Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok , kedves babanetezõ-társak!
Segítséget szeretnék kérni olyasvalakitõl aki tudja hogy mi pontosan az " allergiás nátha/rinitisz " , ill. esetleg ettõl szenved. Nekem a héten mondták a fül-orr-gégészeten, hogy nagy valószínûséggel ez van , mivel a panaszaim ( ami fõleg egy már-már egész évben fennálló orrdugulás ) nem javulnak, vagy csak átmenetileg.... A legelsõ tünetek nálam kb. 3 éve kezdõdtek, most 29 vagyok. Elõre is nagyon köszönöm , ha valamelyikõtök tud segíteni . Zsófi
zsófia
 


Szia Zsófia!
Van már itt több allergia-topic is, az "Anyaságról/Allergiás a baba" meg a "Gyermekek/Gyermekkori ekcéma", amik ugyan általában bõrbajokkal foglalkoznak, de szerepel itt egy-két homeopata orvos neve is, talán érdemes utánanézned, vagy allergia-vizsgálatot végeztetned, mi is a kiváltó ok.
A legutóbbi patikai újságok valamelyikében olvastam egy hirdetést egy új szerrõl, ami napi két tabletta és sokat javít az orrduguláson, mert megszûnteti a nyálkahártya-duzzanatot, holnapra megnézem, mi a neve.

ildi
ld
 


Ildi, nagyon rendes tõled, elõre is ezer köszönet hogy válaszoltál ! A tabletta nevét várom, ha sikerül utánanézned !!! Allergia tesztet már csináltak kb. 1 éve , de azokra mind negatív volt a reakció. ( alkarra karcolással rácseppentettek 10-15 félét). Az egész '98 májusa körül kezdõdött azzal, hogy állandóan könnyezett az egyik szemem. Aztán köv.évben folyt az orrom ( ez is heteken át), és utána jött 2000-tõl a mostanáig tartó orrdugulás. Komolyan mondom néha már elviselhetetlen !!! Most már nem könnyezik, nem folyik,nem kapar a torkom sem, csak ez az egyetlen tünet van meg , de ez NAGYON .Hát ennyi a kálváriámról....( most egyébként -elõször- Nasonex sprayt kell használnom , ez valami kortizon -féleség.) Zsófi
zsófia
 

 
 

Szia Zsófi!

Nekem tavaly decemberben kezdõdött az allergiám. Mint kiderült poratka-allergiám van, ami a legrosszabb olyan tekintetben, hogy nem egy idényes, hanem egész éveben tart. Nagyon szenvedek én is a folyamatosan eldugult orrommal, és szinte egyfolytában fújnom kell. A szemem nem könnyezik, de nagyon nagyon gyakran (ha nem egyfolytában) fátyolos. Bõrpróbás teszttel mutatták ki - vértesztet is próbáltam, ami teljesen negatív(!) lett, pedig abból állítólag 100%-an precízen ki tudják mutatni.
A doktornõ nekem is a Nasonex-et írta fel, és mellé a Claritine nevû gyógyszert, amibõl minden nap 1 szemet kell bevennem. A gyógyszer szedésével klasszisokkal jobban érzem magam, de nem vagyok jól. Hol jobban, hol kevésbé van eldugulva az orrom. Elõtte aludni sem tudtam, nem kaptam levegõt, de most azért sokkal jobb.
Ha tudod, kérdezd meg, hogy szedheted-e a Claritine-t, szerintem biztosan segítene.
nonna
 
 


Szia Zsófi, kicsit hosszú leszek, de tán tudok vele segíteni! Elõször is: a gyógyszer neve RhinoPRONT, de nem is tabletta, hanem szirup és kapszula formájában kapható recept nélkül. (Hál istennek,) nem tudom, hogy milyen, mert mi nem vagyunk szénanáthásak. Kép De tán egy próbát megér Neked! Persze ennek is vannak melléhatásai...
Tegnap szereztem egy májusi PATIKA TÜKÖR c. lapot, annak a 22-23. oldalán ez a téma, ott mutatkozik be egy egyesület is, címük: www.abosz.hu Nézd meg a honlapjukat, azt írják, van rajta egy témával kapcsolatos letölthetõ könyv is. A másik ajánlott honlap a www.szenanatha-info.hu
Egy másik szer, amit ajánlottak allergiás ismerõsök, a Stérimár orrspay, ez tisztított tengervíz, van patikában, de láttam a DM-ben is, csak ott még drágább Kép viszont sokáig elég. Én nem ezt szoktam venni (náthára, orrdugulásra), hanem Salvus spay-t, ez kb. feleannyiba kerül és bátran használtam a kétéves lánykámnak és az elsõ harmadban gyógyszer helyett magamnak is. Nem túl kellemes, de ki lehet bírni.
Remélem, hogy a fentiek közül vmi használ Neked, vagy találsz hasznosat az oldalakon, mert látom a barátnõmön, hogy milyen vacak állapotban tud lenni ilyentájt a nyárfavirágzáskor és nem irigyellek Benneteket! Szóval gyógyulj meg, légy tünetmentes, és élvezd a szabad levegõt! Kép

ildikó
ld
 


Kedves Nonna és Ildi! Köszönöm a tanácsokat , már holnap keresni fogom ezt a gyógyszert. Csak azt remélem, hogy nem azon az elven hat mint a vény nélküli orrcseppek... (mert azokat ahogy abbahagyja az ember, a tünetek egyre erõsebben jönnek elõ , ilyenkor persze újra fújsz..és így tovább.Egy ördögi kör.
Nonna, neked nem lett a spray-nek mellékhatása ? És - most tûnik csak fel - ezt EGYFOLYTÁBAN (?!?!) kell használnod ? (Mármint a nasonexet.) Nekem Zyrtec-et mondott az orvos, szintén napi 1x. Hááát... még nem igazán érzem a változást ( már több éjjelt végig virrasztottam a kanapén , miközben a család meg vígan durmolt). De reménykedem!!! Sziasztok: Zsófi
zsófia
 


azt hiszem sikerült a regisztráció..
zsófia
 


Szia Nonna ! Képzeld, hallottam egy kezelésrõl, ami egy ülésben megszünteti az allergiás náthát, ill. az all.-ás orr-tüneteket. Így elsõre ígéretesnek tûnik, ha gondold szívesen elmondom, leírom. A nasonex-et mindig kell használnod ? Zsófi
zsófia
 


Szia Zsófi!
A doki azt mondta, hogy használjam minden nap a nasonex-et (reggel 1 fújás, este 2 fújás), viszont kb. 2 heti használat után úgy éreztem, hogy már nincs rá akkora szükségem, így ma már csak akkor fújok belõle lefekvés elõtt, ha úgy érzem, hogy nagyon tele van az orrom, és félõ, hogy nem kapok levegõt és nem tudok elaludni. Persze a claritine-t minden nap szedem még.
Kanapén töltött álmatlan éjszakáim nekem is voltak!

Érdekel nagyon is ez a kezelés. Borzasztó, hogy már nem is tudom, milyen a "normális" hangom, egyfolytában orrhangból beszélek!!!!
Az egyik kollégám mondta, hogy van egy olyan készítmény, amit injekcióban adnak be, és 1 évre megszünteti az allergiás tüneteket. Amint megkapom a készítmény nevét, leírom Neked is, ha akarod! Aztán a dokitól meg lehet kérdezni, hogy mit szól hozzá!
nonna
 
 


Sziasztok!

Tudtommal olyan van, hogy ha bizonyítottan egy valamire vagy allergiás, akkor lehet próbálkozni a hiposzenzibilizálással (vagy deszenzibilizálás). Ami azt jelenti, hogy injekcióban, vagy újabban tablettában beadagolnak az allergénbõl egyre többet, és fokozatosan "megtanítják" a szervezetet, hogy erre ne reagáljon túl. Nem mindnekinél mûködik. Tipikusan pl. rovarcsípés allergiánál alkalmazzák. Pollennél az a ciki, hogy az emberek többsége nem egyetlen pollenre allergiás....
(nekem a 9 éves fiam allergiás, 2.5 éve még csak egy-két pollenre lett pozitív, tegnapi tesztjén meg majdnem az összesre, amit szûrtek. Keresgetem a megoldást, mert az, hogy szedje a claritine-t, és ha nem elég akkor mellé még spray, ha meg az se, akkor majd kap erõsebbet, hát ez nem kilátás egy gyereknél)

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok, este leírom a kezelést amit ajánlottak. Addig még tovább informálódom... most rohanok, de este jövök. Zsófi
zsófia
 


Sziasztok, itt vagyok. Megtudtam "mindent" errõl a kezelésrõl a mai nap folyamán végre. Röviden , abból áll, hogy ha valakinek allergiás rhinitisze van, akkor az orrkagylók megduzzadnak és elkezdenek "túlmûködni". Ilyenkor általában / régebben egy bizonyos mucotómiát végeztek, mikor is levágták a megvastagodott nyálkahártyát ( ambulánsan, 20 perc alatt ). Na, most ennek van egy sokkal szelídebb és modernebb változata is, amikor valahogy(pontosan nem tudom a részletes eljárást)leégetik, mint egy fajta elektromos akupunktúra az érintett részeket. Ezt tudtommal az egyik bp.-i magánklinikán csinálják, mivel nem akarok reklámozni....,ha érdekel titeket, megírom privát emilben. Ahogy hallom, teljesen fájdalmatlan és 2-3 évre megszabadulhatsz a tünetektõl. Minden esetre nagyon szépen hangzik.... ha tényleg beválna, jó lenne. Puszi: Zsófi
zsófia
 


Szia Zsófi!

Nekem ez a leégetés egy kicsit ijesztõen hangzik, bár biztosan nagyon hatásos. Te megpróbálod?

nonna
 
 


Sziasztok!
Most láttam meg ezt a témát, lehet, hogy tudok segí-
teni valakinek. A férjemnek is erõs allergiája van
többféle virágporra, fûre, porra, s már márciustól
kellett volna Claritint szednie. Ezt mi nem akartuk,
mert nem jó ez a tartós gyógyszerszedés, ráadásul
lerakódik belõle a májban valami. Amikor kijöttek a
tünetei (nátha, orrdugulás, könnyezés, stb), csak a
legsúlyosabb 4 napig szedett Claritint, utána el-
kezdtük más természetes, tiszta készítmények adagolá-
sát, és hihetetlen mértékben lecsökkentek a tünetei.
idén már csak ezt fogja szedni. Ezek pedig az Aloe
Vera gél nagy adagban, a Pollen tabletta és a Propolis
tabletta kombinációja. Olvastam, hogy 2-3 szezon
után, amikor csak ezt szed, teljes tünetmentességre is
van remény. Ezekhez nagyker áron hozzá lehet jutni,
írjatok, ha érdekel valakit.
Mari
Mari
 


Mari!

Ezek amikrõl írsz, gyerekeknek is mennek? Az én fiam 9 éves, és lassan minden tipikus pollenre allergiás. A dokinénije a tavasztól õszig claritine-t javallotta, én meg bizonytalankodom.

Ildi

Ildi
 
 


Ide is beírom, nem tudom melyiket olvasod.

PIldi!

[url=http://www.aloevera.hu/" TARGET="_top]http://www.aloevera.hu/[/url]
Írjál Nagy Katinak õ profi mindenben.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok! Én úgy tudom / hallottam , hogy propoliszos készítményt kifejezetten TILOS szednie annak aki pollenre allergiás... akkor most hogy van ez ? A leégetést különben (Nonna!) valószínûleg meg kellene majd csináltatnom, de elõször el kell használnom a spray-t és csak utána lehet dönteni, a doki szerint. Zsófi
zsófia
 


Sziasztok!

Szerintetek, ha babát szeretnénk és a páromnak most jött elõ a parlagfû allergiája (szerencsére annyira nem vészes!), érdemes lenne megvárni amíg elmúlik, vagy ne foglalkozzunk vele, hiszen annyira nem súlyos???
Elõre is nagyon köszönöm, ha valamelyikõtök tud nekem valami jót mondani!


Zsófi!
Hogy vagy az allergiáddal? Remélem csupa jó dologról számolsz majd be.
Én voltam azóta homeopatánál (sajnos egyáltalán nem segítettek azok a szerek, amiket adott), majd visszamentem az allergológushoz, aki felírta a Rhinocort Aqua nevû orrsprayt. Azóta - gyorsan le is kopogom - mintha elfújták volna az allergiámat! Pedig ez nagyon nagy szó! Kép

nonna
nonna
 


Szia Nonna!
Nekem is sok gondom volt az allergiával, és féltem, hogy a gyerekeim is azok lesznek. Nem tudom, hogy mennyi mérés van arról, hogy az allergia alatt fogant gyerekek hajlamosabbak lennének. Ha ez nyugtalanít, akkor talán inkább várjátok meg azt a két hónapot. Az allergia inkább az immunrendszer "hibája", tehát idõszak nélkül örökölhetõ, szerintem.
Ami nekem nagyon bejött, az a Rhinocort Turbuhaler, mert semmilyen csepp, illetve spray formátumú dolgot nem bírtam elviselni. Ennek nincs szaga, egyszerûen egy nagy levegõ vétellel fel kell szippantani egy kis csõ végébõl, és semmit nem érez az ember.
Timi
 
 


Szia Timi!
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtál.
Most úgy veszem észre, hogy nem annyira vészes a párom allergiája, emlékszem 2 éve rettenetesen szenvedett. Így lehet, hogy kár volna kihagyni ezt a két hónapot... A nõgyógyász még régebben azt mondta, hogy arra kell csak vigyázni, hogy a fogantatáskor ne legyen egyikünk sem a "csúcson" az allergiájával.
Azért bizonytalankodom még egy kicsit... Kép Meg aztán az sem biztos, hogy rögtön "összejön"!
nonna
 
 


Sziasztok!
Nem voltam a témán, nem láttam a hozzászólásokat június óta, mert mint már írtam nálunk az aloe veras készítmények megszüntették az allergiás panaszokat. Ildi, gyerekeknek is lehet adni, én is adtam a 9 éves lányomnak, amikor gyanús volt. Pollen allergiásnak azért lehet pollen tartalmú tablettát szednie, mert ehhez hozzászoktatjuk a szervezetét erõsen csökkentett pollen adaggal, a propolisz tabletta pedig mint természetes "antibiotikum" megerõsíti a szervezet saját védekezõ képességét, így a szervezet maga tud védekezni a pollenek ellen. Nálunk ez már a 2. szezon, amit így csinálunk végig, jók a tapasztalataink, s ez nem "mérgezi" a férjem szervezetét szemben a szintetikus allergia ellenes szerekkel. Ha valakit érdekel közelebbrõl, szívesen megadom az e-mail címemet: serfozo@freemail.hu
Jó eséllyel indul bárki, hogy 2-4 szezon ilyen termékszedés után tünetmentessé váljon!
Sziasztok. Mari
mari
 


Most vettem észre, hogy hibás címet gépeltem be véletlenül. A helyes cím: serfozogy@freemail.hu
Bocs. Mari
mari
 


Mari!

Ez az email cím se jó, vagyis visszajött a levél.
Írnál bõvebben errõl a gyógyszerrõl? beke@hdsnet.hu

Köszi

Tikk
 
 


Kedves Tikk, ennek a címnek jónak kéne lenni, mert mûködik, de írok az általad megadott email címre! Szia.
Mari
mari
 


Mari!

Megkaptam,köszi. Még ma válaszolok is.

Tikk
 
 


Én Zsófi 2002 Május 08 szerda - 21h 15-i üzenetére szeretnék reagálni.
Hát szörnyû, hogy csak a mucotomiám után 1 hónappal találtam meg ezt a fórumot. Jó lett volna annak a mgánklinikának a címe, bár még most sem bánnám, ha magánban elküldenéd (tusi@tvnetwork.hu), köszi.

Azt írtad, hogy a mucotomiát régebben csinálták. Hát nekem 2002. július 5-én helyi érzéstelenítésben, állami kórházban. Annyira fájt, hogy azon igyekeztem, be ne pisiljek, és nehogy üvöltsek.
4 napig bent kellett maradni a kórházban, az orrom tel volt tamponnal. Ha olvastam volna akkor, hogy egy magánklinikán modernebb módszert alkalmaznak....

Na mindegy, a lényeg viszont, hogy valóban jobb lett. Most a parlagfûszezon közepén nincs bedugulva az orrom, holott eddig egész évben be volt.
Várom mielõbbi válaszod: Márti
Névtelen
 


Lányok, ha tudtok segíteni, kérlek írjatok!
Krisztinám atópiás, telente az ekcéma erõsödik fel rajta, néha pedig rátör az allergia, de ez évszaktól független és volt már kruppos fulladása is. Mivel sokféle allergia fordul elõ a családban, nagyon szerettem volna alapos vizsgálatnak alávetni a lányt, de eddig nem találtam megfelelõ orvost, aki tényleg komolyan vette volna a problémát. A Heim Pálban csináltak ugyan egy ételallergia-tesztet vérbõl, de csak negatív eredményeket adott, miközben tudom, hogy volt olyan eset, amikor a tojás ütötte ki. A szúnyogcsípésektõl képes hetekre bedagadni-belilulni, mi lesz, ha egyszer ne adj' isten megcsípi egy darázs?
Tavaly õsszel egy lázas megbetegedés után egy héttel hirtelen kitört rajta az allergia, percek alatt olyan ödémás lett mindene, hogy az egész gyerek szinte feldagadt, majdnem megfulladt a kezeim között, mert ez sajnos a légutakat is elzárhatta volna. Akkor kórház, gyógyszer-hegyek, szigorú diéta és a baj elmúlt, de nem derült ki az oka. Ezután jött a semmitmondó, csupa negatív teszt.
Ma reggel újra kitört rajta, szerencsére már tudtuk, mit kell tennünk tüneti kezelésként. Injekció, Claritin, Fenistil és ha megint fulladna, Rectodelt. Talán megússzuk a kórházat. A doktor néni azt mondta - mivel a gyereknek a múlt héten szintén vírusfertõzése volt, pont, mint tavaly -, hogy valószínûleg az gyengítette le a szervezetét és így olyan anyagok is allergizálják, amik teljesen egészségesen nem. Tehát ezentúl minden lázas megbetegedés után diéta néhány hétig. Ez a legkevesebb.
A bajom pedig az, hogy nem ismerek olyan allergológus orvost, aki hajlandó lenne kideríteni az okokat, hogy tudjuk, mi az, amit kerülnünk kell. Ismertek egy jó dokit, akiben megbíztok, vagy hasonló problémában segített nektek? Hosszan írtam le a történteket, elnézést, de azért tettem, mert szeretném, ha az is írna, akinek volt már ilyenféle problémája.
Elõre is köszönöm:

ildikó
ld
 


Ildiko!
A gondodon nem tudok sajna pillanatnyilag segiteni, DE utanakerdezek.

HolgyeimKép!
Allergiaja a hugomnak is van. Kiprobalt zyrtec-et, meg homeopata gyogyikat, dietakat. Egyszer vettem VITALION fokhagyma tablettat, es tuti jol bejott. Mintha a tengernel lenne...semmi nem jott ki rajta - eros nathas tunetei voltak. (Ez egy olyan gyogyi, ami teljesen gyogynovenyekbol keszult, es nincs mellekhatasa, mert a szervezet tapanyagkent ismeri fel, nem gyogyszerkent-szintetikus anyagoktol mentes.)
Ezt a fajta tablettat a macskamnak is adtam-csak az altalanos fajtat a mutete utan es hamarabb felepultKép

Tudom ajanlani lanyok. Ha valaki szeretne tobbet tudni, kuldhetek egy ismertetot.
 
 


Zora,
küldenél nekem erről a VITALION-ról ismertetőt a profilomban található e-mail címre? És ezt terhesen is lehet használni? Ugyan már csak pár hetem van a szülésig, de kibírhatatlanul elborított az allergiaKép Ja, és hol lehet beszerezni ezt a tablettát?
Előre is kösziKép

üdv
Momo


Momo
 
 


Id,

Svábhegyi Kórházban van egy dokinő, aki nagyon alapos és állati rendes, tudom ajánlani. Én 1.5 évig szenvedtem allergiától 25 éves koromban (állandó csalánkiütés, ödéma mindehol, gyógyszerek), mire ő, a gyerekorvos kiderítette, hogy tejallergiás és benzoátallergiás vagyok! Szigorú 1 éves diétával ez (egyelőre, de remélem, hogy örökre) a múlté!

Neve Dr. Halász Adrienn. Telefonszám: 395-49-22/144 v. 188 (de inkább kérd a központi számon, én évek óta nem hívtam már).

Remélem, hogy segítettem.

H.

Kép
 
 




Sziasztok!

Olvasva a fórumot feltűnt senki nem panaszkodik a Nasonex orrspray-re. (Vagy csak a figyelmem kerülte el.) Érdekes, nekem egész életemben erős érzékeny volt a szaglásom. Mondjátok meg neke, ki az az elvetemült, aki egy orrspray-be illatanyagot tesz. De ha már beleteszi, akkor miért pont játszint illatot? Aminek köztudottan olyan erős illata van, hogy én a szobából menekülök ha véletlen pár szál belekerül a tavaszi csokorba. És ezt kellene az orromba fújnom. Veszedelmes, valamint szerintem káros is. Olyan lehet ez az orrnak mint a szemnek az hogy egész nap a fénybe nézek folyamatosan stimulálva ezzel a pupillát. Nem elég hogy ezek az orrspray-k alapból károsak a nyálkahártyára? Kell még egy erős illatanyag is bele hogy 2 éven belül szagokat se érezzek? És persze újat csak akkor írathatok, ha az allergológus mást ír az ajánlásba, oda meg időpontot szerezni hozzávetőleg fél év. Látom sötét jövőm.

Üdv: Brill00
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron