2008.06.22 07:10
Szerző: jardina
AZ ANYAGCSERE EHYENSÚLY-VESZTÉSÉNEK ELMÉLETE
TOXÉMIA - az anyagcsere egyensúlyának megbomlása vagy anyagcsere zavar.
Az emberi szervezet úgy működik, hogy a szöveteinek fölépítése / anabolizálás / és lebontása /katabolizálás / pontos egyensúlyba maradjon. Egyiknek a másik fölötti túlsúlyát nevezzük az anyagcsere egyensúly-vesztésének.
Miért hízunk? A toxémia miatt!
Az ideális testsúly elérése sokkal valószínűbb, ha a szervezetünket toxinoktól – belső mérgező anyagoktól – menetesen tartjuk, mivel a testben lévő túl sok toxin – többek között – az elhízás előfutára is.
Testünknek – mindenek előtt energiára, munkavégző képességre van szüksége a mérgező anyagok megszűntetéséhez. Amíg a szervezetnek elegendő mennyiségű energia áll rendelkezésére, addig ezeket a melléktermékeket rendesen el fogja távolítani.
A test két úton hoz létre toxémiát, minden nap: az emésztés, normális, rendes folyamata által, és a nem elég hatékonyan fölhasznált ételek maradékaiból. A józan ész is azt diktálja, hogy többlet fog felhalmozódni, ha több mérgező maradék termelődik, mint amennyi eltávolítódik. Ez a többlet magyarán a túlsúly.
A mérgező anyagok általában SAVAS jellegűek. Ha a testben savak gyűlnek föl, akkor a szervezet vizet tart vissza a semlegesítésükre, pontosabban felhígításukra – ami további súlyt és puffadást eredményez.
A mérgező maradékokat a szervezet nem a létfontosságú szervekben, hanem a zsírszövetekben r és az izmokban raktározza el. A fölhalmozódás a combokon, a tomporon, a hasi részek körül. A felkaron, az áll alatt tapasztalható.
Ha a baj korlátozás nélkül folytatódik, akkor annak végső kimenetele nem csupán az elhízás lesz, hanem általános rossz közérzet és kedvetlenség, letargia, mivel a szervezet energiáinak jó részét arra fordítja, hogy megszabadítsa magát a fölhalmozódott mérgező hulladéktól.
Úgy tűnhet, hogy a baj az egyén befolyásolásán kívül esik, de ez nem így van!
Egyszerű élettani jelenségről van szó, nincs benne semmi rejtély!
Bárki kezébe veheti helyzete irányítását, olyan mértékben amennyire csak kívánja!
Meg kell érteni a toxémia mibenlétét, és meg kell tenni mindazt, ami eltávolítja a szervezetből a már benne lévő mérgező anyagokat, továbbá törődni kell azzal, hogy ezek ne gyűlhessenek fel gyorsabb ütemben, mint ahogy kiválasztódnak és kiürülnek.
A TESTKONTROLL PROGRAM kínálja azt a lehetőséget, mellyel mindez elérhető és fenntartható.
Kifejleszthető az a kényelmes életstílus, életvitel, mely annak felismerésén alapszik, hogy mi módon tisztíthatjuk meg testünket folyamatosan saját mérgező anyagaitól, és hogyan akadályozhatjuk meg, hogy valaha is meg nem engedhető mértékben valaha is felhalmozzon ilyeneket. Az egész kifejezetten szórakoztató és NEM KORLÁTOZÓ jellegű!
Az evés megmarad élvezetnek, ínyenc szokásainktól nem kell megfosztani magunkat!
A TERMÉSZETES HIGIÉNIA
A Természetes higiénia egy igen figyelemre méltó felfogás az emberi test gondozására
és fenntartására. Ennek segítségével olyan, valóban életerős testet szerezhetünk magunknak és fenn is tarthatjuk azt, amire büszkék lehetünk.
Megtanulhatjuk az evés olyan módját, mellyel nemcsak az étvágyunkat elégíthetjük ki, de szervezetünknek is segítségére lehetünk a számunkra legkellemesebb testsúly fenntartásában.
A higiénia szó tisztaságot jelöl. A természetes olyan eljárásra utal, melyet nem befolyásolnak mesterséges erők.
A TERMÉSZETES HIGIÉNIA ALAPVETŐ JELENTÉSE, HOGY A TEST ÁLLANDÓAN EGÉSZSÉGRE TŐREKSZIK, ÉS EZT AZZAL ÉRI EL, HOGY FOLYAMATOSAN TISZTÍTJA ÖNMAGÁT A KÁROS SALAKANYAGOKTÓL.
Ez a felfogás tisztában van azzal, hogy az élelem hatással van az élet tartamára és tartalmára, minőségére. Megelőzésre és egészséges életmódra összpontosít. Arra tanítja az embereket, hogyan szűntessék meg egészségügyi problémáik okát, ahelyett, hogy állandó harcban kelljen állniuk a természeti törvények folyamatos megszegése miatt.
A természetes higiénia alapja az, hogy a szervezet öntisztító, öngyógyító és önfenntartó.
Csak akkor érezzük a megromlott egészségből származó bajokat /például: súlyfölösleget, fájdalmat, feszültséget/, ha megszegjük az élet természetes törvényeit.
Meg kell tanulnunk az életért enni, és nem az evésért élni!
A súlyvesztés csupán az egyik előnye a természetes higiénia felvétele az életmódba.
Munkaképességünk – energia háztartásunk - és közérzetünk általános javulását tapasztalhatjuk meg. Tartós energianövekedést érhetünk el.
A természetes higiénia történetét az ókori görögökig lehet visszavezetni:
„ÉTKED LESZEN ORVOSSÁGOD - TÁPLÁLÉKOD-GYÓGYSZERED”
HIPPOKRATÉSZ
DR. HERBERT M. SHELTON / A természetes higiénia professzora / mondta:
„ A természet törvényei, a világegyetem igazságai, a tudomány elvei ugyanannyira igazak, ugyanannyira bizonyosak, állandók és megváltoztathatatlanok az egészség vonatkozásában, mint bármi mással kapcsolatban. A természetes higiénia azon ága a biológiának, amely az élet és az egészség feltételeit vizsgálja, illetve azoknak az eszközöknek alkalmazásával foglalkozik, melyekkel az élet, erényeiben és értékeiben fenntartható, az egészség pedig visszaállítható, ha elveszett vagy meggyengült.”
T. C. Fry / USA Egészségtudományok Főiskolájának dékánja szavaival:
„ A természetes higiénia harmónia a természettel, összhang az élő szerves létezéssel, egyetértésben van a köztudattal, sikeres a gyakorlatban, és áldás az emberiség számára.”
EGÉSZSÉGET CSAK EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD EREDMÉNYEZHET!
A természetes higiéniában az a legszebb, hogy lehetővé teszi a testsúly fölötti ellenőrzés kézben tartását, mert erre alkalmas, hasznos eszközökkel tud szolgálni.
A legfontosabb ilyen eszköz - ez a legnagyobb ajándék – az emberi test, és azon óriási értelem mely ezt irányítja. Az emberi test a természet legnagyobb alkotása. Nincs hozzá fogható erőben, képességekben, alkalmazkodóképességben. Testünkben az örökölt képesség olyan roppant nagy, hogy az valóban elképesztő.
Az emberi szív körülbelül százezret dobban minden huszonnégy órában, ezzel 6, 82 liter
vért présel 154 496 kilométer véredényeken keresztül, 28 621 liter pumpálásával naponta.
Ez csaknem 522 ezer köbméter alig 5o év alatt.
Ez a 6-7 liter vér több mint 24 milliárd sejtből áll, amelyek úgy 4-5 ezer kört
Tesznek meg a testen belül minden áldott napon. Minden másodpercben 7 millió
új vérsejt termelődik !
Ez a szivattyúrendszer évtizedeken keresztül képes megállás nélkül dolgozni,
anélkül, hogy akár egyetlen ütést kihagyna. És ez csupán a keringési rendszer!
Testünk legnagyobb kiterjedésű szerve, a bőr 4 milliónál több pórusból áll, amelyek folyamatosan működésben vannak a szervezet hűtőrendszerének szolgálatában. Az a hőmennyiség, amit a szervezet termel, mialatt teljesíti feladatait, e közben saját hőmérsékletét állandó értéken, kb. 37 Celsius-fokon, tartja.
Az anyagcsere és emésztőrendszer azzal a figyelemre méltó képességgel rendelkezik, hogy az ételt, amit megeszünk, egészséges vérré, csonttá és sejtek rendszerévé tudja átalakítani.
Állandó tökéletes egyensúly áll fenn, noha ez egy egészen apró, töredéknyi hatástól is
felborulna.
A tüdők sikerrel ellátják a vért a szükséges oxigénnel
Csontok bonyolult együtteséből áll az a támasztórendszer, amely lehetővé tesz a test függőleges helyzetét és a járást.
A vázrendszer tökéletes összhangban működik a mozgást létrehozó izmok csodálatraméltó. hálózatával.
Ez a gépezet – bámulatos, hogy képes önmaga újra-előállítására is !
Felfogóképességünket meghaladja azon erő és tudás, amelyet a megtermékenyített petesejtet
felnőtt férfivá, vagy nővé alakítja.
Az öt érzékszervünk / látás, hallás, szaglás, ízlelés és a bőr/
Egy egész könyvet megtöltene mindazon tevékenységeknek a felsorolása, melyet a szervezet egy átlagos napon teljesít.
A tökéletesség ezen építményének csúcsán áll az AGY, amely áttekinti ezeket a csodálatraméltó tevékenységeket, biztosítja, hogy minden tökéletes pontossággal működjön.
Az AGY 25 milliárdnál is több sejtből tevődik össze, ez a legbonyolultabb dolog, amit ismerünk.
Sejtjeink / bármely/, mikroszkóp nélkül nem láthatók – mégis elképesztő, mi minden folyik egy sejten belül. Azt mondják, hogy az emberiség mind a mai napig felhalmozott összes tudományát is meghaladja egyetlen sejt tudása.
A szervezet legkisebb sejtjének mérete is körülbelül milliárdszorosan haladja meg legkisebb összetevőjének méretét !
A sejt több fajta kémiai reakció színhelyéül szolgál, mint a világ valamennyi vegyi gyára együttvéve.
Részegységek ezrei találhatók a sejten belül: kromoszómák, gének, DNS, enzimek, hormonok, aminosavak, vegyi anyagok és különböző vegyületek ezrei. Nincs a földkerekségen senki, aki megtudná magyarázni, hogy mitől működik egy sejt. Tevékenységüket sorba lehet venni, de az e mögött rejtőző erő fölfoghatatlan.
Több mint 75 billió ilyen sejtünk működik együtt, hajszálnyi pontossággal, egy emberöltőn keresztül.
Szervezetünk vele született tudása végtelenszeresen meghaladja gondolkodó agyunkét.
Elképesztő testünk végtelen, nagy intelligenciája, mellyel a csillagászati számú sejtjeink működését összehangolja.
Ebből a csodálatos szerkezetből hiányozna egy olyan szabályozás, amely a megfelelő testsúly elérésére törekedne? Ez elképzelhetetlen !
Az egészség velünk született jog, és a túlsúly nem egészséges!
Az emberi test állandóan törekszik a tökéletességre, és fáradhatatlanul igyekszik egészséges lenni, a létezés önműködő élettani folyamataként. Akár a légzés, vagy a pislogás.
A titok nyitja az, hogyan lehetne segíteni ezt a folyamatot, ahelyett, hogy elnyomnánk.
A táplálék és az egészség közötti szoros kapcsolatra vonatkozóan egyre több és több jelenségre derül fény a gyógyító hivatás minden területén.
„ Külön fogalomköre létezik azon anyagoknak, amelyek sokkal nagyobb hatással vannak a betegeinkre, mint a gyógyszerek. Ez a fogalomkör az ételek kategóriája – ez a gyógyítás különleges területe. Az egymást követő orvosi lapokból egyre nyilvánvalóbb az a tény, hogy a beteg emberek közül sokan éppen elfogyasztott – vagy el nem fogyasztott – ételek miatt betegek.”
Dr. David Rauben
Az életünket fenyegető legnagyobb veszedelem, nem a nukleáris háború, nem a természeti
katasztrófák, hanem az amit megeszünk.
A gyógyászatban – Magyarországon nagyobbrészt ma is – a betegségek kezelése, és nem a megelőzése a napiparancs.
A bajokat nem lehet kizárólag gyógykezeléssel megoldani – legfontosabb az elfogyasztott étel,
s nem a mennyisége, hanem a minősége!
A táplálkozással csökkenteni lehet – a két vezető betegség: a rák és a szívbetegségek előfordulását – azáltal, hogy az emberek megtanulják, hogy mit és hogyan egyenek, akkor elképzelhető, mekkora hatással lehet ez a túlsúly problémájára, amely nem egyszer ezen halált hozó betegségek kiváltója is.
A Testkontroll leegyszerűsíti a természetes higiénia alapelveit és a nagyközönség számára közérthetően hozzáférhetővé, teszi azokat.
AZ EMBERI TEST TERMÉSZETES CIKLUSAI
AZ EMBERI TEST ÉLETTANI CIKLUSAI
Az élelem hasznosításával kapcsolatos emberi képesség naői három hatékonyan működő, szabályos cikluson alapszik.
minden nap táplálkozunk /fölvétel /
az ételek hasznosítható része szervezetünkbe fölszívódik, asszimilálódik / beépülés /
végül megszabadulunk attól a résztől, amelyet nem használunk fel / kiválasztás /
A felsorolt életműködések mindegyike állandóan folyamatban van, de azért fölváltva mindegyik hangsúlyozottabbá válik a többinél a nap bizonyos óráiban.
FÖLVÉTEL - DÉLTŐL ESTE 8 – IG / evés és emésztés /
BEÉPÜLÉS - ESTE 8 – TÓL REGGEL 4 – IG / fölszívódás és fölhasználás /
KIVÁLASZTÁS - REGGEL 4 – TŐL DÉLIG / a szervezet melléktermékeinek és az étel salakanyagainak eltávolítása a testből /
Ébrenlétünk órái alatt táplálkozunk / fölvétel /
Alvás alatt testünknek semmi más lényeges feladata nincs, akkor beépíti, asszimilálja a táplálékot.
Ébredéskor testünk még a kiválasztás kellős közepén tart. A kiválasztás időszaka a mérgező maradékoknak és a túlsúlynak a testből történő eltávolítását egyaránt jelenti.
Ha a szervezetünk nem tud megszabadulni az összes mérgező maradéktól, beépíti azokat a zsírszövetekbe, s így kialakul az elhízás, a túlsúly.
A súlyvesztés sikerének titka, hogy megszabaduljunk a mérgező maradékoktól és a szükségtelen fölöslegtől.
De hogyan tudunk ezektől megszabadulni?
A TESTKONTROLL PROGRAM választ ad erre.
A MAGAS VÍZTARTALMÚ TÁPLÁLÉK ELVE
Életünk fenntartásához testünk ösztönösen megköveteli a táplálékot, a levegőt és a vizet.
Földünk 70%-a víz, testünk 70%-a is a víz. Nem lehet véletlen, hogy a természet ezt így alkotta meg!
Ha jó erőben akarjuk tudni testünket, olyan étrenden kell élni, amelynek szintén a 7o%-a víz.
Erre nem alkalmas sem az ivóvíz, sem az ásvány víz! Élő víz szükségeltetik!
Testünk kenőanyaga a víz, ez szükségeltetik a tápláléktovábbításhoz és a szervezet kitisztításához. Ezt a fajta vizet a természet állítja elő számunkra, megtalálhatók a gyümölcsösökben és a zöldséges kertekben.
Az emberi szervezet valamennyi táplálkozási szükséglete – az összes létfontosságú vitamin, ásvány, fehérje, aminosav, enzim, szénhidrát és zsírsav, egyszóval bármi, ami csak kellhet az emberi élet fenntartására – mind fellelhető a gyümölcsökben és zöldségekben.
A mesterségesen előállított vitaminokat ás ásványi anyagokat – amit pl. a patikákban árulnak –
az emberi test nem tudja hasznosítani.
A tápanyagok testen belüli szállítása mellett az élő víz végzi el a szervezet melléktermékektől való megtisztításának és méregtelenítésének alapvető fontosságú feladatát. A testsúly csökkenés szempontjából minden mást megelőző fontosságú a tisztítás vagy méregtelenítés.
Mi az amit nem mosunk és tisztítunk rendszeresen életünk során? A testünk belsejét !
Úgy élünk és eszünk, hogy soha nem tesszük lehetővé testünk számára a kellő megtisztítást!
Ez az oka, hogy négy ember közül három az élete folyamán megbetegszik valamilyenfajta szívbetegségben, vagy rákban!
Testünk kimosására az egyetlen mód, a magas víztartalmú ételek fogyasztása. Erre egyedül az élő víz alkalmas, melyet a gyümölcsök és a zöldségek tartalmaznak.
TESTÜNK MINDHÁROM TERMÉSZETES CIKLUSA AKKOR MŰKÖDIK LEGKÖNNYEBBEN HA EZT A FAJTA VIZET RENDSZERESEN, MEGKAPJA.
A hagyományos étkek túl tömörek így ezek eldugítják, eltömítik szervezetünket. Minél jobban eldugulunk, annál inkább szaporodik a súlyunk.
Az étkezéseinket úgy kell összeállítani, hogy legalább 70%-a magas víztartalmú legyen.
Kizárólag így biztosíthatjuk azt, hogy szervezetünk megtisztíthassa önmagát.
Ízlelő bimbóink rabjai vagyunk, testünk többi részét pedig mellőzzük, hol ott az a nagyobb hányad!
A testkontroll program segítségével úgy állíthatjuk össze étkezéseinket, hogy a kedvelt ízekről nem kell lemondanunk, és éheztetni sem kell magunkat.
HA A LEHETŐ LEGJOBB ALAK MELLETTI ÉLETVITEL A CÉLUNK, AKKOR ÉTELÜNK IS LEGYEN ELEVEN! Életerős testet csak élettel teli étellel lehet fenntartani. Az eleven eledel nagy víztartalmú. Ha nincs magas víztartalma, akkor az az étel nem élő!
Hasonlítsuk össze magunkat a vadon élő állatokkal! Hordanak-e szemüveget, netán szív -,
tüdő -, vese – vagy cukorbetegek ? Nem! A természetben élő állatok csodálatra méltóan egészségesek! És nem túlsúlyosak! Miért? A természetben élő emlősök nagyon magas víztartalmú táplálékot esznek. A ragadozók is, akik a növényevő állatokat fogyasztanak, és mindig a belsőségekkel kezdik. A ragadozó állatok nagy része növényevő állatokat fogyaszt.
Saját testünk egyensúlyának visszaállítása érdekében megfelelő mennyiségben, nagy víztartalmú, élő táplálékot fogyasszunk rendszeresen. A napi ételbevitelben a magas víztartalmú étel 70%, a sűrített 30% legyen.
Dr. Norman Walker 1985-ben 116 éves korában is saját maga termesztette zöldségeken élt, könyveket írt, és nem szorult senki ápolására! Ő írta „Természetes súlyszabályozás” című könyvében:
„Minden növény, zöldség, gyümölcs, mag – és dióféleség saját természetes állapotában atomokból és molekulákból áll. Ezekben benne vannak azok az életfontosságú anyagok is, amiket enzimként ismerünk manapság. Az enzimek nem kivonatok vagy különálló dolgok! Minden élő sejt atomjai és molekulái közt az enzimek életfontosságúak.
Az emberi testben fellelhető atom és molekula mindegyike megfelel a növényekben is fellelhető atomoknak és molekuláknak. Ha szükségünk van a pótlásukra, testünkön belül az ilyen sejtekhez odavonzza az atomi építőanyagokat, az általunk elfogyasztott nyers táplálékból pontosan a megkívánt fajtát. A csendes élettel átitatott enzimek csakis élő molekulákban lelhetők fel! Az enzimek nagyon érzékenyek, 54,4 C-fok fölött elpusztulnak. A hevített étel elveszíti élő tápértékét. Amíg ilyen étel tartja és tarthatja fenn az életet az emberi szervezetben, addig ennek ára az egyre jobban elfajuló egészség, csökkenő energia szint és lanyhuló életerő lesz.”
1980-ban Kínában egy 142 éves férfit kerékpározás közben fényképeztek le / a Los Angeles Times-ben jelent meg a cikk /, amikor az étrendje felöl érdeklődtek elmondta, hogy kukoricát, rizst, édesburgonyát, zöldségeket és gyümölcsöket eszik.
1973-ban Dr. Alexander Leaf a világ legöregebb embereinek felkutatásába vágott bele.
Oroszország abbázait, Ecuador vilkambanjait és Pakisztán hunzukutjait találta a leghosszabb életűeknek. Nem tapasztalt náluk elhízottságot, felfedezte, hogy ezek az emberek bámulatos módon mentesek voltak mindenféle betegségtől. Nem voltak rákosak, sem szívbetegek! Többségük száz évnél tovább élt és megmaradt testileg tevékenynek. Az abbázoknál 70%, a másik két népnél 80% felett van a nagy víztartamú ételek fogyasztása.
A SIKER IGAZOLJA AZ ELMÉLETET!
Mi a helyzet az ivóvízzel? Akik sok vizet isznak, azért teszik ezt, mert nem jutnak elegendő vízhez az elfogyasztott táplálékból. Megfigyelhetjük majd magunkon – ahogy több, sok vizet tartalmazó ételt eszünk, mindjárt nem lesz olyan nagy az ivóvíz iránti vágy illetve szükséglet.
Ha valaki vizet szeretne inni, akkor lehetőleg tisztított /desztilált – vigyázat –nem ioncserélt!/, vagy Pí- vizet igyon.
A csapvíz, az ásványvizek, a hegyi forrásvíz emberi fogyasztásra nem eszményi, mivel olyan szervetlen ásványokat tartalmaznak, amelyeket az emberi szervezet sem fölhasználni, sem kicsapatni nem tud. Sőt! Ezek a szervetlen ásványok a koleszterinhez – vérzsírokhoz kötődve vastag bevonatot hoznak létre a verőerek belső felületén. A desztilált víznek nincsen ilyen hatása. Sőt! A desztilált víz kilúgozza, kioldja testünkből azokat az ásványokat, amelyeknek a szervezet nem látja hasznát – tehát a szervetlen ásványokat. A desztilált víz nem képes kioldani azokat a szerves ásványokat, amelyek már beépültek a sejtrendszer szerkezetébe. Ha egy ásvány a sejtrendszer részévé vált, akkor azt már nem lehet onnan vízzel kioldani.
Még egy nagyon fontos dolog! Étkezés közben ne igyunk vizet, mert az felhígítja az emésztőnedveket, ami által megakadályozzuk az étel rendes megemésztődését. Ez nagyban hátráltatja a felvétel, a beépülés ciklusát és ennek következtében kedvezőtlenül hat a legfontosabb, a kiválasztási ciklusra.
Összefoglalva: nagy víztartalmú táplálékot fogyasztva tényleg hatásosan ki tudjuk mosni a testből a mérgező maradékokat, ezáltal csökkenthetjük a súlyunkat. A magas víztartalmú ételek folyamatos fogyasztásával lehetetlenné tesszük a mérgező maradékanyagok testen belüli felhalmozódását, tehát nem fogunk visszahízni! Már rámutattunk, hogy mennyire fontos a kiválasztás ciklusa a súlyvesztés, a fogyás szempontjából.
SEMMI SEM TÁMOGATJA JOBBAN A KIVÁLASZTÁS CIKLUSÁT, MINT A NAGY VÍZTARTALMÚ TÁPLÁLÉK MEGFELELŐ ARÁNYBAN VALÓ, RENDSZERES FOGYASZTÁSA. Ez a világ legegyszerűbben igazolható dolga, és mindenki pontosan ezt fogja tapasztalni, ha elkezdi követni a programot, a menetrendet.
Jardina