Új privát üzeneted érkezett!

Hali

Hogy egy jó hírrel kezdjem, kint van a 8. fogunk. :D

Sajna evvel be is fejeződött a jó. Már egy hete én is elkaptam a családomat súlytó vírus-bacilus nyavaját. Hát kegyetlen torokfájás, légúti mindennel és lázzal egybekötve. Minden nap azért imádkozom, hogy ne kapja el. A családom még mindig beteg. Az uncsitesók már 3 hete lázasak! Szóval jó karácsonyunk lesz.

Ráadásul a párom is elment egy hétre dolgozni, szóval nem könnyűűűűűű.

Enéh szemfoga nő?? Kicsit korai lesz, bár nem feltétlenül jönnek sorban a fogak.

Odex: szerencsére csak kevés dolgot vittek el, mert nálam volt a rádió előlapja, arra fájt a foguk, hiába! Sajna azonban az ablaküvegnek is horror ára van. Most már szerencsére a helyén van, de evvel lőttek az egymásnak szánt Jézuskánknak.

Viki még nem kapott agyhártya gyuszi elleni oltást, de majd szeretnék azt is. Gratula a bejárónődhöz!!!

Én kismotort és egy zenélő könyvet vettem a picúromnak, remélem szeretni fogja.

Otyka: bárányhimlő ellen csak egyszer kell oltani, és állítólag örökre védettséget ad. Sőtt, ha találkozik véletlenül egy bárányhimlőssel és 72 órán belül beoltják, akkor a szervezetben lévő vírust is meg tudják még semmisíteni vele.

Szopival továbbra is rosszul állok, az éjszakairól egyszerűen nem tudom leszoktatni. Próbáltuk mással kiváltani, de fél órát tudjuk húzni mással, aztánm újra felkel és követeli a jussát. Szóval nem tudom mi lesz.

Zseppy, Petra, veletek mi van?

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Otyka!
Nem semmi, hogy Panna már lassan egyedül fog szaladni! Jó gyorsan fejlődik! :lol:
Fenyőfával mi annyit csinálunk, hogy az ablak kilincséhez kikötjük kicsit - biztos ami biztos alapon. :? :lol:

Kati!
Az jó, ha végre kibújt a fogacska, gondolom most már kicsit nyugodtabbak akkor az éjszakák. :roll: Ha egyáltalán tudsz aludni a betegség miatt. Sajnálom, és gyógyuljatok meg mielőbb! :roll: :wink:

Mi megvagyunk, hétvégén nem aludtunk itthon, voltuk barátnőméknél (nekik két hónappal idősebb kisányuk van), csajok egész jól elvoltak együtt, kellett egy kis kikapcsolódás megint. :lol:
Már nagyon sokat "beszél" Aisa: csüccs, gyertya, apa, ANYA (végreeee!!!! :lol: :lol: :lol: ), víz, tea (vagy tej), pénz ( :D :D ), mama, papa, baba stb. :)
Én a fakopáncs boltban voltam ajándékot vásárolni Aisának. Vettem is csomó mindent, nagyon jópofák, fából vannak, és készségfejlesztőek (és nem drágák). :roll: Remélem, tetszeni fog neki majd! :)
De szerintem a csúcs úgyis a csillogó-villogó karácsony-fa lesz majd.

Legyetek jók!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Mivel mi holnap elutazunk, és csak jövő hétem jövünk haza, ezúton szeretnék mindenkinek nagyin boldog karácsonyt kívánni!


Kép [img]

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 

 
 

Sziasztok!!

Bocsi, de még nem olvastam vissza.
Egyszerűen már olvasni sincs időm, nemhogy írni!! :?
Egyre jobban uralma alá hajt az én kis terroristám. :oops: 8)
Tegnap pl a piacra indulás (én mosakodni, meg felöltözni + Kendét öltöztetni) volt több, mint másfél óra. :o Ugyanis, míg én elkezdeném mosni a fogam, ő gyorsan szétrámol, szétszed, széttép, kipakol, lepakol, elővesz.... valamit, amit persze tilos. :x Otthagyok csapot-papot, odarohanok, leszidás, elpakolás, rendrakás. Közben maki elsomfordál valamerre. :? :lol: Én folytatnám a fogmosást, kinyitom a csapot, látom, hogy újabb rosszaságot eszelt ki. :roll: Elzárom a csapot, és kezdődik minden elölről.. Végre készen lennénk, bújtatom az overálba, és mást nem tudott már kitalálni, gyorsan bekakilt... :shock: :shock: :)

Mostanában nem hajlandó 15-20 percnél többet a babakocsiban tölteni :x . Éktelen sírás-ordítás a vége. :twisted: :twisted: De hogy miért?????? Passz. :roll:
Tegnap haza kellett sietnem piacról úgy, hogy a felét vásároltam meg, amit kellett volna. :? Teszem hozzá, fogalmam sem volt, kinek-mit kéne venni, tehát nézelődni kellett volna. De már a célirányos vásárlás is lehetetlen feladatnak tűnt. Ma dokinéni után újra megpróbáltam. Hasonló sikerrel. :? A DM-ben mindenki maga elé engedett, csak gyorsan fizethessek, és mehessek ki az ordító gyerekkel. :oops: :oops: Nem tudom, mi történt vele. Szerencse, hogy sok haver dolgozik kint a piacon, leálltunk náluk trécselni, ők tutujgatták kicsit, míg megnyugodott, és úgy mentünk vissza a DM-be megvenni, ami kimaradt. Persze már nem babakocsiban, hanem kézben volt a fiatalúr. :roll: A fájós derekam meg leszakadt. :( Teszem hozzá, így is sírás volt a vége, mert le akart menni a földre. Ha letettem, hogy akkor séta, azonnal ereszkedett volna mászásba. :shock: Persze gonosz anya nem engedte, úgyhogy mindenki minket nézett, mintha kínoznám azt a szegény árvát!!! :roll: :oops:
Katasztrófa. :cry:

Persze ezt a két napot betudom a fogfájásának.
Ugyanis kedd este vettem észre birkózás közben, mintha valami lenne a felső ínyén :o . És kibújt a jobb felső 1-es recénk!! :D 8) :D 8) A bal oldalit pedig már csak egy bébihajszál választja el a külvilágtól. :wink: :wink: Észre sem vettem. Semmi hiszti, láz nem volt. Augusztusban ugyanígy jártunk az alsókkal. Az elsőt észre sem vettük, csak mikor koppant a kanál :shock: , a második 3 nap múlva jött ki, de az a 3 nap extravacak volt. :evil:
Nem baj, anya fogacskákat kért a Jézuskától karira, és meg is kapta!! 8) 8) 8)
Milyen kis szófogadó! De csak ebben a kivételes esetben.

Egyébként egy igazi kis csibész :wink: , aki mindig valami zsiványságon töri a buksiját!! :lol: Már a szemén is látjuk! :D Sőt ha csönd van, és rosszat csinál (pl. cérnákra szedi az ágyamat :shock: ), és észreveszi, hogy közeledek, gyorsan felveszi a jó kisfiú arcát, és mintha csak a földön találta volna a cérnát, nyújtja felém, hogy "Nézd, anya, mit találtam!" :lol: 8) . Szerintetek lehet rá haragudni? 8) :oops: :D

Ma voltunk mázsálni. Pont 11 hónaposan 10,42 kg és 79 cm. :D :D Csoda, hogy teljesen bekattant a derekam???? :shock: :shock:

Szóval makim mostanában nagyon lefoglal. E-maileket is alig nézek mostanában, a honlapjával is leragadtam teljesen. A géphez jóformán ide sem tudok jönni. Bekacsolom, és lefekvéskor kikapcsolom. Legalább az illúzió megvan. :wink:

Nagyon fáradt vagyok, meg ahogy közeledik az ünnep, egyre jobban kivagyok lelkileg. :cry:
De megpróbálok visszaolvasni, ha tudok.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szegény árva gyereknek már csak uborka jutott..
Kép

Nekem szóóótá??
Kép

Felnézek Rád!
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Kép

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK!
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Húúúú, nagyon döglődik a topic. :cry: :( Merre vagytok lányok? Gondolom mindenkit lefoglalt a karácsonyi készülés és az ünneplés. :roll: Remélem, mindenkinek szépen teltek az ünnepek. :)

Nekünk jól telt a karácsony, Aisának nagyon tetszik a karácsonyfa, sokszor még mindig ott ólálkodik körülötte, és szedi le a díszeket. :lol: Kivételesen játszik is a játékaival, amiket kapott, sokszor elvan magában akár negyed órát is. :roll: Ilyen már régóta nem volt. :lol:
Sajnos megint (vagy még mindig) taknyos a leányzó, így az alvás most nem a legjobb. :cry: Pedig már egy hétig kb. átaludta a saját ágyában az éjszakát. :lol: :shock: Most meg nem kap rendesen levegőt a nóziján, és többször is felsír, aztán meg átkéreckedik hozzánk az ágyba. :? Jó lenne, ha elmúlik a taknyosság, akkor visszaszokna az ágyába, és a reggelig alváshoz. Olyan jókat tudtam úgy pihenni én is. :lol: 8) :oops:
Ami viszont új, hogy szinte egy hét leforgása alatt elkezdett „beszélni” Aisa. :shock: Mindent utánoz, bármit mondunk, próbálkozik a szóval ő is. A legviccesebb az volt, amikor bosszankodtam éppen valamin, és mondtam, hogy basszus, utána öt percen keresztül csak azt lehetett hallani a lakásban, hogy bassssz, basssz, basssz.... :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: Nagyon oda kell figyelni már, hogy mit mondunk. Kapott karácsonyra egy plüss pingvint, akit Charlinak hívnak „gyárilag”. Mondtuk neki, hogy mondja, hogy Charlie, erre azt mondja, hogy Tercsi. :shock: :lol: A pláne az egészben az, hogy anyukámat Teréznek hívják (viszont utálja, ha Tercsinek szólítják). :lol: Csak nézett nagy szemekkel, amikor Aisa mondta, hogy Tercsi. :lol: :lol:

A karácsonyunkat viszont beárnyékolta az, hogy apukám nagyon rosszul van, egész napos ápolásra szorul, és sokat voltam én is mellette, így elég kevés időt tudtunk hármasban tölteni. :cry: Meg hát az ember hangulatára is rányomja a bélyegét egy ilyen szomorú dolog. :cry: Szóval nem olyan volt az egész, ahogyan azt elterveztük, és a szilveszter éjszaka is nehezebb lesz. :roll:

De nem panaszkodom itt tovább.

Adjatok életjelet magatokról ti is!!!!
Majd keresek egy-két új képet Aisáról.
Jó éjt mindenkinek (aki még idemerészkedik)! :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


keresztanyuval
Kép

a karácsonyfa
Kép

a család
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


ez meg már ma készült
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Ja, és a legfontosabb:

Kedves Enéh!
Nagyon boldog első születésnapot kívánunk Neked! Légy boldog, egészséges és jókedvű mindig!

:lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex!

Köszönjük!

Nagyon jók a képek! Aisa tündéri!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Enéh, boldog szülinapot!

Mi is megvagyunk, jól teltek az ünnepek, sokat jöttünk-mentünk, sokat ettünk. :D
Azt hittem Beni oda, meg vissza lesz a fától, de nem, ha éneklem a Kiskarácsonyt, akkor rámutat és ennyi. :shock: :D
(Túl)sok szép ajándékot kapott, ő is játszik velük, de egy részét elraktam még, majd szép lassan előveszem őket.

Beniről: pár hete nagyon beindult, már szaladni is tud, iszonyat rosszcsont lett. Mindig valami rosszaságon jár az esze, de kitoltunk vele, mert elraktuk azt, amivel nem játszhat, így már nehéz találnia olyat, amit nem kéne, de azért mindig sikerül neki valahogy. :lol:
Ahhoz képest, hogy 11 hónaposan jött ki az első foga, már 6 van neki. :)
Állandóan halandzsázik, mesél magának, és napról-napra "növeli" azt értelmes szókincsét.
Kaja a régi, ha van kedve eszik, ha nincs, akkor nem, akkor marad a jól bevált cici. :D

Odex,
Apukádnak jobbulást!
Aisa nagyon nagy lett és nagyon csini!
Nagyon szép hangulatos a szobátok a fával, olyan, mint 1 képeslap. s nagyon tetszenek a színek nálatok.
Aisa keresztanyukája a tesód, ugye? :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!
Kép Kép Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVEK KÍVÁNUNK MINDEN ANYUKÁNAK ÉS GYERKŐCNEK, ÉS AZ EGÉSZ CSALÁDNAK!!!!!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól tellt a karácsony, és a sziveszter.
Enéh a szilveszteri tüzijátékozást-petárdázást szerencsésen átaludta, csak kicsit mocorgott.

Ma voltunk az 1 éves kontrollon.
Enéh 9850 gr, és 76 cm. Fej körfogat 45, mellkas körfogat 46 cm.
Megkapta az agyhártya elleni oltást is. Csak picit sírt, Sanya szerint inkább az ijedtségtől mint a fájdalomtól, ugyanis 3-an fogtuk le(apa-véfőnő-én), persze apa ölében, a dokinő meg szúrta.
A vizsgálat 90%-át apja ölében töltötte, ugyanis az az egyik új szokása, hogy felkéreckedik az egyikünkhöz, majd át a másikhoz, és vissza.
Következőnek 6 hét múlva negyünk, akkor megkapja a bárányhimlő ellenit.
Kijött a 8. foga, és egyre gyorsabban megy, már szinte szalad. 
Ha elkérünk tőle valamit, azt már odaadja. Továbbra is hisztis, de legalább az esti alvásaink úgy néz ki rendeződni látszanak. Igaz már csak egyszer alszik napközben (ebéd után), és akkor se nagyon kell altatni.

Most kb ennyi, majd jelentkezem.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok

Én is Boldog Új Évet Kívánok így utólag.

Nálunk sem alakultak túl fényesen az Ünnepek. Sajna kari előtt olyan állapotba kerültem, hogy erős antibiotikumot kellett szednem, ennek köszönhetően azonnal el kellett választanom Vikit. Mondanom sem kell elég lidércnyomás volt, hogy a betegség mellé az első két éjszakát végigsírtuk. Nekem is majd megszakadt a szívem. A mai napig hiányzik a szoptatás élménye. Nos mindegy túl estünk rajta. Azóta, ha éjszaka felkel és átveszem magamhoz kizárólag a hónaljamba bújva, és a kezemet szorítva hajlandó aludni. Nem túl kényelmes :roll:

Persze két nap szopi nélküli állapot után meg is jött. Igaz most még egyáltalán nem volt rémes, csak a két óriási pattanás, ami kísérte.

Azért volt karácsonyfánk, aminek a leányzó nagyon örült. A mai napig minden reggel megnézi, hogy megvan-e még :D

A játékainak is nagyon örül, a legszívesebben a babakocsiját tolja, a játékbabájával.

Mi is már megyünk 3 hete. Sajna a túlzott bátorsága is megjött a járással. Egyszer már lement mellőlem a járdáról ki az út közepére. Mire utólértem, már rég elüthette volna egy autó. Azóta csak kézenfogva engedem kint menni. Persze nekem is megszünt minden eddigi menedékem, mert mindenhova követ. Egy perc nyugtom nincs.

Van már 2 rágó fogunk is, így már 10 fogacskánál tartunk, és már jön a következő kettő.

Beszélni is egyre több értelmeset mond, már Sziát köszön, ha valahova bemegyünk. Közli, hogy séta, ha el akar menni csavarogni. Tegnap óta pedig a krokodil a kedvenc, persze kicsit sejpítve.

http://viktoria.try.hu/

Vannak fent karis képek.

Az újév egyenlőre jól indul, lassan mindenki meggyógyult a családban.

Nagyon tetszettek Kende és Aisa képei!

Odex, kitartást kívánok neked!

Szilpa, jársz még tornázni?

Szisztok

Kép

Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Mostanában egyszerűen nincs időm semmire.
Ezerrel dolgoztam Kende honlapján, de a videók feltöltését kezdhetem előlről. :twisted: :twisted: :twisted:

Enéhnek nagyon boldog születésnapot így utólag is!!!

Odex!
Apukádnak jobbulást!!
Aisa meg a bassssz, basssz, basssz... édes lehetett.
Nagyon szép csajszi ltt belőle! Főleg a 30.-i képtől vagyok elájulva.
Remélem, már jobban van, így az éjszakáitok is rendeződtek.

Ilba!
Beni futásához is gratula. Gyorsan belehúzott a fogacskákba.
Kis dumagép.

Sancsi!
Enéhnek gratula a mérteihez!
Na meg a 8. fogacskához is!
Ügyes kislány! Szalad, meg odaadja, mait kértek.
Remélem, rendeződtek az éjszakák.

Zkatica!
Viki is milyen nagy már!
Szép kislányka!
Sajnálom ezt a drasztikus elválasztást. Remélem, azóta már lelkileg mindektten helyre raktátok magatokban a szopi nélküliséget. És örülök, hogy már jobban vagy.
Gratulálok a 10 fogacskához, meg a menéshez! Örülök, hogy nem lett baj a járdáról lelépésnél! Hú, belegondolni is rossz.
Ügyes a beszéddel is. Krokkodil. :lol:
Most már 2 hete nem voltam trnázni, mert annyira össze vesztün kanyuval, hogy nem hagyhatom rá makit. Meg most már 6 napja betegek is vagyunk... :(

Makimról:
Karácsony előtt kibújt a 3. foga, és Szilveszter előtti napon a 4. is. A harmadikat véletlenül vettem észre, semmi jele nem volt, viszont a negyedik megkínozta rendesen. 12 napig tartó hisztin mentünk át. Nem sok hajam maradt...
A karácsony sok-sok ajándékot hozott neki. Előszőr volt 1-2 favorit ajándék játék, de most már mindegyiket birtokba vette, és szívesen játszik velük.
Megtanult táncolni is.
És végre megvolt az első tudatos szava: Papa. Először egyik délután ült papa ajtaja előtt, és várta, hoyg kinyiljon, és kijöjjön a nagypapa. Mondtam neki, hogy kopogj be, erre azt mondta, hogy papa, és rátette a kezét az ajtóra. Ezt még ezt hittem, véletlen volt. De: Másnap ül mama szobájának a küszöbén, kijött apum a wc-ről, Kende meglátta, és tisztán, érthetően, boldogan azt mondta: papa! nagyon örültünk neki. Hát még a nagypapája! Azonnal félbehagyta a munkáját, felkapta az unokát, és játszott vele sokat.
Kende 30.-án beteg lett. Jól megfázott szegénykém. Így a Szilveszter éjjel hőemelkedésel, teli orral vészeltük át. Még kicsit beteg, de már javulóban.
A szilveszteri durrogásra felébredt, de nem sírt. Pedig a haverjaim direkt az én ablakom alatt csináltak nagy tüzijátékot (20 percig tartott, és elég sűrűn durrogott), hogy én se maradjak ki a haveri "buliból". Annyira megható volt, hogy sírtam is. De vissza Kendéhez. Jól bebugyoláltam, kiálltunk az ablakba. Nyitott ablaknál, hogy a tetejét is jól lássuk. Szóval nagyon hangos volt, de maki nem sírt, csak nézte a fényeket. De olyan álmos volt, hogy alig tudta tartani magát.
Most, hogy már javulgat, és a foga sem kínozza, már az alvása rendeződött, bár enni még picit kevesebbet eszik, de így is egy noormális adag lecsúszik. Ja, meg karácsony előtt voltunk méreckedni. 11 hónaposan 10,4 kg, 79cm. 85dkg-t hízott 1 hónap alatt.
Bocs, hogy csapongok, de nem tudom, hol tartottam már utoljára.

Be is fejezem. Még kaptok pár képet.

Napló, és képek bővebben a honlapján.
Jó éjt!

Ne maradjunk le mi sem a grimaszversenyről:
Kép

Anyu! Ez mi?
Kép

De jó ez a taxi!
Kép

Nem félek a cápától.
Kép

De jó kis fotelem van.
Kép

A fejetekre nővök:
Kép

Anyával:
Kép

Szilveszter:
Kép

Nem vagyok rossz fiú, csak nem hallottam, hogy szóltál...
Kép

Bocsi, ha sok lettem.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Már én is jó régen jelentkeztem :) Utólag kívánok én is mindenkinek Boldog Új Évet. Azért csak nőnek a gyerkőcök. Nemsokára Kende is, Enikő, s a Kiscsaj 1 éves lesz. Olyan gyorsan eltelt ez az egy év. S már mennyi mindent tudnak.
Éna mai napig meglepődök a Kiscsajon, h milyen dolgokat csinál.

Nálunk a duma kimerül abban, hogy DÁDÁDÁDÁDÁ, ill. TÁTÁTÁTÁTÁ. De azt mondja ezerrel :) Viszont amin megelpődök, az ahogy kommuikál velünk. Pl. Ha szomjas, és a cumisüvegen rajta van a kupakja, odaadja nekem, h vegyem le. Vagy, ha üres, nyújtja, h töltsem tele. Aztán, ha vmi tiltott dolog van a szájában, s azt mondom köpd ki, odateszem a kezem, akkor kiköpi azt ami a szájában van. Lehet, h ezek teljesen normális dolgko ebben a korban, sőt biztosan azok, de nekem akkor is hatalmas élményt jelent.

Megkaptuk a tesómtól az autósülését a gyerkőcnek. Annyira örülök neki, mert teljesen odavan a gyerek érte. A hordozóban már szinte mindig bőgött, mert nem látott semmit. Itt meg bámészkodik.

Kati
Sajnálom, h így kellett leszoktatni Vikit a ciciről, viszont akkor már belevághattok a másodikba, nem? :) Nagyon jók a képek. Apával szoktuk nézegetni a weboldalakat. :)

Ja és a lényeget nem is mondtam: Kibújt 24-én az első fogunk :) :) :)

Hajni
Nagyon klasszak a kpéek. Már iagzi nagylány, s már csatt is kell a hajába :)

Zsepi
Veletek mi van???? Van már fog?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bíztatást apummal kapcsolatban. Sajnos ő még újéve első napján, egy órakor itthagyott bennünket. Végig vele voltunk, támogattuk őt, és mondhatjuk, hogy szépen távozott. Most kicsit nehéz időket élünk így, meg kell szokni, hogy nincsen közöttünk, nem jön megnézni az unokáját; ha lemegyek akkor nem fekszik az ágyában stb. A temetésen is túl vagyunk már, nehéz volt nagyon, de egyúttal szép is. Ő még mindig velünk van, csak a teste nincsen köztünk....

Aisa baba nagyon-nagyon sok erőt ad mindannyiunknak ebben a nehéz időszakban. Most igazán jó, hogy már köztünk van. Ő a kis engergia-bomba a családban most. :)

Egyébként megvagyunk, bár eléggé elhúzódott Aisánál ez a taknyosság. Még mindig taknyos kicsit, meg néha hőemelkedése is van. Ami nagy újdonság, hogy nagyon beindult nála a beszédfejlődés. Már nagyon sok szót tudatosan használ, és jókor: tej, víz, maci, naci, gyertya, dísz, pisi, hami, pasi=sapi, Dexi (kutyusunk neve), Berci (szomszéd kutya neve),cici, bá=láb, bácsi,bes=seb.....stb...stb.
Szóval szépen fejlődik a drága.

Most megyek, majd próbálok reagálni is!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex,
őszinte részvétem!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Otyka!
Jó hallani rólatok is. :D
Kende is kommunikál már. Ha kérjük, ami a kezében van, oda adja. Ha tiltott dolgot csinál, nemet int a fejével, és csak 10mp után nyúl hozzá :roll: , de előbb körbesasol, látjuk-e. :wink: Ha igen, akkor is megcsinálja. :lol: Ő ha szomjas, akkor beszívja az arcát, a szája csücsöri közben (nehéz leírni, de másképp nem tudom), és amikor kiengedi az arcát, nagyokat cuppog közben. Mostanában kezdi ezt az éhségre is csinálni, de az mintha picit másabb lenne. :roll: Még megfigyelés alatt áll a dolog. :wink: Ő simán leveszi a kupakot a legszorosabb Avent cumisüvegről is. A múltkor így vágott orrba. :shock: :shock: :? Nagy volt a lendület, én meg túl közel voltam. :oops: :?
Tök jó, hogy Panna is ilyen ügyes már! :P :P
Ezek nem csak neked nagy dolgok, hanem nekem is. Sőt, szerintem minden első babás anyukának az!
Örülök, hogy már van nektek is autósülésetek! Nem csodálom, hogy Panna már ki volt a hordozótól. Sokkal jobb a világ ülésben. Kényelmesebb is, meg többet is látnak. Új élmények! :wink:

Odex!
Nagyon-nagyon sajnálom apudat! :cry: :cry: Őszinte részvétem. :!: Ilyenkor tényleg a baba tud nagy erőt adni.
Sajnálom a taknyosságot! :(
Gratulálok a szavakhoz! :P Ez már igen!
Kende már utánoz szófoszlányokat néha, ha kedve van. Pl:lámpa néha utánam mondja, hogy pa, és nézi közben a lámpát. Ham-ham-ra ma mintha mondott volna valami ilyesmit, hogy amam.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Végre valami jó is történt velem az idén. 8) 8) 8) 8) 8) 8) :D :D (Ez az utóbbi 3 hétről nagyon nem mondható el, de ezt hagyjuk. :twisted: ) Vettem egy új digitális fényképezőt. :D Hitelkártyára :oops: (majdcsak kifizetem valahogy :wink: ), de végre van valami, ami az enyém, és nem anyáméké, meg nem emlékeztet apára, nem együtt vettük :cry: . Elég jó gépecske, remélem, ezután jobb minőségű képekkel is szolgálhatok. :D
Sajna a másik eddig is haldoklott, de úgy néz ki, most már K.O. :cry: :cry: :cry: . Pedig nagyon szerettem. :wink:

Kende annyira édesen tud hisztizni. :lol: Bár tudom, ezt később nem fogom édesnek látni. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, azonnal görbíti a száját. És mivel ezt már a vége felé nem volt elég hatásos, mostanában plusz mutatvány, hogy ha ülök, akkor a lábamra hajtja a fejét arccal lefelé, ha állunk, akkor meg lehasal, és a földre arcol. Látja, hogy ez nem jön be, úgyhogy kb 10 mp múlva feláll, és vagy jön a sírás, vagy eltereljük a figyelmét, vagy csak szimplán ott hagyjuk. De mikor elfordulok és már nem lát, jót szoktam rajta mosolyogni. :lol: :lol:

Ez még a régi gép utolsó szusszanásaiból:

Kukucsost játszottunk :D (persze alvás helyett :oops: :oops: ).
Van egy ruhazsepije az ágyban, amit néha tekerget. Most épp azt rakta az arca elé, és mikor kinézet mögüle, mondani kellett, hogy "kukuccs", és óriásiakat kacagott. :lol: :lol: :lol:

Itt épp a nagy lendülettől túlhúzta az arcán a zsepit, így az valahol a feje hátulján/oldalt kötött ki. :lol: :
Kép

Na, azért általában sikerült neki:
Kép

Amilyen béna vagyok, sosem sikerült elkapni a kacagós pillanatot, csak a végét:
Kép
Kép

És az új géppel:

Töltök papának sört, biztos nagyon szomjas már: 8)
Kép

Spenóthuszár:
Erős leszek, mint Popeye!!!
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok,

Végre írni is tudok. Bár ínhüvely gyulladásom van, így lassabban megy:(:(:(

Odex,
Őszinte részvétem!!!

Lányok,
nem semmi, hogy már több mint egy év eltelt!

Mindenki gyönyörűen fejlődik.

Katica,
Sajnálom, hogy ilyen körülmények között történt az elválasztás. Viszont nézd a pozitív oldalát. Jöhet a kistesó:):):)

Szilpa,
Kende tiszta pasi lett!

Rólunk,
Behoztuk a fogakban a lemaradást. Két ünnep között 3 fogunk jött ki. Már biztosan állunk kapaszkodás nélkül, néha lépünk is egyet kettőt. Nálunk a Jaj és JAAAAj nagyon megy, meg hívja a cicákat (cccc) és cica megy. Meg "ana, ana, ana". Sokszor kioszt minket a saját kis nyelvén. Ha mondjuk valamit nem szabad, néz minket és csinálja akkor is. Ja, meg mindenre felmászik. oda pakol valamit és mászik fel.

Na, egy-két kép is:
Kép a két rosszcsont

Kép bátyus mindig cipel

Kép mi van a fa alatt??

Kép elmartam a szaloncukrokat

Kép és a nagyfiam

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy!
Javulást a kezednek!
Hát, igen, rohan az idő. :roll: Én is mostanában dönnetem rá. Mert amíg x hónapos, addig a hónap van az ember agyában, de mikor már évest kell mondani a számok után, akkor lepődik meg az ember igazán. :shock:
Köszi. :oops:
Enci is milyen ügyes már!! :P :P
Képek nagyon édesek a gyerkőceidről. :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek!

Nagyon helyesek a gyerkőcök a képeken. Mindegyik nagyott nőtt és sokat fejlődött. :)
Készültök már a szülinapokra?

Mi megvagyunk, örülünk ennek a szép időnek, legalább sokat lehet most kint lenni és sétálni. De remélem, hogy nem fog májusig tartani a tél emiatt... :roll: :?

Most megyek, kotyvasztani valami kaját Aisának, mert mostanában nem hajlandó enni. Csak a gyümölcs, meg némi nasi és keksz csúszik neki.... :cry: :shock:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok

Kendének nem semii a mérete, azt hiszem 1 évesen Ő fog csúcsokat döntögetni :D

Otyka: jó lenne már belevágni, de sajna először a sarkamat kell rendbehozatnom. Még a terhességem alatt kezdődött, és sajna azóta egyre rosszabb. Van a bokacsontomból egy csontkinövés a talpam felé, ami miatt már több, mint 2 éve csonthártya gyuszi van a lábamba. Egy mozgalmas nap végén annyira tud fájni, hogy aludni sem tudok tőle. A körzetim is folyton nyaggat, hogy ne menjek így neki a 2. gyereknek. Így most próbálok ezen javítani, aztán utána jöhet a gyerkőc.
Ti hogy álltok? Te is akarsz mégegyet ugye?

Odex: mi is próbálkozunk folyamatosan a beszéddel. Persze mindig csak avval, ami tetszik neki. Vettünk a minap egy hótaposót a kiscsajnak, azóta mondja minden nap rámutatva, hogy csizma :lol:

Ma avval lepte meg Viki nagyapát, hogy egyedül tudja kezelni a tv távirányítóját. Már jobban váltogatja a csatornákat, mint az apja 8) Ha elakad, akkor pedig odahozza, és segítséget kér.

Zseppy, nagyon szépek a gyerekeid. Még mindig sokat dolgozol, attól fáj a kezed?

Lassan én is leteszem magam. Jó lenne többet hallani felőletek.

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Kende baba!

Nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kedves Kende!

Első születésnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk Neked!!!! :lol:

Aisa és Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Kende!
Boldog születésnapot!


Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Kende

Boldog születésnapot kívánunk!!!!

Szilpa
Mit kap a nagy fiú? :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Mi is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kívánunk:

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Jaj, csajok annyira aranyosak vagytok!!!
Kende Köszöni szépen!

Kapott sok mindent. Tőlünk (apa+anya): Maxi blocks építőjátékhoz plussz sok építőkockát, 100db kislabdát 8) , dömpert, húzós hernyót, formabedobó labdát, plusz egy kislabdát, amit a boltban szorongatott, hogy csöndben maradjon. Khmmm. állítólag nem ladbamániás a gyermekem. :roll: Azért írtam, hogy apa+anyától, mert együtt voltunk a játéknagykerben, együtt néztük ki, és apa meg jól kifizette az egészet. :) Plusz tőlem kapott (már amit előre gyűjtögettem): Micimackós tányérkészletet (a mélytányér meg volt már, kapott hozzá laposat, meg gyümistányérkát, meg poharat), kapott egy overállt, meg egy hótaposót (remélem, lassan szükség lesz rá). Anyukáméktól kapott egy activity asztalt, keresztanyjáéktól egy fisher price hajót mókakockákkal, apukám nővérétől pedig két felsőt (az egyik lánypulcsi :( ), meg egy könyvet. Szóval eddig elég bőséges volt a szülinap :D , és a másik nagymama még holnap jön, meg apa unokatesója (barátnőm) kedden. Tehát még bővül majd az ajándéklista. :wink:

Én hulla fáradt vagyok, de ígérem valamelyik nap most már tényleg visszaolvasok, válaszolgatok, meg még írogatok magunkról.

Mindenkinek jó éjt!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, a képeket már össze szedtem, magamat még nem. :lol:
Lehet, hogy kicsit sok lesz, bocsi. Peddig próbáltam szűkíteni. A honlapra biztosan több is kerül.

De aranyos ez a gumimaci a monitoron:
Kép

Ezzel szoktál az orromba fújkodni?? Visszakapod egyszer!
Kép

Így szoktam csücsöríteni, ha szomjas vagyok 8) , és miközben kiengedem a számat, cuppantok hozzá.
(Egyébként volt kitől örökölni :roll: : érdemes megnézni a megbúvó rokont!! :lol: :lol: :lol: )
1. oldalról:
Kép

2. szemből:
Kép

Az első ismerkedés a fogkefémmel jól ment. Vissza sem adom!!!
Kép

Ricse, ricse, Beatrice:
Kép

Hazaértem, elfoglaltam a helyemet
Kép
Kép

Fincsi a vacsi:
Kép

Elfáradtam, tv-zek (mostanában ilyen vagányanül le az ülőgarnitúrán, ha bambulja a tv-t, amit persze nem szeretek):
Kép

Lóg a lába lóga...
Kép

Elloptam a mama zsömléjét 8) :D
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szülinap apával:
Ez tényleg tök jó, de mondd csak apa, miért lyukas az a labda??
Kép

Nekem már van egy kukacom, de az egyáltalán nem így néz ki! Ez tuti átverés!
Kép

De jó! Menyi lasztiiii!
Kép Kép

Ez a dömper akkora, mint én!!
Kép

De jó! El tudom szállítani a labdáimat!
Kép

Még én is beleférek!
Kép

Húú! De sok lett! Bocsi.
Asszem a szülinap második fele az unokatesókkal majd holnapra marad, mert sokkot kaptok már tőlünk.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Panna!

Első születésnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk Neked! :)

Hajni és Aisa

Aisa és Hajni
odex
 
 


Panna!

Boldog szülinapot!
:)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Drága Kende!

Utólag is boldog szülinapot!!!


KEdves PAnna!

NEked meg nagyon szép napot! Egy éve születtél. De gondolom Anyáék már mondták Neked. És röviden BÓdog szülinapot.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok

Köszönjük szépen mindenkinek a köszöntéseket :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka, hogy ünnepeltetek? Miket kapott a nagylány?? Tortatúrás volt??? :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok

Így utólag is nagyon boldog szülinapot a csajsziknak:

Panna és Enci a fületek érjen bokáig :lol:

Szívesen olvasnék a zsúrokról !

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Köszi!
Aja
aja
 
 


Sziasztok,

Jó régen nem írtam már, de kicsit zsúfolt volt a januárom. Tanulnom kellett, mert vizsgaidőszakom volt. Nem aludtam túl sokat, a gyerek is nyűgösebb volt a szokásosnál. :(

Januárban többször is lepasszoltuk a gyereket egész napra Anyuákhoz, Anyósomékhoz. Eleinte tök bulinak tűnt. Élveztük az egyedüllétet :). Bár állandóan csöndben voltunk, mert attól féltünk, h felébred a Kiscsaj :) Aztán sajnos a gyereken is kiütközött a dolog. Sokkal anyásabb lett. Éjjel nem hajlandó a kiságyában aludni. Csak mellettem hajlandó aludni, összebújva. Ez eleinte jó érzés volt, de sajna már nem tudom kipihenni magam, mert egy zsepkendőnyi területen nehéz pihentetően aludni. Éjjel ki kell mennem pisilni, s véletlenül felébred a gyerek, elkezd bőgni, s addig abba sem hagyja míg vissza nem érek. Akkor meg két kézzel ölel, s nem enged. Azt sem tudom mit csináljak. Talán nem kellett volna ilyen sokat idegenbe hagyni. Mert azzal nem lett volna baj, ha csak egy napot tölt külön, de persze, akkor a másik fronton balhé lett volna.

Így sem egyszerű, mert míg vizsgázni voltam, Anyu vigyázott a gyerekre. A másik oldalon, pedig nem örültek neki túlságosan.

Közben beíratkoztam angol tanfolyamra. Szerencsém van, mert Apu kifizeti a felét, s lehet havi lebontásban fizetni. 8 hónapig tart, remélem végre le tudom tenni a középfokút.:)

Ráadásul jövőre szeretnénk elkezdeni a tetőtér beépítését, addig minden papírt szeretnénk beszerezni. Megbeszéltük, h a 2. gyerkőc majd csak 2 év múlva jön, mert vissza kell mennem dolgozni, s az építkezés alatt amúgy sem lenne szerencsés egy pici gyerekkel. :)

Na és a gyerekről:
Még egyszer köszönjük mindenkinek a köszöntéseket. Nagyon jó volt a buli. Mivel kicsi a lakásunk két részletben kellett tartanunk. Szombaton és vasárnap. 3 féle levest csináltunk, (a 2 napra), a 2-2 fő fogást. Nagyon jók lettek a kaják, rengeteget ettünk :) Teljesen rosszul lettünk a végére :) De szerencsére nem volt rossz a gyerek, Ő is segytett takarítnai. Amit én összepakoltam, azt Ő nagy gonddal szét szedte :)
Rengeteg játékot kapott: Legot, Bobot, Lábost fedővel, teniszlabdákat, kis fotelt, teknőc formájú motor szerűséget, kcsi dömpert.

Nem mondhatnám, h állandóan velük játszik. Sokkal inkább minden mással :)

Tortája nem volt, csak amit a felnőttek ehetnek. Nem volt értelme.

Továbbra is csak 2 foga van, szal nem viszi túlzásba. Ezért nehéz neki enni adni a mienkből, mert a turmixoltat nem mindig eszi meg, egészben meg nem kapja meg. :) Sajnos nassolni imád, az Apja pedig egyfolytában tömi :)

Fogat már mosunk :) Együtt szoktunk esténként, s reggeleként. Nagyon szereti. :)

Menni már nagyon biztosan megy, sőt néha már szalad. Mondjuk ez inkább valamiféle bak ugrásra hasonlít :), mert csak az egyik lába szalad :).

Kapott hintát is, kb. 10 percig élvezi is, de sajna hamar megunja. :)

Állandóan beszél, de még érthetetlen nyelven. Minden cica, illetve titá :)

Kezdünk áttérni a nappali 1 alvásra, akkor legalább 2-2,5 órát alszik. Az sem rossz.

Tudja valaki mikor adhatok tejet a Kiscsajnak?

Többiekkel mi van?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Zseppy

Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk Encinek!!!!!

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Zseppy és Enci!

Ne haragudjatok, hogy nem köszöntöttünk fel időben, de most kívánunk neked kedves Enci nagyon boldog születésnapot! :)

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Azt terveztem, hogy majd úgy jövök, hogy visszaolvasok, hogy megint képben legyek, de már sosem maradt energiám rá. Úgy meg nem éreztem volna jól magam, hogy fogalmam sincs, kivel-mi történt.
De már nem bírom tovább. A visszaolvasást egyelőre nem ígérem, majd szép aprával.
Inkább megpróbálok innen folytatni mindent, és rendesen jönni.

Rólunk:
Kende az éjjel alig aludt. Nem tudom, hogy van-e valami a levegőben, vagy egy fog kezdi kínozni, minden esetre én ma tiszta kóma voltam. Éjféltől fél 3-ig fent volt. Próbáltam már mindent. Egész éjjel alatt megivott 3 dl vizet. Állandóan ivott. Próbáltam ringatni (hónapot óta nem csináltam ilyet), próbáltam énekelni, ettől még jobban felébredt. Lehet, nem kéne mégsem jelentkezzek a következő Megasztárba?? Próbáltam simogatni, csitítgatni. Már átvettem magam mellé, és próbáltam a tök sötétben úgy tenni, mintha aludnék. Semmi sem vált be. Nevetgélt, mászkált az ágyon. Amíg nem volt tök sötét, mert még ment a tv, addig úgy gondolta, hogy hol tv-zik, hol meg inkább mégis lemászna az ágyról, és menne a játékaihoz. Na, kikapcsoltam a képládát, sötét lett, legalább nem akart lemászni. Én persze csukott szemmel alvást színleltem, de vigyáznom kellett, mert egy nevetés után egy jól irányzott tigrisugrással a fejemre/nyakamra ugrott, és még örült is magának. Az utolsó egy órában csak simán fészkelődött, nem találta a megfelelő pózt. De folyamatosan! Keresztbe a nyakamon úgy, hogy a feje lógott, meg teste a hasamon, feje a lábaim közt (na ez nekem sem volt túl kényelmes, így azonnal legurítottam), meg hasonló lehetetlen fekvéseket produkált, mire végre elaludt. 3 óra múlva nyivákolás. Szerencsére vissza tudtam simizni, de ekkor meg nekem indult be az orrfolyásom, de nagyon. Ki nem tudtam fújni, mert arra azonnal megébredt, így csak halkan törölgettem, amennyire ez lehetséges, meg fújogattam be az orrsprayt. Egy óra múlva egyik pillanatról a másikra kitisztult, és nem folyt tovább. Valaki elzárta a csapot. Nagyon meglepődtem, de gyorsan aludtam tovább. Még 2 órát sikerült, mire felkeltünk. Hát, nagyon nem esett jól.

Mostanában egyre többet kel megint éjjel. Általában inni (3*, esetleg 4*). De mostanában megint fent van háromnegyed-egy órát. Én ezt nem akarom. Olyan jó volt mostanában megint aludni, és csak 1-2* inni kelni, majd aludni tovább.

Teljesen zene mániás lett. Én örülök neki. Ha zenét hall, táncol, és sokszor kéri, hogy kapcsoljunk be zenét. Az mindegy, hogy számítógépen, vagy cd-n, dvd-n, rádión, vagy épp a tv-ben megy a zene, csak szóljon. Anyu sokat énekelt neki, most már én is kezdek rászokni. Csak szegénynek féltem a hallását. Táncol, integet ütemre, vagy tapsikol, és mosolyog hozzá. A FP telefonján most a kedvenc gomb a nulla. Már azt is tudja, hogy 3* kell megnyomni, hogy hallhassa a kedvenc telefonzenéjét, így háromszor egymás után gyorsan megnyomja, meg sem várja, mit mond éppen a nő a telefonban. És akkor örül magának. Most épp zenés mesét keresek neki, mert nekünk csak olyan mesélős meséink vannak dvd-n. Thomas is tetszik, oda-oda nézeget, bár igazán én nézem. Ő viszont az epizódok közötti dalra kattant rá, de nagyon. Ha meghallja, mindent eldob. Megáll az asztalnál, rátapad a tv-re, és megy a boogie, vagy beül a foteljébe, és tapsol, vagy üti a combját zenére. Meg tudnám zabálni. A következő játék zenés lesz, az tuti. Olyan, ami zenél, meg olyan, amin ő zenélhet. Xilofon, vagy ilyen szintetizátor-szerű.

Gyakoroljuk a „fjja szél a fákat” mondókát. Eleinte olyan aranyosan lengette a kezét jobbra-balra, csak nem a feje fölött, hanem a mellkasa előtt. Próbáltam rávenni, hogy a feje fölött lengese, azóta lendíti egyik oldalra, és ott megakad, mint a kung-fu harcos, úgy bemerevedik (majd lefotózom), és megvárja úgy, hoyg befejezzem a mondókát. Nagyokat nevetünk rajta.

Egyre mosolygósabb, kedvesebb baba, és egyre jobban találjuk a közös hangot.

Igaz, egyre akaratosabb is! Sokszor próbálkozik, feszegeti a határokat, szóval résen kell legyek. Sokszor nem hallgat rám, és bizony néha csak úgy mutatóba oda kell suhintani a kezére, ha valamit nem szabad, és mégis csinálja. De a legtöbb esetben elég, ha mellécsapok, és nem rá, az észhez téríti, és abbahagyja a dolgot, amit elkezdett, és folytatott a szavam ellenére is. Ilyenkor jön megint az én szegény árvagyerek vagyok, engem senki nem szeret sírása.

Én imádom.

Egyre jobban bújik, és imádja anyát. Ez annyira jó érzés, hogy sokszor bekönnyezek tőle. Tegnap például olyat csinált játék közben, hogy egyszer csak odateper hozzám, belenéz kb 10cm-ről az arcomba, és néz, néz, néz. Minden centit aprólékosan végig nézett rajtam, és lehet, hogy elfogult vagyok, de az látszott a szemében, hogy mennyire szeret, majd gyorsan átkarolta a nyakam nagyon szorosan, és sokáig úgy is maradtunk. Hát, én csak sírni tudtam. Sosem hittem volna, hogy ennyire lehet szeretni valakit.

Imádja a formabedobó labdáját. 2 hete kapta szülinapjára. Nagyon sokat játszik vele. Hozza oda, hogy szedjük ki belőle a formákat. Percekig képes a magasba tartani felém, úgy nyújtja, és hümmög, hogy figyeljek, és szedjem neki ki a formákat. Amikor kiszedem neki, akkor meg úgy örül neki, hogy nevet. 10 db forma van benne. Kör, ovális, 5 szög, 6szög, négyzet, trapéz, kereszt, csillag, háromszög, meg egy körcikkely vagy mi (olyan háromszög, aminek az egyik oldala kerekített. Mintha egy kör egy negyede lenne). És már megfigyeltem, hogy mindig(!) e legelső, amihez hozzányúl, az a kör, utána az ovális. Ezeket be is tudja dobni, bár még a helyét nekem kell megkeresni. A többi forma sorrendje már mindegy, és néha sikerül betalálni, néha meg nekem kell segíteni, de csakis úgy segítek, hogy ő fogja, és meg az ő kezét fogva fordítom a megfelelő pózba. Neki úgy is jó lenne, ha én beraknám a lyukba, ő meg csak megnyomja, hogy beessen, se ezt nem akarom, mert akkor hogyan tanulja meg..?

A lépésekhez a nagy áttörés még mindig nem jött el. Kézen fogva már 4 hónapja megy, sőt már egy kézzel kapaszkodva szalad! Érzem, hogy néha már nem is fog rá a kezünkre, csak ott van a keze, mert a biztonságérzetének kell. Ő tudja. Majd ha elég biztosnak érzi, elengedi, nem erőltetem. Viszont így imád sétálni. Néha már 2-3 lépést valamik között (ágy-asztal, stb.) megtett nagy bátran, és olyankor nagyon büszke volt magára, de még ennyi. Ja, és azt imádja, ha 2-3 lépésre állunk egymástól apájával, vagy barátnőmmel, és köztünk ide-oda mehet. De tudja, hogy elkapjuk, ha borulna. Amikor már nagyon belefeledkezik a játékba, akkor már felsőtesttel dől, hogy gyorsabban ott legyen, és elkapjuk. Na, ekkor szoktuk abbahagyni.

A délutáni alvás rendeződni látszik. Ő már 3 hónapja csak egyszer alszik, ebéd után. Ilyenkor legalább másfél órát (ha kevesebb, akkor az egész hátralévő napunk kuka), de átlag az 2 óra. Volt már 3 és fél órás. Na, ezen eléggé csodálkoztam.

Ebédre mostanában már azt eszik, amit mi, meg vacsirai s velünk eszik. Délután vagy velünk, vagy a megmaradt ebédet, vagy gyümölcsöt. Ami fix, az a reggeli tejpép, vagy tejbedarapép, meg z elalvás előtti vacsi. Az saját főzelék valamilyen husival, és vagy tápszer van benne, vagy joghurt, tejföl a főzelékbe. Ebédre már leves+második is van.

Sokat dumál a saját kis nyelvén, meg perlekedik, ha valami nem tetszik, vagy akar valamit. De újabb szavunk nincs. Maradt még egyelőre a Papa, meg az Amm(hamm). De ez utóbbi is inkább csak ha meglátja a kaját. De akkor szintem mindig. Elég erőszakosan mondja, és ez azt jelenti, hogy azonnal kér kaját, különben még 2* hajlandó elkiabálni ezt, aztán jön a sírás, hogy mi éheztetjük, és ő szegény árvagyerek, stb...

Egy dolog, hogy (szerintem) keveset játszik el egyedül, majdnem mindenhez igényli, hogy együtt csinálja valakivel. Ha kimegyek a szobából, akkor rövid időn belül (ha nem azonnal) jön ő is. tehá együtt pisilünk, együtt főzünk, együtt csináljuk a fürdővizet, meg mindent. A fürdővíznél pl amíg én engedem, meg mosdószert teszek bele, meg törcsit készítek elő, addig ő szépen egyesével beledobálja az ezer darab játékát a kádba.

Hát, mostanában kb ennyi történt velünk.
Most bepótoltam.
Ez jó hosszú lett, bocsi.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

De jó, talán újraéled a topic megint?? :lol:

Helyzetjelentés rólunk:
Aisa most a beszédet gyakorolja ezerrel. Mindent leutánoz, hihetetlen szókincse van már, általában mindent jókor is használ. Most már általában meg tudja mondani, hogy mit akar, ha meg szavakkal nem is, akkor megfogja a kezünket, és odavisz, ahonnan szeretne valamit. :lol:
Ő is most már inkább szaladva közlekedik, ennek persze néha bukás a vége. :roll:
Kaja ügyileg: gyümölcs és zöldség bármikor, bármilyen mennyiségben jöhet, a többit csak módjával eszi. Reggelizni meg kimondottan utál. :shock:
Éjszakák változóak, néhanapján előfordul, hogy a helyén végigalussza az éjszakát, de általában ébred, akkor viszem a nagyágyba, kap üvegből tejet vagy vizet, és alszik tovább. És még egyszer fel szokott ébredni éjjel. Most próbálkozunk megint, hogy hogyan küszöböljük ezt ki, hogy ne kelljen átvinni hozzánk, mert így mi alig tudunk pihenni. :cry:
Aisa már egy hete nem szopizik egyáltalán, jobban rá van kattanva a rendes tejre, és simán elalszik azzal is. Persze ez sem jó, mert erről is le kell állítani egyszer majd... :roll:
Napközben mi is egyszer alszunk csak egy jó ideje, általában másfél-két órát, és akkor este 9-10-ig bírja. Mi meg kevésbé... :oops:
Amúgy egy tündér, igazi kislány, néha hisztivel (de nem veri a földhöz magát), teli bűbájjal és kedvességgel. Sokszor elolvadunk tőle, főleg olyankor amit Szilpa is írt, hogy átöleli a nyakunkat, és magához szorít, és magától mondja, hogy "jajjj-jajjj-jajjj". (ha kérdezzük tőle, hgoy hogy szereti a babáját, akkor is ezt mondja, miközben szorosan öleli magához :lol: )

Otyka mi jót tanulsz? Fősuli?
Nagyon ügyi lehet már a nagylány. Néztem egyik nap a honlapját, de nem találtam friss képeket róla... :cry:

Szilpa, Kende is édes lehet, ahogy szeretget téged. :) Aisa is pont ugyanilyen: alig játszik egyedül. Max. 15 perc a babával, vagy ha megtalálja a cipőjét, akkor azt tudja fűzögetni egy ideig. :) Amúgy addig cibál minket, amíg oda nem ülünk vele. Ilyenkor meg sokszor hátat fordít és játszik egyedül, de ott kell ülni mellette, különben kiveri a balhét. :shock:

Többiek?????

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok

Jó végre olvasni Tikteket :lol:

Apának is sztoriztam a történetekből, jókat nevettünk, hogy mennyire hasonlóak a gyerekek. Kendénél a zene mánia, és a kádba dobáljuk a játékokat nagyon ismerős....

Otyka, Viki sem viseli jól, ha mással itthon hagyom, pedig csak 1-szer teszem meg hetenként. Ha hazajövök, ilyenkor estig követ mindenhová, és sír, ha 1 percre is eltűnök a szeme elől. Akkor bárkivel szívesen eljátszik, ha én is itthon vagyok.

Sajna 2 napot most lázasak voltunk a 15 hónapos oltástól. Odex, titeket nem viselt meg?

Szilpa: Viki is lassan indult el /kari előtt pár nappal/, de akkor 2 nap alatt, már az egész lakást bejárta. Viszont másokkal ellentétben alig esett. Szerintem megvan az előnye annak is, ha tényleg csak akkor indul el a gyerek, ha már nagyon jól megy neki a járás.

Nekem most avval van gondom, hogy mindenhová felmászik, és feláll az ágyon is. Állandóan a frász keringet, amikor fél percre magára hagyom, és amikor vissza jövök az ülőgarnitúra tetején ácsorog kapaszkodás nélkül :roll:

Szerencsére az étvágyunkkal nincs gond, mindent megeszik. A reggeli-esti kakaót reklamálva követeli, de szerencsére éjjel nem iszik. A nasit viszont fennhangon követeli, ha valakinél meglátja: Kéjek, kéjek, kéjek !!! :D

Ennek ellenére nem hízott, csak nőtt az utóbbi hónapokban. A múlt heti tanácsadáson 87cm-nek, és 11,5kg-nak mérték.

Ő is szövegel ezerrel, ma reggel a kukurikúúúú volt a legújabb szava.

Most rohanok, mert reklamál, hogy nem az Ő kedvenc oldalát nézzük a számítógépen :D

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Sikerült visszaolvasni. :) Én azt hittem, többet írtatok 1 hónap alatt, közben meg csak fél oldalon kellett áthámoznom magam. Így legalább nem ég annyira a fejem, hogy én is ritkán jöttem. :oops:

Zkatica!
Hát, nem hiszem azért, hogy Kende lenne a csúcstartó egyévesen. Beni sem kisnövésű!
Aranyos lehet Viki, ahogy mondja a csizmát. :) Távirányítózás édes! :P Kendének is nagyon megy. Fogja, tartja a tv felé, és két kézzel nyomja. Közben persze nem nézi, hogy mit, mert a tv-re van tapadva a szeme. Ugyanez a számítógép. A múltkor arra jöttem be a szobába, hogy túl nagy a csend. Hát, itt áll a gép előtt, bak keze a billentyűn mozog, jobb kezével egerezik, és meredten nézi a monitort. Vajon kitől tanulhatta??!! :roll: :roll: :wink:
Annyira nem zavar, hogy még nem jár egyedül. Ő tudja, mikor van itt az ideje. Én kivárom. Lesz még elég ideje az életben járkálni (remélem).
Jajj, én is frászt kapnék, ha kapaszkodás nélkül állna az ülőgarnitúrán. :shock: Remélem, nem lesz gondja ebből Vikinek!
Nasi látom neki is megy. :lol:
Szép nagy lánykád van már! :)
Képek nagyon édesek! :P A legutolsó a legaranyosabb, ahol ketten vagytok! :D

Mégegyszer mindenkinek köszönöm a szülinapi köszöntéseket Kende nevében is! Aranyosak vagytok!! :)

Otyka!
Elnézést kérek, hogy nem köszöntöttem Pannát azon a jeles napon, de teljesen kiment a fejemből. Tudom, ez nem szép, de legalább őszintén bevallom, hogy buta voltam. :cry: :cry:
Elnézést! Elnézést! :(
Így utólag is nagyon sok boldogságot neki!!!
Sajnálom, hogy lelkileg ennyire megviselte Panát, hogy egész napra ott hagytátok! :( Tényleg jó érzés, ha ennyire ragaszkodnak :D , de elhiszem, hogy ha nem tudsz pihenni, akkor akaratod ellenére is soknak érzed. Remélem, mielőbb rendeződik a kis lelkében, hogy nem veszít el téged, csak néha el kell mennie anyának, de visszajön. Na, ezt most jól megtekertem. :roll:
Tök jó, hogy fizeti apud a tanfolyam felét :D . Mostanság nagyon sok pénzbe kerülnek az ilyenek.
Örülök, hogy jól sikerült a szülinap! :D :D Jó sok mindent kapott a lányzó!
Nassolás. :? Sajna Kende is egyre jobban rá akar szokni. Próbálom tartani magam, de ha látja, hogy én nassolok, akkor nem fer, ha ő nem kaphat. :roll: Inkább nekem kéne leszoknom róla, és akkor az jót tenne a fogyókúrámnak is. :? Hmm.. :roll: De legalább ennyi élvezetem legyen! :D
Az jó, ha szeret fogat mosni!
Gratula, hogy már ilyen biztosan megy. :P :P Az a fél lábbal szaladás édes lehet! :lol:
Az én védőnőm azt mondta, hogy szépen lassan már el lehet kezdeni a tejhez szoktatást, de eleinte úgy, hogy csak picit, mondjuk nagyon kicsivel hígítani a főzelékét, de azt sem minden nap. Így fokozatosan szerintem te is megpróbálhatod. Igaz, én még nem adtam így sem. :roll:

Zseppy!
Tőled is nagy-nagy elnézést kérek, hogy ugyanezen okokból elmaradt a köszöntés! :(
És természetesen Encinek is nagyon boldog szülinapot kívánok utólag!!! :D

Odex!
Aisa már nagyon nagy lány! :D
Milyen fura, hogy utál reggelizni! :roll: Meg hogy inkább a gyümi-zöldség megy nála. Más gyerek, ha válogat, pont ezek a legelsők, amiket elhagynak. :? Hát, igen, Aisa különleges, szép lány! :)
Nagyon édes lehet, ahogy jajjogva átölel. :P :P :P Imádni valóak ilyenkor. :D És szemetkönnybelábasztóak!
Kende is szereti kifűzni a cipőcskéjét. :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Hahhhhhóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!:

Kihalt a topik??? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :?: :?: :?: :?: :?:

Mi van veletek????????? :?: :?: :?:

:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Én szoktam olvasni mindig a topicot, de mivel nem sok hozzászólás születik, nem írok, nem akarom, hogy velem legyen teli az oldal.
No, meg aztán Aisa mellett gépelni szinte lehetetlenség. :cry: Most is csak azért megy, mert talált magának egy nylonszatyrot, és azzal játszik már vagy 10 perce. :shock: (de már abba is hagyta...)
Aisa köszöni a dícséretet! :oops:
Nagyon jópofa az új vonalzód! Tetszik! :lol:
Kende már egyáltalán nem szopizik? Ha nem, akkor magától szokott le?
Aisa jan. 31-én reggel szopizott utoljára. Azóta reggelente néha mondja, hogy cici, de ilyenkor ha odaadom neki a cumisüvegben a tejet vagy teát, akkor megnyugszik. Kende most magától alszik el? Mert Aisának kell a tejci vagy tea, kivéve, ha a babakocsiban szunyál el. Most azon vagyok, hogy minél kevesebbszer kelljen neki odaadni. :roll:

Kati!
Most szerdán kaptuk meg a 15 hós oltást, de egyelőre semmi nem volt tőle. Bár a dokinéni azt mondta, hogy 8-10 nap elteltével fordulhat elő egy kis láz stb., de ez csak a hét vége felé lesz nekünk. Remélem, elkerül minket – mármint a láz. 8)
Aisa is mindenhol feláll, és szaladgál, persze a kanapén és az ágyon is. :shock: Szerencsére nem volt még esés belőle, de én is félek. Még az a szerencse, hogy a nappaliban lévő kanapé elég magas még neki, egyedül nem nagyon tud felmászni, csak ha marad valami amiben meg tud kapaszkodni.
Kistesó ügyben van előrelépés??? :?:
Nagyon helyes a nagylány a képeken. :lol:
Olyan érdekes, hogy nálunk mostanában sokkal kevesebb fénykép készül, mint régebben. Valahogy mindig elfelejtjük elővenni a gépet. :oops: :cry: Meg most már nehezebb fotózni Aisát, mert folyamatosan jön-megy, nem lehet egy nyugodt pillanatában lekapni.

Aisa mostanában esténként már mondja, hogy „álmos, álmos”, és közben dörgöli a szemét. :shock: Aztán ha nem reagálok (mert ilyenkor sokszor csak át akar verni, és csak a tejre pályázik, egyáltalán nem akar még aludni menni :? ), akkor elkezdi dörgölni az én szememet is, és közben mondja, hogy „álmos”. :shock: :lol: :lol: :lol: Hát ilyenkor meg tudnám zabálni. :lol:
A másik vicces, hogy elkezdtünk egyik nap apával pusziszkodni, hangosan cuppogtunk. Erre jön Aisa, félretolja Apa fejét, mondja, hogy „nem”, és elkezd ő az én számra cuppogni. :lol: :lol: :lol: Hát nem zabálnivaló??? Úgy meghatódtam, de közben nem győztem nevetni.
Most már kimondottan élvezem Aisa társaságát, sokat változott az elmúlt 1-2 hónapban, már nem kisbaba, hanem kisgyerek inkább.

Azt vettem észre, hogy koszmós megint a fejbőre. Mit tudok vele csinálni szerintetek, van valami ötletetek? Mert nem hiszem, hogy most be tudnám olajozni neki, és úgy hagyni egy ideig sapkában. Úgyis lekapná magáról... :roll:

Közben túl vagyok egy altatás-próbálkozáson. Nem sok sikerrel jártam, behúzta a teát, aztán úgy gondolta, mégsem alszik....Brrrrrr, ilyenkor kész vagyok.

Ja és még valami! Képzeljétek, találtam volna egy jó kis itthoni számítógépes munkát, de sajna képtelen vagyok megcsinálni a próbamunkát, amit küldtek. Pedig, ha egyszer megmutatnák, tuti sikerülne, de így egyedül nem megy. Olyan jó lett volna pedig. Tiszta mérges vagyok magamra most, itt lett volna a lehetőség, de kevés vagyok hozzá.... :cry: :twisted:

Most megyek, írjatok már ti is kicsit!!!

Ilba, Sancsi, Petra ti merre vagytok? Ezer éve nem írtatok ti sem... :?: :?: :?:

Aisa és Hajni
odex
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: