Új privát üzeneted érkezett!

Szóval baba végül is azért nem lesz, mert a terhességem nem volt egyszerű.
Tehességi toxaemiám volt, így nagyon sokat kínlódtam a vérnyomásommal. Szüléskor 185/125 volt a vérnyomásom.

Mondjuk, ha véletlenke lenne persze hogy megtartanánk.

Jázi nem semmi nőszemély :D
Mondjuk Adél a biciklimet borította magára. Meg tegnapelőtt nekiindult kismotorral a 3. lépcsőfokról. A homloka gyönyörűen fest. Mondjuk szerencsére negyobb baj nem történt.


A vau Adélnak kb 9 hónaposan már ment és csak a kutyára mondta. El is volt mindenki (én is) ájulva, hogy milyen hamar beszélni kezd, hát azóta meggondolja az én drágám, hogy mit mondjon.
Tegnap (szenitem véletlenül) mondta amikor már nem bírta kivárni, hogy indujunk a kocsival "gyere már" kristálytisztán. Hát azóta sem lehet kicsikarni újra belőle.


Edit
 
 


Ditke!

Nekem is volt toxémiám, bár III/1-es, vagyis csak a vérnyomásom volt magas, de szrencsére nem híztam meg hirtelen, és nem volt fehérje a vizeletemben.
Amikor szülni mentem, nekem is magas volt a vérnyomásom, bár nem annyira, mint neked, 145/95 (asszem), és kaptam nyelvalá való sprayt. Na, nem mintha az segített volna.
De azt olvastam, hogy a toxémia, ha egyszer kijött, akkor többször nem jön elő, szóval nyugodtan lehet újabb terhességet vállalni. (na, nem azért írom, hogy rá akarlak beszélni egy következő babára, meg egyébként is gondolom, hogy dokival úgy is konzultálnál előtte)

Jázminon is állandóan jóságfoltok vannak. Komolyan, már néha szégyellem magam, mert azt hiszik, hogy nem vigyázok rá eléggé, holott egy szempillantás alatt megtörténhet a baj :(

További kellemes hétvégét,
pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Brigo,
Ezt meg hogy csinálta?! Natival sem egyszerű, de inkább nem tiltok neki dolgokat. Egy nem szabad dolog van, a galérialépcső. el van barikádozva, mégis sikerül néha felpaszíroznia magát. Ha eléggé rászólok, otthagyja, de általában fogni kell és nagy ordítások közepette átcipelni a másik szobába. Különben rászólok, hogy vigyázz, de hagyom garázdálkodni. Elég biztonságos a lakásunk. Volt néhány kopp, de azt úgysem lehet kivédeni, de valódi sérülés, mondjuk egy nagy kék folt vagy vér még nem. Talán mert az elejétől kezdve magának kellett vigyáznia, nem tudom. Egy évesen már fel tudott mászni a 2m-es csúszdára, most beleül a saját kis mozgó hintájába, ami a mellkasa közepén van. Nem tudnék vele lépést tartani, még ha akarnék sem. Igy inkább bízom a jó szerencsében. Eddig bejött.
Szopi miatt annyira nem aggódok. Ha napi 5-6 szopi mellett teherbe estem és még ma sem jelent problémát, nem hiszem, hogy változni fog. Ha meg igen, megoldjuk. Bár borzalmas háziasszony lévén aggódok, mi lenne velem, ha cumisüvegeket kéne sterilizálnom, de mások is túlélték.

Ditke,
Orvos mondta, hogy megismétlődne a toxémia? Nekem is elég vacak volt az a 9 hónap, végig fájta a hasam, sokszor annyira, hogy csak sírtam, végig émelyegtem, hánytam stb. A mostani teljesen más, eddig sokkal jobban mennek a dolgok. Lehet, hogy nálatok sem lenne másként és minden jól alakulna. Pláne, ha vártok egy kicsit, amíg Adél egy kicsit nagyobb lesz. Tesóm és köztem 7 év van, mégis nagyon jó, hogy van, nem csak a pár év a nyerő :)
 
 

 
 

Sziasztok!

Lorca!
Na, hogy csinálta???? Még előttem is vannak titkai...
Jázi is simán felmászik a kettes létrára, csak hát, ha onnan leesik.... Tegnap pl. a vasaló volt neki sláger. Hiába mondtam neki, hogy ne érjen hozzá, csak hozzányúlt, és el is kapta a kezét, mert biztos forró volt neki. Ha nem hallgat rám, akkor tanuljon a saját hibájából....

Ma megyek védőnőhöz. Tök jó lesz hallgatni a baba szívhangját! :D

Pá,
Brigó

Kép

Kép
 
 


Most van egy kis időm. Még szerencse, hogy nem oly egyszerü lemaradni a topicban. Mióta Nat kb alszik éjszaka, egész jó, csak vele párhuzamosan kezdek fáradni. Kb ugyan annyi az alvásigényem.
 
 


Gyertek azért erre is:)

Kép
 
 


Sziasztok! Pár napja lett netünk, most ismerkedem az írásaitokkal. Szívesen beszélgetnék én is a gyerekes dolgainkról. Az én kis lurkóm neve Bulcsú, 2006. május 5-én született, és ördögien rossz! Írni is csak akkor tudok amikor alszik. Aranyosak a képek amiket felraktatok!
 
 


Szia!
Üdv itt! Elég elfoglalt itt mindenki, nem túl bonyolult lépést tartani. Írjál kicsit magatokról. Hogy is tud egy ilyen picúr rossz lenni, el sem tudom képzelni :) Rakjál fel képet magatokról.
Miket tanulgattok mostanában? Mi most Natasával a szavak tanulására hajtottunk rá. Rém gyorsan tudja megtanulni, kár, hogy a beszéd még nem megy, de már nagyon sokmindent ért és végre nem felejti el másnapra, amit tanult.
F

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!

Bocsi a hosszú hallgatásért, de Adél mostanában iszonyatos. :cry:
Akaratos, hisztis.... nem ecsetelem. Néha nagyon kiakaszt.
Mint az árnyék követ minden hová. Ha max. 1 méterre eltávolodom tőle már nyafizik. Lányok Ti hogy vagytok ezzel?
Most keveredünk ki a takonykórból is ráadásul. Lehet, hogy ezért nyafizott? :wink:
Meg az utolsó 2 foggal küszködik szegényke.

Adél is kezd értelmes szavakat mondani a babanyelv mellett (végre valahára) Repertoár: cica, papa, szép, baba, vau (ezt már 8 hónaposan mondta mondjuk), háp-háp,pá-pá, hammm,tess(-ék). Hirtelen ennyi. De az összes testrészét ismeri és mutatja. Ha megüti magát, jön oda és tartja, hogy adjunk rá puszikát.
A színek közül a zöldet, sárgát , pirosat és a kéket ismeri, megmutatja.

Mindez nagyon szép, csak ne lenne ennyire eleven.
Most rájött arra, hogy ha a kisszékét viszi magával akkor , ha fellép rá, szinte minden tiltott dolot elér. Már nem tudok hova elpakolni. Állandóan kutat, pakol.

Hétvégén voltak itt Kalocsán a Paprika napok. Nagyon jó volt. Adél lovagolt, körhintázott, nagyon élvezte, de minden kellett volna neki. Mindent mutogatott. Nagyon édes volt.
Ma jó napja van. Szeretget, bújik, puszilgat. Imádom! :D


Edit

Kép

Kép
 
 


Wawe,
lehet hogy tévedtél egy évet? Itt 2005-ös babások vannak - elvileg. Az én lányom 2005. május 5-én született és egy tündérbaba.
 
 


Edit,
Szerencsére Nati nem hisztis. Vagy inkább még nem? Csak most jön az igazi dackorszak idő. Nálunk nincs ilyen követés, ha nem figyelem, lelécel barátkozni és bkivel boldogan elvan. Kivéve, ha szundi van, mert akkor húz az ágyhoz és csak én vagyok a jó. Talán mert apuka még nem tanult meg szoptatni. Meg ha beveri kis buksiját valahova. Kedvencem, amikor a homokozóban az összes anyukához egyenként leül és aggódó kiskutyaszemekkel ráveszi őket, hogy építsenek neki is egy homokvárat, nehogymán a saját gyerekük legyen az egyetlen, akivel foglalkoznak.
Szavakkal inkább megértés terén állunk jól, gyorsan tanul. Azért érdekesen kapcsol össze dolgokat. Pl amikor a térdet tanultuk, úgy mutattam, hogy felhúztam a naciját és megkopogtattam. Ha harisnya van rajta és megkérdezem, teljesen kétségbeesik, hogy nem tudja felhúzni, cibálja. A legtöbb hang még nem megy, úgyhogy csak olyant használ, amiben k, p, sz, b van. Vicces, hogy megy az anya, de az ny hang máshol nincs. A kaka pl remek, azt azonnal megtanulta.

Kép KépKép
 
 


Micsoda tolongás van erre :)
Ha jár valaki itt, azért én néha benézek.

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!

Van egy tökjó gyerekrádió a neten: http://tokmagradio.extra.hu
Hallgassatok bele!
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, csatlakoznék hozzátok. Kisfiam 2005. május 11-én született. Két nővérkéje van, ők júniusban töltik a 6. évüket, szeptembertől Nagy Iskolások lesznek.:)

Kép Kép
 
 


Gnerika,
Szerintem nyugodtan maradhatsz a nyáriaknál, mi is ott vagyunk Natival, aki 2005.május 24én született és nem ő a legidősebb.

Kép KépKép
 
 


Sziasztok.Én is csatlakoznék hozzátok.A kisfiam 2005 április 16-án született Bp-en, a Szent János kórházban.Mivel még kezdő vagyok,nem sikerült feltennem képet róla,hiba történik a feltöltés alatt.
 


Szia Erzsike,
Ha olvasol, láthatod, kicsit kihalt itt az élet. Próbálhatod vmelyik közeli topikot, két éves gyereknél az a pár hónap annyira már nem számít.
Lehet, hogy a kép túl nagy vagy nem jpeg kiterjesztésben van.

Kép KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron