Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Csöre: fütyiügyben még mindig sehol nem tartunk. Március végén viszem Dávidomat kontrollra a kezével, akkor mutatom majd meg őt is újra.

Tünde: tényleg, mit mondtak az uh-n???

Kezdjük mi is Bencussal komolyabban a bilizést. Délelőttönként gatyóban van itthon. Egyelőre játéknak tekinti, és amikor eszébe jut, percenként ül rá 2-3 ml pisiért :shock: Egyébként ügyeske :wink:


Benedeknek és Bencének nagyon boldog névnapot kívánunk!

Bocsi, most többre nem futja :( igyekszem jönni.

Csöre
 
 
 
 
 

 
 

Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!!!

Itt vagyok már Én is!Ahogy itt a jó idő többet vagyunk kint a szabadban és sajnos kevesebbet veletek! :wink: Húú rengeteg minden történt megint velünk!Az uh-on azt mondták,hogy nem kell megijedni ,jóindulatú csomó.Ahogy fejlődik a szervezete több nőinemi hormon fejlődött a szervezetében.Rengeteg fiatal tininek ez a problémája most :shock: 18-19 éves korára el fog múlni,de ha mégsem! vissza kell mennünk.Ennyi.
Bence rossz ,mit a kutya! :D Hjaa és ami a lényeg:1 HÓNAPJA TELJES
EN SZOBATISZTA!
:D Ügyesen szól kakinál is! :D Egyik nap voltunk egy ismerősömnél..neki is van egy 2 és fél éves kisfia.Ott látta,hogy a kisfiú bilibe pisil.Megdicsértük,mondtuk,hogy milyen ügyes..lehet ez is motiválta Bencét. :D
ÍRJATOK!!!!!KÍVÁNCSI VAGYOK ÉN IS,HOGY MI VAN VELETEK!!!!!
 


Tünde, nagyon ügyes Bence! Hű, nem semmi!
Örülök, hogy Istvánnal nincs komoly probléma. Ez olyan csomó a mellében, mint a lányoknak is szokott néha lenni? De érdekes!
A dolgaitok rendeződtek? Minden oké?

Hogy mi van velünk? Betegek vagyunk :( Vagyis már kifelé belőle, de még nem teljesen jól. 3-ik hete vagyok itthon Sacámmal. Tiszta takony még mindig.
Szobatisztaság: nálunk most visszaesés van. Kaki az bilibe megy általában, de a pisi nem. Tudom, hogy tudja tartani, tud szólni, és mégsem teszi. Nem tudom, mi az oka, ez van, nem csinálok belőle patáliát, majd nyáron ráállunk kicsit a dologra. Lehet, hoyg a betegség is betett neki.
Viszont egyedül öltözik, gyakorlatilag mindent felvesz magára, trikót, nadrágot, pulcsit, sapkát, kabátot, cipőt, zoknit (harisnyát nem). Nagyon kis ügyes. Rengeteget dumál, sokat énekel, mondókázik, be nem áll a szája. Most sláger a színezés is. Néha csak pislogok, milyen pontosan csinálja. Meg mesél :D fogja a mesekönyvet, és elmondja, közben bólogat :lol:
Mi is sokat vagyunk kint, felfedezzük a tavaszi világot, nagyon élvezzük :)

Többiek, merre vagytok?

Csöre
 
 
 
 
 


Hali!

Vagyok én is... dolgozom, nem annyira vagyok oda érte, reggeli bölcsibe menetel még mindig sírós, de ott már napközben jól érzi magát, délután meg mesél, hogy mi minden volt.

Betegség nálunk is van folyamatosan, takony meg köhögés, de ha nem lázas, akkor nem marad itthon.
Hétfőn elvittem egy homeopata fül-orr-gégészhez (akiről kiderült, hogy apa országos gimis cimborájának a felesége, kicsi a világ :)), megnézte, kimostaa fülét, minden okés, csak az orrmandulái vannak megnagyobbodva (de nem kórosan, csak a folyamatos takony-köhögés miatt) meg van némi ásványianyag-hiánya, kapott immunerősítőt meg tabikat, 6 hét múlva megnézi mizu.

Szobatisztaság nálunk a kanyarban sincs, pedig kapott olyan lépcsős wc szűkítőt szép színeset, minden fürdés előtt pont 10 másodpercet hajlandó rajta tölteni, aztán belepisil a fürdővízbe :twisted:

Viszont olyan ügyes, ismeri az összes betűt, bármilyen szót/szöveget lebetűz, és a játék laptopján már felismeri a 3-5 betűs szavakat, és emlékezetből kb. 90%-os sikerrel be is pötyögi őket. A számok is mennek 0-9-ig felismerni, és 1-2 logikai játékban (szintén laptopon) játszani is tud velük, pl. megmondja, hogy melyik hiányzik a sorból meg ilyenek, számolni meg tud 20-ig. És olyan érdekes, hogy ezeket sose erőltettük, mindent ő erőltetett ránk, és baromira érdeklik ezek a dolgok...

Az igazi számítógépet meg hadd ne mondjam, milyen virtuózan kezeli... a 14 éves unokaöcsénk álla is leesett tőle :)

Kép

Kép
 


Ámulok a pindúrokon, kinek mi megy már jól :o
Bencének gratula a szobatisztasághoz!!!!
Kobitól meg el vagyok ájulva :D Nem semmi a kisember...

Csöre: most megint nem téma nálunk sem a bili, majd belejönnek! :D

Fütyi: újabb 6 hét krémezés, ha nem lesz változás, akkor műtét kerül szóba, elég gyorsan letudott minket a doki...Kérdezni nem is nagyon tudtam.


Sziasztok!

Kobitól kész vagyok én is!Nagyon ügyes,okos kisfiú!Le a kalappal! :D

Csöre:Lehet a betegség miatt megy be a pisi? :? Volt olyan,hogy Bence meg volt fázva és azért 1x-2x baleset érte..nem ért el időben a bilire.
Most azt "élvezi",hogy ha kint pisilünk az udvaron,és Ő foghatja a fütyijét :lol: :lol: Vasárnap bográcsoltunk nálunk egy baráti családdal..a gyerekek játszottak az udvaron.Keresem Bencét,sehol nem találtam az udvaron..szaladok be a házba,hát ott ül a fürdőben a bilijén! :D Kérdezem tőle:Te mit csinálsz?-Kakilok! :lol: Teljesen kész voltam tőle,hogy egyedül ment be kakilni :D

Gabi:A fütyit sajnálom...Hát ha nem kell műteni :?

Amúgy a héten én is megyek dokihoz.Tényleg csak végszükség esetén megyek,de most már tűrtem eleget :? Képzeljétek el,hogy már 4. hónapja van ,ha megjön a mensim,olyan migrénem van,hogy nem tudok kikelni az ágyból és ráadásul epét hányok :cry: Eddig jó volt,hogy Apa pont itthon volt és ilyenkor rendezte a gyerekeket,de most hogy beindult a munka már nem halogatom tovább ,elmegyek a dokihoz. :?
 


Tünde: sikerült eljutni az orvoshoz?? Mit mondott?

Nagyon ügyes Bencéd a bilivel :D


Sziasztok, Lányok!
Bocsi, nagyon eltűntem, de látom, azért nem lesz nehéz visszaolvasni :wink:
Gabi, Kobi szuper ügyes baba! MIket nem csinál! Ne is csodálkozz, hogy a szobatisztaságra még nem gyűrt rá, egyszerre nem mehet minden :wink:
Tünde, hogy vagy? Minden oké? Bence is nagyon ügyes a bilizéssel! Igazi nagyfiú!
Kriszti, hogy alakul Benedek? Nagyfiaid? Suli hogy megy?
Nálunk igazából semmi izgalmas nincs. Sokat vagyunk kint most, hogy jó az idő. Saci délelőtt csanában, délután alszik, majd megyünk ki. Nagyon élvezi, számolgatja a bogarakat, nézi, hogy alakulnak a fa rügyeiből levelek, virágok, ma majd mutatom neki a kicsi gyümölcsöket is, mert már van mit. Meg fújóvirágozunk :lol:
Gyertek, meséljetek!

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Húú de régen voltam itt! :( :oops: Ezer a dolog és Én mindig el vagyok havazva mindennel.Nem tudom miért alakult ez megint így,pedig már olyan jól betudtam osztani az időmet. :( Most egy kicsit beteg vagyok...fáj a torkom,a fejem és van egy kis hőemelkedésem is.Hát persze,hogy a 30 fokos melegben.. :? Természetesen voltam a dokinál a mensi ügy miatt :) Azt mondta,hogy hormonális eredetű,próbáljak meg fogamzásgátlót szedni.Fel írt egy Isten gyógyszert :D Flector...ilyen por,vízben kell feloldani és úgy meginni.A migrénemre nagyon jó!
Gyerekekről....Hááát ...rosszak :D István lusta ,mint a kutya! :twisted: Állandóan cseszegetni kell,hogy tanuljon! :twisted: Jázmin.. :roll: hmm..Jól tanul,csak a szája egy kicsit nagy.Tiniskedik :D Ádám nagyon jó tanuló,magatartással minden rendben.Csak az aggaszt egy kicsit,hogy úgy kivonja magát a családi életből :shock: Elvonul a szobába tévét nézni,hiába hívom,hogy gyere kimegyünk a játszira,vagy az udvarra.Nem igazán van velünk. :( Bence az igazi eleven,rossz kutya :D Most is itt ugrál mellettem az ágyon és beszélget magában :) Szereti a mesét nézni délelőtt,délben ebéd után alszik még egyet,utána játszik kint a kis kutyával.Aminek nem iagazán örülök.Egész nap kint lenne az udvaron!!! :? Lehet ezért nem haladok a benti munkámmal? :) Nem merem egyedül kiengedi,mert valamelyik nap is felmászott a kerítésre és felakadt!Büdös kölke! :)
Hát tömören ennyi rólunk!
Csöre:Sajnos az a bizonyos dolog még mindig nem oldódott meg! :( Nah most is kiment az udvarra Bence!Megyek gyorsan megnézem mit csinál!!Sziasztok!
 


Vagyok én is... néha... :lol:

Kölök folyamatosan köhög-taknyol (még most is) vagy bármilyen más eredetű vírust szedeget össze innen-onnan, kezdek belefáradni. :(

Ettől még jár bölcsibe és már csak minimál sírás van reggel, de az a napi rutin része lett...

Rengeteget dumál, de szobatiszta szerintem sose nem lesz :lol:

Én meg dolgozom, hulla vagyok...

Ja, és motorról átnyergeltünk a futóbicajra.

Kép


Tünde: Flector a világ legeslegnagyobb találmánya, nekem torokgyulladásra írta fel a doki, azzal tudtam csak aludni :)

Kép

Kép
 


Te Gabi!Mekkora ez a fiú! :shock: Simán kinéz egy 3-4 éves kölöknek! :D Láttam már ilyen futó bicajt..Jó?Szereti?Azt mondják hamarabb lesz tőle egyensúlyérzéke a gyereknek. :)
Flector i love you! :lol: :lol: Csak attól félek,hogy nagyon hozzá fogok szokni :? Már azt számolgatom,hogy elég lesz -e ez a 4 tasak ami itthon van,vagy írassak fel másik dobozzal :roll:
 


Tünde: flectorral én is így voltam, és most, hogy mondtad, hogy migrénre is jó... :roll: :)
Futóbicajt elvileg gyereknapra kapta, mert nem egy kétforintos dolog, és kicsit rá is paráztam, hogy mi van, ha rá se néz, de baromi jó kis találmány, és nagyon szereti, és hihetetlenül gyorsan tanulja...

konkrétan ez volt délelőtt:
http://www.youtube.com/watch?v=hHHDjfkBOrE

délutánra meg már itt tartott:
http://www.youtube.com/watch?v=WqiUdaITekQ

Kép

Kép
 


Sziasztok.
Bocsi, már ezer éve nem voltam itt, mert nagyon sokat szarakodott a gépünk ill. nem volt netünk.
Remélem mindenki jól van.
Mi jól vagyunk a fiuk szépen nőnek.
A Joel megy ősszel oviba, de csak fél napra, hogy szokja egy kicsit a közösséget. A Joakimot majd jövő áprilisra szeretném vinni.
A Dávid fiam most fog ballagni 8.-ból :cry:
Megy a készülődés javában.
Remélem édesanyám és a testvéreim is el tudnak jönni majd.
Igyekszem jönni most már remélem nem lesz semmi a gépünkkel.
Puszi mindenkinek
Móni
 


Halihó, Lányok!

Látom, nem csak én vagyok behavazva :) ez az év vége nagyon sűrű lett nekünk.

Tünde, remélem, azóta jobban vagy! A Flector tényleg nagyon ütős! Én is szoktam végszükség esetén, de rendszeresen nem ajánlott szedni, csak alkalomszerűen.
Tinisedik Jázmin? :lol: Végülis abban a korban van ;) Enyém lány is, de ő mondjuk visszafogottabb.
Ádám: fura, hogy egy ilyen nagy családban félrevonul, de nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem szeret Titeket, egyszerűen jobban szeret egyedül játszani. Zaza fiam is ilyen. Persze sok közös programunk van, amiben szívesen részt vesz... és ha olyat találtok ki, amit szeret?

Gabi, azta micsoda nagyfiú Kobi! És milyen vagány!
Próbálta Saci is a futóbicót, érdekes, rögtön ment neki, azt hittem, el fog dőlni, de nem. Nem vettem neki, mert igazán úgysem használná ki...
Szobatisztaság: teljesen időben vagytok. Nyáron lesz alkalmad levenni róla a nadrágot, azért az nagy felfedezés lesz, ha csorog a lábán a cucc... szóval kitartás! ;)

Móni, nálatok lehet vinni a gyerekeket 2,5 éves kor alatt óvodába?
Hová megy Dávid tovább?

Kriszti? Régen "hallottuk a hangod" :D

Csöre
 
 
 
 
 


Szia.
Igen itt úgy van, hogy egyesített ovi és bölcsi van tavaly ősztől.
Bölibe 2 éves kortól lehet vinni a csemetéket akiknek mind a 2 szülője dolgozik.
Oviba 2,5 éves kortól lehet menni és az sem feltétel, hogy szobatiszta legyen.
Bár a Joel tegnap egész délután egy nadrágban volt és szólt, hogy pisilnie kell ill. húzta már le a nadrágját amikor kellett.
Így hiszem, hogy hamar leszokik majd a nappali pelusról, sőt egyszer már aludt úgy délután, hogy nem volt rajta pelus és nem pisilt be.
 



Sziasztok!

Vagyok én is :D A vizsgaidőszakom tart még, tanulok ezerrel, még két vizsgám van hátra. Jövő héttől pedig még jogsiért is indulok, úgyhogy várom ám majd nyáron is a drukkokat :D

Bencussal alakulgatunk a szobatisztasággal ( nem mentem még vissza vele sebészetre :oops: )
Közben Dávidommal túl vagyunk az ő műtétén (kivették a szegecset a kis kezéből) .. hú most nem is tudom, hogy ősszel meséltem-e mikor eltörött a keze :oops: mostmár teljesen túlvagyunk a dolgon - emiatt (és a vizsgák miatt) viszont még nem vittem Bencust vissza a sebészetre a fütyijével -- nem szeretnék kórházat, nem szeretnék műtétet :shock: a fütyi még mindig nem mozdul és még mindig felpúposodik a bőr pisiléskor. Így, hogy levettük a pelust, legalább nem piros neki.

Ovi: elvileg ősszel Bencus is megy - Dávid csoportjába, én is félnaposnak gondolom. Nekem a többiek is úgy jártak/járnak.

Gabi: jól néz ki a futóbicaj. Irigykedem érte! (De van annyi lábbal hajtós járgányunk..) Bencus a rendes biciklit is hajtja - de nem tekeri körbe a pedált, hanem hátra-előre mozdulatokkal. Ez így leírva fura, de biztos értitek mire gondolok.

Bálint fiam nekem is kezd elszemtelenedni :?

Még mindig sok a verekedés köztük, remélem kinőnek lassan belőle!!

Kép
Kép
Kép


Sziasztok Lányok!

Látom, továbbra is elég ritkásan járunk erre :( de sebaj, legalább jövünk :)

Bicaj téma: na, ma nekiindultunk a nagyvilágnak pótkerekes biciklivel. Háááát, a tekeréssel nincs gond. De hogy minden érdekli :roll: nem volt valami haladós... minden hajlós füvet, görbe katicát, döglött békát meg kellett számolni :lol:

Kriszti, igen, mesélted, hogy eltört Dávid keze. Örülök, hogy túl van rajta.
Hajrá vizsgák! Jogsi? Hát, nem aprózod el :lol:

Ügyesek a kispasik a szobatisztasággal!
Saci is már éjjel-nappal pelusmentes, egyedül intézi...

Tünde, akartam kérdezni, mi a helyzet? Van valami fejlemény?

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Bocsi, hogy nem jöttem, de szervizbe volt a épünk, meg úl billentyűzetet kellett vennünk, mert a Joel meglocsolta egy kis savanyúság lével.
A Dávidom sajna nem elektorinkai műszerész lesz, mert színtévesztő így alkalmatlan, de az asztmája miatt sem választhat olyan könnyen, de mivel már 3 éve nem használjuk egyik spréjét sem, így kértem idő pontot a főorvosnőtől a pulmonológián, és a légzésfunkció eredménye, hogy azt asztmája elmúlt, így most karosszéria lakatos szakmát fog tanulni, már a beiratkozás is megvolt, sőt szeptember végétől én is fogok járni tanfolyamra minden szombaton kereskedő, boltvezetőire.

A Joelnek már 1 hónapja éjjel és nappal nincs pelusa, szépen szól mindenért, sőt szokta mondani, hogyha kakilnia kell, hogy "kaki 5,8,9 bogyó".
A Joakim is már szépen utánozza a Joelt beszédben.
Képzeljétek most kérdezte meg 1 falubelink, hogy a 2 pici nem ikrek? Én mondtam neki, hogy nem csak 1 évben születtek. :lol:
 


Sziasztok lányok!

Úgy látom ti is jó rég jártatok erre.

A nyár számomra elég szaladgálósan telt, már a forgalomban tanulgatok vezetni, még nem tudom mikor jutunk a végére...
Az idén sem volt nagyobb nyaralásunk, viszont eljutottunk a hajdúnánási strandra, meg Mezőkövesdre is a gyerekekkel, várakat látogattunk Boldogkőváralján és Regécen. Mind szép hely, érdemes ellátogatni ezekre a helyekre :)

Bencusnak úgy néz ki rendbejött a fütyije, pedig régóta nem krémeztem, nem piszkáltam. Egy este a kádban hátrahúzta magának:)
Hétfőtől kezdi az ovit Dávid csoportjában. Alma lesz a jele. Kíváncsi leszek majd, hogyan veszi/vesszük az akadályt.


Írjatok pár sort ti is, mi van veletek!! Puszillak titeket:
Kriszti

Kép
Kép
Kép


Kriszti, jó, hogy jöttél, tényleg jó régen nem volt senki.
Örülök, hogy Bencus megúszta a műtétet :D
Drukk a vezetéshez! Ügyes vagy!

Saci is hétfőn kezd, csibe lesz a jele. Izgul, látom rajta.

Regécen még nem voltunk, de Boldogkőváralján már kétszer is (azaz pontosan nem is tudom... mondjuk azt, hogy a gyerekekkel 2x).
Mi voltunk nyaralni, idén nyugatra vettük az irányt (eddig mindig a Dunán innen nyaraltunk): Hegykőre mentünk, a Fertő tó mellé. Nagyon kellemes helyen voltunk, körbekirándultuk a környéket (az időjárás miatt sok strand nem volt). Erre inkább kastélyok vannak, a Kőszegi várat éppen túrták, azt nem tudtuk megnézni, de Sárváron kifogtuk a várnapokat, tele volt jelmezes figurákkal a vár, meg volt kirakodóvásár, zenesarkok, lovagi bemutatók, szuper volt. Eszméletlen sokat bicikliztünk, jól kiépítettek a bicikliutak.
Egyéb: holnap kezdődik a suli, hát, azt hiszem, minden készen van rá, azaz Emi fehér ingjét nem találom... mindjárt megyek is keresni...

Többiek? Merre vagytok! Tessék kicsit jönni!

Csöre
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A napokban regisztráltam és most találtam rátok.2008,11,24-én született a kicsi fiam Dominik,2470gr és 45cm.7 héttel hamarabb de nincs semmi fejlődési rendellenesség.Mi szeptembertől járunk oviba zöld szörpös pohár a jele.Nekem már 2010 októberétől nappal szobatiszta és 2011 juniusától éjszaka is.Igaz későn kezdett el beszélni mert kb áprilistól beszél de már minden mond és mondatokba úgyhogy nem vagyunk hátrányba.Az ovit imádja minden nap alig várja hogy menjünk.

Veletek mi újság az ovival?Kinek hogy megy a bili?

Sziasztok
 
 


Szia Lilla!
Üdv közöttünk! Én is régen jártam erre... látom, már egy hónapja, hogy írtál.
Ovi: szeptember eleje óta járunk Sacival, csibe a jele. Hát, azt nem mondom, hogy szereti, de megy, és jól elvan. Ő a legfiatalabb (ugye még nincs 3), ennek ellenére jól beilleszkedett a vegyes csoportba.
Szobatisztaság: amilyen korán elkezdett próbálkozni, olyan jól elhúzódott. Teljes biztonsággal nyáron lett szobatiszta nappalra, éjszakára viszont sokkal korábban, talán 1 éves kora körültől nincs éjszakai bepisi, csak nagyon extrém esetekben (felfázás, egyéb betegség). Na ez az, ami nem rajtunk múlott.
Beszéd: hát, nőből van :lol:

Többiek, merre vagytok????

Tünde, mi a helyzet? Minden rendben? Mesélj!

Kriszti, hogy megy a tanulás?

GAbi, a munka?

Csöre
 
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron