Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,
a problémám a következő: 6 hónapos terhes vagyok, és mostanában egyre gyakrabban vagyok rosszul az autóban, főleg ha a szüleimhez megyünk le vidékre. nem tudna vki javasolni vmit ez ellen?


Vannak különböző gyógyszerek és homeopátiás szerek. Gyógyszer amit nem ajánlok az a Dedalon. Nagyon erős és sok mellékhatása van. Amit én is szedtem az a Cocculine. Elég jó mert nincs melléhatása és ami nagyon fontos hogy terhesek is szedhetik.
 


a Dedalonról már hallottam, de a Cocculine-ről még nem. ez vmilyen új termék?
és a szoptatás alatt is szedhetem majd? klassz lenne ha ennyivel megoldódna ez a probléma...
szívből remélem h a kicsi nem fogja örökölni ezt tőlem..:(

 
 

Viszonylag új, és igen szedheted nem lesz tőle bajotok. 1000Ft körül van 30db szóval nem is drága.
 


na az tök jó.. nem is olyan drága..
hm.. érdekes dolog ez, vajon miért van ez? miért jönnek elő ezek a tünetek?


Dedalont véletlenül se szedjél! Nem hinném hogy a terhesség alatt ez jó lenne! Talán a B6 vitamin is segíthet de annak nem olyan magas a hatásfoka!
 


B6 vitamin, köszi az se rossz ötlet.
balamberke, te próbáltad már a Cocculine-t, amit tantandi írt?


Nem csak hallottam róla! Nekem mostanában hála nincsenek ilyen problémáim hogy kéne rá bármi is.
 


Ha csak simán terhesség alatt van hányingerem nem utazás közben, akkor is segít ugye?
 
 


és azt lehet tudni h mennyibe kerül?


csioro írta:Ha csak simán terhesség alatt van hányingerem nem utazás közben, akkor is segít ugye?

Utána néztem és igen segít ha terhesség alatt van hányingered akkor is!
 


Na ez szuper! Régóta keresek már erre valami gyógyszert, csak általában mindegyikre rá van írva, hogy terhesség alatt nem ajánlatos szedni. Én meg persze féltem a kicsit. Hogyan kell szedni? Napi rendszerességgel, vagy csak akkor amikor rosszul vagyok?
 
 


Hát mivel a készítmény homeopatikus ezért lehet szedni a terhesség alatt is, nem kell féltened a kicsit.
A szedéséről annyit, hogy tőled is függ mennyire sűrűek a rosszulléteid. Ha nagyon sűrűek a rosszullétek akkor nagyon max 2 egy napra de szerintem 1 is elegendő lehet, de ez természetesen egyéntől függ.
 


Ezt ugye recept nélkül is lehet kapni? Vagy inkább menjek el előtte orvoshoz? Mennyibe kerül egyébként?
 
 


Recept nélkül lehet kapni a patikában! Amúgy az ára nem vészes, 1000ft vagy alatta 30db. Szerintem az nem vészes.
Amúgy elmehetsz előtte az orvoshoz nem vesztes semmit de elvileg nincs mellékhatása.
 


Az orvosomat azért megkérdezem mit szól hozzá. Gondolom nem lesz ellenére, hogy szedjem. Orvosokban azért mégis csaj jobban megbízok:D
 
 


Csak egy kérdés: és vészes terhességi hányás esetén is segít vmit?
Vagy csak az enyhébb rosszulléteknél...
Mert nekem vannak emberpróbáló tapasztalatim, alig bírtam átvészelni az elsö négy hónapot...
Köszi, ha válasszal megtisztel vki.

betti
 


Szia Betti!

Én anno Barnát várva Torecan-t szedtem. Az orvosom írta fel, amikor 2 hét alatt 5 kg-t fogytam. Azt mondta, ha nem segít, akkor 2 nap múlva kórház, és infúzió. Szerencsére erre nem került sor, bár továbbra is hánytam, de kevesebbet, és enni is tudtam.

Lehet, hogy másodszorra nem leszel annyira rosszul. Minden terhesség más.

És még valami: minden gyógyszerre azt írják, hogy terhesség alatt nem ajánlott. De kevés olyan van, ami tényleg árt. Persze nem azt mondom, hogy be lehet szedni mindenfélét, hanem azt, hogy HA egy orvos felírja, akkor azt nyugodtan be lehet venni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Torecant én is kaptam, de kúpban, bevenni nem tudtam..halvány igyekezet volt...sajnos semmit sem segített. En sajnos a vizet sem tudtam lenyelni, már hányni sem tudtam, csak öklendeztem, görcsben volt mindenem. A legerösebb hányáscsillapító injekcióktól rázkódtam, hideg rázott, s kb. egy óra ilyen állapot után picit nyugtattak, de hát nem szúrkálhatták kétóránként öket...a májértékeim így is egyre rosszabbak voltak, már szóba került a terhesség megszakítása is...
Ezért vadászom az újdonságokat, hátha idöközben az orvostudomány erre a szörnyü álapotra is tud már ellenszert...
Az orvosom azt mondta, mivel valószínüleg hajlam kérdése, a további terhességem is hasonlóan zajlana, s nem repesett az újabb baba ötletétöl..
De jó olvasni, hogy - amint írod - van azért esély, hogy másodjára másképp legyen...

Köszi!
Puszi a fiúknak! :D
 


csioro írta:Az orvosomat azért megkérdezem mit szól hozzá. Gondolom nem lesz ellenére, hogy szedjem. Orvosokban azért mégis csaj jobban megbízok:D


Persze, mindenképpen érdemes azért egy orvost is megkérdezni, bár a patikusok is jól értenek hozzá :)
 
 


Már megkérdeztem és azt mondta, hogy szedhetem és nem kell attól félnem, hogy bármi baja lenne a magzatnak.
 
 


Ez biztos, hogy terhes nők is szedhetik, mert ezt még sehol sem találtam meg ?
 


Ez a cocculine kimondottan a terhesség elleni hányingerre lett kitalálva??
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm


Nekem az elevit segített,bár lehet magától is elmúlt volna.:-)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: