Új privát üzeneted érkezett!

ildiko,
elmeletben van kulonbseg /en a kajat nagyobb fajsulyunak kepzelem, mint a vizet/, de gyakorlatban biztos nincsKép En cukros kajat elvbol nem adok a gyereknek, a gyumolcsos babakajakkal meg ugy vagyok, hogy alma, banan mindig van itthon, minek vegyek akkor konzervet?

Xsara, kosziKépKép Tenyleg jo hallani ilyet is, nem mindig csak gombockekrol. Es ezek szerint a vastol sem javult az etvagya? Mert nekem meseltek egy kislanyrol, aki egy evesen 6 kilo volt, kapott vasat es megtaltosodott evesben. Ezert tartok attol, hogy hatha nalunk is ez az ok.

Agci,
jo hogy mondod a sutibe_citromhejat, mert en sem szoktam tulzasba vinni a lemosast. Sot, most jut eszembe, odaadtam Rekanak vendegsegben egy egesz mandarinc, pucolatlanul, hadd vampirkodjon vele.

Anyapoc,
ceklat en is csinaltam parszor, pont a vastartalma miatt. Haaaat..Kép Van kep a topicomban az eredmenyrol. A gyereknek nagyon izlett, csak eleg marceras utana a takaritasKép
En ugy csinaltam, hogy megsikaltam, de nem pucoltam meg /a tetejet levagtam persze/, es ugy hejaban foztem jo sokaig. Anyosom pedig tepsiben, sutoben csinalja, hejastol, allandoan locsolgatva, majdnem 2 oraig tart. Valszin az az igaziKép
Ja, es keszulj fel horrorszinu pisire es kakira utanaKép

-Afonya
 
 


Anyapoc
Én a rizst a szûrõn passzírozom át (ráadásul barnát), igaz, macerás, de anyatejjel keverve Hanna imádja. (bár mennyiségnek nem nagyon hívnám, amennyit eszikKép
Én nem mosom át elõtte, hanem simám hagyom fõni, úgy mintha túlfõzném, tehát valóban nyálkásra.
bringa
 
 


Anyapoc!
Akkor maradjunk annal a megfogalmazasnal, ahogy bringa irta!KépMarmint a rizsröl.
De en sem mosom meg, es en le tudom botmixerezni, de csak, ha van benne a fözövizböl.

A ceklanal is, es masnal is, Rebi nem nagyon rajong a kajakert. Ma zödbabot akartam adni neki, ket kanallal evett is belöle. Aztan megint olyan hangot hallatott, amikor nagyon szeretne a cicit es a zöldbabot meg kiköpte. Ekkor tudtam, hogy a kanalat szeretne.Kép

Afonya!
Ezt a cekla keszitesi modot meg kell probaljam! Ahogy anyosod csinalja. Es ö hogyan fogysztja?(hagyomanyosan salatanak?)
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 

 
 

Ildikó(és lassan gyarapodó babák mamái)

Nem akarok ijesztgetni senkit,de még van egy ötletem a problémára.De ne vegye senki készpénznek!!!
Írtam,hogy én is aprócsak voltam(kiselsõsként 13,5 kg(anyukám kijavított) és 104 cm,ja és nem vagyok zöld..Kép).
Kórházba is kerültem,mert anyukám ki akarta vizsgáltatni az okát.Ekkor derült ki,hogy van egy picike gond a vesémmel.Osztott üregrendszerû az egyik,ezért elszaporodtak a bacik a pisiben,de panaszom semmi nem volt.Azt mondták,hogy ettõl is lehetek pici,gyakori a vesebetegeknél az lassú fejlõdés.Amikor elkezdtek kezelni,elkezdtem nõniKép.És szépen elnõttem ezt a problémát is.
Szóval ha tényleg úgy gondoljátok,baj van,csináltassatok egy vizelet vizsgálatot,az semmibe nem kerül!!!

Csak egy ötletKép

Áfonya

Nálunk egy egyszerû rizspép után is macerás a takarításKép
Vízzel locsolja anyukád?Azt hiszem,ezt én is kipróbálom,ha ízlik Bulcsúnak.
Piros lesz a pelus utánna?

Bringa

A barnát rosszabb paszírozni?(én is paszírozam,de majdnem belegebedtemKép).Te nem is mixeled?
Én sem elõtte mosom át,hanem a fõzés után,mert akkor lemegy a nyálka.Vagy az baj?A keményítõ csak nem fõ úhy ki belõle,hogy kimosnám ilyenkor.

Kryss

Milyen mixered van?!!KépÉn próbáltam mindenhogy,de maradtak darabok.


Még egy kérdés:nálunk vhogy úgy alakult,hogy estére eszik többet a babóca,nem délben.Csak ugye mindenhol azt olvasom,hogy délben kezdik elhagyni a szopit és többet enni,végül már csak este és reggel szopiznak.Hát nálunk akkor nem így lesz?Elég macera este már fõzõcskézni.Le tudom szoktatni az esti evészetrõl,hogy csak szopizzon?Vagy hagyjam így?Aztán majd csak lesz vmi?

Jó étvágyat!Kép

Anyapoc

 
 


Kryss, Anyapoc,
holnap utanaerdeklodom a cekla pontos keszitesi modjanak, s megirom.

Anyapoc,
hmm, mondasz am valamit... nem fogod elhinni, de epp het elejen derult ki, hogy a Kissogornomnek /12 evesKép/ be kell par napra fekudnie a korhazba. A ferjem meselte el, az O huga, igy csak annyit tudok, hogy neki is azert, mert nagyon sovany, sokat betegeskedik, ezert kivizsgaltak es a vesejenel talaltak valamit. S nem tudta pontosan idezni, hogy mi a diagnozis, de az "osztott" szora emlekezett.
Na, majd rakerdezek, koszi.

Esti eveszethez nem tudok hozzaszolni, mert en eleve nem is adtam eddig ebed utan mar szilard kajat /kiveve utobbi idoben a tejpepet/. Tenyleg, mennyi idosen kell/szoktak uzsonnazni a babak?

-Afonya
 
 


Szia ZsuzsaKép

Probaltad esetlg ugy, hogy az ujjadra teszed az almapuret es ugy probalod meg Elodnek adni? Vagy hagyod, hogy beletapicskoljon es a sajat kezerol nyalogassa le, ha kedve van?
Oklendezes esetleg lehet attol is, ha tul hatra teszed be neki a kajat /bocsi, ha trivialis, de hathaKép/. Az sem jo, ha tul elore kerul a kaja, mert akkor nem tudja a nyelvevel hatrataszigalni. Lehet kiserletezni az allaggal, minel higabbra csinalni es a hofokra is sok baba kenyes. Aztan pl. nalunk az anyatejes kajak sem voltak menok, a fagyasztott mar nem csuszott.
De egyszeruen lehet, hogy meg nem erett ra. En mar csak ugy tudok enni, ha Rekat belerakom a jarokabaKép Aztan megis gebe. Elod meg csak szopik, es mar 8 kilo, tehat nincs miert aggodnodKép
 
 


Sziasztok,
Anyapoc,
a barnát nehezebb. Próbáld meg:
rizslisztbõl csinálj. Ezt lehet úgy, hogy rizst kávédarálón ledarálsz és úgy fõzõd meg, vagy veszel rizslisztet és azt. Nagyon hamar készen van, manónak ízlett.
Evészet: adj neki, 10órait és uzsonnát. Majd akkor este egy ideig elég a szopi.
Mi van a kakimanókkal? Még mindig nagyon masíroznak a pelusba?

Áfonya,
hányszor eszik most Réka?

Zsuzsa,
próbálj meg bébiételt adni neki. De ne kecskemétit. Hipp õszi-alma, vagy stök-alma, srépa-alma. A kanalát (mi olyat vettünk, aminek kifehéredett a közepe mikor túl meleg volt a kaja, ezt imádta, mert puha volt és jól lehetett rágcsálni) add oda neki, csak úgy játéknak, pl. amikor ti esztek. Aztán 2-3 nap múlva, kenjél rá egy kis bébiételt, és úgy add oda neki. Aztán majd kiderül.
Várjuk a beszámolódat.Kép

Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!
Én a céklát jó aléapos mosás és hámozás után jó vékony darabkákra vágom (szerintem lehet reszelni is) és enyhe sós vízbe (lehet köménymagot is beletenni) megfõzöm.Jó sokáig kell! Aztán az egészet turnyizom a merülõvel , ja és fõtt krumplival.Lehet higítani tejjel (anyaKép)
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Áfonya

Remélem,nincs semmi komolybaja Kissógornõdnek!
Ami nekem volt(van is),egy fejlõdési rendellenesség,de ha kezelik,el lehet nõni.Kicsit macerás volt eleinte mindig kontrollra járni hetenként.Azért jó odafigyelni rá,mert nekem sem volt pl. panaszom.Én is hasonló korú voltam,amikor felfedezték,asszem.

Köszi a cékla receptet!Ja,nem találtam a képet a topikodban,írtam is!Kép

Ágci

Kávédaráló nincs,marad a bolti(pedig nem nagyon szeretem,ki tudja,mit darálnak beleKép

Uzsit eszünk egy pár napja.Azt jelenti,hogy 2 alma levét falja be már Bulcsú.Ez majdnem 2 dl.De mindig attól félek,ha nem adok este neki(akkor van,hogy 150-200 ml fõzit eszik meg szopi után),akkor hamar felébred,mert éhes.
Persze rajtam múlik,csak egyszer kellene kipróbálni.
Vagy kicsit rakjam késõbbre az uzsonnát?Pl. ne 4-kor,hanem 5-kor?

Kaki rendezõdik,mióta újra eszünk mindenfélétKépBár néha még nyálkás,de már összeáll(remélem,senki nem most eszik..Kép)
De naponta kétszer van tele a pelus,nem háromnaponta egyszer!Kép
De legalább már gyarapszik,mert most 1 hónapig tartotta csak a súlyát,de már 8 kg-on felül van!Kép

Épp a déli hozzátáplálással kísérletezik ApaKépKár,hogy minden más jobban érdekli a Manót.Hi-hiKép


Szerintetek mit érdemes a következõ turnusból(7 hó után) bevezetni elõször?

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
Philips (Billy) egyszrü, smmi szuperszonikus nincs benne!

En szerintem talan jobb, ha azt szokja meg, hogy este nem eszi tele magat, hiszen sokat enni este nem tul egeszseges. Bar azert lehet hogy kösöbb lazan le tudod rola szoktatni, de nem lehet tudni....

Zsuzsa!
Szerintem raer, ne strapald magad!
Ahogy itt mar többször is olvastam, mast ehet meg eleget, de anyatejet csak az elete elejen, tehat MOST!
Rebi sem eszik szinte kanalas kajat, es voszont sokat hamizik. A cici (szinte) az egyetlen energiaforrasa.Ez nekem is szokatlan, Aaron eleg gyorsan rakapott a kanalazasra, Bar szopott is, majdnem a masodok szülinapjaig(este elalvas elött)

NA jo, most hallom Rebit, sziasztok!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Anyapoc,
lehet kapni, rizslisztet is, akkor nem kell a boltin darálni.
Ágci

Kép
 
 


SziasztokKép

Képzeljétek,pici fiam este bevágott egy egész üveg almadesszertet szopi után.Kép
Holnap megpróbálkozunk az õszibarackkal.

Csak azt nem értem,hogy miért nem lehet olyan üvegeseket kapni,amiben csak egyféle összetevõ van.KépNagyon kevés az ilyen.Peidg nekünk a doki azt mondta,hogy mindent csak önmagában próbáljunk elõször(fõleg az allergia miatt).
Az õszibari is almával együtt van,de csak nem lesz baj.Kép

Teljesen ledöbbentem,hogy a Kecskeméti kajákban mindben van szinte cukor.Talán ezért ilyen olcsó?Sõt,az egyikben vmi sovány tejport is találtam!!!!KépKépMeg sem mertem venni.

Kryss

Ezen én is gondolkoztam,hogy túl sok a kaja estére,de talán ha nappal már többet fog enni mást,akkor nem lesz gond,ha este nem kap annyit.Lassan akarom leszoktatni róla,megpróbálom csökkenteni az esti adagot.Aztán majd meglátjuk.Kép

Ágci

Kipróbálom majd azt.KépKukoricapehelyrõl tudsz(tudtok) vmit?

Zsuzsa

Nem semmi ElõdKépIgazi férfi!Csak a cici..Hiába,tudják,mi a jó!KépNe törõdj vele,majd rátalál az ízekre.Egyik ismerõsünk fia is hasonló korú(mint mi is) és õ sem nagyon eszik még semmit.Én rájöttem,milyen jó is volt,amikor még csak a cici volt.Nem vagyok lusta(mindig),de nagyon kényelmes volt.Pedig hogy vártam én is a hozzátáplálást!!!Kép
Kryssnek borzasztóra igaza van.Kár,hogy elmúlik ez a korszak egyszer.

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Agci,
2003 Március 13 csütörtök - 13h 49-kor nagyon reszletesen leirtam a kajarendet, megkoszonnem, ha elolvasnad.
Kerdesem tovabbra is, hogy uzsonna mikortol legyen, ill. joghurtot mikortol ajanlott szerintetek adni es milyent?

Zsuzsa,
bocsi a rendetlensegert, amit okoztunkKép

Anyapoc, rogton valaszoltam is am ra. Kecskemeti kajak kozt en sem talaltam olyat, amig vegul meg is vettem, cukor, tejpor miatt szinten.
Az egyfajta kajat szerintem ugy kell erteni, hogy egyfajta uj. Vagyis ha mar tudod, hogy az alma mehet, akkor nyugodtan adhatsz neki almas-oszibarackot pl.
Egesz pontosan szerintem gyumolcsoknel az alma, fozelekeknel a krumpli lehet a "tarsanyag" eleinte, mert az tuti nem kavar be.
Es velemenyem szerint azert raknak minden kesz kajaba annyi almat/repat, mert az a legolcsobb.

-Afonya

A ceklat nem felejtettem am el, de még csak felinfo van meg.
 
 


Áfonya és Kata007!

Ti esztek már darabosabb ételt? És babuk használják már a kezüket?

Én most valamelyik nap eszméltem rá, hogy mindjárt egyévesek vagyunk, és még mindig a tiszta pépeset eszi meg csak. Egyszer próbáltam csak egy darabosabb bébiételt, de Kitti úgy megrökönyödött rajta, hogy csak na. A hamcsiba meg belenyúl ugyan kézzel, de aztán csak nézi, meg ki be szorítja az öklét és figyeli a cuppogást, és láthatólag eszébe sincs, hogy megkóstolja. Már attól félek, az érettségijén is kanállal fogja enni a pempõt.Kép

A másik, hogy a 8 hónapos korához képest most (10 múlt) kevesebbet eszik! Egész nap nem fogy több el, mint 2-2,5 bébiételnyi! Ez normális?? (Súlya már vagy két hónapja nem volt mérve, mert most az influenza miatt kijön hozzánk a dokinéni.)

Ja, nálunk szilikon-kanál van, lehet rágcsálni, meg hozzáérhet a foghoz, fogzáskor kiváló. Nagyon szeretjük.
 
 


Ágci! Most olvastalak! Kösz, hogy hívsz Kép Kép, fogok is menni, csak nem most! Influenza-mumus!!!
 
 


Sziasztok,
Bocsi Áfonya, tényleg leírtad.
Most mondjam azt, hogy az én majd 12 kilósom nem eszik ennyit? De tényleg. Próbáld meg kicsit sûríteni a kaját Milupa 7 gabonás pehellyel. Ennek teljesen natúr íze van, kicsit a gyümölcsbe, fõzelékbe, megdobja a kalóriát.
Elõször a túróval,s ajttal kezd, azt már esztek? A joghurtot kb. 10 hónapos korótl, de az sem baj, ha vársz 1 éves korig. Szerintem inkáébb natúr és bele gyümölcs, de próbálkozhatsz boltival is, mert nem biztos, hogy megeszi a natúrt.

Méri,
teljesen normális. Egy éves kora után úgy 14-15 hónaposan majd picit visszaáll, de mivel akkor meg már laktatóbb kajákat kap, szerintem azért sem fognak sokkal többet enni. Fontos, hogy tápláló kajcsikat kapjanak ilyenkor tehát ha kevesebb is fogy, de az egészséges legyen. ost jív a trónörökös, megyünk lefeküdni..)
Ágci

Kép
 
 


sziasztok
A Milupa 7 pelyhest mikortól lehet biztonsággal adni? (most akciós a Rossmanban +rágóka is jár jozzá KépMármint a glutén miatt kérdezem. Tudom, hogy elvileg 6 hótól, de inkább?
bringa
 
 


Áfonya

Ja,miután ide írtam,megtaláltam ám,hogy válaszoltál!Kép
Nem semmi az a kép!És nagyon szép a kislányodKép
Nem is tudom,hogymit adjak majd Bulcsúra,ha céklát etetek vele.
Fõleg most,hogy megfázott,a tüsszentések miatt sokszor a ruháján köt ki a kaja.

Igazad lehet a bébiételekkel kapcsolatban,bár nálunk éppen az alma volt rizikós,mert az apja érzékeny rá.De Bulcsúnál nem okozott gondot:Most csináltam neki sültalmát és nagyon ízlett neki.Teljesen olyan volt,mint az üveges.


Szerintetek milyen etetõszéket érdemesvenni?Lassan aktuális lesz és fogalmam sincs,melyik lenne a legjobb.Annyifélevan és sokminden mással is megjártam már..Kép

Anyapoc

 
 


xsara,
Lebuktal, lattam, Te is aggodos vagy suly ugybenKép ja, es boldog egy evesseget utolag is!

Méri,
a "topicomban" epp hetvegen irtam, hogy nekialltunk darabosat enni, kezzel. Ez reszelt sajt, ill. szetlapitott borso volt. Eszik korbehamozott egesz almat, nagy repat, itt a mennyiseg nem merheto, csak a harapdalas miatt. Aztan kapott nem annyira pepesitett kajat is, szepen meg is ette /igaz, eloszor surunek talaltatott, higitanom kellett/, de az emesztessel voltak gondok, atjott egy az egyben, igy még varok vele. Ill. ma probaltam bananos rizst adni, es nem sikerult teljesen a daralas, kivancsi vagyok a vegtermekreKép

Ma voltunk sulyt meredzkedni, haaaat... viszont doki szerint
- nem vashianyos /nem a bore feherseg a mervado, hanem az ujjbegyek, szajszel, fulcimpa ne legyen sapadt szinu/,
- aztan manapsag tenyleg tobb a husi gyerek, de Rekan eleg hus van, haj meg nem kellKép
- veset nezik UH-n, elvileg ott nem lehet baj, de egy evesen lesz egy kontroll

Joghurtot O is csak 10 honapos, de inkabb 1 eves kor utan ajanl /pedig gyumolcsot mar 4 honaposan javasolt, igaz, nem eroszakoskodott, mikor nemet mondtam/, addig sajtokat /kemeny, nem kocka/ es turot kostolgasson a gyerek. Ja, es 10 honaposan lehet probalkozni a liszttel is, attol majd hizni fog allitolagKép

Anyapoc, kosziKép
Etetoszekrol anno irtam egy kis ertekezest, ha megtalalom, belinkelem.

-Afonya
 
 


Méri!
Nálunk darabos kajcsi olyan formában van, hogy már nem turmixolok, hanem villával töröm a kajcsit. Na meg már a neki való bébikaják is darabosak (mi Nestlé pártiak vagyunk).
Dóri rágcsált már hámozott almát, na az nagyon ízlett neki. Kép Sõt hétvégén káposztás tésztát fõztem. A párom imádja a káposzta torzsáját. Adott egy csíkot Dóri kezébe. Ugye nagyon kemény, rágni nem tudta, de nyalogatta, reszelgette a fogacskájával. Alig tudtuk tõle elvenni! Kép
Aztán õ már eszik krémtúrót, amit én csinálok neki (túró+valamilyen gyümi). Ez is nagyon menõ nála!

Hát ennyi! Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

A kiwit a magok miatt nem lehet adni csak kesobb, de ha kivagom a magokat? Ti mikor adtatok?

Kati
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Etetöszeket en egyszerüt vettem, müanyag, semmi allithato nincs rajta, de en csak akkortol akartam hasznalni, amikor biztosan ül Rebi. Nem is parnazott, de nem tünt ugy, hogy zavarta volna Aaront. Övet lehet raerösiteni, es egy asztalkat is, de Aaron egyszer sem akart nem ülve maradni.Vagy hat nem is tudom, de nem volt odaövezesre szükseg.Ezt IKEA-ban vettem, anno kb.300 Schillingert. Szet lehet szedni: a labat es az ülöket egymastol. A labat össze lehet csukni.
MOst ugy tünik, mindenki olyan hiper szuper, ide-oda allithato ülest vesz(ne vegyetek kötözködesnekKép!!!), de lehet, hogy mast nem is igen lehet kapni. Meg hat en nagy IKEA rajongo vagyok es ha ott latok valamit jo aron, nem nezek utana babafelszereles boltban.

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Kati,
igen, ah kivûágod a magokat (j kis melóKép ) akkor lehet. Már megpróbálhatod. még így is székletlazító lehet, ne csodálkozz rajta.
Ágci
Ágci
 


Sziasztok!

Ágci! vagy bárki, aki ezt biztosan tudja!
Nálunk épp székletlazításra van (állandó) szükség. A dokinéni búzakorpát mondott joghurttal (10 hónaposak vagyunk), de nem tudom, korpát lehet-e. A Kismamtráblázatban a búza mehet 6 hós kortól, a "teljes kiõrlésû gabona" viszont csak 1 éves kortól. Miután utóbbiban benne van a korpa is, nem tudom, mitévõ legyek.
 
 


Áfonya

Várom,ha megtalálod, feltétlenül linkeld be, mert szorít az idõ.KépKép

Kryss

Jónak hangzik, én sem akarok semmi extrát, mert azokkal mindig csak rosszul jártam. IKEA itt ugyan nincs,meg normális bababoltok sem, de vhogy megoldom ezt is.


Nem korai még 7 hónaposan borsót adni a babának? Nálunk így is nagy pukik vannakKépA Kismamatáblában olvastam és kicsit meglepett.

Anyapoc

 
 


Méri,
megpróbálhatod nyugodtan. Stök, õszibarack, rostos lé, szilvalekvár? Ezek nem jók?
A borsót én csak passzírozva adnám, de sóska, spenót, saláta, ezek mehetnek és még jó is.
Ágci

Kép
 
 


Köszi Ágci! Az a baj, hogy nagyon válogatós. A sütõtök mellé kell még valami, mert nem eheti folyton, õszit, szilvát nem eszi meg, rostos lét nem hajlandó inni Kép

Anyapoc! Én csak azt mondanám mit ne: a(z olcsó) székké asztallá alakítható fa etetõszéket ne! Mi azt vettük elõször; az csak az egyik baj, hogy miután összeszereltük, két ponton is billeg, lehetetlen kicselezni; a másik, hogy nagyon instabil, még a gyereket beövezve is folyton attól féltem: hátat fordítok és felborul. (Aztán vettünk a Brendonban a legolcsóbb mûanyag Rossi fajtából - azzal nagyon elégedett vagyok.)
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy a puffasztott termékek (pl. barnarízs vagy köles) is adhatók-e 8 hónapos babának? A tápértékük is érdekelne. Nagyon köszönöm.
Szami
szami
 


Sziasztok!

Szerintetek lehet egy 6 hónapos babának marhahúsos és bárányhúsos HIPP bébiételt adni (azokra az van írva, hogy 5 hónapos kortól)? Gyümölcsöt és zöldéget már kapott, de kezd lassan besárgulni a sütötök és sárga/õszibaracktól.

Ti hogyan oldjátok meg ezt a zöldségszegény idõszakot?

Bocs, ha már volt róla szó, de most nem volt idõm végigolvasni a topicot.
Köszi
Milla
 
 


Milla!

Adhatsz mar fagyasztott meggyet is, csak a hejat huzd le, nem olyan nehez. Keverheted massal is, alma, oszi.

Kati
 


Milla,
szerintem a baracktol nem sargul, viszont a sargarepatol rendesenKép Epp ezert nekunk nem igazan jonnek be a kesz kajak, mert szinte mindegyikben van, sot, az a tippem, hogy egy uvegnek is a nagy reszet az teszi ki, az a le
golcsobb alkotoelem. Eleg megnezni a szinuket. Nem tudom, miota kap mast is a babad, nalunk elso idokben a krumpli volt a fo kaja, es hozza keves borso, cekla, karfiol. En egyszer raszantam magam, akkor nagyobb mennyiseget foztem/passziroztam es lefagyasztottam.
Husok kozul elsokent a szarnyasok javallottak, csirke, pulyka, inkabb olyat valassz.
Nem tudom, ki hogy van vele, de nalunk a gyerek siman megeszi 2-3 nap is ugyanazt a kajat. Gyumolcsot meg mar hetek ota csak alma-banan-korte harmasbol kap, max hetvegen szilva-meggy-oszibarack kozul, mert azok pepecselosek.

Anyapoc,
etetoszek: en megvettem a dragat, Peg Perego Prima Pappa, kb 40-ert. Utolag mar nem vagyok biztos benne, hogy megerte.
Ami vetelkor mellette szolt:
- kettalcas /sose hasznaltam ki az elonyet/
- osszecsukhato, viszonylag kicsire /azt hittem, majd viszem kocsiban, tevedtem, annyit nem jatszik el a gyerek. Lakasban meg nem csukom ossze/
- allithato magassag /ez jo, bar egy ha vetelkor tudod, mekkora asztalhoz fogod a kesobbiekben odatolni talca nelkul, akkor olyat kell venni, ami pont jo hozza, es akkor ez is feleslegesse valik. Reka 6 honaposan kezdett el enni mast es most, 9 honaposan mar asztalnal ul/
- dontheto ules /ezt sem igazan hasznaltam ki, mert en mar csak akkor kezdtem etetni szekben, mikor mar tudott ulni. Viszont ha Te mar elobb ulteted, akkor ez a hatradontott allas nagyon jo lehet/
-stabil, 5 pontos ov, gyerek laba kozt lecsuszasgatlo, ami kesobb kiveheto
-konnyen takarithato.

Nekem a faszékek is tetszettek, de nekem is mondtak, hogy a gyerek ellokheti magat faltol, vagy akar csak lenduletbol, ezert mindenkepp stabilat vegyek.
Most mar nem vennem ezt a dragat, 20 korulert mar vannak egesz jok. Vagy hasznalt Peregot, epp hirdet is valaki ittKép
-Afonya
 
 


Köszi a jótanácsokat.

Sajnos pont marha és bárányhúsos volt a boltban Kép. Mindegy, akkor marad a krumpli, az magában még úgysem volt. Idén nyáron már teszek el mélyhûtõbe zöldség-gyümit, de tavaly sajnos nem voltam ilyen elõrelátó.

Jó tavaszodást és köszi mégegyszer.
Milla
 
 


Miért ne lehetne marha és bárányhúsos BÉBIÉTELT adni egy bébinek?!
Sõt, ha elég puhára van sütve, akkor már az elsõ metszõfogak kibújásakor lehet sütve is adni nekik a húst rágcsálni! A babák nem gyomorbetegek, nem kell diétázniuk!
Roch
 


tudod mit, adjál te egy 4 hónapos gyereknek sült marhahúst rágcsálni
x
 


A mi gyerekünk öthónaposan már megette a reszteltmájat, és azóta is nagyon szereti. Egészséges, erõs, és míg a ti diétán felnövõ gyerekeitek satnyák és betegesek maradnak, addig az én húsevõ magzatom boldog és teljes életet fog élni!
xx
 


Te már most beteg vagyKép
Névtelen
 


Egyetlen üdvözítõ megoldás a tejbepapi?!
Adjátok csak a HIPPet majd kétéves korában addigra talán nem fog ártani a gyereknek.
Az én gyerekem jóétvággyal eszik mindent, nem válogat, ez a fõ. Ti meg csak kotyvasztgassátok a kímélõ ételeket!
xxx
 


Sziasztok!

Hú,nem semmi ez a néhány sor itt felettem.KépAzért én maradok visszafogottabb.

Köszi az ötleteket az etetõszékhez,azt hiszem,lesz mit nézelõdnöm.

Méri

Az mit jelent,hogy legolcsóbb?Milyen árban volt?Igazság szeritn eddig a faszékek tetszettek,de ezek után megfontolom.

Áfonya

Nagyon jó az értekezésed,sokat segít,remélem.Kép
Nem akarlak sürgetni,de a cékla receptje hogy áll?
Olvastam,hogy esztek már szilvát és meggyet.Ezekbõl az is jó,ami bolti(fagyasztott)?

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Nevtelenek,
Istenem, hat nem vagyunk egyformak, van ez igy: kulonbozik a velemenyunk, kulonbozik a stilusunkKép

Anyapoc,
etetoszekrol epp most megy egy "vita" itt.
Cekla ugyben eddig felsiker, ezert nem is irtam. Sutoben sul, hejastol es egyenkent alufoliaba csomagolva, kb 2 oran at.
Elkeszites modja recepkonyvben rejlik, amit epp nem talalt AnyosomKép Rakerdezek majd holnap, hogy elokerult-e.

Szilva, meggy: nem fagyasztottam le nyaronKép, en csak mirelitet tudok adni. /Ill. banan melle neha adok a kesz szilva bebikajabol par kanallal, hashajto gyanant. De kecskemeti cukros termek, ezert nem komalom nagyon./

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Csak, hogy még nehezebben tudj dönteni! Kép

Az öcséméknek fa etetõszéket (kisasztal+székké alakítható) vettünk, mert egy ismerõsünknél nagyon praktikusnak láttuk. Soha nem borult fel vele a gyerek, soha semmilyen gondjuk nem volt vele. A gyerek elmúlt két éves, levették a székrõl a tálcát, hogy egyedül is bele tudjon ülni, s a mai napig abban eszik az asztalnál, s imád benne játszani ha kisasztal+székké szedik.
Ezek után mi is ilyet vettünk Dórinak. Én nagyon szeretem, nekünk borulás még nem volt, bár Dórikám elég jó súlyban van. Vagy talán pont ezért? Én is szétszedem neki mostanában elég gyakran és nagyon szeret kockákat pakolni az asztalkán.

Afonya!
Az a cékla recept engem is érdekelne, mert Dóri az utóbbi idõben nem hajlandó megenni nem csak a céklát, de még mást sem ha megérzi benne a cékla ízét. Kép Hátha így másabb íze van...

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

A névtelenek topicot tévesztettek Kép.

Jelentem találtam vilmoskörtés, répás, sõt áfonyás HIPP-et is. Még csak most fogjuk kipróbálni, de sokat remélek tõle.

Milla
 
 


Sziasztok!

Csak elújságolnám, hogy a korpa egyszerûen csodát mûvelt Kitti kakájával. És még simán meg is eszi.

Anyapoc! A faszék kb. 7-8E Ft. (opl. Corában volt akciós). A Rossi (a legolécsóbb mûanyag terpeszlábas a Brendonban) 13E volt.
 
 


Méri,
de jó. Hol vetted? És hogy adod végül neki? Belekevered vmibe?
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

A puffasztott termékekrõl akkor senki nem tud nekem semmit írni? :-(( (március 21.13.58)

Szami
Szami
 


sziasztok
egyik bnõm szeretné tudni, hogy egy 9 hónaposnak adható-e sárgaborsó és egyáltalán a hüvelyesek. Mit tudtok errõl?
Én meg akkor még egyszer megkérdezem: a 7 gabonás pelyhet mikortól szabad adni?

Áfonya, Kataa
Én is köszönettel olvasom az etetõszékes részleteket, mert nálunk is pont aktuális.

bringa
 
 


Sziasztok!

En gabonapehely helyett ZSEMLEMORZSAval szoktam suriteni a fiamnak a gyumolcspepet, joghurtot, es ha veletlenul tul higra sikerul, a kesz fozeleket is. Szerencsere fiam jo evo, es meg szopik is, ugyhogy biztos vagyok benne, hogy semmi szuksege ra, hogy egyszerre 7 kulonbozo gabonaval es mestersegesen hozzadaadott vitaminokkal bombazzam ot. Egyszeru, tejpor nelkuli gabonapehelybol meg sajnos Magyarorszagon nincs tul nagy valasztek... Fiam a meregdraga bolti gabonapelyhet is joizuen megette, de a zsemlemorzsas pepeket legalabb annyira imadja! Kép

Krizsa
Krizsa
 


Sziasztok

Hát az etetõszék tényleg nem egyszerû:asszem amikor vételre kerül a sor,beleültetem Bulcsút,megetetem benne,szétszedetem,összerakatom...Rontombontom..KépKépKép
Mi lesz ebbõl?De köszi az infókat!Ha még eszetekbe jut vmi,hogy mire figyeljek,köszönettel elolvasom!

Áfonya

Szilvából mennyi lehet az a mennyiség,ami már hajtós?Mert kezd nagyon összeállni kaka Képés az alma nem igazán segít.
Akecskeméti nekem sem szimpi.Nemmmm hogy cukor,egy csomó más "hülyeség" van benne.
A céklát várom rendületlenülKépKépKépAddig megpróbálom a simán alufóliást,úgyis szokni kell.

Kata

Milyen márkájú,amit Dórinak vettetek?Mert gondolom ebben rejlik a dolog kulcsa..Kép

Bringa

A babagondozási könyv azt írja,hogy max. hetente 2 szer.Dehogy mi az igaz? Megy az etetõszékmizéria nálatok is?

Szami

Ennek utána kell nézni.Vagy tud vki vmit?Kép

Zsuzsa

Elõd mennyi idõs?Miért is satnya?!

Sûrítés:én rizspéppel sûrítek,mert a krumpli nálunk nem megyen.De a 7 pelyhest nem lehet magában adni,Vagy ez hülyeség?

Anyapoc

 
 


Szami,
köles 1 éves kor után, barna rizs adható. De igazából, akár szoptatsz, akár tápit kap a baba, szerintem a gyümölcsök, zöldségek még nagyon elég egy ekkora babának. igazán szép lett ez az elõzõ mondat. A babák nem igénylik annyira a változatosságot, nem fontos mindennap mást adni neki. Úgy meg simán húzni lehet az idõt.

Bringa,
sborsó, feles borsó, csicseriborsó, bab, szójabab 1 éves kor után. Zborsó passzírozva héj nélkül mehet. Mondjuk én aztán héjjal nem vártam meg az 1 évet, nagyon szerette, picit próbáltuk (10 hótól), semmi baja nem volt a pocaknak, adtam neki többet is. Azóta is imádja.Kép

Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Szami,
sajna en sem tudok roluk semmit /kerdezd AgcitKép/, nekem mondjuk nem szimpatikus, de meg nem tudom mondani, mmiert. Talan olyan muvi, azert.

Etetoszekek: bevallom, en neha magarahagyom benne Rekat, pl. a masik helyisegben levo hutohoz megyek, vagy epp csong a telefon, stb.. vagy akar csak hatatforditok, mert mosogatok, mikrozok, stb. Nyugodt vagyok, mert tuti nem borul fel. Minden masban szerintem tokeletesen megfelel a fa-etetoszek is. A biztonsagarol meg hallani mindket oldal velemenyet, nem tudom.

Huvelyesek: allitolag puffasztanak /ezt mondjuk en is erzemKép/, de a babak hejuk nelkul kapjak. En viszonylag koran adtam neki, nem volt belole gond, de Reka sose volt hasfajos.

bringa,
a 7 gabonas glutentartalmu, tehat az ujkori nezetek szerint 10 honapos kor korul javasoltak, egyes nevtelenek szerint sokkal korabban is.

Krizsa,
jo otlet ez a zsemlemorzsa is. Talan annyi kulonbseg van, hogy a gabonaknak nagyobb a rosttartalma, ami kaki ugyben jol johet, lasd Meri esetek a korpavalKép Sima zabpehelyt, rizspehelyt, ilyeneket gyogynoveny-, reformboltokban, DM-ben is lehet kapni pl.

-Afonya
 
 


opsz, amikor elkezdtem gepelni, meg nem volt itt Agci irasaKép

-Afonya
Afonya
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: