Új privát üzeneted érkezett!

Tegnapelőtt végül csak sikerült befejeznem. Nagyon sokrétű könyv, tényleg iszonyú sok mindenről ír, szerintem ezek egy része a "fogyasztóknak", egy része az "előállítóknak" szól, de nem tudnám pontosan meghatározni. Igazából az az érzésem van ettől a könyvtől, mint a gimis irodalomóráktól: nagyon jó volt a tanárom, de nem igazán tudtam követni, meg más is a gondolkodásom - matematikus lettem. Viszont a gimis irodalomfüzeteimmel ellentétben ezen a könyvön még párszor át kéne rágni magam.

Viszont most nagyon nem vagyok alkalmas semmire: a zöld könyvvel ellentétben B történetét nem hetek alatt olvastam el, hanem két nap alatt, most fejeztem be, és még nem tértem magamhoz.

Kép
 
 


Folyamatosan jegyzetelem az ajánlott könyveket, elég hosszú már a sor :)

Andi
 
 


http://zoldhullam.blog.fn.hu/index.php? ... jid=103216

erdekes lehet
meg nem olvastam magat a konyvet

Biobaba
 
 

 
 

Biobaba: épp erről akartm kérdezni :) Ma reggel mondta a férjem, hogy hallott a könyvről a rádióban.

KépKép
 
 


Biobaba, Livus

itt is olvashattok a témával kapcsolatban:

http://www.mebih.gov.hu/index.php/hu/sz ... elyek.html

Andi
 
 


Andi, mire gondolsz?
En itt nem latok semmit a Monsantorol, meg errol a konyvrol.

Biobaba
 
 


Biobaba
nem a Monsanto miatt tettem be, hanem a génmódosítás miatt - hisz a M. is erről szól.

Andi
 
 


En itt olyat se latok. Nekem ez jon be:

Kémiai veszélyek
1 Metanollal szennyezett pálmabor okozott haláleseteket Indonéziában
2 Kokain energiaitalban
3 Sportolóknak szánt termékek visszahívása az Egyesült Államokban
4 Etil-karbamát élelmiszerekben és szeszesitalokban
5 Clenbuterol-mérgezés kínai sertéshús fogyasztása miatt
6 Bizottsági ajánlás jelent meg az élelmiszerek akrilamidszintjének megfigyeléséről
7 Házikedvenceket megbetegítő állateledeleket vontak ki a forgalomból az USA-ban
8 WHO-ajánlás az anyatejben található maradandó szerves szennyezőanyagok monitoringozásához
9 Megjelent az EK élelmiszerek ólom-, kadmium-, higany-, szervetlen vegyületben lévő ón, 3-MCPD- és benzo(a)pirén-tartalmának hatósági ellenőrzése céljából végzett mintavétel és vizsgálat módszereiről szóló rendelete
10 Határérték feletti arzéntartalmú ásványvíz került forgalomba az Egyesült Államokban
11 A jelenleg hatályos uniós rendelkezések nem védik kellően a sok halat fogyasztó embereket a dioxinok és a dioxin-szerű anyagok káros hatásaitól
12 Az üdítőitalok lehetséges benzol tartalmáról
13 Japán rizs-botrány
14 Dán tanulmány az akrilamidról
15 Német állásfoglalás a keserű barackmaggal kapcsolatban
16 "Megdöbbentő tények a banánról" - MÉBiH állásfoglalás
17 A Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal közleménye a dioxinos takarmánnyal kapcsolatos eseményekről


Biobaba
 
 


Pl 7, 17

Andi
 
 


környzetbarát sütőtisztítás érdekelne, ha van vkinek tippje.

KépKép
 
 


Kedves Livus!
Környezetbarát sütőtisztító a melegvízben feloldott mosószóda, ha ezzel nem megy: szógabikarbóna+ ecet. a vakarás is megoldás, bár kissé időigényes Nézd meg a honlapom van több tipp is szeretettel

Erzsébet
 


Köszi. A honlapod nem nyílik meg.

KépKép
 
 


Erzsébet, sajnos én sem tudom megnyitni.

Livus
én ecet helyett használtam már citromsavat is, az is jó!

Andi
 
 


Én csak simán szódabikarbónát szórtam a sütő ajtajának üvegére, miután lecsavaroztam, és vizes dörzsölőszivaccsal dörgöltem. Nagyon szép tiszta lett :)

Andi
 
 



Andi
 
 


jaj, de jó, hogy belinkelted, Andi! rendelni akarok ajándékba :)

KépKép
 
 


OFF: Livi, szia! Épp most haverkodtunk össze a mamamin. :D

Kép
 
 


http://www.zoldbolt.hu/termek/nalatok-n ... -paszulyok

Ha vki már belenézett, ossza meg a tapasztalatait! :)

KépKép
 
 


sziasztok!
Kornyezetbarat mosas/mosogatas: szeretnem megtudni a dolog mukodeset. Mitol lebomlo vagy nem lebomlo, milyen anyagok vannak benne, milyen reakciok jatszodnak le? Tudtok valami irodalmat ajanlani?
Az jutott meg eszembe, hogy van egy olyan noveny, hogy orvosi szappanfu. Kiserletezett vele mar valaki, probalt vele mosni?
Petine
 
 


Sziasztok,
szoktam olvasni ezt a topikot, szerintem ki kene adni konyvben, de komolyan.
Emlekszem, hogy volt mar szo a moshato pelusokrol tobbszor is itt, de most nem nagyon tudom visszakeresni, olyan hosszu a topik (szerencsere), meg valtoznak is a termekek.
Szerintetek melyik fajta jo, illetve van-e esetleg olyan amelyik nem valt be nektek?
Mivel a kezdeti beruhazas eleg nagy, jo lenne olyat venni, amit kesobb nem kell lecserelni egy masikra.
Illetve moshato popitorlot is akarok csinalni, akinek esetleg van tapasztalata, milyen anyagbol a legjobb, kivancsi lennek a velemenyere. A frottir meg a textilpelus-anyag jut nekem eszembe.
Koszonom!
Bobita
 
 


Bobita!
Én pár hónapja kezdtem próbálkozni a moshatózással, több fajta pelusom is van (legtöbb a mamamiról sk. termék). Az egyetlen, amit kifejezetten tudok mondani, hogy nekem nem jött be az All In One. Kétféle is van nekem, mindegyiknél kijön a combnál a szilárd anyag. Szóval nekem szükségem van arra, hogy egy külön külső legyen. De ez persze egyén- és babafüggő, lehet, hogy másnak meg pont bejön. (Bár nemrég beszéltem egy anyukával, ő sem szereti az AIO-t.)
Amúgy, ha veszel valamilyet, és nem jön be, biztos tovább tudod adni, nagy a kereslet haszált pelusokra is :) Ja, és én különbözőket vettem, 5-ösével, hogy ha valamelyik nem jön be, nem bukjak túl nagyot, ha meg bejön, akkor utólag még lehet venni többet is.
De biztos vannak itt nálam sokkal tapasztaltabb pelusmosók is!

Kép
 
 


Bóbita!
Pelusokról bővebben itt olvashatsz http://babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.ph ... start=3050

Petine
irodalmat sajnos nem tudok, ha van időd, olvasgass vissza, vmikor volt szó erről (régebben írt ide egy vegyész).

Andi
 
 


Hellot!
Nagyon koszi a tanacsokat meg a tapasztalatokat! :) A mamamirol meg nem is hallottam, de most megneztem, es tenyleg tok jo dolgok vannak ott is.

m_andi!
Koszi, mar el is kezdtem megnezni.
Eszembe se jutott volna, hogy pl. gyapjubol kossek, vagy horgoljak kulsot, nem beszelve az osszes tobbi kisebb-nagyobb hasznos otletrol. Tok jo, teljesen fellelkesedtem. :)

Bobita
 
 


M_andi! kosz, ratalaltam.

Ismeritek ezt a honlapot? Szeretnek talalkozni valakivel, aki tenyleg hasznalja ezt a vizrendszert.
http://www.eautarcie.com/Vizonellato//Bevezeto.htm
Petine
 
 


M. Percy Schmeiser és felesége Luise
a 2007. év Alternatív Nobel Díj kitüntetettjei
hamarosan Magyarországon számolnak be
világraszóló diadalukról, amikor is pert
nyertek a világ legnagyobb, gátlástalan
génmanipulátor
multija, a Monsanto ellen.

azt írják, október közepén lesz az előadás, de további részleteket nem találtam róla...
(itt olvastam, 11. oldal: http://www.biokosar.com/bk200904.pdf )

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nemreg leltem erre:
Ruth Valerio L Is for Lifestyle
az alcíme pedig: „Keresztyén életmód, amely nem járul hozzá a föld pusztulásához”.
http://www.lisforlifestyle.com/

Kb. masfel honap mulva jelenik majd meg egy szinten jonak igerkezo konyv magyarul: John Stott: Egeto kerdesek - keresztyen szemmel:) A kiado honlapjan lehet figyelgetni, h mikor jon ki pontosan.

Biobaba
 
 


Sziasztok!

Biobaba
látom, megjelent a könyv. Olvastad már?

Andi
 
 


Szia Andi! Az Egeto kerdesekre gondolsz? Mig dolgoztam vele, kozben eleg sokat el is olvastam belole.:)

Biobaba
 
 


Sziasztok!

Ha volna kedvetek együtt ötletelni Karácsony témában, kattintsatok ide:

http://babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.ph ... t=&start=0

Már csak azért is, mert érdekelne, hogy lehet egy karácsonyt minél zöldebben megúszni.

Livus, te ismerős vagy ám nekem!:)))

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Biobaba
igen, az Égető kérdésekre gondoltam. Mit dolgoztál vele?

Andi
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Nagytakaírást tartottunk, összegyűlt egy csomó üveg és papír hulladák, amit szerencsére el tudunk vinni a közeli szelektív hulladékgyűjtőkbe. Viszont van egy csomó műanyag zacskó is. Ezeket bele lehet dobni abba a konténerbe, amelyikbe a műanyag flakonokat? Nem vagyok benne biztos. Mit gondoltok?

Nagyon köszönöm!
 
 



Andi
 
 


Kedves Lányok!

Már jó régen nem voltam itt, mert halálra dolgoztam magam. Gondolom ismerős ...

Viszont mindenképp el szeretném mondani Nektek, hogy a honlap, amit régebben említettem - otthon készíthető natúrkozmetikumok témában -, az végre elkészült!

Tehát: www.frissnaturkozmetikum.hu

Nézzétek meg és terjesszétek, ha tetszik, hogy fennmaradhasson.

A honlapon: Részletes leírások, receptek, tudnivalók az alapanyagokról.
A webáruházban: natúr shea vaj, növényi olajok ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból, növényi glicerin és még sok más natúrkozmetikai alapanyag. Minden nagyon jó áron, a családosok pénztárcájához szabva. Nézzetek be!

Szép Napot!

Tejbemami
 


Tejbemami
gratulálok az oldaladhoz, nagyon tetszik! :)
Rajtam nem múlik, hogy fennmaradjon :wink:

Andi
 
 



m_andi írta:http://www.libri.hu/konyv/tudomany_es_termeszet/altalanos/genhaboru


Nekem megvan ez a könyv csak ajánlani tudom!:)


Arról van vkinek tapasztalata, h mosódiót vagy mosólabdát érdemesebb használni? Van aki mindkettőt kipróbálta? Melyik hatékonyabb, gazdaságosabb?

Köszönöm!
 
 


Sziasztok!

Én foltisztítás ügyében érdeklődnék.
Nekem eddig se venis, sem a mosószappan, sem bip kézelő és gallér tisztító nem használt. A konyharuháimból pl egyáltalán nem tudom kiszedni a foltokat. Már a sogórnömet kértem meg, hogy próbálkozzon mw termékkel, mert ő abban utazik.
Mellékesen a mosószóda nekem mosáshoz ugyan nem vált be, de mosogatáshoz igen és még egy tipp, hogy tisztításhoz ecettel kell párosítani úgy hatékonyabb.
Látom, hogy ez nem egy élő fórum, de azért remélem, hogy minhamarabb választ kapok.
Köszönöm nektek és mindenkinek egy boldogabb és környezet barátabb újévet kívánok.
feluca
Mezőszemere
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Elég régi a topic, de hátha szüksége lesz még valakinek egy kis segítségre.
Én koszmó ellen egy patikában kapható koszmó elleni olajat használtam, ami már 3-4 használat után teljesen eltüntette a koszmót, és szép tiszta lett a kicsi feje.
magdianyus
Budapest
 
 


Én terhesen kezdtem el halat enni, addig vegetáriánus voltam. Arról persze megfeledkeztem, hogy az olajos halakat ajánlják! Fabric Lace For Wedding Dresses ,Akkor még nem voltam elég tudatos, figyelmes szennyezés-ügyben sem Kép


Találtam egy cikket, persze angolul.

jimmyer
jimmyer
 
 


Sziasztok !
Érdeklődni szeretnék, hogy hol lehet venni ibolyagyökér rágókát. Igazábólolyan hely kéne budapesten, ahova beszaladunk és folytatjuk utunkat, mert elutazunk.
A kisfiam most 4 hónapos és jönnek a fogacskái... Elég sanyarú most Neki a világ.
pettyes1ed
Budapest
 
 


Sziasztok!


Én most a 2B Makeup-tól rendeltem szemceruzákat: http://2bmakeup.hu/termekkategoria/szem ... ek-ceruza/


Annyira gyönyörű színeik vannak. :) A termékek egyébként vegyszermentes eljárással készülnek, szóval akár szoptatás mellett is használhatók :))

dorikori
Szeged
 
 


7.000.000 Ft. es mindegy egyek koltseg!!!!!!!!!!!


Olyan anyukat keresek akinek van egy sajat gyermeke es 5 evnel regebben szult. Feherboru magyar no aki 38 evnel nem oregebb es sajat petesettel vallalna egy terhesseget.
7.000.000 Ft es minden egyeb koltseget en fizetek.
rokaalom@gmail.com
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron