Új privát üzeneted érkezett!

Ide szeretném összegyűjteni a tapasztalatokat véleményeket különböző kertesövezeti lakókörnyezetekkel kapcsolatban... Milyen az iskola, óvoda, milyen támogatásban részesülhet az aki az adott helyen építkezni akar, milyenek az emberek? Milyen a kultúra? Mozi színház, egyéb lehetőségek? Játszóterek? Fiatalabb vagy inkább idősebb a lakosság?... és egyebek....

Kérlek segítsetek... férjemmel teljesen tanácstalanok vagyunk, egyet tudunk, hogy költözni szeretnénk a városból, hogy gyerekeink zöldövezetben nőhesenek fel... de mivel egy építkezés komoly dolog, szeretnénk alaposan utánnajárni, hogy ne kelljen utólag bánkódnunk!


Köszönünk minden értékes tapasztalatot, segítő hozzászólást! :)

Kép
Kép
Kép
 
 




Közbe rájöttem, hogy külön ablakba kellett volna megnyitni, de addigra már mindenhova ilyen bénán tettem fel! :( Azért köszi! :) :) :)

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Szia,

Én Érd parkvárosban(felső) élek és sajnos rá kellett jönnöm, hogy nem igazán az én "városom".Ez viszonylag egy új rész és semmi sincs itt.Gyalog legalább 20-25 perc az orvos, óvoda, boltok,normális busz.
Szerintem bölcsöde nincs is.Óvodába jutás egyenlő a nullával mert itt a legtöbb utca tartozik egy óvodához.Érd többi részén arányosan van elosztva.Nem is álmodhatok róla, hogy lesz új, mert itt általában gazdag emberek élnek, azok meg vigyék magán óvodába a gyerekeket.

A környező utcában jár busz, de ritka mint a fehér holló talán óránként ha közlekedik, akkor is olyan érdekesen, hogy délelőtt egyik irányba délután a másik irányba.A Bem térig megy csak.Az Etele térig ki tudja miért nem megy be.

Sokan költöztek ki ide és nagyon sokan el is költöznek innen.Minden utcában van pár eladó ház.
Nincs csatorna, nagyon drága a szennyvíz elszállítása.
A legtöbb utca földút, nincs leaszfaltozva.Nincs járda, száguldozó autósok viszont vannak.
Az emberek nem törödnek egymással.Nem számít a frissen mosostt ruha, nyitott ablakok, udvaron játszó gyererek,égetik az avart, rendesen döl a füst.
Szerintem ide csak akkor költözzetek ha mindenkinek van autója és anyagilag megengedhetitek magatoknak.

Üdv, Vera
 


Sziasztok!

Én Budakeszin lakom.Nagyon szép hely :D .Körbe erdővel és kiránduló utvonalakkal.Sokat is szoktunk sétálni a kislányommal.A levegő isteni :) .
Buszhelyzet :nagyon jó,kb. 5-8 percenként jár (22-es)a Moszkva térig.Viszont reggel kijutni a város felé katasztrófa.Végig áll a sor egész Budakeszi végéig szinte.Átkelőhelyeken lámpa nuku,életveszély az átjutás.Amit még meg kell jegyezzek,az az utak állapota ami szintén katasztrófa.De ha valakinek van autója,és feljebb tud költözni az erdő mellé,és nem a belvárosban dolgozik ,akkor nagyon szupi.
Óvoda ha jól tudom 3 van,de elég telítettek.Bölcsiről csak egyről tudok.
A bibi csak az hogy amióta ideköltöztünk aXII.kerületből (7 éve),ezalatt a duplájára nőttek az ingatlanárak :roll: .Páty olcsóbb,csak az meg plusz 8 km kifelé.
Bababörze szokott lenni rendszeresen a Müvházban.Nagyon jók szoktak lenni :lol:
Remélem hasznos lesz valakinek a beszámolóm.
Sziasztok!

Kép

Timi
 
 


Szia Mamacka!! :D

Mi Göd felső mellett lakunk.
Közlekedés:
vonatállomás gyalog 10 perc és fél óra alatt a Nyugatiban van.
autóval a 2/a vagy a 2-es országúton lehet Pestre menni, kb. 20 perc.

Csatorna nincs (ezáltal a vízdíj alacsony), nekünk emésztőnk van, évente 2-szer viszik el a trutyit, 14.000,-/10m3

Földút van, ami esőben nem jó, de homokos a talaj és hamar elszívja a föld a vizet

Óvoda, suli:
itt van a közelben, persze teltház van, de felveszik a gyerekeket, suli az állomásnál (elég közel)

környezet:
tiszta a levegő, mert észak-nyugatról fúj a szél, így szmog nincs
sok közeli kirándulóhely van (pl. Börzsöny)

telekárak:
8-15 millió

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.


Sziasztok!
Mi is Érden lakunk.
Ha jól gondolom Verácska a közelben lakhat.
Valóban nem túl sűrű az aszfaltozott utca,pont mint Érd többi részén.Csatorna Érden nem igazán van,így sajni itt sincs.
Az avart zömében mindenki elégeti,az nem csak Érden van igy,hanem mindenhol ahol kertesházak vannak.
Én spec Budaörsön nőttem fel,laktam edig.
Rengeteg fél nézelődtünk mi is.Építkezni nem igazán tudtunk volna,így maradt a régebbi kész ház,amire egy kis tatarozás ráfért de,otthonos lett.
Szerintem ami nagyon fontos,ha az ember kiköltözik a városból.
Ne felejtsük el,bárhová is megyünk,a kerteshát az teljesen más,mint a belváros,város.
Vannak dolgok,amiket úgy látok,egy városi ember,nagyon nehezen tud megszokni.Nekem ezekkel nincs problémám,hisz falun nőttem fel(akkor még az volt)
De bizony el kell fogadni,hogy sok helyen rittkább a buszközlekedés,kevesebb az óvóda,bölcsi,és a suli.Nyírni kell a füvet,és gazolni a kertet,gyalogolni a buszig,hisz nem bizti,hogfy a ház elött fog megállni.
De cserébe,itt van jó levegő,és csend,nyugalom,vannak a kertbefák,és szállnak rá madarak.Kimehet a gyerek a kertbe,és játszhat a szomszéd gyerekkel,gyömöszölheti a kutyát,és koszos lehet.Szóval falusi gyerek ként nőhet fel.
Mindenképp nekünk szülőknek kell átrágni,hogy mi az ami nekünk még belefér.Mind anyagilag,mind életvitelileg.
Minél közelebb megyünk a városhoz,annál drágább lesz a telek/ház.Minél jobb a közlekedés,és a közmű,úgy emelkednek az árak.
Mondjuk én spec imádok itt lakni.Én megutáltam Budaörsöt,hiába ott nőttem fel.Megutáltam,hogy túlzsúfolt lett,hogy budös,szmogos.Inkább gyaloglok 20percet a buszik de,ne a szmogot szívja a gyerekem.
AMúgy én ideiglenesen laktam Bicske mellett.Ott még busz sem volt.Ott csak autóval lehetett közlekedni.De cserébe egy gyönyörű,nyugis falvacskában laktunk.Annak is megvan a maga szépsége,ha valaki meg tudja oldani a bejárást,közlekedést.És mellesleg az az életforme megfelel a családnak.

 
 


Timi
Budakeszin nemtudod milyenek a telekárak?

Köszi Tünde

Noémi
Mi is inkább falusiak vagyunk mint városiak... jóformán vidéken nőttem fel a nagyszüleimnél... minden szünidőt ott töltöttünk... Budapesten meg a XII kerületben laktunk a kilátó alatt... a buszhoz nekünk is rengeteget kellett gyalogolni... de erdő volt a kertt végében... vaddisznók, mókusok, csend nyugalom... Nagyon sajnálom, hogy elköltöztünk... :( azóta sem érzem otthon a lakótelepi lakásban ahova egy szöget nem tudok a falba beverni...

A kényelmet viszont hamar megszokja az ember... közlekedés, egyebek... de azért gondolom hamar vissza is lehet szokni...

Kép
Kép
Kép
 
 


köszönöm a segítséget... biztos sok családosnak hasznosak lesznek az itt összegyűjtött infók!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok !

Mi fóton lakunk , én nagyon szeretem !! Kb. 5 éve költöztünk kipestről (XIV.ker)

Viszont az utcák még itt is sok helyen csak földesek (több mint a fele)
A csatornával kapcsolatban is ez a helyzet .

Bölcsibe jutás nehéz, oviról nem tudok semmit. Mindkettőből van több is .

Iskolák , jók szintén van vagy 3-4 . Mi a Garay-ba járunk szeretjük elég erős is .


Telek árak (benne vagyunk, költözünk elvileg januárban) : 5 M-26 M-ig , attól függ hol van , hegyen, külterület, vagy belter.
Ezért próbálunk valamennyire kész házat nézni, hogy ne kelljen kivárni azt az időt amíg felépül, aztán majd elválik mi lesz.


MI igazán jó helyen vagyunk , minden a fenekünkbe : ovi, böcsi vonat, busz, orvosi, gyógyszertár..stb

Egy-szó mint száz, én nem bántam meg , hogy kijöttem pestről ide.

mamcka ! Ha kérdésed van csak írj !


Puszi, Kati és

Kép


Kép
 
 


Mamacka!
Budaörsön pl eléggé húzósak az árak.Egy kb 200-300nöles közti telek,30mill körül van.Ez üres telek :?
Ha régebbi házról van szó,az is hasonló áron mozog.Egy ismerős most vett újépítésü társasházban egy kb 120nm es lakást,kb 100nm-es telekrésszel,kb 35-40mill egy ilyen.
Szerintem Budakeszi sem sokkal olcsobb.

Lényeg a lényeg.Nagyon körül kell nézni.Mind árilag de,nagyon fontos az is,hogy pl milyen a közlekedés pest felé.
Spec mi előszőr Szigethalmon nézelődtünk.Nekem nagyon tetszett.Aztán mikor du 3kor elindultunk újpestről,és 1/2,5-re értünk oda,akkor azt mondtam,hogy ezt talán felejtsük el.Állítólag a tömegközlekedés is hasonló.De viszont akik ott laknak,a világért el nem költöznének onnan :D
SZóval nem csak árilag kell megnézni,hanem mindenféle szempontból,és eszerint kell dönteni,hogy mi az ami nekünk jó,amit el tudunk fogadni?

 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -



Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h

Helyszíne: Otthon Művelődési Ház - Bp. XXIII. kerület (Soroksár)
Szitás u. 112.
(a Hősök terei Templomtól egy percre)



Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini -A bohémélet, Gounod-Faust, Donizetti -A szerelmi bájital
és Donizetti -Don Pasquale című operáiból!


Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
"Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!"
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
 
 


Mamamcka!

Épp minket is ilyen dolgok gondolkodtatnak el- bár ráérünk még megvalósítani...

Engem az jobban érdekel, hogy az adott településen milyenek a közösségek, lehet-e barátokra találni, vagy senki nem jár ki az utcára? Esetleg játszótér? Őspesti gyerek vagyok (azaz budafoki, az még csendes vidék, de a közlekedése katasztrófa), irigylem a vidéken cseperedetteket, valahogy sokkal könnyebben mennek vissza) Szóval nekem hiányozna a zsizsegés, legalább az, hogy emberekkel találkozzak minden nap, ne adj Isten, még összejárnánk beszélgetni is. Meg gyerekeket putyujgatni. Tudom, ez rajtam is múlik, de pl. ha Remeteszőlősre gondolok, na ott nehéz ezt a kapcsolatot létrehozni. (egy ismerős lakik ott, szenved picit ettől)

Ja, és mi waldorf-elkötelezettek vagyunk, tehát ez is egy elég szűk szempont :oops: , ha nem akarok napi 3 órát autókázni/buszozni a gyerekeimmel... (jövőre már ovis lesz Juli...)

klári /puma
 
 


Pumama
Akkor gondolom nektek adott a hely az iskola miatt... nemsok helyen van Waldorf suli tudtommal...

Remeteszőlős :) a neve is sokmindent elárul! :)


Persze engem is érdekel ez... azért kérdeztem rá a lakosság összetételére... mert ha sok fiatal van akkor gondolom sokmindent lehet kezdeni...
Számomra ebből a szempontból Zsámbék a nyerő... de ott sajnos horror árak vannak...

Kép
Kép
Kép
 
 


Pumama,

csak egy ötlet waldorf ovi Száron az Bicske és környéke szuper szép helyek mi Tabajdon lakunk. a társaság na igen egy kicsit olyan mint Remeteszőlős de azért sok a gyerek és aki akar talál ismerőst. 2 éve lakunk itt előtte szomszéd faluban na de akkor még minden nap bejártam Pestre dolgozni azóta itthon vagyok gyerekkel. Ős pesti vagyok én is de most már beleszerettem ebbe a helyzetbe. A gyereknek meg egy áldás. Első tél nehéz volt itthon most jön a második de azt hiszem már könnyebb lesz sokkal. Mióta itt vagyunk van már 2 kutya macska kecske tyúkok hatalmas kukoricaföld meg rengeteg munka de nagyon élvezem.
ami elengedhetetlen az a kocsi bár jó a közlekedés. Székesfehérvárra megy busz Bicskére busz onnan vonat gyorssal 25 perc budapest. Óvoda iskola most lett idén egyházi, de téged ugyis waldorf érdekel. Szóval meg lehet szeretni itt.
ha van kérdés szívesen válaszolok de most hirtelen ennyi jutott eszembe.

ja és itt van ez : www.belapa.hu

bármikor kimehet oda az ember lovakat nézegetni.

Laura
 
 


Sziasztok!

Én Budaörsön élek, és szerintem elég jó hely, jó a közlekedés, aránylag hamar elérhető a buszmegálló, bevásárlóáruházak, de mégis olyan utcában lakunk, ahol még csend van és nincs szmog. És sok ilyen utca és hely van itt. Jók az ovik (Waldorf is), sulik, elég színvonalas minden, sok jó játszótér is van, bár tőlünk ez is ha gyalog megyünk, sajna min. 15 perc. De jó a levegő, és még hegyet is lehet mászni.
Viszont elég drágák az ingatlanok. Az emberek viszont nagyon kedvesek, barátságosak, nem lehet úgy végigmenni az utcákon, hogy ne köszönne valaki, mosolyogva integetnek nekünk, pedig alig ismerem őket. Szóval még kicsit olyan, mintha falun laknánk.
Biztonságos a környék, sokan kint merik hagyni a motort, autót úgy, hogy a kulcs is benne van, nyitott ajtókkal.
Vendég
 


Tabajd
Telekárakról tudsz valamit?
Milyen felekezeté a suli?

http://www.tabajd.hu/

...most nézegetem... elég meggyőző...

Kép
Kép
Kép
 
 


Olyan 3-4 millió egy telek ahogy nézem...

Kép
Kép
Kép
 
 


szia
pont most van egy árverés 1 500 000 millió egy telek 2021 m2 érdeklődni 0622594330. nem tudom, hogy nem-falusi is pályázhat-e, de meg kell kérdezni. megnézheted még azt a honlapot is www.vali-volgy.hu

egyébként telek nem tudom mennyi van, inkább eladó házak vannak, otthon centrum a legtöbb, mert már elterjeszkedett erre is. mi 10 millióért vettük a házunkat 100 m2 plusz melléképületek és hatalmas kert+föld. ez két éve volt. most nem tudom milyenek az árak.

a suli református, de van azt hiszem Bicskén katolikus is. református tiszteletes a faluban lakik katolikus Válról jár át azt hiszem. Bicskén van bölcsöde de azt hiszem csak helyieket fogadnak.
Tabajdon a polgármester az orvos is. Ő praktizál Alcsúton is ezért Tabajdon csak hetente 3* van rendelés. elég sokáig tart ha elmegy az ember de idős orvos tapasztalt és szó van róla hogy az egyik fia átveszi a praxisát majd. gyógyszertár Alcsúton kb 2 km ha van kerékpárod akkor 5 perc.
Védőnénit nagyon szeretem aranyos segítőkész és szoptatás barát ami szerintem fontos.
Egyébként érdemes erre kirándulni egyszer ha Bp. felől Bián és Etyeken át jöttök az nagyon szép út. Alcsútdobozra értek ott láthatjátok a golf pályát utána lehet menni Arborétumba is és Alcsút mellett van Tabajd.

ha még van kérdés szívesen válaszolok.
na mindent nem tudok mert nem vagyok 'igazi' tabajdi de azért két év alatt sok pletyka eljutott hozzám.

Laura
 
 


Szia Tabajd! :D

Te laksz a legszebb környéken :D
A nagybátyámék Nagyegyházán laknak.
Amúgy szerintem érdemes megemlíteni,hogy pl a Bicskei gimi,országos szinten egy igen erős,és elfogadott Gimbázium.A sulik nagyon jók,és az óvódák is,nagyon szupik!Sőt volt ismerős akinek a Bicskei oviba járt a gyereke,és bizony pl sokkal szinvonalasabb,mint bármelyik Budaörsi ovi.
Pár éve 15mill kürül volt egy hatalmas ház,iszonyat nagy területtel.Ez egy szép nagy ház volt,amit teterozni sem kellett,mert olyan állapotban volt.

 
 


Köszi Noémi aranyos vagy.
Én a Bicskei gimiről nem hallottam sokat eddig de aki innen a faluból gimibe megy az általában oda. De pl. Székesfehérvárra is van közvetlen buszjárat oda is sokan mennek gimibe azt hiszem Teleki Blanka ami szintén erős giminek számít. mivel a lányom még pici ezért sem oviról sem iskoláról sajnos bővebbet nem tudok mondani.

Laura
 
 


Mi a szocpol miat gondolkodunk alapból újépítésen... de lehet mire oda jutunk azt is elveszik :cry:

Néztem a válivölgyeset is!

Köszi a segítséget... szép vidék az biztos... és fiatal mamikkal tudsz összejárni? Vannak ismeerettségek már? Játszótér?

Kép
Kép
Kép
 
 


már néhány mamit ismerek, de inkább olyanokat akik szintén "ideköltözöttek", van játszótér nem az igazi mert a főút mellett van, de Alcsút végén van egy fából épített szép is. de itt nem járnak a gyerekek játszótérre. Én azt hiszem a faluban általában ez a szokás. mindenkinek van kertje ott minden gyerköcnek van saját hintája stb. ugyhogy inkább a szomszédba járás jellemző nem a játszótérre járás sajnos.
szocpol ügyben nem tudok segíteni mert nekünk nem jár azt tudom hogy félszocpolt vettek már fel mi is azt szerettünk volna de ugye figyelni kell akkor a vételárra, mert vidéken nem lehet 8 millió felett azt hiszem.
 
 


Sziasztok!
Mi Törökbálintiak vagyunk. Nagyon szeretek itt lakni, de nem tudom jó szívvel ajánlani...
Baromi drága, nincs rendes bölcsi és ovi ellátás. Bölcsi egy van, oda is még szülés előtt kell beiratni a gyereket. Ovi van több, de mégsem elég, akinek van kistestvére, még fél napra sem veszik fel. Állítólag akarnak újakat, de nem tudom, mi lesz, mert a testület felosztlatta magát.
Nincsenek normális játszóterek. Ahová mi fogunk majd járni az az iskola területén van, ergó csak tanítás után lehet oda menni. De legalább lehet valamikor.
Ált. isi kettő van, gimi és szakközép is működik az egyikben.

Szocpollal vigyázni, mert mi csúúúúnyán megszívtuk, olyannyira, hogy nem is kaptuk meg... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 
 


Sziasztok!

Mi Szadára költöztünk 2 éve, Gödöllő és Veresegyház között van.
Levegő kristálytiszta, utak nagyrészt burkolatmentesek, csatorna van. Szórakozási lehetőségek Gödöllő + Bp-t. Budapest autópályán 15 perc.
Önk. ovi, iskola szerintem kész csőd, de van Waldof ovi Szadán( vadi új épület), iskolák Veresen-Montessori, Gödöllőn Waldorf+ jók az Önkormányzatiak is.
Ismerkedni könnyű, lakosság fele kiköltözött több gyermekes család, aktív a baba-mama klub.
Nekem a legnagyobb problémát az autóhoz kötöttség okozza a mai napig!! Imádok sétálni, de két pici gyerkőccel ügyintézni, bevásárolni csak autóval kényelmes. Férjem szerint Bp-re bejutni dolgozni mindennap....KATASZTRÓFA!

Ennyi jutott hirtelen eszembe, kérdezzetek szivesen válaszolok:

Timi
 
 


Sziasztok!

Mi Mogyoródon lakunk, ami Fót és Gödöllő között van.
Budapestről kb.15 km.
Autopályán pillanatok alatt elérhető, és azt gondolom, hogy ha a család összes felnőtt tagjának van autója, akkor no problem... :)
Egyébként... :(

Én nem idevalósi vagyok, de ide jöttem férjhez, egy Buda környéki "elit" településről. Ne értsetek félre, nem felvágni akarok , vagy lenézni Mogyoródot. Dehát ez valóban vidék, és valóban falu.
Az ember nem is gondolná, mennyire, hiszen mi az a kb. 15 km-nyi távolság Budapestről.
Megmondom nektek őszintén, egy dolog valóban megfizethetetlen számomra: a csend, és a jó levegő. Na, meg a családi ház, én ugyanis panelban nőttem fel.
Ettől függetlenül nem érzem itt jól magam.
Amíg nem született meg a gyerekünk, mindez fel sem tűnt... Hiszen a férjem is, én is Bp-n dolgozunk, reggel együtt mentünk kocsival, délután együtt jöttünk.
De bizony megszületett a baba, és én akkor döbbentem rá, hogy ott vagyok a "világ végén", távol mindenkitől, aki fontos nekem, akit szeretek, vagy akihez akár egy szót is szólhatnék egész nap.
Több, mint 4 éve lakok itt, de az utcánkban lakó, kb. 60-70 éves szomszédokon kívül senkit sem ismerek.
Nem sikerült barátságokat kötnöm, illetve korban hozzám illő barátokat szereznem. És nem gondolom, hogy ez az én hibám.
(Csak egy példa: az utcán a "hasonló cipőben járó" babakocsis anyukák soha nem köszöntek vissza, persze tisztelet egy-két kivételnek.)
Játszótér nincs, és még csak egy ismerkedésre, barátkozásra alkalmas hely(szín) sem, ahol a fiatal anyukák, esetleg babák összeismerkedhetnének.
Illetve, de igen: a védőnői rendelő maximum, illetve az egy héten egyszer "működő", erősen vallásos beállítottságú baba-mama klub.
Nem szeretnék senkit megbántani, félreértés ne essék, de én erre nem vagyok kíváncsi. Persze, vannak, akik igen, és ezt én tiszteletben is tartom, de nagy ívben kerülöm, kerültem.

A településen található két Coop üzlet, az egyik kevésbé, a másik igencsak szegényes.
Általános iskola van, talán mostanában fogják bővíteni.
A falu kb. 80%-ban csatornázott.
Óvoda van, kb. 2 éve adták át az új ovit (megjegyzem, helyhiány miatt építették, de semmivel sem fér el benne több gyerkőc, mint az előzőben.)
Így a régi ovi is üzemel, ill. ebben a régi oviban idén szeptemberben indult egy bölcsődei csoport, 15 fővel.
Túljelentkezés kb. 6- szoros, bejutni képtelenség.
Gyermekorvos 1 fő, választási lehetőség nincs. Nekünk nem felelt meg, így 1 év után magándokit választottunk.
Patika van, posta is, bár délután 3 órakor bezár. Bár, most építettek ill. építenek egy gyönyörű szép, nagy posta épületet, talán a idén át is adják. Reméljük, a nyitvatartás alkalmazkodik azokhoz, akik dolgoznak, és este 5 előtt soha nem érnek haza.

KÖZLEKEDÉS KATASZTRÓFÁLIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hétköznap reggel fél 7 és fél 9 között összesen 3 db buszjárat indul KÖZVETLENÜL Budapestre, egyébként lehet ácsingózni Fóton, és reménykedni, hogy akad valami busz, amire fel lehet szállni (mert jön valahonnan, és mert van még hely rajta - kisgyermekkel képtelenség)
Délután 1 db buszjárat indul közvetlenül Bp.-re.
MEnetidő fél- háromnegyed óra forgalomtól függően Újpest központig.
Ellenkező irányban még rosszabb a helyzet, délután kicsivel több járat indul Bp-ről, de akár fél- háromnegyed órát is lehet várni Fóton a csatlakozásra.
Hétvégén nem lehet bejutni átszállás nélkül busszal Bp-re.
Egyébként hétköznap kb. óránként megy busz a HÉV-hez, akinek az a megfelelőbb, az úticél tekintetében. A HÉV ugyanis Örs VEzér térig közlekedik.

Szóval, aki kisgyermekes, gyalogos, autó nélkül, annak igencsak megnehezül az élete, hiszen vásárolni, bölcsibe, oviba Pestre kell járni.
Sajnos velem előfordult, hogy sírva maradtam a buszmegállóban a babakocsiban fekvő 6 hónapos gyerekemmel, mert az egyetlen, délutáni budapesti buszra nem tudtam feljutni, ugyanis az ún. túristabusz jött. Tudjátok, magasított ülések, baromi szűk hely az ülések között, le és felszállás elöl.
Segélykiálltó nézésemre a sofőr csak annyit mondott, hogy csukjam össze a babkocsit.
Mikor megkérdeztem, hogy és a 6 hónapos gyerekemet mégis hová rakjam belőle, akkor széttárta a karját, becsukta a buszajtót, és otthagyott... :(:(:(

Nos, úgy érzem, kicsit hosszúra sikeredtem...
Azért egy szónak is száz a vége, és hozzá kell tennem:
HA a világon semmi problémám nem lenne, és nem kéne dolgoznom, meg a gyerekemet bölcsődébe járatnom, és mondjuk még egy (két) autó lenne a családban, és beleférne az időmbe (meg az anyagi kereteinkbe), hogy ide-oda hurcoljuk a gyereket, és Pestre járjunk vásárolni, szórakozni stb., akkor valszeg kiköltöznék ide.
De meg kell mondjam, hogy én menekülök innen, és alig várom, hogy végre elköltözzünk.
 
 


Szia Eblazsi,

Amíg nem született meg a gyerekünk, mindez fel sem tűnt... Hiszen a férjem is, én is Bp-n dolgozunk, reggel együtt mentünk kocsival, délután együtt jöttünk.
De bizony megszületett a baba, és én akkor döbbentem rá, hogy ott vagyok a "világ végén", távol mindenkitől, aki fontos nekem, akit szeretek, vagy akihez akár egy szót is szólhatnék egész nap.

:cry:
ugyanezt éreztem én is. de nekem aztán jobb lett szerencsére.

Laura
 
 


Sziasztok!
Mi Törökbálinton lakunk. Minden igaz amit Nukada leírt, de van remény. A játszótér játékai pl. lefóliázva állnak egy raktárban, mert területi vita folyik a játszótér régi helyével kapcsolatban, de ha ez eldől akkor nagyon szuper játszóterünk lesz. Bölcsi szerintem itt soha nem lesz elég, de abban bízom, hogy óvodánk lesz előbb utóbb. Az viszont tény, hogy Törökbálint gyönyörű, és a közlekedés is jó. Én viszont nem nagyon mozdulok ki innen, csak ha nagyon fontos valami. Itt minden megvan. Itt az összes nagyáruház, így helyben bevásárolok. Az új Művelődési házban van színház és mozi is, így ezért sem kell elmennem sehova. A kisfiam 2 és fél éves. Minden hónapban van legalább egy neki szóló előadás is, most pl. Halász Judit koncert is lesz. Ha az embernek van autója,akkor a szűk környéken mindent megtalál. Orvosi rendelőket, kiváló terápiás lehetőségeket sérült gyermekek számára is. Barátkozni itt aztán igazán könnyű. Működtetünk egy baba-mama klubot, ahol folyamatos programokat biztosítunk a gyerekek számára, és az anyukák is jól szórakoznak. A játszótér hiányát egy alacsony költségű játszóházzal próbáljuk pótolni 150 Ft/óra. Ezeken a programokon az anyukák is barátra találhatnak. Próbálunk egy honlappal is a helyi családok segítségére lenni, ahol minden infót megtalálhatnak egybegyűjtve, amire a helyben lakó kisgyermekes családoknak szüksége lehet. Szóval itt van kisgyermekes élet, méghozzá nem is akármilyen.
A telekárak viszont valóban az égben érnek véget, és az önkormányzat nemrég oszlott fel.
Bízom a jövőben, és próbálunk tenni is érte.
 
 


Szia!
Nem tudom, aktuális-e még.

Mi Inárcson lakunk, 3 éve költöztünk ide, szintén épitkeztünk. Ami minket motivált az leginkább a telekár volt. Mi 3,2 milláért vettük az 1024 nm-es közmüves telkünket, és sztem most is kb ennyi, nem sokkal nöttek az árak.

Mi az autópályán megyünk be Pestre dolgozni, éves matricánk van, igy 20 perc alatt benn vagyunk Népligetig.

Állami bölcsi nincs, van viszont családi napközi, azt mondják, egész jó. (mi Pestre járunk bölibe a munkahely miatt)
Óvoda, általános iskola van. Ezekröl még nem nagyon tudok nyilatkozni, mert nekünk még nem aktuális.

ha bárminkérdés még van, szivesen segitek

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia mamacka!

Talán emlékszel ránk a 2006 tavaszi topicból.... :D
Látom pocaklakód van, GRATULÁLOK! Áron már nagy fiú :lol:

Nem tudom aktuális-e még, de én ajánlom Ikladot...
Német nemzetiségű, hagyományörző kis falu, mi 4 éve lakunk itt...szeretjük.
Suliban, oviban németet tanítanak, evangélikusok, kisebbség elenyésző, szinte nincs is....sok fiatal, aktív , szuper védőnő...
Most néztem az expressz.hu-n, hogy 2 telek van fent, 3,4-3,6 milkáért.ha nem a főút mellett van akkor szuper....

mi is Gödöllőhöz vagyunk közel...Pest autópályán 20 perc...
www.iklad.hu

most ennyi, mert Szonja nyügi
becsi
Iklad
 
 


Kádúszás otthoni környezetben 2 hetes kortól;
Babaúszás 3 hónapos kortól 3 éves korig Monoron a Városi Uszodában, Tápiószentmártoni Tanuszodában, valamint Dunavarsányban.
TESTVÉRKEDVEZMÉNY!

További információ: Viczkó Andrea úszóoktatónál 30-407-8301; www.andiuszi.extra.hu; www.andiuszi.fotoalbum.hu

Viczkó Andrea
Úszóoktató
30-407-8301
 
 


Köszönöm a hozzászólásokat.

Egyenlőre Balatonfüredre megyünk albérletbe, ha minden jólmegy akkor a környéken keresünk valamit. Nagyon belelkesedtünk, hogy legalább már van valamerre tekinteni, reméljük megtaláljuk a helyünket.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bár a kérdés úgy látom megoldódott, mivel csak most találtam rá erre a honlapra, úgy gondoltam talán nem késő megosztani Veletek az én tapasztalataimat, pontosabban szólva lelkesedésemet.

Mi Tordason lakunk a párommal, most már 2 éve. Nagyon megszerettük ezt a kis települést, nagyon befogadóak és kellemesek, kedvesek az itt élő emberek.

A település közlekedésileg is és életterét tekintve is egyszerűen kiváló, hiszen míg az M7-es autópálya mellett fekszik (3 km-es bekötő út választja el tőle), mégis teljes mértékben csendes, zöld környezetű kis barátságos falu.

És ez nagyon fontos számunkra, de főleg a gyermekek számára. A település gyermekbarát, hiszen csupa zöld, jó levegőjű, játszóterek vannak, biztonságosan lehet biciklizni, két lovarda van, van általános iskola és óvoda.

Igaz, az óvodai férőhelyek száma itt is limitált, ez itt is problémát okozhat, mint máshol. Viszont itt már két Családi Napközi is működik, melyre az igény meg is van, hiszen nem is csak tordasi gyermekek járnak ide.

Az egyik napközinek honlapja is van, sokan dícsérik és nagyon kedvező árfekvésű, hiszen alapítványi. ( http://www.napkozi.com/ )

Az ismerkedés viszont nekünk is problémát okoz, hiszen kevés olyan alkalom és helyszín van,a hol hasonló korúak ( mi 25-28 évesek vagyunk) összegyűlhetnek. Ha esetleg tudtok ilyen jellegű programokat, várom jelentkezéseteket. Például nagyon érdekelne minket társastánc tanfolyam, vagy bármi torna is.

Mindenkinek a legjobbakat kívánom.


Talán ebben a témában a legfőbb tapasztalatom, hogy nem kell félnünk kiköltözni a városból, akár a negyedik faluba sem. Egy munkatársam megtette ezt, és azóta kertes házban él és gyorsabban beér a munkahelyére, mint amíg a városban lakott. Igaz, így reggelente nem dugóban pöfög, hanem halad az úton a kocsijával.

Többnyire amelyik falu kimér telkeket és nagyon kedvezményesen adja fiatal házasoknak, ott az óvodáról és iskoláról is gondoskodnak. Sőt a hasonló élethelyzetben levő családok között, a hasonló megoldandó élethelyzetek miatt, könnyebben alakulnak a baráti szálak is.

Jobb érzés egy olyan település részen lakni, ahol csupa most épülő új ház fog állni.

Az építkezéssel, technológiákkal és kivitelezők szokásaival kapcsolatban meg a weboldalamat ajánlom, azoknak, akiket érdekel, ahol a családi ház építési tanácsokat foglaltam össze.

Nyitott vagyok a különböző linkcserék átgondolására is.
 
 


Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy van e esetleg valaki, akit érdekelne 800-1000 nm körüli telek megvásárlása Herceghalmon? Sajnos kisebb telkeket már nem nagyon árulnak, viszont hasonló igényű családdal összeállva szívesen vásárolnánk egy nagyobbat, így jó áron jutnánk mindketten telekhez. 

Akit érdekel írjon.
 
 


Sziasztok!


 


Éppen költözni szeretnénk párommal Budapestről az agglomerációba és nézegettük az árakat. Szerintetek hol érdemes telket vagy házat venni Budapesthez közel de azért mégis viszonylag okés közlekedéssel?


Amiket eddig javasoltak nekem: Verőce, Bugyi, Vecsés és Solymár, de egyik helyen se túl jó a közlekedés, ahogy hallom...


Előre is köszi a segítséget!


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron