Új privát üzeneted érkezett!

hát, ez elég távol áll a csípőproblémától, de egy dolog jutott eszembe, remélem, nagyon nincs igazam. nem molesztála vki?
rjuli
 
 


Hahó,

Csak jövök, hogy közöljem: két hetünk van még a kengyelből.
:-) Jövő héten megyünk ortopédiára.

Remélem megúsztátok az influenzát, mi sajna nem, mindkét gyerekem beteg :-( de hamar meg fogunk gyógyulni! :-)

Mindenkinek szép napot!

Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Remélem már jobban vanak a gyerkőcök!Mi szerencsére eddig megúsztuk!

Már csak 2hét!Az gyorsan elszalad és végre szabad lesz Laura!

Voltunk beiratkozni az oviba, fel is vették Mirtillt.Nagyon tetszett neki már ott is akart maradni!

És még egy nagy dolog történt!Mirtill elkezdett bilizni! :D Egyik napról a másikra.Amennyire tiltakozott eddig most nagyon ügyes!Már csak alváshoz kell a pelus és ha leviszem mert oda még nem merem bugyiba!Majd ha jobb idő lesz!

Szóval minden okés már csak a pénteki napot kell megúsznunk remélem mindent rendben talál majd a doktornő!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 

 
 

Helló Ildikó!

Éppen írni akartam már neked ide, hogy merre vagy, mi van veletek???

Kilábaltunk a kórból, Tomi még köhög de alakul...

Ügyes kislányod van! A bilizés nagy mérföldkő a picik életében. Az éjszakaival ráérsz, az én nagyfiam miután szobatiszta lett, még fél évig ráadtam éjjelre a pelust, volt, hogy már csak egy héten egyszer volt benne pisi, de az sem az ágyba ment :-) (lusta anyák előnyben :-) )

És mikortól ovis a csaj?

Most kezdem észrevenni, hogy Laurát zavarja a kengyel! Mostmár mozogna, ha leveszemróla, szente "szárnyal" sereg, forog. És szomorú ha vissza kell vennie.
Titkon abban reménykedem, hogy szerdán már le is veszik róla, tényleg nagyon tuti a lába, teljesen oké, jól mozog, nem fáj és a redők is egyformák lettek! Fantasztikus volt látni a gyógyulást! Tudom, ezt már írtam, de akkor is :-)

Nektek meg hajrá pénteken! (ööööö hová is mentek? :oops: )

Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Az endokrinológiára megyünk tudod a mgassága miatt!Megmrtük itthon 95,5cm de majd ott pontosan megmérik!

Majd csak szeptemberben megy oviba mivel aug.30-án lesz 3éves de már most beirattuk,hogy legyen helye!

Drukkolok,hogy szerdán levegyék a kengyelt és hadd tudjon Laura forgolódni!

Mi továbbra sem vagyunk betegek remélem így is marad!

Majd írj mi volt az ortopédián!

Szia!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Szió Ildikó!

Megnéztem neked az archivumban, Tamás 28 hósan volt 95 cm. Vagyis mint akkora volt, mint kábé most Mirtill. Na jó, ő fiú és így kissé magasabb, de akkor sem hiszem, hogy annyira "kóros" lenne a kislányod magassága.
Na de majd megmondja a szakember...

Szerdán jelentkezem, remélem jó hírekkel!

Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Szia!

Én sem gondolom,hogy kórosan magas lenne de a doktornénink nem így van ezzel.Már elég rég szeretett volna beküldeni de soha nem vittem be a gyereket.Végül is októberben elmentünk és annyit sikerült elérni,hogy gondozásba lett véve így hordhatjuk be 3havonta! :twisted: Na mindegy inkább minthogy baja legyen!

Remélem már holnap leveszik a kengyelt Lauráról!
Majd írj!Drukkolok!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok, szia Ildikó!

Naaaa, jó hírem van:
Nappalra levehetjük a kengyelt, éjjelre kell ráadni még 3 hétig. Akkor kell majd visszamennünk, megröntgenezik, és ha minden oké akkor elhagyhatja a kengyelt teljesen!
Nagyon örülök, hogy nappalra legalább szabad, úgyis az a lényeges, akkor tud mozgásfejlődni. És legalább tudok már rendes ruhákat adni rá! :-) Ő is boldog szegénykém, végre kedvére kapálózik, ma máris elkezdte gyakorolni, hogy hogyan tudná a feje fölé emelni a lábait :-)

Na, szegénykék, nektek akkor csak "szórakozásnak" találták ki ezt a magasság dolgot, hogy legyen 3 havonta programotok...

A bokájával mizujs? Vannak még benne olyan göböcskék?

Puszkó!

Mamaciccc

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Hurrá!!Akkor most már tud Laura forgolódni!

Szerintem nekünk amiatt maradhatott el a mozgásfejlődése,hogy nem lehetett levenni a kengyelt és 12hétig éjjel-nappal rajta volt.Mikor játunk vissza nem volt gyerekortopédus egy fickó helyettesítette és az mindig azt mondta,hogy állandó viselet legyen!

Voltunk ma Miskolcon szegény Mirtilltől vettek vért. :( Nagyon sajnáltam.11,5kg és 95,4cm.Mivel elég vékony és sápadt is a doki vmiféle felszívódási zavart keres és szerinte hiánybetegsége is van.De mióta megszületett sápadt és minden rendben volt vele.
Márc.14-én kell visszavinni akkor csinálnak csontkor vizsgálatot is és a fejét is megröntgenezik.Remélem nem lesz semmi baj!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Mamacica, hétvégén összekapom magam és írok.
Ildikó, remélem, nem lesz semmi baj. Azért megnyugtató, h odafigyelnek rátok, mert alapesetben a szülő könyörög vizsgálatokért, mert azt érzi, h vmi nem ok, a dokik meg rendre lepattintják.
szóval drukkolok!
rjuli
 
 


Juli,
Előre is köszi! Nem hiszem hogy nagyon bonyolult gyakorlatok kellenek, elég jól mozog a kislány, csak épp rá szereném vezetni arra, hogy mégis hol kéne tartania...

Ildikó,
Hú hát jól kivizsgálják a kislányodat! De legalább tényleg mindent megnéznek és megnyugodhatsz hogy semmi baj. A fejét miért kell megröntgenezni?
Pont az jutott az eszembe most amikor vittük az ortopira, hogy mi lenne ha nem a mi dokink lenne ott, az tök rossz lenne mert nem tudná mizujs a csajjal. Pl. lehetett volna influenzás a doki.
Mindegy, hülyeség, csak átfutott az agyamon.
Szívemből kívánom nektek hogy semmi de semmi baj ne legyen Mirtillel!!!

Kellemes hétvégét!

Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


asszem, jófej voltam, üzenet feladatokkal ment :lol:
J
rjuli
 
 


Köszi Juli!

Kinyomtattam a feladatokat és leültem a földre Laura mellé hogy elolvassam mit is kéne csinálnunk (mellettem játszószőnyegen kalimpált a bébitornáztatóval) ahogy olvasom, egyszer csak a hátáról a hasára fordult :-) vissza fordítottam, mire ő újra hasra vágta magát :-) és széles vigyorral nézett. :-)
Lehet, hogy nem lesz nehéz dolgunk?

Üdv,
Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


úgy láccik, gondolatátvitellel is működik :lol:
rjuli
 
 


Juli, szia!

Ha erre jársz... írd már meg nekem, hogy hol kellene most tartani Laurának mozgásban 5 hósan? Mit kellene tudnia?

Amióta pléddel fordigatjuk azóta nem fordul egyedül :-) de a plédes megoldás nagggyon teccik neki, fülig ér a szája addig a pár percig.

Üdv,
Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


http://www.babaszoba.hu/topics/articles ... A-7474483E

ezt találtam a neten. sztem elég megengedő, úgyhogy, ha ennél előbb csinál vmit, attól még nem vmi extra képességű a gyerek, de, ha 1-2 hónappal később, még akkor sem ég a ház. az a lényeg., h a maga tempójában azért haladjon, fejlődjön, érdeklődjön. persze, van eg ypont, amikor a türelem elfogy és lépni kell.

próbáld ki, h elhagyod a plédet pár napig, hátha visszatér a dolog. végülis, ha tud egyedül forogni, akkor nem kell a plédes segítség.
rjuli
 
 


Szia Juli!

Köszönöm szépen a segítséget!
A cikket olvasva úgy látom, Laura 4 hónapos szinten van kábé így 5,5 hósan... de mivel érdeklődik és ő is nagyon küzd (hallanád mekkorákat nyög amikor odalra fordulva le akar érni valamit :-) )
remélem hamar behozza a lemaradást.

Köszi mégegyszer!!!

Mamacica

Ildikó, veletek mizujs? Rég írtál! Mi volt pénteken a dokinál?????

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Sziasztok!
Örülök a jó hireknek!!!
Kitartás és torna!!!!!

Laura nagyon hamar behozza meglásd!!!

Beni 8 hónaposan 3-4 hónapos szinten tartott
11 hónaposan már 9-10 hónapos szintre felhozta magát.
15 hónaposan volt 12-13 hónaps szinten
18 hónaposan pedig nagyon úgy tűnik, köszönhetően a HRG-TSMT-nek, hogy 18 hós szinten van, már beszédben is!!!!!!

Jupiiiiiiii!!!
Jók legyetek!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ja! Azt nem tudom, szerencsére-hogy a Dévény torna nélkül ma mennyi lenne a lemaradása, mert 1 éves kora alatt ez a módszer inditotta be az alapmozgásokat!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Szió Benianyuci!

Hááát, amikor a kengyel lekerült én is azt hittem, hogy hamar be fogja hozni, mert akkor párszor hasra fordult meg oldalra.
Most meg semmi, fexik a hátán és ha a kezébe adunk valamit játszik, ha nem akkor nyűgös, a világért nem nyúlna semmi után - pedig napokig nagyon igyekezett. Nem tudom mi ez a nagy lustaság nála, pedig zavarja, hogy csak a hátán fexik, mert emelgeti a popóját és látványosan szenved. :-) Holott oldalra tudna fordulni és ha megfordítom akkor az teccik ám. De magunktól semmit... Hiába a karnyújtásnyira tett kedvenc játék, görgőzés stb...
Nemtom... nekünk nem kéne Dévényezni? Ki csinál ilyet Szolnokon?

Üdvüdv,

Mamacicccc

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Mamacicc! Tatrs ki, van, hogy hirtelen fejlődés után elidőznek azon a szinten, aztán megint nekiveselkednek a következő emelkedőnek. :wink:
Megmutatni mindenestre nem árthat, ráadásul az első vizsgálat ingyenes, utána 2500, jóval olcsóbb mint Pesten, de ha a nevelési tanácsadóban megvizsgálják, még ingyenes is. ELküldöm priviben a nevet, számot.
Ebben rjuli az ász, de elképzelhetőnek tartom, hogy a kengyel miatt esetleg min. letapadhattak, vagy renyhültek, de tuti nem olyan ütemben fejlődtek az izmai mintha nem lett volna rajta. De szerintem ez pár hét, max hónap alatt rendbe jön, csak nyilván kényelmetlen neki hirtelen azokat az izmait dolgoztatni, amik eddog gúzsba voltak kötve.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Mamacica!

Mirtillről február végén vették le a kengyelt március közepe körül fordult hasra de vissza csak május vége felé.Már március végén ha leültettük megült magától de felülni júniusban tanult meg igaz azt már gyógytornászi segítséggel.Mi 4hónap múlva vittük vissza,hogy nem akar kúszni,mászni,felülni.Ekkor küldtek a neurológiára onnan rehab és onnan torna.
De Laura még ráér tehát türelem!

Már leírtam mi volt az endokrinológián.A lényeg vettek vért,majd március 14-én kell visszamenni akkor lesz csontkor vizsg.és koponya rtg.

Dobok Mirtillről egy képet!

Sziasztok!
Kép

Kép
ildikó74
 
 


benianya, köszi a bókot :oops:
mamacica, sztem se aggódj, játszatok sokat, adj neki pár hetet, aztán, ha nem indul, akkor megkereshetsz egy dévényest, mert ha nincs nagyobb gond,akkor 1-2 alkalom beindítja, ha meg ne adj' Isten mégis lenne vmi, akkor főleg nem lesz fölösleges pár kezelés. egyre figyelj, h nyáron nagyon nehéz bkit is találni, úgyhogy tavasz végénél ne várj tovább, ha addig nincs látványos fejlődés.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
Mirtill csodás nagy lány!!!! NAGYON szép!!!! És ez a beállás... :-) igazi kis modell :-) Hamarosan be kell szerezned egy légpuskát, hogy lelődd a fiúkat :-) :-)
Nem hiszem, hogy ennek a csupa élet kislánynak valami baja lenne, de mindenképp írj, hogy mi lett az eredmény!

Juli,
köszi a biztatást! Megint túlaggódom, mint mindig. Laura ma teljesen beindult, állandóan a hasára fordul, egy darabig elvan, utána nyüszít, mert nem tud visszafordulni. Lehet valahogy segíteni a visszafordulásban? Vagy majd megoldja? Erre jó még a plédes módszer, ugye?

Mindenkinek puszi, kösi, hogy elviselitek a folyamatos aggódásomat :-)

Mamaciccccc

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Sziasztok!

Mamacica!

Köszi a bólokat nagyon rendes vagy!

Én is úgy gondolom,hogy nincs baja!

Hogy vagytok?Hogy halad Laura mozgásilag?Mikor mentek elhagyni a kengyelt?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Bólokat=bókokat

Tiszta hülye vagyok! :D

Kép
ildikó74
 
 


Kedves Mamacica!

Olvastam a kengyel levétel utáni történéseket Laura mozgásával kapcsolatban. Hát, az az igazság, hogy én is baromira idegeskedtemés aggódtam, amikor Emese kislányomról annak idején levették a kengyelt, és nem igazán kezdett újabb mozgásformákat felmutatni. Aztán erőt vettem magamon, és abba hagytam az aggódást, mert rájöttem, hogy az én görcsös akarásom nem feltétlenül hat ösztönzőleg a babára. Volt egy nagyon kedves védőnő ismerősőm, aki azt mondta, hogy ne támasszunk mindig elvárásokat a gyerekünkkel szemben, mert az cseppet sem fejleszti.
Nem azt akarom mondani, hogy nem jogos az aggodalmad, és hogy nem kell odafigyelned és ösztönöznöd a fejlődését, vagy megmutatnod szakembernek, de szerintem türelemmel, odafigyeléssel és vidámsággal csodákat művelhet az ember. Emesénél mindig hullámokban jöttek az újfajta mozgások, pédául amikor 8 hónapos korában új lakásba költöztünk és nagyobb szobája lett, 2 hét alatt a hason kúszástól eljutott a felülésig, a négykézláb mászásig, utána pedig néhány hét múlva felhúzta magát állásba a bútorokba kapaszkodva.
Remélem azért ezekkel a gondolatokkal is hozzájárulok valamennyire az előrehaladáshoz.

Eszter
pearl23
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek, tényleg, olyan drágák vagytok! :-)

Pearl, szia! Igazad van ám! Nem jó lökdösni őket, mert a mozgásfejlődés úgyis elkerülhetetlen :-) nem fognak háton fekve maradni, az tuti. Legtöbbször mi, anyák, szülők vagyunk türelmetlenek. Valóban nem mindig vezet jóra. És láss csodát : Laura mára nagyon élénk lett, le se lehet nyomni. Ha háton van, azonnal hasra fordul, már elég jól elvan hason. Visszafordulni még nem tud, de egyszer már majdnem sikerült neki. Azt hiszem mégsem lesz szüksége szakemberre (a Juli által írt gyakorlatokat azért csináljuk) menni fog a dolog magától is.

Ildikó,
Szerdán megyünk az ortopira, megröntgenezik majd, és ha csontmagilag rendben lesz akkor elhagyhatja a kengyelt. Remélem úgy lesz... Este birkózni kell vele, hogy felvegye, éjjel ezerszer fent van, mert nem tud megfordulni...

Mindenkinek puszi!!

Mamacica
Kép Laurácska

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Sziasztok!

Megint jó híreim vannak, mint mindig :-)
ELHAGYHATJUK A KENGYELT!!!!!!!
RÉMÁLOM VÉGE!!!
ENNYI :-) :-) :-)
8 hét volt éjjel nappal és 3 hét éjjel.

Kialakultak a kis csintmagok (naon kis cukik, én is láttam a röntgenen!) Legközelebb akkor kell vinni ha stabilan jár.

Azért nem tűnök ám el, sokszor benézek ide még aggódni, meg hát ki tudja marad-e majd valami vissza a kengyelből... Meg szeretnék azoknak segíteni akik ide írnak és kengyelbe kerülnek mert tudom, hogy rémisztő, és olyankor az érdesanya kézzel-lábbal kapkod segítségért.

Köszönöm mindenkinek aki segített nekem, aki lelket öntött belém, aki elviselt :-)

Ezer puszi nektek!!!!

Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


csontmagok - elnézést :-)

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Mamacica!

Gratulálok!Végre Laura szabad lehet!

Akkor mindent bele,lehet forgolódni,kúszni,mászni,szaladozni!

Nagyon szép kislányod van!

Majd azért jelentkezz mi van veletek!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
A fiam 7hetes és tegnap voltunk orthopédián!Sajnos nem fejlődtek ki a csipők rendesen igy irt fel Tübinger nevezetű ..........
ez az a kengyel amiről beszéltek?Nálunk a családba még nem volt ilyen és ezért nemtudom hogy mitévő legyek!Mondta az orvos hogy 12hét a gyógyulás!Remélem nem lesz gond!Ha valaki tud irjon valamit róla!Köszönöm mindenkinek!
Amit ráraktak egy fehér valami...... :(
mónika33
 
 


Szia Mónika!

Ha visszalapozol a topicban akkor találsz Laurámról kengyeles fényképet és Ildikó Mirtilljéől is. Ilyen van a kisfiadon?
Ha még csak 7 hetes akkor ne aggódj, én tudom, hogy borzalom, rémálom stb... de mivel ilyen hamar rákerült teljes gyógyulásra számíthatsz és mozgásban sem fog elmaradni. Laurámon két hónapig volt kenygel, 3-tól 5 hós koráig. Ma 7 hós és teljes sebességgel mászik.... hihetetlenül hamar behozta a lemaradást.

Ha bármiben segíthetek-segíthetünk írj ide!

Jobbulást kívánok!

Mamaciccc

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Szia Mónika!

Konduktor a foglalkozásom, és babák korai fejlesztésével foglalkozom, megkésett mozgásfejlődéssel, meg mindennel, ami hozzá kapcsolódik.
Amiről írsz, az az Otto Bock csípőabdukciós ortézis (Tübinger). A lényege, hogy a csípőt távolítja, és a helyén tartja, hogy megfelelően fejlődjön a kisfiad csípőcsontja.
A csípőt úgy képzeld el, mint egy kis tálkát, ez van felül, a medence résznél, és egy kis labdát. Ez pedig a combcsont végén van. A combcsont végére a "labdácska" születés után kezd el kifejlődni. Ha nem fejlődik ki eléggé, vagy rendesen, akkor a babák terpeszpelust, vagy kengyelt kapnak (szükség szerint), hogy a csípőjük megfelelő helyen fejlődjön és ne legyenek a későbbiekben csípőproblémái. Tudom, hogy kellemetlennek tűnik, hiszen látszólag semmit nem tud a gyerek csinálni a kengyelben, és "kínzásnak" is tűnhet. De volt olyan gyerek, aki még kúszni is képes volt a kengyelben. És tényleg, ahogy Mamaciccc is írta, nagyon korán vagytok, és az esetek 99%-ban nem okoz a mozgásfejlődésben zavart.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv: Melinda

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Szia Melinda!

Üdv! :-)
Jó, hogy te is itt vagy és segítesz!
Az én pici lányom csak a kengyel levétele után kezdett mozgásfejlődni, de akkor iszonyatos tempóban :-) Viszont az üléssel gondjaink vannak, nem ül meg egyedül és egyeltalán nem is akar ülni, ha ültetném akkor hanyattdobja magát, illetve állásba rúgja. Egy nagyon kedves konduktor ismerősöm csípőtornát javasolt, hátha a kengyel miatt kötöttek az izami, valamint egy gyógytornász azt mondta vegyek zsálya krémet és azzal kenegessem a csípőtáját.
Neked mi a véleményed?

Mónika, ti hogy vagytok???

Ildikó! Szoktál még errefelé járni? Mi van veletek???

Mindenkinek üdv!

Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Sziasztok!
Én ma regisztráltam a babaneten!
Olyan anyukák segítségét, bíztatását szeretném kérni, akinek a babája Pavlik kengyelbe került.Az én kislányom, Petra ,4 és fél hónapos, és bal oldali csípőficamot diagnosztizáltak nála.Olyan kérdések merülnek fel bennem, hogy vajon meg fog-e gyógyulni, időben vagyunk -e még, ha igen, akkor mennyi ideig tart majd ez a rémálom?Válaszaitokat előre is köszönöm!
Egy nagyon elkeseredett anyuka :?:
ferencziné danku ágnes
 
 


javaslom, h olvasgass vissza, mert elég sok tapasztalatot írtak le az érintettek.
rjuli
 
 


Szia Mamacica!

A csípőtorna-zsályakérm ügyben sajnos látatlanban nem tudok tanácsot adni, de ártani biztosan nem árt. Az ültetéssel viszont nem értek egyet. A gyerekek mindent meg csinálhatnak, amit egyedül meg tudnak. Ha még nem ül fel, akkor valószínűleg még nem elég erősek az izmai hozzá. Vannak gyerekek, akik akkor ülnek "fel", ha már megtanultak felállni, és tulajdonképp lehuppannak ülésbe. Akik lazábbak, ők négykézláb állásból ülnek ki oldalra. Ha a négykézláb állás (kutyázás) nem megy még, azt esetleg megpróbálhatjátok. Viszont az ültetést semmiképp nem javasolnám.

Kedves Ági, ahogy Juli is mondta, olvasgass vissza. Vagy keress fel esetleg egy gyógytornászt, ha megvizsgálja a kislányod, ő valószínűleg fog tudni válaszolni a konkrét kérdéseidre.

Üdv: Melinda

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszaitokat! :)
ferencziné danku ágnes
 
 


Sziasztok!
A kengyelben lévő babákat lehet hason altatni?Mert az én kislányom csak úgy szeret aludni!
ferencziné danku ágnes
 
 


sztem szóltak volna, ha nem szabad. amúgy a csípőnek a legoptimálisabb a hason fekvés-csípőprobléma nélkül is ezt szoktuk javasolni. nyilván kengyelben fel sem merül, de anélkül sokan szokták oldalt fektetni. na, azt ne!
rjuli
 
 


Szia rjuli!
Köszönöm a gyors választ!
Az merült fel bennem, hogy lehet, hogy nem jó, ha hason alszik a kislányom, mert akkor sokkal jobban szétnyomódik a kis lába, mint amennyire a kengyel széttartja, és ez nem jó.Attól félek, hogy ártok neki, ha hasra teszem.
ferencziné danku ágnes
 
 


Hát n nem is tudom, igaz az én emlékeim több mint 30 évesek, de az én nagyobbik lányomnak komoly csípőficama volt, nem csak csípőficam-gyanú meg ilyesmi (az egyik ízvápája teljesen sekély volt, a csontmagjai még 4 hónapos korában sem fejlődtek ki) , ő 9 hónapos koráig volt kengyelben, ha nem lett volna ez a kengyel, rövidebb lett volna a lába.

Nekem szigorúan meg volt tiltva, hogy hason fektessem pl. És mivel a kenygel ráadásáig szinte minidg csak hason aludt, ez is egy probléma volt pár napig... és csak a fürdetésre volt szabad levenni.

Aztán meggyógyult... de 14 éves korában megint kellett egy elelnőrző röntgen, és ott azt mutatták ki, hogy a bal ízvápa ötöde fejetlenebb maradt vagy mi, már nem emlékszem pontosan, lényeg a lényeg, a vesrenyszerű sportoktól szigorúan el lett tiltva. 30 éves korában meg derékfájdalmai voltak, megjárt több szakorvost, mindenféle kezeléseket, amíg egy lúdtalpbetét készítő ki nem mutatta, hogy ohó az a helyzet, hogy az egyik lába még így is 1-2 centivel rövidebb, akkor kapott lúdtapbetétet, és megszüntek a fájdalmai.

Naszóval az a gyerek akinek valóban csípőficama van és nemcsak diszpláziája vagy kötöttsége, az megnyugodhat, mert a kengyel után aztán semmi baja nem lesz, de akinek valóban a klasszikus csípőficama van, annak a gyereknek mindig ellenőriztetni kell a csípőjét, valahányszor valami különös problémái vannak. Mert ez a probléma - bár szinte - és itt a szinte szón van a hangsúly - tökéletesen gyógyítható, de azért élete végéig elkiséri.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Sziasztok!

A kislányom szerda óta Pavlik kengyelben van, a diagnózis: a csípő veleszületett k.m.n dislocatiója. Van esetleg valaki itt, akinek hasonló problémája volt a babájának?
Szörnyen kétségbe vagyok esve :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


Igen, én.
Igaz, az én lányom csak 8 hetesen került Pavlik kengyelbe, mert - bár ordítottak a tünetek (egyik lába nem mozgott, a combráncok nem egyeztek, hasra fordítva a két farpofa nem volt szimmetrikus - a gyerekorvosunk nem tulajdonított neki jelentőséget, saját felelősségemre vittem el idő előtt - 3 hónapos korban volt akkoriban a kötelező csípőficamszűrés - az orthopédiára.

Azonnal Pavlik kengyelt kapott, és kb egy hónap mulva mentünk vele kontrollra, akkor azt mondta az orvos, hogy hálistennek már a helyén van a csípőcsont.

9 hónapos koráig volt Pavlik kengyelben úgy, hogy semmit nem lazítottak a lukakon, a végén már a vállával egy szintben volt a térde.
Viszont tökéletesen meggyógyult, és bár 9 hónaposan még csak a hátán tudott feküdni, 10 hónaposan felállt és 14 hónaposan elindult. Azóta se jelentkezett semmi. Igaz, VERSENYSZERŰEN nem sportolhatott, de ennyi. Ma már 36 éves, szóval nyugodtan mondhatom, hogy hidd el, meg fog gyógyulni.

Csak nem szabad sajnálgatni, nem szabad levenni róla a kengyelt csak fürdetésnél. NIncs olyan, hogy most látogatóba viszem, leveszem, vagy hogy egy kicsit leveszem hadd rugdalózzon. Nem. A kengyelnek napi 24 órán keresztül rajta kell lenni.

Vigasztalásul mondom, hogy nagyon hamar megszokja, rugdalózni is tud, csak éppen oldalra, és éppen ez is a cél.

Ne keseredj el, elmúlik hamar ez a pár hónap. Még mindig jobb a Pavlik kengyel, mintsem ha akkor veszitek észre, amikor feláll, mert akkor nem marad más hátra, mint az időről időre megismételt csípőműtét.

MIvel havonta hosszú órákat töltöttem vele kontrollon az Orthopédiai klinikán, mindenféle csípőficamot láttam már, szóval higgyél nekem.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Köszi a választ!

Azóta kapott egy másik kengyelt (Otto Boch- féle csípőortézist), ez sokkal elviselhettőbb számára és számomra is kellemesebb látványt nyújt. Elvileg 2 hónapig kell hordania, napi 2 órát le lehet venni.

Nagyon dühítő, hogy ha időben észreveszik, rég túl lennénk az egészen. De meg sem nézték a születése után, holott kötelező lenne. Továbbá sem a gyerekorvos sem a védőnő nem vette észre és az ortopédián is még engem csesztek le, hogy miért nem vettem észre én... Végülis én vettem észre, én szóltam az orvosnak, hogy a bal lábával nem rúg annyit.

Ezek után elvittük egy másik városba, másik orvoshoz, akinek eleve a szeme ketté akadt, amikor megtudta, hogy itt, egerben, megröntgenezték. Érdekes, ő ultrahanggal is meg tudta vizsgálni. Ő írta fel ezt a másik féle kengyelt. Most két hete van rajta, nagyon bízom benne, hogy két hónap múlva már csak egy rossz emlék lesz az egész.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok!

A kisfiamnál aki 7 hetes, a héten végeztek csípőultrahangot és a leleten az áll, hogy az egyik csontmag 1-es, a másik 2+. A nagy tömeg miatt a doki nem magyarázta el hogy mit jelent ez, azt mondta hogy majd a háziorvosom elmondja, csak annyit mondott, hogy terpeszpelenkát kell viselnie és sokat kell tornáztatnom. Mivel a házidokim három hét szabin van, esetleg valaki el tudná mondani, hogy mit jelent a lelet? Feltételezem, hogy egyformának kellene lennie a két oldalnak.
Előre is köszönöm.

tücsökbogár
 
 


Tücsökbogár, annyt jelent amennyit az orvos mondott. Annyit jelent, hogy a méhen belül valami miatt (valószinüleg rosszul feküdt, vagy kevés helye volt stb) az egyik csontmag kevésé fejlődött ki, de ez nem tragédia! Az én lányomnál pl egyáltalán nem volt csontmag 4 hónaposan! (Ő volt a csípőficamos).

A terpeszpelenka nem egy nagy ügy, de még az sem, ha pár hétre esetleg pavlik kengyelt kapna. A tornáztatást meg majd megmutatja a gyerekorvos, ezt minden pelenkázásnál kell csinálni pár percig. Pár hónap alatt renbejön, kívánom, ez legyen a legnagyobb baja az életben!

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 



Sziasztok!

Végül fele annyi idő alatt helyre jött a csípője, mint amennyit jósoltak. És ez az Otto Boch féle kengyel sokkal de sokkal elviselhetőbb és baba-barátibb volt.

Tücsökbogár: ha nem kell kengyel, biztos nem olyan vészes, látod, még így is túlestünk rajta 1 bő hónap alatt, holott az az orvos, aki először látta, azzal ijesztgetett, hogy örüljek, ha egyáltalán helyrehozható.

Kép

Kép
sildi83
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: