Új privát üzeneted érkezett!

Rokica,
Oda kell menni védőnőhöz, ahol a babával lakni fogtok. Nálunk a védőnő a gyerekorvosnál található. Van kimondottan terhesgondozó idő.
Szerintem oda lehet érni a kórházba, meg mint mondtam a végén sűrűsödik a vizsgálat,és az orvos észreveszi a jeleket. Kép A másik meg, hogy ott a mentő. Kép
Szerintem, ha magánrendelőbe jársz, akkor konkrét összeget mond a doki.

E.

nedinabp
 
 


Hálapénz: dokija válogatja. Több doki azt mondja, hogy amennyi 5 vizit díja, vagy valamelyik konkrétan megmondja, hogy 50-et kér.

Védőnő: én a neten találtam meg, mert a háziorvosom nem tudta megmondani, hogy hova tartozom. De ha felhívsz egy gyerekorvosi rendelőt a közeletekben, sztem ott meg tudják mondani. A védőnőmet még nem tudtam elérni, ráadásul elég hülye időpontban fogad, úgyhogy még nemt tudom mi lesz, hogy lesz könyvem.

Nekem a vérvételt nem a nődoki írta ki, hanem a háziorvoshoz küldött, és ő. Persze a nődoki leírta, hogy miket kérjek, de a beutalókat a háziorvos állította ki. Engem nem szűrtek rubeolára szerintem, csak vércsoport és ellenanyagszűrés volt, de az ellenanyagra azt mondták, hogy az amiatt van, hogy kaptam-e vért eddig, van-e ellenanyagom.

Rokica!
A Szt. Imrébe persze akkor mehetsz szülni, ha a dokid ott is melózik (szerződéssel, vagy rendesen, tök mindegy), de ha nem a XI. kerületbe tartozol, akkor elméletileg túlterheltség esetén elirányíthatnak szülni a kerületed szerinti kórházba. Ilyen esetről még nem tudok, csak éppen így van a törvényben.

ancsipancsi
 
 


Edina
Köszönöm szépen a cikket, sok újat nem tudtam meg belőle, de azért hasznos leírva látni, akkor talán nem gondolom rosszul.

Anikó
Sajnos az a baj, hogy nem tudom, hogy átestem e bár a toxoplazmozus-on, de nagyon reménykedem. A cica már két éve megvan, hátha nem pont most fertőz. Egyébként, mióta tudom, hogy babát várok semmilyen módon nem érintkezem vele, az egyetlen gond, hogy mivel a lakásban él mindenhol jelen van, így a szőre is... De most szegénykém totál szobafogsára is lett ítélve, mert ha eddig nem volt beteg, ne most szedje össze a kertben vagy akáhol...
A nyers húst pedig alapból nem szeretem megfogni, szerencsére a férjem veszi, s készíti elő nekem főzéshez is. Ha kell zacsiban kerül a fagyasztóba, s én csak a zacsiból dobom az edénybe.
Sajnos vérvétel még sokára lesz, úgyhogy ha van időd örülnék a kiadványnak, (akár még angolul is, ha úgy van meg).

Rocika
szerintem egyáltalán nem gáz orvost váltani, főleg ilyen kisterhesen. Nem mondom az utolsó egy-két hónapban már furcsán néznek az ember lányára, de most még vígan érvényesül a szabad orvosválasztás. Gondolj csak bele, hogy ha bármi bajunk van, általában több szakvéleményt is beszerzünk, miért pont most ne lehetne több orvost is megnézni.
Szerintem a mobilszám egyenlőre nem fontos, de a vége felé azért jól jön, a másik kérdés, hogy lehetőleg ne nyaraljon szülés idején, de ezt most még ugye senki nem tudja...
A védőnő elvileg ott van ahol a területileg illetékes gyermekorvosi rendelő. Keress egyet a kerületben és hívd fel, meg fogják mondani, hogy hova tartozol. A védőnő tartózkodási helyhez kötött a gyermekorvos választható, bár általában ő is be van osztva utcák szerint. Mi kb. egyidősek vagyunk, de én még nem tervezem a védőnő látogatását. Neked miért kell már most? Ja és tényleg a doki által kiállított papírral kell menni hozzá, s a kiskönyvedbe bekerül az orvos neve is, úgyhogy szerintem akkor menj, ha már eldöntötted maradsz-e ennél a dokinál, vagy másikat választasz.
Ancsimama
ancsimama
 
 

 
 

Ancsipancsi! Ez csak a Szt. Imrével van igy? Vagy az Istvánból is kipaterolhatnak ha nem oda tartozom?

Ancsimama! Nem tudom miért most küldött engem védőnőhöz, annyit tudok, ez a "házi feladatom" a következő vizsgálatig. Megmondtam a dokinak, hogy nincs háziorvosom, erre ő kiállitotta a beutalókat az István kórházba vérvételre meg miegymásra, de azt mondta, itt az ideje egy háziorvost választanom.

Van itt még valaki aki az Istvánban tervez szülni? Te kihez jársz? Ő mennyit kér? És meg vagy vele elégedve?

Köszi!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Lányok!

Mi ez a nyershús dolog???
Azt tudtam hogy nem szabad nagyon taperolni!
Az is toxoakármit terjeszt???

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom a Babaneten a Könyvtárat, és ott azt irják hogy már az első vizit alkalmával kéne egy rákszűréses vizsgálat, kenet, satöbbi. Engem nem tapizott meg az orvos egyáltalán, csak az ultrahangot csinálta. Ugyan azt kérdezte, mikor voltam legutóbb nőgyógyásznál (valamikor a nyáron), de nem kellett volna neki is megnéznie személyesen hogy minden rendben van-e ott lent? És a kenettel meg hüvelyi fertőzések ellenőrzésével mi lesz?

Megann: Ha jól tudom nem szabad nyers húst enni, tehát a sushi meg a tatárbifsztek egy ideig kimarad. Kép Gondolom ezek után az se jó ötlet ha nyers hús fogdosása után lenyalogatod az ujjaidat, ezért érdemes kezet mosni.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Olyan jó, ma elkezdtem undorodni és egy kicsit hányingerem is van. Sohasem gondoltam volna, hogy én ennek így fogok örülni.KépKépKép

Nálunk is az SZTK-ban van a védőnő.

Megann
Szerintem is csak annyi, hogy ha husit eszel figyelj rá, hogy jól át legyen sütve, főzve és nyers husi után moss kezet. Ha van akkor antibakteriálissal.

A tojást ti mossátok?
minimi
 
 


Mondanom sem kell, hogy mi szilveszterkor, és utána tatárbifszteket ettünk, én méghozzá annyit, hogy szinte monzdulni sem tudtam....akkor még úgy gondoltuk, hogy hárman vagyunk...

Én a tojást mosom, és ha lehet olyat veszek ami szalmonelle ellen van kezelve

E.

nedinabp
 
 


Akkor mi van a füstölt sonkával ? Az is nyers hús. Azt sem lehet enni?


A vizsgálatokhoz nemtudok hozzászólni.
Nekem a lombik előtt csináltak mindenféle szűrést.Azóta csak uh.

( Ma reggel hánytam először)



Csilla
csillam
 
 


Még valamit szeretnék kérdezni!Kép

Nekem hosszú fekete hajam van, festett.
Kb 4-hetente szoktam festeni.

De most be vagyok tojva,hogy a babának árthatok-e vele!?

Olvastam azt is ,hogy igen ártalmas...
De pl. a kismama magazin azt írta ,hogy nyugodtan lehet festeni,.

Akkor most melyik az igaz????

Ti festitek a hajatokat?


Csilla
csillam
 
 


Csilla
Szerintem, ha természetes alapú hajfestékkel fested, az nem gond vagy csak szinezd. A munkatársam nem festette csak a 12 hét után, a barátnőm meg szőkére festette végig. Én még project előtt abbahagytam.
Ez is olyan, mint a bio, amelyik megoldással jól érzed magad.Kép
minimi
 
 


Csilla,

Itt a Babaneten a rendelőben azt irjak, hogy a hajfestés azért nem jó mert olyan gőzökkel/gázokkal jár ami árthat. De szerintem olvass bele, egy csomó ilyen kérdéssel foglalkoznak. Én nem festem a hajam, úgyhogy nem figyeltem rá.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Még mindig azon rágódom, hogy mi lenne ha nem lenne fix orvosom? Akkor hova kéne bejárnom? Hol van "ingyenes" terhesgondozás? (És mennyit kell érte hálapénzben leperkálni vizitenként?) A lakóhelyem szerintibe menjek, vagy az István kórházba ahol majd szülni szeretnék?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica,
Ha nem lenne választott orvosod, és "ingyenes"terhesgondozást szeretnél, akkor a bejelentett lakhelyed által illetékes kórházban szülnél, szerintem az éppen ott lévő, vagy ügyeletes orvosnál. Terhesgondozásra oda menj, ahol szülni szeretnél, ha az István nem a lakóhelyed illetékes kórháza, akkor szerintem mindenképp kell egy orvos, akinek fizetsz. Voltál már az Istvános topikban?

nedinabp
 
 


Nedinabp!
Én is tatárbifsztekkel ünnepeltem az újévetKépKép
És ugyanúgy elcsaptam a gyomrom vele mint teKépKép
11-től a kanapén hevertem....pedig imádom, csak nagyon megterheltem vele a gyomrom!

Lányok, látom nagyban folyik az eszmecsere orvosokról, kórházakról stb.
Én ezt meghagyom az 12. hét utánra babonából!

Rokica!
A vizitdíjjat én is marha soknak tartom!
Az én dokim alkalmankénti vizitdíja 3000 ft.
A kenetvizsgálat 1200ft. volt.Uh-n még nem voltam, de ki van függesztve egy tábla, amin kerek-perec rajta van hogy mi mennyibe kerül!
Ha jól emlékszem akkor az uh-ra 2000 ft volt alkalmanként!A rákszűrést az SZTK ban csináltattam még október, novemberben.

Azt hogy mennyire jó ötlet a nem fogadott szülészorvos nem tudom!Van jó is, rossz is!
Emlékeztek szegény intézetis lányra a Szülőszoba c. műsorból.Kép Orvos rá se nézettKép, és a szülésznők is úgy bántak vele, hogy ....hagyjuk...vérlázító volt.Kép Viszont a tesóm a 2. fiát így szülte a Nagyvárad téren és jobban sikrült mint az első, elégedett volt.

A védőnő, terhesgondozás téma azért érdekes lesz!
Mert én nem tudom, hogy addigra kiköltözünk- e az új házikónkba, vagy sem??
Akkor ilyenkor mi van???

Anyukámnak már megpendítettem, hogy talán valami közelebbi háziorvost kellene keresnek a régi helyett, szerencsére nem fogott gyanútKép, hanem szépen elmondt, hogy és mint tegyem a dolgokat!
Én magamba meg jókat kuncogtamKépKépKépKép

Csillam!
A hajfestésről én is olvastam a magazinban hogy nem árt!Meg is nyugodtam, mert én a "szőkék"táborába tartozom(nem agyilag ámKép)

Csillám,Minimi!Gratulálok az első ingereitekhez!Kép
Ti vagytok az elsők köztünk!

A pocim most este görcsölgetett egy negyed órátKép, de szerencsére már elmúlt!Kép
Meg is ilyedtem mert a piacról hoztam haza néhány dolgot, max 6-7 kiló lehetett 2 kézben és kocsival!
Nem olyan sok az hogy nehéz legyen!Ugye???

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,
ne izgulj a súly miatt, én naponta többször cipelem Bálintot, aki most így ruhástúl kb 11 kg.
Őszintén megvalva az ingereket kihagynám, mert emlékszem milyen rémes is volt az első kb 14 hét. Kép

Én anno a védőnőhöz csak a 20. hét környékén mentem. Szóval ráérsz még.

Hova költöztök?

nedinabp
 
 


Megann! Véletlenül nem az Istvánba tartozik a dokid? Kép

Akkor visszatérek arra a kérdésre, hogy hogy találom meg az Istvános dokik elérhetőségeit. Tippek? Csak névlistám van.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Nedinabp!

Jaj, de jó, most meg is nyugodtam.....
Bálintka édi lehet...11 kilós vasgyúró!Kép

Hát elhiszem azt amit az ingerekről mondtál.
Nekem most volt egy hányós bacim, éjjel 2 kor jött ki, reggel 9 re már azt hittem összeesek a , egy korty víz nem maradt meg bennemKépSzörnyű voltKépAzt hittem, itt a végKépHogy ütött az utolsó órámKép

Rokica!
Sajnos az én dokim nem tartozik sehova, mivel már nem vezet szüléseket.
Egy doki jár be a magánrendelőjében azt hiszem egy héten egyszer és őt szokta ajánlani a dokim, ő viszont az Uzsokiban praktizál!
Ezért nekem még nagyon nyitott az összes kérdés, és árgus szemekkel figyelem hogy ti mit beszéltek erről a témáról, ki kit és hol ajánl stb...
Az István egyébként hol is van?Nem az van a Nagyvárad térnél??
Olyan furcsa, pont a kórházak neveit nem tudom memorizálni, csak úgy hogy milyen utcában vannak..

Kép

Kép
megann
 
 


Csilla! Én nagyon utána jártam a festésnek, megkérdeztem sok szakembert, de nem elfogult fodrászokat, vagy dokikat. A sötét hajfestékek a legveszélyesebbek, mert fémeket tartalmaznak. Én festett szőke voltam, de most melírozott lettem, így 3-4 havonta kell majd csak mennem. Az első harmadban nem javasolt sem a festés, sem a festékgőz beszívása, pedig a sötétszőke festékre azt mondták, hogy nem ártalmas. A fekete sajnos fémeket tartalmaz.

Rokica! Minden kórházból elküldhetnek, ha teltház van, ha nem oda tartozol. A kórházat elméletileg nem szimpátia, hanem körzet alapján kapod. Node mondom, egyről se tudok, akivel megtették volna. Amikor az orrfülgégén voltam, akkor kifejezetten kérték, hogy ne a vidéki címemet mondjam be, hanem az ideiglenes XI. kerületit, mert különben mit keresnék egy pesti kórházban. aztóa már itt vagyok állandóra.
Igazából a dokikat nem mindig találod meg mondjuk az X kórház honlapján, mert egy csomó szerződésben dolgozik velük. Az én dokim okés, de nem írok róla többet, úgysem lesz itthon aug-ban.

ancsipancsi
 
 


Lányok!
Megjártam a biopiacot(ez azért túlzás, hogy piac, 3-5 db kereskedő, ez az Újpesti).
Vettem egy kiló paradicsomot, még nem kóstoltam meg, de egy kicsit már most csalódtam, nem olyan szép 'magyaros'mint, amit vártam.
Egyebet nem vettem, mert paprika nem volt, ubi meg van még itthon!Azért kidobni nem fogom!
Na mindegy majd beszámolok az ízélményeimről!

Hurrá nem vagyok nyomiKép, ma nekem is nagyon elkezdett fájni a mellbimbóm!Úgy mint nektek!
Ennek tényleg nagyon örülök, mert mostmár tuti nem vagyok kripli!Kép

Kép

Kép
megann
 
 


Nedinabp
Valszeg nekem sem lesz ekkora orom az inger egy ket het utan.Kép

Megann
Neked meg gratula a bimbiri fajashoz.Kép

Tegnap lattam egy filmet, ahol reszeltesen bemutattak a 9 honapot, elmondtak mi mikor fejlodik ki, mik az anya valtozasai es meg belulrol is megmutattak. Nagyon erdekes volt.
Ott a 6. heten mar vert a szivecske, de nem tudom, hogy ez orvosi vagy tenyleges het.Kép
minimi
 
 


Sziasztok,

Bocsánat, hogy ismeretlenül írok ide nektek. Azért teszem, mert tudom, hogy sok mama nem az "elmúlt napon"-ra kattint, így ha érdekelné is, amit hírdetek, nem láthatja meg. Ez pedig a következő:

Január 27- én újabb 4 napos dúla-alapképzés indul a MODULE szervezésében. A résztvevők képessé válnak kórházi szülések mellett is helytállni. http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=89&cid=45522

Amennyiben valaki tervezi, érdemes erre mindenképpen elmennie, mert ez az utolsó alkalom, hogy nem kell szállásdíjat fizetni. Külön indok még a mostani tanfolyam mellett az, hogy pénteken vért izzadva megszültük a továbbképzés mikéntjét, hogyanjait és egyéb kérdésekre adott válaszait is, és ennek eredményeképpen a januári csoport tud velünk továbbképződni havi egy vagy két napos alkalmakkor, és szuper lesz! Érdeklődés esetén forduljatok a fenti linken megadott névre, számra, vagyis Békés Emőkéhez a 70/948 5481-es számon, de még sokkal jobb, ha mélt írtok neki a bekese@module.hu címre.

Tudom, hogy várandósok vagytok, azért teszem fel ide is ezt, mert pocakkal is el lehet menni, amennyiben, ha van nagyobb testvérke, elég nagy ahhoz, hogy nélkülözze a mamáját 4 napra. Nem mellesleg ez a képzés segít kihozni a legjobbat a kórházi szülésekből (is) mind a ti, mind a babáitok szempontjából. (Bár tény, hogy pocakkal átmenetileg lemaradtok a toábbképzésről, de ez újra indul később, szóval nem gond.)

Ha szeretnétek dúlát, akkor nekem írjatok, leírom, hogy tudjátok megtalálni a leginkább nektek valót. Kép

Virág
virág78
 
 


Tökre kívánom az almát. Folyton azt eszem Kép

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje...!

Nekem már kezd egy kicsit elegem lenni a reggeli émelygésekből, igy sokkal tovább tart elkészülni munkába ha meg kell állni egy kicsit visszafeküdni meg kekszet majszolni. Nem tud valaki valami jó émelygés elleni teát? Én frissen facsart narancslével meg egy banánnal kezdem mostanában a napot, a banán az segit, de a narancslé, bár finom, nem nyugtatja a gyomromat. Ötletek?

Megann! Igen, a Szt. István ott van a Nagyvárad téren. A weblapjuk a www.boldogszuletesert.hu ott megnézheted hogy milyenek a szülőszobák meg mit gondolnak ők a szülésről. Nekem az egész bababarát filozófia nagyon szimpatikus, én kifejezetten olyan kórházat (és mellesleg olyan dokit) kerestem, aki fejen állva is hagy szülni ha nekem az jó. Állitólag erre a Siklós (akinél voltam) nagyon alkalmas, csak hát drága. A legutóbbi információim szerint viszont a magas vizitdij fejében nem kér már semmi többet a szülésért, de kinek van pofája nem adni semmit???

A párom már a haját tépi, annyit vacilálok az orvos körül, de valószinűleg még elmegyek egy-két dokihoz, és mazsolázgatok.

A hétvégén nagyon megingatott engem a nagynéném, aki mellesleg sebész, hogy nem akarok-e genetikai vizsgálatot. Merthogy neki volt. Igen ám, de ő 40 éves korában szült, én 30 vagyok, teljesen egészséges, és nincs egyikünk családjában se genetikai betegség amiről tudnánk. A legelső ilyen vizsgálatot 9 hetesen lehetne végezni, hasba szúrnak és magzatvizet vesznek, ennek 2% vetélési veszélye van. Párom erre csipőből azt mondta, akkor ő nem szeretné. Én persze szivesen megcsináltatnám ha nem lenne tétje, mert kiváncsi vagyok, többek között a nemére... szóval nem tudom mit csináljak. Azt hiszem az egészséges, 35 év alatti terheseknek szánt genetikai vizsgálat a 16. héten van. De akkor mi lesz ha akkor derül ki valami nagy rendellenesség? El lehet akkor még vetetni? Beteg babát én nem tudok felvállalni, elég nekem a beteg párom... Kép

rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Úgy tudom, hogyha a genetikai vizsgálat eredménye indokolja, akkor el lehet vetetni még akkor is!

ancsipancsi
 
 


Megann Kép
Ahhoz a védönöhöz menj, akihez a baba születik. Persze, ha ez nincs messze. Én sem voltam (vagyok még) bejelentkezve Inárcsra, viszont már ott lakunk és jobbnak láttam, ha az a védönö ismer meg, aki késöbb a babát is megismeri. És ö is egyetértett. Kép

Rókica Kép
Én a helyedben nem vállalkoznék rá, hacsak nem indokolja valami családi betegség. Gondolj bele, milyen sok nö szül mosatnság 30 évesen! Szerintem többen, mint huszonévesen. Ahogy Ancsi is irta, ha a genetikai vizsgálat azt indokolja, késöbb ismeg lehet szakitani a terhességet.
doki ügyben sajna nem tudok segiteni, mert nekem nagyobb biztonságot jelent a fogadott orvos, még ha marha drága is, ja és az enyém a Schöpf-Méreiben van (magánrendelöje a Délinél). De nézz be az Istvános topicba, hátha ök tudnak segiteni.


Pusz minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!Kép

Megvolt az Uh és még csak szikhólyagot lehetett látni, de jövő hét szerdán kell mennem és akkor már reméljük szívműködést is lehet majd.Kép

Viszont a dokim talált valami gyulladásfélétKép, és felírta a Canesten hüvelytablettát.

Meg mondtam neki hogy néha görcsöl a pocim, meg amikor megvizsgált akkor is begörcsölt eléggé és felírt Ultrogestant.

Mindkettőt hüvelybe kell felhelyezni.

Szerintetek ezek nem ártanak a babának???

Úgy hogy most picit izgulok, mert mindenki azt mondta hogy a görcsölés normális így az elején (5.hétbe léptem most) és a dokim meg azt mondta nem túl jó, ezért az Ultrot írta fel, ami segíti a baba megtapadását.

Akkor most nem normális ez a görcsölgetés????

Már is aggódhatom egy picit.

Azért próbálom elterelni a figyelmemet.

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Mea!
Akkor én is kb az 5. hétbe lépekKép mit te!
Nekem még van kb 2 és fél hét az első uh-ig.
Valahogy nem idegeskedem, mindennek rendben kell lennie!

Ha a kúpokat a doki írta fel, biztosan csak jót tesz és nem rosszat!Lehet hogy a gyulladástól fáj a pocid!Használd el az orvosságokat és mielőbb gyógyulj meg!Kép

Nekem továbbra sincs semmi más tünetem!
Nem kívánok sem több, sem különlegesebb kajákat, sőt egyáltalán nem is kívánok enni!
Inkább étvágytalannak mondanám magam!

Egyenlőre ennyi!

Rokica!
Köszi az infot, utána fogok járni!
Én valószínűleg EDA-val szeretnék szülni!
Az anyósommal dumcsiztunk csak úgy általánosságokról, ő a sógoromat már EDA-val szülte(27 éve) és ő nagyon dícsérte.
Az a baj, hogy mindig is féltem minden fájdalomtól stb...túl gyáva vagyok???

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Mindenkienk gratulálok az őszi babócáhozKép

Rókica

Ha nincs semmiféle alapos indok,amiért genetikai viszgálatot kellene csinálni(családi örökletes betegség stb...),akkor felesleges.
Elég jók a genetikai Uh-k,azokon meg lehet látni a rendellenességeket és ha kiderül ,hogy vmi gond van (ami persze lehetetlenKép),akkor megkérdezik,hogy vállalod-e vagy sem.Tehát lehetséges a 16. héten megfelelő indokkal az abortusz.De ha a nomrmál UH-ban nem vagy biztos,akkor érdemes 3D vagy 4D UH-ot csináltatni,mert azon még jobban lehet látni,ha vmi probléma van.Ja,és a nemét is biztonsággal megmondjákKép
De ne idegeskedj,30 évesen nem vagy még olyan nagyon vén,bár a 25 éves petesejt jobb kondiban van,mégis 35 év felett nő meg a genetikai problémák valószínűsége,ezért indokolt akkor már a genetikai vizsgálat.

Mea,Megann

Nagy gratula nektek is,szoktalak benneteket olvasgatni a Megint megjött...-ben ám!Kép

Megann

Olvastam,hogy kérdeztél a toxoplazáról.Ne aggódj,az emberek 90%-a átesik rajta igen hamar(főleg gyermek korban,mert akkor elég sokat érintkezünk a földdelKép),egyébként az első vérvételnél,ha jól emlékszem anno,ezt is megnézik.
EDA-->Nem vagy gyávaKép,nem mindenki bírja azonos mértékben a fájdalmat.Szt olvass a szülésről sokat (lehetőleg pozitív élményeket),és ha tisztában leszel azzal,hogy pontosan hogyan zajlik le,akkor már fele ennyire nem fogsz félni.Menet közben meg még akkor is lesz időt koktélt kérniKép.
ÉtvágytalanságKép.

Mea

Szt normális,hogy fájdogál a hasid,de a gyógyszereket használd!Nekem a fiammal anno mensi jellegű ,kicsit enyhébb fájdalmaim voltak.Ebből jött rá anno a kolléganőm,hogy babás vagyokKép.Most tk semmi.Baj biztosan nem lesz!Kép

Puszi mindenkinek,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!

A nyári topikból néztem át hozzátok.

Mea,
nekem is voltak mensiszerű enyhe görcseim a 6. hét közepéig, amire azt mondta, a doki, hogy azért jó ha van, mert jelzi, hogy él a magzat (nem mindenkinél jelentkezik és a hiánya sem jelent bajt!). Gondolom az embrió szempontjából mégsem túl jó, mert én kaptam rá MagneB6-ot, amitól elmúlt pár nap alatt, sőt még a hányingerem is! A cicifeszülésem is elmúlt, ráadásul elkezdtem barnázgatni, ettől nagyon beparáztam, de ma voltam UH-n és először láttam pulzálni a pici szívét! Kép
Én a barnázásokra kapom az Ultrogestant, ami nem ártalmas a babára, sőt!

Szóval nincs ok az aggodalomra, én is azt mondom, hogy szedd a bogyókat!

Üdv:
Falina
7+4
falina
 
 


Sziasztok!

Lenne még ám kérdésem!

Ti mennyi ideig terveztek otthon maradni a babával?

A szülésre ki megy veletek? És miért pont ő(k)? Párom be akar jönni, ő ott volt az első felesége császármetszésén is, de a szülésfelkészitőkre húzza csak a száját hogy minek, de én meg szeretném ha járna velem, ha már egyszer be akar jönni! Ti mit gondoltok?

Dúlát akar valaki fogadni?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Azt is olvastam itt valahol, hogy illik a dokinak szólni, hogy nála szeretnénk szülni... na de ha az ember hozzá jár egész terhessége alatt, ez nem nyilvánvaló? Pláne ha magánrendelésre megyünk? Ezt külön be kell jelenteni?

Illik azt kerek-perec megkérdezni, hogy mennyit kér egy orvos a szülésért?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

Mar ketszer irtam, de nem tette fel a gep. Remelem most sikerrel jarok.

Rokica,
Orvos szempontjabol nem tudok segiteni, de szerintem jobban tenned, ha mar az elejen megbeszelned vele a szukseges dolgokat. Hivatkozhatsz, hogy ez az elso es meg eleg jaratlan vagyKép-majd belejossz kesobb

Ancsimama,
Atnezve a kiadvanyt ez a harom legfontosabb dolog, a tobbi csak blabla- vervetelt itt nalunk kerni lehet az alt. dokitol is. De ne felj, nekem ez mar a masodik terhessegem, es eddig meg minden ok.

En penteken fogok a dokihoz menni, mar alig varom, hogy lassam a picurit Akkor leszek 10 hetes es ket napos orvosilag.

En felszedtem az elso kilomat, ami mar reggel sem megy le (este mindig nehezebb vagyok)Kép

Ti szoktatok tornazni?

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Rokica!
Hogy ki meddig marad otthon az szerintem nagyon szubjektív!
Anyagi helyzet, munkahely, mentalitás és egyéb körülmények kérdése.
Szerintem egy babának a legjobb a mamájával.
Két éves kor körül meg szerintem egy fél nap bölcsi még jót is tehet szociológiailag egy gyerkőccel!
A dokival meg bizony ildomos megbeszélni, hogy:Igen Önnél szeretnék szülni, elvállal-e??Vagy sem?
Kérdezd meg bátran, jobb letisztázni az ilyemit!Hátha olyankor lesz továbbképzésen, vidéken, nyaralni stb...
Én az árkérdéssel is így vagyok!
Ha nem mondja a tarifát, miután közölted, hogy vele szeretnél szülni, én kerek perec megkérdezném, hogy van e valami előre Ön által szabott felfogadási díj, vagy nem létezik ilyen
Sajnos a mai világban ez már nem annyira illem kérdése!

Lányok, nálam minden ok, itthon tanulgatok,
egy 'nagy' gondom azért van!Úgy kirügyeztem(pattanások), mit a fák tavasszal...KépKépKép
Mi a fenét csináljak magammal???
Nem tudtok valami csodakozmetikumot??
Szerdán megyek kozmetikushoz, szerintetek lehet kezeltetni az arcom, annélkül hogy megmondanám mi a szitu???Ő egyben nagyon jó barátnőm is, és benne a van a baráti, családi körben és nem nagyon akarok lebukni....
De félek, hogy ő már túl jól ismeri a bőrömet, mega általában a tüneteket és meg fog sejteni valamit....

Kép

Kép
megann
 
 


Rokica!

Egyébként Siklos dokinak mennyi a tarifája???
Azt hiszem Te írtad hogy elég sok!
Megnéztem az István honlapját, nagyon tetszett!
Betettem a kalapba ezt a kórházat!

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Anikó, köszi, hogy ennyit foglalkozol a kérdéssel, az az igazság, hogy nekem is a harmadik baba van a pocimban, de az első kettőnél még nem volt cicánk, így nem tudom, hogy vizsgáltak-e rá. Már jeleztem a dokimnál, az első vérvételbe nálam is be fog kerülni ez a teszt is.
A kilókat én nem nézem, inkább próbálok figyelni magamra, s reménykedem, hogy minél tovább beleférek a ruháimba... Egyébként én az első manóval jártam kismama tornára, és nagyon szerettem. Most is tervezek, de nem igazán hozzám igazították sajnos az időpontokat, úgyhogy lehet, hogy marad a b. lehetőség: otthon, videóról. Bár úgy sokkal kétségesebb, hogy nekiállok-e.

Megann,
Szerintem nem árt megmondani a kozmetikusnak, hogy mi a helyzet, már csak a különböző szerek hatóanyagai miatt sem, de úgy tudom, hogy bizonyos eszközök sem ajánlottak ilyenkor. (nem tudom mi a neve, amivel tisztítás után a pórusokat összehúzzák pl.) Ne haragudj, nem emlékszem, miért ez a nagy titkolózás? Kép

Rokica, én még mielőtt kiderült a helyzet voltam a dokimnál érdeklődni, merthogy most keresgéltem én is, s akkor megkérdeztem, hogy egyáltalán vezet-e le szüléseket, s milyen költségekkel számoljak. De az első vitiznél a párom is rákérdezett, s csak a terhesgondozási s egyéb díjakat mondta, amit már fentebb is írtam, konkrét szülési árat nem, s azt hiszem már nem is fogok rákérdezni.

Ancsimama
ancsimama
 
 


Ancsimama!
A titkolozásnak semmi különösebb oka nincs, csak annyi hogy három hónap után akarom megmondani mindenkinek(a férjem persze 10 percen belül szétkürtölte volna, ha hagyomKép)

Akkor azt hiszem hogy valamivel ki fogok bújni a kezelés alól, még nem tudom hogy hogy és mivel, de nagyon megtartanám a kis titkomat magamnak....
Egyébként tudom mi az az eszköz, ilyen kis elektromos csípéseket csinál....na ezt most jól elmondtam!Kép

Lányok még egy tünet!
Nekem nagyon megváltozott az anyagcserém!Sokkal intenzívebb, gyorsabb lett, sőt a 'nagy' dolgok még inkább mint a pisilés!
Ti nem éreztek ilyet???Bocsi a témáért, de hát ez van...

Kép

Kép
megann
 
 


MinyuKép

Inárcson laksz? Akkor mi elég közel lakunk egymáshozKép Én Táborfalván. De Inárcson van a munkahelyem.Kép

MeaKép

Én holnap megyek uh-ra. De én is félek ,hogy mit fog mondani,ugyanis nekem is elég sűrűn fájdogál a hasamKép

Egyébként az utrogestantól ne félj! Én már 6-hete ("szedem,, .3x3-at
Bíztam benne ,hogy holnaptól talán abbahagyhatomKép
De ha neked pont most írták fel a hasfájásra,akkor én sem reménykedem benne ,hogy abbahagyhatomKép


RókicaKép

Én szeretném ,ha bejönne velem a párom szülniKép


Csilla
csillam
 
 


Sziasztok!Kép

Hát elkezdtem használni a kúpokat.
Csak tudja a dokim, hogy mit ír felKép
Remélem nem lesz semmi gond.

Én is örülnék, ha párom bejönne szülésre, de ő nem akar nagyon.
Szerintem fél a látványtól.
Ha nagyon nem akar, nem fogom ráeröltetni, de azért mondom neki, hogy kár lenne kihagyni stb.

Hátha ráveszemKép

Én is 3 hónap után szeretném mindenkinek elmondani, de már páran tudják.

Párom, szüleim, esküvői tanúink, egy pár, akik a legjobb barátaink is meg a két kolleganőm.

Más nem, a párom anyukájának még nem szeretném mert nagy a családja páromnak és szétkürtölni, ismerem már jól.

De a párom nem haragszik ezért, aranyos nagyon.

Tegnap vizsgálat óta nem görcsölt be a pocim, de akkor nagyon.
Remélem már nem is fog nagyon.
Más tünet nincs, csak a cicik feszülnek nagyon.

Puszika mindenkinek!!!!Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Megann! Nekem is beindult a bélműködés! Lehet, hogy a terhesség miatt, de lehet "csak" azért mert minden reggel émelygek és ilyenkor nekem mindig beindul, szerintem a szervezetem próbálja kinyomni vagy alul vagy felül ami zavarja! Szóval most nagyon rendszeres lettem ezen a téren!

Siklós doki tarifája 8500 per vizit, egyenlőre úgy tűnik havonta hiv be, de azt hallottam, a terhesség végére szokásos kéthetente, aztán hetente járni. Viszont azt az információt is kaptam, hogy ő a szülés után már nem kér semmit, ezt állitólag publikusan a Szülőszoba c. műsorban jelentette ki. Mindenesetre ha összeszámolom, a terhesség végére, de még szülés előtt kb 100 000-re adódik össze a dolog. És azért szerintem valamit mindenképpen illik adni, ha nem pénzt akkor ajándékot.

Én egyenlőre azt beszéltem meg magammal, felhivom az összes Istvános dokit akinek a telefonszámát meg tudom kaparintani, megkérdem a tarifájukat, egy-kettőhöz még elmegyek, aztán választok. Persze még nem tettem lépéseket ez irányban.

Lányok! Főleg akik már tapasztalt anyukák! Most vagyok pont 7 hetes... és ma észrevettem ilyen barna cuccot a vécépapiron pisilés után... Ez normális vagy rohanjak vele az orvoshoz? Vagy úgyse tudna semmit se csinálni akkor se ha vetélnék???

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Mea!

Nagyon rendi párod van!Megértő nagyon!
Az enyém kb napjában hármoszor odaszalad a telefonhoz, hogy akkor ő most felhívja az anyukáját és az enyémet is és elmondjaKépKépKép
Nem bír magával....
Azért én megpróbálom, minél tovább húzni a bejelentést!Annál nagyobb lesz a meglepetés!Kép
Ráadásul mi még megyünk síelni, és nem akarom hogy mindenki azon sopánkodjon, hogy nem kellene mennem, mert így, mert úgy, én is tudom, de ha mást nem, akkor bérelek sífutólécet és sétálok nagyokat....Jobb a hegyek között, mint a szmogos fővárosban, nem???

Egyéb tünet továbbra sincs, nekem is estére pufi a hasam!!!

Kép

Kép
megann
 
 


Nekem is volt ilyen, de én el is "vetéltem" 6 hetesen. Viszont te kaptál valamiféle bogyót erre, nem? Szerintem hívd fel a dokidat szépen, és mondd el neki, nehogy baj legyen!!! Sokszor az alacsony hormonszintet jelenti.

ancsipancsi
 
 


Rokica!

Az az igazság, hogy az én dokimnál nem szülhetek, mivel ő nem vállal már szüléseket, ezért kérdeztem Siklós dokit!
Tehát ha hozzá mennék, gondolom elvállalna, csak én nem vizitenként adnám neki oda a 100 e Ft-ot, hanem egyben szülés után...
Szerintem így működhet nála, nem???

Azért szívesen meghallgatnám a véleményedet, ha már körülszimatoltál egy kicsit az orvosok háza táján...

Azzal a barna dologgal kapcsolatban meg talán próbálkozz egyel feljebb akik már túl vannak ezen az időszakon(mert pl én sajnos nem tudok segíteni, mivel kb 4 hetes lehetek)!

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!Kép

Biztos, hogy nagyon jót fog tennia friss levegő, a pihenésKép

Csak a síeléssel tényleg vigyázzál, nehogy elessél!!!Kép

Rokica!Kép

a abrnázgatás miatt keresd fel a dokidat mihamarabb, szokott lenni sok nőnél, de jó ha tudja , lehet, hogy felír rá progeszteront tartalmazó hormontablettát vagy v.mi.

Minden rendben leszKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap orvosnál. Minden rendben van, kb4-5 hetes terhes lehetek. Az uh még csak azt láttuk, hogy jó helyen van, de mivel még nagyon kicsi, ezért még mást nem láttunk. A lényeg az, hogy így már nyugodtan mehetünk csütörtökon Ausztráliába.
Még mi sem mondtuk el a nagy hírt csak az anyunak, de neki is csak azért, mert tegnap reggel ő vigyázott a Bálintra amig orvosnál voltunk.

Rokica,
a barnáról szerintem gyorsan szólj az orvosnak.
Én még nem tudom, hogy meddig szeretnék itthon maradni, de azt hiszem, hogy még 2 évig biztos.
Nálunk apás szülés lesz az bizti. Bálintnál is így terveztük, csak végül a műtőbe kötöttunk ki, de így ő látta először.

Mea,
Mikor voltatok tegnap?
Kinél fogsz szülni?

Most megyek, mert még nem pakoltam össze a cuccokat.

Edina

nedinabp
 
 


Lányok!

FELROBBANOK A FESZÜLTSÉGTŐLKépKépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


de mid feszül? a melled vagy az agyad? Kép bennem semmi feszkó, pedig már vagy 9 hetes vagyok.

ancsipancsi
 
 


Az agyam, a lelkem!
Egyik percben boldogan tervezgetek, a másikban meg a épp azt latolgatom hogy hogy tudnám kinyiffantani szegény férjemet(természetesen apróság miatt)

Lányok, ugye nem marad ez így a végéig???
Még magamat sem bírom elviselni, hát akkor hogy viseljen el más???

Kép

Kép
megann
 
 


Mini!
Mi hír, minden ok??

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

Szerintem ez is egy tünetKép
Sajnos én is ilyen lettem!
Szegény párom engem is nehezen visel ,néha!
Állítólag folyamatosan kötözködök veleKép
Nem is igaz!Kép Vagy mégisKép

De csak elmúlik ez is hamarosan! Remélem!

Én ma voltam uh-n.( 6 -hét) Minden rendben van. 9mm-es a babaKép Dobog a kis szive is, láttam!
Kaptam róla képet is!

A 12. hétig kell szednem az utrot,utána abbahagyhatom!Kép
Ja ,és kaptam beutalót a védőnőhöz is.

MeaKép

JÓ PIHENÉST!
VIGYÁZZ MAGATOKRA!

Most megyek moziba!

Csilla
csillam
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: