Ágci!
Magyar--Koronázási ékszerek kontúrja. Ha ezt nem a megszokott "külsővel" hanem egy megdöbbentő színnel fested, akkor talán még maradandóbb is. Vagy ez szentségtörés lenne? Nem tudom...
Magyarország alapok-- Az ország körvonala, ezt ki lehet illesztőfűrésszel vágni falemezből, egy nagy térkép alapján.
Ha fémlapra csinálod, akkor elég egy vékony téglalap, amit leragasztasz öntapadó tapétával, és erre felfested a vizeinket, és az ország körvonalát. Kicsi mágneslapokat is lehet kapni, ez tarthatná Budapest, és néhány nagyobb város dekorgumiból kivágott körvonalát.
Én a fából készültet választanám, és erre u.abból a falapocskából felragasztanám a városokat, még a Balatont is. Ez natúr színben is szép, és maradandó lenne. Szerintem egyszerű is, és nem is drága.
Mátyás története rengeteg meséből illusztrálható. Ezer éve nem láttam olvasókönyvet, így nem tudok példát
.
Matek-- az ezres számkör megy, ugye? Láttam valahol üvegfestős mintákat, amin aranyos állatos számok voltak rajzolva. Egy-két hattyú kettest hozzáadnak egy csomó kígyóhoz, és eredményül kapnak macihármasokat. Ezt is lehet gombostűvel falapra tenni. Bár ehhez már nagyok.
Természetismeret: Itt is falemezből vágnám ki a rókát, vagy a kacsát. Ezt is falapra raknám, akár lehetne kicsi tyúkól hurkapálcából, körvonalas tyúkkal, némi szárított fű, kicsi kerítés, mellette róka. Mindezt egy lapon, síkban elhelyezve.Gyakorlatilag ugyanaz lenne, mint egy húsvéti kép, csak több állattal.
Lehet kapni parasztudvar nevű gipszöntő-formát. Ha ezt kiöntöd otthon, akkor a gyerekek ezt ki is festhetik, majd ez is mehet a falra. Még szeretni is fogják
De igazából gőzöm sincs. Az őszi faleveles képeket, gondolom együtt készítitek majd.
Te mire gondoltál? Én azt sem tudom, hogy miről tanul ma egy harmadikos
Csi