Új privát üzeneted érkezett!

Kisfiam január 14-én csipőficam műtétre van előjegyezve az ortopéd klinikán. Valaki tudna valamit mondani, h mire számíthatok??? Sehol nem írnak erről, h 1általán milyen lesz az a gipsz, milyen ruhát tudok ráadni, maga a műtét, a lábadozás...

Jó lenne ha valaki írna!!! :cry:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Szia!

Megmondom őszintén, nem tudom, mi manapság a szokás, de régebben terpeszgipszet kaptak a babák
Mindkét csípőjét egyszerre műtik? Bodyt simán tudsz ráadni, meg olyan rugikkal készülj, amik alul szétpatentolhatóak, és nincs lábfeje (a lábfejes nem fog rámenni). Ha beáldozol egy-két tréningnacit, és szétbontod a belső részét, az is jó, csak patentot tegyél rá. A pelenkázás nem szokott gond lenni. Ami még fontos, hogyha teljes gipszet kap, cipő se megy majd a lábára, vastag (nem bébi méretű) zoknikat is szerezz be, bár babakocsizni se nagyon tudtok majd, azt hiszem. Rá kell kérdezni a műtét előtt, ha pl. az altató orvossal beszéltek (vagy az megvolt már?), hogy mire számítsatok. Általában terpeszgipszet kapnak a babák (van középen egy rúd a gipszbe ágyazva, ami nem engedi mozogni a csípőt), de lehet, hogy már más a helyzet, vagy attól is függ, hogy milyen műtét. Gondolom, nem csontműtét lesz, csak az ízületeket, szalagokat macerálják, ugye? Vagy komolyabb a baj, esetleg szegeccsel kell rögzíteni?
Fürdésre ne is számítsatok, mosdás vagy popsitörlőzés, amíg gipsz van (4-6 hét általában). Mindenképpen kérdezz rá, hogy milyen gipszet kap (terpesz vagy sem, és egészen hosszú "csizma" vagy sem), mert az öltöztetés miatt fontos. Ha nem terpeszgipsz, csak sima és elég nagy a babakocsitok, akkor egy idő után majd ki is tudod vinni, csak vastag lábzsák legyen, mert overállt tuti nem fogsz tudni ráadni, csak kabát meg lábzsák. Erre a műtét előtt is gondolj, mert be még beviszed overállba, de haza már nem fog menni, csak kabát és alulra takaró. Biztonsági gyerekülés hazafelé, hááát :? :oops: , szerintem nem fog menni, ölben kell lennie, úgyhogy rendőr mentes úton közlekedjetek 8) .

panda
Halásztelek
 
 


Azt mondta a doki, hogy medence gipszet kap. ennyit tudok. Kezembe nyomtak egy tájékoztató füzetet, h ebben minden benne van, de persze semmi nincs. az altató orvossal se beszéltem, de gondolom 14én csak befekszünk, de csak másnap műtik. ezt se tudom... azt se, h milyen szobába leszünk, mennyi ideig kell ott lenni a műtét után? hogy egyáltalán én ott lehetek e vele, de gondolom igen, olyat is hallottam h ha ágyban akarok aludni napi 3e ft az uj rendelkezések miatt... maga a műtét milyen hosszú? sajna mikor kérdezhettem volna csak sírni voltam képes... a combcsontból is kivágnak nem csak az izületeket pakolják át... pelenkázásnál a kaki nem folyik be pl a gipsz alá?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 

 
 

két oldali a ficam, de először az egyiket majd 3-4 hónappal késöbb a másikat műtik. honnan tudják, h mikor vehető le a gipsz? menni kkell hetente kontrollra? és ha lekerült a gipsz utána mi a menetrend? ki tornáztatja? olvastam olyat, h be kell feküdni h betanítsák a gyogytornát...

Köszönöm, hogy írtál!!!!

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


A gipszben mire lesz képes? egész nap feküdnie kell??

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


mekkora lesz és hol és milyen a vágás?

annyi kérdés kavarog bennem... :(
 
 
 
 


Szia!
Hú, hát nem sok infóval láttak el :roll: . Túl sokat nem tudok, személyes atom nincs, csak a hozzám járó gyerekek szüleitől (konduktor vagyok), de írtam az egyik kisfiú anyukájának, ha válaszol, megírom :wink: .
A heg nagysága a műtéti technikától és attól is függ, hogy mit kell csinálni. Vagy combhajlatban lesz a heg, vagy kívül a combján (csontos műtéteknél általában a második, de ma már annyi féle dolgot csinálnak, hogy a jó ég tudja). Egy ideig feküdni kell, de aztán már simán mehet a földre, és foroghat, kúszhat is a gipsszel. Nagyon hamar ráéreznek a gyerekek, hogy kell, emiatt nem kell aggódni.
Gyógytorna van a Klinikán, de ha jártok esetleg valahová privátban, az is jó. Általában nincs pihenőidő a gipszlevétel és a torna között, egyből el lehet kezdeni.
Kerestem valami online kérdezz-feleleket, ezt találtam:

http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/326602/3/

Én már kérdeztem, mondjuk, nem tőle, de elég korrektek, pár napon belül válaszolnak. Egy próbát megér, ha másról nem is, de a műtétről talán tud mondani valamit.

panda
Halásztelek
 
 


Köszönöm! :)

És mi a tapasztalatod az ilyen műtött gyerekek szépen megtanulnak járni?
 
 
 
 


Szia!
Na, válaszolt a kisfiú anyukája, írom, amit megtudtam 8de nekik nem csontos műtétjük volt, így a gipszelés picit más volt, mint nektek lesz).
1. Bent lehet aludni a babával. Ha van szabad ágy, akkor azon (titokban :? ), ha nincs, akkor adnak matracot, és azon, a földön 2 ágy között, a baba mellett. Ez ingyen van. Van vendégszoba, azért fizetni kell, de nem tudták megmondani, mennyit, mert az anyuka a kisfiával aludt (ágyon, titokban :oops: ).
2. A nővérek nem túl segítőkészek, mindent az anyuka csinál a gyerekkel. Bár, az igaz, hogy ők nem tudtak pénzt adni (nincsenek túlságosan eleresztve, és következő hónapra volt előjegyezve a kisfiú, csak valami miatt egy hónappal előre hozták a műtétet, így anyagilag készületlenül érte őket). Szóval, ha ad az ember pénzt, nyilván segítőkészebbek is a nővérkék :x .
3. Bár csak egyik oldalt műtik Gordont, de mindkét lába be lesz gipszelve a medencegipsz és a merevítő miatt (az lehet, hogy egyformán). A medencegipsz miatt valószínűleg csak feküdni fog tudni, de ez attól függ, hogy a gerincén meddig fog felérni a gipsz. A teljes felültetés felejtős (nincs autósülés, babakocsi-ha jó nagy- akkor fekve, vagy annyira ültetve, ahogy a gipsz engedi)
4. Fájdalomcsillapítót 3 napig kapnak automatikusan injekcióban, utána akkor, ha anya kéri, mert látja, hogy fájdalmai vannak a gyereknek. De nem kekeckednek, ha kész, adnak.
5. Gyógytornát betanítják, be kell feküdni ahhoz is pár napra. Utána mehet a privát gyógytorna is, ez sem zavarja őket.
6. Kontroll gipszelvételkor (4-6 hét, műtéttől függően), utána mikor megbeszélitek a dokival.

Ennyit tudtam meg, sok szerencsét a műtéthez!

Ja, kérdezted a járni tanulást. Hááát... én súlyosan, halmozottan sérült gyerekekkel dolgozom, akik egyáltalán nem tanulnak meg járni :oops: :oops: :oops: , náluk a műtét általában csak azért kell, hogy az életminőségük jobb legyen. De alapesetben tényleg szépen megtanulnak járni :wink: .

panda
Halásztelek
 
 


Köszi szépen! :) Azt nem írta, h a műtét után mikor ehet hazamenni?
 
 
 
 


Szia,
Remelem a mutet jol sikerult a kisfiadnak es a leheto legjobban van. Gondolom azert megviselte szegenyket es Teged is.
Egy szinten ketsegbe esett anyuka vagyok. Kislanyom most lesz 6 honapos. 3 honapig viselte a pavlik hamot es nem sok sikererrel. Mar le is vettek mert semmit nem hasznal. Nekem is annyi kerdesem lenne de nem talalok valaszokat. Ugy nezki sajnos az en kislanyomat is muteni kell jobb oldali csipoficam. Megkerdezhetnem mennyi idos a kisfiad es hogy kimutotte? Hogy sikerult es mit mondtak a jarrassal kapcsolatban? Mi a velemenyed a korhazzal kapcsolatban stb.
Nem akarlak most a kerdeseimmel terhelni de nagyon ketsegek kozott vagyok.Jelenleg Angliaban elunk de haza szeretnek menni es ott szeretnem ha mutenek es azt sem tudom merre induljak orvos szempontjabol. Meg a kislany otthoni papirjai sincsenek rendben tb.,utlevel. Itt csak egy eves korban mutenek otthon pedig hamarabb. Nem tudom melyik a jobb es miert.

Nagyon koszonom elore is a valaszodat persze megertem ha most erre nem lesz idod es energiad. Megertem mit erzel mert en most mar ot hopnapja csak sirni tudnek es tele vagyok felelemmel.

Kitartast es jo egeszseget kivanok Nektek!

Andrea
 


Szia,
Remelem a mutet jol sikerult a kisfiadnak es a leheto legjobban van. Gondolom azert megviselte szegenyket es Teged is.
Egy szinten ketsegbe esett anyuka vagyok. Kislanyom most lesz 6 honapos. 3 honapig viselte a pavlik hamot es nem sok sikererrel. Mar le is vettek mert semmit nem hasznal. Nekem is annyi kerdesem lenne de nem talalok valaszokat. Ugy nezki sajnos az en kislanyomat is muteni kell jobb oldali csipoficam. Megkerdezhetnem mennyi idos a kisfiad es hogy kimutotte? Hogy sikerult es mit mondtak a jarrassal kapcsolatban? Mi a velemenyed a korhazzal kapcsolatban stb.
Nem akarlak most a kerdeseimmel terhelni de nagyon ketsegek kozott vagyok.Jelenleg Angliaban elunk de haza szeretnek menni es ott szeretnem ha mutenek es azt sem tudom merre induljak orvos szempontjabol. Meg a kislany otthoni papirjai sincsenek rendben tb.,utlevel. Itt csak egy eves korban mutenek otthon pedig hamarabb. Nem tudom melyik a jobb es miert.

Nagyon koszonom elore is a valaszodat persze megertem ha most erre nem lesz idod es energiad. Megertem mit erzel mert en most mar ot hopnapja csak sirni tudnek es tele vagyok felelemmel.

Kitartast es jo egeszseget kivanok Nektek!

Andrea



Szia!

Szőke doki műtötte és nem csinálnék semmit másképp! Hétfőn fél10kor műtötték és már szerda délben otthon voltunk. Ma már kuszik, int rég és jó kedvű.
http://elsobabam.blogspot.hu/

ide mindent leírtam, de ha mégis akad kérdésed írj nyugodtan.
 
 
 
 


Fatamorgana!
Olvastam a történetet, és nagyon jó, hogy ilyen jól sikerült minden! Akkor nincs mindenkinek olyan "szerencséje", mint annak a kisfiúnak, aki hozzám járt (amúgy őt is a Szőke műtötte). Az külön jó, hogy csak 1 oldalon van gipsz, úgy látszik, változnak az idők :wink: . Mennyi ideig lesz gipszben Gordon lába? Jó hamar haza mehettetek :shock: , ilyet nem nagyon hallottam még, 4-5 nap az átlag, amennyit bent szoktak maradni.

További gyors javulást Nektek! mikor műtik a másik lábát?

panda
Halásztelek
 
 


milyen "szerencsére" gondolsz???

feb 18-án veszik le a gipszet, a műtéthez képest kereken 5héttel késöbb.
Jó ez az új gipszelési forma, nagyon jól viseli, már a saját ágyában alszik, minden visszaállt az eredeti kerékvágásba.

Gordon nagy rutinnal rendelkezik a gyógyulást illetően, bizti azért tudtunk ilyen hamar hazajönni. :)

amásik lába 3-4hó...
 
 
 
 


"szerencse"= nem túl segítőkész nővérkék, és rossz kórházi tapasztalat (ez inkább az anyuka részéről)

Klassz, hogy ilyen gyorsan gyógyul Gordon! 3-4 hónap az jó, ha még a dögmeleg előtt megcsinálják az külön jó dolog, 40 °C-ban nyáron a gipsz nem éppen ideális viselet :? .

panda
Halásztelek
 
 


Már most pisiszagú a gipsz... mert hiába nem megy a műtött részre a pelus, a derekán lévő gipszre csatolodik a pelus és onnan beszívódik a gipszbe. :?
 
 
 
 


Üdv mindenkinek!
fatamorgana sajnálom, hogy műtétre került sor, remélem már jól van a picur.
Nálunk a kislányom hat hetes kora óta hord pavlik kengyelt. A jobb csípője IIa a bal IIg volt. Már 5 hete viseli. Négy hetes UH-n kiderült, hogy a bal csípője fejlődik és javul, de sajnos a jobb csípője, amivel a kisebb gond volt, nem gyógyul kellő gyorsasággal. Kérdésem lenne, hogy mit tudtok a Pavlik kengyelről? Milyen esetekben nem hoz gyógyulást? Félek attól., hogy műtétre kerül sor, főleg hogy úgy nézett ki, hogy nem is nagy a gond.


Köszi előre is a válaszokat
gyongy30
Budapest VIII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: