Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok..:)

Szeretnék azoktól tanácsot kérni, akik szülés után fogamzótablettát kezdtek el szedni,vagy még mindig szednek.

Sok dolgot olvastam róla többeközt:
A terhesség után nagyon sok nőnek megváltozik a véleménye a szintetikus hormonokról, hiszen sokkal inkább tudatában vannak szervezetük működésének, mint azelőtt, mert a termékenységet valami csodálatos, értékes dolognak élték meg. A legtöbb fiatal mama azt szeretné, hogy a tabletta, ha már be kell szedni, minél kevesebb hormont tartalmazzon. A modern mikropirulák nem hormonbombák, amelyek „letarolják” a ciklust, hanem csak annyi hormont tartalmaznak, amennyi éppen megakadályozza a peteérést. Ezért fontos, hogy az anyukák most különösen nagy hangsúlyt fektessenek a megfelelő tanácsadásra.

* A szoptatós mamáknak ezenkívül az alacsony dózisú mikropirulák sem felelnek meg, mert kihatnak a tejtermelésre: megváltozhat a tej íze és összetétele is, s akár a mennyisége is csökkenhet.
* A minipirulák alkalmasabbak a fogamzásgátlásra még akkor is, ha közben a baba szopik. Ez úgy lehetséges, hogy a minitabletták csak a gesztagen nevű hormont tartalmazzák. A gesztagen megváltoztatja a nyák minőségét a méhszájnál, amely ezáltal olyan sűrűvé válik, mint a „ragasztó egy órával azután, hogy kifolyt a tubusból”. A szoptatott baba alig kap valamit a gesztagenből, és a tej mennyisége sem csökken.
A „normális” tablettával szemben a minipirulának azonban két hátránya is van: egyrészt nem olyan biztonságos, másrészt mindennap pontosan ugyanabban az időben kell beszedni. Egy óránál több csúszást már kerülni kell.
* A háromhavonta adott injekció is kizárólagos gesztagenkészítmény, tehát elvileg alkalmazható a szoptatás ideje alatt, ám problémát okoz azoknál a nőknél, akiknek súlyproblémái vannak, hiszen erősen hízlal.


Egyszóval nagyon nehéz eldönteni a helyes utat,mit válaszunk szoptatás alatt.

Ezért kérem azok véleményét akik már túlestek, vagy éppen benne vannak ebben a témában..:)

Nagyon köszi..:)



Tündi


Sajnos nem írt eddig még senki,ezzel a témával kapcsolatban.

Így nem lettem okosabb. :(


Tünde,
én Cerazette-t szedtem, a szülés utáni 6-7. héttől kezdve, egészen a szoptatás végéig, tehát 13 hónapig. SEMMI gond nem volt. Nem jött meg, még csak pecsételés se volt. A szopiba se kavart be, ugyanolyan jóízűen evett a fiam, és a tej mennyisége sem változott.

Remélem, segíthettem :) Jó egészséget Nektek :)

Kép
 
 

 
 

sziasztok!

Tündi
én is Cerazettet szedek, szintén a 6 hetes controll után kezdtem.
Nekem 1 hét után pár napig volt egy kis vérezgetés, de azóta semmi gond :wink: :wink: :wink:
Én sem vettem észre, hogy csökkent volna a tejmennyiség :wink: :wink:

Injekció: én azt nem adatnám be. Egyik barátnőmnek volt, de elég hamar elapadt a teje, pedig az első gyermekénél sok volt, na, hogy ez is közrejátszott e??--lehet

Elvileg a hüvelygyűrű is alkalmazható szoptatás alatt :roll: :roll: na én erttől is ódzkodom.

Nekem a dokim rögtön a gyógyszert kérdezte, mint fogamzásgátló módszert :wink: :wink:

Remélem én is tudtam segíteni.

Üdv.:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Sziasztok.

Nagyon köszönöm,hogy írtatok.

Én is a tablettára gondoltam,hogy azt kellene szednem,csak hallottam róla egy két rosszat és elbizonytalanítottak tőle.

Sajnos nekem más megoldás nem igazán jöhet szóba. Bence után volt spirálom,de az nem jött be,a gyűrűt meg alapból nem tudnám használni a hátra billenő méhem miatt.

Az injekciót meg nem akarom,mert volt nekem is ismerősöm aki annyira meghízott tőle. :?

Szóval csak a gy.szer maradt mint lehetőség.

Mi a titkotok,hogy ilyen sokáig tudtatok szoptatni? :roll:

Bocs a kérdésért,tudom nem ide tartozik.. 8)


Köszönöm Tündi


Kedves Tündi!

Elősször is garatula a babóhoz nagyon szép!! :lol: Én is A Cerazettet szedem semmi gondom vele,sőt a tejmennyiségem is okés ezt azért írom le,mert az első 2 fiamat nem tudtam szoptatni sajnos és én is tartottam tőlle, hogy most mi lesz a 6. héttől szedem én is a gyógyszert és most már 18 hetes a baba és csak szopizik, ami számomra nagy csoda az első két kudarc után.Fogyni ugyan nem sikerült de nem is híztam ami nagy parám volt a gyógyszer elkezdésekor és ennyivel míg szoptatok meg is elégszem. :)

Üdv:

Timi
 
 


Szia Tiea.

Nagyon köszönöm,hogy te is írtál.

Egyre jobban megvagyok győződve róla,hogy én is ezt választom.
Igaz nekem nincs is más lehetőségem,a párom meg megnyugodhat.. :lol: :lol: :lol: nem neki kell gondoskodnia felszerelésről.. :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Amúgy pont a tej miatt aggódtam én is,mert szeretném ha Dominiket tovább tudnám szoptatni, mint Benit..

Úgyhogy kezdek megnyugodni és tudom mit fogok választani,ha már én is odaérek.. :) :)

Tényleg köszönöm..:):):):)


Tündi


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
 
 


szeretnem tudni szules utan mennyi idore lehetek ujra terhes ha szoptatok?
 


kerlek valaszolyatok minel hamarabb
 


kassandra, ez nagyon egyénfüggő, amint peteérésed lesz. A gond az, hogy ezt előre nem tudod, csak amikor utána először megjön.

Azt szokták mondani, hogy amíg éjszaka is szoptatsz nonstop, addig erre kicsi az esély, de pl. a saját esetemben akkor jött meg, mikor a gyerek 4 hónapos volt, pedig még vígan evett éjjel is egészen 10 hónapos koráig.

Van egyébként fogamzásgátló szoptatás mellé, érdemes feliratni és szedni.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


koszi hogy irtal. a baba ejjel nem szopik,alig ket honapos. de ejjel nem kel fel enni.azt szoktak mondani hogy mig szoptatsz nem lehetsz terhes de hallodtam olyant, akinek a gyereke 7 honapos volt szoptatta es megis terhes lett.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron