Új privát üzeneted érkezett!

Andi!!!!

Ugye nincs semmi gond????
Nem baj ha nem akarsz írni, csak mond hogy jól vagytok!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia Bmo!

Nincs semmi, aranyos vagy, hogy hiányolsz! Csak olyan dög meleg van, döglődünk. :lol:
Hogy van Szoni? Gyógyulgat már? A láza lement? Hogy bírja betegen ezt a meleget?
És Zsombid? Őt nem viseli meg?
Nálunk sokat alszanak újabban, küszködök, hogy 5x azért egyenek. Bár minden kajálás után még 2 óra játék, nézegelődés, torna van, mégis közben meg nagyokat alszanak.
Ma éjjel 2-kor beriasztott a Marci légzésfigyelője. Nem volt gond, téves riasztás volt (nem tudom miért riaszt néha tévesen, bár az tény, hogy úgy pörögnek a kiságyban, hogy alig győzöm őket megtalálni, de elvileg az egész ágyat figyeli az a sz@r). Mindenesetre jól felébredt mindkettő, így megetettem őket. Marci aztán 5 órakor úgy döntött, hogy elég az alvásből, ő inkább dumál. Hallgattam fél órát, aztán megetettem. Azóta nyomják a szunyát. Hú, de régen kellett éjjel felkelni, tiszta kába vagyok tőle. (Régen = 1-1,5 hónapja :lol: )

A kérdésedre válaszolva mi este 6-7 körül merészkedünk csak ki babakocsizni, előtte szerintem elolvadnának. Még így is teljesen leizzadnak néha szegények, na de utána jön a pancsi. :D

Mi volt a természetgyógyásznál?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Azért aggódtam ám értetek!!! :roll:
Tegnap már csak hőemelkedése volt, már ő kérte hogy pancsizzunk!!! :D Remélem már nem lázasodik be!!!Tegnap már egész nap virgonckodott(hál istennek), de engem úgy megviselt ez a 7 , hogy mikor a párom hazaért csak bámultam magam elé.... 8) .Zsombi megvan, de szegény jól kipöttyöződött a melegtől!!!Én kénytelen vagyok de. kimenni velük, Szoni nem bírna egész nap bent üldögélni!!!!Ő a cseresznyefa árnyékában homokozik, mi meg ott "hűsölünk" 1 pléden!!!
Tegnap annyit dumált a Zsombi, majd megzabáltam!!!!Már simán a jobb oldalára fordul, akárhogy rakom így mindíg tud tévézni! :shock: A tieid nem tv függők??Állítólag nem tesz jót nekik nem tudom!!!!
A természet gyógyásznál jó volt, oldást csináltunk, előző életemben történt valami, ami most jött elő, vagyis a depi!
Felírt a Szoni hisztis dolgaira 2 homeós bogyót, és tegnap már tök normális volt a kiscsaj!!! :shock:
Majd 6 hét múlva kell ismét menni!
Neked hogy alszanak a manóid??? Nekünk most 9-5-ig!!!Aztán 8-ig!!Hallottam olyan babókról akik 12-14 órát alszanak éjjel, na nekem egyik csemetém sem ilyen 7 alvó!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Örülök, hogy gyógyulgat Szoni! És milyen ügyes Zsombi!!! Tök jó, hogy oldalra fordul! :)
Elhiszem, hogy Szoninak kell a kinti játék, mi még megtehetjük, hogy akkor megyünk ki, amikor én akarok. :lol: Aztán majd lesz ez még így se....
Az enyémek nem néznek TV-t, ritkán a hang felé fordulnak, nézik 1-2 percig, aztán más látnivaló akad. Igaz, max. annyit vannak TV közelében, ha esznek, mert etetés közben néha beülök nézni. Egyébként én is annyit vagyok ott. :lol:
Mi este 8-kor fürdünk, 9-fél 10 kor elalaszanak. Reggel 6-kor ébrednek, szerintem beépített ébresztőórájuk van. Ez jó is, mert Apa is akkor kel, így kel az egész család. Csak ma volt ez a felfordulás éjjel (remélem!). Aztán délelőtt megint alvás jön, kb. 10-11-ig.
De most napközben is zizi kicsit Flóra. Nem nagyon alszik, egyedül abszolút nem alszik el, és játszani sem hajlandó (mármint egyedül). Csak nyafizik, nem tudom mi van.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsombi alvás szempontból is tündér mert ha nagyon nyűglődik pocakra rakjuk, cumit a szájába dugjuk és addig gyűrkészi a pelust a feje alatt hogy elalszik!!! :lol: Igaz Szoni is így aludt el kicsinek, de most a délutáni alvásnál ringatni kell zenére vagy énekelve, este pedig mese, ének az ágyunkban fekve!! :roll:
Flórát gondolom ez a hőség bolygatta meg!!!Mi sem nagyon bírjuk, hát még ők??? :roll:
Akor Flórának július 29-én van a névnapja???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!


Örömmel fedeztem fel, hogy vannak sorstársaim is. Rendszeresen olvasom a 2006. tavaszi topicot, de a szoptatás nekem sem sikerült, így nem igazán találom helyem közöttük. Bár rengeteg hasznos dolgot tanultam tőlük. Ha nem bánnátok, szeretnél csatlakozni Hozzátok.


Kislányom 2006.03.21-én született 2650 gr-mal, 47 cm-rel. A kis súlyra a terhességi diabétesz lehet a magyarázat. Ki tudja, lehet, hogy genetika.
Olvastam, hogyan lettetek tápszeresek. Szeretném leírni a magunk történetét is.
A kórházban nehezen indult a tejem, Virág baba keveset szopott, így pótlást itthon is mindig kapott. Ha volt anyatej, akkor azt, ha nem, akkor tápszert. Itt követtem el a hibát, hogy megkapta a cumisüveget, ezért a könnyebb utat választotta, nem akart szopni. Feszítette magát a cicin, és üvöltött. Rendszeren fejtem, de így sem volt elég a tejcsi. Tudom, hiba volt üvegből etetni, de ilyen kis súlyú babánál nem engedhető meg, hogy 3 óránként kb. 20-30 grammot egyen ciciből. Szóval szép lassan elapadt a tej, és maradt a tápszer. Kb. egy hónapja sikerült megbízható anyatej forrást találni. Napi 3,5-4 deci tejet hozok, a többi tápszer.
Szépen fejlődik, most 5500 gramm és 61 cm. Naponta 6-szor eszik, 130 grammot. Nem sok az egyszeri mennyiség, de nem kér többet. Ettől hízik heti 20 dekát. Néhány napja viszont nagyon rosszul eszik. 70-80 gramm után büfi, és nem kér többet. Hiába tuszkolom, nem akar enni. Tudom, meleg van, ráadásul jön az alsó két foga. Nem szabadna erőlteti a kajálást, de ez mégis nagyon kevés. Na a héten nem is hízott szinte csak pár dekát. Szerintetek mit csináljak? Hagyjam rá, adjak neki Milupa HA pépet, kezdjek lassan hozzátáplálni vagy próbáljam meg másik tápszerrel? Már rettegek az etetésektől, gondolom ezt Ő is érzi. Egyébként nyugodt, kiegyensúlyozott, mosolygós. Ti voltatok, vagytok hasonló cipőben? Mit tanácsoltok?

Zsandi! Én nem is tudom, hogy bírod a két picit egyedül ellátni. Mindem tiszteletem a Tiéd! Ők is gyönyörűen fejlődnek és csodaszépek!

BMO! Átérzem nehéz helyzetedet a depi miatt. Van már egy kisfiam, aki 3 éves. Születésekor egy hajszál híján én is depressziós lettem. Végül sikerült kilábalni a dologból, szurkolok Neked! Szépek a gyerkőcök!

Valaki kérdezte, hogy túltettük e már magunkat a tápszeren! Hát én napirendre tértem felette, muszáj volt. Ha valaki kérdezősködik, azt mondom, amit hallani akar. Igen, szopizik és megyek tovább. Nincs kedvem magyarázkodni és a sajnáló vagy megvető tekintetet látni.
A babák gyönyörűek, ne izgassátok magatokat a tápi miatt.

Próbálok képet feltenni, de még nem sikerült. Lekicsinyítettem, de mindig hibát jelez. Nem tudom, mit szúrok el.

Jó éjszakát!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szia Edit!

Nem örülök, hogy ti is így jártatok, de üdvözöllek köztünk!!!! :lol:
Erről az így járniról csak annyit, hogy tegnap kicsi lányom milánóit evett egyedül, majd megjelent kétségbeesett pofival, mutatta a maszatos kezét és arcát és azt mondta, hogy ÍGY JÁRTAM!!!!! :lol: Én meg majdnem leestem a székről a röhögéstől!!!!


Edit:szerintem 3 hónaposan még ne kezd el a hozzátápit, ha eddig ette ezt a tápszert akkor biztos az időjárás vagy a foga ahogy mondod!!!Nem hinném , hogy az éhhalál a célja!!!! :lol:
De ha te rettegsz akkor lehet , hogy ezt érzi és nincs kedve sokat enni, mert érzi hogy feszült vagy!!!Nem csak a szopis babáknak jó a radarjuk!!!!Kicsi fiam néha úgy néz, főleg hami közben, hogy szerintem bele lát a lelkembe is!!!! :shock:
Szóval szerintem ne parázz, ha hallgatsz a védőnődre akkor kérd ki az ő tanácsát, de szerintem a babók tudják mi kell nekik!!!!!
Vagy kehet, hogy most nem a súlyra gyúr hanem, az értelme fejlődik és ahhoz nem kell annyi "üzemanyag"???!!!
Persze értem én a kétségbeesésed, de szerintem meg fog oldodni!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia Edit!

Üdv itt, örülök, hogy ránktaláltál. Legalább lehet beszélgeti hasonló problámákról. A másik topicot én is jónak tartom, de sajnos az egyetlen, amiről a társalgás folyik, az a szoptatás. Ami nem baj, csak kicsit úgy érzem, nem is fogadják el a más úton járókat. :(

Szerintem ne őröld magad, megtettél mindent, amit tudtál, és a babád még most is kap anyatejet. Persze nem a sajátod, de mégis jobb, mint a tápszer. Bár megmondom őszintén, és nem azért mert az én gyerekeim tápszert esznek, de én nem tartom olyan borzasztónak, mint egyesek. Nyilván ez is úgy van összeállítva, hogy a gyerekeknek a legjobb legyen, és a sajátomakat látva szépen esznek, kiegyensúlyozottak, gyarapodnak.

Én azt hiszem, hogy telejesen túljutottam a tápszerezés tényén, az utca embereinek kérdésén (Szopnak még? :evil: ) azért vagyok kiakadva, mert semmi közük hozzá! Persze "az utca embereiről" lennének még sztorijaim, amin mindig kiakadok. Kicsit úgy érzem magam, hogy bazári majmok vagyunk. Mondjuk ez az ikerségnek is köszönhető. Mintha mi lennénk az egyetlen iker a földön. :shock:

A hízásotokkal kapcsolatban, szerintem nincs min aggódni. Nagyon szép súlyúak vagytok, rengeteget gyarapodott Virág az elmúl 3 hónapban. :) Az, hogy most nem annyit, mint eddig, az sokmindentől függhet. Például az időjáráshoz, vagy hogy már megduplázta súlyát, ilyenkor állítólag kicsit "visszafogják magukat". Képzeld, mi lenne, ha ilyen tempóban híznának ezután is, mint eddig. A szomszéd kislány nálunk 9 kg, és februárban múlt 1 éves. És nagyon szép, egészséges kislány, annyira vékonynak sem mondanám, inkább "pont jó". :wink:
A 6x130 g nem is olyan kevés, nálunk dokinéni a tápszeres receptre mindig 6x150 g-ot ír. Mi ugyan 180-at eszünk egyszer-egyszer, na de csak 5x. Sőt, néha 4x. Amúgy ez sem jelent semmit. MINDEN GYEREK MÁS, hogy egy jó nagy közhelyet írjak. :)

A hozzátápival ráértek még, mi majd kb. 2 hét múlva fogunk gyümilevet kóstolgatni, akkor leszünk 4,5 hónaposak. Utána reszelt alma, aztán 5 hó körül a főzelék, bébiétel. Vagy még nem is tudom.

A képeknél a kiterjesztésre ügyelj, és a méretre, 600x600 pixel max.

Hű, de hosszú lettem! :D
Nálunk ma búcsú van (jó kis falusi szokás - én nem szeretem), megyünk ebédelni a dédnagymamához. (Ez a jó benne, nem kell főznöm :lol: )

Szép napot Nektek!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Bmo!

Igen, Flóra babának júl. 29-én lesz a névnapja! :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Köszi a megnyugtatást. Ma a régi tápszert adtam neki, és most azt jobban ette.

Apa toporog a gépért, később hosszabbb leszek.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok,

kicsit elhanyagoltalak titeket írás terén,de mindig elolvastalak titeket!
Végre kaptam meghívót a WIW-re és ott már sok ismerőst találtam,akikkel levelezni kezdtem és nem mindenre maradt időm ennyi gyerek mellett! :)

Edit,
üdvözöllek itt nálunk,olvasom,hogy te is megtetted amit lehet anyatej ügyben,úgyhogy ne érezd magad hibásnak a szopi terén.Az is változó,hogy a babák a cumisüveg mellett elfogadják e a cicit.Nálam szerencsére igen,pedig már mi is úgy jöttünk haza a kórházból,hogy tápit is evett.(mindegyik gyerkőcömnél így volt,kivéve Zsoltikát,aki nem akart a hatodik naptól szopni).
A baba evése szintén változó,ahogy a többiek már írták,az én Hannám fél éves,de a tápszer mennyisége átlag 150ml,kb 4 hónapos kora óta,és 4 hete 8kg volt,azóta nem mértük,majd jövőhéten megyünk tanácsadásra,igaz 4kg-val született.
A hozzátápival is várhatsz még,ahogy Andi is írta,elég akkor elkezdeni!

Legyen mindenkinek szép napja,most megyek mert a hat éves lányom nyüszög,hogy játszani akar a gépen! :roll:

Üdv.

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Mi tegnap voltunk a gazdagréti lakótelepen Szentiván éji bulin !!!Du-án mentünk, elég hangos volt a zene, de Zsombit nem zavarta!!! :lol: Azért távol mentünk a zajforrástól!!! :lol:
Szonókám is nagyon élvezte, jött apukám is így ő rohangálhatott utána!!! :lol: Felült kisvonatra, meg ilyen körbeforgósautócsodára, de a kis lánchintára nem engedtem, szerintem ki dobta volna a taccsot!!!! :shock: Fél 9 körül értünk haza, Zsombi fáradt volt fél 4 után csak 2x fél órát aludt, de a kiscsaj túlpörgött így este 10-kor is apukáját szédítette, hogy még énekeljen!!! :mrgreen:
Timi:én is fent vagyok az iwiwen, olyan jó régi osztálytársakat, ismerősöket megtalálni!!!Én még 2 ovistársamra is rábukkantam és ők vidékiek ráadásul!!!!
Lánykám lent pancsol egy kis medencében, kicsi fiam pedig a cseresznyefa alatt hűsöl!!!! :lol: :lol:
Edit:ugye, hogy eszik!!!Ne aggódj vagy ha igen akkor írd jki magadból és legyél kiegyensúlyozott!Virágnak ez a legjobb!!! :D

Én sem tudok képet felrakni pedig a méret jó és azt írja hogy nem megfelelő formátum!!!Már írtam a szerkesztőnek is, hogy mi a szösz lehet a gond, de eddig nem válaszolt!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Andi: csak onnan tudom a Flóra névnapját mert nekem is akkor van :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy létezik ilyen topic is. Szeretnék csatlakozni.

Végigolvastam amit eddig irtatok és most én is elmesélem, mi hogy lettünk tápszeresek:
Szandi 2006.04.30-án született 2920 g-mal, 51 cm-rel. Nagyon gyors és könnyű szülés volt 3 óra alatt megvolt.
Én nagyon akartam szoptatni így szinte az első pillanattól cicin volt. Boldog voltam, hogy milyen kis ügyes. Aztán az én drága anyósom (már a második napon) elkezdett aggódni, hogy még nem indult be a tejem. Hiába mondta neki mindenki ez csak a 3-4. napon várható, ő naponta többször hívott sírva!!, hogy éhen fog halni a gyerek. (a Péterfy kórházban szültem itt max. cukros vizet adnak a babának). A 3. napon beindult a tejem, de az anyós még mindig aggódott. Most nem részletezem miket művelt. Szegény páromnak is csak mondta a hülyeségeit, persze ő meg mondta nekem. Lényeg a lényeg az első hét végére teljesen kikészültem, folyton sírtam. Az én családom próbált nyugtatni, de nem sikerült.
A harmadik hét végére már szinte semmi önbizalmam nem volt. Cicizés közben ha egyet nyögött már azt hittem nincs tej és sírva fakadtam. Így meg nem lehet szoptatni. Ekkor jött a pótlás cumisüvegből.
Szerencsére nővérkémnek 7 hónapos a babája és mindig rengeteg teje volt, így amit ő lefagyasztott mi megkaptuk. De sajna ez is elfogyott. Ekkor jött a tápszer.

Én még mindig nem békéltem meg a helyzettel. Már mindent kipróbáltam. Homeopátiás gyógyszer, Amerikából hozott csodaszer, szoptani készülék, sőt én aki szinte soha nem ittam alkoholt még a sörrel is megpróbálkoztam. Tejem nem lett több csak jól berúgtam.

Most minden etetés cicivel kezdődik (kb. 10-30 ml) aztán jön a tápszer.

Még elmondanám nálam nem a tej mennyiségével volt baj. Szandi evett és aludt, sőt az éjszakát is átaludta este 9-től reggel 6-ig.

Sajna még mindig depis vagyok és sokszor elsírom magamat.

Most mennem kell, de még jövök.

Zsuzsi
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi: sajnálom, bár ezzel sokra nem mész!!!A stressztől is lehet kevesebb a tej, de állítólag bármennyi pici tejből lehet sokat csinálni, ha mindíg mellre teszed, ha kéri és nem lesz cumizavaros!!!Nem tudom én ebben nem vagyok nagy guru.

De azt tudom a saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem a szoptatáson múlik, hogy milyen lesz a babód, lásd a Timi gyerekeit, vagy az én kislányomat, Ő kb. 1 hetet evett anyatejet, utána tápos csibe lett, kicsi fiam 7 hetet szopizott!
Most leginkább magadat kéne rendbe hoznod, anyóst leépíteni, belátni, hogy ami nem megy azt NEM TUDOD erőltetni.
Lásd az élet napos oldalát, szültél egy csodaszép kislányt,egészséges, a férjed melletted áll(gondolom :roll: ), és nem lesz semmi gond!!!!
Első babád???Jó akkor még lehet bizonytalankodni kicsit, de nem sokat :wink: , szép lassan rendbe jönnek a dolgok, ha te is akarod!!!Csak az a lényeg, hogy ne hagyd el magad, én is depis voltam, de látod ebből is ki lehet mászni!!! :lol:
Írj nyugodtan, ha tudunk segítünk.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok!!
Azért örülök, hogy örültök ennek a topiknak!! :mrgreen:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Lányok!

Jó kis csapat gyűlt össze. Köszönöm a szíves fogadtatást!

Most jöttünk haza egy pizzériából, hát nem volt semmi. Ketten mentünk a gyerkőcökkel. Barnabás míg nem kapott enni, azon nyavalygott, hogy éhes. Mikor jól lakott, már ment volna haza. Ugrált össze-vissza, kajás kézzel minket fogdosott, egész kaja közben csak ment a hiszti. Virág pedig rötyögött, csörgőzött, egy hangja nem volt. Közben még ő is evett a babakocsiban. Szóval a vasárnapi ebéd igen zűrös volt, szerintem egy időre hanyagolom az éttermet. Férjem szerint meg kell tanulnia a helyes viselkedést, ezért járjunk gyakrabban. Legközelebb viszek neki Kinder tojást, azzal leköti magát. Hogy lehet ennyire két különböző gyermekünk. Virág nyugodt, Barnabás pedig állandó mozgásban van. Ráadásul iszonyat hisztis és akaratos.

BMO: Védőnőm egy nulla, az ő tanácsaival sokra nem mennék. 26 éves és gyermektelen. Szóval sok hasznát nem veszem „nem evés” ügyben.

Andi: Fiam is 1 évesen 9 kiló volt, most 3 évesen 13,5. Jó evő, rengeteget kajál. Nem aggódom, mert eszik rendesen. Gyanítom, genetikailag ilyen.

Timi: Megnyugodtam a mennyiséget illetően, látom a Te gyerkőcöd sem viszi túlzásba a mennyiséget, viszont azt kiválóan hasznosítja.

Zsuzsi! Sajnállak anyós miatt. Egyszer kellene helyre rakni csak, majd megbékélne előbb-utóbb. Valószínű, ő sem szoptatott, csak 3 óránként tápszer. Közel laktok hozzá? Menj el otthonról, mikor tudod, hogy megy. Telefont ne vedd fel, és világosítsd fel, hogy a gyereket te szülted, és te is neveled fel legjobb tudásod szerint. Egyébként én is próbáltam tejszaporításra mindent, a szoptanítot is. Én max. 3 decit tudtam fejni naponta, annak jó részét éjszaka. Mennyit eszik a babád és mekkora? Ne sírj, ha éhezne, akkor aggódhatnál igazán! Nézd a jó oldalát: ehetsz-ihatsz, amit akarsz, a tápszer mindig steril és mindig annyit ehet, amennyit akar. A betegség genetika kérdése. Van olyan ismerősöm, aki 3 évig szoptatott, ennek ellenére igen beteges volt a lánya.

Próbálok még képet rakni. Ha nem megy, elküldhetném valakinek, aki ügyesebb nálam?

Megyek pihizni, most mindenki alszik nálunk.

Edit
Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Teszek még képet! Végre Ok!

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit!!Neked, hogy sikerült a képeket felrakni????
Én most már tuti extra béna vagyok!!!!
410x308 megapixel,26,6 KB JPEG formátum és aszongya ez a vacak, hogy nem megfelelő formárum!!!!
Legközelebb a diliházból jelentkezem!!! :shock: [/img]

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo!

576X432 pixel 63 Kb

Nekem is dumál, de megkérdezi, hogy elindítsa e a hibakeresőt. Erre én rákantitok, hogy nem és mégis felteszi a képet. Ki érti ezt?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:szépek a babóid, kisfiad micimackós műanyag előkével???Ismerős, az én kislányom is abban eszik, de gyakran néz ki mégis úgy mint 1 kismalac!!! :lol:
Őrület ez a meleg.... :shock:
Na joccakát mindenkinek!Látom mindenki el van foglalva!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Ti hogy bírjátok ezt a hőséget? Ma rekord fok lesz. Ráadásul ma kapjuk a 3 hós oltást. Nálunk két klíma megy, persze csak óvatosan a gyerekek miatt. Csak akkor kapcsolom be, ha alszanak. Akkor sem kapják közvetlenül a hideget, mert a folyosóra tettük az egyiket, így csak az alacsonyabb hőfokot kapják. Persze még így is megfázhatnak sajnos.

El kellene mennem vásárolni, lassan kiürül a hűtő, de nem tudom kire hagyni a gyerekeket. Ebben a hőségben nem akarom őket cipelni, hajnalban pedig csak nem kelek útra. Lehet, hogyha este elaludtak, apára bízom őket, én meg elmegyek a Tescoba. Csak sajnos patika éjszaka nincs nyitva.

Ti milyen hőmérsékleten adjátok a tápszert ebben a melegben a babáknak? Lassan visszaáll Virág étvágya, este egy húzásra bevágott 140 grammot. Igaz az éhségtől végigüvöltötte az öltözködést.

Andi! Te hogy eteted őket egyszerre? Hordozóban vagy fekve és tartod mind a két üveget? Elmerészkedsz velük egyedül valahová? Bár nekem sem könnyű közlekedni a kettővel. Barnabás önálló életet akar élni, megy, mint a bolygó hollandi. Bevezettem egy szabályt: csak úgy megyünk hármasban, ha fogja a babakocsit. Ha elszalad, soha többet nem jön velünk. Ezt elfogadta, és egyelőre nem lázad. Mi egy új kertvárosrészben lakunk, messze a központtól. Így autóval bemegyek a központba, onnan pedig tovább babakocsival. Ez nagy könnyebbség. Főleg a férjemnek, hogy nem neki kell cipelnie minket.

Szorítsatok a szuri miatt!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Én nem tudom milyen hőmérsékletű a tápi, én picit meg szoktam kóstolni, ha melegnek érzem lehűtöm!!!

Mi már túl vagyunk a homokozáson, pénteken világosodtam meg, hogy 1 kajával előbb megyünk le ilyenkor még nincs akkora hőség!!!!

Mi ha vásárolunk, akkor a gyerekeket itthon tudjuk hagyni a nagyszülőkre, de Szonikámnak ez nagy élmény úgyhogy mostanában csak őt visszük!!!
Múltjor anyósom később ért haza, de már indulni kellett, ha vissza akartunk érni a fürdetésre, így apóssal maradt a Zsombi.Kiültek a hintára jól kibeszélték magukat aztán a kicsi fiam szépen elaludt!!!!Olyan rendes kölyök!!! :lol: :lol:

Igen Andi ezt már én is akartam kérdezni!!!!Hogy ha egyszerre éhesek akkor sorba állnak???Érkezési sorrendbe???? :lol: :roll:
De azért jó lesz a hozzátápinál, ha az egyik manód nem eszi meg mind ,akkor a másik még simán benyomhatja!!!! :lol:
Mondjuk remélhetőleg nem lesznek válogatósak, vagy ha igen akkor ugyanazt nem fogják szeretni!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:Ja igen szorítok a szorihoz, hogy minden rendben legyen!!! :D :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Hű, látom beindult a topic! :D

Na szóval, nem is tudom mit akartam írni, annyi minden eszembe jutott, miközben visszaolvastam. :lol:

Bmo!
Téged is Flórának hívnak? :)
Ha nem sikerül képeket felraknod, nyugodtan küld át nekem e-mailben, felrakom szívesen!

Zsuzsi! Kép

Az anyós féle sztorid kicsit ismerős, nálam is bejátszott azért az örökös okoskodás. De azt hiszem, ezt le is írtam annak idején. Most meg már jön a "már ehetnének főzeléket, miért nem adok nekik" duma. Csak nálunk nem anyósom, hanem férjem nagymamája hiszi azt, hogy ő mindent tud. Azért is érzi feljogosítva magát, mert a férjem is iker, és a nagymama is aktívan részt vett a nevelésükben. Most már csak mosolygok, és mondom, hogy még nem. Tedd te is ezt, és ne hagyd magad elbizonytalanítani! Te tudod a legjobban, mi a jó a kislányodnak! :)

Edit!
Nagyon szépségesek a gyerekeid! Látom kislányodnak már van fülbevalója. Mikor lövettétek ki? Én annyi mindent hallottam már ezzel kapcsolatban, így mi még előtte állunk a dologban. Az ékszerboltban, ahol a fülbevalót vettük, csak 6 hónapos kortól vállalják a lyukasztást, ez valami törvény. De sokaknál látom korábban is, sőt van, ahol már a szülészeten beleteszik.
Sok sikert az oltáshoz, bár lehet, hogy már túl is vagytok rajta!

Tápszer: én forralni szoktam vizet, ezt lehűtöm, és etetéskor mindig abból készítem a tápszert. Kicsit beteszem a mikróba, hogy olyan langyi-mangyi legyen.
Az etetés úgy megy, hogy nem mindig esznek egyszerre. Ha mégis, akkor hordozóba rakom őket, szájukba a cumisüveg párnával kitámasztva, én pedig oldalról felügyelem az "etesd magad mozgalmat". :) Ezt persze nem azért csinálom, hogy ne kelljen tartanom az üveget, hanem mert ha én tartom, akkor szembe kell lennem velük, és akkor evés helyett megállás nélkül vigyorognak. Így meg nézegelődnek közben, akkor megy az evés is. Mindjárt keresek ilyen képet, mintha lenne. Ha megtalálom, akkor feldobom nektek.

Csavarogni nem merek még egyedül velük, csak itthon a faluban sétálni. Ha mennünk kell pl. orvoshoz, és Apa dolgozik, akkor bepakolom őket kocsiba, elmegyek a szüleimhez, és valamelyikőjük eljön velem. Vásárolni a férjemmel megyünk, akkor vagy babakocsit viszünk, vagy a hordozókat tesszük egy-egy bevásárlókocsira. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sajna nem találok olyan képet, ahol épp a hordozóban esznek, majd ha egyszerre lesznek fennt, akkor csinálok róluk.
Ezen a képen az a variáció van, ami nem vált be:

Kép

Valami hasonló a mostani variáció, csak itt Marci egyedül van, és teát iszik: Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Bmo!

Közben már rájöttem okosan, hogy nem Flóra vagy, hanem Márti, csak egy napon van a névnapotok! :D
Néha kicsit szétszórt vagyok! Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi:Jó akkor majd küldök át!!Előre is köszi!!!
Én a karomban tartom Zsombit eddig nem volt gond, de tegnap este én mostam a kiscsaj haját, így apa ette a kicsi fiút és olyan röhögést levágott a kismanó, már azon gondolkodtam, hogy szét ültetem őket!!! :lol: Elég sokáig tartott így a kaja, de megoldották,a nagy vígság közepette is megtömte a pociját a kis betyár!!!

Szoninak is fél évesen vállalták a fülbelövést, de nem viselte meg, belőtték akkor kicsit sírt, de mire elsétáltunk a patikába alkoholért már el is felejtette!!!

Jó ez a tandem etetés!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo gyönyörű gyerekei:

Szoni, a szépség:
Kép

Zsombi alszik a macijával:
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Bmo Zsombija:

Nyújtott nyelvvel mosolygás:
Kép

Fürdés közben is megy:
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Márti! Sajnos anyu dolgozik még, anyós pedig nulla, így nem tudom kire bízni Virágot. Barnabást már bátran rábízom anyósra, kisfiam már elmondja mit akar, etetni sem kell. De másfél éves koráig Barnit se bíztam rá. Gyönyőrű Szoni, kész hajasbaba. Zsombi kis nevetős vasgyúró.

Andi! Fülbevalót a szülészeten lőtték be hazaindulás előtt. Fel sem ébredt a belövésre. Hat hétig az akkor betett fülbevaló volt benne, most már a sajátja. Egyszer sem volt gennyes. Ezt az etetési formát tegnap óta én is alkalmazom, csak hanyatt fekve. Azóta 140 grammokat bevág. Valószínű a nem evés oka az volt, hogy az ölembe fektetve fogtam a cumisüvegét. Ugyanolyan gyors evést vártam tőle, mint annak idején Barnabás. Nem jöttem rá, hogy ő közben pihen, hol lassabban, hol gyorsabban szívja. Így a saját tempójában ehet, nem zavarom meg azzal, hogy kicsit meghúzom a cumisüveget gyorsabb etetésre sarkallva. Te is tök jól megoldod a feladatot. Szépek a babók!

Megkapta Virág a szurit, még szúrás közben is nevetett. Mintha semmit nem csináltak volna vele. Egy hős volt. Sajnos helyettesítő doki volt, a 3 hónapos státusz vizsgálat csak súlymérésből állt. Sem a hosszát, sem a fejét, mellkasát nem mérte meg. Egyébként megnyugodtam súly ügyben 5600 gramm, én mérésem szerint 60 cm. (szül. 2650 gr, 47 cm)

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ez a nyújtott nyelvvel való mosolygás Zsombi egyik tudománya!!!
Ilyet még én nem láttam, a kislányom nem csinálta ezt!!!! :shock:
A kezét is nagyon szereti szopizni, tegnap az enyémre csapott le, jön be a párom, hogy mi ez a hang már megnézte a csapot is hogy nem az csöpög-e!!!!Aztán mikor rájött, hogy a fiacskája cuppog az ujjamon jót nevetett rajtunk!!!! :wink:
Miket tudnak ezek a babák, az biztos, hogy nem lehet unatkozni mellettük.
Ma meg az ágyában heverészett, mire bementem, a jobb oldalára volt fordulva és veszettül kapaszkodott a fejvédőbe, biztos meg akarta kóstolni!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Közeben felkeltek mindketten, ettek, így lekaptam őket. Íme:

Kép

Márti!

Tényleg nagyon cuki Zsombi! A lányod pedig olyan szép!!!

Edit! Nagyon ügyi volt Virág az oltásnál! Remélem nálunk is hasonlóan fog zajlani. Elvileg szombaton kapjuk majd, de már nem merek mondani semmi. :?

Andi
Kép
zsandi
 
 


A hajasbabáról(Szoni) csak annyit, hogy múlt vasárnap megnyírtam, mert nagyon izzadós. Nem bírja a hajgumit, csattot így a füléig levágtam, nem hinném hogy egyenes lett, de nem látszik mert göndör a haja!!! :lol:

Ügyes volt Virág, a 3 hós oltás nem viseli meg ennek a topiknak a babóit!!!!! :lol: Ezt neked is mondom Andi, és szombaton már biztos +kapjátok!!!! :wink:

Ez a hordozós etetés :P :P szabadalmaztatni kellene!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Délután küldtem egy e-mailt, de most látom, hogy visszajött, gondolom nem kaptad meg. Szóval véletlenül az első két képet feltettem a tavaszi babás topicba is. Mikor ideértek, éppen az volt megnyitva nálam, és gyorsan fel is raktam. Csak utána vettem észre, hogy elbénáztam. Ne haragudj!!! :oops:

Jó éjszakát mindenkinek! Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Virágnak hőemelkedése lett, de szerencsére csak 37,5 (5 tizedet már levontam) Adtam neki éjszakára Germicid C kúpot, úgy érzem lement a hőemelkedése. Egyébként nem volt nyügi.

Délután elvittem mindkét gyereket fagyizóba. Hát a fiam hogy nézett ki!!! Virág meg kicsit balhézott a babakocsiba. Megállapítottam magamban, hogy ezt ki kellett volna hagyni.

Nincs valami jó tanácsotok, mit csináljak a begyulladt körömággyal? A nagy lábamujján sikerült belevágnom, és nagyon fáj. A körömvirágkenőcs nem jött be, paradicsomot még nem vetettem be.

Jó éjt!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:sajna nincs ötletem a körmöcskéjére!!!Én azon csodálkozom, hogy még egyik gyerekemnek sem vágtam le az ujjacskáját!!! :lol:
Én ébren szoktam őket manikűrözni, pedikűrözni, ugye Szonikám már ügyesen hagyja magát(előbb szabadul :lol: ), ha kedve van hozzá.De Zsombi olyan erős, ilyenkor apa segítségét kérem, hogy dumáljon hozzá és akkor oda sem figyel!!!! :P
Zsombinak is volt 1 kis hőemelkedése 1-2 napigén nem adtam neki semmit, de persze jobb félni!!!
Én azt hittem eddig, hogy soha nem fogom tudni ha a gyerek lázas....és lássatok csodát, múltkor is mikor belázasodotta Szoni egyből levágtam, hogy mi a helyzet!!!! :lol:
Olyan vacak meleg van , nem tudok aludni!!! :twisted: Még szerencse, hogy a többiek igen!!!! :wink:
Andi: semmi gond, nyugodtan reklámozd a babókat, miért haragudnék?! :wink: Olvastam, hogy a Zsuzsófinak tetszettek=már megérte mellé nyúlnod!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ez a hőemelkedés még elmegy oltás után. A kúp meg biztos segített. Én úgy csináltam a múltkor (védőnő tanácsára), hogy oltás után rögtön adtam egy felet, meg borogattam nekik, este lefekvés előtt pedig még egy fél kúp jött, függetlenül, hogy volt-e lázuk. Így talán megelőztem, nem éreztem, és mérve sem volt. Elvileg ugyanazt az oltást kapják mind a háromszor, ugye? Csak mert akkor talán lehet reménykedni, hogy ha múltkor nem volt semmi baj, akkor most sem lesz.

Körömágyat passzolom, nem tudom mi a teendő ilyen helyzetben. Én alvás közben vágom nekik. Első nekifutásra Flórának sikeresen levágtam anno a bőrét kicsit. Szegény, észre sem vette, pár nap alatt begyógyult. Azt gondoltam, hogy a csipesszel könnyebb, de azóta már ollóra váltottam. Így eddig nem volt gond.

Márti, igen, többen is örültek csemetéid képeinek, ezért reménykedtem, hogy nem veszed fejem. :D

Az én gyerekeim a hétvége óta megint kelnek éjjel 1x. Remélem csak a meleg miatt szomjaznak meg, és majd visszaállnak megint. Nem tudom, hogy olyankor mit adjak nekik. Mindig megetetem őket, de lehet a tea is elég lenne. Szerintetek?

Ma egy kicsit ilyenre vágyom: Kép , főleg, hogy vár rám a Kép

Na, megyek is Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi:szerintem megpróbálhatod a teát, max.nem fogadják el!!!Nekem a Zsombi még mindíg nem issza a vizet???!!!De az a granulátumos tea csak 4 hónapos kórtól kapható!!!Meg ha szomjas lenne meginná a vizet is, dokink is azt mondta, hogy akkor elég neki a tápi!!!

Edit:te a fiadat meddig szoptattad????

A Zsuzsit elijesztettük, szerintetek?????

Zsombi tegnap este megint jóapjával vacsizott, és megint nevetgélt!!! :lol: Csak tudnám mi olyan vicces benne???

Ma lesz járókánk ha minden igaz: használt fa, Nagymarosról!!!!(asszem) :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Azta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem tudtam jönni, és mennyi új anyuka!!!

Majd még írok, éppen visszaolvasgatok. :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Ma is nagy meleg van!

Andi,
már én is bevezettem ezt az etetési módot.Már a Zsoltinál is használtam,mert általában mindig akkor nyafognak a gyerekek,amikor éppen etetek.Most meg a nagy meleg miatt mindig így eszünk,mert,ha az ölemben fogom pár perc múlva nem eszik,mert akkorra már teljesen összeizzadunk és zavarhatja.Tehát tényleg jól működik az etesd magad mozgalom! :lol:

Bmo,azaz Márti,
a kislányom Hanna baba is Márta.Az első neve ez,de mi a másodikat használjuk.Vagyis vegyesen,mert hívják Mártikának is a családból.A férjem édesanyja volt Márta,aki sajnos már nem él,utána kapta a nevet.A gyermekeid nagyon tündériek,a kislányod igazi szépség.

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Remélem nem ilyesztettük el Zsuzsit, talán csak nincs ideje.

Kgiulia, téged is épp hiányolni akartalak. :D

Timiban, örülök, hogy nálad is bevált a módszer. :D

Márti!
A granulátumos teára tényleg 4 hónap van írva, de elvileg mindegyiket akkortól lehet adni. De a védőnőm szerint nyugodtan lehet nekik adni, mert ezt a 4 hót most az EU miatt kötelező ráírni. Egyébként én sem merném adni nekik, ha nem kaptam volna zöld utat. :)
Épp most írtak a tavasziaknál is a járókáról. Sok hátránya van ezek szerint a hálósnak, de nálunk ettől függetlenül bevált. Kiváncsi leszek a te tapasztalataidra a fát illetően.

Mi meg beszereztünk egy játszószőnyeget, épp tegnap jött meg. Nem akartam venni, aztán mégis. Meg habtapit vettünk még, azt akarom berakni a járóka aljára. Kemény felület, de nem fáznak meg. Meg a tornát is azon nyomjuk. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Hú, sikerült a végére érnem. Üdvözlök minden új tápscsibe anyukáját!!!

Zsuzsi, sajnálom, hogy ilyen anyósod van. Grtalulálok neki, hogy sikerült Téged a kétségbeesésbe kergetnie. Az én anyósom is elég fura. Valameliyk nap átjött és be akarta takargatni a lyánokat, mondván, nehogy megfázzanak. Hozzáteszem a panelban átlag 30 fok van, egész nap fürdetem őket és a földön hawajoznak egy szál pelusban. Szépen le is dorgáltam. Nem is értem, hogy mit képzelnek az idősebb szülők(nagyszülők, anyósok), hogy többet tudnak a gyerekről mint a saját édesanyja? Ne emészd magad. Szandi fel fog nőni így is (tápszeren), és boldog kiegyensúlyozott totyogó lesz majd hisztis kamasz végül boldog felnőtt. És ez a lényeg. Amikor sírhatnékod támad vagy depisnek érzed magad, gyorsan puszilgasd meg, vagy dögönyözd meg a kiscsajt. Így hamarabb elszáll a rosszkedved. :lol:

Edit gyönyörű gyerekeid vannak!!! :lol: A mennyiség felől pedig nyugodj meg. Anyukám mindig azt mondta, (na meg a dokinénink is) , hogy a gyerek megeszi azt amire szüksége van. Ha nem kapja meg akkor meg BÖMBÖL! az elején nekünk is rossz evők voltak a lányok, főleg Livi. Most meg olyan hurkásak!!! :lol:

Bmo, tök jó ez a természetgyógyászosdi. Mármint, hogy segít. Hogyan akadtál rá? És mennyibe kewrül egy alkalom? És miket csináltok ott? Írhatsz mailt is, szívesen venném.

Andi, ismerős az együttetetés. :lol: :lol: :lol:

Annyi sok szép képet tettetek fel én is büszkélkedek.
Kép Hami után
Kép Dorina és a fejvédő esete Kép Livi keresztben az ágyban és persze a fejvédő...

KépKép
kgiulia
 
 


Ja a járókáról. Én a földre pakoltam a csemetéket, merthogy ott több a helyük. Ha meg majd nagyon nem szeretném őket pár percre "szabadon" hagyni addig bemennek a kiságyukba. Jó kis vattapaplan (az szigetel) sok játék... nincs is velük semmi gond. Habár azért ujjabban vissza kell őket pakolni, mert már egész jól megy a helváltoztatás. Sokszor hallom a kis tappancsokat a parkettán kopogni... :lol: Persze ez még nem kúszás csak valami ide-oda ficergés eredménye. Ja és képzeljétek. A két lányzó BESzÉLGET EGYMÁSSAL. Livi nagyban "dumál" (de be nem áll a szája), Dorka meg kacarászik rajta. Vajon miket mondhatnak ami ilyen vicces? Olyan klíváncsi lennék!!! :lol:
Szerintem instant teát lehet nekik adni már korábbról mint három hónap. Mondjuk én régebben csak forralt vizet ill. nagyon picit cukros vizet adtam nekik. De akkor még nem nagyon iszogattak, mindig ki kellett önteni. De ilyen melegben teát kapnak, és abból azért szépen termelnek.

Találtam együttevős képet.
Kép Hát igen... az egyszerre két gyerek...

KépKép
kgiulia
 
 


Na leugrottam a gyerkőkkel fél órácskára erre tessék beindultatok!!! :lol: Örülök nagyon!!!
kgiulia:jó majd írok emailt, ha mind2 manó alszik!Reménykedjünk, mert mindíg váltják egymást!!! :lol:
A Te lányaid is nyönyörűek, látszik, hogy nem éhezteted őket!!!! :lol:
Köszönjük a dícséreteket!!!
Timi:nekem tetszik a Márta név,( nem csak azért mert így hívnak!! :wink: ) mert nem minden napos, és az nagyon szép dolog, hogy a nagyi nevét örökölte!!!! :)
Keress meg az iwiwen, ha gondolod:Somogyiné Berencsi Márta

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Egy délelőtt nem jövök, és beindul a topic. Főztem, sütöttem, virágokat rendeztem a kertben ... Szóval pihiztem

Lehet, hogy félreérthető voltam, de az én körömágyam gyulladt be, szerencsére nem a babóké. Még mindig fáj.

Tea: én is használom a granulátumot már régóta. Ezelőtt ezt újszülött kortók kaphatták, de az EU miatt megváltoztatták.

Andi: Én is gondolkodom, hogy az éjszakai etetést megpróbálom elhagyni, adok neki teát. Így a reggeli kaja hamarabbra esne, és a napi 5 kaja között hosszabb szünetek lennének. Lehet, hogy így Virág is többet enne alkalmanként.

Márti: Barni sajna egyáltalán nem volt hajlandó szopni, így nála a tejem be sem indult.

Kgiulia: Gyönyörűek az ikrek, annyira egzotikus arcuk van. Kis tornászbajnokok. Látom többen is szeretitek az Aventos üveget. Az én gyerekeim nem tudtak azzal a cumival enni. Mi MAM-os szelepes cumisüvegeket használunk. Egyébként meg van, hogy melyik üveg kié, vagy teljesen mindegy?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Én tényleg félreértettem a köröm dolgot. :lol: Pedig azon csodálkoztam, hogy írtad: nagyon fáj. Elgondolkoztam, hogy én is tudnám-e egyértelműen, hogy valami nagyon fáj nekik.
Mindenesetre én így sem tudok sajna megoldást.

A cumisüveg engem néha az őrületbe kerget, nem tudom kgiulia hogy van vele. Én szeretem nagyon az AVENT-os üvegeket, viszont csak egy színben lehet kapni. Óriási hiba. Igaz, hogy kisebbség vagyunk mi ikresek, na de azért ez mégis egy világméretű cég. Én nem szeretem csereberélni, így alkoholos filccel irogatom a fehér részére a nevüket. Ez azért nagy buli, mert mosogatáskor simán lekopik. Aztán meresztgethetem a szemem, hogy ki tudjam olvasni, és újból ráírni. És mindezt duplán, mert a teás üvegük is AVENT, csak az 125 ml-s és 1-es cumival használjuk, a kajásat pedig 2-sel. Nehogy valami egyszerű legyen az életben. :?

Ti milyen sűrűn fertőtlenítetek/főzitek ki az üvegeket, cumikat?

Azért félek éjjel teát adni, nehogy hozzászokjanak, és később inni keljünk éjjelente. Amíg ilyen dög idő van, addig inkább etetem őket, utána meg remélem visszaáll a 9-6-ig alvás. :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak zűrős napjaim voltak. Szandi nem akart aludni. Születése óta mindig hason aludt, de most egyszerűen nem tudtam elaltatni. Már kész idegroncs voltam, erre jött az apja és megfordította, azóta csak háton alszik. Őszintén bevallom én nem jöttem volna rá. :oops:

Köszönöm a sok biztatást.
Az én családom és a párom teljesen mellettem áll, de nagyon rossz érzés, hogy a nővérem a 7 hónapos lányát még mindig szoptatja. (nem vagyok irigy, nagyon örülök, hogy neki megy). Ráadásul a legjobb barátnőmnek 5 hónapos iker fiai vannak és ők is tápszeresek, már 8 hetes koruk óta.
Anyósom most elutazott, így nem hívogat. De a legújabb mániája, hogyha már kap tápszert, elkezdhetnék neki gyümölcsöt adni, 8 hetesen!!!! :evil:
Szegény anyukám nem győz szörnyülködni, mikor mesélem neki.
Valószínűleg azért nem volt megelégedve a Szandi súlyával, mert a lányának mindkét baba 4 kilósan született. Hozzáteszem most is Gombóc Artúr mind a kettő. Állandóan tömi őket.

Járóka: nekünk még nincs de mindenképp veszünk, nekem valahogy a fa járókák jobban tetszenek. A földre nem tehetem, mert két cicánk van és az az ő birodalmuk. Most még elvan a nappaliban a kihúzott ágyon de már nem sokáig.

Most megyek, mert rengeteget kell még takarítanom.

Ui.: gyönyörűk a babáitok!

Zsuzsi Kép Szandi 1 naposan
zsuzsi78
 
 


Kép és most
zsuzsi78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: