre?
Mert mi sajnos ezzel küzdünk!
Annyira rossz nézni hogy szenved! :cry:

Próbálok vissza olvasni de annyit írtatok! :lol:

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


Én a palástfű teát már nagyon régen ittam és nem tudom pontosan hogyan kell!

A jónás módszerről hallottam már de még nem próbáltam! :lol:

Bejni:Pihenj és pihenj!A többi tényleg rá ér!

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


lina*30, szobatiszta a kislányod? Van hogy visszatartják és akkor pszichésen alakul ki székrekedés. nem jó természetesen sem hajtani, mert sajnos igen hamar hozzászokik a szervezet. Sok folyadék, rostosabb ételek, mozgás --> felnőtteknél amúgy ez a legjobb megoldás. Baracklé, szilva elvileg hajt.
chamomilla
Pécs
 
 


Most számoltam ki a jónás napomat!!! 17-21 ig... a peteérésem meg 18 án van!!!!! Akkor ez elvileg nem jó???Mert egybeesik
?????
Vendég
 


lanyus, elvileg akkor nem működik. Persze ha van Pé, akkor simán terhes lehetsz, csak éppen a nemét nem lehet így meghatározni
chamomilla
Pécs
 
 


Cham: Már étrendet váltottunk ez végett!
Félig szobatiszta(nappalra már nem kell pelus)De a kaki még sajnos csak pelusba megy naki ha van!
Ezt dolgot nem erőltettem neki meg a szobatisztaságot sem!4* sikerült Wc-be kakilnia akkor meg dicsértük de azóta sem akar!Nem tudom mi lesz!A folyadékkal nincs gond mert sokat iszik meg mozog is rendesen!Ez egy ördögi kör azt mondta a doki!Szervi baja nincs tehát nem tudom mi van! :cry:

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


lina, sajnálom, én 30 évesen is ezzel küzdök. Még jó, hogy terhesen jó volt a vasam, azt sem szedtem, mert 2 hét no WC után mentem beöntésre. Nekem úgy állt most nagyjából helyre, hogy mindenben teljes kiőrlésűt eszem és én sütöm a kenyeret is speciális lisztkeverékből. Sok zöldség, gyümi, de van hogy így is kell innom vmi hajtó teát, mert akkor a hasam, mint aki éppen szülni megy.
chamomilla
Pécs
 
 


nekem sincs szervi bajom, tuti pszichés eredetű....meg baromi lassú az anyagcserém. Tervezem a hydrocolon terápiát.
chamomilla
Pécs
 
 


Lina,
a fiam a mai napig csak bilibe hajlandó kakilni, pedig borzasztó rég szobatiszta és pisilni mindig wc-be szokott. Vannak ilyen gyerekek, akiknek nem mindegy hova teszik le a csomagot. :D Majd kinövi.

Gyógynövényekkel semmi tapasztalatom, a Jónásnak nem látom alapját, a Gynexet meg nem tudom mi, de azt kiguglizom. :lol:

Kép
rena81
Szekszárd
 
 


Hát most a Myra bébi vizzel és a parfin olajjal próbálkozunk!De az olaj csak a leg végső esetben használom!De ette egy darabig az azsalt szílvát a szilva lekvárt!és most meg nem akarja!
Nem sokára viszem ki sétálni egy kicsit!

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


Megyek mert szólít!
De majd benézek még! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


sziasztok!

Lina, nekem meg Nóri pont a lányod ellentettje, már 2 éves korától csak bilibe kakilt, de pisi sose jött. Nem tudom hogy csinálta????
De csak a nagy dolog jött bilibe, aztán a pisi meg pelusba. De azért 2,5 évesen szobatiszta lett, viszont rögtön éjszaka is.
Viszont ő meg imád tartogatni. Van hogy 6 órán át sem pisil. Tiszta anyja.... :) Ilyenkor szoktuk mondani neki, hogy ha bepisil , akkor visszakapja a pelust. Na akkor szalad,aztán mint a csőrepedés.

ÁÁÁ, muszáj innom egy kávét mert mindjárt bealszom!!!! Pedig most az állampolgárságot tanulom, és az még érdekes is. :)

Nekünk a Jónás nem jött be, az alapján fiam kéne legyen. Bár lehet az volt a gáz, hogy egybeesett a pé-vel. Na majd most kiderítem. Akkor nov. 9-én (mensi előtt egy nappal ) kipróbáljuk, aztán majd meglátjuk. Elég kevés esélyt látok ezzel így arra, hogy baba legyen belőle. Nincs is ideje mensiig megtapadni,nem???

Bejni, sok sok pihi-pihi-pihi!!!
Holnap nézek neked cuccokat! :)[color=blue]
[/color]

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Chamomille, en ezt nem ertem. Ezt a jonast. A mensim elso napjahoz hozzaadok 15ot es mi az a +-6=13? Bocsi de nem jovok ra ezt hogyan kell erteni. :shock: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


azért nem hiába 10 hold hónap egy terhesség, meg 28 nap a női ciklus. van összefüggés a holddal, az fix.

úgy van ez a Jónás, hogy pl megjön 15-én, abból levonsz meg hozzáadsz 6-ot, az akkor 9-21 ig 13 nap. na ennek nem szabad egybeesni a Jónás naptár által kikalkulált napokkal, amit Jónás napoknak ír.
chamomilla
Pécs
 
 


bocs, rosszul írtam. szóval megjön mondjuk elsején +15 na és abból vonod ki. 1+15=16 és akkor 10-22 között van a 13 nap
chamomilla
Pécs
 
 


Chaomilla nah ezt már én sem értem,kiszámolod nekem???Utolsó mensi október 30.
30 napos ciklus...

Mindenkinek szép szép szép estét!!!
Vendég
 


lanyus, OK

november 8- 20 a 13 zöld napod. na ebbe ne essen bele a Jónás, azaz a piros napok (azt meg a születési dátumod alapján a programmal tudod kiszámolni)
chamomilla
Pécs
 
 


nektek is szép estét, megyek a dolgomra, már megint itt ragadtam. Nem mentem angolra, hogy majd tanulok.......szép
chamomilla
Pécs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?