Új privát üzeneted érkezett!

Sziaszok!

Gratula Zsófinak, hogy ilyen nagylány lettKép

Dirtha,
gratulálok a csodaszép kisfiadnak 1. szülinapja alkalmából.
Nem csoda, hogy büszke anyuka vagyKép

Én a főzelékekkel vagyok bajban. Küldhetnél nekem ötletet/receptet mert mi alapból nagyon keveset eszünk így nincs nagy gyakorlatom benne.
Már Fcs és Éva is adott tippeket, azok beváltak, de bővíteni kellene a repertoártKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Meséljetek, hogy sikerült a demó a Blahán?
Sajnálom, hogy nem mehettem, lélekben ott voltam azértKép
Olyan kíváncsi vagyok, alig volt róla valami a hírekben.

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!



Kép a demonstrációról...
Szerintem jól sikerült, nagyon meghatóak voltak a pici babák és a tolószékesek, ahogy vártak, vártak, várakoztak egy kicsit kedvesebb Budapestre...
A Kolompos pedig, mint mindíg, megfájdította a szívem-meg másokét is, persze örömünkben.
Hogy mi lesz a hatása a demo-nak, az kérdéses persze, de el kellett végre kezdeni szerintem ezt a dolgot.
Megyek, nagyon fáradt vagyok
Puszi mindenkinek
Kép
rizike
 
 

 
 

Kép

még egy kép
rizike
 
 


Kép
még 1
rizike
 
 


Sziasztok,

Dirtha,
boldog szülinapot a nagyfiúnak, nagyon helyes a kissrác a képekenKépKép

Fülescsacsi,
a kaja miatt én is aggódnék, de sztem biztosan nem kóros a dolog, hisz önszntából sztem 1 gyerek sem éhezikKép

Meli,
gratula a szülinaphozKép, tortakiütésKép, de lényeg, hogy a közérzetet nem zavartaKép

Rizike,
vizsgákKép, nekem 1 szigorlet, meg a többibe bele sem gondolok.
Próbáltátok már rágcsálnivalónak a bulátát? olyan, mint a kuki, csak búzacsírából van, és natúr.

Krisz,
a kajákkal én is sokszor én is gondban vagyok, nálunk sincsenek általában olyanok, amikből neki is tudok adni, így mindig van tartalék üveges. Most a DMben 228/220gos üveges HIPP,én azokat szeretem, mert jó darabosak is. Imike simán bekap egyet 1xre.

Én már adok neki túrórudit(csokija nélkül) kiflivel reggelire, és hétvégén krémtúrót is evett, és szerette is.
Ma cukkíni-alma-rizs-husi lesz együtt olíván megpárolva.
Étkezések között nálunk a gyümi, a buláta, és a dexi megy, ezt sétakor is kap, ha úgy látom, de olyan jól magára tudja kenni, hogy mire hazaérünk, elég jól néz kiKépKép

Fiacskám kicsit megtaknyosodott, sztem tőlem kapta el, így 2-3x szívom az orrát, meg nygyban megy a C vitamin is.
A pelenkázás, öltözés, hajmosás, azok nálunk most a nagy csúcspontjai, a fiú úgy sír, hogy a szomszédok sztem azt hiszik, kínozzuk a gyereket. De, általában 1 másodperc alatt el is múlnak a fájdalmakKép
Játékok: a férjem szerint hülyeség a sok a drága játék, anyukabolonítónak jók csak, mert a műanyag flakon, a papírdoboz nálunk sokkal nagyobb sláger. Most is 6 ásványvizes palack hever a lakásban szanaszétKépKép Ja, és a papírdobozba ki és beszállni is lehet, a szőnyegen meg csúszik isKépKép

Kaptam 1 2 személyes gyerekbelépőt a pesti állatkertbe, sajnos, nekem messze van, valakinek szivesen odaadom.

Na, abbahagyomKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkitől a szülinapi köszöntéseketKép
Képzeljétek ma már Zsófi a szaladgálást is kipróbálta haláli volt a kis popsija ahogy sietett csúcs milyen édesKép
A kaják most egészen jól kialakultak nálunk márcsak az a bajom hogy nem tudom hogyan adjam neki az ebédet darabosan ugyanis ha csak szétnyomkodom a zöldséget és a húst akkor valahogy olyan száraz az egész.......ti hogy csináljátok?Én még nem is adtam neki rizst majd most azt is kipróbálom.Én a csokit is oda szoktam adni a túrórudiról..nem szabadna??Nagyon szeretiKép
Az én sulim is elkezdődött és úgy néz ki kb anuártól munka után kéne nézni,mert ahogy telik az idő egyre kevesebb esélyem marad az elhelyezkedésre.Szerencsére anyukám itt lakik a házban és tudna Zsófira vigyázni csak nem sínylené meg annyira.Nem tudom mi lesz.Most megyek és megint megkísérlem idetenni a képünket de nem ígérek semmit de sejtem hogy nem fog sikerülni.....KépSziasztok
meli
 
 


Hali!

Évi köszi a képeket!

Minden szülinaposnak nagyon sok boldogságot mégegyszer!

Rohanok!
Andi
andi68
 
 


Meli,
miért nem tudod betebnni a képet? a kicsinyítéssel van a baj?

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Krisszie, Manóka és Andi és a többiek! Köszönjük a gratulációkat!

Krisz, a főzelékeket én a szakácskönyvből csinálom (nekünk), de a gyereknek inkább csak megfőzöm/megpárolom a zöldséget (pl. zöldbabot), amihez kell, ahhoz inkább étkezési keményítőt használok liszt helyett, és majdnem minden főzeléket joghurttal habarok be. Használok fűszereket is (pl. bazsalikom, kakukkfű), mikor milyenem van.
Benjamin fiam szereti a céklafőzeléket (megfőzöm a céklát,husival együtt, amikor puhul már, hozzáteszek karikára vágva almát, külön főzök hozzá egy nagyobb krumplit héjában (így megmaradnak benne a vitaminok), és együtt összeturmixolom, ill. most már csak nyomkodom a krumplit, hogy rágásra ösztönözze. Persze a főzőléből teszek hozzá annyit, hogy megf. állagú legyen.)
A zöldbabfőzelék esetében először olajon pirítok kis hagymát, erre a husi...stb.
A zöldbabfőzeléket sok joghurttal és reszelt sajttal sürítem. Meli, én azt javaslom, hogy a zöldséghez adj egy kis levet, és nagyjából turmixold össze, én a krumplival, majd a husival kezdtem a darabosra szoktatást, mert amúgy tényleg nagyon száraz. Nálunk bejött a paradicsommártásos krumpli is husival, csak összenyomkodtam az utóbbiakat és leöntöttem a mártással. De lehet bazsalikomos-sajtos joghurtöntetet is használni.
(úgy ontom itt az ötleteket, mintha olyan nagy konyhatündér lennék, pedig hajaj, ha tudnátok! Kép )
A fiam is szereti a túrórudit, én is odaadom csokistól.


Manóka, az oliván párolt cukkini-alma-rizs-husi jól hangzik, holnap az lesz az ebédje a fiamnak! Köszi az ötletet!

puszi mindenkinek,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!
Képezeljétek Zsófi ma délutánra tista piros arcúvá vált borzalmasan nézett ki rohantam vele a dokihoz ki csak annyit mondott,hogy ez valami allegia és kísérlezeni kell vele,hogy mire.Hát ez jó móka lesz gőzöm sincs hogy fogom kideríteni,mert nem evett olyan dolgot amit eddig nem.
Próbálkozom majd a darabos kajákkal remélem sikerülni fog.
A képek ügyében valóban a kicsinyítéssel van bajom gőzöm sincs hogy kell pedig mindenfélét kipróbáltam már.Úgy látszik mi elszünk a leleplezhetetlen család a topicon..most megyek még angoloznom kell puszi mindenkinek
meli
 
 


SziasztokKép

Minden babónak boldog szülinapotKép

MeliKép
Szegény ZsófiKép +++++++++ energia a gyors gyógyuláshoz, meg sok pusziKépKép
Tipp a fotokhoz, csinálj a babaneten saját albumot és oda nem kell kicsinyiteni, feltöltöd simán, utána meg ide birod hogy mi lett az albumotok neve és máris le vagytok leplezveKép

DirthaKép
Köszi a fözöcske de okosan tippeket, legalább most egy darabig nem agyalok hogy mit adjak neki enniKépKép A turorudit eddig én csoki nélkül adtam neki, de tegnap kitépte a kezemből és elpucolt vele, ugyan mindent kikent vele, de baromi büszke volt magára hogy ő maga ette megKépKép

ÉvaKép
Köszi a képeket a demorol, mi sajna nem tudtunk elemenni, mert indulás elött nem sokkal bealudt Dani és nem volt szivem felkelteni, de lélekben ott voltunkKép

FcsacsiKép
Régen irtál márKép Ennyire beindult a suli?

ManókaKép
Mekkorát nőt a fiad, csuda aranyosKépKép
A belépő csak gyereknek jó vagy felnöttnek is? Mert ha felnöttnek is jó akkor én szivesen fogadnám, persze ha meg van még.

Most megyek mert mindjárt leesem a székről olyan álmos vagyok.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Jaaaaaaaajjjjj... Hát szegény gépünk meghalóban van. Apa naponta telepíti újra, de így is teljesen megbízhatatlan. Remélem, sikerül ezt elküldenem, mielőtt újraindulna. Októberben veszünk új alkatrészeket, remélem, akkor többször tudok jönni.

Jól vagyunkk, a demo tényleg jól sikerült, Szabolcs a Tényekben is benne volt egy gyors vágókép erejéig, meg Samu is.

Evés javul, bár gyümölcsöt továbbra is csak banánt eszik, de minden mást jó étvággyal. Bár tegnap a ringlószilva bejött! Szóval ezen most túl vagyunk talán, kopp-kopp-kopp.

Gratula a szülinaposoknak! Dirtha szuperek a képek!

Meli! Szegény Zsófi! De mi az, hogy kísérletezni? El kell menni a gastroenterológiára, és ott kivizsgálják...

Na, gyorsan elküldöm, mielőtt beint a gép...

Éva! ma találkozunk a baba-mama-klubban, ugye? Egy kis eső nem riaszt el...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Dirtha,
köszi a tippeket éppen a zöldbabon gondolkoztamKép, jó, hogy leírtadKép

Meli,
igaza van Fcs-nek nyomás a dokihoz. Komolyan, ha valamire ilyen heves tünetei lesznek, akkor azt nektek pontosan kell tudnotok szal ki kell vizsgálni. Nem értem miért nem kaptál beutalótKép
Remélem jobban van a csajszi. Viszketett neki?

Dorkalány annyira gyakorolja a járást, hogy szegény csupa kék-zöld folt, még monoklija is vanKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Kérdeznék tőletek egy olyat, hogy ha már adtam egyszer tejet Petinek és semmi baja nem volt tőle, akkor most már szerintetek ihat? A dokink szerint már nem lesz rá allergiás, ha előszörre nem lett, de valaki most a héten azt mondta, hogy hülyeség, mert ha most túl korán elkezdem adni, akkor majd később 4,5 évesen vagy felnőtt korában lesz baja tőle. Ezt nem akarom elhinni!

Amúgy nem adom neki, mert tudom hogy nincsenek meg benne a megfelelő vitaminok (vas se)és az összetétele sem a legjobb, de néha néha egy egy kortyocska becsúszhat. Na és a fagyiban is van, amit Peti hétfőn bebizonyított, hogy nagyon szereti!

Most mentem, hátha tudok aludni egy kicsit.
Hali!
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!

Sztem tuti, hogy nem allergiás rá a gyerkőcöd. De az tény, hogy nem megfelelő táplálék egy gyerkőcnek amit írtál az összetétel miatt és hogy nehezen emészthető. Szóval jól csinálod, hogy keveseteket kap, de nagyobb mennyiségtől kialakulhat később is így igaz.
Az a gáz, hogy nem lehet tudni.
Sztem 1 éves korig tényleg óvatosan add neki, mert addig nem ajánlott. Sőt a keresztanyám aki gyermekorvos szólt, hogy az a legújabb ajánlás, hogy ha lehet 3 éves korig ne kapjon tejet a gyerkőc a rengeteg allergiás eset miatt. És itt nem csak a konkrét tejallergiáról van szó, hanem egyéb allergiás hajlamot is felerősíthet.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!
Zsófinak az arca szinte rendbejött mire hazaértünk a dokitól és azóta nem jött ki semmi heves dolog de sűrűn piros neki.Lehet,hogy a nyálától van mert állandóan folyik neki mikor alszik.Még talán egy sonkafajtára is gyanakszom de ez is megdőlni látszik mert mikor nem kapott akkor is piros volt az arca.Szóval úgy néz ki nem étel allergiája van hanem fene tudja mi.Ezért nem kaptunk beutalót,mert ez állítólag nem volt vészes dolog.Majd meglátjuk mi lesz.Mindenesetre én tejallergiás vagyok és a tojásfehérjét sem bírom úgyhogy volt kitől örökölnie.Én is gondolokozom a tej adásán max azért adnék neki hogy ehessen tejbegrízt és ne ezeket a dobozos pépeket.......
Egyébként teljesen jól vagyunk hatalmasat nőtt már 80-as ruhát kell vennem neki.Ma voltunk sétálni és szinte végig sírt nem értettem mi baja lehet.Gondoltam hátha fázik de ateste meleg volt bár a kis keze és az arca jég hideg.
A képeket kiderült miért nem sikerül feltennem.Állítólag ninvs olyan képfelismerő vagy milyen program a gépünkön.Majd fejleszteni fogjuk de kitaláltam hogy a Libriből megpróbálok küldeni hátha lemezről lehet vagy mit tudom én.szóval hamarosan csak feltárul a rejtélyKép
Most megyek hulla vagyok puszi mindenkinek és jó hétvégét nektek!!!
meli
 
 


Hali Krisz!

Köszi, hogy írtál!
Igen, tudok erről a 3 éves korig dologról is, és én valószínű nem is fogom adni, mert Kittike kapott már 1 éves korától rendszersen, de nagyon nagyon szorulása volt tőle, és én barom nem jöttem rá, hogy a tejtől van. Mert ugyebár a legtöbb embert meghajt a tej! Pedig nem forraltuk neki, mert úgy még jobban fog. Peti ugyanez, kb. egy decit kapott egyszer, és rögtön szorulása lett. Nem fogom kínozni az biztos, szörnyű dolog ha a pici nem tud kakkantani, el van rontva az egész napja szegénykének ha nem kakil. Érdekes módon, kb. 2 és fél éves volt Kitti, amikor abbamaradt a szorulása, pedig mindent ugyanúgy eszik, viszont szerintem addigra ért el arra a szintre, hogy rendesen meg tudja emészteni a tehéntejet.
A babataej, tejpor, tápszer, nevezzük ahogy akarjuk viszont BAROMI drága!

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Az én fiacskám 1 év+1 hetes. Ma adtam neki először tejbegrízt. 8 hónapos korától kapja a sajtot, joghurtot, túrórudit 10 hónapos korától és soha semmi baja nem volt tőle. Ennek ellenére a gy.orvos azt mondta, ne adjak neki tejet.
Andival egyetértek: nem fogok babatejet venni 2000 ft-ért, ráadásul akárhogy is nevezzük, az is csak tápszer. A fiam éjjelente kap tápszert, este még szopizik. Akkor adjak neki kétféle tápszert???
Meglátjuk, holnap reggelre lesz-e allergiás reakció.
Az idősebbek azt mondják: mi is tehéntejen nőttünk fel, felesleges ez a felhajtás. Ugyanakkor tényleg sok az allergiás, ami köszönhető ennek a felgyorsult, légszennyezett világnak, tehát nem vagyok tej-párti de ellen-tej párti sem. Forralás nélkül nem kap tejet a fiam, de ha nem lesz semmi gond, beiktatom a tejbepapit, tejberizst az étrendjébe, persze nem napi rendszerességgel. Én nem szándékozom három éves koráig a gyereknek babatejet venni.

Kíváncsi lennék, Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok erről a témáról.

Meli, az én kisfiamnak hónapokig volt a szeme alatt pirosság, máig sem derült ki, mitől. Amúgy a nyálától (a fogzástól) Benjaminnak is gyakran pöttyös az állánál, a szája körül.

FCS, Ágiboszi, köszönjük Nektek is a gratulációkat!

Puszi,

*Dirtha
dirtha
 
 


Lányok!
Nem fogjátok elhinni de tettem föl képeket........Kép
A fotóalbumba sikerült persze még nem az igazi és csak úgy sikerült hogy egy olyan kép is benne van amin a barátnőmmel vagyok ráadásul Zsófiról sem a legfrissebbek a képek de majd begyűjtök újabbakat lényeg,hogy végre nem leszünk fantomok.
Úgy találjátok meg,hogy :
Zsófi:Képek Zsófiról
Hát itt vagyunk!Jó éjt mindenkinek puszi
meli
 
 


Sziasztok!
Meli,
örülök, hogy rendbejött Zsófi arca, bár ha gyakran előjön érdemes lenne kideríteni az okát sztemKép, főleg hogy neked is van.

Dirtha,
az tuti, hogy én sem fogok 3 éves koráig várni. az 1 éves határidőt megvárom mindenképp, aztán nagyon óvatosan de elkezdem neki adni, ha nincs semmi gond akkor OK mehet a dolog. Én ráadásul nagy tejes voltam kicsi koromban is, most is sokat iszom. a párom meg nem nagyon bírja, meglátjuk kire ütött Dorka etérenKép
Ja és tejtermékeket kaphatnak persze, a tej amivel vigyázni kell, meg a tejföl és a tejszin, de abból úgysem eszik sokat.
Ja és miért kell éjszaka tápszert kapnia Benjinek?
Nagyon édes a kép a profilodban és kifigyeltem a tök jó pólóját isKép

Andi,
akkor neked oda kell figyelni erre a tej dologra, igen egyszercsak érett lesz annyira az emésztése, hogy megbírkózik a tejjel isKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Meli!

Megnéztem, nagyon arik vagytok!

Mindenkinek nagyon jó hétvégét!
(Annak ellenére, hogy én mindjárt megfagyok itt netezés közben!)
Andiék
andi68
 
 


Sziasztok!

Tejbepapi témában: én már adtam 7 hónaposan is, az én édesanyám is azt mondta, nemhogy az Q generációjuk, de mi is pár hónapos korunktól (én speciel 5) azon nQttünk föl többek közt. Ki tudja...
Nekem semmiféle allergiám nincs, a húgomnak sincs, és egyáltalán senkinek a családban.
Hogy miért igyon tejet a baba, amikor még anyatejet is kap, azt nem értem, mért jó-ételben viszont szerintem néha nem árt. Egy héten mondjuk egyszer-kétszer. Mi a véleményetek?

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Meli, megnéztelek én is titeket, szépek vagytok!!! Nagyon szép kislány Zsófika!

Krisz, Benjamin azért kap tápszert éjjel, mert éhesen ébred, és mivel este szopizik és már csak napi egyszer (ráadásul már csak a jobb mellemben van tej), ezért éjszakára sajna nem termelődik újabb adag tejci. Én sem így akartam, bántott is a dolog, hogy tápszert kell adnom (10 hónapos volt akkor), de sajna nem hízott semmit, muszáj volt. Azóta kicsit felszedett, de így is inkább hosszú és nyúlánk, mintsem hurkás. Csak összehasonlításképpen: Meli Zsófija most kezd 80-as cuccokat hordani, és pár héttel idősebb a fiamnál, ha jól emlékszem. Benjamin 86-os kombikat, nadrágokat hord...igaz, még nőhet bele kicsit, de a 80-asok kicsik.
Ugye, de jó a kép? A kedvencem! A pólója is a kedvencem (ismerőseim szerint csíkos-mániám van Kép ) Krisz, van fotóalbumotok itt a babaneten? Megnéznélek Benneteket is, a profilban Dorka mint egy kisangyal, vajon most is olyan-e? (kívülről biztos) Eleven?

Amúgy más topikban is felvetettem a tej-témát, érdekes vélemények születtek, nagyon sok anyuka nem akar három éves kor előtt tejet adni.

Andi, honnan netezel, hogy így fázol? Kép

Minden jót!

Pusz,
*Dirtha
dirtha
 
 


bocs, kissé pongyola voltam; lehet a mentségem, hogy ma most ültem le elQször?!Kép
rizike
 
 


Sziasztok!

Tej: hát én olyan másfél éves kor körül gondoltam, esetleg addig ételben megpróbáljuk... A hét hónapot azért nagyon korainak tartom, de hát Éva mindig is olyan rendhagyó volt kaja-kérdésben...

Lányok, Szabolcs lázas! Csütörtökön este 38,5 volt, péntek reggel 37,9, elmentünk a dokihoz, de az egészséges rendelésre, mert amúgy semmilyen tünete sincs, kicsit nyűgösebb, bágyadtabb, de jókedélyű, nem náthás, hasa sem megy. Doki jól megvizsgálta, semmit sem talált, azt mondta, valószínűleg a foga miatt van. Csakhogy nem bírunk a lázzal, max. egy fél órára megy le, hűtőfürdő, Germicid-C alig használ, alvás után láztalan egy rövid ideig, de max. egy óráig. A bal szemfoga teljesen átfehérlik, és az anyukám, meg a védőnő korábban azt mondta, hogy a szemfogtól eléggé betegek lehetnek. De mindenhol azt olvastam, hogy nem maga a fog okozza a betegséget, hanem a legyengült immunrendszer mindenféle vírusfertőzéseket benyel... Azért úgy aggódom... Étvágya is jó - végre! -, vidám, mozgékony, játékos, bár estére mindkét nap 39-re felment a hője, akkor már elég gyengécske, hamar elalszik, már az altatós szopi alatt megy lefelé a láz, érzem... Az eddigi fogaknál max. 37,9-ig ment fel, hát most eléggé aggódom, bár a doki azt mondta, hogy igenis okoz magas lázat a fog...

Nyugtassatok meg, csajok... (Drága férjem már mindenféle titkos, új betegségről képzeleg, és a legrosszabbra gondol...)
Fulescsacsi
 


Szisztok!

Füles!
Ne aggódj szerintem, lehet valami kósza vírus, de ha 4-5 nap múlva sem múlik el,akkor majd láérsz elkezdeni aggódni. Ha lemegy 37.5-38-ra, az nagyon jó, mert még gyengíti a vírusokat, de neki nem ártalmas.(Nem úgy mint a 39 és ez feletti, ami viszont káros, mert begörcsölhet.)

Mem tudom a fogzástól lehet-e láz, mindenki mást mond, Kittinek soha nem volt.

Ha van étvágya és jókedvű is, nem hiszem hogy komoly baja lenne, még egy hülye kis vírustól is elég levertek szoktak lenni.

Keddre remélem teljesen elmúlik! Kitartás!

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Bocsi, most látom, hogy már írásban is selypítek! Kép "láérsz=ráérsz" Kép
A többi hibát ne is említsem!
andi68
 
 


Sziasztok!

Na kiderült, mi volt a 2 napos sírás, nyügi oka. Egyszerre tört át a két felső 1-esKép Dorka immár 8 fogúKép

Dirtha,
ne hari, ha nem értek veled egyet az éjszakai táplálásban. Elég nagyfiú már ő, hogy egy vacsorával átaludja az éjszakát. Sztem 2-3 hós kor után már nem kell éjszaka is enniük. Ez szigorúan szvsz, mert ha a dokinéni felírta, hogy ennie kell éjszaka is, akkor biztos...

Dorkacsaj is szopizik még, alapból 3x naponta, most szeretnék átállni a reggeli és esti szopira, de most még du 4-ig bírja a cicimKép, akkor már muszáj szopcsizniaKép
Tök fura, mert Dorkát egyáltalán nem zavarja, ha kimarad a szopcsi. OK ha van, de az is ha nincsKép

Van albumunk, de jó régen nem frissítettem, Dorkababa néven van az ismerjük meg egymástban
És tényleg ilyen kis tündér élőben isKép

Fcsacsi,
remélem jobban van már Szabolcs. Valszeg lehet a fogától, bár Dorkának még nem volt ilyen. Most sem lázasodott be.
Szóval nyugi, nem lehet komoly baj, ha nap közben vidám, jókedélyű és még eszik isKép
Tejügyben abszolut egyetértünkKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisszie, Dirtha!

Peti is szopizik éjszaka, sőt még tápszert is kap éjfélkor, különben egész éjjel ordítana, nem tudom leszoktatni, de nem is bánom, mert 5 perc szopi, vagy gyorsan kiszívja az üvegből és kész.
A tápszer után 4 órát alszik, szopik után 3-at. Hát nem sokat "fejlődött" ezen a téren újszülött kora óta! Nem bánom igazán, egyszer majd úgyis abbahagyja, ha majd eljön az ideje. (Kitti ugyenez volt, de akkor jobban izgultam, mint első gyerekes anyuka, hogy:-ennek soha nem lesz vége?-)
2 éves volt amikor először átaludta az éjszakát! Most viszont már, mint a mormota úgy alszik, még Peti sírására sem ébred fel, pedig van ám néha hangerő! Kép
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Hát, már lekopogtam egy párszor, de ma estére lement a láz. Délután még 39,1 volt, kúp, és egy óra múlva láztalan volt. Fürdés után 37,8-at mértem, de az esti szopinál már teljesen normálisnak tűnt pusziellenőrzésre. Kíváncsi vagyok mi lesz...

Szopi: hát mi még mindig sokat szopizunk, főleg a kajasztrájkos időkben. Jobb napokon napközben öt, éjjel egy, de általában napközben hat, éjjel egy-kettő. Én nem is törekedtem az elhagyásukra. (Kivéve az éjjeliket, de hát ezt a mostanit hat-hétről tornáztuk le...) Ja, és ezek a táplálkozás jellegű szopik, és vannak még a nyugtatók, mint a mai napon is, még plusszba vagy három. (De erre már hetek óta nem volt szükség). Engem nem fáraszt. Amúgy meg éppen azért, mert tudja, hogy bármikor kaphat, hát nem zavarja, ha eltűnök egy időre a képből, és nincs cici. Ha most rendeződik ez a fog-kérdés, akkor megpróbálom a megmaradt éjszakaiakat is megszűntetni, a többit rábízom majd. Amikor kétévesen bölcsis lesz, úgyis redukálódik majdKép.
Fulescsacsi
 


Hali!

Kész vagyok, Peti már negyedszer ébred fel fél 8 óta, nagyon jönnek a felső metszőfogai. Most is sír ( nekem már nincs türelmem) apája próbálja nyugtatni, nem sok sikerrel, ebből megint szopi lesz, de ez is csak nyugtató jelleggel, mert szerintem már egy fél deci ha van benne sokat mondok.
Na most jól kipanaszkodtam magam!
Puszi!
Andi
Ui.
Elhallgatott!!! Kép ?
andi68
 
 


Nem. Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Krisz, próbáltam már nem adni tápszert éjszaka és inkább az esti szopi után adtam még tápszert neki. Az eredmény uaz volt: hajnalban (ált. fél négy és öt között) megintcsak megitta a tápszert! (itt említem meg, hogy fél négy előtt is kel egyszer-kétszer, de a néhány csepp anyatejtől visszaalszik.Próbáltam hajnalban is mellre tenni, de persze addigra nem maradt egy csepp sem a mellemben, erre heves sírásba kezdett. "Mámmá"- jegyzi meg hajnalban Kép Ez jelenti a kaját)
Nem tudom, Dorka milyen alvó, de hasonlóan Andi Kittijéhez, az én kisfiam sem aludt még át szinte egyetlenegy éjszakát sem! Most is többször, ált. háromszor ébred. Próbáltam vízzel is itatni, hátha szomjas, max. egy korty és több nem kell. Nem panaszkodom, de fogalmam sincs, milyen az, amikor egy baba végigalussza az éjszakát, és arról is csak halvány foszlányok élnek az emlékeimben, milyen az, amikor én végigalszom...
Szóval Krisz, igen, illene átaludnia már az éjszakát vacsora után...azt gondolom, ha nem lenne éhes éjszaka, nem kérné a cumisüvegét. Minden gyerek más. Megnézem Dorkát a másik topicban!

Fcs, a fiam is állandó hőemelkedéssel tűri a fogzást, de ált. 38 fok alatt marad. 38.1 fölé még nem ment a hőmérséklete. Én azt hallottam, ill. olvastam a Kismamában, hogy többnapos lázat nem okozhat fogzás, de ismétlem: csak olvastam. Javaslom, hogy térj be a Rendelőbe, itt a babaneten, többek között erről is olvashatsz, és még rá is kérdezhetsz akár e-mailben is.

Köszi a többi hozzászólást a tej-témában!
Fcs, jobbulást Nektek!
Dorka-csajnak gratula a 8. fogához, nekünk is jön már!

Pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!
Hű csajok, nem is gondoltam, hogy ekkora 'lavinát' indítok.
Dirtha bocsi, tényleg nem azért írtam mintha baj lenne.
Csak nekem ez olyan fura, nem semmi hogy így bírjátok az éjszakázást.
Én teljesen önös érdekből alakítottam úgy Dorka napirendjét, hogy éjszaka ne egyen, mert én nagyon utálok hajnalban kelni. Másrészt utánaolvastam, miszerint nappal kell gyakrabban enni a babának, mert éjszaka neki is szüksége van a hosszabb alvásra, amit nem szakítanak meg etetések. Úgyhogy 1,5 hónapos korára kialakult, hogy éjfélkor volt egy szopi és 5-kor a következő és ahogy nőtt nyilván nőtt ez az időszak és 2,5 hós kora óta este 8-9-től 6-7-ig alszik.
Soha nem éheztettem és nem hagytam sírni éjszaka, de valahogy beállt.

Szóval nagyon halkan kérdezem (gondolom a mókusok elé leszek vetve) nem lehet, hogy csak megszokás és pár nap alatt le lehetne szoktatni az éjszakai kajálásról? na jó költői kérés volt, mert nyilván nem kelnétek ti is 2x-3x éjszaka ha nem lenne muszáj.

Részvétem minden fogakkal küzdő manó anyukájának, és a csöppeket is úgy sajnálom ilyenkor. Dorka is hatalmas könnycseppekkel zokogott és nézett rám, hogy valamit csináljak. Szerencsére azért el ellehetett terelni a figyelmét távirányítóval, telefonnalKép

Ja és ma megtette az első lépéseket EGYEDÜLKép, olyan büszke anyuka vagyokKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Drága Dorka!

Hatalmas gratula, hát nem megelőztél? Mondjuk anyu nem bánja, hogy még csak négykézlábalok, bár a sétáknál nehezen tudja megértetni velem, miért nem lehet már a fűben mászkálni, mint eddig. Legalább neked már nincs ilyen gondodKép. Szóval én még lustizom tovább, ahogy mindenben kényelmes vagyok: pl. nem vagyok hajlandó a saját kezemmel enni, (az ivásban engededtem...)

Még egyszer nagy gratula: Szabolcsod (ma már sokkal jobban éreztem magam, és a hőmérsékletem sem ment fel 38-nál feljebb).
Fulescsacsi
 


Krisz!

Nem vetünk a mókusok elé, és eleve sem volt semmi gondKép. Biztosan meg lehetne csinálni, de én most nem vállalom. (Most magunkról beszélek nyilván). Több oka van: először is: a gyerek számtalanszor alszik este fél kilenctől reggel ötig egyhuzamban, tehát, ha mégsem teszi, annak oka van szerintem. Rossz álom, fogfájás, akármi. Én megcsináltam vele az aludj jólt, amikor úgy éreztem, nem jó senkinek, hogy hatszor kelünk éjjel, akkor bevált teljesen, aztán jött a fogzás, megint kelni kezdett. Szóval nálunk az éjszakai cici akkor van, amikor pár perc nyöszörgés után nem alszik vissza, hanem kétségbeesetten ül az ágyban és üvölt... Nyilvánvalóan szüksége van rá, mert ének, ringatás, simogatás nem nyugtatja meg. legyél nagyon hálás, hogy a Dorka ilyen jó alvó! (Amúgy anyukám mesélte, hogy én és a bátyám is ilyenek voltunk, mint Dorka, minden behatás nélkül egyszercsak átaludtuk az éjszakát kb. háromhónapos korunktól. Szóval van ilyen, tudomKép Mondjuk anyukám meg azt nem akarta elhinni, hogy olyan van, hogy a gyerek nem alussza át az éjszakát...) Ja, és még valami: a lakás egyszobás, talán ha végre nagyobb lakásba költözünk és külön szobája lesz, megoldódik a dolog - bár ő a galérián alszik most, mintha külön szobája lenne, de hát azért csak hallja, hogy ott vagyunk - én elképesztően horkolok... És hát a dolgozó férjemet sem tehetem ki még egyszer annak, hogy üvöltetem a gyereket perceken át, mégha nyugtatom is közben...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Szabolcs drága, köszi a gratulát és örülök, hogy jobban vagyKép, talán már el is múlt ez a láz és megnyugodott az anyukádKép

amúgy eszembe jutott, hogy állt be ez a dolog. egyrészt biztos sokat számít, hogy nálunk különszobában van Dorka és nem lát minket ha felébred. Másrészt egyszer véletlenül jöttünk rá, hogy átalussza az éjszakát. Egyszerűen a 9 órás szopcsi után bealudtunk és nem ébredtem fel éjfélkor, csak hajnali 2-kor, az édes lányom meg nagyban szunyált reggel 5-ig én persze ébren voltam és félóránként mentem át hozzá, hogy mi történhetett.
A másik dolog ami elgondolkoztatott, hogy többször is jártam úgy, hogy az első nyüszizére bementem hozzá, hajnalban működött az automatizmusKép(meg persze, hogy a kedvesem tudjon aludni), mire beértem vissza is aludt volna ha nem megyek be. Ezért ezután vagy 2 napig a nyüszikre nem mentem be csak hallgatóztam az ajtó előtt és mindig visszaaludt. Onnantól vége volt az éjszakai szopiknak mert tudtam, hogy simán átalussza az éjszakátKép
Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok Éjszaka Szopizók és Nem Szopizók! Kép

Petinek most jön a foga, de mindig volt rá indoka, hogy ne aludja végig az éjszakát. Én ezt nagyon az anyatejre fogom, mert szerintem túl gyorsan emiészti meg, és a tápértéke sem olyan nagy, mint amennyi ahhoz kellene, hogy végig kibírja 6-8 óra hosszat! Egy jó adag hiszti is benne van, hogy őkelme, ha felébred SOHA nem alszik vissza cici nélkül! (Bezzeg a babakocsiban napközben simán elalszik.) Teganp éjszaka hatalmasakat hisztizett, én már besokaltam rá, amikor negyedszer ébred fel másfél óra /nem /alvás alatt.
Végül semmi sem hatott rá, megint cicin aludt el, 3 óránként ébredt, reggel fél ötkor pedig már a cici sem kellett neki, csak sírt sírt sírt. Na, nem ragozom, elég indiszponált voltam a mai napon, azután az éjszaka után. Viszont a fogzáshoz még egy jó adag orrfolyás is társult mára, úgyhogy emiatt lehetett.
Azért reménykedek jobb éjszakákban, amikor csak 1-2-3x kell hozzá felkelni.
Kívánok nektek is jóalvó gyerekeket, és minden jót, főleg egészséget!
Pusz!
Andi

UI.
Azt azért ne felejtsem el, hogy egész nap egy kis tündér volt, mosolygás, játszás, jókedv, úgylátszik ez a fogacska csak éjszaka fáj! Kép
andi68
 
 


Sziasztok!
Elképesztően becsüllek benneteket,hogy így bírjátok ezt az éjszakai strapát!!Le a kalappal előttetek.Zsófi szerencsére jó alvó 2 hónapos korától átalussza az éjszakát.Nem is tudom mi lenne velem ha nem így lenne.Az egy dolog,hogy tutira nem tudtam volna így tanulni és lediplomázni de azt hiszem nem is bírnám.....én rosszul vagyok ha nem alszom ki magam egyszerűen használhatatlan.Bár gondolom ezt is meg lehet szokni de nagyon nehéz lehet.Majd a 2.babámnál egyszer lehet hogy én is találkozozm ezzel a problémával mindenesetre kitartás Nektek!!!!!!
Jelenleg én egy más jellegű problémával küzdöm és kíváncsi lennék a véleményetekre.Arról van szó hogy nem tudom kezelni Zsófit akkor ha vmi olyat csinál amit nem szabadna mert veszélyes rá.Már mindent kipróbáltam:szép beszéd elmagyarázás,figyelemelterelés kézre csapás..stbKépA végeaz lett,hogy ha rászólok eréjesen hogy nem szabad valamit akkor elkezd engem ütni csapkodni és valamikor még harap is .......
Szerintetek ez normális?Én azt hittem ha végső esetben rácsapo a kezére az használ de ő rámnéz mérgesen és visszaüt úgyhogy ezzel felhagytam ellenben vele.Félek hogy verekedős lesz vagyis már az vagy mit tudom én..nem értem az egészet.És képzeljétek most altattam este és elfogyott a cumiból a kaja vittem lefektetni és még félálomban is csapkodni kezdte az arcomat!Anyukám szerint nem kell vele törődni,mert majd elhagyja ezt a dolgot de szerintem olyan fura.De az is lehet hogy én csinálok mindenből ügyet nem tudom.Szerintetek ez normális?Ti hogy fegyelmezitek őket ha szükséges?Köszi a tanácsokatKépSziasztok
meli
 
 


Szia Meli!

Ja igen a suli szempontjából is főnyeremény volt hogy jó alvó a lányom. Nehéz lett volna különben, így is az volt mondjuk, de szerencsére végeKép

Ez tök természetes sztem, majd elmúlik a csapkodás. Engem is szokott csupa szeretetből pofozni a lámnyomKép mostanában nálunk is ez van, ha erélyesebben rászólok, már görbül is lefele a szája, olyan cukiKép

Még túl kicsi ahhoz, hogy megértse mi az amit nem lehet. Sajna kb 2 éves korukig nekünk kell rájuk vigyázni, hiába mondod el neki, hogy nem szabad, általában meg is értikKép, de olyan rövid a kis eszük még és annyi újdonság van a világban hogy azonnal el is felejtik. Szóval még nem várhatod el tőle, hogy teljesítse is. Addig minden alkalommal szépen el kell neki mondani és elvinni onnan. Lényeg hogy legyél következetesKép
Legalábbis én így csinálom vagyis próbálom.

Sztem még nem lehet/kell őket fegyelmezni én még a kezére sem csaptam oda soha. Hiszen nem rosszalkodik csak kíváncsi, a kíváncsiságát meg ki kell elégíteni hiszen így tanul.

Szóval ne aggódj nem lesz verekedős, ha tőled nem ezt látja, ez a csapkodás meg elmúlikKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Verekedős gyerekben van tapasztalatom, szerencsére nem a sajátjaim által.
Vigyáztam pár gyerekre, és volt köztük egy nagyon eleven kisfiú, aki rendre elvert mindenkit, engem és a többi gyereket is beleértve, aki nem azt tette, amit ő gondolt, vagy nem engedtek neki valamit. 1-1.5 éves volt. Az anyukája bevallotta,hogy sokszor szokott a kezére csapni, mert már nem bír vele, mindent szétszed. Megbeszéltük, hogy egy időre abbahagyja a kézre csapkodást, mert már neki is rendszeresen visszaüt a gyerek. Pár hét alatt abbahagyta a gyerek is. Szerintem tényleg csak azért csinálja, mert a szülőtől is látja, és eltanulja.

Én ha már nagyon elegem volt Kittiből, bevittem a szobájába, ahol semmi kárt nem tudott csinálni és ott hagytam. Nem zártam be az ajtót, csak gyorsan kijöttem, és ő hisztizett egy ideig, majd amikor megunta utánam jött, sokszor mintha mi sem történt volna.

Az igazság az, hogy amikor már nagyobb lett, kb. 2 éves, ez már nem jött be, mert azonnal kijött, és néha bezártam 2-3 percre.

Pár hét után, már akkor abbahagyta a hisztizést, amikor vittem befelé a szobába, és mondtam neki hogy most azonnal hagyja abba, mert zárom be.

3 éves kora óta kb. 2x zártam be, és egyszer sem csaptam a fenekére, de előtte néha azt is megtettem. Persze a pelenka miatt nem fájt neki nagyon, de így is elég volt.


Szerintem nagyon jó kislány, szinte túl jó is! Kép

Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Hú, tegnap írtam egy jó hosszút, mire elszállt a gép, de végre ma Apa megvette az új memóriát, már nincs újraindulgatás!

Meli! Hasonlót írtam, mint, amit Krisz is. Azért próbálok felidézni dolgokat. Nálunk a lakás bababarátosítva van. Legalábbis az a része, ahol a gyerek felügyelet nélkül van olykor egy ideig. Másrészt olyan apróságokban, mint pl. a papucsaink módszeres rágcsálása egy idő után felhagytam az állandó tiltással, és nem vettem ki a kezéből: három nap múlva már eszébe sem jutott, hogy a szájába vegye. Bizonyos dolgokat pedig bizony belátásból tanult meg, például a "székbe kapaszkodva nem állunk fel" alapigazságot... Szerintem kell pár esés, nagyobb veszélyektől pedig még nekünk kell megóvni (vagdugó a konnektorba és a többi...)

Krisz! Neked meg leírtam a mi alvástörténetünket a kezdetektől, ami szöges ellentéte a tiéteknek, de azt hiszem, már szerepel itt valahol korábban, hát most nem írom le újból...

ma reggelre kiütések lepték el a gyereket, szóval már bizonyosan a háromnapos láz nevű vírus fertőzés volt a ludas a lázért... Végre a javán túl vagyunk, láz nincs, kiütések állítólag két alatt elmúlnak.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Köszi a tanácsokat igyekszem megoldani a "problémát" bár ma már jobb a helyzet atlán.A fura csak az hogy nem tőlem tanulta a csapkodást hanem ez úgy jött neki,mert mielőtt én ezt tettem volna ő már csinálta.De látom,hogy ennek a módszernek semmi értelme hát felhagytam vele nem mitha olyan gyakran előfordult volna.........
Remélem tényleg elfelejti bár abban lehet vmi hiába hangzik hülyén hogy szereteből csinálja mert midig várja a reakciót vmikor még mosolyog is.Csak olyan ciki mikor mondjuk a gyerekorvost pofánvágja.......Persze ez sem jellemző de már egyszer előfordult.Anyukám szerint minden kicsi legalábbis sok ezt csinálja és elhagyja.Bízom benne,mert egyébként hihetetlenül kedves kislány és nagyon nyílt barátságos.Az utcán mindenkinek integet odamegy az emberekhez mosolyog és el vanak tőle olvadva.És emellett persze óriási színésznő hollywoodban begyűjtött volna pár Oscart azt hiszemKép
Most megyek olvasok egy picit olyan jó ilyenkor egy kis nyugalomKépSziasztok
meli
 
 


Sziasztok!

Merre kószál a társaság?

Nálunk minden oké, kisebb orrfolyás még van, mindkét gyereknél, de semmi komoly.

Mindenkinek jó hétvégét!

Andiék
andi68
 
 


Itt vagyunk, itt vagyunk, már fő a brokkoli, hát leültem kicsit... Holnap jöbbek anyósomék, hát ma takarítunk SzabolccsalKép.

Már tegnapra elmúltak a kiütések, és egész jó a kedve a gyereknek, csak egyszer ébredt fél háromkor, aztán negyed nyolckor, mosolyogva, gagyarászva, még hagyott engem kicsit aludni. Sőt reggelire egész tűrhető mennyiséget evett. Lányok, tényleg létezik babatej? Mert őszintén szólva ezek a tejpépek nem nagy kedvencei, gondoltam, ha magam csinálom... meg esetleg kakaót... Sajna nincs lefejt tejem, mert csak rövid ideig fejtem, és nincs fagyasztónk, csak az a kicsi, ami a hűtő felső részében van, ott csak három hónapig lehet tartani. És hát tele is lett vele a fagyasztó rész hamar. Bár ha most elkezdenék fejni, megint tudnék összeszedni valamennyit biztosan. Lehet kakaót készíteni anyatejből?????? Tejberizst biztosan.

Már egyszerűen nem tudom, mivel kínáljam, pár falat után mindent kiköp. Eddig imádta a tőkehalmájat, hetente egyszer kapott is, de már az sem a régi lelkesedést váltja ki belőle. Ma brokkoloizunk, hátha... (Azt is imádta eddig, de hát ki tudja...)

Persze mit sírok, még így is heti 100 grammokat hízott az elmúlt másfél hónapban... De mitől? A napi fél étkezéstől? Vagy az anyatejtől?
Fulescsacsi
 


Haliho!

Fulescsacsi, a kakaóval várj szerintem, itt a neten olvastam, hogy egyéves kor előtt ne.
A babatej igazából tápszer, szintén itt a rendelőben olvastam, hogy tuképpen minden 3-mas tápszer babatejnek minősíthető, majd nézd meg nagyobb bevásárlókp-ban, a Mildinek is van, a Milupának is és pici betűkkel van ráírva: babatej.(9 hónapos kortól adható) Mindenesetre a tehéntejet helyettesíti. Te még többször szoptatsz, szerintem azt nem helyettesíti semmi, bár tudjuk, hogy egyéves kor után az anyatej vitamintartalma a min. alattira csökken. Kérdezd meg a gy.orvost!

Nem szereti Szabolcs a tésztaféléket? (paradicsomos mártással, kis bazsalikommal, kakukkfűvel, pici jódozott sóval ízesítve). A reggeli nekünk is a mumus, alig eszik pár falatot.(adhatnék neki bármit, akkor sem enne többet)

Én az alvás-téma miatt aggódom. Pár hete rengetegszer ébred a fiam, nyüszögve. Tegnap végignyafogta az éjszakát, olyanok vagyunk a párommal, mint az alvajárók. De ez mellékes, a kérdés: miért nem tud nyugodtan végigaludni egy éjszakát. Gondolkodom az alváslaboratóriumon. Tudtok valami pontosabbat, az sem jut eszembe, melyik kórházban van. Be lehet-e jelentkezni, ottmaradhatok-e a fiammal, kell-e a vizsgálatért fizetni. Azt is olvastam, hogy akár idegrendszeri károsodás miatt is lehet nyugtalan alvás, amit a baba szülés közben szenvedett el, de a szülők nem is gondolnak ilyesmire. A fiam szinte még egy éjszakát sem aludt végig. Most kísérletezünk (korábbi vacsora, este a cici után a tápszer és nem éjszaka, gyakori szellőztetés) Már arra is gondoltam, beméretem egy szakemberrel, nincs-e rossz helyen az ágya. Ha nem változik semmi egy hónapon belül, lépek.

Jó hétvégét mindenkinek

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Hát ez az, hogy ő mindent szeret! Tésztát, főzeléket, túrót, minden zöldséget, gyümölcsöt, halat, kenyeret, kiflit, tejpépet, sajtot. Nagyon jó étvágya van általában. Aztán egyik napról a másikra sztrájk. Ami azt jelenti, hogy SEMMIT sem eszik anyatejen kívűl, akár két hétig is. Ma amúgy egy szavam sem lehetett, négyszer evett szilárdat, reggeli, ebéd, uzsi, vacsi, mindannyiszor jóétvággyal, bőségesen. Talán vége a mostani sztrájknak? Amúgy csak főzéshez gondoltam a babatejet, nem ivásra...

Alvás: a Madarásznak van alváslaboratóriuma, ha jól emlékszem. Nekem ez eszembe sem jutott. Persze Szabolcs már aludta át az éjszakát...
Fulescsacsi
 


Hellóka Mindenki!

Én nem hiszem, hogy ilyen picikkel foglalkoznak az alváslaborban. Inkább nagyobbakkal, mondjuk ha már elmúlt 3-4 éves, és még mindig nem aludt át egy éjszakát. Ezzel az erővel a kisbabák 70%-át alváslaborba lehetne vinni! Szerintem.

Nyugi, majd csak kinövi! Ha amúgy nappal jókedvű, élénk, aranyos, játszik, eszik, alszik. Biztos nincsen semmi baja.
Szerintem a kisbabák többsége a következők miatt nem alszik.
Nincs mellette anya.
Nem kap cicit egész éjszaka.
Fáj valamije, pl. foga jön, büfi jön, puki jön. Vagy evett valami számára nehezen emészthetőt.
Kényelmetlenül fekszik, de még nem tudja hogyan kell fordulni, forgolódni, elhelyezkedni.
Fázik, vagy melege van.
Nőnek a csontjai, fájdalmas is lehet. (Ez inkább nagyobb gyerekeknél.)

Na, most hírtelen ennyi jutott eszembe, de szerintem az első 2 ok, a leggyakoribb.


Eszter!
Főzésre, vessetek meg, én már használom a tehéntejet. Nálunk nincs tejallergiás a családban, Kitti is kapott 8-9 hónapos korától.
Az a kevés ami egy krumplipürében van, nem hiszem hogy árthat.
Peti sem akarja enni egyáltalán a bébikajákat!
Semmi üveges!
CSak a pépek, és amit én eszem!
Az kell neki!

Anyatejből szeritem nem érdemes kakaót főzni, mert olyan lenne mintha vízben főznéd, ízetlen.
Amúgy sem szabad forralni az anyatejet úgy tudom.
A babatej finom, de édes, így főzelékbe nem tudom milyen lenne. Szerintem ezt sem szabad forralni, úgy ahogy a tápszereket sem. Főzelékbe én kefírt tennék. Finom, savanykás, nem hízlal.

Joghurot, kefírt sem próbáltál még?

Kitartás! A gyerekek (is) tudják mi a jó nekik! Kép
(Wishkastól szabadon...Kép))))

Üdv.
Andi

UI.
Eszter!
Mi lesz a varázsitatóval?
andi68
 
 


Sziasztok!
Mostanában nálunk sem megy annyira a kajálás.Vagyis jóval kevesebbet eszik Zsófi,mint szokott.Nem tudom mi van vele lehet,hogy a foga jön végülis már jó ideje nem jön a következő eddig 7 vanKépAz alvással nálunk most módosult a helyzat mivel egész nap szaladgál rengeteget mozog ezért 5-6 körül mindig elalszik és de10-től is majdnem 2 órát.Így megdőlt a jól bevált este 8-as alvás mert ilyen korán nem tud elaludni csak 9-10 között .Ennek annyira nem örülök dehát ez van.Képzeljétek szegénykém akkorát esett tegnap,hogy azt hittem ottmarad.Készültünk fürdeni nem volt már rajta a cipő megcsúszott és hanyatt esett bevágta a kőbe a fejét..szörnyet haltam annyira sajnáltam szegénytr.Egy ismerősünk gyerekét az iskolában pingpongütővel fejbevágták jétékj közben és másnap reggel mikor az anyukája ment ébreszteni már nem élt...........szörnyű.És az anyuka orvos mégsem vett észre semmit de a fia agyvérzést kapott.Hát ezek után én már rémeket látok ha Zsófi beveri a fejét.Olyan szörnyű dolgok ezek!
Én még nem adtam neki halat és májat.Ti milyen formában adjátok ezeket?Most megyek aludni mert holnap reggel angol.....Sziasztok!
meli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: