Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnek nyitni egy topikot, azoknak, akiknek 2009 nyarán szulettek a babái, mint nalunk Gergo, a masodik kis lurko (2009. július 20.).

Varok mindenkit!

udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok,
Igaz mi szeptemberben születtünk, de az elején :)

5 hónaposak vagyunk, de nagyon ügyesek, már a hátunkról a pocakunkra tudunk fordulni, sokat nevetünk, gügyögünk. Nemrég kezdett kibújni az első fogacskánk, ezért mindent megrágunk, a szánkba veszünk, és persze folyamatosan nyáladzunk :)

Szeretünk nagyokat sétálni, akármilyen hideg van, bent nem szeretünk aludni, csak este van bent alvás, nagyon szeretünk pancsizni, a nap fénypontja :)

Üdv: Monika

Kép
moncsi86
 
 


Szia Moni!

Na mar ketten vagyunk! hurra!!!!!! gyertek minel tobben!

Ot honaposan mar jo sok mindent csinal a kis Bence! Gratula neki!

Gergo babamnak meg nincs foga, 20-an lesz het honapos, es a hatarol meg csak az oldalara fordul... de ami kesik nem mulik :)

udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 

 
 

hogy szuletett Bence? konnyen? es hol?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Szia!

Szegeden született, és szerencsém volt, mert nagyon hamar kiszeretett volna bújni.
Szept 12-re voltam kiírva, és 10én megérkezett :) Hajnal 4kor elfolyt a magzatvíz, szegény párom meg előtte két órával ért haza, mondanom sem kell mennyire örült, hogy a kórházban éjszakázhat :)
Fél 5-kor beértünk a kórházba és 8:34kor meg is született természetes úton :)
Fájások azok sehol sem voltak, kb. 7 körül kezdődtek a fájások, de rögtön 3 percesek :S, de az még nem is volt annyira vészes, hanem az utolsó fél óra.. hát azt szívesen elcseréltem volna bárkivel :)
De mindenért kárpótolt a kis manóm :)

Ti gondolom Pesten voltatok kórházban (Vecsési lakhellyel), melyikben voltatok?
Azért Ti még igen csak nagy melegben voltatok mikor megszültél, sokat szenvedtél miatta?

Kép
moncsi86
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok?????? :D
Hogyan lehet vonalzót ide beeszkábálni??????????
czeualia
 
 


vonalzó próba.
bénázok :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára czeualia 2010.02.19 09:36-kor.
czeualia
 
 


he-he, ezek szerint nem ezt kell ide bemásolnom.
csak én vagyok ilyen ügyetlen???????
czeualia
 
 


Majd később próbálkozok. Feladtam :(

Kép
Kép

Ani
czeualia
 
 


na ismét én

Kép
Kép

Ani
czeualia
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
Kép

Ani
czeualia
 
 


sziasztok!

bocs a kesoi valaszert, nagy vendegseg volt nalunk, most meg betaknyosodtunk...

Udv czeualia! hogyan szolithatunk? Gratula a ket gyerkochoz es a vonalzohoz is!!!

Nori is es Gergo is az Istvanban szuletett, Nori konnyen, Gergo meg konnyebben! :)

most rohannom kell mert Gergo felebredt, es sir, de majd jovok es remelem minel tobben leszunk!

Czeualia, irj, hogy szulettek a gyerkocok? konnyen? nehezen? hol?

Moncsi86, TE is gyereeeeeee! mi a helyzet nalatok?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!!!

Szeretnék csatlakozni hozzátok én aug. 03.-án szültem a Dél-pestiben.
Kisfiamat Richárdnak hívják és gyönyörü baba :P :P

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk!
Gratulálok mindenkinek a manócikhoz!!!!
Sok szerencsétlenkedés árán, de megszülettek a vonalzóim is

Csillaz: Bp.-en szültem a Margit Kh.-ban. Mindkét gyerkőc gyorsan született 5- 3 óra leforgása alatt. Szerencsés vagyok! Inci könnyen született, kaptam epidurált. Picúrnál nem volt rá idő, ezér ez a szülés ilyen téren nehezebbnek bizonyult számomra. Így utólag, már azt mondom semmi az egész, de akkor…
Aranyos a lánykád! Kispasiról fotó? Elmúlt már a takonykór? Mindketten náthásak?

Moncsi: Látom Te is hipp-hopp szültél

Csicsuka: Isten hozott közöttünk! Mennem kell, mert ébredezik a csapat. Sziasztok
:D

Kép
Kép

Ani
czeualia
 
 


'Sziasztok!

Csicsuka, Teged is udv!!! akkor te nem messze laksz Vecsestol, ugye? milyen volt a Del-pesti? eleg vegyes velemenyeket hallok a korhazrol.

Huuuuu en most elegge kivagyok, ez a takonykor nem jo... Nori nem kap az orran levegot, es a delutani alvasnak lottek par napja, igy estere total kaosz uralkodik nalunk. Nori most volt ketto eves, az akaratat is elegge ervenyesiteni akarja, jo kis akaratos csajszi.

Ti hogy alltok a kajalassal a picivel?
Nalunk Gergo reggel 7kor kap tapszert, aztan 11kor fozeleket, 16 korul gyumit, 20 korul tejpepet, es tizkor meg kap egy kis tapszert megint. a sulya most 7,5 kilo, nem valami nagy sulyu de megis husinak nez ki. majd teszek kepet is!

Czeualia!
Gerda harom nappal szuletett az en Gergokem utan! :)
es jo fejek voltak a Margitban? az Istvanban peldaul a csecsemosok nagyon jo fejek es eppen ezert valasztottam masodszor is uazt a korhazat, mas szulesz orvossal. de ha lesz harmadik, az utobbi szulesz orvost tuti nem fogom valasztani. total semmit nem csinalt csak kiabalt ketsegbeesetten a szulesznonek hogy jojjon mar mert jon a baba.

MOncsi, itt vagy meg?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Csillaz: Remélem hamar elmúlik a taknyosságotok!!!
Az én lánykám sem alszik délutánonként, mióta megszületett a tesó. Van amikor estére annyira fáradt, hogy nyávog minden apró hülyeség miatt.

Nem tudom mi lesz az oviban, ha ott sem akar majd aludni. Még nem vagyunk ovisok, majd szeptemberben viszem. Nyáron úgyis kevesebb gyerek jár és az óvó nénik is szabadságra mennek. Egyébként, már naponta mondogatja, hogy menjünk az oviba a gyerekekhez. Azt vettem észre, hogy én már nem vagyok neki elég, hiányzik neki az ő korosztálya. Az utcánkban az a 4-5 gyerek már ovis és iskolás, így nem nagyon van alkalma gyerekek közt lenni szegénynek. Abban bízom, hogy lassan jön a jó idő és mehetünk nagyokat sétálni, nyáron meg pancsizhatunk sokat kint. ( bár így is sokat vagyunk kint) Na mindegy szeptemberben ovis nagylányom lesz. Azért egy kissé tartok az „elszakadástól” ( ami valószínűleg engem érint kettőnk közül rosszabbul)
Egyébként Inci is marha akaratos, de az anyja sem különb  tehát miért is csodálkozok?!
Kaja: Mi még szopizunk. Kb. 10 napja ebédre már elkezdtem a hozzátáplálást. Bár nem úgy ahogyan kellene, mert nem megy a kóstoltatás, hanem rögtön benyomtunk 100 -130 ml. kajcsikat. Ez van. Nem lett semmi baja. Aztán utána még szopizik rá egy adagot. Gerda 2 hete volt 8600 gr. Most már jócskán megvan a 9000 gr. azóta. / Ő 3600 gr.-al született és 55 cm.-rel./ Az apja sem kicsi és én is magas vagyok. Azért remélem talál majd magához illő pasit, nem lesz akkora mint egy gémeskút 
Egyszer jártam az Istvánban, nagyon tetszett a szülőszoba. Volt ott vízágy stb.
Három szülés 3 orvossal? Mi volt a baj ezzel a kettővel? Gondolom nem csk ennyi, hogy kiabált a szülésznőnek 
Közben megébred Gerda babus , mennem kell!
Sziasztok!
:D :D

Kép
Kép

Ani
czeualia
 
 


Sziasztok!!!

Csilláz: A Havannán lakunk,tényleg nincs messze Vecsés :D
Nekem nem volt különösebb bajom a kórházzal a szülészet rendben van a szülésznők egytől-egyik nagyon rendesek :lol: :lol: Bár a csecsemősőkről nem nyilatkoznék :evil: De ha szülnék mégegyet akkor is ott szülnék :P

Richárdom már közelit a 8 kg-hoz szépen eszi a gyümiket és a főzelékeket is na meg persze a tejcsit :P :P

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok!Csatlakozhatnék még hozzátok?Kisfiam júl.8-án született,Győrben,de nem ott lakunk.Természetes úton 2 nap alatt :shock: Kistesója tuti nem lesz!!!
Mi már elég sok mindent eszünk,de még sokat szopizunk mellette.
2,5 hete volt 9 kg és 73 cm...
Ja és van 2 fogacskánk!!!Forgunk és kúszunk az egész nappaliba!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Sziasztok!

Vernike Isten hozott a csapatban!!!!!!! De jó, de jó. Össze szedődik lassacskán a kis csapatunk :D
Miért nem lesz kistesója törpinek? Olyan borzalmas volt a szülés????

Csicsuka: az egyik kedvenc fiú nevem a Richárd a másik a Nimród. Nimródunk lett volna ha kinő az az 1-2 cm :lol:

Csillaz! Hogy álltok a takonykórral?
Sajnos most egy hetet nem tudok jönni banyanetezni, mert a nagyikhoz utazunk hétfőn és ott nincs net.
Jó éjt mindenkinek!
Ani

Kép
Kép

Ani
czeualia
 
 


Sziasztok!
Az én Leventém 2009.aug.02.-án 18:22-kor született győrben!Nagyon imádnivaló aktiv baba!Már egyedül feláll a kiságyban,egy hónapja mászik és már van három fogunk is!A legcsodálatosabb ajándék amit valaha kaphattam az életben! Kép Levente!

Puszi:Nicky
nicky212
 
 


Sziasztok!

Vernike, Nicky, udv Nektek!!! Levi nagyon cuki!!!
Vernike, ajaj nagyon nehez lehetett! Ket napig???

Aranyosak a picik mind! Hihetetlen hogy ki hogy fejlodik, milyen utemben.
Gergokem julius 20-an szuletett, 7400 gramm (szul. suly: 2790 gr. - ket hettel hamarabb jott ki) es meg nem kuszik. De nem aggodom, Norika is mindent kesobb kezdett, viszont beszelni meg nagyon hamar. Mostmar be nem all a szaja, nagyon aranyosakat tud mondani.

Gergonek most jon a foga, az elso ketto, szegeny olyan jo, nyugodt baba, de most ez megviseli. Nori takonykora javult, egy hetig tartott, es akkor nehez volt, allandoan bujt hozzam, nyugos volt, es ha Gergot felvettem akkor ot is fel kellett vennem. Nagyon kipurcantam pentekre. Most kezdem osszeszedni magam. Es en nemreg meg egy harmadikrol almodoztam.... mostmar nem biztos hogy ugyanugy gondolom sajnos.

Monika, hol vagy?? gyere vissza!!!!!!

Czeualia, gyere majd Te is hamar!

udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Kép Gergo meg decemberben

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Nori es Gergoke
Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Nagyon aranyosak!
Majd én is szeretnék neki egy kistesót de csak majd egy két év mulva!Nekem hála istennek nincsenek rossz emlékeim a szülésről!Két óra alatt megvolt!Puszi nektek és szép napot!

Puszi:Nicky
nicky212
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Sziasztok,
bocsi hogy picit eltűntem de időm semmi sincsen :( lassan már bejárónőt kéne fogadnom :D

Jajj de szép babócák (csillaz, nicky212)
:D

Mi szépen növögetünk, mindent megeszünk, kis bélgép :lol:
Ma volt nálunk a védőnéni, bár sztem teljesen feleslegesen jár hozzánk, mert minden hónapban megyünk súly mérésre akkor meg mindent megkérdezhetne.. na mindegy :)

Ja kint van már két fogacskánk is, mindent megrágunk :) és úgy néz ki jön a felső kettő is, de szerencsére az első kettő fájdalom mentes volt mind Bence részéről meg anya részéről 8)

Most már nemcsak a pocakra tudunk fordulni hanem vissza is :)

Nemsoká visszanézek, mert manó éhes, jön az uzsi :)
puszi nektek

Kép
moncsi86
 
 


Sziasztok!

Jaj, egy kicsit ki voltam faradva. Mult hetvegen itt voltak a noveremek a kisfiaval vendegsegben, es egy pillanatra sem volt idom leulni. Mindig kellett valakinek valami, a gyerkocoket kellett folyamatosan kiszolgalni, vinni, jonni-menni, fogytam ket nap alatt ket kilot... :)
De sikerult regeneralodnom szerencsere!

Gergo babamnak most jonnek sorra a fogai, igaz meg csak egyet latok, de az atlagosnal nyugosebb, es olyankor az orcaja egyik fele bepirosodik. A Chamomilla segit valamennyire. Nalatok ilyenkor nehez az ejszaka?

Ani,
Az Istvan jo volt, es a csecsemosok angyalok, az orvosokkal nem voltam nagyon megelegedve. Az elso nagyon draga volt es megkukulos, ugy kellett kihuznom belole mindent. A masodik meg vizsgalatok kozben a headset-jen targyalt es hazikolbaszt arult es lassan rajottem hogy nagyon unszimpatikus. De mar a vegen nem akartam valtani. Most talaltam egy jo nogyogyaszt, csakhogy o meg nem szulesz...

Nicky, hajra a kistesoval!!! (ha meg ket ev mulva is) :)

Moncsi, jo hogy ujra itt! nagyon sokminden osszejott egyszerre?
ismeros... :lol:

megyek mert sir babuci, sziasztok!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


tobbiek is gyertek!!!!!!

nekem most epp azert van idom irni mert Norit elvitte az apukaja az allatkertbe. tegnap voltak, es annyira tetszett hogy ujra menni kellett.
Nori meg mostanaban ugy ramtapad, mint egy eroszakos szereto... es hisztizik. kicsit faraszto, de ha meg nincs baj, akkor annyira aranyos, cuki, imadnivalo!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép babák vannak itt :P :P
Nekünk már az alsó két fog kibujt,most várjuk a felső kettót :P Nyügösebb az átlagnál minden játékát eröszakosan harabdál. De majd kijön az összes hamarosan :lol: Egyedül még nem tudunk felülni de ha felültettem ugy marad :P Kicsit lusti baba :wink:

Ime ő!!!
Kép

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznánk mi is, ha lehet :) Gergely 2009. július 2-án született, Budapesten a SOTE I. Klinikán (Baross u.), Szigetszentmiklóson lakunk.

Üdvözlettel,
Ivett
ivett77
 
 


És egy kép az én kis bohócomról: Kép
ivett77
 
 


azta, Richard milyen nagy fiunak tunik a kepen! Gergo hozza kepest mintha le lenne picit maradva :roll:

Szia Ivett es Gergely! Akkor mar ket Gergelyunk van! :P
Konnyu volt a szules?
Milyen Szigetszentmikloson lakni? Mielott Vecsesre koltoztunk, Szigetszentmiklost is kineztuk magunknak, aztan megis V-re esett a valasztas, talan azert mert beleszerettunk egy lakasba, es mert talan konnyebb a bejaras Bp-re meg itt van Ferihegy, mert a ferjem sokat utazik.
A mi Gergonk is sokat nyujtogatja a nyelvet. Ti Gergelynek szolitjatok?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok,
most van egy kis időm :)

csillaz:
Azért kevés az idő, mert vállalkozásba kezdtünk párommal, és én vagyok az utána járogatós a dolgoknak, én intézek mindent, így sokat mászkálunk be szegedre, alig vagyunk itthon, ha éppen hazaérünk akkor be a babakocsiba és megyünk sétálni :)
Most hogy kezd jobb idő lenni már voltunk kint a játszótéren is hintázni picit :) de sokkal jobb idő lenne ha nem lenne ez a viharos szél :)

Mostanában Bencével is nehezen lehet bírni, kis örökmozgó, még nem tudunk mászni és ilyenkor ideges lesz és ordít, hogy a játék nem megy oda hozzá :)

ivett77 és Gergely üdv köztünk :) lassan de biztosan gyarapodunk :)
Tündéri pici fiad van :)

Valaki jár a babájával babaúszásra, mert mi szeretnénk, de én sokallom az összeget érte (3000 Ft/alkalom).
Amikor még pesten laktam a kispesti uszodába jártam úszni és ott egy hónapra volt 3600Ft, ami minden szombat és vasárnapot tartalmazott. Valakinek vmilyen tapasztalat?

Most búcsúzom, mert jön a pancsi idő és ilyenkor Bence nem bír magával :)

Kép
moncsi86
 
 


majd vhogy én is teszek fel képet, csak nekem nem engedi mert túl nagyok :(
de nem adom fel :)

Kép
moncsi86
 
 


Moncsi,

Nem semmi, most a picivel is lenni es dolgozni... Mindenhova viszed, gondolom Bencet is. Nehez lehet!
Gergo is szokott nyugtalan lenni, de Norihoz kepest o egy tunder kiralyfi. Egyik nap negykezlabb elore-hatra hintaztatta magat es ezzel szorakozott, de aztan elfelejthette mert mar nem csinalja.

Babauszasra Norit szerettem volna vinni amikor kisbaba volt, de mindig olyan idopontban volt amikor o aludt, igy az elmaradt, viszont hetvegenkent jartunk vele usziba (apa, anya, nori), es azt nagyon elvezte. a babauszas jo lehet de mar pl a viz ala merulest nem biztos hogy birjak, mert az ha jol tudom hat honapos korig tudjak. de lehet hogy tovabb is, nem akarok hulyeseget mondani. 3000 egy alkalom az nagyon sok!!!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok,

Igen viszem magammal mindenhova Bencut, nem tudom kire rá bízni, de nem is lennék nyugodt ha nem lenne velem. Így legalább nem kell annyit sorban állni mert látják, hogy babával vagyok, és vagy előre kérnek vagy előre engednek :) persze nem mindig.

Igen nekem is ez a bajom, hogy nagyon sok a babaúszásért az a pénz, de majd meglátjuk, ha előbb nem akkor majd a nyáron a strandon úszunk :)

Kép
moncsi86
 
 


csillaz: indított szülés volt, túlhordtam egy héttel Gergőt (a Gergely megnevezést majd akkorra tartogatom, ha szigorúan rá akarok szólni :) ), én pedig nagyon vizesedtem (kb. 25 kg csak víz volt rajtam). Reggel 9-kor helyezték fel a tágító zselét, du. 2-kor volt burokrepedés, és este pont 19 órakor született meg Gergő, szóval elég könnyű volt, az sem érdekelt közben, hogy 4-szer kellett rajtam vénát keresni, mert a sok víztől mindig "behalt".
Nagyon szeretünk Szigetszentmiklóson lakni, közel van a Dunapart, nyáron nagyon sokat vittük oda Gergőt is aludni, jól elnyomta a dunai levegő :)) Alig várom, hogy melegebb legyen, férjem megy horgászni, mi meg körbezsongjuk majd.
ivett77
 
 


moncsi: mi sem jártunk babaúszásra, mert nagyon eltérő véleményeket hallottam róla. Igazából azért nem döntöttünk mellette, mert a TV-ben láttam a vÍzilabda válogatott edzőjével egy riportot, és ő mondta, hogy az uszodai környezetet elég egy 5 éves gyerekkel megismertetni, ha szeretnénk, hogy ússzon vagy vÍzilabdázzon. No meg nem vagyok benne biztos, hogy az uszodák higiéniai állapota babáknak való (persze ezt is uszoda válogatja gondolom.)
ivett77
 
 


hahó!!! hol vagytok? :lol:

tyü Ivett, azert nem lehetett egyszeru a szules!
Biztos nagyon jo lehet a Duna parton mindig setalgatni :D
Szigetszentmiklos jo hely az tuti!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Voltunk mérésen: 8.230 kg és 70cm hosszú :P

Csillaz: Gergő mekkora?

Ivett77: Nekem is inditott volt a szülés,túlhordtam 1 héttel :(
Nővéremék is szigetszentmiklóson laknak :D Tényleg jó hely :D

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok,

szerdán voltunk méreckedni: 7020gr és 67 cm :) meg volt velünk elégedve a védőnéni :)
tegnap meg voltunk doktornéninél megkaptuk a menjugate ismétlését, elvileg most már védve vagyunk a meningococcus ellen :)

tegnap egész nap szakadt a hó nálunk, nem is mentünk sétálni :( ma elkezdett olvadni, sok értelme volt hogy essen :S

csillaz hogy vagytok? el vagytok veszve :)

Ti adtatok már a babának céklát? én ma próbálkozom meg vele, mert a májat nem eszi meg, így úgy gondoltam ebben is van vas forrás :) hátha :)

megyek is csinálom a főzeléket minimanónak nemsoká fel fog ébredni :)

Kép
moncsi86
 
 


Kép Bence hintázik

Kép
moncsi86
 
 


Végre sikerült feltenni képet az én kicsi ördögfiókámról :D

Kép
moncsi86
 
 


Sziasztok!

Csicsuka,
Gergo 7800 gr, nem tudom hany centi, itthon mertem a sulyat, a vedonohoz most nem megyunk, o meg nem jon hozzank, allitolag most rengeteg helyre kell jarnia.

MOncsi!
Bence nagyon cuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
buszke lehetsz :D
Mi sem voltunk kint Gergovel par napja, nagyon hulye ez az ido. Norit persze ki kell vinni hogy a feles energiajat levezesse. nem egyszeru. amig alszik Gergo, kint vagyunk a kertben es allandoan be hallgatozom, nem sir-e.
Meningococcus? ezt meg nem is hallottam!!! mi ez pontosan??

Most Gergo sirva ebredt, es folyt az orra, delelott is felebredt, nem tudom mi baja lehet, mintha a torka is fajna. fogzassal osszefughet vajon? mert kint nem voltunk, nem fazhatott meg. egyszer letettem a puzzle szonyegre, akkor fazhatott meg? jaj nem tudom!

Gergonek meg nem adtam ceklat, de koszi az otletet, fel is irom a listara hogy vegyunk!!!

megyek, sziasztok es irjatok!!!!!!!!!!!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Kép kis tesokak mosasra varva

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Csillaz: De jó nektek,hogy kertesben laktok :P Nem hiszem,hogy felfázhatott volna mi is szivacs szönyegen üldögélünk. Most megint van valami nyavaja :x lehet elkapta szegényke.
Nagyon szépek a gyerekek :P :P

Moncsi86: Nagyon szép Bence baba :P A céklát,hogy adod neki?

Többiek???

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
csicsuka
 
 


Sziasztok,

van egy 10 perc időm:) Bence alszik, közben kókusz kockát csinálok, meg kókuszgolyót, apa édességet akart :)

A céklát megfőztem és leturmixoltam, hozzá dobtam egy kis főtt krumplit, és már kész is volt, Bencének ízlett. Igaz szét is kente a ruháján, meg az arcán, hiába volt előtte a partedli :( :shock:

Mi is alig vártuk már, hogy ne legyen iyen bolond idő, hó esés meg viharos szél.. senkinek sincs kedve ilyenkor kint bóklászni, csak az a baj, hogy Bencu csak kint hajlandó aludni napközben :)

csillaz:
tündéri pici gyerekek:) két kis lavor huszár :)

Valaki ad tejpépet babájának? Bencének szoktam venni, eddig Mildipépet kapott banánosat, meg sárgabarackosat, imádja, és elég jó íze is van. Tegnap vettünk Hippes őszis-sárga barackos pépet, hát... megette Bence azzal nem volt baj, de nekem olyan ízetlen volt. Valakinek hasonló tapasztalat? :)

Na elköszönök, megyek megnézem bubibogyót, hogy felkelt e már, meg neki állok az ebédnek, sült csirke krumplival :) Bence meg spenótot eszik krumplival :)

Kép
moncsi86
 
 


Meningococcus: agyhártya gyulladás

Nem tartozik a kötelező védőoltások körébe, receptre írta fel a dokinénink, kiváltottam (kb. 2500Ft), majd beadta neki (1500 Ft-ért).
Ő mondta, hogy ajánlja, minél előbb kapja meg a baba annál jobb, 3 hósan kaptuk az elsőt és most 6 hónaposan az ismétlését.
De persze mindenki maga dönti el, hogy beadatja :)

Kép
moncsi86
 
 


hahó, sziasztok, hol vagytok????

razzuk fel a topikot csajok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P

remelem senki sem beteg!!!

Csicsuka,
Nalatok is ko van a szivacs alatt? ugy uldogeltek?
valoban nem megfazas volt, valami a gyomraval lehetett mert nagyon elment az etvagya es ment is picit a hasa.

most vettem egy rugos hintat, tok jo, lelog az ajtofelfarol, beleultetem Gergot, es ahogy rugkapal, rugozik az egesz, G nagyon elvezi. gyogytornaszok is ajanljak, fejeszti a mozgaskulturat.

MOncsi, en is tejpepet adok Gergonek este vacsira, a Milupas bananosat es a gyumiset szereti, volt hogy vettem mast es nem izlett neki, es valoban megkostoltam, es nagyon izetlen volt. ami megmaradt az izetlenbol lassan belerakosgattam kis adagonkent a finomba es az is elfogyott.

csak ez a d vitamin nehezkes mar, a doki tabletta formajaban irja fel, hogy igy jobban felszivodik mint a csepp, es jo keseru, es Gergo mar elore tudja ha azt adom kiskanallal, es van hogy kikopi a kis huncut. joejt-eset kap.

koszi, megkerdezem en is a dokinkat az oltasrol.

IRJATOK!!!!!!!!!!!!!!!!

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, de egyszerűen nem jutok a géphez. Sokat sétálunk, és nyuszikat gyártunk.

Nicky: Tök ügyes a babócád, hogy már feláll!!!! Szép név a Levente.

Csillaz: Ez a telefonon házikolbászt téma nekem is elvette volna a kedvem :? Ez már bunkóság. Hogy lehet valaki ekkora tapló?????
Édik a babók. Nagyon egyformák, főleg a szemeik. Nagyon tuti a lavóros fotó!!! Sok jó gyermek kis helyen is elfér.

Moncsi: Édes kispasi Bence. Bejárónő hozzánk is jöhetne
A védőnőnek otthon is meg kell látogatnia! Én már egy ideje adom a céklát, de a májat még úgy tudom, hogy csak később javasolják.
Babaúszásért szerintem is rengeteg a 3000 ft. Nem tudom milyen tematika alapján végzik, de ez nem is lenne nekem való. Képtelen lennék lenyomni a víz alá( én is csak úgy tudok úszni, hogy a fejem kint kandikál a vízből.) Ezeken a pépeken már gondolkodtam, de akkor lassan teljesen kimaradnának a szopizások. Azon apropóbol jutott eszembe, hogy Gerda eddig átaludta az éjszakát, mostanság 3 óránként felébred éjszaka is szopizni( ez 2 alkalom). Gondoltam adok neki pépet, hátha az laktatóbb. Ez már önző dolog ugye? No meg ha van tejcsi akkor minek is adnám?! Azt mondta a védőnöm, (aki nagyon aranyos és értelmes egy nőszemély) hogy még ne adjam, mert nagyon hízlalja a babókat. Amiket adsz azok glutén mentesek???

Csicsuka: Richárd is ugyes, az én Gerdám még ülve eldől, mint egy zsák krumpli :D Mi céklát krumplival főzve+ hozzá anyatej+ néha csirkehusika és leturmixolom az egészet.

Ivett: Szerintem is nagyon nagyfiús Gergő :D

Kép
Kép

Ani
czeualia
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: