Új privát üzeneted érkezett!

Hahó,

Már egyeltalán nem vagyok benne biztos, hogy jó ez a kengyel és abban sem, hogy Laurának ez lenne a megfelelő terápia és abban pláne nem, hogy valóban jót tesz illetve meggyógyít.
Amióta a kengyel rajta van a csajon a jobb lábát nem, vagy alig mozgatja, holott előtte egyformán használta mindkét lábát, erős volt, ha kinyújtotta őket alig lehetett behajlítani. Most a jobb lábát ki sem nyújtja.
A kengyel előtt még majdnem egyformák voltak a redők a combján. Most olyan a két lába, mintha nem is ugyanazé a gyereké lenne, egyre jobban különbözik a redők helye, mélysége, mérete, minden.
Félek.
Minden alkalommal ha visszaadom rá a kengyelt, az jut eszembe, hogy rosszat tesztek, nem kéne.
Rettegek.
Attól, hogy félre kezelik. Hogy csak jobban megbetetgítik szegényt.

Bocsi.
mamacica
 
 


mondok én vmit, mamacica, de aztán a rendelésen ne mondd, h egy hülye konduktor javasolta látatlanban a netről.
sztem vedd le róla a kengyelt, mert jövő hét elejéig semmi baja nem lesz, ha nincs rajta. ha viszont ott vmi el lett cseszve, amikor a doki erősködött, akkor pár nap is árthat abban a nyakatekert helyzetben. amikor visszamentek, kérj egy csípő uh-ot, h lehessen látni, miylen állapotok vannak.
bp-iek vagytok? ha nem, milyen messze vagytok innen? csak mert tudnék ajánlani egy dokit a XIII. kerületben
BÚÉK
J
rjuli
 
 


Juli, nagyon köszönöm, hogy írtál!

Valóban nem árt ha leveszem róla? Szivem szerint is levenném mert valami nem oké, mindenki azt mondta rendesen mocorgott a gyerek a kengyelben.
UH-t mindenképpen kérek. Az tuti. Látni akarom, hogy mi van odabent.

Hát sajnos 100 km-re vagyunk Pesttől, Szolnokon. De ha azt mondod jó doki akkor megpróbálhatom felvinni, elvinném én a világ végére is ha végre tisztán látnék az ügyében. Bár kicsit bonyolult lenne felvinni, nem tudom hogy birná az utat, szopi, tápszer, pelusozás stb...

Az gáz, hogy a redői egyre különbözőbbek, ugye?

BUÉK
mamacica
 
 

 
 

Sziasztok!

Mamacica!

Mirtill sem tudta kinyújtani a lábát még a kengyel levétele után sem.Arra nem nagyon emlékszem,hogy mennyire mozgatta a lábát sajna.
Az tuti,hogy nekünk kellett a kengyel és sokat javított a lábán ellenkező esetben Mirtill most sánta lenne.Neki jó másfél centivel volt rövidebb az egyik lába.Szerencsére nem sántít és eltekintve a befelé lépéstől(ami remélem javul majd)semmi nincs a járásával.
A redők akkor sem voltak egyformák a lábán amikor levették a kengyelt de én úgy tudom és már írtam is azt hiszem,hogy a farredőknek kell szimmetrikusnak lenni.

Én még attól félek,hogy felnőtt korában fog fájni a dereka.Én is kengyeles voltam és nagyon szokott fájni a derekem és főleg a bal oldalamon.Nem tudom,hogy a rossz csípőm miatt vagy mástól de remélem neki nem lesz ilyen gondja.

Szóval én nem bánom,hogy végig ráadtam a kengyelt hiába volt utána sok gondunk(mozgásfejlődés lassúsága).
De ha Te úgy érzed,hogy nem jó Laurának nézesd meg egy másik dokival is csakhogy megnyugodj!
Nem az a doki adta rá a kengyelt aki kificamította a csípőjét ugye jól emlékszem?Abban sem bízol meg?

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó, szija!

Kicsit megnyugtattál. De majd a csípő UH után nyugodtabb leszek, tudni akarom van-e, volt-e valami sérülése a doki miatt.
A kengyelt nem merem levenni róla, majd fürdés előtt kicsit több időre hagyom szabadon.
Szerencsére Laurának tök egyforma hosszúak a lábai, mindig is azok voltak, ezért gondolom, hogy nem olyan nagy a baj.
A farredőket hogy lesed meg? Hason fekve?

Ne aggódj, az én derekam is fáj, pedig nem voltam csípőficamos. Nekem inkább a túlsúly miatt fáj, most elég dagi vagyok :-) meg attól, hogy rég nem tornáztam és Laurát cipelem :-)

Az ficamította ki a lábát aki ráadta a kengyelt. Abban nem bízom többé. Nem a kengyel miatt, az kellett, de a gyerekem kínzásával elásta magát nálam.

BUÉK mégeccer! :-)
mamacica
 
 


mamacica,
ha jól van rajta a kengyel, akkor persze, h rajta kell maradnia minden ellenérzésed ellenére is. de, ha mondjuk egy kificamított sz.r helyzetben van most rajta, akkor többet árt, mintha rajta sem lenne. ezért mondom, h ha pár nap múlva úgyis viszed kontrollra, akkor mindent tudsz tisztázni, addig meg feltehetően nem történik semmi visszafordíthatatlan a kengyel nélkül.
a mi dokinknak a XIII. kerületben van magánrendelője, 5000 ft, és van helyben UH, és belátható időn belül ad időpontot. az sztk rendelése a IV. kerületben van, de oda kb. másfél hónapra kap az ember időpontot, és nem hiszem, h más városból jogosult vagy igénybevenni. de ideírom a számát (nem titkos, szórólapja is van, azért merem a közösbe kitenni), aztán konzultálj vele:
Dr. Lengyel Zsuzsa 06 30 212 46 01
rjuli
 
 


Sziasztok lányok!

Nem birom megállni, hogy ne biztassalak benneteket most az új esztendő első óráiban! Mély megdöbbenéssel olvaslak benneteket, mert én is csipőficammal születtem és Pawlik (nem tudom jól irom-e) kengyelben voltam 2 évig folyamatosan a 70-es évek elején. Egyedülálló, mozgássérült anyukán Pestre hordott fel vonattal dokihoz a klinikára.
Csak most, általatok döbbenek rá, mennyi kinja-baja lehetett velem, milyen nehéz dolga volt egyedeül, meg hát szegény kicsi én, kengyelbe tuszakolva. :cry:
De, felnőttem, totálisan rendbe jöttem, még sportoltam is :lol: :P , ma nem fáj a derekam, max néha kattog a csipőm. Szóval fel a fejjel lányok, minden rossznak vége szakad egyszer, meggyógyulnak a babák, és minden szép lesz!!!!
Minden elismerésem a tiétek, hogy mindezt ilyen lelkiismeretesen végigcsináljátok!!!!! :lol:
mamacica! Nem tudom itt voltál-e dokinál a megyeszékhelyen, de ha csak egy parányi kétkedésed is van vele kapcsolatban azonnal vidd máshoz. Nekem is rjuli javasolt helyeket a kései mozgásfejlődésben, és nem általlottam akár harmadjára is más neurológust keresni. Megérte!

Kitartást, nevetős napokat kivánok Nektek 2008-ra!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Juli, tegnap levettem róla fürdés előtt 3 órára. Nem vettem észre, hogy különösebben fel lett volna dobva, szerintem őt már nem zavarja, megkockáztatom, hogy mivel mindig ebben van, már az a fura neki ha nincs rajta. De most a jobb lábával is rugdosott rendesen, ki is nyújtotta pár óra elteltével. Mindezek ellenére kérni fogok csípő UHt.

Benianya, köszi a bíztatást, küldtem neked privit!

Holnap viszem az ortopédiára, utána majd újságolom mi volt.

Mamaciccc
mamacica
 
 


Sziasztok!

Mamacica!
Na mit mondtak az ortopédián?Biztosan minden okés!

Benianya!
Én is a hetvenes években (1975.)hordtam a kengyelt.Igazán nekem sincs bajom de a derekam veszettül bír fájni.De lehet amúgy is fájna.Jár hozzám egy ismerősöm masszírozni és Ő azt mondja,hogy elcsúszik a keresztcsontom de ez nőknél gyakori.

Mirtill szerencsére jól van csak az a fránya befelé lépés!
:(
Itt is szeretném megköszönni Julunak a sok segítséget és biztatást!KÖSZÖNÖM!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Bocsi!Julinak!

Kép
ildikó74
 
 


Hahó!

Naagyon lelkiismeretes volt a dokink ma! Tök rendi volt, nagyon alaposan megvizsgálta a lányt, hajtogatta, tekergette, nyomogatta és azt mondta nyugi, minden rendben van, nem csak hogy a helyén van minden de már nem mozdul ki az izületből, rá is van írva a papírra, hogy luxációs repozíciós tünet megszünt.
Úgyhogy nagyon ottvagyunk szakmailag :-)
Azt mondta ne aggódjak a nem annyira mozgatás miatt, ugyanis azon az oldalon az izmai kicsit más helyztben rögzülnek most, azért nem mozog annyira, de ez hamarosan megszünik mostmár. A redők meg nem biztos, hogy egyformák lesznek a gyógyulás után sem.
A vállán lazábbra vette a kengyelt, hogy kényelmesebb legyen.
Két hét múlva megyünk megint, akkor lesz röntgen.

Valamennyire megnyugodtam. Egyébként tényleg jobban mozog, ma pl. oldalra fordult a kengyelben!

Üdv mindenkinek!

Mamacica
mamacica
 
 


Mamacica!

Na ugye!Nincs semmi baj! :D Most már ne aggódj!

Juli!
Ha ide is olvasol kérdezhetek valamit?
Mirtill befelé lép egyik ortopédus szerint kell a sarokdöntött cipő másik szerint nem,a gyógytornász szerint sem kell.Akkor mivel lehetne arra ösztönözni,hogy rendesen tartsa a lábát.A gyógytornász megnézte nem talált sehol feszességet de a boka körüli izmokat,inakat rövidebbnek találta(kengyel).Megmutatta hogyan masszírozzam.Én szoktam is és érzek kis göböcskéket amit a múltkor szétmasszíroztam.Mik lehettek azok?Nem baj ha időnként kinyomkodom azokat?
Én egyébként nem látom teljesen egyenesnek a bal lábát.Vagyis hátulról és ha felemeli inkább X-nek tűnik.Ez el fog múlni vagy ezt is korrigálni kell?Nekem azt mondta a doki,hogy semmi teendő nincs vele.

Köszi!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,

hogy mik azok a göböcskék, és, h szabad-e őket piszkálni, nem tudom. lehet pl. az ízületi tokban vmi folyadékgyülem, v bmi más-de nem akarok hülyeséget írni.talán egy dévényes tudná, ők erősebbek ezen a területen.
az x-láb simán folyatódhat befelé forduló lábfejben, úgyhogy a kifelé döntött cipő jó gondolat, főleg, h teljesen egészséges gyerekeknél is javasolják. tehát ártani nem tudsz vele. ebben a korban tuti nem fog működni, h "tartsd rendesn a lábad", úgyhogy egyfelől sok torna, talán művészi torna jól jöhet, mert azon túl, h az arra hajlamosaknak lúdtalpat csinál, lassú, jól megnyújtott mozdulatok vannak, helyes tartással, és a kifelé vagy előre egyenesen tartott lábfejet követelik meg, míg az egyéb pörgős sportoknál nincs idő a helyes tartás felvételére, megtartására, mert már jön a köv. gyakorlat. 3 éves kortól, néhol már 2,5 évesen is lehet.
otthon pedig lehet olyan feladatot csináltatni vele, mint, amikor a tornapadot átfordították, és úgy kellett végigmenni, h a gerenda a két lábfej között volt. hogy ezt otthoni eszközökkel hogyan lehet megoldani, a leleményessédegre bízom :lol:
ha csak simán partvisnyelet teszel a földre, azt elrúgja, rálép, hisz alacsony, úgyhogy az nem jó.
kérdőjelesen felmerül a cipőbe helyezhető kiscsizma, sín, ortézis-ki hogyan hívja, de ez már gyógyászati segédeszköz, elég drága, úgyhogy ahhoz, h egy doki felírja, elég indokot kell találnia. erre nem sok esély van, ha úgy gondolja, h semmi teendő. és persze, nem tuti, h ez kéne, csak hangosan gondolkodom.
gyógytornászhoz még jártok? csípője tuti rendben? nem tudna mutatni otthoni csípőre vonatkozó gyakorlatokat. uis nem tudok szabadulni attól a gondolattól, h egy csípőproblémás előzménynél, ha befelé fordul a láb, akkor nem a kiindulási pont, vagyis a csípő a ludas.
rjuli
 
 


Szia Juli!

Köszi a választ!

Nem tudom rendben van-e a csípője.Nekem eddig mindenki azt mondta,hogy igen.
Leírom mit írtak a röntgenre amikor levették a kengyelt Te biztosan érted.
A bal oldali vápatető mérs.meredekebb.Mk.o.jól fejlett csontmag látható,jó helyzetben.
Ennyi!Megnézte az ortopédus ezt írta a papírra.
Kengyelt viselte,Ráncasszimmetria
Kengyel elhagyható,elindulás után Siesta cipő.
Szerinted?
Egyszer írtam itt a neten egy dr-nőnek a Budai gyermekkórház orvosa és azt írta vissza,hogy a kengel kezelés korrekt volt.
Majd mégegyszer viiszaviszem a doktornőhöz de már magánba megyek hátha akkor jobban megnézi.

Amikor visszavittem a befelé lépés miatt a következőt írták a leletre.
"B.oldali csípő dysplasia miatt Pavlik kengyelt viselt.Neurológia motoros retard miatt rehabra utalta onnan gyógytornára.
Jelenleg önállóan jár kissé befelé lép.Terheléskor enyhe genua vara I.u Av-ok=hosszúak.Csípők,térdek szabadok.
Pes adductus I.u.

Mit gondolsz?
Köszi és bocs,hogy még mindig ezzel zaklatlak de nem hagy nyugodni!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


na, akkor erre varj gombot: a genua vara és a pes adductus is azt jelenti, h "O"-láb, térdek távol egymástól. ehhez képest te X-nek látod. hát, nem tom, komolyan.
mert, ha o-láb,akkor nem kell távolítós gyakorlat. persze lábfej kifeléfordítós igen, de akkor nem csípőből, térdből távolíttatunk, csak bokából.ezért necces ez a netes észosztás.
amúgy, ha a bal oldali vápatető meredekebb, végülis illeszkedhet máshogy azon az oldalon a csípő kicsit másképp, ez magyarázhatja, h miért látod másképp a bal lábát. őszintén szólva a sziesztát nem annyira javasolnám iskolás kor előtt, maradnék a kifelé döntött variációnál. a siestában harántemelés van, nem hagyja maguktól dolgozni a boltozat kialakulásáért felelős izmokat. ebben a korban lábfejtorna, egyenletlen talaj, és supináló cipő. sztem.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Közben figyelmesen olvaslak benneteket, készülök, hogy milyen bajunk lehet még a kengyel után... :?

Juli, te nagyon jó szakember lehetsz!
Én is kérdezhetek?
Mi az a dysplasia?
Ha rákeresek minden találat kutyákról szól........

Kellemes napot!

Mamacica
mamacica
 
 


Sziasztok!

Juli!
Nekem is azt mondta a doktornő,hogy "O"alakú a lába.Ha szemből nézed nem látszik x-nek de amikor teszem tisztába és felemeli a lábát a bal lába térdtől lefelé kifelé fordul.Nme egyenes hanem kifordul.Nem tudom érthetőbben leírni majd lefotózom és felrakom.

Akkor a csípőjét a lelet alapján Te is rendben találod?

Amikor visszavittem a befelé lépés miatt mondta a dokinő ,hogy ne adjak rá Siestát mert a betét miatt jobban befelé fog lépni.Így most Marcit hord mert sarokdöntött cipőt nem lehet sehol kapni.Miskolcon is néztük és az ortopédus is elküldött egy boltba de ott sincs.
Amúgy ezt a Marcit jónak találom nem betétes és ebben elég szépen megy.Annyi a baja,hogy nem elég kemény a kérge.

Egyébként már 2006.dec óta elvileg nincs szükségünk gyógytornára.Elindult és nekik ez volt a lényeg.
A gyógtornász szívességből segít nekünk.

Mamacica!
Nem biztos,hogy Nektek is ilyen gondotok lesz!Lehet nekünk kengyel nélkül is lenne.

Még egy kérdés Juli és eldugulok.
Azt mondta a doktornő,hogy méhen belüli kényszertartás miatt áll befelé a lába.De 15hónaposan?Eddig gondolom a kengyel miatt nem vették észre de a kengyel kifelé tartja a lábát nem kellett colna akkor korrigálódni?
Mondta,hogy ha nem javul éjszakára kap műanyag sínt de amikor 1hónap múlva visszavittük azt mondta,hogy szépen javul és nem kell a sín.

Köszönök mindent!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


http://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek ... ml?BetList[mode]=2&BetList[bet]=190&BetList[abc]=V

ez emberről szól

megint elszállt, amit írtam :twisted: , majd jövök, a másik topikon is adós vagyok még egy válasszal
rjuli
 
 


Juli,

Ha sokszor elszáll amit beírsz akkor csináld úgy, hogy amikor készen van az egész iromány, akkor kijelölöd az egészet, megnyomod a Ctrl+C billentyűkombinációt. Így a vágólapra helyezed az szöveget és ha elszáll akkor csak be kell illesztened egy új üzenetbe a Ctrl+V -vel és nem kell újra megírni.

Bocsánat ha tudtad...

Mamacica
mamacica
 
 


Halló!

Hol vagytok?

Mamacica?
Hogy vagytok?Mozgatja szépen a lábát?Mikor mentek az ortopira?

Mi jól vagyunk!

Szia!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Hellóhelló!

Örülök, hogy jól vagytok! Hogy álltok a befelé lépéssel? Milyen cipőt hord a lányka? Szerinted én majd Siestát vegyek Laurának?

Mi is jól vagyunk legalábbis ortopédiailag :-) mostmár jól mozog a lába szerencsére. Este másfél órára le szoktam venni róla a kengyelt, hogy tekereghessen kedvére.
Tegnap kapott oltást, a 4 hónaposat. Megnézte a gyerekorvosunk is a csípőjét, azt monda szépen javul, már nem is tudja kimozdítani a helyéről. Azt az instrukciót kaptuk, hogy amíg nem jelenik meg a csontmag a jobb oldalon is, addig napi 2 csepp D vit.
Amúgy meg két napja nem akar szopni :-((( nem kell neki a cici, elfordul, sír akkor is ha éhes. Bezzeg a táp az kell cumiból ... meg az alma kanálból. Enni akar. Rendes kaját. Nem tudok vele mit csinálni. Most fejek néha és elteszem a tejet, jó lesz főzekékekhez. Kicsit elszomorít, hogy nem akar szopizni, mert Tamást 9 hónapig szoptattam, őt még tovább szerettem volna. De hát ha ő nem akarja... Végül is 4 hónapig szopott. Talán nem nagy gáz ha mostmár nem akar. Talán.

Ja és utálom már a telet. Te nem?
Mikor lesz már tavasz????
Egy tanárom mindig azt mondta amikor sóhajtoztunk, hogy "mikor lesz már péntek", hogy ne lökdössük magunkat a sír felé. Most ez akkor sem érdekel. Tavaszt szereték, langyos levegőt, napocskát és azt, hogy Laurán ne legyen kengyel....
Brühühühühü :-(

Egyébként optimista vagyok ám alapból :-)

Na puszi!
mamacica
 
 


Ja, 16.-án lesz röntgen meg ortopi.
Nagyon szorícccssatok, hogy jó legyen!

A kisfiam meg hétfőn 6 éves lesz. Ebből az alkalomból megmutatom:

Kép Tomika
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Mirtill továbbra is befelé lép. :( Valószínű valamikor visszaviszem az ortopédushoz de magánrendelésre ott hátha lesz ideje megnézni.
Itt (Miskolcon)úgy megy a rendelés,hogy egyszerre 4gyereket hívnak be és egy páciensre kb.2perc jut.Akárhányszor visszavittem soha nem kellett levetkőztetni csak a cipőt kellett levenni és lépett a gyerek 3lépést és megállapították,hogy nincs vele teendő.Nem ám,hogy levetkőztetni és megnézni,hogy nem-e csípőből fordul befelé a lába.Én mindig mondtam de nem törődtek vele.
Sajna az egész megyében ez a 2 gyerekortopédus van.Hónapokat kell várni mire sorra kerülsz és letudnak 2perc alatt.

Mirtill Marci cipőt hord azt elég jónak találom.Szerintem Siestát ne adj Laurára már az ortopédián sem javasolják.Most a betét nélküli,döntött,keménykérgű cipő a jó.Legalábbis ezt mondják és lehet olvasni mindenhol.

Előre is Boldog szülinapot a nagyfiadnak!Nagy szép fiú!

Örülök,hogy jól alakulnak a dolgok,16-a mindjárt itt van.

Amikor Mirtill oltást kapott a gyerekorvosunk mindig engedélyezte a kengyel leételét.Így már kengyel nélkül mentünk az oltásra és csak másnap reggel tettem vissza rá.Biztos fáj a lábuk így én nem kínoztam még a kengyellel is.

Szia!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Szerintem is vidd magánrendelésre. Ha én nem vittem volna Laurát akkor még csak most 16.-án mennénk először a szakrendelésre! Hoppá. Mert dec. elején jan. 16.-ra kaptam időpontot! De azt mondtam, hogy addig nem várok, elvittem magándokihoz és így került rá a kengyel. Képzeld csak, hogy még csak most kerülne rá.... mostanra már forogna, ha nem lenne rajta a szíj, szegény, hogy szenvedne benne. Így még elvan mert nem tudja, hogy meg is lehet fordulni :-(

Hmm, érdekes, eddig mindenki azt mondta, hogy Siesta cipőt a gyerekre. Tominak is Siesta volt az első. Utána meg kínai :-)

Én az oltás után néhány órával visszaraktam a lányra a kengyelt, nem mertem olyan sok időre levenni.

Neked milyen volt amikor levették Mirtillről a kengyelt? Tudtad hogy akkor le fogják venni, vagy meglepi volt? A doki egyszercsak azt mondta, hogy mostmár oké és leveheti? Milyen érzés volt???

Üdvi,
Mamciccc
mamacica
 
 


Szia!

Régen valóban a Siesta cipőt "favorizálták"de mostanában azt mondják,hogy nem annyira jó,nem is kell a betét.
Én nem hiszem,hogy fogok kínai cipőt adni Mirtillre,mi sem hordunk azt.Neki még ruhát sem vettem ott magunknak igen de cipőt nem hordunk onnan.
Én cipőboltban dolgoztam ahol bőr cipőket árultunk lehet emiatt vagyok ellene.És úgy gondolom,hogy egy kisgyereknek kár tönkre tenni a lábát idő előtt.A műanyag(néha papír)cipőkben nem tud szellőzni a láb pedig a gyerekek lába eléggé izzad így hamar gombássá válhat.
Jött be hozzánk olyan kisgyerek,hogy olyan büdös volt a lába,hogy bármelyik felnőtt megirigyelhette volna.
Na de ez csak az én véleményem!

Számítottam rá,hogy leveszik róla a kengyelt mert kihordtuk a 12hetet és már 5,5hós volt és úgy tudom,hogy a kengyelt csak 6hós korig lehet hordani.
Megmondom őszintén,hogy én egy kicsit csalódott voltam.Én úgy gondoltam,hogy még marad rajta amikor megláttam a rtg leletet,mivel a bal oldali vápatető meredekebb volt azt hittem,hogy nem gyógyult meg.De a doki szerint igen így lekerült róla.Lehet csak én vagyok ilyen de azt hittem csak akkor veszik le ha tökéletes a csípője.

Juli!
Ha olvasod lenne egy kérdésem.Az,hogy milyen kezes lesz mikor alakul ki?
Mirtill 28hónapos és többnyire a bal kezét használja.Amikor kisebb volt mindig a bal kezével fogott mindent.Mostanában rajzolni jobb kézzel szokott de pl.enni mindig ballal.A labdát is bal lábbal rúgja.Ez jelentheti azt,hogy bal kezes lesz?Azt olvastam,hogy az nem jó ha mindkét kezét használja.
A bal kezesség örökölhető?Apukám bal kezes és elég sok rokona is.
Köszi a választ!

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Hát, ha cipőboltban dolgoztál akkor nagyobb a rálátásod a dolgokra, nyilván tudod melyik lábbeli a legjobb. Egyébként igyekeztem Tamásnak azért a kínaiak közül is jót venni. Szerencsére nem volt neki még eddig ortopédiai problémája.

Hmmm, azt hittem örültél amikor lekerült a kengyel. De mástól is azt hallottam, hogy inkább még ráadta volna a gyerekre, mert félt, hogy nem elég a kezelés. Na, én ha lehetne most levenném róla a kukába dobnám annyira utálom.

Remélem Juli jön még erre és nem sértettem meg a múltkor (Elküldve: 2008 Január 05 Szombat - 8:59)

Üdv,

Mamacica
mamacica
 
 


sziasztok, dehogy sértődtem meg, csak nap végére olyan hulla vagyok, h nincs erőm összeszedni sem a gondolataimat.
amúgy úgy sikerül törölnöm a szöveget, h pl. 0 helyett az esc-re nyomok, vagy véletlenül bezárom az ablakot elküldés előtt. ilyen ügyes bírok lenni. word-be kéne írnom és úgy átmásolnom.
mi pár éve elit boltban vettünk cipő belsejébe ragasztahtó éket. két pár volt egy csomagban pár száz ft.ért, és kb. uolyan helyzetbe hozta a lábat, mint a gyárilag supináló cipők. amúgy, ha ortop. orvos felírja készítendő cipőnek, akkor meg tudják csinálni spec. műhelyekben, de támogatottan is drágább, mint a gyári önköltségesen.
kezesség: iskola előtti utolsó évben kéne eldőlnie, h milyen kezes a gyerek, addig ráér. vannak kétkezesek.elég ritka, h vki télleg uolyan ügyes legyen mind2 kezével. ha valóban így van, és uolyan gyakorisággal és ügyességgel használja m2 kezét, akkor meg kell nézni, h milyen szemes (kezébe adsz pl. egy wcpapír gurigát, h nézzen bele, mint egy kukkerba. amelyik szeméhez emeli,olyan szemes. így érdemes az azonos oldali kezébe adni a ceruzát, h ne legyen keresztezett dominancia. ha magától választ, legyen az bmelyik, nem szabad átszoktatni. ha véletlenül a szemesség sem egyértelmű, lehet még nézni a lábasságot, bár az kevésbé lényeges. amelyik lábbal magától (vissza)rúgja a labdát, az a preferált oldal. ha az is mindegy, persze ez azért nem annyira valószínű(mármint, h minden szempontból kétoldalas), akkor viszont javaslom a jobb kezet, mert, ha ír, akkor jobb kézzel nem fogja eltakarni a saját írását. ha viszont magától bal kézzel dolgozik, akkor maradjon úgy, nem kell erőltetni a jobb kezet.
amúgy nemhogy nem rossz, de jó is, ha mindkét kezét használja, mert így mindkét agyfélteke dolgozik, na meg ,mindkét kéz kisizmai erősödnek.
szóval nyugi, hagyd úgy, ahogy magától neki kedvére való.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Hát képzeljétek már! Most egyre több helyről hallom, hogy anyukáktól, hogy az ő gyerekük 1 éveg, 1,5 évig meg 2 évig kengyelben volt! Basszus, ez nem szívderítő. Vigasz, hogy egytől egyig a 70-es években voltak kisbabák akikről szó van. Remélem ez csak akkor volt divat... Ez a kenygel egy csapda. Aki belekerül nem szabadul egykönnyen.

Juli, tök tuti ez a gurigábanézés! Ki fogom próbálni a kiscsávóval :-)
Bár szerintem ő jobbkezes, csak kíváncsi vagyok.

Üdv,

Mamacica
mamacica
 
 


Sziasztok!

Juli!
Köszi a választ!Kipróbáltam a gurigát és a jobb szeméhez teszi.Megnéztem 2*is mindig a jobb szeméhez tette.

Mamacica!
Én úgy olvastam és úgy hallottam,hogy 6hónapos kor után nem szoktak kengyelt hordatni a gyerkőcökkel.Habár most megnéztem az én kezelőlapomat.Én 1974.08.19-én születtem 1975.01.21-én tették rám a kengyelt és 1975.0930-án nyilvánítottak gyógyultnak ekkor lehetett elhagyni a kengyelt.Szóval már elmúltam 1éves mire levették.Hát nem tudom de mostmár szerintem nem hordatják ilyen sokáig.Itt az ortopédián nekem azt mondták,hogy max.12hét de azt ki is hordatják.Itt nem csinálnak rtg-t csak először és ha letelt a 12hét akkor.De úgy látszik mindenhol máshogy van.
Ti holnap mentek?Nagyon drukkolok,hogy minden okés legyen és lekerüljön az a fránya kengyel.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Lekerülni tuti nem fog még a szíj. Örülhetek, ha nem rakják gipszbe, legalábbis a doki így mondta a múltkor, hogy rtg és valószínűleg megússza a gipszet. Csak tudnám minek kéne a gipsz ha nem is ficamos és már nem is mozdul ki a vápából a csontja. Na mindegy, úgy gondoltam ha be akarja gipszelni akkor nem engedem, hanem másik dokihoz viszem.
Végül is tudom, hogy arra vár, hogy a csontmag kezdjen kialakulni de attól még nem kéne gipsz.

Majd holnap referálok, addig szoríts nekünk.

Tomika is a jobb szemével kukkol :-)

Mamacicccc
mamacica
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az ortopiról, volt röntgen meg vizsgálat meg minden. A lényeg, hogy jó híreim vannak! A csípője rögzült a helyén, 3 hét múlva kell visszamenni és egy hónap múlva leveheti a kengyelt!
Úgyhogy vágjuk a centit :-)

Mindenkinek minden jót!

Mamacica
mamacica
 
 


bocs, kérdés:

hogy lehet a vonalzót berakni ide? csináltam a gyerekeknek de nem jelenik meg....

köszi :-)
mamacica
 
 


Kedves Mamacica!

Nagy örömmel olvastam, hogy végre látjátok az alagút végét, már csak 1 hónap és leveszik a kengyelt. Most aztán tényleg kitartás!


Eszter
pearl23
 
 


Mamacica!

Na ugye!Te meg már gipszről írsz!Nincs semmi baj és az aze gy hónap gyorsan elszalad!

A vonalzót úgy tudod berakni,hogy a kapott kódot bemásolod a profilodban az aláíráshoz és rákattintassz az elküldre!Ennyi!

Mi jól vagyunk szerencsére remélem nem lesz Mirtill beteg.Nálunk elég sok bárányhimlős gyerek van így erősen gondolkodom rajta,hogy beoltatom Mirtillt.Ősszel megy oviba és ott biztos elkapná és én szeretném megkímélni egy rakás kínlódástól!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Hahó Ildikó!

Sajnos nekem a két gyerek vonalzója több, mint 255 karakter és nem engedi betenni :-( Csak tudnám ahogy mások hogy raknak be kettőt vagy hármat....

A bárányhimlő oltáson én is gondolkodtam Lauránál (Tamás már átesett rajta) és azt mondják az oltás nem nyújt védelmet egy éltre csak bizonyos ideig (5-6 év) viszont gyermekkorban gyorsan túlesnek rajta, később nagyobb a veszélyes a szövődményeknek. Laurának azért szerettem volna beadatni, hogy ne legyen a kis arcán esetleg heg - mégiscsak szexcsaj lesz :-) - de azt hiszem jobb, ha még bölcsisen - ovisan átesik rajta.

Üdv,

Mamacicccc
mamacica
 
 


Sziasztok!

Úgy veszem észre, hogy Laurának kezdenek szimmetrikussá válni a combredői. Persze még nem azok, de a balnak, aminem nem volt párja most megjelent a jobb oldalon.

Gondoltam leírom.

Csókmindenkinek!
mamacica
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Megütötte a szememet ez a méhen belüli kényszertartás. Ugyanis a kisfiam totál kifelé cseplinező lábfejeire is ezt mondta nekünk az ortopédus. Mivel én az utcsó 3 hónapot kórházban töltöttem vele, több Uh-m volt az átlagnál, mindenhol totál rendben tartotta a lábát, mocorgott, nem volt kényszerben. A dévényes szerint a hipotónia miatt van, de 1 évnyi dévény kezelés sem hozta lényegesen befelé, kb egy negyednyit. Viszont az összes többi bajunk rendbejött!!!!!
Így azt hiszem nekünk is marad a gerendás gyakorlat csak épp két sin között lépdelve. A Dévényről már utunkra is engedtek minket, teljesen rendben van a gyerek, az ortopédus szerint családilag tartja így a lábfejét. Tény, hogy motorozni , autózni azért nem tud, mert a kifelé lábtartás miatt beleakad a sarka a kerekekbe. Az ortopédus, egyébként pont az akinél mamacica is volt, bokatartós ci pőt javasolt, az ugye a belső talpnál emelt, nem tudom jót tesz –e. mi a puha talp miatt Assot vettünk.
Eleinte mivel hason aludt közepén kivágott kerek fürdőszivacsot kellett a lábaira húzni éjjel, így legalább alvásnál egyenesen álltak.

Mamacica! Örülök a jó hireknek!
Be-be nézek, most is tök jókat olvastam rjulitól. 2 ötletet is átveszek, ezt az irányitott járást(értelemszerűen nekünk a külső lábél befelé irányitásával), meg a gurigás nézést is kipróbálom majd Kösziiiiiii!

benianya
ákosbenianya
 
 


Hahó,

Sikerültek a vonalzók :-)

Még írok majd csak most Laura nyűgös...

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Sziasztok!

Benianya!
Mirtillnek befelé áll a lába ill.befelé lép.
Én is sokat voltam kórházban,nálunk sem láttak semmit(már haez látható egyáltalán).Nekem nagyon előre állt a hasam hátulról nem is lehetett látni,hogy terhes vagyok.Valószínű emiatt tartotta így a lábát mert nem fért el.
Én csak azt nem értem,hogy ha kényszertartás akkor azon akengyel nem javít?Tudom,hogy nem arra való de csak szét volt terpesztve a lába 3hónapig.És a mozgásfejlődése is amiatt maradt el mert a kengyel okozta tartás miatt mindig szétcsúszott a lába legalábbis ezt mondták az okosok.

Mamacica!
Ügyes vagy!

Mit mondtak a csontmagra?Alakul szépen?

Mi febr.8-án megyünk megint az endokrinológiára a magassága miatt remélem minden rendben lesz!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Ildikó, mi baj Mirtill magasságával?
A befelé lépést megmutattad magándokinak?

Hát csontmagunk még nincs a jobb oldalon, de majd lesz :-) azt mondta a doki, hogy többet nem röntgenezi.

Most csak ilyen rövid voltam...

Hahó!

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Mamacica!

Szerintem nincs baj a magasságával de a doktornéni szerint igen.Szerinte túl magas.Elég gyorsan nő az biztos és az is,hogy magasabb a korosztályánál de nem kórosan.1 évesen 79cm,2évesen 92cm volt most 94körül van de majd 2hét múlva megyünk és akkor megmérik pontosan.Óvodásnak szokták nézni.
Nem egy alacsony kislány de a férjem is 184centi magas.
Na mindegy bementünk az endokrinológiára ahol azt mondták semmiféle kezelést nem igényel de azért 3havonta vissza kell vinni.

Még nem voltam vele a dokinál egyelőre az elérhetőségét próbálom megszerezni.

Remélem jól vagytok és nem kaptátok el az influenzát.Mi szerencsére még nem voltunk betegek!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


kezesség megállapítására: kulcsoltatni a két kezet, mintha imádkozna: jobb kezesnek a bal hüvelykkel kezdődik és a jobb kisujj lesz legalul.
karokat összefonatni mellkas előtt. jobb kezesnek a jobb kéz megy a bal könyökhajlatba, bal kéz pedig alul marad a jobb könyök alatt
képzeletben szöget és kalapácsot adni és üsse be: a jobb kezes jobb kézzel üti a kalapácsot és ballal tartja a szöget
rjuli
 
 


Hahó!

Juli,
Nem is gondoltam, hogy ennyi féle módszer van arra, hogy megállapítsuk milyen kezes a gyerek :-)

Ildikó,
Azt szintén nem gondoltam, hogy baj ha egy gyerek kicsivel magasabb. Ez örökletes is lehet, gondolom Te sem vagy alacsony. Itt a lakótelepen is van egy kislány aki Tamásnál egy évvel fiatalabb és fél fejjel magasabb (Tamás normál magasságú) de neki a szülei is égimeszelők :-)

Mi sem vagyunk még influenzásak szerencsére!

Képzeljétek, Laura lába rohamosan gyógyul. Szinte napról napra szebben lehet tekergetni, már nem fáj neki ha mozgatjuk, sőt mosolyog ha tornázik. Amint a szíj lekerül mindkettő lábát egyformán azonnal kinyújtja, hatalamsat nyújtózik. Egyformán rugdalózik mindkettővel és a redői is kezdenek egyformák lenni.
Fantasztikus látni a gyógyulást, komolyan, olyan jó érzés ennyi aggódás után.
Még 3 hetünk van a kengyelből.

Jók legyetek!

Mamacica

KépKép
KépKép
mamacica
 
 


Sziasztok!
Juli! Ezek mennyi idős kortól végeztethető gyakorlatok? Beni még nincs 1,5 kulcsolni, karolni ugye még nem tud, de a hengert is az orrára tette középre és lefeé nézett bele 2 szemmel. :shock:
Nem lehet, hogy ilyen pici korban mg nem is alakul ki a kezesség?
a kanalat fura módon bal kézzel fogja, de a zsirkrétát jobbal.

Ildikó! Ti Dévényeztetek? a járás sokat segit a lábtartásban, de lehet, hogy a kengyel miatt gyengébbek az izmai, esetleg hipotón?

benianya
ákosbenianya
 
 


Mamacica!Tatrs ki, 3 hét már oly gyorsan elrepül!!!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


óvodás kor elején már többnyire látszik, h milyen kezes lesz, de van, aki csak a végére "dönti el". előtte sok esetben nincs domináns oldal, ami sztem jó is, mert így egyformán ügyesedik mind2 oldal,és egyformán dolgozik minkét agyfélteke. ezek a próbák akkor érdekesek, ha suli előtt áll a gyerek és még mindig kétkezesnek tűnik
rjuli
 
 


Rjuli!!!!!
Segits!!!!
Brahiból tegnap este Blankával(7 éves, elsős) végigcsináltam a gyakorlatokat és majdnem elájultam! Előrebocsájtom, hogy jobb kézzel ir, egy nehéz iskolában Zsolnay módszerrel tanul, mindene csillagos jeles, csoda szépen ir-már korán szépen is rajzolt, azt mondja bébikönnyű a suli és tök buli járni, mert minden olyan érdekes és hamar eltelik a nap. 8-16 ig vannak órák.
Nos:
-Csukott szemmel a jobb kezébe vette a képzeletbeli szöget és BAL kézzel verte be.
-Imádkozásnál a jobb hüvelykujja volt felül,
-ééééésss BAL KÉZZEL A JOBB SZEMÉHEZ tette a kukkert!!!!!!!
Mi a manót jelent ez?
Azt látom, hogy olykor forditva irja a betűket és hogy tud tükörirni meg matekból is néha forditva is gondolkodik, csak kivonásoknál. Kicsi korában évekig fejjel lefelé tartotta a könyveket.
Kell valamit tenni? Próbáljam bal kézzel is iratni? Soha nem kényszeritettük egyik kézre sem, magától csinálja ezt. Ez baj? Mi lehet a következménye?

benianya
ákosbenianya
 
 


ne csinálj semmit. ezek a próbák így csak érdekesek, akkor számíthat, ha nagyon nem egyértelmű, h akkor most melyikkel is kezdjen írni tanulni. lehet, h a lányod rejtett balkezes. meg nyilván eg ycsomó agyműködésbeli dolgot jelenthet, amihez én kevés vagyok, h értelmezzem. a zsolnai módszert elég nagy fenntartással kezeli a pedagógus szakma, de, ha a lányodnak nem okoz gondot, akkor ok. rosszabb képességű, dyslexiára, tanulási zavarra hajlamos gyerekeknél kell vele vigyázni. na, meg lehet, h azóta már átdolgozták a könyvet. régebben azzal vádolták őket, h nagyon rövid az előkészítő időszak, hogy a hangzásban vagy képi formájában hasonló hangokat-betűket túl hamar/közel veszi egymáshoz.
úgyhogy, ha működik a kislányod, akkor no para, ha esetleg gondot okoznak ezek a tükrözések, akkor lehet logopédushoz fordulni (ők hivatottak a tanulási problémák kiszűrésére, kezelésére. na, meg a fejlesztő pedagógusok, tanulásban akadályozott szakot végzők. de legegyszerűbb a logopédus, minden nevelési tanácsadóban van)
rjuli
 
 


Köszi Juli!
Hát a többi suliban mindenütt volt kissebbség, vagy lassan már többség-és nem akartuk, hogy elvegyék a tanitók energiáit,igy a norm. gyerekek ne tudjanak szárnyalni. No meg tanitónénit választottunk, a Zsolnay hozadéka volt mindezeknek. Tudomásom szerint a Zsolnayt átdolgozták, legalábbis én annyit látok, hogy más suliban már végeztek az abc-vel, viszont nem érti a gyerek mit olvas. Nálunk viszont még csak 20 betűt vettek, azt is össze-vissza, "a" betűt igen, á-t még mindig nem, a p-t már az elején, a b-t meg még csak most.Viszont maguktól megtanultak olvasni a gyerekek, és értik amit olvasnak. :lol: Sőt a mi tanitóénink keményen szótagoltat, ritmusoztat is, pedig e módszer elvileg szóképes.
5,5 évesen elvittük fejlesztő pedagógushoz felmérésre, aki csinált disz szűréseket is, minden tesztet maximális eredménnyel, gyorsan és örömmel csinált a csajszi. Azt mondták a 2 óra végén, hogy gyakorlatilag már most iskolaérett, olyan mondatokat mond,amit másodikosok sem szoktak, nincs más dolga mint játszani és élvezni az ovit! Ebben telt el még 1,5 év, 7 évesen kezdte a sulit.
Azért ez a tükrözés, keresztkezesség, vagy rejtett bal kéz ott motoszkál, résen leszek. Kösziiiii

Bocs lányok :oops: , visszaadom a terepet a később pasikat vaditó, ringó lánycsipőknek! :P

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok mki.! Ha vki. tud kérem segítsen,adjon használható ötletet! A problémám a következő:kislányom 21hónapos,a panaszok egy hónapja kezdődtek,azzal,h fájlalta a nuniját,majd egy hét múlva újra.Jan. elején elvittem a körzetinkhez,aki teljes vizeletet nézetett nála,ami negatív lett!Külső jele nincs a panasznak,-nagyon-nagyon halványan piros VOLT közvetlen a nunijánál,ezért gyulladás csökkentő kenőcsöt írt fel:biztos-ami biztos.Egy-két hétig panaszmentes volt utánna újra fájlalta,-egyszer annyira,h leülni sem bírt,de hangsúlyozom látható jele azóta sincs!!-Elvittem gyereknőgyógyászhoz,-aminek eredménye negatív!Kértem hasi és vese ultrahangot,-negatív,DE A PANASZ MÉG MINDIG FENT ÁLL!!!!! :cry: Kislányom összeszorított lábakkal közlekedik,nem akarja engedni a tisztába tevést,már másik pelenkát használunk,próbáltuk pelenka nélkül is,de akkor is+maradt a panasz!!-és mki. azt mondja,hogy ötlete sincs!NAGYON SZÉPEN KÉREK MKIT.,HOGYHA BÁRKI TALÁLKOZOTT,VAGY HALLOTT HASONLÓRÓL,VAGY TUD VMIT. JAVASOLNI,- KÉREM TEGYE MEG!!!! :( Előre is köszönöm!Üdv. egy nagyon aggódó anyuka
minda
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: