Új privát üzeneted érkezett!

Betsy,
köszönjük! Ma megyünk a fotózásra, mert tegnap munka meg minden mellett nem értünk volna oda, vagy csak már délután, de jobba reggel, még frissen. Tegnap csak csokis palacsintát sütöttünk, és ennyi, kicseréltük a függőjét nagyosra, kapott cikk-cakk ollót meg az apja hozott neki albumba ragasztós képeket, ezeket már emigy is megvettük neki, nem direkt volt, de elraktuk, mert igy legalább volt rá alkalom odaadni, és legalább kissé más napja volt Nikinek, izgalmasabb. Meg még voltunk kiválasztani a két kiscicáját is, úgyhogy nem panaszkodhat, mikulásra hozhatjuk őket, amiért persze sikerült kiverni a hisztit, de nagyon ám, hogy miért nem tegnap, de ez érthető is, annyira szeretne már cicát, amióta elment az övé, azóta... szóval összességében jól sikerült a tegnapi nap.
Az ágyát várjuk, hogy csinálja a barátunk, majd először el kell, hogy kapja a műhelyt a mestertől, az anyagot, amivel be lesz húzva már anyu megvette, a matracot pedig húzzuk-halasszuk a megrendelést, mert sokba kerül... talán karácsonyra meglesz, de ez attól függ igazán, aki csinálja.
Tényleg, Bence milyen ajándékokat kapott? Vagy irtad volna, csak én siklottam el felette? És tetszenek neki(k)?

Arikon,
várom a 4d képeket!

Judy,
én is olvaslak, nem semmi amin keresztül mentek, de reméljük hamarosan jobb lesz!
sirkici
 
 


Sziasztok,

Vagyok ám én is, csak ezer a dolgom, persze Bazsival, naná kivel mással. Az elmúlt 2 hétben mindenből témazárót írtak, és még nincs vége. Nagyon elfáradtam már agyilag. Képzeljétek még rajzból is van egy csomó elmélet, most azzal küszködünk. :oops: :oops:

Barbi még mindig hurutos, de már csak keveset köhög.Viszont az orrából még mindig jön a trutyi.

Dani teljesen meggyógyult, Bazsi meg el sem kapta ezt a nyavaját.

Barihimlőt megúsztuk. Ráérünk még az oviban.
Amúgy januárban elkezdjük az ovi nézést. Hihetetlen, hogy már Barbi is itt tart.

Izus meg végre elkezdte alkalmazni a hasról hátra fordulást. Ha hasra teszem azonnal visszafordul. Nagyon szépen emelgeti már a fejét és újabban meg az a mániája, hogy dugdozza ki a nyelvét. Olyan cukker. Sokat gagyorászik, de sajna még mindig nem szeret egyedül lenni és ordít ha nem vele foglalkoznak. Jól elrontottam.És csak és kizárólag cicin alszik, ráadásul mellettem az ágyban. Szegény apa már kiszorult az ágyból, külön szobában alszik. Mondjuk fél 5-kor kel, és így legalább nem ébreszti fel a kicsiket. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Arikon,
Én is kiváncsi vagyok a 4D-s képekre. :lol:
Betsy,
Szupik a szülinapi képek. :lol: Na meg a torták is. (karácsony szuper időszak a tesztelésre) :lol:
Szedünk valami hülye nevű immunerősítős vitamint+C vitamin. Talán most már a kötelező őszi megfázást letudtuk. :lol:
Sirki,
Majd tegyél ám megint képeket a fotózásból. Olyan szépek mindig. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Judy,
és Betsy neked is irom, mielőtt még azt hinnétek, hogy nem akarok feltenni képeket, most először, ezt nem gondoltam volna, de a hölgyeményem nem akart fényképezkedni. Mondtam is, hogy nem kell kép, annyira szomorú voltam, talán inkább csalódott, de hiába volt minden próbálkozás, egyetlen egy kép lett, amit elfogadhatónak tartok, de azt is csak némi montázzsal, de hogy lesz-e belőle valami, nemtudom. De mi apával lefényképezkedtünk, úgyis rég nem készült már rólunk közös fotó, csak kettőnkről... :roll: :lol:
sirkici
 
 


És Judy,
DANINAK NAGYON NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!
sirkici
 
 


Sirki: Rékának is volt egy ilyen korszaka. Illetve olykor akar fényképezkedni, máskor meg bojkottál. Próbálgatja az oroszlán körmeit. :-)

Rólatok is jöhet ám fotó! :-)

Judy: Daninak nagyon boldog 10 éves fennállást! :-)

Betsy:

Kép
jaimee1
 
 


Jaimee,
mondjuk a kishölgy mostanság mindenben próbálgatja a körmeit, sokszor falra mászok az ilyen dolgoktól, hogy egyszer akarom, máskor meg nem, meg még az hagyján, nálunk most az megy már egy ideje, hogy azt mondja valamire, hogy igen, és mire odaadod neki, vagy megcsinálod, stb., akkorra nyarvog, hogy nem kell. Na, nálam ez teszi be az ajtót. Egy jó ideig tűröm, de aztán már nagyon elegem lesz a hülyeségből. És még ezt megtejeli, hogy nem is beszél, igy még csak nem is értem sokszor, hogy most akkor mi van. Remélem ez feljődési sajátosság, úgy a két és fél éveseknél, mert különben nagyon elrontottam valamit... szóval a lényeg, hogy ő se tudja mit akar, de ha valamit nem akar, akkor olyan makacs BIKA (pont mint az apja), hogy olyankor semmi sem veheti rá az ellenkezőjére. Ez a bikák "rossz" tulajdonsága, emigy meg rengeteg pozitiv is van, a legjobb, hogy nyugodtak... :lol:
sirkici
 
 


Sirki: Igen, ez életkori sajátosság, teljesen normális. Még ha néha az én hajam is égnek áll, sokszor egész nap. :D Rájön, hogy jéé, van saját akarata és nem is muszáj azt csinálni, amit anya mond. (Pedig milyen szép időszak volt, amikor bármit kértem tőle, azonnal teljesítette.) Nálunk olyasmi szokott lenni, hogy kell Rékának x dolog. Ja, nem, y kell. Ja, nem, mégis x. :roll: És ha y-t kapja, hát kitör a világvége.

Makacs a Bika? Ez még nem látszik Zalánon, de nyugodtnak tényleg nagyon nagyon nyugodt. Még a féléves Rékán is túltesz nyugalomban.
jaimee1
 
 


Sziasztok,

Köszönjük szépen a köszöntéseket. Majd hétvégén üljük meg igazából, de még mindig nem tudjuk mit vegyünk. :lol: :lol:

Sirki, Jaimee,
Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de lesz ez még így sem. :lol: :lol: Ha-ha-ha-ha............. :lol: :lol: Ez csak a kezdet. És azt mondják a lányokkal nehezebb mint a fiúkkal. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Voltunk ma 5 hós tanácsadáson. Megkapta a rota 2. felét. Ügyesen lenyelte. Nagyokat vigyorgott a doktornénire, tudta hogy ma nem fogja bökni. :lol: :lol:
Kis húsgombóc 8,22 kg és 68 cm. :lol: :lol: Hízik mint a kölökgólya. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Jaimee,
kösz a megnyugtatást, hogy nem vagyok egyedül eme problémával. MOndjuk nálunk ilyen nincs, hogy x vagy y, vagy talán néha, de mivel nem beszél, igy általában csak az van, hogy nemtudom mit akar, ő nyarvog, én meg füstölök már a végén, de gondolom az ő kis agyacskájában van x meg y is, csak nem tudja kimondani, igy marad a nyarvogás, nem tud mást csinálni. Mindig azt mondják nekem, hogy ha majd beszél az se jobb, mert akkor is hisztizik, vagy felesel, stb., de szerintem akkor is jobb, ha mondja, és legalább tudom, hogy mi a baja, mire a nagy felhajtás. MÁsfelől meg sajnos sosem szerettem (mert nem tudtam általában kitalálni) az ilyen barkóba, activity dolgokat... :roll: :lol:

Judy,
kösz neked is a hozzászólást, és hogy lesz még roszabb is... na neeee... én a jobban reménykedem, de igaz ami igaz, már annyiszor bebizonyosodott, hogy azt hiszi az ember lánya első gyermekénél, hogy amig kicsi addig sok a gond, utána már csak könnyebb lesz, és valahogy mindig ráeszmél, hogy nem igaz, inkább a forditottja igaz... és miért nehezebb a lányokkal, én ezt nem tudom elképzelni... :oops:
Izi baba nagyon ügyes volt! :lol:

Betsy,
?????????? hol vagy elveszve? Ovival hogy álltok?
sirkici
 
 


Sirki: Igen, szerintem alapvetően a hiszti életkori sajátosság, az jön akkor is ha beszél a baba, akkor is ha nem. Előbb vagy utóbb. Nem sok kivételt tudok, ahol nincs hiszti. Max. az a hiszti szűnik meg, ami azért tör ki a csemetén, mert nem tudja megértetni magát. :-)

Judy: Nagyon fajin paraméterei vannak Izinek. :-))) Én nem hiszek az ilyesmiben, hogy pusztán a nemen bármi is múlna, de a családi statisztika azt mutatja, hogy a fiúkkal tényleg egyszerűbb. :-) Egyébként én félek a kamaszkortól...Még jó messze van szerencsére....

Ezek szerint nálatok ötöskénél megint pasi a cél? :wink:

Betsy: Tényleg írhatnál, csak pár sort. Naaaa.....Jól vagytok, ugye?
Jaj, akartam írni, vetettem minap egy pillantást a ovis menüre és nagyon meglepődtem. Nem is főzelék van minden nap, hanem nagyon sokszor RIZS. Mondta is egy anyuka, hogy kínainak nézik a gyerekeket. :-))) Hátttt, Réka megeszi a rizst....de azt nem mondanám, hogy falja és kétpofára tömi magába.....
jaimee1
 
 


Sziasztok!

SIRKICI: Sajnálom, hogy Nikiről nem sikerült képeket csinálni. De akkor miért nem pillanatfelvételeket csinált? Nem lett volna baj, ha nem beállított, nem? Azért majd rakd fel azt az egyet, meg a Ti közös fotóitokat. Nem írtam, hogy miket kapott Bence, ugyanis most úgy döntöttünk, hogy senki ne vegyen neki ajándékot, hanem mindenki pénzt adott. Rengeteg társasjátékunk van (több mint 40), az új szobájukban félő, hogy nem fog elférni, és ugye itt a télapó, karácsony, amikor megint lesznek új játékok (minimum 8 ), ezért volt ez a döntés. Persze így is kapott mesekönyveket, foglalkoztatót, kirakót, mert senki nem akart üres kézzel jönni, de ezek csak apróságok. Ovival kapcsolatban mit szeretnél tudni? Szeptember óta folyamatosan jár Bence, továbbra is csak délelőtt. Már többször előjött a nátha, köhögés, de ez elkerülhetetlen, mert nátha és köhögés miatt nem igen tartják otthon a gyerekeket, így könnyen elkapja Bence. És ő hiába marad itthon, ha ki is kúrálom, gyorsan elkapja újra. Amúgy szeret járni továbbra is, sokat tanul, fejlődik. Ott alvással még várunk. Azt a mesét, amit ajánlottam (Dóra a felfedező) nem szokta nézni Niki?
JAIMEE: Köszi a drukkot, nagyon aranyos ez a kislány, elfogadnék hasonlót! :wink: Nálunk sincs mindennap főzelék az oviban, de azért sűrűn azt esznek. Ma pl. spenót volt, Peti imádja, Bence nem tudom, megette e. Ő azt mondta, csak a krumplit ette, a ruháján se voltak zöld foltok :lol: , de majd holnap rákérdezek az óvónőtől. Viszont a rizst szeretik mindketten, pedig én nem igen szoktam azt főzni. Mindig mindketten szinte mindenből repetáznak az oviban, mégis Bence a legkisebb súlyban és hosszban is a csoportjában. Igaz, korban is a legkisebb, meg ugye születésekor se volt óriás. Szerintem Réka is másképp fog viselkedni gyerekek közt minden szempontból, majd meglátod. Zalán hogy van? Miket csinál már? Friss fotó?
JUDY: Hú, nem semmi méretei vannak Izinek! Gratula neki az átforduláshoz! Biztos nagyon édes lehet, ahogy gagyarászik. A cicin elalvásról meg le fog szokni,kb. úgy 17 hós kora körül :P Csodállak, hogy hogy van időd, energiád tanulni Bazsival. Még szerencse, hogy legalább Dani szorgalmasabb. Peti egyelőre úgy tűnik érdeklődő, és szívesen csinálja a feladatokat, de ez még változhat, mire suliba kerül (2 év múlva). Mostanában állandóan azt kérdezgeti, hogy hogy fedezték fel a lámpát, kereket stb, így meg is rendeltem neki a „Heuréka! Találmányok az ókortól napjainkig” könyvet. Meg van esetleg ez a fiúknak? Belelapoztam, szerintem nagyon jó!
GYABLONKA: Hogy vagytok? Mi újság? Már lassan 2 hete nem írtál! Köszönjük a Noddy-s köszöntőt, honnan van?
ARIKON: Várom majd a 4D képeket! Vettetek esetleg valami újat mostanában Levinek? Eltelnek az ünnepek, utána már készítheted is össze a kórházi csomagot. Hol is fogsz szülni pontosan? Babkocsit megvettétek már?
RÓLUNK: Mint írtam, nem sok időm van, mindig van valami elintézni való, vagy program stb. A héten szülői értekezleten is voltam Bencének, december 17-én lesz az utolsó nap az oviban, utána már csak január 3-án mennek a fiúk. Bence egyre többet beszél, sőt mondhatni egész nap, de még mindig nem olyan folyékonyan, mint kellene. De nagyon aranyos így is. A hisztihez annyit szólnék hozzá, hogy akkor Bence kivétel, mert még soha nem hisztizett, rendkívül szófogadó, egész nap mosolyog, de Peti bepótolta az ő hisztijét, sőt van, hogy még most is, lassan 6 évesen is sír a semmiért. Most szombaton megyünk a szokásos karácsonyi fotózásra, jövő hét vasárnap pedig a cirkuszba, ismét az lesz az egyik télapó ajándék. Karácsonyi ajándékok már megvannak a fejemben, lassan megrendelem őket. Kívánság csak Peti részéről van, Bencének teljesen mindegy. Közben voltunk Bencével allergia vizsgálaton, de semmire nem allergiás, és mindkét fiúval vérvételen. Petinek a hasfájás miatt, Bencének az állandó hörghurut miatt. Ügyesek voltak, Petinek 4 kémcsővel vettek, csak annyit mondott, hogy "juj, ez fáj", Bencének 5 kémcső, ő kicsit sirdogált, de le a kalappal előtte, mert szerintem egy felnőttnek se kellemes a vérvétel, pláne, hogy éhgyomorra voltunk, és egy csomót várakoztunk is. Eredmény csak 6 hét múlva lesz. A házon is folyamatosan dolgozgatunk. Most a csatornát cserélik, meg a tetőn körbe a gerendákat. Hétvégén már a glettelés folyik. Még idén beköttetjük a gázt (új cirkó, radiátorok, csövek), és aztán indulhat a festés, burkolás, berendezés. Már jó lenne ott lakni, de inkább legyen lassan kész, csak olyan legyen, amilyet szeretnénk. Én újra dolgozok”, március 22-ig tartanak a szabadságok, a fizetésemet is emelték, majd meglátjuk, hogy visszamegyek e, vagy sem :wink:
Vendég
 


Jaimee
igen, igen... :lol: :lol: :lol: bár ezek szerint mégis vannak kivételek, lásd Bencét! :D

Betsy,
mindig pillanatfelvételeket készitünk, ő leül, feláll, mászkál, térdel, közben apa csak csattogtat, azért is van mindig annyi rengeteg kép, és utána szelektálnánk, ha tudnánk, mert mind nagyon jó szokott lenni, igy nehéz a döntés. Majd felrakom, most ott van megcsináláson, valszeg a jövő héten lesz kész. Mesét bármit betehetek neki, nem nézi, csak a Mickey érdekli, de sajnos már az sem, mert rengetegszer látta, és unalmas neki, ha el is kezdi nézni, unja, ugrál, forog közben, látszik, hogy nem érdekli, de mondjuk meg is értem.
Bence nagyon ügyes kisfiú, a hisztivel, az ovival meg mindennel kapcsolatban is. A vérvételen is nagyon ügyesek voltak Petivel. De jó, hogy ilyen szépen készül a házatok, tudom, még sok teendő van a beköltözésig, de azért már nem is annyira... mikorra tervezitek a költözést? Munkahelyre kiváncsian várom, hogy visszamész-e? :wink: És nagyon várom a karácsonyi fotóitokat!
sirkici
 
 


Sziasztok Lányok!

Ígérem, nemsokára küldöm Betsynek a képeket, csak elég sokfelé rohangált a Zuram, én meg továbbra is bénázom a szkenneléssel, ezért is marad rá ez a feladat. :D

Bika horoszkóphoz hozzászólva én is az vagyok, és elfogultság nélkül állítom, h. a makacsság igaz! :D De a nyugodtság is!!!! :D
Levikénk vízöntő lesz, mint az Apukája, aminek nagyon örülök. Nyugodt, kiegyensúlyozott, jólelkű, könnyen barátkozó! elfogultság nélkül állíthatom :)

Betsy,
Majd esetleg Te is tehetnél fel a házatokról képeket, nagyon kíváncsi vagyok!!! :)
A régi MÁV kórházban (most ÁEK) a Podmaniczky u.-ban. Dec. 8-án megyünk szülésfelkészítőre, és megnézhetjük a szülőszobát is. Juj, azért már kezdek izgulni.... :roll: :)
igen, vásárolgatunk továbbra is, amit nagyon élvezek. A babakocsi is meg van, azt is lefotózom. Babakád, pelenkázó, angel care, és persze a babaruhák is gyűlnek. Ezzel kapcsolatban kérdeznék mindenkit, h. mekkora body, rugi kellett a porontyokra születésük után? Ha megtennétek, h. leírnátok mennyivel született a baba és mekkora méret kellett neki?

Kép
arikon78
 
 


Arikon,
kezd már izgalmas lenni... :wink: :lol: :lol:
A bodykból egy-két db 56-os untig elég, szitne csak azért kell, hogy legyen mibe hazahozni a porontyot a kórházból, azt nagyon gyorsan kinövik, inkább 62-eseket érdemes vásárolni, de semmiből sem sokat, hisz fél éves korukig hihetetlen iramban nőnek, másfelől meg ez a méret dolog gyártótól is függ, persze lehet általánositani, de van olyan, hogy például egyik bodyja 74-es, a másik meg 62-es...
sirkici
 
 


SIRKICI: Ha megírod a címeteket, szívesen küldök Nikinek Dóra a felfedező illetve Mickey egér játszótere DVD-t, de van Barátaim: Tigris és Micimackó sorozat is. A Dórából közel 50 rész van meg, a Mickey-ből 17, Micimackóból (Zűroldók) 16. Nem azért küldeném, hogy rászoktassam a TV-zésre, hanem mert szerintem ebből tényleg tanul, hacsak 1-1 szót is mindennap, de mindenképp hasznos. A Dórát szerintem nincs olyan kisgyerek, aki nem szeretné. Ezt nézesd meg vele, ha érdekli, tényleg elküldöm a DVD-ket.
http://www.gyerekfilmek.hu/gyerekvideo. ... fedezo-1-1.
Költözésre nem tudok időpontot írni, minden pénzfüggő. A gáz bevezetése, ami még decemberben lesz, milliós tétel, és utána a többi sem lesz kevés, mert minden bútorból újat veszünk, innen semmit nem viszünk. Egyébként a tegnapi fotózáson az egyik „beállításban” Bence se akart benne lenni. Családit csináltattunk lila háttérrel, aztán a 4 gyerkőcről képet, ezenkívül két beöltözős volt. Eddig minden simán ment, de az utolsó, amit választottam, már nem tetszett Bencének. Az egy sima zöld háttér lett volna, bugyiban és télapó sapiban. Peti a földön feküdt, Bencének egy ajándék dobozba kellett volna bebújnia, de nem volt hozzá kedve, így csak Petiről lett kép ebből a fajtából. Télapó körül lesznek meg a képek.
ARIKON: Szívesen tennék képet a házról, de így még elég snassz. Úgy lett volna értelme, ha „ilyen volt, ilyen lett” képekkel illusztrálnám, de nem fotóztam az eredeti állapotról. Falakat bontottunk, vittünk arrébb, építettünk hozzá előszobát, gipszkartonoztunk, meg ugye a nyílászárók az, ami még szembetűnő. Ha már beköltöztünk, vagy legalább lesz egy helyiség, ami totál kész lesz, akkor szívesen mutatok fotót. Kérdésedre válaszolva, én 56-os bodykat is vettem, mert a fiúk 46 és 49 centivel születtek, így nekik még kellett, de ha pl. 68-asat adtam rájuk, az sem volt feltűnő, mert az ujját, ha hosszú, fel lehet hajtani, a többit meg a nadrág takarja. Milyen típusú babakocsit vettetek?

Többiek?
Vendég
 


Sziasztok!

Arikon: Betsy és Sirkici mindent elmondott bodyilag. :D A Tesco-s és C&A-s bodyknak nagyon jó az ár-érték arányuk egyébként, csak egy tipp. :wink:

Betsy: Biztosan jó képek lesznek, kíváncsi vagyok rájuk.

Képet majd teszek a blogba, bár mostanában kevesebb kép készült valahogy. Miket csinál Zalánom? Kúszik, kinézi a számból az összes kaját, legyen az kakaós csiga vagy cigánypecsenye, urambocsá alma.....Jó étvágya van (legalábbis jobb, mint annó Rékának), a hozzátápiban már napi 1x főzeléket kap, most kóstolja majd a céklát. A sütőtökön kívül mindent szívesen eszik. Még mindig magától elalszik a kiságyában este, éjszaka 1-2x szopizik, de szerencsére az ágyába visszatéve elalszik újra. És ilyesmik...:-)

Én egy darabig most nem nagyon fogok jönni, nagyon benne vagyunk a készülődésben, ugye Mikulás, aztán szülinap, majd karácsony....De azért olvasgatok. :wink:
jaimee1
 
 


Betsy,
köszönöm szépen! Most nincs időm megnézni, rohanok nemsokára dolgozni, de maximum holnap reggel megnézem, és utána irok!

Arikon,
bocsi, az lemaradt, hogy igaz, Niki 55 cm-rel született!
sirkici
 
 


Judy,
néztem a blogodat, és azon felül, hogy nagyon aranyosak voltak a fiúk, és nem is rosszak a szkennelt fotók, másfelől meg azok ilyenek, kicsit lehet rajtuk állitani photoshoppal, de nem is fog senki érdekelni a minőségük, szóval, a lényeg, hogy Barbika kiköpött Bazsi, ez igy most nagyon feltűnt. Azt hittem, hogy Barbikát látom Bazsi kiskori képein. Izi pedig lehet, hogy Danikára hasonlit? De azt nem látom még egyenlőre ennyire egyértelműnek, talán mert még Izi nagyon kicsi.

Betsy,
Dórán rajta vagyok, majd megnézem én is meg tudom-e szerezni, csak alig van időm, nagytakaritok meg Niki ma is felkelt reggel fél órával utánam, igy nem volt időm megnézni, pedig akkor akartam. Mickey-ből nekünk is sok van, esetleg ha leirnád a cimeket, akkor meg tudnám nézni, hogy esetleg van-e neked olyan, ami nekünk nincs meg, mert az nagyon jó lenne, állandóan azt vadászom, de nem találok már újakat. Köszi!
sirkici
 
 


JAIMEE: Jó készülődést! Azért néha egy-egy sorra ugorj be, vagy legalább a blogban adj hírt Magatokról!
SIRKICI: Nekünk ezek vannak meg. Azt elfelejtettem írni, hogy avi-ban van, tehát nem minden DVD lejátszó játsza le, de számítógépen mindenképp megnézhető.

Mickey színkalandja
Mickey kiállítása
Minnie szivárványa
Alvó Minnie
A nagy Goofy
Daisy az égben
Doktor Daisy
Donald csuklik
Donald oroszlánja
Mickey bújocska
Mickey megmenti a mikulást
Mickey trükkje
Pluto a bébicsősz
Minnie piroska
Pluto a legjobb
Donald nagy léggömbversenye
Goofy edzésben van
Vendég
 


egy kis előzetes... :) Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
arikon78
 
 


Ma voltunk kismami gondozáson, és minden okés volt.
1550 gramm a becsült súlya Levi babának, továbbra is fejfekvésű, Doki szerint ez már így is marad. reméljük... :)

Köszi Lányok a méretekkel kapcsolatos hsz-eket, asszem 3-4 db-nál többet nem veszünk egy méretből.

Kép
arikon78
 
 


Betsy,
Dórás mesét találtam, van is kettő, de egyenlőre Nikit nem lehetett rávenni, hogy megnézze, ő csak Mickey egeret akar nézni. Abból a listát köszönöm, nekünk csak a Goofy edzésben van rész nincs meg, már régóta keresem, de nem találom. Most nemtudom, azt az egy részt érdemes-e elküldeni, vagy hátha valamikor lenne a Disney channel-en, és onnan felvenném, de nem irja a cimeket, hogy éppen melyik rész lesz...
sirkici
 
 


Arikon,
örülök, hogy minden okés, és jó dolog, hogy van ilyen szülésfelkészitő is, legalább tudod, hogy mire számits... legalábbis van róla fogalmad! :wink: :lol:
sirkici
 
 


SIRKICI: Innen le tudod tölteni!
http://hotfile.com/dl/35571053/7f38743/ ... n.avi.html
Hétköznapi letöltésre kell rámenni, utána visszaszámol, majd letöltés.
A Dórát meg csak indítsd el, ne mondd, hogy nézze, ha érdekli, odamegy, ha nem, nem kell erőltetni. Pedig szerintem aranyos kis oktató mese.
Vendég
 


Sziasztok,

Tele van a hócipőm,hol a hó esik, hol meg az eső. Annyira utálom, és félek is ilyenkor vezetni. Szívesen elköltöznék melegebb éghajlatra telelni, ha lehetne. :lol: :lol:

Elkezdjük a kóstolgatást Izával. Almával kezdjük, majd jöhet a többi, barack, meggy, banán.Kiváncsi leszek hogy fogja fogadni. :lol: :lol:

Arikon,
De jó, hogy minden rendben veletek. :lol: :lol: Szépen gyarapodik a kis Levi. :lol:
Csini lett a szobácska.
Sirki,
Igen, jól látod Barbika tiszta Bazsi és az apja, most már egyértelmű, Izus hasonlít inkább Danira és rám. :lol: :lol:
Jaimee,
Én sosem értettem, hogy csinálják az anyukák, hogy a babájuk a kiságyban egyedül alszik. :lol: Ügyes vagy, én gyermekeim velem aludtak a nagy ágyban és kizárólag cicin. :lol: :lol:
Betsy,
Köszike a zenéket. :lol: :lol:Folyamatosan bújom a youtube-ot.
:lol: :lol: Karácsonyra csak elkészül. Mindig eszembe jut valami szöveg amit hozzá akarok tenni. De még van időm. :lol: :lol:
Dóra nálunk is nagy kedvenc, meg a Mickey egér és Oso a különleges ügynök. :lol: :lol:

Tegnap voltunk Bazsival pulmonológián. Tök jó lett a légzésfunkciója (bár télen mindig jót fúj, nyáron meg pocsékat)A 4 gyógyiból 1-et elvett a dr-nő. Hurrá-hurrá.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Gyabi há...tűnt????????????? :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Kép
Kép

Kép
arikon78
 
 


Betsy,
sikerült feltölteni a képet, bár "kissé" nagyra sikeredtek... :D

Sirki, Judy,
Nektek is nagyon szépen köszi a dícséreteket.

Sirki,
már nagyon várom a szülésfelkészítőt, aztán lehet újabb dolgok miatt fogok agyalni... :D

Húú, Lányok már csak 2 hónapom van hátra... Ti is izgultatok már ilyenkor?

Kép
arikon78
 
 


Háj csajok!

Betsy: engem érdekel ez a Dórás mese, mert asse' tudom, mifán terem, majd megmutatom Rékának. Múltkor kérdezte, hogy mi az a Pompom, mutattam neki egy mesét a youtube-ról...de valahogy ahogy eljön a mesében a konflikushelyzet, hirtelen nem akarja nézni tovább. Azért tetszett neki, azt hiszem, bár azóta sem emlegette...Az szuperjó, hogy Bence még nem volt beteg szeptember óta, pedig ugye közösségbe csöppent. Én úgy tartok attól, hogy mi lesz januártól....

Gyabi: Lefoglalnak kellőképpen a srácok? Remélem, jól vagytok.

ArikoN: Édi pasid lesz! Azaz van.

Judy: Á, egyáltalán nem az én érdemem, hogy Zalán magától elalszik, ő genetikailag ILYEN. Csak el ne rontsam. :lol: :lol: Aszta, már ti is hozzátáplálódtok, hihetetlen. :shock: :lol:

Most az a módi, hogy a glutént még anyatejes védelem mellett a 7. hóig be kell vezetni, hát kiflifvéget már evett Z.. De nem vagyok biztos benne, hogy jól tettem, hogy adtam neki...Ha rajta múlna, már kétpofára enné....Pedig még foga nincs.

Hát lányok, annyira fura, hogy sorra betöltik a hármat 2007/2008-as évjáratú a csemetéink....Csak pislogok. :-) J

No megyek aludni, amíg hagynak. :D
jaimee1
 
 


Betsy,
te csúcs vagy, ezt eddig is tudtam, de mindig meg tudsz lepni, köszönöm, elinditottam a letöltést, hú, de fog neki Nikici örülni, hogy van új Mickey.
A Dórát pedig úgy fogom csinálni, ahogy tanácsoltad, kösz a tippet! :lol: :lol: :lol:

Judy,
jól beosztottátok, szépen, testvériesen megfeleztétek ki kire hasonlitson... :wink: :lol: :lol:
Engem is nagyon érdekelne, hogy hogy csinálják, és bárcsak anno tudtam volna, hogy kiságyban kell altatni a kezdetektől fogva, de bevallom, könnyebb volt a cici, apának is, igy mostmár bánom, de ez van. Végül is semmi nem tart örökké, majd lesz még olyan, amikor azt kivánom bárcsak mellettem, velem akarna elaludni...

Arikon,
nagyon aranyos Levi baba, főleg az eslő képen tetszik, annyira szép kis pofija van. Hú!
Agyalni meg izgulni mindig lesz min, nyugi! :wink: :lol:
Elfelejtettem irni, de a szobácska is nagyon szép lett! :D

Jaimee,
igazi pasi Zalánod! Most is legfőképpen a kajálásra értettem, de emigy is! :lol: :lol:
sirkici
 
 


Jó reggelt,

BOLDOG MIKIT MINDENKINEK!!!! :lol: :lol: :lol:

Fiúcskáim már reggel pusztították a mikis csomagokat, Barbikám és Izus még húzza a lóbőrt.
Láttátok volna, mint a kicsi gyerekek annyira izgultak és nagy hévvel bontogatták a csokikat.Azért még ők is gyerekek, bármennyire is nagynak akarnak látszani. :lol: :lol:

Dokihoz is megyünk ma, Iza elkezdett köhögni, jobb ha meghallgatózza a dr-nő. Már nagyon tele van a hócipőm, mi csajok egymást fertőzzük már hetek óta. Folyamatosan hurutos köhögésünk van és fújjuk az orrunkat. :oops: :oops:


Arikon
,
Annyira cuki pofija van Levi babának. Írtó jól sikerültek ezek a képek. :lol: :lol:
Persze hogy izgultunk. Én nem győztem arról álmodozni, hogy vajon hogy fog kinézni Iza. Barbikát annyira gyönyörűnek láttam, hogy el sem tudtam képzelni, hogy lehet még egy ennyire csodaszép kislányom. :lol: :lol:
Jaimee,
Hát még csak az almával próbálkozunk, túlzásba azért nem viszem. Ráérünk, van tejci bőven.:lol: Igen, nekem is mondta a védőnő, hogy most be kell vezetni a glutént előbb.Hihetetlen, hogy 2 év alatt ennyire megváltozott a szemlélet. :oops: :oops:
Sirki,
Én ezen már nem is aggódok, előbb-utóbb úgyis elszokik mellőlem. Az összes gyerek mellettem aludt, és lám, most már a saját ágyukban vannak. :lol: :lol: Én amúgy imádom hallgatni ahogy szuszog mellettem. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Tegnap meg kint voltunk a Városháztéren, hogy meglessük a mikulást, hát Barbika úgy megijedt tőle, hogy oda sem mert menni hozzá. :lol: Én meg nem erőltettem, talán jövőre. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy,
én is imádom, amikor szuszog mellettem, sőt, de azt nem imádom, amikor még este tizenegy után is veszekedni kell vele, hogy aludjon már, nekem pedig reggel ötkor csörög az óra, dupla kávéval is alig birok észhez térni, aztán meg még ne is csináljak semmi bakit a munkahelyen... ez a bibi nekünk abban, hogy nem elég, hogy nem tud egyedül elaludni, nem akar velünk sem már, talán dacból, talán nem, de... ááááááá, mindegy...
sirkici
 
 


ARIKON: Nagyon kis formás Levi! Szép kisbaba lesz! Mi volt ma a szülésfelkészítőn? Nem izgulsz egyébként? Fejvégű jelenleg Levi, ugye?
JAIMEE: Nem írtam, hogy nem volt beteg Bence, hol olvastál ilyet? :wink: Írtam korábban is, hogy 6 hét után jelentkezett először az orrfolyás, köhögés, és a szokásos hörghurut, illetve azóta többször folyt az orra és köhögött. Én ilyenkor itthon tartom őt, bár sok értelme nincs, mert újra elkapja gyorsan, pláne, hogy amikor jövünk haza az oviból, búcsúzóul szinte az összes kislányt végigpuszilja. De szerencsére más baja nem volt. Az orrfolyását meg 5 hónapos kora óta kíséri köhögés, hörghurut, talán kiderül végre lassan, hogy miért. Bár érdekes, hogy láza nem szokott lenni, sőt talán nem is volt még a 3 év alatt egyszer se. Réka gyorsan hozzá fog edződni az ovihoz szerintem. Kíváncsi vagyok, miket fog majd mesélni a csoportjáról, óvó nénikről. Lesz még rajta kívül új beszokó? Most mennyien vannak a csoportban? Még el nem felejtem, az Auchanban most van akciósan brüm-brüm autópálya.
SIRKICI: Fényképek még nincsenek kész? Nagyon kíváncsi vagyok! Mesét sikerült letölteni?
JUDY: Izi hogy van? Mit mondott a doki? Köhögésre nektek mi vált be? Egyébként a mikulást idén Bence se értékelte annyira.. Legalábbis azt, aki személyesen jött el hozzánk. Szégyenlősködött, és elbújt tőle, nem akart odamenni hozzá.
GYABLONKA, CHRISTELL: Életjel?????????
Vendég
 


Betsy: Ebből. :D
Szeptember óta folyamatosan jár Bence, továbbra is csak délelőtt.


Folyt.köv. :D :D
jaimee1
 
 


JAIMEE: És a következő mondat? :wink: Egyébként nem vagyok jó fogalmazó..
Vendég
 


Na itt vagyok megen egy picit.

Betsy: Az én ismeretségi körömben nem ritka az, hogy a gyerekek így járnak oviba: 1 hét ovi, 2 hét otthon, 1 hét ovi, két hét otthon, 2 nap ovi, 1 hét otthon és folytathatnám a sormintát. :-) És mindez több hónapig, mert mindig benyel a csemete valami virust. Nekem az jött le, hogy ilyesmit nem mentetek keresztül ezidáig. Vagy rosszul olvastam volna, akkor bocsi! :wink:

Sajnos Auchan nincs mifelénk...de meglátjuk, köszi az infót. :-)

Dóra imádat van, jelentem!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))

Judy: Réka idén nem is látott Mikulást, majd jövőre. :-)


Sirki: Mi is ugyanígy alszunk el. Késő este fekszik le velünk. Mégpedig közénk. Jó is így, mert imádok este összebújni vele, és megvan a nega oldala is....Mindenesetre az éjszakázásnak (késői lefekvés) vége lesz, mert januártól fél 9-re megyünk az oviba. .-)
jaimee1
 
 


JAIMEE: Kétszer hiányoztak eddig a fiúk 1-1 hetet kb. A Dóra meg van, vagy a neten néztétek meg? Erre még ma válaszolj légyszi! :wink:
Vendég
 


Betsy: Á, nincs meg, de a neten találtam tizenegynéhány részt. A videakid.hu-n.

Kétszer hiányoztak eddig a fiúk 1-1 hetet kb.


Akkor véleményem fenntartom.
:mrgreen: :wink: :D
jaimee1
 
 


Betsy,
nincsenek készen, nem is hiszem, hogy készen lesznek, a páromnak mostmár nincs ideje csinálni, amazok meg... hagyjuk inkább! :?
Mesét sikerült letölteni, igen, köszönöm, NIki nagyon örült neki! Bocs, elfelejtettem megirni, nagyon szét vagyok esve mostanság.

Jaimee,
én is szeretnék összebújni vele, csak nálunk az megy, hogy ugrál rajtam, meg mocorog állandóan, fejbe, hasba, orrba rúg, és azért van beletessékelve a kiságyba. Az viszont oda van húzva mellém, oda szoktam adni neki a kezem, hogy fogjuk egymás kezét, de ez régen működött, mostmár csak csipkodja a kezem, ami fáj, ráadásul úgy nem birok elaludni, igy hát veszekedés lesz a vége. Már megint ott tartok, hogy költeni fogom reggel, ha itthon leszek, elegem van, hogy még 11 után is csak mocorog, vágdossa bele a lábát a kiságyba, stb., én meg reggel halott vagyok. Apa sem bir aludni, utána egész nap munka, már nincs is egy normális szava se hozzánk ez miatt...

Mikulás nálunk csakis kizárólag éjszaka jön, amikor elalszik, emigy nemtudom milyen lehet, nekem sose jött anno beöltözött MIkulás, igy én a varázslat hive vagyok, de biztosan emennek is megvan a maga varázsa.
sirkici
 
 


Jaimee,
RÉKÁNAK NAGYON BOLDOG HARMADIK SZÜLINAPOT! Legyen szép napotok! :lol: :lol:
sirkici
 
 


Rékának:

Kép
Vendég
 


Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gyors helyzetjelentés, sziasztok!

Jól vagyunk köszönjük, Nándi szépen fejlődik, már 6 kg-n túl van, eszi az almát, sütőtököt, krumplit, banánt, körtét.
Beninek néha bomlik az elméje, de ezt leszámítva nagyon jól elvagyunk. Délelőtt séta, ebéd-alvás, du apauralom. Nándi krónikus alváshiányban szenved, Beni szinte sosem hadja aludni, az estéket viszont már végigalussza.

Olvasok és még írok....

Íme a karácsonyi kép+frissek:

Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


GYABI: Na végre! Örülök, hogy minden oké Veletek, és hogy írtál pár sort! Nem semmi, hogy már a hozzátápinál tartotok, rohan az idő rendesen! Benit nem lehet addig lefoglalni, míg az öcsike alszik? Emlékszem anno, Peti is hangosabb volt, mikor Bence megszületett, de Bence bármilyen zajban képes volt elaludni, őt nem zavarta. De legalább éjszaka nyugi van :) Helyesek a pasik együtt, Te meg nagyon csini vagy! Hova mentetek? Vagy a fotózás kedvéért volt a smink, ruha?
SIRKICI: Digitális formában sincsenek meg a nyers képek? Ha átküldöd, szívesen szerkesztgetem.. Vagy csinálj Nikiről egy egész alakos állós képet valamilyen farmerszoknyában, fehér harsinya, fehér felső, illetve egyet, amin piros-zöld kombinációban van, és egyet, amin ül a földön, de látszik a lába is, csinálok valami karácsonyi montázst Nektek! Az egyedül elalvást még szerintem most is meg tudná tanulni Niki. A lányeg, hogy mindig ugyanakkor aludjon el, ne várjatok 11-ig. Meg fogja szokni, hogy fürdés, evés után mindig az alvás jön. 1 hetet szánj rá, hátha sikerül. Este 8-kor legkésőbb legyen ágyban. Előtte mesélj neki egy rövidet, ha igényli, vagy adjál alvótárgyat, de ne maradj mellette. Néha menj vissza, ha utánad megy, mindig vidd vissza az ágyába, egy idő után megunja, és elalszik. Lehet, első alkalommal akár 1 órába is beletellik, de utána tényleg magától el fog aludni nagyon gyorsan.
JUDY: Nagyon nagyon megkésve, :oops: de boldog névnapot kívánok Barbinak!
Vendég
 


Betsy: báloztunk és tatarozás volt! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Betsy,
de igen, megvannak digitális formában, ha van kedved átküldhetem, csak elég nagyok, igy add meg az e-mail cimed priviben, és majd outlook-ról küldöm el, mert azon biztosan átmennek a nagyobb képek is, ha máshogy nem egyesével. Három kép van, ami elfogadható, arra kértem Mickey egér montázsokat, azért, mert egyiken sem néz bele a kamerába, igy gondoltam olyan legyen, mintha Mickey-ékkel néznének valamit, vagy mit tudom én, bármi, csak Mickey-s is legyen. Új képet nem birok késziteni, mert tönkrement a fényképezőgépünk, ki vagyok akadva, hogy hogy fogom lefényképezni az ünnepeket, szerettem volna az előkészületeket is, de... ez van!
Alvással kapcsolatban talán meg kellene próbálni megint, de eddig amikor próbálkoztunk mindig hányt, és nem akarom erőltetni, meg őszintén most, hogy nincs pelus, egy ideig nem volt gond, de most megint bepisil, állandóan mosok, nem szárad az ágyneműje, váltás nincs, most megint költöm éjjel, hogy pisiljon, reggel kelek, ha megyek dolgozni, egyszerűen én vagyok a hibás, de nincs erőm még este is szenvedtetni, én azzal is beérném, ha este, amikor lefekszünk közösen ne nyarvogjon, meg hiszizzen, hanem aludjon. Mert fáradt, az tuti, mert az összeveszések után két percen belül már alszik is. Csak egyszer megérteném, hogy a gyerekeknek miért kell megvárni, hogy kihúzzák a gyufát, amikor nagyon is jól tudják, hogy mi hogy van, és akkor is próbálkoznak, és minden nap, akár több hónapon át is...
Lassan itt a szünidő nálatok is, igaz? Karácsonyi fotózásról képek? Fiúk várják már a karácsonyt?

Gyabi,
nagyon szépek vagytok! Tényleg nagyon rohan az idő...
sirkici
 
 


Köszönjük szépen a nallány nevében is!

Sirki: No hát ha így aludnánk együtt, már nem aludnánk együtt. Egyetértek Betsyvel átszoktatás ügyben, bár nálunk Apa nagy "ellenszél" semmi olyan sziszémának nem híve, ami sírással, bőgéssel, hisztivel jár....ez a lefektetés, jóval korábban, egyedül...nohát ez meg azzal fog járni. Majd az ovi besegít, oda muszáj lesz fél 8kor felkelni, ami nem fog menni, ha éjfélkor alszik el Őfelsége.

Betsy: Mizu?Elhá? Hőt nem mérsz, ugye?

Gyabi: Te BOmbanő!!!! :lol: De tényleg, nagyon jók a képek! Helyesek a pasasok! Imádom a mellénykéket!

Kutyafuttában ennyi...
jaimee1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: